.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Westbuis Beneluxtunnel is dicht 18 juli-16 augustus PTT toont telecommunicatie in Middelburg van dichtbij Mosseldag te Yerseke dit jaar 22 augustus y Columbia Boys Choir 21 juli in Middelburg Zomertentoonstelhng Culturele Raad Goes Wave Surfing Goes levert nu ook video-sportbanden Patiëntenvereniging Goes opent informatie-lijn Sponsortocht De Kring leverde 4600 gulden op Op maandag 6 juli j.l. heeft ”De Kring”, school voor kin deren met verminderd gehoor en spraak-taalmoeilijkheden, een sponsortocht georga niseerd. De kernafdeling maakte een wandeltocht (3; 5; 10 of 20 km) en de afdeling V.S.O. fietste zo’n 60 km. De helft van de op Vlot en veilig door de tunnel: 50 km/uur 5 UB 7 Woensdag 15 juli 1987 DE BEVELANDER Info-units 1 Apparaten en diensten MAATREGELEN AFSLUITING BENELUXTUNNEL Controles Werking van de telefoonverbinding nw w.) DE GEHELE DAG De grote traditionele Mosseldag te Yerseke wordt dit jaar gehou den op zaterdag 22 augustus a.s. De organisatie van ’’Zee land Presenteert” heeft het pro gramma riü al in grote lijnen rond en woensdag 5 augustus wordt het aan de vaderlandse en Belgische pers gepresen teerd tijdens de jaarlijkse ”Dag voor de Media”. Mosseldag Yer seke 1987 hanteert in opzet de zelfde formule als voorgaande jaren. Hieronder geven we al vast aan onze lezers een indruk Sinds de oprichting in 1968 door de huidige dirigent, Donald For bes, heeft het koor een storm achtige ontwikkeling doorge maakt. Er zijn tournees gemaakt door meer dan 20 landen, waar onder de Verenigde Staten, de Sovjet Unie, Hawaï en vele Europese landen. Er waren di verse televisie-optredens, con certen in wereldberoemde koor- centra zoals Coventary Cathe dral, de Dom van Milaan, de Stephan’s Dom in Wenen, etc., en er zijn inmiddels tientallen plaatopnamen gemaakt. Het koor vertegenwoordigt de vier koorregisters en is samen gesteld uit jongens van 7 tot 23 jaar die, uit audities geselec teerd, zeer muzikaal begaafd èn Dinsdag 21 juli geeft het be faamde British Columbia Boys Choir uit Vancouver een con cert in de Nieuwe Kerk te Mid delburg. De aanvang is acht uur en organist is die avond Klaas Jan Mulder. Wave Surfing te Goes is gespe cialiseerd in windsurfartikelen. De zaak is inmiddels al weer een 5-tal jaren in Zeeland actief, waarvan een gedeelte op het adres Frans den Hollanderlaan 7, nabij het NS-station. Zowel de gevorderde als aspirant-surfer kan er terecht voor een groot as sortiment windsurfartikelen en kleding. Ook de video die in de winkel staat opgesteld en doorgaans vi deobeelden vertoont van ’s we relds beste surfers/sters en hun prestaties, trekt de aandacht en de kerken veelal te klein ble ken om de vele belangstellen den te kunnen bevatten.Het zin gen in onze eeuwenoude kerken is voor hen een inspirerend en bijzonder gebeuren, en het is niet overdreven te zeggen dat het koor in Nederland een muzi kaal begrip is geworden, want de aanvragen naar een herop- treden zijn talrijk. Veel verkeer uit Zeeland en ook de Bevelanden, maakt ge bruik van de Beneluxtunnel in Rotterdam. Dit verkeer moet er rekening mee houden, dat de westelijke buis van de Be neluxtunnel (Rijksweg 4) van af zaterdag 18 juli a.s. tot maandag 17 augustus wegens renovatiewerkzaamheden voor alle verkeer zal zijn af gesloten. apparatuur tot geavanceerde bedrijfsinstallaties. Deze wor den zichtbaar op een grote spiegel- c.q. diawand, voorzien van tekst en uitleg. Met een druk op een knop verandert een spie gel in een dia. brengst is bestemd voor een kleine dovenschool in Sri Lanka, waarmee ”De Kring” al 3 jaar goede contacten heeft en ze ook financieel ondersteunt. De do venschool bestaat sinds 1984 en wordt geleid door een Neder landse, die met een Sri Lankaan is getrouwd. Op het moment zit ten er 16 dove kinderen op de mogelijk is de weggebruikers te waarschuwen voor eventuele fi les in de tunnel. school, maar er staan er meer dan 50 op de wachtlijst. Daarom is er een grote hoefte aan uit breiding. De kinderen van ”De Kring” lie pen en fietsten 2300 gulden bij elkaar om hun steentje bij te dra gen aan de uitbreiding van de bouw. Nog eens 2300 gulden is voor de eigen school. Het geld zal besteed worden aan nieuw buitenspelmateriaal. Vanaf 18 juli tot en met 31 au gustus organiseert de Culture le Raad Goes voor de 11 e keer in successie een zomerten- toonstelling in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. De Nederlandse Patiëntenvere niging (NPV) heeft via haar hon derd afdelingen een landelijk netwerk van informatietelefoons opgezet in verband met het con flict tussen de specialisten en de ziekenfondsen. Ook de afdeling Goes doet aan deze actie mee. Van maandag tot en met vrijdag kunnen patiënten tussen 19.00 en 20.00 de NPV vragen om hulp of informatie via telefoon nummer 01100 - 30894 (b.g.g. 31089). 15 t/m 20 km/uurpolitie transac tie f 50,— 21 t/m 25 km/uurpolitie transac tie f 70,— 26 t/m 30 km/uurpolitie transac tie f 80,— 31 km/uur en meer niet transi- gabel - overschrijding max. snelheid door vrachtauto’s met - t/m 20 km/uur O.M. transactie f 100,— 21 t/m 30 km/uurO.M. transactie f 200,— 31 t/m 40 km/uurO.M. transactie f 300,— 41 km/uur en meer niet transi- gabel Foto: Rijkswaterstaat Het verkeer in de rijrichting Noord-Zuid zal dan door de oostbuis van de tunnel worden geleid. Weggebruikers zullen hier rekening moeten houden met tegemoetkomend verkeer en mogelijk ook met vertragin gen. In deze periode zal in de tunnel een maximumsnelheid gelden van 50 kilometer per uur. Om veiligheidsredenen mogen motorvoertuigen met aanhan gers) gedurende de werkzaam heden, die dag en nacht, gedu rende 24 uur plaatsvinden, niet door de tunnel; zij zullen worden omgeleid. De renovatie van de inmiddels 20 jaar oude Benelux tunnel maakt deel uit van een plan om alle verkeerstunnels in de Nederlandse rijkswegen aan te passen aan de huidige nor men op het gebied van ver keersveiligheid, verkeersafwik keling en brandpreventie. Al eerder, tijdens de bouwvakva- kantie van het vorig jaar, werd de oostbuis van de Beneluxtun nel gerenoveerd. Ook toen werd het verkeer door één tunnelbuis geleid, zodat aan de andere buis continu kon worden gewerkt. Vervolgens zijn er een vijftal info-units. Deze geven informa tie over telex, telefax, telemix, teksttelefoon en mobiele com municatie. Een info-unit bestaat uit vier-beeldschermen. opnemen met de betrokken zie kenfondsen in de regio. NPV-leden die door de acties van de specialisten in ernstige moeilijkheden dreigen te ko men, kunnen voor hulp van des- kundigeh of juridische bijstand een beroep doen op het lande lijk bureau van de NPV te Vee- nendaal. Deze telefonische hulpactie van de NPV is bedoeld als aanvul ling op de voorlichting van de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen (VNZ) en de Lan delijke Specialisten Vereniging (LSV) en een extra ondersteu ning voor verplicht verzekerde leden. Omdat de actie van de specialisten rechtstreeks de be langen van de NPV-leden raakt, vindt de NPV dat zij als belan genvereniging van patiënten in deze zaak een eigen verant woordelijkheid heeft voor voor lichting en hulp aan haar leden. De NPV is een christelijke, niet kerkgebonden organisatie die belangen van patiënten behar tigt op basis van zogenaamde pro-life beginselen. De NPV werd in december 1982 opge richt en heeft nu ruim 31.000 le den en een honderdtal afdelin gen verspreid over het hele land. De NPV-afdeling Goes heeft op dit moment ruim 400 leden. Als gevolg van de gedeeltelijke afsluiting van de Beneluxtunnel is besloten tot een tweetal ver keersmaatregelen. 1. Beperking van de maximum snelheid tot 50 km/uur. 2. Inrijverbod voor motorrijtui gen met aanhangwagens (zowel personen- als vrachtauto’s). Deze maatregelen zijn getroffen om zodoende de verkeersveilig heid gedurende de afsluiting te optimaliseren. In overleg met het Openbaar Ministerie is daar om tevens besloten om in ver band met de te verwachten da gelijkse verkeersdrukte en de daarmee in verband staande verkeersveiligheid over te gaan tot een speciaal aangepast, ver hoogd transactietarief, in het bij zonder met betrekking tot het vrachtvervoer.De verkeersveilig heid in de periode van de ge deeltelijke afsluiting staat of valt met een juiste naleving van de genoemde verkeersmaatrege len en daarom zal in die periode een verscherpte opvallende sur veillance plaatsvinden. Tevens Zoals vermeld, vindt deze ten toonstelling plaats in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. De openingstijden zijn: maandag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Deze tentoonstelling werd mo- gelijk gemaakt door steun van: de Culturele Raad Goes de gemeente Goes de provincie Zeeland. Het vorig jaar werd het renova- tiekarwei in 4 weken continuar- beid geklaard. Het alternatief, uitsluitend 's nachts en tijdens het weekeinde werken, zou heb ben betekent dat de renovatie minstens 5 maanden langer zou hebben geduurd. De verkeers- hinder zou dan vele malen gro ter zijn geweest. Bovendien is concentratie van het werk in een korte periode te prefereren uit oogpunt van veiligheid voor de wegwerkers. De politie zal tijdens de afslui ting intensief controleren op na leving van de speciale ver keersmaatregelen, zoals de maximum snelheid. Er zal ver der een filedetectiesysteem wor den geïnstalleerd, waarbij het van de klanten. Een reden voor Robbert en Paulien Warman, eigenaren van Wave Surfing, een flink aantal videobanden aan te schaffen. Deze videoban den kan men nu huren of kopen. Maar niet alleen de wind- surfsport, ook sporten zoals hanggliding, motorbootraces, autosport (Paris-Dakar), skate boarding, kan men nu in een speciaal ingericht hoekje van de winkel uitzoeken en thuis bekij ken. Voor méér informatie kunt U even bellen naar Wave Sur fing Goes: 01100 - 21987. zal in die periode ook met be hulp van radar-apparatuur zeer regelmatig worden gecontro leerd. De hoop is erop gevestigd dat van de verhoging van de transactiebedragen en een ver scherpte controle door de politie een voldoende preventieve wer king uit zal gaan. De transactie bedragen zijn als volgt: - overtreding inrijverbod perso nenauto’s met aanhangwagens politie transactie f 35, - overtreding inrijverbod vracht auto’s met aanhangwagens O.M. transactie f 250,— - overschrijding max. snelheid door personenauto's met - t/m 14 km/uur.politie transactie f 35,— De opening zal geschieden door de heer Hedwig Speliers, dich- ter/letterkundige, uit Nieuw- poort. De tentoonstelling zal du ren tot en met 31 augustus. Tij dens de tentoonstelling zal een suppoost/explicateur aanwezig zijn, die het publiek de nodige informatie kan verschaffen. Te vens zal er een informatiepaneel aanwezig zijn. Evenals vorige keren wordt de tournee georganiseerd door de Stichting Orgelcentrum ’’Sectie Concerten” te Arnhem, in sa menwerking met het Centrum Kontakt der Kontinenten te De actie is bedoeld om patiën ten te helpen, die door de acties van specialisten in moeilijkhe den dreigen te raken of zijn ge raakt. De specialisten presente ren vanaf 1 juli patiënten recht streeks de rekening voor de ver leende hulp, omdat zij met de ziekenfondsen geen overeen komst konden bereiken over een nieuw contract. De NPV heeft elke afdeling de beschikking gegeven over een voorlichtingspakket en een draaiboek met richtlijnen voor de opvang en/of doorverwijzing van vragen. De afdeling kan eenvoudige vragen zelf afhan delen, bijvoorbeeld hulp bij de declaratie van de rekening van de specialist. In voorkomende gevallen kan de afdeling contact boord van één van de versierde mosselkotters. U VAART MEE OP EIGEN RISICO 19.30 uur: Prijsuitreiking door burgemeester Verbree voor: -de best versierde straat/plein; -de fraaist versierde kotter; -de prij zen van de waterfietswedstrijd. 19.45 uur: Taptoe op het par keerterrein bij de Jachthaven met medewerking van: Drum fanfare Excelsior uit Rotterdam en muziekvereniging Mozart uit Yerseke.Spreker Gerard van Loo. 21.30 uur: Enorm vuurwerk bij de Koningin Julianahaven. Het publiek wordt verwacht op de Oude Kijkuitdijk en rondom de haven. De weg naar de mossel veiling is vanaf het parkeerter rein afneclnten geïnteresseerd zijn. In zijn hoe danigheid is het het enige niet- liturgische jongenskoor in Noord-Amerika. Er wordt gemid deld 10 uur per week besteed aan repetities en concerten, waarbij muzikaliteit, stijlbegrip pen en zangtechniek voorop staan. Ze excelleren in A Capel- la, maar voelen zich evenzeer op hun gemak met orkest- of or gelbegeleiding. Het repertoire omvat muziek uit de 16e eeuw tot en met de moderne compo nisten, en de interesse van de jongens in al die muzikale stijlen is verbluffend. In 1971 vond de eerste tournee in Nederland plaats. Promotor hiervan was de organist Feike Asma, die het koor tijdens een Canadese or- geltournee ’’ontdekte” en zeer onder de indruk raakte van de muzikale prestaties tijdens een door hem bijgewoonde repetitie. Nadien volgden nog een aantal toernee’s door Nederland, waar in steeds de successen groot, De reizende tentoonstelling ’’Telecommunicatie van dicht bij bekeken” van PTT Tele communicatie staat van 11 juli t/m 7 augustus op het Dam plein in Middelburg. In de gro te, bolvormige, opblaasbare expositieruimte - met een doorsnede van 25 meter - is een overvloed van actuele en didactische informatie over te lecommunicatie nu en in de toekomst te vinden. De ten toonstelling heeft een schitte rende inrichting en vele unie ke faciliteiten. De toegang is gratis. ’’Telecommunicatie van dichtbij bekeken” is opgesplitst in een aantal items, te weten de moge lijkheden van het telefoonnet, de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van glasvezelkabel en satellietverbindingen en een overzicht van het pakket van produkten en diensten van PTT Telecommunicatie. De ten toonstelling is zo opgebouwd, dat de informatie voor iedere be zoeker vanaf twaalf jaar te be grijpen is. Het eerste gedeelte van de ten toonstelling gaat over het ge bruik van de telefoon. Iedereen kan dat, maar weinigen weten wat er nodig is om een gesprek te laten plaatsvinden. Een aan tal beeldverhalen toont de weg die een telefoongesprek tussen twee plaatsen aflegt. De vier be langrijkste vormen van telefone ren - lokaal, interlokaal, interna tionaal en met een schip - wor den stuk voor stuk uitgelegd. Door op een telefoon ter plekke een nummer te kiezen gaat het corresponderende beeldverhaal lopen. De beelden laten de weg van een gesprek zien, terwijl de bezoeker met de telefoon een toelichting te horen krijgt. Bij PTT Telecommunicatie bestaat tegenwoordig een keur aan speciale apparatuur en diensten; van eenvoudige huis- 11.00-15.00 uur: Surfwedstrij- den om de Mosselwisselbeker en diverse andere prijzen. Kano- demonstratie???? 13.45-14.15 uur: Helicopter- reddings-demonstratie in de Ko ningin Julianahaven, verzorgd door de Koninklijke Marine. 12.00-17.00 uur: Mosselen eten - gratis- op het parkeerterrein bij de jachthaven. Muzikale om lijsting: The Orpheans. 14.30-1^.00 uur: Grootse vloot- schouw op de Oosterschelde. Vaartocht voor iedereen aan van wat Yerseke op 22 augustus te bieden heeft: 10.00-12.00 uur: Waterfiets- wedstrijden in de Koningin Julia nahaven voor de jeugd van 8 tot en met 16 jaar. Opgave deelna me: bij voorkeur vooraf bij dhr. Van Stee, tel. 3686. Of tot 10.00 uur bij de wedstrijdleiding. Orga nisatie in handen van de Ridder Boudewijngroep. Mooie prijzen. 10.00-11.00 uur: Inschrijven voor de surfwedstrijden op de dijk naar de mosselveiling, bij het ’’Kabelbord”. rein afgesloten. Live-uitzending van radio Noordzee, vanaf de podiumwa- gen bij de jachthaven, met op tredens van diverse bandjes en een publiekskwis met aantrek kelijke prijzen. Ook Radio- Nederland Wereldomroep is op de mosseldag aanwezig met een podiumwagen op het par keerterrein tussen de beide vis- sershavens. Publiekskwis met mooie prijzen en live-muziek valt ook hier te beluisteren. In het dorp een typisch Yersekse bra derie met vele prijzen uit dit be kende mosseldorp. In het ge bouw De Haven -naast de kerk- expositie van Zeeuwse knopen van o.a. hout, tin, hoorn, been, glas, zilver, verguld, goud en verzilverd. Dit wordt gestalte ge geven door exposanten in de kledij van 1850 tot heden en een zilversmid die ter plaatse Zeeuwse knopen vervaar digd.Tevens volkskunst uit Yer seke. In het gebouw De Haven wordt ook de film ’’Schelpdie ren” vertoond. Een voorlich tingsfilm over het reilen en zei len van de schaal- en schelp- diercultures. Kom per trein naar de mosseldag. Extra voordeel voor bezoekers aan de Mossel dag 1987. Koop een enkele reis, ga hiermee langs de NS info- auto op de braderie en u ont vangt een gratis terugreis voor dezelfde dag. Extra bussen rij den vanKruiningen/Yerseke- station naar Yerseke. Ook hier voor: héén betalen, terug gratis. Nadere informatie over de mos seldag '87 nodig? De VVV- vestiging in Yerseke, tel. 01131-1864 en buro Voorlich ting van de gemeente, tel. 01130-5000, kunnen daarvoor zorgen. Voor de muzikale om lijsting van Mosseldag '87 zor gen: muziekvereniging Mozart uit Yerseke, mini- majoreftenvereniging Scaldis Girls uit Wemeldinge, The origi nal Jawari Haihepic Tototon Streetparade jazz band, Jonge kracht uit Kapelle, Ons Genoe gen uit Kapelle, Concordia uit Krabbendijke en de Koninklijke Harmonie Verbroedering uit Mariekerke-België. Gedurende bovengenoemde periode zullen twee Belgische kunstenaars hun werken ex poseren: Philippe Bouttens uit Gent (schilderijen) Robie van Outryve uit Kortrijk-Marke (schilderijen) Het gaat hierbij om schilderijen van groot formaat. De titel van de tentoonstelling luidt ’’Twee Belgische Schil ders”. De tentoonstelling zal worden geopend op zaterdag 18 juli om 16.00 uur in de Grote- of Maria Magdalenakerk te Goes. It

Bevelander | 1987 | | pagina 7