A Collectie Renault-modelauto’s van Charles Linssen vormt toeristische attractie in Duinrell (Wassenaar): GRAND THEATER QfCO GRATIS! (IJLlX Renault Tasreparaties op mijn hobby The Peace and Joy Singers” ’’Kroon weekblad voor zuid- en noord beveland OPRUIMING! I I I hans xian den HONEN haarmode Koningstraat 8 Goes 01100-14859 2^^ Woensdag 15 juli 1987 - 39e Jaargang no. 29 x \|0^ op ware grootte te bewonderen bij Renault-Centrum Goes B.V. Gelieve kennis te nemen van ons bericht op pagina 5 iMmciï&uis SC HOEN MODE VD.REEPE Toeristen concerten van Zeeuwse Koorschool ’n huis vol ode Ij UUR Deze week: redac- onzer 7 k 1 j j GOES 01100-15165 16 t/m 22 juli Maandag.. Dinsdag.... Woensdag Nu in Duinrell Zie pagina 21 braderie in Wissenkerke, een zomertentoonstelling in de Grote Kerk te Goes, een tentoonstelling telecommu nicatie in Middelburg en véél meer: dat alles op onze re dactiepagina ’s van de Bevelander. Verder laten we het in deze tijd van (naderende) vakanties graag aan uw ei gen fantasie over wat u wilt gaan doen. Alles kan! De zon is beginnen te schijnen: strand en water wachten, bossen of bergen: u bepaalt ’t zelf maar, ’n Zomer- avondje terras kan natuurlijk óók. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. AL. Donderdag Vrijdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN EN GEZONGEN. Walt Disney^ BAUW Op dinsdagmorgen Gewoon trots In het befaamde attractiepark Duinrell in Wassenaar wordt de gehele zomer een ex positie gehouden onder de naam ”De tot standkoming van de hedendaagse auto”. De expositie (van Renault) werd samen gesteld en opgebouwd door de Goesenaar Charles Linssen. Hij is al jarenlang een lan delijk erkend verzamelaar van Renault- modelauto’s. Voor deze gelegenheid zette hij zijn eigen modellen in. De uitstalling van Linssens ’’autopark”, in een speciaal gebouwtje, ondervindt in Duinrell bijzonder veel belangstelling. Veel dagjesmensen kijken urenlang geïnte resseerd naar ”oud en nieuw op wielen”. Zo doet Zeeland niet alleen aan import, maar ook aan export van het toerisme. Wie wil gaan kijken: het attractiepark Duinrell is het hele jaar open, maar de Linssen-expo duurt nog maar tot eind augustus. VAKANTIE: HET IS WEER TIJD VOOR FILMS ONTWIKKELEN Verleiding.... Hoe is ’t begonnen (Van een teuren) GOES -- Vijftien jaar gele den wandelde hij samen met zijn vrouw naar de Citroën-garage om daar een Citroën Dyane te gaan kopen. Onderweg echter keken man en vrouw ook nog even in de showroom van de Renault-garage. ”lk heb nog wat leuks voor jullie staan”, sprak de alerte au toverkoper aldaar. En dat bleek te kloppen. De Renault-6 was verkocht en Charles Linssen was direct óók verkocht. Hij is nooit meer losgekomen van het Franse automerk. Hij is (uiteraard) altijd Re nault blijven rijden, maar hij is ook schaalmodellen van dat merk gaan sparen en bouwen. Hij is compleet in de ban geraakt van het beeldmerk van Renault: het uit zijn krachten gegroeide wybertje. 1 - c0 FOTO Donderdag20.00 u. Vrijdag.. 19.00-21.30 u. Zaterdag 19.00-21.30 u. Zondag.. 19.00-21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. 20.00 u. AL. Vanaf 1899 GOES Lange Kerkstraat 44 J z’A* - i A De originele sterren en een hele bende gloednieuwe dombo’s vegen de vloer aan met de crimi’s In de greep van de ’’wyber 1 De Renault-bovenkamer in de Goese woning van Charles Lins sen ziet er momenteel uit als een failliet en uitgewoond gara gebedrijf. De vloermat met de Renault-wyber ligt nog wel op de grond, er zijn nog veel accessoi res en curiositeiten, maar de Beschouw je het als een vorm van erkenning? gratis die men van de ontwerpen leef ik mee. Voor de modellen 21, 25 en de nieuwe 5 zijn Italiaanse ontwerpers ingeschakeld. Dat was voor een Franse fabriek een enorme stap. Daar hebben ze héél wat voor moeten over winnen. Maar Renault scoort nu duidelijk in Duitsland, voor al met de 25. Er zijn zelfs Mercedes- en BMW-rijders ver leid en bekeerd tot Renault. Daar geniet ik van mee, echt waar”. tus. Dit zomerseizoen zullen er ook enkele concerten worden verzorgd in de "Koorkerk” van Middelburg, aanvang 11.00 uur en wel op de donderdagen 6, 13 en 20 augustus. Ook hier is de toegang gratis. eigenlijk het stereotiepe verhaal van elke verzamelaar. Ik zag zo’n zeven jaar geleden een mo del staan van mijn eigen R-14, in mijn "eigen” kleur (geel). Voor dien had ik een rode en een crè mekleurige R-6 gehad. Daarvan heb ik óók de modellen gekocht. Nou, en zo is ’t begonnen”. Charles Linssen heeft eigenlijk maar één praktisch probleem: hij kan nooit op een ander merk auto overstappen, omdat hij dan óók van hobby zou moeten ver anderen... Tijdens de concerten kunt u een keuze uit het zeer uitgebreide repertoire horen. Grammofoon platen en cassettebandjes zijn tijdens die concerten te verkrij gen, terwijl u daar ook in de Koorschool, Singelstraat 7 te Goes voor terecht kunt. Nederlandse nasynchromsatie META Sound - Hilversum Nederlandse dialogen en regie - AART STAARTJES. Met de stemmen van o.a.: Eric van 't Wout, Johan te Slaa, Loeki Knol, Trudy Libosan, Aart Staartjes. WALT DISNEY PRODUCTIONS Uitgebracht door UiP (Netherlands) BV ST ADRAANSTRAAT 5 4461 JC GOES TELOHOO-14879 da. Ik heb geen enkele behoefte om over te stappen op een an der merk. Wat mij betreft, gaat met Renault alles nog op wieltjes”. "Tienduizenden Nederlanders en buitenlanders bekijken deze zomer mijn collectie. Ik be schouw het als een bekroning van mijn hobby. Je kunt natuur lijk zélf wel ergens enthousiast over zijn, maar dat garandeert nog niet, dat een ander het ook leuk vindt. Mijn collectie (een van de zeldzaamste in ons land - red.) dient nu als basis voor een expositie van een half jaar, waar legio mensen komen kij ken. Daar ben ik gewoon trots op”, aldus Charles. ’’Maar het omgekeerde geldt óók. Als model X of Y wordt te ruggeroepen naar de fabriek, dan heb ik óók pijn. Dat vind ik dan doodzonde. Bovendien heb ik een tijdje geen léven meer. ”Zie je nou wel? Jij met je Renaults....”, hoor ik dan overal. Maar ja, mijn liefde voor Renault gaat niet kapot door één kapotte auto. Dat kan natuurlijk niet”. Wie Charles Linssen kent als raadslid, als één van de initiatief nemers van de Stoomtram Goes-Borsele, als exboekhande- laar en als ex-voorzitter van de Goese middenstandsvereniging, kan min of meer "auto’-matisch concluderen, dat zijn belangstel ling verder gaat dan automodel len alléén. ”lk leg me ook toe op marke- tingstudie: hoe worden de Re naults in de advertenties en in de folders "verkocht” in de ver schillende landen. In Nederland ligt het accent altijd op zuinig heid en duurzaamheid. In Duits land op kwaliteit. In Frankrijk op een leuk antennetje of een lu diek grilletje”. "Maar ook met het totstandko- Sinds 1972 geeft het jongens koor van de Zeeuwse Koor school uit Goes gedurende de zomermaanden zg. toeristen concerten. Deze concerten wor den door veel toeristen (en niet alleen door toeristen) erg druk ”Ja, toch wel. Kijk, er wordt na tuurlijk wel eens kleinerend en schamper gereageerd op mijn liefde voor het merk Renault. Met verwijzing naar mijn lid maatschap van de Goese ge meenteraad (voor het CDA), wordt er wel eens gespot: "Het raadslid speelt nog met autoot jes”. Maar ja, dat raakt mijn kou- we kleren niet. Zolang ik niet met mijn auto’s, "broem broem” kraaiend, over de tafel schuif, lijkt het me een volkomen gezon de hobby. Ja toch? Een ander spaart postzegels of sigaren bandjes. Wéér een ander spaart geld. Ik weet niet, waar je beter mee bent”. Nooit de aanvechting gehad, om eens een andere auto te kopen? ”Nee, nooit, vroeger hadden Franse auto’s de reputatie, dat ze gauw zouden roesten. ”Ze roesten al op de folder”, was een gangbaar sarcasme. Maar die tijd is definitief voorbij. Ook Fran se auto’s zijn tegenwoordig uit stekend opgewassen tegen roest”. ”En voor de modellen hoef ik het óók niet te laten. Re nault heeft een lange reeks goe de modellen, voor iedere smaak, van het R4’tje tot de R21 Neva- ”Op zondag 26 juli a.s. zal in het dorpshuis ”De Pompweie” in Kortgene de gospelgroep ’’The Peace and Joy Singers” optre den uit Tiel. Deze groep bestaat uit 8 personen van middelbare leeftijd, maar met een jong hart. Ze hebben al veel optredens verzorgd, waarbij ze volle zalen trekken. Ze weten door hun ma nier van optreden een groot ent housiasme op te wekken bij het publiek. De doelstelling van de "Peace and Joy Singers” is: de mensen bereiken met het evan- De vraag, hoe het allemaal is be gonnen, is ook in het geval Lins sen gauw beantwoord. ”Het is Alleen Verschoore heeft op de films die u nu koopt zo'n sticker: Wie de volle films later weer inlevert bij Foto Verschoore kan zijn films gratis laten ontwikkelen. Ruim 681 modellen heeft hij in middels in zijn collectie. De meeste zijn gekocht op binnen- en buitenlandse ruilbeurzen en in speciale modellen-winkeltjes, maar als de modellen nog niet beschikbaar zijn, maakt Charles ze zelf na van foto’s in de inter nationale vakpers. Samen met Jaap van Paas- schen (uit Yerseke) vormt hij het organisatieteam van de interna tionale ruilbeurs van miniatuur- auto’s in Kruiningen (2x per jaar) en van de Zeeuwse miniatuur- autoshow. Jaap van Paasschen beschikt over een (in vakkringen) wereld bekende collectie vrachtwagen modellen. "In Nederland zijn we eigenlijk uitgestudeerd”, zegt Charles Linssen (42). ’’Daarom komen we regelmatig in Parijs en Brussel terecht op ruilbeur zen. Of we kopen er nieuwe mo dellen. 's Morgens erheen, gauw 5 of 6 winkeltjes afwerken, en dan weer naar huis”. bezocht. Het zijn "wandel-in-concerten”, iedere dinsdagmorgen om 11.00 uur worden gegeven in de paro chiekerk van de H. Maria Mag dalena te Goes. Het eerste con cert wordt gegeven op 14 juli a.s., de andere concerten zijn op 2128 juli en 4, 11, 18 augus- u*< ’ot?,uinQ-s>ze gelie. Dit staat centraal in hun leven en ze willen daar graag een ieder van vertellen. Het is daarom de moeite waard om naar deze gospelgroep te ko men luisteren. Het zal voor u een avond zijn die u niet snel zal vergeten. U bent van harte wel kom. De avond begint om half acht en de toegang is vrij. We hopen u te mogen verwelkomen op deze avond. Deze avond wordt georganiseerd door de ’’Evangelische Christenge meenschap "Noord-Beveland”. 'Charles Linssen in Duinrell bij zijn "eigen" expositie. (Foto: Ren au It) 'Een zelfgemaakte Renault-bestelauto, die zó weggereden lijkt uit een reclame-karavaan. Hij maakte de auto voor zijn werkgever. Ontwikkelen en afdrukken Ibm inluuropKo-' dak 2001 pa pier. lc*o video tfudtecompu Verschoor* I grote markt 7, goes, tel. 01100-16159 helft van de automodellen is af gevoerd naar Duinrell. De expositie aldaar is door Char les zelf opgebouwd. Decoreren en ontwerpen is nu eenmaal on derdeel van zijn vak. (Hij is advi seur voor drukwerk en commerciële belangen bij Phoenix-Pitman, gevestigd in het pand van De Bevelander). "Duinrell brengt elke zomer twee thema-verzamelingen in een speciaal straatje met mooie gevelhuisjes. Dit jaar werd Renault Nederland uitge nodigd om één daarvan te ver zorgen. Ze hebben het helemaal aan mij overgelaten”. Hij maakte een historisch over zicht van ”De totstandkoming van de hedendaagse auto”. In de (wyber-vormige!) vitrines is de ontwikkeling te bekijken vanaf de eerste Renault (1899) tot de nieuwste Renault Neva da 21 (1987). Er is gebruik gemaakt van al lerlei rariteiten, zoals oude en nieuwe folders, videobanden, vlaggetjes, stickers en relatie geschenken. Charles werkte vijf thema’s uit: Renault en de sport, Renault en de politie, Renault en de brandweer, Renault en het le ger en Renault in bestel en vracht. Tel. 1S015 j-32034 i f s's I 4 «Mk J

Bevelander | 1987 | | pagina 1