Op de vleugels” met amateur-piloot Jacob Boer: GRAND THEATER 2 BETALEN! MBr, In september festival voor koren te Goes HOERA! 3 FILMS HALEN QCCO HCNEN haarmode Koningstraat 8 - Goes 01100-14859 GKATIS! r assss- rrrrt/ 'I uSi A weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 8 juli 1987 39e Jaargang no. 28 1 OPRUIMING! Vliegclub groeit en bloeit hans Manden A .F» r i I I 1? l® UUR Alleen Verschoore heeft op de films die u nu koopt zo'n sticker: Wie de volle films later weer inlevert bij Foto Verschoore kan zijn films gratis laten ontwikkelen. •n nu m 91. - |v SAROUK perzische tapijten RUIMT OP KORTINGEN TOT 50% 100% garantie eigen import SAROUK uwnv&huis ’n huis vol ode Deze week: FOTO k 1 TOT ZIENS ij Zolang de voorraad strekt! GOES 01100-15165 9 t/m 15 juli RESTANT ZOMERCOLBERTS EN ZOMERKOSTUUMS HALVE PRIJS GOES Lange Kerkstraat 44 20.00 u. 19.00 - 21.30 u. 19.00 - 21.30 u. 14.00 - 19.00 - 21.30 u. 20.00 u. 8$ Donderdag..., Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag - Dinsdag - Woensdag Alle leeftijden ra Grote kick FOTO Motorzwevers Thermisch weertje VAKANTIE: HET IS WEER TIJD VOOR FILMS ONTWIKKELEN Boerinnetje I In 65 steden kunnen jullie je gezellige thuisbioscoop lekker naast die verlepte begonia’s laten staan om iets leuks te doen! Hoog in de lucht valt de motor stil i Jacob Boer in zijn element: in de lucht Twee zweefvliegtuigen van de Vliegclub Midden-Zeeland voor de hangar annex clubgebouw. L ir- ik op die manier een vlucht ge maakt van 51/2 uur. Het was de langste vlucht, die ik ooit ge maakt heb. En ik hoefde niet ver over land. Ik kon gewoon hier in de buurt blijven”. volop zomer op de Bevelenden. Dat betekent bovendien dat we weer aangekomen zijn in een tijd van braderieën en andere festiviteiten. Deze week zaterdag is er braderie en kermis te Heinkenszand. We geven er nadere informatie over. Verder volgende week dinsdag standwerkersconcours en feestmarkt te Goes. En ook op Noord-Beveland gaat men de straat op: In Wissenkerke zijn de Peeland-dagen en 17 en 18 juli is het braderie in dat dorp. MODE VOOR MANNEN korte kerkstraat 9 - goes tel. 01100-31112 Agfacolor Maxi films zijn de beste kleurenfilms. Ze zorgen voor meer geslaagde foto’s, omdat ze een grote belichtmgsspeelruimte hebben. Zelfs bij tegenlicht, grote kontrasten, strakke luchten of fhtsopnames staat alles er fraai gekleurd op. En op elke film van 24 zitten 3 foto’s extra. Gratis. Als Ecopack, met 3 films per doosje, zijn ze nu nog voordeliger. Hoera voor Agfa1 Magdalenastraat 4 01100-27101 Goes Het wordt helemaal stil om ons heen. Alleen een licht geruis is nog hoorbaar. Toch stort het vliegtuig niet neer. Integendeel, het zweeft elegant boven de Zeeuwse weiden... We hebben een hoogte van zo’n 3000 voet. De witte vogel glijdt op de wie ken van lucht en wind langzaam naar beneden. Eén meter per seconde. ’’Over 15 minuten kunnen we dus ergens in een bietenveld vallen”, becijfer ik snel. Maar zover komt het niet. Op 1500 voet hoogte grijpt piloot Jacob Boer (41) weer naar de contactsleutels: "Ik zal eens kij ken, of hij het nog doet”. De mo tor verscheurt grommend de stil te. Gelukkig maar.... Jacob Boer vindt het overigens allemaal minder leuk. Hij houdt méér van de échte onvervalste zweefvliegerij: ”ln dit vliegtuigje is de grote kick weg. Als ik nu hoogte verlies, kan ik de motor aanzetten. Ik vind het véél span nender, als dat niet kan”. Enke le dagen eerder had hij opge beld. Het was weer zomer ge worden, de zweefvliegerij kon nog wel wat belangstelling ge bruiken, hij zou ons best willen tracteren op een urenlange ther miekvlucht. Verder verliep het gesprek ongeveer als volgt: -Ja, maar ik heb al zo vaak zweefgevlogen. - Nou, dan ga je mee met een motorvliegtuig. - Ja, maar ik heb al zo vaak in van die kleine dingen gevlogen. foto video studto-compu Verschoore grote markt 7. goes, tet. O11OO-16IW We kunnen u bevestigen, dat dat inderdaad kan. En het is niet eens gevaarlijk ook. De vlieg club Midden-Zeeland kan be schikken over enkele motorzwe vers (in particuliere handen). Op de eigen motor kunnen ze klim men tot 1 km hoogte (hoger kan wel, maar dat mag niet) en daar na kunnen ze als zweefvliegtui gen naar beneden komen: mo torvliegtuigen, gebouwd voor het zweven. Het is vreemde sen satie, als hoog in de lucht de motor plotsklaps wordt stilgezet. Ik was er niet op voorbereid. De eerste gedachte was dus: "Pa niek”!. Maar duikvlucht en crash blijven godzijdank uit. De motorzwever PH-746 (merk G 109 Grob, waarde: 160 mille) blijft keurig met zijn neus op de wind liggen. De lucht verplaatst zich suizend. Geruis langs de cockpit. Het is, alsof je in je ei gen oren zit. Jacob Boer (ondernemer te Goes, woonachtig in ’s-Heer Arendskerke) schiet subiet in vuur en vlam, als het vliegtuig zelfstandig zweeft. ”lk zit in mijn bedrijf hele dagen met mijn hoofd boven de computer. Als het buiten eeen beetje "ther misch” gaat worden (d.w.z. als door de weersomstandigheden thermiek ontstaat - red.), dan ben ik niet meer te houden. Dan zit ik niet rustig meer. Dan zit ik Het festival vindt plaats op drie lokaties in de binnenstad: 1de wandelkerk van de Grote- of Maria Magdalenakerk; 2. het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland; 3. de trouwzaal van het Syadhuis; Deze locaties vor men een belangrijk onderdeel van de oude historische bebou wing van Goes. Qua stijl en vormgeving geven deze lokaties voorts een extra dimensie aan het Muziekfestival. De opening van het festival vindt plaats op zaterdagmorgen om 10.00 uur in de trouwzaal van het Stadhuis door wethouder drs. G.R.Heere- bout, tevens lid van de Culturele raad Goes. Het Scaldis- ensemble zal voor muzikale om lijsting zorgdragen. De concer ten op de verschillende locaties vangen om 10.30 uur aan en du ren tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De Culturele Raad Goes hoopt dat dit unieke intitiatief een sti mulerend effect zal hebben op kleinschalige muziekevenemen ten. Tevens wil men op deze wij ze de klassieke muziek op een voudige doch doeltreffende ma nier dichter bij het publiek brengen. constant uit mijn raampje naar buiten te kijken”. ”En als het dan echt thermisch wordt, dan spring ik in de auto en dan ga ik naar het vliegveld. Maar ja, vaak ga ik toch voor niks. Het lijkt wel, of de wolkenbasis op Midden- Zeeland altijd lager hangt dan in Goes”.’’Voor thermiekvliegen heb je minstens 400 meter zicht naar boven nodig. Maar scha penwolkjes op 1200 meter: dat is ideaal. Als die omstandighe den er zijn, laat ik me snel met een vliegtuigje opslepen en bo ven brengen”. "Vorig jaar heb ”Dat geeft me toch zo’n kick, dat zweefvliegen. Er is niet mooier: vechten met de natuur om boven te blijven. Nou, en als dat niet meer lukt, dan zoek je gewoon een leuk boerinnetje uit en je zet je kist bij haar in het weiland neer”. En een zeiler dan: die vecht toch óók met de natuur? Jacob Boer: "Dat is toch geen vergelijking! Zeilen is tweedimensionaal, vliegen is driedimensionaal. Hét grote ver schil tussen zeilen en vliegen is: zeilen kun je leren door eerst een tijdje aan de kant te dobbe ren. Vliegen kun je alléén maar leren door direct (hoewel onder geleide) naar boven gaan”. Als we na de "vlucht met stilgeval len motor” van het vliegveld Midden-Zeeland stappen, cirke len hoog boven onze hoofden enkele meeuwen in het rond. Ja cob Boer wijst ze na: "Knappe dingen, die vogels. Ze vinden al tijd wel een beetje thermiek”. Bewondering? Of jaloezie? M«*tMHfe^xxxs''sxx\-\x<? Op zateraag 26 september orga niseert de Culturele Raad Goes voor de tweede maal een Mu ziekfestival voor kleine koren en ensembles in de binnenstad van Goes. In 1985 is voor de eerste maal een dergelijk festival geor ganiseerd. Vanwege het grote succes kon een herhaling niet uitblijven. Destijds hebben ruim 700 het evenement bezocht, waaraan werd deelgenomen door tal van koren en ensembles uit Nederland en België. Gezien het aantal inschrijven voor 1987 belooft dit festival de eerste edi tie ruimschoots te overtreffen. 34 Koren en ensembles zullen hieraan deelnemen! Dit zijn: 1 .Scaldis-ensemble uit Goes; 2. Vocaal herenkwintet Intermezzo Utrecht; 3. Vocaal kwartet Sign Oostduinkerke; 4. Folkgroep Ontwikkelen en afdrukken I in 1 uur op Ko dak 2001 pa pierh (Van een onzer redacteuren) LEWEDORP/GOES - Waar iedere vliegtuigpassagier doodsbang voor is, gebeurt nu. Het vliegtuig zit hoog in de lucht en de motor valt stil! gesteld. De uitvoeringen nemen ca. 30 minuten in beslag.Een tweede optreden behoort bij gunstige weersomstandigheden eveneens tot de mogelijkheden. De muziektent in de man huistuin wordt hiervoor dan be nut. Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga verzorgt tijdens de middagpauze een carillon concert. "Dat is voor mij niet wegge legd”, denken veel belang stellenden, als ze in het wee keinde langs het vliegveld Midden-Zeeland naar het zweefvliegen staan te kijken. Toch kan iemand in de wee keindes vrij eenvoudig mee vliegen, tegen een vergoe ding van 25 gulden. Soms is de zwever na 10 minuten weer al terug. Soms wordt het een thermiekvlucht van 1 uur. Dat varieert... Belang stellenden kunnen zich mel den bij de startplaats van de zweefvliegers. Wel eerst even melden bij de haven meester in het restaurantge- bouw. De vliegclub Midden- Zeeland telt 110 leden, onder te verdelen in 55 zweefvlie gers, 35 motorvliegers en 20 niet-vliegers. Het aantal le den neemt toe door een doel gerichte reclame. De contri butie bedraagt 500 a 1000 gulden per jaar, afhankelijk van het aantal vluchten dat een lid jaarlijks maakt. Er bestaat ook een proefabon nement (10 starts voor 285 gid). Beginners worden opgeleid op drie avonden per week: plus zaterdag- en zondag morgen. Solo vliegen kan al na 60 tot 70 starts. De vereni ging beschikt zelf over 4 ei gen zweefvliegtuigen (2 tweepersoons, 2 eenper soons). Nadere inlichtingen bij: Marco Visser, (sec./penn.), tel. 01100-28910 of bij Bert Koens, tel. 01105-2290. Sencha Oost-Souburg; 5. Roo- sendaals Kamerkoor Roosen daal; 6. Koperensemble Susato Capelle a/d IJssel; 7. Biltse Gi- taarensemble; 8. Gezelschap Jheronymus Bosch uit Kontich; 9. Strijkersensemble Muzieka cademie Mol; 10. Akkordeon- orkest van de Zeeuwse Muziek- schoól uit Goes; 11. Mandolinen-ensemble larandole Antwerpen; 12. Ensemble Cle matis uit leper; 13. Cornocopia hoorn kwartet; 14. Blokfluiten- semble van de Veghelse Mu ziekschool; 15. Johnart saxo- foonsensemble Antwerpen; 16. Saxofoonchoir van de gemeen telijke muziek en balletschool Bergen op Zoom; 17. Vrouwen koor van het Centrum voor Mu ziek en dans van de gemeente Valkenswaard; 18. Kamerkoor Cantamus uit Deurne (B); 19. Vocaal Ensemble Twilight Zwijn- drecht; 20. Rigaudon-ensemble ’s Heer Arendskerke; 21Vocaal ensemble Sint Laurens; 22.Musica Cordis uit Goes; 23. Ensemble Kalenda Maya uit Veurne; 24. Koor Campanula uit Oss; 25. Kamerkoor van de Os- se Muziekschool; 26. Blokfluit- kwartet van de Osse Muziek school; 27. Marsyas Blazersen semble Alphen a/d Rijn; 28. Blokfluitensemble La Paix Bil- thoven; 29. Koperensemble Paul van Belzen uit Goes; 30. Akkordeonensemble Virtuosa Etten-Leur; 31. Praetorius blok fluitensemble Leiden; 32. Musi- ca Renovata uit Rotterdam; 33. Muziektheater Brasschaat; 34. Koperensemble van Lebbeke; Uitgangspunt bij het Muziek festival is de constatering dat er op muzikaal terrein nauwelijks aandacht is voor de uitvoerin gen van kleine koren en ensem bles. In de muziekwereld bestaat evenwel toch het verlan gen in kleine groepen te musice ren. De Culturele Raad Goes heeft dit aspect onderkend, en het intitiatief genomen deze wij ze van musiceren te stimuleren. Het festival is bestemd voor klei ne koren en ensembles van ”niet-commerciële muziek”. Zo wel amateurgroepen als profes sionele ensembles kunnen deel nemen. Onder "klein” wordt in dit verband verstaan groepen van minimaal 3 en maximaal 16 personen. Het festival is geen concours, er worden dan ook geen prijzen beschikbaar Wat valt daar nog over te schrijven? - Nou, dan doen we het anders. Dan gaan we op de motor de lucht in en dan zetten we boven de motor gewoon af. - Kan dat...? FOTO -VIDEO n® D OLZ computers r K CombiS’ Jacobssuaat 27 Vlissingen 01184 12300 s MaandagsmiddagS 1 ''-x Korte Geere 17 Middelburg 01180-37772 ook open Lange Kerkstraat 31 Goes 01100-27324 Grote Markt 6, Goes Tel 1R01S 3203*

Bevelander | 1987 | | pagina 1