Zfsi Ar GRAND THEATER erco uyB i(il- AF0T0 Zaterdag ’’Hit’m or Lose” in De Stenge Heinkenszand Spartaans gifkikkertje op drie wielen ging ”in het leer” bij Cor Brouwer.... ney v«^GOE weekblad voor zuid- en noord beveland HALVE PRIJS BESTE ACTEUR PAUL NEWMAN SYLVESTER STALLONE hans Nan den HONEN haarmode Koningstraat 8 Goes 01100-14859 ssèss» n Scouting Zeeland presenteert een nieuw spelaanbod voor bevers Woensdag 10 juni 1987 - 39e Jaargang no. 24 GOES PAUL NEWMAN TOM CRUISE Oscar KWALITEITS KLEURENFOTO’S KLAAR terwijl U winkelt iMm&tehuis FEEST IN DE BINNENSTAD! FEEST IN ’T MODEHUIS VEEL PRACHTIGE KLEDING VOORJAAR ’87 ’n huis vol ode Deze week: De sprinkhaan on- Hieronder het ver- De Dat exemplaar is driewiel- van Zeven dagen lang was hij bezig met Vrijdag... Zaterdag Zondag... 19.00 u. 19.00 u. 19.00 u. Jij kunt dat wel lijkt ’t er wel op of er aan alle kanten aan ons wordt ge trokken. In Goes zullen zaterdag de Binnenstadsfeesten worden gehouden. IVe wijden er veel aandacht aan. Daarnaast zijn deze week de Wemeldingse Dagen. Ze beginnen vanavond, woensdag, met een fietsdriedaagse, maar het zwaartepunt ligt duidelijk op de zaterdag. Wie vrijdagavond nog wat gezelligheid zoekt, kan terecht in Krabbendijke waar het weer braderie is. Wie de natuur in wil, krijgt ook alle kans. Want er zijn verscheidene vier- daagsen en andere (wandel)tochten. Stoffeerder Weinig vering Donderdag.... 20.00 u. Vrijdag21.30 u. Zaterdag21.30 u. Zondag21.30 u. Maandag-Dinsdag Woensdag20.00 u. haal van een Spar taans gifkikkertje en een Bevelandse restaurateur. Er groeide iets moois tussen die twee.... Pronkstuk Ooit was de Morgan het snelste type sport- en raceauto ter wereld. Vroeger had hij 3 wielen tegenwoordig 4. Cor Brouwer, speci alist in het restaure ren en bekleden van oude rijtuigen en oude voertuigen. 011000-15165 11 t/m 17 juni nog altijd houder van het wereldsnel- heidsrecord voor 3-wielige auto’s. Onlangs was het zeldzame voertuig in ’s-Heer Hendrikskin deren op bezoek bij snelheidsduivel is sinds 1936 uit pro- duktie. Er bestaan in Europa nog maar enkele rijdende exemplaren. een haastklus: het karretje moest aan de binnenkant op nieuw in de originele staat bekleed worden.... der de raceauto’s wordt nog altijd ge maakt in Engeland, met de hand. In een ’’oplage” van 400 per jaar.... op Kodak 2001 hightech papier Zondag14.00 u. Matinee A.L. Toegang 6,— Binnenstadsfeesten ALLE JOGGING f 50,— per stuk Goes Lange Kerkstraat 44 M0T0RMUIS IN ’T NIEUW redac- onzer Het Spartaanse gifkikkertje in een stijlvolle decoratie. Grote Markt 7, Goes Ja, mensen als de Aga Khan (een islamitisch leider in India) en koning Hoessein (van Jorda nië) beschikken nog over een puntgave 3-wielige Morgan. De Morgans, die vandaag de dag de fabriek in Engeland ver laten, zien er wat moderner uit. De 3-wielige snelheidswonder- tjes worden sinds 1936 niet meer gemaakt. Ze zijn 4-wielig geworden. Slechts 450 per jaar worden er jaarlijks met de hand in elkaar geknutseld. Cor Brouwer (46) in 's-Heer Hendrikskinderen. In de werk plaats naast zijn woning aan de Nieuwe Rijksweg vernieuwde hij in opdracht van het Automobiel- museum de bekleding van het klassieke racekarretje. Brouwer uit eigen beleving vast. ’’Want deze 3-wielige Morgan is een Spartaans autootje: d’r zit bijna geen vering op. Vóór hele maal niks en achter alleen een paar stugge bladveren. De aan drijving geschiedde via een ket ting op het achterwiel”. ”lk heb er hard aan gewerkt, ze ven'dagen lang. Het autootje moest eind mei te zien zijn op het circuit van Zandvoort, tij- En dat klopte. Het werd voor Cor Brouwer één van de aandoen lijkste klussen, sinds hij in ja nuari de status van amateur- rijtuigrestaurateur verliet en zich als ’’beroeps” vestigde. Het rappe rakkertje kwam in 's-Heer Hendrikskinderen te recht door toedoen van de conservator van het Nationaal Automobiel Museum. Hij kent Cor Brouwer en diens restau ratiewerk en meende: "Als jij zo goed rijtuigen kunt restau reren en opnieuw bekleden, kun je ook een oude auto op nieuw bekleden". toen met. Dat was immers niet Spartaans.... Cor Brouwer heeft inmiddels de Morgan weer afgestaan aan het Nationaal Automobiel Mu seum, maar in zijn hart is voor goed een warm plekje gere serveerd voor dit kleine, flit sende raasdondertje.... Cor Brouwer als zeker 30 jaar als meubelstoffeerder. In zijn vrije tijd wijdde hij zich met volle overgave aan zijn tweede hob by: het restaureren van oude koetsen en rijtuigen en het repa reren van leerwerk. dens een Morgan-reünie. Dat is allemaal gelukt....” De meeste Bevelanders kennen Met name dat achterwiel maakte van die bikkelharde Spartaanse houten-kast-op-wielen toch een gewild gifkikkertje: ”Op die 3 wielen zijn spectaculaire snelhe den gehaald. Door dat ene ach terwiel klom hij ook als een gems tegen heuvels en bergen op”. A MARTIN SCORSESE PICTURE c<£ Zijn naam is Hawk. H ij vecht voor zijn zoon Op vier plaatsen in Zeeland wordt op zaterdag 13 juni a.s. de Bever Doe Dag gehouden. Ruim tweehonderd meisjes en jongens in de leeftijd van 5-7 jaar zullen aan de aktiviteiten deelnemen. De Bever Doe Dag speelt zich af op vier lokaties in de provincie Zeeland, n.l. in Westdorpe, Goes, Middelburg en Vlissingen. ”Kun je je voorstellen, dat met dit autootje in 1931 het wereld- snelheidsrecord voor 3-wielige auto’s werd gevestigd? Het schijnt nadien niet meer te zijn gebroken!”, aldus Cor Brouwer. De "top” lag op 186 km per uur. Het record werd nota be ne neergezet door een dame, Gwenda Stewart Hawkes. Een nogal kordate dame, want ze ging na het vestigen van het record nog 12 uren lang dóór, met een gemiddelde snelheid van ruim 115 km per uur. "Da’s niet misselijk”, stelt Cor De vijfde voorronde van het Zeeuwse popconcours "Hit’m or Lose” vindt op zaterdag 13 juni a.s. plaats in "de Stenge" in Heinkenszand, en dus niet in het "klompgebouw” in Ove- zande (eerdere berichten). "De Klomp” heeft daartoe besloten i.v.m. de te verwach ten bezoekersaantallen (vorige voorrondes waren druk be zocht), en de betere podium- en opslagvoorzieningen in De Stenge. Juist 2 weken na het succesvolle Klomppop-festival, een popspektakel kenszand. Zoals bekend is "Hit’m or Lose” een onderdeel van het Vlissing- se popfestival ’’Rythm Booze”. Op dat festival (30 juli) zal de fi nale plaatsvinden, waaraan 5 Eigenaren van Morgans hebben met elkaar gemeen, dat ze uiter mate goed voor hun bezit zorgen. "Koesteren” is eigenlijk het woord. Er zijn nog veel 3-wielige Morgans te vinden in de wereld, maar weinige rijden nog. Het uiterlijk is inmiddels sterk veranderd. De motor is nu netjes weggewerkt onder een mo torkap. De prijs beloopt bijna 80.000 gulden. De levertijd in ons land is drie jaar.... In Europa bestaan er maar en kele meer. Een ervan is eigen dom van het Nationaal Auto mobiel Museum in Raams- donksveer (niet te verwarren met het Autotron in Drunen) Het museum beschikt ook over de zg. Louwman- voertuigencollectie. En daar van is de 3-wielige Morgan uit 1931 één van de pronkstukken. Dat zeldzame exemplaar was onlangs tijdelijk op bezoek bij Zeeuwse popgroepen zullen deelnemen, geselecteerd uit de 30 bands die aan de voorrondes meedoen. De hoofdprijs is de ’’Aanmoedigingsprijs” (t 5.000,—) van de Provincie Zeeland. op zaterdag 13 juni a.s. treden 5 bands aan: Dasjan, Oases, The Joint, Final Treat en Soylent Green. De bands treden ieder 20 minuten één ’’plaatkant”) op. De licht- en geluidsinstallatie van S.M.P. uit Rotterdam staat daarbij voor alle bands ter be schikking. De volgorde van optreden wordt pas op de dag zelf, via loting, be paald. Het is dus zaak om tijdig aanwezig te zijn. De eerste band start om 20.30 uur precies! De zaal is open vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt slechts f 5,—. De bands: DASJAN: een onvervalste roots reggea-band. bestaande uit een zestal muzikanten uit Vlis singen. Zij traden ook vorig jaar al aan in de voorrondes en tij dens enkele festivals in Vlis singen. THE JOINT: een "thuis wedstrijd” voor deze Beveland se band, die de laatste tijd aardig aan de weg timmert. De KRO heeft inmiddels live- wederom in Hein- (Van een teuren) s-HEER HENDRIKSKINDE REN - Wie de piepkleine Morgan-raceauto ziet staan, is geneigd te vra gen: "Waarom zitten de propellor en de vleugels er niet aan?" De kleine brulaap van Engelse bodem lijkt veel op een uitge kleed vliegtuig. Dat effect wordt met name veroorzaakt door de motor, die vóór op de auto is ge monteerd. Het is een 1100 cc boxer-motor van het merk J.A.P. Vooral bij het uitstappen moest de ijzige bestuurder goed oplet ten, dat hij niet de kokend hete uitlaatpijpen raakte, die aan bei de zijden van het racewagentje overlangs naar achteren lopen. Nee, deuren had de Morgan Er kwam zóveel vraag naar dat restauratiewerk, dat hij begin dit jaar van zijn hobby zijn nieuwe beroep maakte: hij liet zich bij de Kamer van Koophandel in schrijven als professioneel restaurateur van oude rij- en voertuigen. Gemakshalve rekenen we daar ook onder: het herstellen van leerwerk en het bekleden van rij tuigen en het stofferen van stoe len en ander meubilair. De afgelopen maanden verzorg de hij al voor 6 klassieke rijtui gen een ingrijpende restauratie. Zijn specialistisch werk staat bij deskundigen hoog aangeschre ven. Conservator H. Vos van het Nationaal Rijtuigen Museum in Leek (Gr.) liet bewonderend we ten: "Oplappers en opknappers zijn er genoeg, maar échte restaurateurs zijn er maar weinig”. J Cor Brouwer bij het Morgan-raceautootje, de ’’Speedy Gonzales" onder de raceauto’s. Let op de motor, die vóór op de auto is ge monteerd.... chiel Kunst (toetsen, zang), An dre Nagelhout (gitaar), en Jonas Stekelenburg (sax). SOYLENT GREEN: een nieuwe Zws. Vlaamse band, met erva ren musici. Zij maken symphoni- sche rock in de stijl van Genesis en Marillion. Zowel covers als ei gen materiaal. In de band: Tonny Bakker (zang), Fred ter Borg (toetsen), Mare Spuessens (gi taar), Mare Simoens (drums), Eddy de Causemaecker (bass). OASES: een gloednieuwe band, met bekende namen (uit o.a. Ex- Q’s, Dreams Die First e.d.) Zij maken jazz-funk, waarbij de in strumentale benadering voorop staat. In Oases: George de Graaf (bas), Herman Haas (toet sen), Chris Götte (drums), Mi chel Telepary (gitaar), Sietse Krist (percussie) en Rowdy Schardijn (zang). FINAL TREAT: een moderne Zeeuws Vlaamse band, die bestaat sinds eind ’85, en eigen muziek maakt rond de beat van de drumcomputer. Verder spe len: Allen Nail (gitaar), M. Brio (bass), Elmo Gardner (keybo ards) Z. Zandman en Cindy Kil ler beiden zang. De jury tijdens de voorronde bestaat uit Klaas Overdam (Cul turele Raad Vlissingen), Ron Ko- ”lk heb de bekleding volstrekt authentiek gedaan, zoals het te zien was op oude foto’s. Met speciaal rood leer uit Oostenrijk. De héle binnenkant: rugleuning, zijkanten, dashboard, en de vloer met zwart rubber”. De koördinatie van de aktiviteiten is in handen van ter plaatse ge vormde werkgroepen, bestaan de uit vrijwilligers van Scouting Zeeland. Met deze Bever Doe Dag presen teert Scouting Zeeland een nieuw spelaanbod voor kinderen van 5-7 jaar. Dit spelaanbod brengt de bevers, want zo heten de 5-7 jarigen bij Scouting, naar het Hotsjietonia, de wereldd van Lange Doener. Lange Doener, één van de vele fantasiefiguren in Hotsjietonia, viert op 13 juni a.s. zijn verjaar dag. Alle bevers in heel Neder land zijn van harte welkom op dat verjaardagsfeest. De verjaardag van Lange Doener wordt een geweldige happening. Zo zullen de bevers onder bege leiding van vrijwilligers in een feestelijke optocht naar een cen trale plaats trekken. En daar is dan van alles te doen. Er zijn spelencircuits uitgezet waaraan de bevers naar hartelust kunnen meedoen. Er worden liedjes ge zongen en er wordt volop gedanst. In het nieuwe spelaanbod wordt bijzonder veel gevraagd van de kreativiteit van de leiding. Tijdens de verjaardag van Lange Doener treden de vrijwilligers op onder namen als Hippe Springveer, Lappezak, Peen en Pom- pedomp. Het is de bedoeling dat pet nieu we bever-spelaanbod met deze Bever Doe Dag aan het publiek wordt gepresenteerd. Scouting Zeeland acht dat van belang om dat in Zeeland -overigens in het gehele land- de bevergroepen als paddestoelen uit de grond schieten. Zo zijn er eind 1987 in Zeeland zo’n 300 bevers aktief en is de verwachting dat het er eind 1990 750 zullen zijn! De Bever Doe Dag wordt gehou den op plaatsen waar het publiek makkelijk kan komen kijken. Zo vindt de aktiviteit in Westdorpe plaats op het kerkplein, tegelijk ge new-wave band. The Joint: Marcel van As (drums, zang), Bartel Bartels (bas, zang), Mi met de dorpsfeesten in die ge meente. De verjaardag van Lan ge Doener wordt daar gevierd van 14.00 - 16.00 uur. mngs (studio), Ad Boonman (de Klomp), Hans Walraven en Bert v. Leerdam (presentatoren) en Harry van Schalkwijk (S.M.R). Grote Markt 6, Goes Tel. 18015 GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN 'F w

Bevelander | 1987 | | pagina 1