Toernooien Bevelanden SPORT SPORT in ’t kort BAKKERIJ ANDRÉ SLANK met het totaal VERNIEUWDE MALSOVIT MALS TOT DE LAATSTE SNEE. Voor ontspanning na inspanning. v.v. Kloetinge verwarming dete bel 01150-1^4 Succesvol jaar voor Robur met twee kampioenselftallen jeugd Tweede Pinksterdag Profronde Hansweert EVEN KIJKEN Dansschool Janvier sponsort Bowling-team enkele en dubbele beglazing Leger des Heils EET U Kloetinge gaat korfballen ff KLEDINGBEURS spiegels in alle maten herverzilveren van oude spiegels figuurglas in vele soorten Trimronde te ’s-Heer Arendskerke Voetbaltoernooi Fam. Wisse voor A- juniorentoernooi v.v. Yerseke Tevens Zeeuwse kampioenschappen Woensdag 3 juni 1987 DE BEVELANDER 17 '0^2--- l/V>y leveren U dezelfde tapijten. alleen 20 tot 40 °/o S GOEDKOPER dan elders V Bank voor Zeeland Avondvierdaagse Speed-metal Zangdienst Kinderkledingbeurs Alleen bij A.P. DE WITTE &Zn. Zeeland’s goedkoopste tapijt- zaak St. Jacobstraat 52 - Goes Tel. 01100-28905 Openingstijden: Voorstad 16, Goes tel. 01100-15123 Loterij Aids Vervoer Fiets 3 daagse Wij brengen ons tapijt 20 tot 40% goedkoper dan elders ATLETIEKINSTUIF Distriktskampioen- schappen Women’s Aglow Heemkundige kring NADORSTLOOP 10 ENGELSE MIJL Rommelmarkt Avondruilbeurs Glas - en Spiegelhandel ROMMELMARKT 5/1 Op de foto: Robur C1, ongeslagen kampioen in de voorjaarskompetitie. KNOKKE SLUIS1 ,aardenburg BRUGGE. IMALDEGEM i 1 i t iZ .1 Voor u gebakken door uw warme bakker. Gezond, veilig en snel 1-3 kilo per week zonder honger. Vrijdag 12 juni aanstaande houdt de directie van de Bank voor Zee land receptie in verband met de heropening van de vestiging aan de Grote Markt 21 te Goes. Het kantoorpand werd de afgelopen tijd grondig verbouwd. Burge meester W. Blanken is uitgeno digd de heropening te verrichten. Dat gebeurt ’s middags om half vier. De sportvereniging Borssele or ganiseert van dinsdag 16 tot en met vrijdag 19 juni de avondvier daagse. Dat gebeurt overigens in samenwerking met de s.v. Drie wegen. En dat laatste houdt ver band met 't feit dat de vierde - dus laatste - avond gelopen wordt te Driewegen. Het vertrek is vanaf camping ’’Estancia” te Borssele om half zeven 's avonds. In schrijfgeld: f3,75 per persoon. Men kan kiezen uit de afstanden 5 of 10 kilometer per avond. Zaterdagavond 6 juni treedt van af half tien ’Thanatos’ uit Rotter dam op in 't Beest te Goes. Het is de eerste maal dat daar een speed-metal band is te horen. Qua tekst toont 'Thanatos’ een heel eigen gezicht. Muzikaal zijn er invloeden bespeurbaar van bijvoorbeeld Slayer, Metallica. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij Leo, Waterput en ’t Beest. Ze kosten zes gulden. Entree aan de zaal f7,50. Zoals gebruikelijk op elke eerste zondag van de maand is er ook deze maand weer een bijzonde re avonddienst in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Op zondag 7 juni a.s. (eerste Pinksterdag) is er ’s avonds om 19.00 uur een Zangdienst. Voorganger is Ds H. van den Heuvel, Hervormd predikant te Goes. Het orgel wordt bespeeld door de organist van de Grote kerk, de heer Kees van Eersel. Iedereen wordt hiervoor hartelijk uitgenodigd. Aanvang 19.00 uur. Van 3 tot en met 6 juni is er in Heinkenszand weer een kinder kledingbeurs, die in 't teken van de zomer staat. De beurs wordt gehouden op het adres Van Cit- tersstraat 3a. Openingstijden: donderdag van één tot drie uur, vrijdagochtend van negen tot twaalf en zaterdag van tien tot één. Inl. 01106-2757. Iers alsmede nieuw aangetrok ken spelers een kans krijgen zich op dit niveau waar te ma ken. Stevedore Sports F.C. is in zijn poule ingedeeld met Kloe- tinge, Arnemuiden en Veere. In "Dansschool Janvier” heeft een team, bestaande uit Jan v. Sabben, Jan Schipper en Evert de Jong een sponsor gevonden. Op de foto: v.l.n.r. dhr. Robèrt Janvier, Jan van Sabben, Jan Schipper en Evert de Jong. 12.00 uur liefhebbers en vetera nen (60 km) 13.30 uur junioren (70 km) 15.30 uur amateurs (100 km) bouwde kom van Hansweert en bestaat uit het oude parkoers plus een lus door de nieuw- door een aantrekkelijk parkoers ontstaan, omdat op sommige plaatsen de renners twee keer in één ronde te zien zijn. Leliestraat 24 - Goes Tel. 01100-13427 Dinsdags van 9.00-12.00 uur en van 13.00-15.00 uur. Woensdags van 13.00-14.30 uur. Vrijdags van 9.00-12.00 uur. Tevens donderdags van 18.30-20.00 uur. Afgifte van kleding is mogelijk van maan dag tot vrijdag van 8.30-16.00 uur. 15 jaar garantie op het verstelmechaniek. Lazyboy De meest bezeten relaxlauieuil aller tijden. Robur heeft dit jaar veel voetbal- succes geoogst: De A1 en de C1 werden ongeslagen kampioen in hun afdeling. De A1 junioren pro moveren daardoor naar de Zeeuwse hoofdklasse. De kampi oenschappen zijn des te opmer kelijker, daar Robur slechts één A-elftal en ook maar één C-elftal in de kompetitie had. Beide elftal len lieten grotere clubs, met selectie-elftallenachter zich. De kampioenschappen van de Robur-elftallen vallen in een jaar dat voor het eerst werd gewerkt met een nieuw jeugdplan. In dat kader vallen ook extra aktiviteiten voor jeugdspelers, zoals een be zoek aan Sparta, een tour door Rotterdam, bezoek aan de beker wedstrijd Sparta-Ajax. Aan het begin van het komende seizoen staat een trainingskamp voor de Roburjeugd op het programma. De jongste spelers in jeugdelftal- len gaan bovendien ook een dag weg. De A, B en C-jeugd speelt in oktober vervolgens een wed strijd in Rotterdam tegen de jeugd van Sparta. Ook de senioren hebben trou wens een goed seizoen achter de rug. Het eerste van Robur promo veerde. Het komende seizoen wordt gespeeld in de 1e klas af deling. De gymnastiekvereniging "Sportlust” uit Hansweert heeft onlangs de trekking gehouden van de loterij. Hieronder de win nende nummers: 1e prijs lotnr. 01174, 2e prijs lotnr. 00960, 3e prijs lotnr. 01310. Troostprijsnrs. zijn: 00226-01035-00827-00636-007 30-00115-00209-01252-01022. Prijzen kunnen afgehaald wor den op het adres Pluimpot 46, Hansweert, tel. 01130-2905. Lazyboy: een uiterst comfortabele, verstelbare relaxfauteuil. 5 systemen en vele model-varianten voor individueel woonplezier. Op zaterdag 6 juni a.s. organi seert de Fam. Wisse haar jaarlijk se voetbaltoernooi op het sportveld van s.v. Apollo te 's- Gravenpolder. De opbrengst van dit toernooi, dat om 11.00 uur begint, is bestemd voor Sport Steunt Zon neveld. Deelnemende ploegen zijn: Fam. de Groot (Middelburg), Fam. Buyze, St. Willibrord colle ge, Fam. Velkers (Hoedekensker- ke), de Smidse, supportersclub Feyenoord, Bar Concordia (Wis senkerke), Bison Kit, Damclub 's- Gravenpolder en Fam. Wisse. Tijdens dit toernooi en na afloop zijn er vele mooie prijzen te win nen met een verloting en rad van avontuur. Dit alles is mogelijk ge maakt door steun van vele bedrij ven, zoals Rekr.centrum De Roompot en bijna de gehele 's- Gravenpolderse Middenstand. Op dinsdag 9 juni a.s. organi seert de Distrikts Geneeskundi ge Dienst in samenwerking met het N.V.I.H. COC. een thema- avond over geslachtsziekten en Aids. Sociaal Verpleegkundige Rian den Ouden zal deze avond lei den en het een en ander vertel len over geslachtsziekten en AIDS, over besmetting, voorko men en genezen. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Tevens zal verteld worden over de laatste ontwikkelingen met betrekking tot AIDS. Deze avond zal gehouden worden in de bovenzaal van Slot Ostende, Singelstraat in Goes. Aanvang om 19.30 u. Eenieder is van har te welkom. Op woensdag 3 juni, heden, zal op de openbare basisschool Voorhoute te Kruiningen een tentoonstelling worden gehou den over het project ’’Vervoer”. Hieraan is de laatste weken hard gewerkt. Er zullen vakmen sen aanwezig zijn. De ten toonstelling is van 19.00 tot 21.00 uur. Ook zal een verloting worden gehouden ter bestrijding van de kosten van de gemaakte excursie. Op 22 mei zijn alle leerlingen na melijk met de trein naar Middel burg gereisd en hebben daar een bezoek aan "Miniatuur Wal cheren” gebracht. Ook hebben de kinderen van groep 5 en 6 een excursie ge maakt naar de Provinciale Stoomboot Diensten. Iedereen is van harte welkom! Zaterdag 6 juni besluit de v.v. Yerseke haar toernooienreeks van dit seizoen met een A- juniorentoernooi. De aanvang is om 12.30 uur en er wordt door 8 elftallen in twee poules gespeeld. Na het afwerken van de poules zijn er nog finale wedstrijden. De deelnemende verenigingen zijn: Heinkens zand, Lewedorpse Boys, Meto, N.O.A.D. ’67, Patrijzen, Rillan- dia, V.C.K. en Yerseke. De prijzen voor dit toernooi, 2 wedstrijdballen, zijn beschik baar gesteld door Joop van Rumste te Goes en uienhandel Stroosnijder te Kruiningen. Op 9, 10 en 11 juni, dat is na de pinksterdagen, organiseert de Trim- en Tourclub Kapelle '79 een avondfietsdriedaagse. De afstand is elke avond onge veer 25 km en is uitgezet langs plaatsen waar men anders bijna niet komt. De tochten zijn bestemd voor iedere fietser en voor elke leeftijd. Vrijdag 12 juni kan men nogmaals fietsen, als men één van die andere avonden niet kan. Na 3 avonden gefietst te hebben, krijgt men een fraaie herinnering. De inschrijving is dinsdag vanaf half 7 in het Café "De Herberg”, Kerkplein te Ka pelle. De kosten zijn f5,— per persoon. Inlichtingen: tel. 01102-2241. De wedstrijd organisatiecom missie van A.V.’56 organiseert in samenwerking met de S.G.B. een avondinstuifwedstrijd voor senioren en junioren A/B/C en N.I.S.-atleten. Op ’Sportpark Het Schenge' gaat het programma om 19.00 uur van start. Er worden werp en springnummers afgewerkt. De loopnummers gaan over 80 of 100 meter sprint, 400 meter, 1000 meter of 1500 meter of 1 Engelse mijl, 3000 meter of 5000 meter. Voor de N.I.S.- atleten 100 meter, 400 meter, kogelstoten en discuswerpen. Een colonne van het Rode Kruis, afd. Goes zal ook nu weer present zijn. verreden op een parkoers van ongeveer 2300 meter lang. Dit voor Hansweert nieuwe par- driks. Verder zijn gekontrak- koers ligt geheel binnen de be teerd de snelle sprinter Wim Ar ras (P.D.M.) en zijn ploegmaats Peter Hoondert, Henk Boeve, Henry Manders, Gert-Jan Theu- bouw. Voor het publiek is hier- nisse en Mare Dierickx. ook aan de start komen onder andere de neo-prof Henry Dorgelo, Adri en Jan van Houwelingen, Ron Mac kay, Jan Jonkers en Reinier De strijd om de Zeeuwse titel, de Groenendaal. De profs rijden hun wedstrijd over een afstand van 100 km op het bekende par koers van 1250 meter lengte. Het programma voor de Zeeuw se kampioenschappen ziet er als volgt uit: 10.30 uur nieuwelingen (50 km) nooi wordt deze keer verzorgd door de Engelse ploeg Stevedo re Sports F.C. uit Halfway (Kent). Deze ploeg, die uitkomt op het niveau van de 2e/3e klas se K.N.V.B. eindigde de kompe titie op een 5e plaats. Evenals de organiserende vereniging Kloetinge, beschikt deze club over een succesvolle jeugd en ook hun jeugd bereikte diverse bekerfinales. Op deze dag zul len enkele talentvolle jeugdspe- Zonn6V6lCi Op woensdag 10 juni a.s. houden de vrouwen van Women’s Aglow Fellowship-Zeeland hun laatste bijeenkomst van dit seizoen. De dramagroep ’’Reflection” uit Mid delburg treedt dan op. ’’Aanbid ding” zal deze morgen centraal staan. De presidente Joke v.d. Vlies uit Kapelle zal een medita tie houden. Iedere vrouw wordt hartelijk uitgenodigd deze inter kerkelijke bijeenkomst bij te wo nen in Hotel Terminus, Frans den Hollanderlaan 34 te Goes (bij N.S.-station). Aanvang 9.45 uur. De koffie staat klaar om 9.15 uur. Kinderoppas is aanwezig. Inlichtingen: Mevr. H. Ekkebus, tel. 01180-29928 en mevr. H. Mulder, tel. 01100-20552. Bij de v.v. Kloetinge staat er een druk Pinksterweekeinde voor de deur. Zaterdag a.s. is het tradi tionele veteranentoernooi op het Wesselopark, aanvang twaalf uur. Er wordt gespeeld in twee poules: Poule A: Kloetinge A; Eendracht Zele (België), Vitesse Breuke- len; Robur; C.V.V. (Rotterdam). Poule B: Kloetinge B; Erembo- degem (België); Z.P.R. ’84 (Ber gen op Zoom); Wolphaartsdijk; Colijnsplaatse Boys. Het toer nooi werd vorig jaar gewonnen door Colijnsplaatse Boys. Er zal worden gespeeld volgens het systeem van een halve kompeti tie. De finale begint om 16.15 uur. Verder is er Tweede Pinkster dag het 29e Internationale Hollandia-toernooi, eveneens op het Wesselopark. Het toernooi begint om 10.00 uur, terwijl de fi nalewedstrijden om 14.30 uur beginnen. Het toernooi, dat in het verleden werd gewonnen door o.a. S.K. Beveren, Royal Air Force (West-Duitsland) en het c-team van Willem II, werd vorig jaar gewonnen door Goes. Goes, dat dit jaar de wisselbeker verdedigt zal het in zijn poule ze ker niet kado krijgen. De tegen standers zijn: Yerseke, Hoek (hier speelt Niek v.d. Houten zijn laatste wedstrijd i.v.m. over schrijving naar Kloetinge) en Groot Borsele. Het team van Groot-Borsele is samengesteld uit spelers van alle elftallen uit de gmeente Borsele en kan vol ledig aantreden, omdat zij geen spelers aan het Zeeuws afd. elf tal behoeven af te staan. Het in ternationale tintje aan het toer- plaatsing voor de Nederlandse kampioenschappen en de strijd tussen de 3 Zeeuwse wielerver enigingen lijken voldoende in grediënten voor een wielerspek takel in alle kategorieën. De start/finishlijn is verplaatst van de Schoolstraat naar de Boomdijk. De reden hiervan is dat op de oude start/finish- plaats op dit moment tijdelijk de Rabobank, wegens een nieuw te bouwen kantoor, is gestatio neerd. Door deze nieuwe situe ring van de finishlijn, op 100 me ter van de zeedijk, krijgt het pu bliek vanaf deze natuurlijke tri bune een schitterend uitzicht op zowel de finishlijn als op de ’’berg” van Hansweert. Hoofdsponsors van deze wieler ronde zijn: Leco B.V. (Zeelands Roem) te Yerseke, de Hans- weertse horecabedrijven, Auto- schade/schuifdaken Baarends en Auto Adria te Goes. Het bestuur van de heemkundi ge kring De Bevelanden organi seert op woensdag 10 juni een excursie naar het in aanbouw zijnde sluizencomplex te Hans weert. De excursie vangt aan om 14.00 uur. De deelnemers worden verwacht bij de directie- keet van Rijkswaterstaat te Hansweert aan de oostzijde van het kanaal door Zuid-Beveland. De excursie, die open staat voor leden en belangstellenden, is gratis toegankelijk en zal onge veer 2 uur duren. Middelburg - Op zaterdag 6 juni organiseert A.V. Dynamo de jaarlijkse Nadorstloop een loop voor wedstrijd atleten en geoe fende trimmers. Deze loop bestaat uit een wedstrijd gedeel te en een prestatieloopgedeelte van elk 10 E.M. lengte. De start is om 15.00 uur aan de Nadorst- weg. Het parcours is uitgezet over de fraaie binnenwegen tus sen Middelburg, Gapinge en Veere. Alle lopers en loopsters die deze afstand uitlopen ont vangen een fraaie standaard. Op 2e Pinksterdag wordt in Hansweert de 36e wielerronde van Hansweert verreden. Tij dens deze wielerdag, die tradi tioneel op 2e Pinksterdag wordt gehouden, vinden naast de wed strijd voor beroepsrenners ook de Zeeuwse wielerkampioen schappen plaats. In 4 katego rieën (nieuwelingen, liefheb bers, junioren en amateuré) zal gestreden worden om de Zeeuwse kampioenstrui. Verder plaatsen de eerste 3 per katego- rie zich automatisch voor de Ne derlandse kampioenschappen. ”Op zaterdag 6 juni aanstaande wordt een rommelmarkt/fancy fair georganiseerd ten bate van de N.H. kerk te 's-Heer Abtsker- ke. De opbrengst zal o.m. wor den bestemd om het hekwerk rond de tuin van de pastorie een opknapbeurt te kunnen geven. De activiteiten vinden plaats rond en in de kerk van 11.00 uur tot 17.00 uur. In de kerk is o.a. een expositie van zeefdrukken (Iris de Leeuw), modellen van boerenwagens (dhr. Kievit) en bodemvondsten uit de Poel (mw. de Jonge). De rommelmarktverkopen zijn op het grasveld bij de kerk. Ver der is er een rad van avontuur, een grabbelton en ballen werpen. Tussen 13.00 uur en 14.30 uur zullen een aantal artikelen bij opbod te koop worden aangebo den. Deze zijn de gehele dag te bezichtigen. Er is ook gedacht aan de inwen dige mens. Er is koffie en fris drank te koop. Ook worden er wafels gebakken.” ZUIDZANDE /"OOSTBURG' Razendsnelle stonngsservice door heel Zeeland Mobilofoonwagens die zo bij u zijn Meer weten over onze Hoog Rendements en Energie Zuinige cv-ketels9 Bel ons1 Zeeuwse Verwarmings Unie bv l Energiestraat 12, 4538 BZ Terneuzen Op vrijdagavond 5 juni a.s., zal de laatste avondruilbeurs voor de zomervakantie worden ge houden in Café-Pension ”De Goede Verwachting” te Lewe- dorp. Op deze avondruilbeurs voor: postzegels, ansichtkaar ten, munten, sigarenbandjes, lu cifersmerken en dergelijke ruil objecten, wordt weer iedere ver zamelaar verwacht. De zaal is geopend om 19.15 u. In de maanden juli en augustus wor den geen beurzen georgani seerd. De eerstvolgende avond ruilbeurs zal in september zijn. Deze zomer wordt, zoals van ouds, weer de huis-league gespeeld in de Bowling in Goes. Gert Jacobs, Patrick van Passel en de winnaar van 1986 in Hans weert Ad Wijnands. Van de Panasonic-ploeg van Peter Post (die met zijn ploeg meerijdt in de De kampioenschappen worden ronde van Italië) komen onder andere Peter Haring, Bert Oosterbosch en Martin Hen- Vrijdag 5 juni a.s. is de 5e wie lerronde van 's-Heer Arendsker ke voor trimmers. Het program ma: 18.00 uur start C cat, 35 km., 19.00 uur start B cat. 45 km., 20.00 uur start A cat. 60 km. Afhalen rugnummers Café ”de Tol” een half uur vóór aanvang van de wedstrijd. De uitslag van zowel de A als B categorie telt mee voor het T.M.Z.- trimklassement Voor de wedstrijd bij de be roepsrenners, die om 18.30 uur door wethouder I. Lindenberg van start geschoten worden, is het wielercomité Hansweert er in geslaagd een sterk deelne mersveld aan het vertrek te krij gen. Behalve de winnaar van de Internationale Ronde van Midden-Zeeland Jean-Paul van Poppel, komen van de ploeg van Jan Raas aan de start: Maarten Ducrot, Cees Priem, Voor de derde maal organi seert de korfbalvereniging Blauw Wit uit Kloetinge een zogenaamd Mix-toernooi. Een Mix-toernooi is een toernooi waar iedereen aan mee kan doen. Tijdens dit toernooi zal zo wel jong en oud alsmede men sen die wel en niet kunnen korf ballen, met en tegen elkaar spelen. Straat/familie-teams Evenals vorige jaren is dit mix- toernooi bedoeld voor het weer zien van oud-leden en leden, maar ook voor familie, suppor ters of andere bekenden. Echter dit jaar zal er ook voor een nieuwe opzet gekozen wor den, door het vormen van STRAATTEAMS en FAMI- LIETEAMS. De bewoners van Kloetinge heb ben daarvoor inmiddels een fol der ontvangen, maar er kunnen ook teams uit andere plaatsen aan meedoen. Twee-vakken Gewoonlijk wordt korfbal in Ne derland gespeeld over drie vak ken, met uitzondering van mi- cro/zaal korfbal, maar tijdens dit Mix-toernooi zal gespeeld wor den in twee vakken. Een team dat wil deelnemen aan dit mix-toernooi, moet der halve bestaan uit 4 dames en 4 heren. Wanneer men aan het toernooi wil meedoen hoeft men overi gens niet persé in een team te zitten; er kan dus ook indivi dueel worden ingeschreven. Hiervan zullen dan weer nieuwe teams worden geformeerd. Prestaties Uiteraard zal het deze dag gaan om het ontdekken van de ge- zinssport korfbal en zullen de prestaties op de tweede plaats komen. Echter voor het winnen de team zijn er prijzen be schikbaar. Kinderspelen De minimum leeftijd voor deel name aan dit toernooi is 12 jaar. Maar kinderen die jonger zijn dan 12 jaar hoeven beslist niet thuis te blijven want voor hun wordt er ook het een en ander georganiseerd. Het toernooi wordt gehouden op zaterdag 13 juni en vindt plaats op het sporttérrein van KV Blauwwit aan de Graaffstraat in Goes. Het evenement begint om 10 uur en is om 16.00 uur af gelopen. De zeskamp voor de kinderen begint om 11 uur en het korfbal- wedstrijdje voor de kinderen be gint om 14.00 uur. Wanneer men zich wil opgeven voor deelname aan het toernooi of aan de kinderspelen moet men dit doen voor 10 juni bij A. van Dalen, Beukenstraat 203, Goes, tel. 01100-16153 of bij A. Minnaard, Kersenstraat 23, Goes. Zeeuws-Vlaams MEUBELHUIS ZUIDZANDE E. v. Dronkelaar Oostburgsestraat 36 - Telefoon (01170) 2161 vanuit België 00-3111702161 - Postcode 4505 AC —^4. ^^^^^^^-^BRESKENS 1—-l TERNEUZEN I Op zaterdag 6 juni a.s. is er een rommelmarkt ten bate van de handbalvereniging S.V. Orion te Heinkenszand. De rommelmarkt begint om 09.00 uur op het V.d. Biltplein in Heinkenszand. Rond half tien zullen de meer waardevolle spullen bij opbod worden verkocht. De rommelmarkt duurt tot 14.00 uur. Papegaaistraat 7 4461 AD Goes 01100-16608

Bevelander | 1987 | | pagina 17