Een Voorjaars-verhaal De Vlinder Bevelenden SPORT SPORT in ’t kort s Een KNVB-alternatief voor ’t verdwenen straatvoetbal verHuisblad Indoor-softbal toernooi te Goes Een nieuwe huis, een ander interieur Beschermende woonvormen in Zeeland gaan samenwerken het A VV Yerseke Rinus Michels razend enthousiast Programma s.v. Robur TTV Goese Polder 1e Trainingsrit Trimbelangen Basketballclub Volharding Prestatieloop A.V. Dynamo Oostkapelle I 17 Woensdag 25 februari 1987 DE BEVELANDER I De Pit Kindertelefoon Leger des Heils Nivon Geloof en homoseksualiteit GINGER EN FRED 2-8 Alles over jeugdvoetbal Oranjevereniging ’s H. Arendskerke Kleuterinstuif BGEK HUK rw» r LEUKER TOK Media-tief schilderen kleurentherapie ii T.T.V »ipes older 7-3 8-2 fvt> Dit jaar wordt in buurthuis 'De Pit’ weer carnaval gevierd en wel op: vrijdag 27 februari a.s. De kleintjes in de leeftijd van 4 t/m 9 jaar worden in carnavals- kledij verwacht van 16.00 tot 17.30 uur. In de pauze wacht hen een leuke verrassing!! De grote kinderen van 10 t/m 15 jaar zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur aan de beurt voor hun car navalsbal. Voor beide groepen is de entree: één gulden vijftig. het helemaal op zolder was. "Weet je, ik zal zorgen, dat je niet van je plaatsje valt, totdat meer beweegt, maar het zou fijn zijn, als ik je zag zweven naar mertje, en keek het vlindertje verwijtend aan: ”Nu heb ik je zo veel verteld, en je vliegt nog niet weg!” ”lk zie wel, dat je je vleu- dan te druk kreeg, met het uit trompetteren van de Boodschap van Pasen, de boodschap van het Leven! Ja, en dan vergaven de bloemen hem, zijn ijdelheid!! zijn om naar een andere woning te verhuizen. Mogelijkheden die binnen ieders budget passen. Wie het nieuwe Verhuisblad doorbladert, komt tot een duide lijke conclusie. Wie nu koopt en niet wacht, kan financieel voor deel behalen. Immers, de wo ningprijzen stijgen weer gelei delijk. Jeugd: Westerzicht 2 - Goese Polder 1 Op zondag 1 maart wordt er in het Goese Sportcentrum het tweede Goese indoor-softball-toernooi gehouden. Voor dit toernooi hebben The Red Geese 2 Belgische ploegen uitgenodigd, te weten de dames- en heren-teams uit Beveren en uit Brasschaat. In dit toer nooi zullen zowel de dames als de heren-teams softbal spelen. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Iedereen is wel kom en tijdens het toernooi zijn er mensen aanwezig die eventuele vragen over honk- soft- en peanutbal (een soort honkbal voor kinde ren jonger dan 12 jaar) kunnen beantwoorden. Naast het toernooi van zondag wordt er op zondag 29 maart een open dag gehouden. Iedereen, ongeacht zijn of haar leeftijd, is welkom. Tenslotte kan peanutbal al van zeer jonge leeftijd af gespeeld worden en honk- en softbal tot een zeer oude leeftijd. Er is dan gelegenheid omzelf te gooien en te slaan en uitleg te vragen over honk-, soft- en peanut bal. De open dag begint om 10.00 uur en gaat om 14.00 uur over in een wedstrijd tussen huidige en oud-leden van The Red Geese. Deze wedstrijd zal om ongeveer 17.00 uur afgelopen zijn. Voor ver dere informatie: 01100-13704. Gaat het voetbal door? Zijn de velden goed om te spelen? Dat is altijd de vraag die men stelt aan de man van de keuring op sportveld 't Schenge” en een vraag die men overal stelt op elk voetbalterrein. Er is altijd kritiek als men niet kan spelen, maar beseft men wel wat de mensen van de gemeente voor werk heb ben om de velden speelklaar te hebben? Als men dat ziet: hulde aan deze mensen van de ge meente. Aanmelding nieuwe le den senioren,junioren en pupil len vanaf 6 jaar bij W.M. Slabbe- koorn, G. van Adolfstraat 29 tel. 28203 en bij B. Bouwense, Kastanjestraat 14, tel. 20198 en op zaterdag in het clubgebouw van SSV 65 sportveld Schenge 8.30 open, tel. 31188. B. Bouwense Jeugd zat. 28 febr.: Robur B1 - Yerseke B1 12.45 u., Kapelle C2 - Robur C1 11.15 u. Robur E1 - Hansw. Boys E1 10.00 u. De heer J. dos Santos zal in het komend seizoen optreden als leider-trainer van de A-jun. en tevens de B-jun. trainen. Dhr. dos Santos, thans leider/trainer van de B-junioren, is in het bezit van het diploma Oefenmeester III. Voor de senioren is geen pro gramma vastgesteld. Wel is het mogelijk dat een eerder afge laste wedstrijd alsnog wordt in gelegd. Nieuwe leden zijn van harte wel kom! Aanmelden: Jeugdleden bij de heer Tibbe, tel. 14459, ouderen bij de heer J.J. Woord, tel. 14654. Zat. 28 febr. wordt er toch nog gevoetbald ondanks het karna- valsgedruis. Voor de VV Yerse ke staat het volgende program ma te boek. Arnemuiden 1-Yerseke 1 14.30 uur (vriends.) Yerseke 2 is vrij. Yerseke 3 staat voor een zware bekerwedstrijd nl. tegen Apollo 1. Misschien een voordeel dat ze thuis spelen. Aanvang 14.30 uur. Yerseke 5 speelt eveneens voor de beker thuis tegen Se- rooskerke 3. Aanvang 14.30 uur. Vriendschapelijke wedstrij den zijn bij schrijven nog niet be kend. Robur B1-Yerseke B1 12.45 uur (comp.). mooie overwinning op Kerkwer- Midden-Zeeland ve 2. Goese Polder 4 kon het niet bolwerken tegen Wilno 3. Big Smash 5 bleek te sterk voor Goese Polder 5. Bij de jeugd boekten zowel het 1e als het 2e team mooie overwinningen en staan nu beide bovenaan in hun klasse. G.T.T.V.: Goese Polder is door T.T.V.G. 2 te verslaan op de goede weg naar fiet kampioen- wel iedere zaterdagmiddag schap in de A-klasse. Met nog 2 wedstrijden te spelen staan ze 1 punt los. Goese Polder 3 is kam pioen in de B-klasse proficiat. In hun wedstrijd tegen N.S. 3 werd met winst afgesloten en staan nu 9 punten los. Komende week: G.T.T.V. beker A-klasse Goese Polder 1 - Goese Polder 2 beker B-klasse ’t Batje 2 - Goese Polder 1 Het telefoonnummer luidt: 03439 - 1922. Op zaterdag 28 februari zal de stichting Trimbelangen-Midden- Zeeland aanvangen met een trainingsrit voor niet- licentiehouders. Het parcours is gelegen in de Willem- Annapolder te Biezelinge. Het ligt in de bedoeling om 6 trai- ningsritten te organiseren en J om 14.00 uur. Er wordt gestart in 1 categorie; de inschrijving is van af 13.15 uur in Restaurant "De Caisson” te Biezelinge. Voor eventuele informatie kunt u te recht bij Roel Slis, tel: 01102-3400. De overige datums zijn: 1e rit 28/2, 2e rit 7/3 3e rit 14/3, 4e rit 21/3, 5e rit 28/3, 6e rit 4/4 1987. Deze trainingsritten gaan alleen door als de weers omstandigheden dit toelaten. krijgbaar is, zijn daarvan volop staaltjes te zien. Kwaliteit is in meer opzichten het sleutel woord van de jaren negentig. We zijn weer bereid geld uit te geven, maar kiezen daarbij wel bewust voor meer kwaliteit. In het nieuwe Verhuisblad daarom veel adviezen voor inrichten, ko pen en verbouwen. De keuken en de badkamer krijgen speciale aandacht. Allerhande snufjes die het gebruik van die ruimtes extra aangenaam maken, wor den belicht. Kwaliteit is ook het sleutelbegrip dat voor de kandi daat huiseigenaar bij de keuze van een hypotheek een rol speelt. Het Verhuisblad geeft een ruim overzicht van de moge lijkheden en geeft van de vele hypotheken de voor- en nade len. Vanzelfsprekend in dit Ver huisblad veel informatie over het beste moment om je huis te ko pen en waarop bij het bezichti gen van andere huizen moet worden gelet. Er wordt verder uitgebreid ingegaan op de woonlasten die de eigenhuisbe- zitter heeft ten opzichte van de huurder. Andere verzekeringen spelen daarbij onder meer een rol. Ook de verhuizing zelf komt aan de orde. Al lezende ontdekt u dat er heel veel mogelijkheden Het nieuwe wonen vraagt om een beetje durf. Hoewel de jongste ontwikkelingen op inte- rieurgebeid een beetje ingehou den zijn, dringt een eigentijdse meubellijn die zo’n vijf jaar gele den op gang kwam, langzaam op. Het interieur van de jaren negentig zal er wezenlijk anders uitzien dan het interieur van de jaren tachtig. Geen woonland- schappen meer, maar losse meubelen, vaak met frivole vor men. De sfeer is vrolijk en licht. Het interieur van de komende tijd straalt vooral ook kwaliteit uit. In het nieuwe Verhuisblad, dat sinds kort weer gratis ver- Ze had ze verteld van het vlin dertje op haar kamer, en dat hij nog niet wilde uitvliegen. ”Mag ik een paar van jullie plukken, en hem jullie laten zien?” vroeg ze. Maar de bloemen riepen: "Nee, want wij hebben de vlin ders nodig, en de vlinders ons!” "Als ik bloei”, zei het blauwe druifje en het boorde zijn kopje tussen zijn smalle groene blaad jes”, dan komt de narcis ook, en daar wacht de vlinder op!” De bloemen hielden niet van de narcis, omdat hij zo ijdel was. Maar met Pasen vergat de nar- De grote schoonmaak was nog niet tot de zolder van het huis doorgedrongen. Daarom wist ook niemand, dat in een plooi van het overgordijn, van het ka mertje, dat eens aan één van de kinderen, die in dat huis woon den, had toebehoord, een vlin der overwinterde. In het huis woonde nog de moe der van die kinderen. Ze kwam iedere dag op die zolder, alleen om het raam van het kamertje open te zetten. Maar de vlinder had ze niet opgemerkt. Alles op die zolder lag er wat verlaten bij: het trein-emplacement, de kin derboeken, eens veel gelezen, of uit voorgelezen. Ze keek er ie dere dag naar. Ze zou alles een grondige beurt willen geven, zo dat het weer een vrolijke zolder werd. Maar haar ontbrak het vaak aan tijd. Als er logé’s kwa men, maakte ze wel het kamer tje wat gezellig, maar dat was dan ook alles. Dit jaar, nam ze zich voor, zou ze het trein- emplacement, waar de huisjes, bomen, de bergen en dorpjes, onder het stof lagen, weer omto veren, tot een levend geheel. Maar die vlinder, in de plooi van het gordijn, vond het best, dat er niet in zijn omgeving gerommeld werd. Misschien, zou hij dan op gepakt en buiten gezet worden en daarvoor was het voor hem, nog te koud. Elke dag, hield hij z’n kleine hart vast, bang dat hij ontdekt werd, maar gelukkig was het tot nu toe niet gebeurd! Buiten, over de velden en bos sen, joeg de Westenwind Ko- ning Winter op de vlucht. ”Je hebt jouw tijd gehad:” vond de Westenwind, ”je hebt de men sen zien zwieren en zwaaien over het ijs, maar nu is het mijn beurt!” ”lk blaas met mijn kracht de dorre takken van de bomen, zodat de knoppen kun nen openspringen, en de ber kenkatjes kunnen gelen en stui ven in de wind”. "Want de lente is in aantocht, en jij wijkt maar uit, naar je kristallen ijspaleis!” Het was of ineens de lucht ge vuld werd met de geuren van het gras, schijnbaar dor en dood, maar waar dunne frisse spriet jes, zich naar boven boorden. Waar grauwe wolken plaats maakten voor de blauwe lucht, zo pastelblauw en oneindig! En alles week voor de komst van een der mooiste jaargetijden, de Lente de belofte in zich dra gend, van een steeds terugke rend leven. Abundant mooi, zo maar...onder die Open Hemel! Op een dag in Maart, klom een klein meisje, de zoldertrap op. Ze had voorjaars-vakantie en wilde op het kleine kamertje, een boek uitzoeken om te lezen, en toen..onze kleine vlinder ont dekte. "Waarom zit je daar vlin der, zo vastgekleefd tegen het gordijn, met je vleugeltjes tegen je lijfje gevouwen?” Het was, of ze de sprietjes van de vlinder, even zag bewegen. ”Zal ik je voorzichtig tussen mijn handen nemen, en je dan buiten zet ten?” vroeg ze. "Nee, niet doen” fluisterde de vlinder’ "het is buiten nog te koud en dan be schadig je mijn vleugels!” Het meisje vergat, dat ze een men senkind was, en de vlinder, dat hij tot het dierenrijk behoorde. Er deden heel veel kinderen mee aan de rebuswedstrijd van de aktie ’’Lucht je hartje voor een kwartje”. De oplossingen kwamen zowel per telefoon als per post binnen. Bij de Kinder en Jeugdtelefoon in Zeeland hebben drie Bevelandse kinde ren een prijs gewonnen: Eva Be- suijen te Kattendijke, Jacolien Lepoeter in Schore en John Zuidhof in Heinkenszand. Alle kinderen die meededen kre gen een boekje over de kinder telefoon en een aantal stickers thuisgestuurd. Voor de prijswin naars was er ook nog een telefooncel-spaarpot, postpapier en een mooie pen. Zondag 1 maart a.s. 's middags om 5.00 uur zal in het kerkge bouw van de Vrij Evangelische Gemeente te Wemeldinge, een evangelisatiesamenkomst wor den gehouden. Leidster van deze dienst zal zijn Mevrouw Majoor E.v.d. Wel. Muzikale medewerking verlenen het muziekkorps en het zang koor van het Leger des Heils uit Goes. In deze dienst zal veel ge zongen worden. Iedereen is welkom! De beschermende woonvormen in Zeeland zullen een onderling samenhangend beleid gaan voeren. Zo heeft men uitgespro ken in een gezamenlijke inten tieverklaring. Er zal zoveel mo gelijk een gemeenschappeliljke bijdrage geleverd worden aan beleidsvoorbereiding, beleids ontwikkeling en beleidsuitvoe ring op het terrein van de hulp verlening aan psycho-sociaal kwetsbare mensen in de provin- den, en wilde haar niet teleur stellen, maar hij moest rekening houden met z’n ’’instinkt”. Dat was voor hem de overlevings kans! ..Wacht, hij zou het haar uitleggen. "Dieren hebben in stinkt” zei de vlinder”, dat is wat je van binnen voelt, wat je moet doen..en waarvoor je moet op passen”. Jullie mensen hebben verstand gekregen en daardoor weet jij ook, wat je moet doen en wat je niet kunt doen. Het lijkt soms, dat we dat allemaal ver geten zijn. Mensen zijn vaak bang voor dieren, en dieren voor mensen. Wij begrijpen elkaar niet meer, zie je meisje, en dan gaan mensen heel dom met ons dieren om! En denken er niet over na, dat het niet zo hoort!”....’’Hebben jullie dan ge voel?” vroeg het meisje. ”Wat denk je zelf?” De vlinder be woog zijn vleugeltjes nu heftig heen en weer. ”lk geloof van wel!” ’’Juist, en als jullie dat be seffen, gaan jullie voorzichtiger met ons om, want wij, jij en ik, de mensen en de dieren, planten en bloemen geven "kleur” aan het leven, en dan wordt alles weer opnieuw mooi! Daarom wordt het ieder jaar weer voor jaar en Pasen, om ons daaraan te herinneren, dat onze wereld die..kleur..nodig heeft, zoals de Schepper het voor ons bedoeld heeft!” ’’Dood is naar, maar le ven houdt beloften in zich!” ”lk vind jou erg knap vlinder, dat je dat zo goed weet en kan vertel len. Ik wilde dat..dit mijn vriend jes en vriendinnetjes wisten! ’’Vertel jij het ze maar, want jul lie worden groot, en misschien, gaan jullie met onze natuur dan anders op weg, naar een leefba re wereld, voor ons allemaal!” De voorjaarsvakantie was om, maar de lente begon in alles zichtbaar en voelbaar te wor den. Onze kleine vlinder, vloog op een zonnige voorjaarsdag weg, door het zolderraam, de blauwe lucht tegemoet. Hij spreidde zijn vleugels wijd uit en zweefde over de velden en bos sen, naar zijn bestemming. "Dag...kleine Vlinder!” H.G.E. Mullens cie. Om die doelstelling te kun nen bereiken is de werkgroep Beschermende Woonvormen Zeeland ingesteld. Een samen werkingsvorm tussen ”Het Bos dorp” in Hulst, het ’’graaf Mau- ritshuys” in Middelburg, ”Silo- lam” in ’s Heerenhoek, ”Ter Schelde” in Koudekerke en "Toevlucht” in Kapelle. Deze beschermende woonvormen blijven wel hun eigen identiteit behouden. vertellen, of het nog koud buiten is, welke bloemen er al bloeien, en of er al lammetjes en kleine geitjes in het park zijn, hier niet ver vandaan! sen gaan bloeien, vlieg ik weg, dan is het de hoogste tijd, dat ik een vrouwtje uitzoek, en wij ons voortplanten, zodat wij niet uit sterven, want de vogels lusten ons ook, weet je? Zo gaat het nu eenmaal met ons vlinders, voor dat onze rupsen zich weer ont poppen als vlinders!” ”Dat weet ik”, zei het meisje”, maar rup sen eten de jonge groene blaad jes op, en dat vind ik wel zon de!” ”Ja, maar wij moeten ook leven, wij houden het meest van de brandnetel, en dat zal jij wel niet zo erg vinden, want die brandt op je velletje, als je hem aanraakt!” vond de vlinder. Het meisje knikte instemmend. Heerlijk, ze had deze voorjaars vakantie een geheime opdracht. En dat vond ze best spannend! Iedere dag vertelde ze de vlin der dat: de gele forsitia uitkwam, de sneeuwklokjes overal bloei den, dat de paarse vroege cro- cussen de tuin sierden. En van de winteraconietjes. Maar de vlinder vond het steeds te vroeg om uit te vliegen. "Maar vlinder, dan is mijn vakantie om, en kan ik je niet helpen wegvliegen, zonder dat iemand het ziet?" zei het meisje, een beetje bezorgd. Toch werd het weer milder, en de zon scheen uitbundiger, en de natuur kreeg haast, om er op zijn mooist met Pasen uit te zien. En het meisje deed ijverig haar best, om dit alles de vlinder te vertellen. Ze was zo in die sprookjes-sfeer terecht geko men, dat ze het niet vreemd vond, dat ze de bloemen ver stond. Ze zat midden tussen alle vroege voorjaarsbloemen, op het kleine witte bankje in de tuin. Op zondag 1 maart houdt Nivon afd. Goes een vrije wandeling in de omgeving van het Ritthemse- bos en de omgeving van Rit- them. Deze wandeling is voor le den en niet-leden. Vertrek: 13.00 uur vanaf het parkeerter rein in Goes-zuid bij het J.B.- winkelcentrum ”De Bussel”. Voor de deelnemers uit Walche ren vertrek om 13.30 uur bij de ingang van het Ritthemse bos. Op 27 februari houdt de Neder landse Vereniging tot Integratie van de Homoseksualiteit COC regio de Bevelanden in samen werking met ds. B.A.M. Luttik- huis, hervormd predikant te Kloetinge, weer een thema- avond over het onderwerp "Ge loof en Homoseksualiteit”. Het COC richt zich hier met name tot ouders van homoseksuelen en homoseksuelen die wel eens over dit onderwerp willen dis- kussiëren. Ook wordt gedacht aan het opzetten van een groep ’ouders van homoseksuelen’. Deelname hieraan is natuurlijk geheel vrijblijvend. Deze avond is een vervolg op de thema- avond van 28 november. Nieu we belangstellenden zijn echter van harte welkom. De avond wordt gehouden in het Geertes- huis te Kloetinge en aanvang is 20.00 uur. Verdere informatie: 01100-31019. Wedstrijdprogramma SSV 65 senioren zaterdag 28 febr., juni oren en pupillen: Er is een beperkt programma in verband met het bekerpro- gramma. SSV 4 speelt thuis om 14.30 uur tegen Bruse Boys 4 uit te Bruinisse. Junioren SSV 65: Wemeldinge B1 - SSV B2 aan vang 11.15 uur Yerseke C1 - SSV C1 aanvang 11.15 uur Pupillen Yerseke F - SSV Faan- vang 10.00 uur. Goese Polder 2 - Zand 6 G.T.T.V. T.T.V.G. 2 - Goese Polder 24-6 N.S. 3 - Goese Polder 3 3-7 N.T.T.B.: Goese Polder 1 heeft door Aloy 1 te verslaan een goe de prestatie geleverd en staat nu 3e in de eerste klas. Bij kop loper Big Smash 2 liet Goese Polder 2 de punten liggen: Jam mer! Goese Polder 3 boekte een Ook a.s. weekend worden er weer verschillende wedstrijden afgewerkt in 't Goese sportcen trum. Het programma op 27-2 ziet er als volgt uit: Goes: 19.00: Meisjes Junioren: Volharding l-Operatie I; 20.00: Dames 1ste klasse: Volharding Il-Marathon II; 22.00: Heren 3de klasse: Volharding lll-Marathon IV. Middelburg: 20.00: Dames 1ste klasse: Dynamo ll-Volharding I. Vlissingen: 19.00: Meisjes Ka- detten: Marathon ll-Volharding I. Supporters zijn altijd welkom. Heeft u overigens belangstelling om zelf de basketbal ter hand te nemen, kom dan gerust een keer vrijblijvend meetrainen. Voor de juiste tijden (op woens dag) kunt u kontakt opnemen met Magda Rijk, tel: 01100-23482. Het nieuwe Verhuisblad, gratis verkrijgbaar bij NVM-makelaars en notarissen, is een handige leidraad als u eens wat meer wilt weten over verhuizen naar een (andere) eigen woning. De te vormen werkgroep zal pe riodiek overleg houden. Op ba sis daarvan wordt gevraagd of ongevraagd geadviseerd over problemen die direct of indirect het beschermd wonen aangaan. Ginger en Fred, de nieuwe film van Frederico Fellini, is een zeer persoonlijke film, die een 'fictie ve vereniging’ toont van het be roemde danspaar Fred Astaire en Ginger Rogers. De film opent zeer klassiek: een trein komt binnen op het drukke station van Rome en daarmee wordt gesug gereerd dat er een belangrijk weerzien op handen is. Vrijdag avond om negen uur draait deze film in ’t Beest te Goes. Amalia - of wel Ginger (Guiletta Masi- na), na twintig jaar weer onder de regie van haar echtgenoot - wordt opgehaald om de volgen de dag nog een keer met haar partner Pippo alias Fred Astaire (Marcello Mastroianni) in een film op te treden. Eenmaal in haar hotel aangekomen ontmoet Amalia de eerste gasten. Het moet een gigantische kerstster renshow worden, waarvoor de meest vreemdsoortige types zijn uitgenodigd. Het betreft voorna melijk deelnemers die exacte copieën zijn van grote beroemd heden uit de showbusiness, on der wie Clark Gable, Marlene- Dietrich, Liza Minelli, Ronald Reagan en Kojak. De meest beoefende sport in Ne derland is voetbal. Als het aan de KNVB ligt, komt hierin géén ver andering. Er is een tijd geweest dat de KNVB meer dan 1,1 mil jard leden telde, maar tegen- woordig moet rekening worden gehouden met een getal dat nét beneden een miljoen ligt, name- lijk 990.000. Deze terugloop is aldus het Cen traal Bureau voor de Statistiek voor twee/derde deel terug te I voeren tot het feit dat er minder kinderen worden geboren. Het verder verloop heeft te maken met het ruimer aanbod van mo gelijkheden voor de jeugd, zoals disco, binnensporten en de surfplank. Een aantal jaren al zet de KNVB zich in om deze concurrentie met meer kans van slagen het hoofd J te bieden. Zo vinden bij de I meeste verenigingen intussen al- l ternatieve activiteiten plaats tij- I dens de winter. Waar niet zo gek l lang geleden de poorten van eind november tot ver in februari I hermetisch gesloten bleven, daar gonst het thans van de acti- viteiten. Nög een aspect is het feit dat het 1 straatvoetbal niet meer bestaat. De generatie waarvan Johan Cruijff deel uitmaakt is waar- schijnlijk de laatste geweest die I op straat leerde voetballen. Rijen geparkeerde auto’s en voortjak- kerend verkeer zijn er de oorzaak I van dat dit onmogelijk is gewor- den. Tegenwoordig voetbalt de jeugd vanaf 6 jaar bij een club en het is niet overdreven erop te wij- i zen dat clubs en KNVB zich in het verleden te weinig hebben verdiept in de vraag wat men 1 kleine voetballertjes wél en voor- 1 al wat men ze niet kon laten uit- 1 voeren. Zoals al uitgebreid is te zien ge- I weest op T.V. tracht de KNVB l het spelplezier van onze jeugd 1 extra te verhogen met het spel ’’vier tegen vier”. Met vier tegen vier kan de persoonlijke balvaar- digheid worden opgevoerd. Bert van Lingen, de bondscoach die is belast met jeugdvoetbal: ”Je kunt het overal spelen”. Op SSV 65 een stukje straat waar net even géén auto's staan, op het schoolplein of op het parkeerter rein van de voetbalclub. Je hebt er weinig ruimte voor nodig en in een land waar het veld nog wel- eens wordt afgekeurd, is dat nooit weg”. ’’Vier tegen vier” wordt gespeeld door 8 tot 10-jarigen en door 10 tot 12-jarigen. De beste teams bij de vereniging mogen deelnemen aan het kampioenschap van de Afdeling van de KNVB. De Afde- lingskampioen en verliezende fi nalisten krijgen een voetbalva- kantie aangeboden van een week in het KNVB-Sportcentrum in Zeist. Commentaar van tech nisch directeur Rinus Michels: ”We waren op straat in de gele genheid zelf dingen te ontdekken en uit te proberen. Het enige dat we nodig hadden was een bal en wat jassen die dienst deden als doel. Ik wil niet op de zaken voor uit lopen. Maar als deze actie "vier tegen vier” brengt wat wij ervan verwachten, dan kan dit uitgroeien tot het alternatief voor het straatvoetbal dat nu eenmaal nooit meer terugkomt”. De secretarissen van alle voet balverenigingen zijn ervan op de De Oranjevereniging te 's H. Arendskerke houdt op donder dag 26 februari om 20.30 uur in café De Tol de jaarlijkse leden vergadering. Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezingen. R. Nagelkerke, C. Goedegebure en M. de Roo zijn aftredend en niet herkiesbaar. Het bestuur heeft nieuwe kandidaten; tegen kandidaten kunnen zich opge ven tot 1 uur vóór de vergade ring bij M. de Roo. Verder wordt besproken het programma 1987. Ze stapten samen die rijke fan tasiewereld binnen. "O,” zei ze”, wanneer mag je dan naar buiten, en hoe heet je?” "Kom maar dicht naast mij staan, want ik kan niet zo luid spreken, an ders gebruik ik al mijn energie op. Ik heet Schoenlappertje, en ik behoor tot de familie van de ’’vosjes”. Als je mij zou oppak ken, dan gaat het poeder van m’n vleugels, en wordt het vlie gen moeilijker, weet je” zei de vlinder. "O, maar ik zal je niet aanraken hoor, maar ik wist ook niet, dat je nog niet naar buiten kunt, al had ik dat héél voorzich- cis dat een beetje, omdat hij het tig willen doen!” "Weet je, ik zal de overgordijntjes niet dicht doen, als ik hier slaap. Meestal slaap ik op een ander kamertje, maar nu is het misschien best gezellig voor jou. Maar hoe komt De laatste dag van haar vakan- het toch, dat mijn oma, jou niet tie zat het meisje wat verdrietig opgemerkt heeft?” vroeg het op het rode kleedje van het ka- meisje. ”Ze komt hier niet zo veel, en ik heb mij in die plooi verscholen”, fluisterde de vlin der. Het meisje dacht na en keek het vlindertje aan: hoe gels wat oefent, en je sprietjes moest dat nu, als oma haar een nachtzoen kwam brengen en ze de gordijntjes wilde sluiten? Ze die blauwe lucht!- zou haar zeggen, dat ze liever Ik zag in het bos de hondsdraf al met open gordijnen sliep, omdat opkomen, en het speenkruid, echt, de brandnetels zijn ook goed gegroeid!” ”0, het is bijna mijn tijd, om dit plaatsje te verla- het zover is dat je weg kunt vlie- ten, want dat voel ik binnen in gen. Ik zal je iedere dag komen mij”, zei de vlinder: "nog even en ik ben weg!” In de loop van de gesprekken, met deze vlin der, was het meisje nieuwsgie rig geworden naar die wereld, ”Als de narcis- waarin deze diertjes leefden. Ze wilde wel, dat ze er meer van wist. De vlinder keek het meisje aan: hij was van haar gaan hou- Op woensdag 4 maart organi seert de jeugdraad van S.V. Vol harding te Goes een kleuter- instuif, waar de kleuters ander half uur kunnen klimmen en klauteren op verschillende toestellen onder toezicht van voldoende leiding. Dit gebeuren vindt plaats in Sportzaal ”de Poel” aan de van Hertumweg. Het begint om 2 uur en duurt tot half 4. De toegangsprij is f 1 p.p. Leeftijd: 3 tot 6 jaar. Ook niet-leden van Volharding zijn van harte welkom. hoogte gesteld, dat men een pakket met een videoband, waarop alles staat over jeugd voetbal, kan bestellen bij de K.N.V.B. Jeugdsecretarissen die om wat voor reden dan ook nog in onwetendheid verkeren wor den verzocht te schrijven of te bellen met het secretariaat ama teurvoetbal van de K.N.V.B., Postbus 5151, 3700 AM Zeist. ««f WKM EWjiSi mm OE NIEUWSTE (Tweeëneenhalf jaar geleden is (de Middelburger Marten Muller begonnen met het geven van lessen, cursussen en work shops media-tief schilde- ren/kleurentherapie. Dit is een speciale, direct toegankelijke techniek gericht op het ontslui ten van de eigen binnenwereld en het naar buiten brengen daarvan in kleuren, waarbij ook innerlijke vorm en beweging zichtbaar wordt. Op zaterdag 28 februari wordt van 11 tot 16 uur aan de Breestraat 27 te Middel burg een expositie gehouden van werk van deelnemers. Mar ten Muller is zelf aanwezig om belangstellendden tekst en uit leg te geven en voor informatie over oriëntatielessen, nieuwe cursussen en workshops en toe passingen ten dienste van he ling en groei. Men wil verder op provinciaal ni veau een gesprekspartner zijn voor de lagere-en hogere over heden. Ook willen de samen werkende instellingen komen tot een gedifferentieerd aanbod van beschermende woonvor men en een gezamenlijke aanmelding-en indicatiestelling. Op zaterdag 28 februari organi seert de atletiekvereniging Dy namo voor de 20e maal haar jaarlijkse massale prestatieloop in het prachtige duingebied van Oranjezon. De start en de finish zijn weer op de bekende plaats aan de Duinweg te Oostkapelle. Van hieruit was het weer moge lijk om met medewerking van de”* W.M.Z. en de gemeente Dom burg en het Staatsbosbeheer een uniek parcours uit te zetten in een van de mooiste natuurge bieden van Zeeland. Het pro gramma van deze grootste prestatieloop van Zeeland bestaat uit: a. een jeugdloop over 5 km, start om 15.00 uur. b. de grote massale prestatie loop over 5 - 10 en 15 km, start om 15.00 uur. De deelnemers kunnen onder weg zelf de te lopen afstand be palen, iedereen die deze loop binnen de ruim gestelde tijd af legt ontvangt een speciale jubi leum medaille. Tevens worden er onder de deelnemers 10 paar loopschoenen verloot. De EHBO afdeling Oostkapelle is weer aanwezig om de deelne mers eventuele assistentie te verlenen. Inschrijven prestatieloop bij voo rinschrijving f 2,50 en ter plaat se f 4,Voorinschrijven is mo gelijk bij J.A. Vermeule, Ol. Cor- bouldstraat 1, Kunsthuis 4 Win- dekes, Lange Delft 90, J.L. Scheijbeler, T. Brandsmakwar- tier 41Middelburg. M. v.d. Zee, Lisztlaan 11, Vlissingen, E. Zou- tewelle, Nagelenburgsingel 115, Oost-Souburg, K. Peute, Schuurmanstraat 62, Domburg. Week 9: Uitslagen N.T.T.B. Goese Polder 1 - Aloy 1 Goese Polder 2 - Big Smash 2 3-7 Goese Polder 3 - Kerkwerve 2 6- 4 Goese Polder 4 - Wilno 3 3-7 Big Smash 5 - Goese Polder 5 7- 3

Bevelander | 1987 | | pagina 17