99 1114 1 i Nelly Frijda Ha® Stapel Tatjana Simic René van t Hof Horace Cohen Nam Lehnhausen Jan Willlm Hees v Apollonia van Ravenstein «J Yolanda RZÏ Harley MODES Vrijdag a.s. Dag voor de Fruitteelt te Goes rrKDS en forum te Kapelle Familiefilm FOTO GRAND THEATER Dit is geen visserslatijn: er komt (eindelijk) een open Zeeuws kampioenschap sportvissen.... Halveprys I iii F1 BIJ WIE Z/JNkwaliteits KLEURENFOTO’S HET SNELST KLAAR? weekblad voor zuid- en noord beveland 1 t MU I uw modehuis barco j mil Woensdag 14 januari 1987 - 39e jaargang no. 3 v i Goes ruimt op! SCHELDEOORD I II "«7 1 EEN 1 y 1/ Kodak Gold en Fuji super HR. De snelste...de beste Grote Markt 7, Goes, 01100-16159 4 1 Aanbieding Lammy's 20.00 u. 19.00 - 21.30 u. Kom naar scheldeoord in baarland subtropische ZWEMOASE met glijbaan en zonneweide Aan de dijk Recreatiecentrum k’ I GOES 01100-15165 15 t/m 21 jan. 777- FOJO Spierinkjes I I 19.00 - 21.30 u. S 14.00 - 19.00 - 21.30 u. 20.00 u. 14.00 20.00 u. A.L. S NEDERLAND HEEFT NIEUWE BUREN! jfFF WW' U hoeft nu niet langer te wachten op aanbiedingen. Onze winkel hangt er nu al vol mee! Achter het net Tegenpolen Promotie Deze week: Foto Verschoore één van de eersten in Europa met Kodak 2001 hightech papier, geschikt voor Uitgedokterd HOE KUNT U INSCHRIJVEN? - Vrijdag S Zaterdag I Zondag Maandag - Dinsdag Woensdag w ORGANISATOREN W: j ZIJN ECHTE DOORBIJTERS (Van een onzer redacteuren) MBSV/OOL VAK EN AVONDPRO- en li i i II WEMELDINGE - Winnaars van het Zeeuws kampioen schap ’’doorbijten”: die ereti tel komt twee sportvissers uit Wemeldinge toe. Lange Kerkstraat 44 Bij aankoop kleurenfilm krijgt u deze sticker. 7 Landingsweg i 4435 NJ Baarland w 01193-226 Met goedvinden van het Water schap Noord- en Zuid-Beveland worden op die dag 200 tot 250 mensen aan de dijk gezet. Uit ei gen vrije wil, wel te verstaan. ”We mogen vissen langs de Oosterscheldedijk, aan de oost kant van het Kanaal door Zuid- Beveland, ter hoogte van de Franse trap en de Breedsendijk. Daar kunnen we 200 tot 250 vis sers een stekkie geven”, aldus Christ Vergouwen. ”Als er méér komen, zullen we ze aan de westkant van het ka naal moeten neerzetten. En als we dan nóg plaats tekort komen, zou ik het ook niet we ten. Dan moeten ze maar in gooien in de sloot achter de dijk”. ”ïk hoop overigens wel, dat er op de Oosterschelde tegen april wat méér stroom zal lopen. De Philipsdam is dan gesloten. Het is nu maar tam met de stroom. Dat heeft tot gevolg dat er onder de wal veel modderafzetting (z.g. slem) is. En dat houdt de vis weg. Ik hoop, dat daar vóór april verbetering, in komt”. HVKK, EGHV, Het Lege Net, De Paling, Westkapelle, De Leeglo pers en 't Grondeltje. De datum werd definitief vastgesteld op 25 april 1987. Tijd: 14.00-17.00 uur. op. Ik snap niet, waarom dat mipder belangrijk is dan de duiven”. ’’Eén ding hebben we met de duivenmelkers gemeen: je als dierenbeul in de hoek ge zet. Maar goed, daar leer je mee leven” Grote Markt 6, Goes ^^Tel. 16015 1 4ÖT Laurens Geels en Dick Maas Presenteren watertemperatuur 30° C. supergrote glijbaan snelbruin zonneweide OPENINGSTIJDEN: 's morgens: 10.00-11.45 's middags- 14.00-16.45 's avonds: 19.00-21.00 maandagavond gesloten. MORGEN- GRAMMA: 09.00-12.00 uur en 16.30-20.00 uur: Fruitteeltmechanisatiebeurs met alles op het gebied van de fruitteeltmechanisatie. Diverse instanties en organisaties zullen op de stands aanwezig zijn. In een speciale stand zal aan dacht en informatie gegeven worden over nieuwe ontwikke lingen op het gebied van de spuitmachines. Tegen i' is de' y^rsci Goesj. Wat altijd voor onbereikbaar en onmogelijk werd gehouden, hebben zij de afgelopen maan den toch op poten gezet: het eerste Zeeuws kampioenschap sportvissen. Het wordt in april a.s. gehouden en iedere hengelaar (lid of geen lid van een vereniging) mag in schrijven. Er is maar één voor waarde: men moet in Zeeland woonachtig zijn. Al jarenlang worden er tijdens onderlinge wedstrijden en tij dens verenigingsavonden visjes uitgegooid over een Zeeuws kampioenschap sporthengelen. Iedereen vond het een prachtig idee, maar niemand had de moed of de tijd, om er serieus werk van te maken. Gaandeweg is een Zeeuws kampioenschap sportvissen dan ook een soort fata morgana geworden. Ieder een zou graag meedoen, maar wie had de euvele moed om aan de gigantische organisatie te be ginnen? De ’’kampioen-dóórbijters” zijn inmiddels bekend: Christ Vergouwen (53) en Jan van Duivenvoorden (28), beiden afkomstig uit Wemeldinge, beiden bestuurslid van de jon ge, plaatselijke hengelsport- vereniging 't Grondeltje. Vergouwen maakte enkele jaren geleden deel uit van het Neder lands team, dat in Portugal we reldkampioen bootvissen werd. Sinds vorig jaar mei hebben de twee Wemeldingers spierinkjes uitgegooid in hun ideeënvijver en inmiddels is een kabeljauw gevangen. De organisatie had veel haken en ogen, maar in middels zijn de sportvissers- met-het-vissebloed zover, dat de inschrijving opengesteld kan worden. Iedere particuliere be langstellende en ieder vereni- gingslid uit Zeeland kan zich op- PRIJZEN (per persoon): onder 2 jaar: gratis - t/m 12 jaar: 2,75 13 jaar en ouder: 3,75 10-badenkaart: 25,— 32,50 Gezond bruinen op onze zonneweide: 1,— per 15 min. Kinderpartijtjes: zwemmen - frites - Kt kroket - limonade - film 9,75 p p l hebben daarop positief ge reageerd”. Op een vergadering in Wemel dinge, in november, kwamen uiteindelijk vertegenwoordigers van 7 verenigingen bijeen om de organisatoren te helpen bij het slaan van spijkers met koppen: Misschien is één van de deelnemers aan het eerste Zeeuws kam pioenschap sportvissers wel even succesrijk als Ko Zuiddijk uit We- meldinge (lid van 't Grondeltje) in de zomer van 1985. Hij ving toen in de Westerschelde een tong van 520 gram. Bij hem staan zijn zoontje Ronnie Zuiddijk en diens vriendje Rudy de Vos. ^■1 geven. Het onbereikbare lijkt be reikt, het onmogelijke behoort tot de mogelijkheden. Eén ding is niet gelopen, zoals de organisatoren dat gewild hebben. In dat opzicht visten ze achter het net. Het Zeeuws kampioenschap sportvissen kwam na een "zee” van voor bereidend werk tot stand. De organisatoren vonden daar om, dat ze bij de keuze van de persoon, die de prijzen moet uitreiken, dan óók maar hoog moesten inzetten. Secretaris Piet Ortelee (56) van de Wemeldingse hengelvereni- ging schreef als verklaard Oran jeklant zonder blikken of blozen een brief aan de Koningin en no digde haar uit voor de prijsuit reiking. Het antwoord was voorspelbaar: de ’’doorbijters” kregen dit keer niet beet. Hare Majesteit wenste hun uiteraard beleefd alle suc ces toe, maar bedankte verder voor de eer. Hare Majesteit liet zich niet aan de haak slaan, zo gezegd. Maar geen nood: er valt over het Zeeuws kampioenschap toch voldoende visserslatijn te vertellen. Dat gebeurt door de beide organisatoren van het gloednieuwe evenement. Ze zijn, opmerkelijk genoeg, ei kaars tegenpolen. Een paar apart. Christ Vergouwen, een ex-zeeman en ex- binnenschipper, groot en stevig. Jan van Duivenvoorde, reprofo- tograaf bij een bedrijf in Goes, slank en veel kleiner. Het duo Dik en Dun. Maar ook het duo Luid en Stil. Eén ding moet voor de organisa toren vooropstaan: het Zeeuws kampioenschap sportvissen moet een gezellig evenement worden en het moet een promo tie voor de hengelsport worden. ’’Daarom worden er ook geen grote prijzen uitgeloofd, maar ereprijzen. Wij vinden een wis- selbeker veel eervoller dan een videorecorder, om maar iets te noemen. We zijn tenslotte geen duivenmelkers, die soms auto’s als hoofdprijzen hebben. In de hengelsport gaat veel minder geld om”. "Het moet me overigens wél van het hart, dat de hengelsport in de publiciteit in het verdom hoekje zit. Die duiven krijgen bij voorbeeld veel méér aandacht. Elke krant heeft wel een eigen duivensportrubriek met ellenlan ge uitslagenlijsten. Kennelijk wordt het sportvissen gezien als een gezelligheidssport, waarbij geen sportieve prestatie wordt geleverd. Maar hoe zit het dan met die duiven?” duivenmelkers gemeen: "Elk weekeinde nemen in Zee- wordt op de koop toe óók nog land op diverse plaatsen zo’n 500 tot 1000 wedstrijdvissers het in clubverband tegen elkaar Lange Vorststraat hoek Papegaaistraat Goes telefoon 01100-16093 I I mag de zomer dan verder van ons vandaan lijken dan ooit, met het lengen van de dagen beginnen toch weer heel wat vakantiekriebels los te komen. Daarom ook wordt in de Amsterdamse RAI dezer dagen al weer de nieuwe Caravans- en Camping-RAI gehouden. Wat er op gebied van campers, caravans, accessoires nieuw werd ontwikkeld plus een berg aan vakantie-informatie in het algemeen treft u er aan. In dit nummer van De Be velander besteden we er redactioneel aandacht aan en bovendien bieden onze adverteerders u de mogelijk heid om eventueel dichter bij huis ook eens te gaan zien wat het nieuwe vakantieseizoen te bieden zal hebben. ik MIDDAGPROGRAMMA: In het Gemeenschaps- Dienstencentrum ”De Vroone”, C.D. Vereeckestraat 74 te Kapelle. 13.30- 14.00 uur: Opening door de Voorzitter van de Kring Zee- land/West Noord-Brabant van de Nederlandse Fruittelers Or ganisatie. 14.00-14.25 uur: "Toekomstige ontwikkeling van de fruitteelt op economisch gebied”, door de heer ing. J. Goedegebuure, on derzoeker van het L.E.I. 14.30- 14.55 uur: "Toekomstige ontwikkeling van de fruitteelt op teelttechnisch gebied”, door de heer dr. ir. H.J. van Oosten, ad- junctdirecteur van het Proefsta tion voor de Fruitteelt te Wilhel- minadorp. 15.00-15.25 uur: Pauze. 15.30- 15.55 uur: ’’Toekomstige ontwikkeling van de fruitteelt ge zien in E.E.G.-verband”, door de heer ir. A. Groot, algemeen secretaris van de Nederlandse Fruittelers Organisatie. 16.00-16.30 uur: Gelegenheid tot vragen stellen. 16.30 uur: Sluiting. ’t Is goede traditie dat in hartje winter in onze regio een Ont- wikkelingsdag voor de Fruit teelt wordt gehouden. Vrijdag a.s. is dat weer het geval. Plaats van handeling: de Zee- landhallen aan - hoe kan het anders? - de Fruitlaan te Goes. Fruittelers uit Zuidwest- Nederland zullen er een dag lang onder meer kennis kun nen nemen van de nieuwste ontwikkelingen op gebied van mechanisering, automatise ring en dergelijke. Tevens is er ’s middags een forummid- dag in „De Vroone” te Kapelle. De beurs heeft vooral bekend heid vanwege de specifieke fruitteeltmechanisatie, welke bij elkaar in een hal aanwezig is. Tevens worden er contacten on derhouden tussen telers, hande laren, medewerkers van organi saties, onderzoek- en voorlich- tingsinstellingen. De beurs staat dit jaar in het teken van "doelgericht spui ten”. Er zal daarom in een spe ciale opstelling aandacht wor den besteed aan de nieuwste spuitmachines voor de verschil lende beplantingssy^temen. Medewerkers van het 'Consu- lentschap voor Bedrijfsuitrusting te Wageningen zullen de erva ringen hiermee gaarne aan u doorgeven. Ook zijn de Arbeidsinspectie jüng b'i het ”Er is onder de sportvissers, die regelmatig aan onderlinge wedstrijden of aan kampioen schappen meedoen, vaak gefi losofeerd over een Zeeuws kampioenschap, ’t Zou toch prachtig zijn, vond iedereen. Maar niemand durfde het aan. Niemand hakte de knoop door”. "Daarom hebben wij in mei vo rig jaar elkaar eens aan het den ken gezet. We hebben wat ideeën uitgedokterd en wat uit gangspunten op papier gezet: wie mag meedoen, welke data zijn vrij, waar doe je het, wat ver sta je onder een ’’Zeeuw”, moet je lid zijn van een club, ereprij zen of kostbare prijzen? Dat scoort dingen”. ’’Uiteindelijk hebben we de 30 clubs in Zeeland aangeschre ven, of ze in hun dorp of stad de promotie wilden doen. Velen Jan van Duivenvoorde (vooraan) en Christ Vergouwen overzien het parcours voor het Zeeuws kampioenschap sportvissen: de Ooster scheldedijk ten oosten van Wemeldinge. Het eerste Zeeuws kam pioenschap sportvissen wordt gehouden op zater dagmiddag 25 april 1987 van 14.00 tot 17.00 uur. Het is een ’’open”kampioenschap. Iedereen kan dus inschrijven. Plaats van handeling: Oosterscheldedijk ten oosten van het Kanaal door Zuid- Beveland, bij de Franse trap en de Breedsendijk. De startkaarten kunnen van af 11.00 uur af gehaald wor den in hotel Vredebest te We meldinge. De prijsuitreiking is aldaar om 19.00 uur. Prij zen: diverse wisselbekers voor elke categorie (senio ren, junioren en dames). De aanmelding staat open voor ieder, die in Zeeland woont. Het inschrijfgeld be draagt 5 gulden. Inschrijven kan telefonisch bij: Chr. Vergouwen (01192-1870), Jan van Dui venvoorde (01192-2375) en Piet Ortelee (01192-2096). De inschrijving sluit op 11 april a.s. geruimd voor boomkwekers (containers, e.d.) Kortom, de handel, gaststand- houders en organisatoren heb ben veel tijd, moeite en kosten besteed om u in korte tijd volle dig van het fruitteeltmechanisa- tienieuws op de hoogte te stellen. Christ Vergouwen, bekend om zijn bulderende stem, die vanuit zijn woning aan de Oosterschel- destraat af en toe tot op de Ka naaldijk te horen moet zijn. Jan van Duivenvoorde spreekt zacht, weloverwogen. Maar de uitersten hebben elkaar ontmoet, eerst in het bestuur van de hengelsportvereniging ’t Grondeltje en nu ook weer bij de organisatie van het Zeeuws kampioenschap. en het Landbouwschap in een gezamenlijke stand aanwezig om informatie te verschaffen over filters, veiligheid, spui- tresten, e.d. Nieuw en uiterst interessant is de electro-akoestische wildver- drijver, welke werkt middels ul trasone geluidsgolven die door vogels, hazen, konijnen, reëen, muizen en vlinders (insecten als hinderlijk worden ervaren. De ervaringen op vliegvelden, opslagplaatsen, vuilstortplaat sen en fruitbedrijven zijn zeer hoopgevend. Ook alle ontwikkelingen op het gebied van de fruitsortering worden getoond. Dit betekent dat naast tafels en electronische vullers aandacht wordt besteed aan roterende tafels en verpak- kingsbanden. Nieuwe ontwikkelingen zijn er waargenomen bij het pneuma tisch snoeien. Zo kunnen nu sommige merken handscharen worden voorzien van een soort schokdemper, waardoor het probleem van de ’’snoeiarm” kan worden verminderd. Ook is er nu een zeer buigzame slang, een nieuw type stokschaar en een pneumatische za^g met een handbediend smeer- pompje. Vanwege de comfortabele tentoonstellingsruimte, voorzien van een restaurant, is er naast fruitteeltmechanisatie plaats in- 2. DLG s, L I WW

Bevelander | 1987 | | pagina 1