A TOT 60% KORTING! GRAND THEATER OPRUIMING 1» Grco PEJER i p tin Karate Kif>H Bruno Leroy (37) bekwaamde zich in ’’onkruidbestrijding in de mensengeest /■BACK FREEK’S FILM rtl - weekblad voor zuid- en noord beveland 0.95 da’s Jansen Juweliers si. Adriaanstraat 11, 4461JC GOES VAN UW MOOISTE DtA, Woensdag 22 oktober 1986 38e Jaargang no. 43 FAVRE LEUBA HORLOGES? ’n huis vol lm modehuis WALT DISNEY presenteert m°°’ «nomen- meegen««' Aktie Sandra” loopt goed Deze week: 2. DEJ-i G Emmer 1 Goes Lange Kerkstraat 44 Neuroses Parallel per afdruk Goes 23 t/m 29 okt. 01100-15165 omtortaê>el Pakoe iH EE.H SCHITTERENDE LAM&SWOOL. kVJALiTE.iT. smaragd groen AQua, of INKTBLAUW. Zondag.. 14.00 u. Kindermatinee A.L. Toegang f 6.— Vrijdag.. 23.30 u. Porno 18 jaar. o Keerpunt als Portemonnee 1 Donderdag20.00 u. Vrijdag-Zaterdag-Zondag... 21.30 u. Maandag-Dinsdag-Woensdag 20.00 u. A.L. Vrijdag.. 19.00 u. Zaterdag 19.00 u. Zondag.. 19.00 u. A.L. ill 2x5 dagen Mudvol 'f- Van 9 tot 5 met een ander wijf Meisjes, die op de baas vallen La secretaire Daniel en Miyagi keren terug en het verhaal gaat verder Geen ”nee” - - Wat erin gaat, moet er óók weer Bruno Leroy: "Ik heb het zelf óók allemaal doorgemaakt 'Zonder remmingen problemen doorzichtig maken (Van een onzer redacteuren) 4 -v.x 3 5 HEINKENSZAND - We zullen haar Sarie noemen. Ze is 38 jaar en ze woont in een dorp op de Bevelanden. Dat laatste was overigens geen wonder: Sarie had een lichte vorm van claustrofobie, plus een ernstige vorm van pleinvrees. Ze durfde de straat niet op, ze durfde geen boodschappen te doen, ze durfde niet met de kin deren te wandelen, ze durfde niet in de auto te rijden. De huisarts wist niet goed raad met de psychische verwonding. Hij sprak over "niet zo druk ma ken”, schreef pillen voor. Via de valium en de seresta belandde Sarie bij het Riagg in Goes, later deed ze nog een groepsthera pie. Maar niets hielp. De trau ma’s waren steeds sterker dan Sarie. in CM co co De Speyer-theraptie betekende voor haar een keerpunt in haar leven. Drie maanden, nadat ze voor het eerst aanbelde in de Talingstraat in Heinkenszand, reed ze ’’ongeremd” over ’s Heeren wegen, ging ze op be zoek en deed ze ouderwerk op school. Ze maakte door die angsten moeilijk contacten met anderen, ze was schuw en onzeker, ze had een gevoel van onveiligheid als ze van huis moest. "De Speyer-therapie gaat an ders te werk. Wij schoppen de emmer gewoon om, althans dat doet de patiënt zelf. Dan kan hij volledig opnieuw beginnen met het vullen van zijn geest, maar dan op een gezónde manier. Hij/zij wordt een nieuw mens”. ”We waarschuwen onze cliën ten dan ook altijd: je zult een vol ledige verandering ondergaan. Hou daar rekening mee. Je zult na de therapie misschien een andere werkkring willen, of een andere hobby, of een andere re latie. Dat hoort allemaal bij het "opnieuw beginnen”. Daarvan zijn voorbeelden te over”, aldus Bruno. maal vijf dagen gaat het aanvan kelijk uitstekend met de pa tiënte). Maar er volgt al snel een terugval en dan gaat het steeds slechter. Na pakweg zes weken wordt het dieptepunt bereikt. Er treden enorme veranderingen op in de menselijke geest: het trauma verdwijnt uit de geest en dat geeft complete ontwen ningsverschijnselen. Maar na die zes weken gaat het gestadig beter. Dan volgen nog enkele controlegesprekken en na een jaar is men als herboren. Overi gens mag men tijdens het diep tepunt van de verwerking een beroep doen op de therapeut”. therapeut. ”Een opbouwwerker probeert de burgerij problemen te laten ervaren in de leef-, woon- en werksituatie. Oorza ken worden opgezocht en aan gepakt. Zo werkt de Speyer- therapie ook. Alleen BOS zit aan de buitenkant en Speyer zit aan de binnenkant". is "Voor de werkende mens lijkt 5% van het jaarinkomen erg veel. Maar ga eens na: een va kantie kost óók al gauw een De hulpzoekende moet dus zélf dokken. En dat kan in de papie ren lopen. "We rekenen 5% pro cent van het jaarinkomen van de patiënt(e) als honorarium. Als de vrouw niet werkt, gaan we uit van het inkomen van de man. Voor mensen in de bijstand zijn betalingsregelingen te treffen”. Er is overigens een belangrijke drempel voor mensen, die zich bij een Speyer-therapeut onder behandeling willen stellen: geen enkel ziekenfonds en slechts weinig particuliere ziektekosten verzekeraars vergoeden de be handeling. uitstekend bevallen. Toen ben ik zelf therapeut geworden. Ik weet dus van A tot Z wat mijn patiënten doormaken, want ik heb het zélf ook ondergaan”. heeft de herfst zijn échte gezicht laten zien. Dat wil zeg gen: wind, regen, gladde klei op de wegen en vallend blad, leder jaar rond deze tijd gaat de politie strenger controle ren op fiets- en autoverlichting, alsmede goed geprofileer de banden. Onze adverteerders in de Bevelander kunnen u daarbij de -veilige- weg wijzen. Verder in dit nummer van De Bevelander weer veel actuele informatie in onze rubriek Bevelanden in 't Kort. De hervormde diaconie van Yerseke maakte een bedrag van f 500,— over, Koninklij ke Maatschappij De Schelde in Vlissingen f 250,—. Over de besteding van het binnengekomen geld wordt te zijner tijd niet uitsluitend beslist door het echtpaar Van Hoffen, maar mede door een predikant en een arts. "Het is helaas niet moge lijk, ieder persoonlijk te antwoor den, maar alles hangt op in mijn cel", schreef ze. Op dit moment loopt de stand van de rekening bij de Rabo-bank van Goes/Nieuw- dorp gestadig op, omdat er nu ook forse giften beginnen binnen te komen van Beve- landse kerkeraden en van grote bedrijven. Ga mee op reis naar het land van Je dromen Grote Markt 6, Goes Tel 1601 Li I paar duizend gulden. En als je terug thuiskomt, is de vreugde vaak al voorbij. Het volgen van de Speyer-therapie is een va kantie in jezelf. Van die "va kantie” keer je volkomen be vrijd terug. De geestelijke ba rometer loopt voorgoed op naar mooi weer. Dat is een verbetering voor je hele le ven aldus tot slot Bruno Le roy. (Hij is bereikbaar op tel. 01106 - 3245). De behandeling is volstrekt indi vidueel. Ze begint met een voor gesprek, dat enige uren duurt. Daarin wordt nagegaan, of de problemen in aanmerking ko men voor behandeling met de Speyer-therapie. Patiënten moeten tijdens de therapie vol komen vrij zijn van bijv, alcohol of kalmeringsmiddelen. werkte verkeerd uit. Sarie hield ereen fobie van over: de angsten gingen met haar ge zond verstand op de loop. Deze week schreef Sandra in een kaart (gedateerd 24 sept.) aan de redactie van De Bevelander, dat het artikel over haar ouders in ons blad van 10 augustus haar in to taal méér dan 100 kaarten en brieven opleverde van lezers. Totdat ze via kennissen te rechtkwam bij Bruno Leroy (37), een leken-therapeut, die de Speyertherapie toepast. Hij ontdekte in gesprekken ”op de sofa”, dat Saries geest mudvol zat met jeugdtrau ma's. Ze was als klein kind vaak door haar ouders alleen thuisgelaten, als pa en moe gingen werken. Het oudere broertje dat op haar moest passen, sloot haar vaak in haar kamertje op, om te voor komen dat ze de benen zou nemen. Hij bedoelde het goed, maar het De stand van de "Aktie San dra" was het afgelopen weekeinde f 2947,50. De Speyer-therapie is volgens de bestaande documentatie en publicaties een korte, effectieve methode voor psychisch/emoti- onele problemen. Problemen, die voor iedereen dichtbij liggen, voor iedereen herkenbaar zijn. Want er is méér geestelijk bochtenwerk dan neuroses en trauma's. Stress en depres sies kunnen ook door de Speyer-therapie onder schot worden genomen. We zullen het rijtje even afmaken: rela- tiemoeilijkheden, gedragspro blemen, minderwaardigheids gevoelens, ziekelijke verle genheid, agressie, hyperventi latie, sexuele moeilijkheden, eczemen, aanhoudende hoofd- en rugpijnen (voor zo ver ze hun wortels hebben in de geest). ”Dat verklaart wellicht het ho ge percentage volledige gene zingen van de Speyer- therapie: ruim 80 procent”, al dus Bruno Leroy. Voor het oog leek Sarie een gelukkig mens. Ze zag er aan trekkelijk uit, hield veel van man en kinderen en was op vallend graag thuis. Samen met Bruno Leroy was ze, geblinddoekt op de sofa, in gesprekken teruggegaan naar haar kinderjaren. ”lk heb haar gevraagd, zich voor te stellen, dat ze wéér werd opgesloten en alleen gelaten. Ik fungeerde daarbij als de ouder, die het kind het trauma bezorgde. De agres sie richtte zich op mij, maar die werd gesmoord in kussens, waarin de patiënt kan huilen, bij ten en slaan. Ik houd spreekuur in mijn éigen woning. De behan delkamer is dus extra-goed geï soleerd". Sarie was tijdens de therapie door een hel gegaan (hoewel, was haar hele leven niet een hel geweest?), maar ze was er als herboren uit tevoorschijn geko men. De geestelijke reuma had plaatsgemaakt voor mentale soepelheid en veerkracht. In het dagelijks leven is Bruno Leroy al tien jaar opbouwwerker bij het Borsels Orgaan voor Sa menlevingsopbouw (BOS) in Baarlan. Hij ziet een levensgrote parallel tussen zijn werk bij het BOS en zijn werk als psycho- Het echtpaar Van Hoffen uit Goes begon de actie met het doel, twee vliegtickets voor de ouders van Sandra bij el kaar te sparen, zodat ze des gewenst een paar weken in Brazilië op bezoek kunnen gaan. Reisbureau Van Fraas- sen/Holland International heeft daartoe verregaande medewerking toegezegd. GEtfEZL raUDEKLATCDS GESPROKEN EN GEZOHGEN Zoals bekend wordt de actie gevoerd voor Sandra Dom misse uit Nieuwdorp, die in de Braziliaanse stad Sao Paulo een gevangenisstraf wegens cocaïnesmokkel moet uitzitten van 9 jaar. Vlissingen 01184-12300 Middelburg 01180-37772 Goes 01100-27324 De eigenlijke therapie bestaat uit 10 sessies van elk 2 urén op tien opeenvolgende dagen, d.w.z. twee weken van maandag tot en met vrijdag. "Na die twee r Sommige maanden was de pleinvrees groter dan in andere maanden. In de zomer was haar leven dragelijk. Dan kon ze met haar angsten leven. Maar de winter was voor haar een hel. En voor het gezin niet minder. ....„/u/rM,.. fOffllM1 Het bankrekeningnummer van de actie is 3205.35.746 (Rabo-bank Goes/Nieuw- dorp). Het gironummer van de bank is 64539. Vermel ding: "Aktie Sandra". MM Hoe gaat Bruno Leroy als Speyer-volgeling te werk bij de geestelijke onkruidbestrijding? Hij geeft uitleg in gelijkenissen: "Stel je de menselijke geest voor als een emmer, die in de jeugdjaren langzaam is volge druppeld met negatieve indruk ken en ervaringen, die het kind niet heeft kunnen verwerken. Ooit loopt die emmer over. Als je naar de psychiater stapt, zal hij je zodanig behandelen, dat je met die volle emmer leert leven. Dat er geen druppels meer bijkomen". overdekt subtropisch zwembad met reuzenwaterglijbaan zwemlessen tennissen kinderpartijen en familiefeestjes midgetgolf SCHELDEOORD -- BAARLAND S 01193-226 it- v «d' Een opmerkelijke voorwaarde om Speyer-therapeut te kunnen worden, is dat men zelf ex- patiënt is. Eigenlijk is dat niet zo’n gek idee: de chirurg mag pas chirurg worden als hij ooit zijn eigen been heeft gezet de huisarts goed ziek geweest UW FOTOVAKMAN MAAKT ER MEER VAN. F'lA FOTO-FILM-VIDEO St Jacobsstraat 27 L Korte Geere 17 Lange Kerkstraat 31 ”lk weet, wat mijn patiënten doormaken, want ik ben die weg zelf óók gegaan. Ik heb grote problemen gehad. Mijn pro bleem was, dat ik geen ”nee” kon zeggen. Dan zul je altijd zien, dat je werk opzoekt, dat probleemscheppend is. Zo ook bij mij dus. En uitgerekend in dat werk durfde ik emoties niet te uiten, was ik bang voor ru zies, omdat ruzies onzekerhe den bevestigen. En onzekerhe den ging ik uit de weg”. ”ln 1980 ben ik zes maanden overspannen geweest. Ik heb na drie maanden begrepen, dat de gebruikelijke behande lingen (o.m. met medicijnen) geen daadwerkelijke oplos sing waren. Ik ben alternatieve genezingsmethodes gaan zoe ken en kwam uiteindelijk bij de Speyer-therapie uit. Dat is me Inmiddels brengt Bruno Leroy de Speyer-therapie ruim een jaar in praktijk. In lange ses sies heeft hij al zo’n 15 patiën ten van neuroses, trauma’s of fobieën afgeholpen. Hij weet precies wat de patiënt(e) doorstaat, want hij heeft het zelf óók allemaal mee gemaakt De Speyer-therapie is een empi rische behandeling (d.w.z. uit praktijkervaringen ontwikkeld) van neuroses, spanningen, angst- en onmachtgevoelens. De therapie werd ontwikkeld door dr. Simon Speyer, die in Nederland is geboren en opge groeid. Tijdens de Tweede We reldoorlog moest hij vanwege zijn Joodse afkomst Nederland verlaten. Na veel omzwervingen vestigde hij zich voorgoed in Florida, USA. I uit Hij trad in 1971 met zijn behan delingsmethode naar buiten. In Nederland zijn momenteel 40 door hem opgeleide "neuro- psycho-therapeuten” werk zaam. Bruno Leroy is er daarvan één. TM4-

Bevelander | 1986 | | pagina 1