.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. iedereen in Bevelanden in ’t kort o Toneelstuk voor Verkeersmaatregelen rond opening Stormvloedkering Huize Den Berg Prins van Oranje Goede start voor zaal voetbalteam te Goes VV KLOETINGE Veel bekende hoofdrolspelers ’’Huwelijk in de steigers” op dinsdag 7 oktober in Improvisaties op ’’Nieuwe vrijwilliger” Zaterdag ook voor onze regio van belang V.V. Goes V.V. Yerseke Programma s.v. Robur Hervormd Kerkorgel van Baarland is deze week 200 jaar oud. SPONSORWAN- DELTOCHT ’’Open huis” over Kerkelijk leven in ’s-Heer Arendskerke Woensdag 1 oktober 1986 Dl' BEVELANDER 11 Sint Maarten in de Groe Opbrengst kollekte Bingo-Dansant Ouderendag Actie Nepal Archief Goes Kindercentra Mount Everest Thema-avond Jet Bekerwedstrijd Rugby Aanstaande zondag 5 oktober speelt de Goese rugbyclub To- vaal een bekerwedstrijd tegen de Hookers uit Hoek van Hol land. Er is vrij weinig over deze tegenstander bekend, maar ver wacht mag worden, dat Tovaal alles zal proberen om de volgen de ronde te bereiken. De wed strijd wordt gespeeld op Het Schenge en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. WOMEN’S AGLOW FELLOWSHIP MAC DE BEVELANDEN HOUDT BAARENDS-RIT Reünie Mavo Kruiningen Ondernemers en Hangbrug Expositie Avondruilbeurs CJP-actie ABN Truckersclub Kunstuitleen Prima Donna MMmSSw o Nieuwdorp 11.15 leden Kloetinge S.S.V. C2-Kloetinge C2 Kruiningen A1 In Goes is een nieuw zaalvoet balteam op de been gebracht. De basis van de ploeg is solide. Want niet minder dan vier bedrij ven in het Goese hebben de sponsoring van het team op zich genomen. Dat zijn Hot Legs, Re flex, welke beide zaken zich met mode bezighouden, het café Cheers en El Torro. Het hele team werd voorzien van broe ken, shirts en trainingspakken. De ploeg begint overigens on deraan de ladder van de kompe- ///k op Noord-Beveland worden omleidingsroutes en oversteek plaatsen uitgezet, zodat wel alle plaatsen bereikbaar blijven. Vooral inwoners van Schouwen- Duiveland wordt verzocht mede werking te geven aan een vlotte en veilige uitvoering van dit ver keersplan. Door de Rijkspolitie wordt dringend geadviseerd om tussen 08.00 uur en 12.30 uur zo min mogelijk gebruik te maken van de auto. Dit in verband met een vlotte doorgang, ook op de omleidingsroutes, in geval van kalamiteiten en hulpverkeer el- en kan na 12.00 uur in beide rich tingen worden ingevoegd. - De weg vanaf Schelphoek, langs de Plompe toren naar de haven van Burghsluis en de Westhoek is de gehele dag gesloten. - De weg Zierikzee/Neeltje Jans is van 08.00 uur tot 12.00 uur éénrichtingsverkeer en gesloten voor verkeer zonder geldige au tosticker. Hetzelfde geldt voor de weg Brouwersdam vanaf de af slag Scharendijke naar Neeltje Jans. - Het overig eilandelijk verkeer wordt geadviseerd om de gehele dag gebruik te maken van de omleidingsroutes. Op donderdag 9 oktober a.s., aanvang 20.00 uur, zal Thea tergroep ’’Beest en Zoo” uit Arnhem een toneelvoorstel ling verzorgen in Huize ”Den Berg”, 's Heer Hendrikskinde- renstraat 42 te Goes. Een scène uit "Huwelijk in de steigers’’, waarin bekende ac teurs en actrices meespelen als: (v.l.n.r.) Loeki Knol, Guus Ver straal, Rudi Falkenhagen, Bruni Heinke en Piet Bambergen. De kerkeraad van de Neder lands Hervormde gemeente van ’s-Heer Arendskerke houdt op 3 en 4 oktober "open huis” in het kerkgebouw aan de Torenring. Door middel van allerlei aktivitei- 14.30 12.45 14.30 ten zoals dia-presentaties, mini- exposities van consistorie, dia- konie en kerkvoogdij, de zen- dingskommissie, muziekrepetities van de cantorij, orgelspel, etc, wil de raad de be zoekers een indruk geven van het kerkelijk leven in genoemd dorp. De toegang is gratis, evenals de koffie. De openingstijden zijn: 3 oktober van 18.00 uur tot 22.00 uur, en 4 oktober van 10.00 uur I tot 16.00 uur. Vandaag, woensdag 1 oktober, is het 200 jaar geleden dat in de Ned. Herv. Kerk van Baarland het Moreau-orgel officieel in ge bruik werd genomen. De toen malige predikant, Ds. Hendrik de Koe, preekte toen over Psalm 150: "Looft Hem met snarenspel en orgel”. Deze tekst is nu nog te lezen onder de ingang naar de toren. Speciaal voor deze gelegenheid zal op 1 oktober de vaste bespe ler van dit prachtige instrument, de heer P. Uiterlinden, een con cert verzorgen. Er zullen werken worden gespeeld van Swee- linck, Buxtehude, Bach en Han del en van de concertgever zelf. Aanvang: 20.00 uur. De toegang tot dit concert is gra tis. Bij de uitgang is er een kol- lekte voor de onkosten. Senioren zondag 5 oktober Robur 1 - Hansw. Boys 1 14.30 Hontenisse 2 - Robur 2 12.30 Robur 3 - H.V.V.24 12.30 titie, te weten in de vierde klas. Overigens heeft men in de eer ste wedstrijden al enkele over winningen geboekt, zodat men met vertrouwen aan een opmars begint. Op de foto, staand van l.n.r.: A. Verhoef, A. Hollestelle, P. Akton, M. Schenk, sponsor Margreet de Vries van Cheers” en G. Koomen. Zittend: A. Spelier, J. Gelok, M. Kalouw, en L. Hollestelle. Het team speelt thuis in de sporthal van Goes. Ondanks verwoede pogingen om het tij te keren, moet vader enkele maanden geduld hebben alvorens zich voor hem een her kansing voordoet. Maar voor het zover is hebben de twee Amerikaanse auteurs, Barret en Sultan, vele ingrediën ten toegevoegd om het predi kaat ’’BLIJSPEL” voor dit stuk te rechtvaardigen. De door hen geschreven herkenbare situa ties werden voor de Londense versie door Ray Cooney uitge bouwd en voorzien van kluchti ge effecten. Het bejaardenverzorgingshuis ’’Sint Maarten in de Groe” te Goes viert in de week van 6-10 oktober het 15-jarig bestaan. Bij dit derde lustrum zijn er tal van activiteiten voor bewoners, fami lie en genodigden. Donderdag middag 9 oktober is er een open middag in het restaurant, dan worden er oude ambachten ge demonstreerd. Iedereen is er vanaf twee uur welkom. Overi gens delen ook de bewoners van de bejaardenwoningen in de Beukenstraat en van ’’Maria Terweel” in de feestelijkheden. In verband met de verkeersmaat regelen heeft de streekvervoer- maatschappij Zuid-West Neder land een aanpassing van de dienstregeling in voorbereiding. Zo zal de lijn 132 naar het werk- eiland Neeltje Jans geheel ver vallen, daar het informatiecen trum op 4 oktober gesloten zal zijn. Lijn 133 van Rotterdam via Zierikzee en Serooskerke naar de Westhoek zal tot 14.00 uur Zierikzee als eindstation hebben. Daarvoor in de plaats zal de nor male 2 uurs-dienst, lijn 134, van Zierikzee via Brouwershaven naar de Westhoek voor 14.00 uur een uursdienst rijden. De streek- vervoermaatschappij zal op uit gebreide schaal het publiek na der informeren. De kollekte voor het Beatrix- fonds heeft in Goes, ’s-Heer Hendrikskinderen en Kattendijke f 8.857,95 opgebracht. De kollekte werd in de week van 15-20 september gehouden. De Buurtsoos Goes-Zuid opent vrijdag 3 oktober het seizoen '86-'87 met een gezellige Bingo- Dansant, een dansje afgewis seld met Bingo, waar heel mooie prijzen zijn te winnen. Aanvang 20.00 uur zaal open 19.30 uur, tot ziens in 'De Pit’. Kloetinge Fb-S.S.V. F ook teams in het veld. Beide elftallen spelen tegen een elftal van Vlis- singen. Het programma voor de dames: Vlissingen 1-Kloetinge 1 uur Kloetinge 2-Vlissingen 3 11.15 De omleidingsroutes zullen dui delijk met borden worden aange geven. In principe zijn er geen beperkingen voor fiets- en voet gangersverkeer al zal in het alge meen rekening moeten worden gehouden met iets langere wachttijden dan normaal bij krui sing van de afgezette wegen. Het landelijke verkeer met be stemming Zeeland zal op 3 en 4 oktober via de radio geadviseerd worden om op 4 oktober geen gebruik te maken van de route Hellegatsplein-Zierikzee-Goes, terwijl ook elders op Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland en het noordelijk deel van Walche ren rekening moet worden ge houden met files en vertra gingen. Voor Noord-Beveland geldt: - De gehele dag zijn de wegen rondom de Banjaard afgesloten en gelden omleidingen rond de gemeente Veere. - De Veersegatdam en de Polre- dijk zijn afgesloten tussen 13.00 uur en 14.00 uur. - Voor de gehele dag wordt het doorgaande verkeer geadvi seerd geen gebruik te maken van de wegen rond Veere, Veer segatdam, de Banjaard en dient rekening te worden gehouden met langdurige vertragingen. In ”De Vroone” te Kapelle wordt woensdag 8 oktober aanstaan de een open oudendag gehou den. De Stichting Welzijn voor Ouderen heeft de organisatie er van in handen. Er worden de he le dag activiteiten ondernomen, die een beeld geven van de vele ontspanningsmogelijkheden voor ouderen zoals biljarten, kaarten, sjoelen, welfarewerk, (volks)dans, gymnastiek e.d. Iedereen is welkom tussen half tien en half twaalf en tussen half twee en half vijf. In een brief aan de directies van een aantal bedrijven in Zeeland heeft de Commissaris der Ko ningin, dr. C. Boertien, aan dacht gevraagd voor de provin ciale actie ’’Zeeland helpt Nepal”. De Commissaris schrijft dat hij het zeer op prijs zou stellen in dien de Zeeuwse bedrijven de brede provinciale actie, die in november wordt beëindigd, zou den willen afronden met hun bij dragen. Inmiddels hebben enkele bedrij ven spontaan gereageerd. Er zijn toezeggingen ontvangen tot bijdragen in de kosten van de bouw en de inrichting van een schooltje. De atletiekvereniging AV’56 uit Goes heeft op 18 juni een prestatieloop ten bate van de ac tie ’’Zeeland helpt Nepal” geor ganiseerd. De opbrengst be droeg f 360,—. Vanaf donderdagavond 2 okto ber opent de gemeentelijke ar chiefdienst van Goes haar kan toren ook weer op de donderdag avonden van 19.00-21.00 uur. De dienst is gevestigd aan het adres Wijngaardstraat 3a, naast de Openbare Leeszaal, te goes. Maandagavond 6 oktober wordt er in de Rijkspedagogische aca demie aan de Kruitmolenlaan te Middelburg een bijeenkomst be legd door de Stichting Overleg Kindercentra Zeeland met de Zeeuwse Tweede Kamerleden in verband met ”de 4-jarigen maat gel” en de gevolgen daarvan. Bestuurders en ouders zijn er welkom, aanvang acht uur. Men wil zich met deze ma nifestatie sterk maken tegen de bezuinigingsplannen van de mi nister. Op 4 oktober houdt de heer Joost Ubbink uit Middelburg voor leden van de N.R.V. en be langstellenden een lezing met dia’s in Goes over zijn beklim ming van de Mount Everest, wel ke hij als eerste Nederlander heeft volbracht. De lezing vindt plaats in hotel ’’Terminus” om 14.00 uur. Entree f 5,en f 6,— resp.leden en niet-leden. Het vrouwenontmoetingscen trum JET opent het seizoen 1986-1987 met de eerste maan delijkse thema-avond. Deze avond wordt verzorgd door An- netien Heering die fysiothera peute en yogalerares is. Zij volg de een opleiding aan het "Cen trum voor inuitieve ontwikke ling” in Utrecht. Daardoor is zij in staat fysiotherapie en yoga met aura- en chackrahealing te combineren; een interessante combinatie, waar Annetien de bezoeksters van deze thema- avond graag meer over vertelt. Alle vrouwen zijn welkom. Aan vang: 20.00 uur. Zusterstraat 13. De ruimte is open vanaf 19.30 uur. Op woensdag 8 okt. a.s. hopen de vrouwen van het Interkerke lijk Women’s Aglow Fellowship Zeeland een charismatische bij eenkomst te houden in Goes, De aanvang in de Prins van Oranje is om 20.00 uur. De toegangsprijs is f 22,50 per persoon, CJP en Pas 65 f 12,50. De Goese Motor- en Autoclub "De Bevelanden” houdt zater dagavond 4 oktober een puzzel- rit voor automobilisten. Deze rit wordt verreden in de gemeente Goes over goed begaanbare we gen. De lengte van de rit is 24 km en de duur is ongeveer één uur. Deelname is mogelijk voor leden en niet-leden in de A- klasse (voor de ervaren rijders) of in de B-klasse (voor de overi- hotel Terminus, Frans de Hol- landerlaan 34 (bij stations N.S.). Nellie Ruiter zal de spreekster zijn. Zij is verbonden aan de Ka tholieke Oecumenische Ge meenschap te Aarle-Rixtel. Iedere vrouw, die belangstelling heeft en/of eens wil kennis ma ken wordt hartelijk uitgenodigd. Aanvang: 9.45 uur, Sluiting: 11.45 uur. Er is kinderoppas. Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar. Inlichtingen: Mevr. R. Mul der 01100-20552, mevr. H. Ek- kebus 01180-29928. Voor opgave nieuwe (mannen en vrouwen): Senioren (18 j. en ouder) W. de Kok, tel: 21209 Junioren (12-18 jaar) A. de Brui ne tel: 28388 Pupillen (5-12 jaar) H. v. Wan- rooij tel: 15988 chauffeurs door het De pupillen zullen de volgende tegenstanders hebben: Yerseke D1-Kloetinge D1 10.00 Kloetinge D2-Wolfaartsdijk D1 19.45 E1-Kloetinge E1 10.00 Kloetinge E2-Kapelle E2 10.00 Wissenkerke F-Kloetinge Fa 10.00 10.00 beide Op 4 oktober organiseert de gymnastiekvereniging ”Sport- lust” te Hansweert een sponsor- wandeltocht over 3 km, 5 km en 10 km. Iedereen - ook nietleden - mogen deelnemen. Sponsor kaarten worden op de gymles verstrekt. Voor niet leden zijn de sponsorkaarten verkrijgbaar bij: Ellen op ’t Hof, Mastgat 29, Hansweert. Meelopen zonder sponsorkaart kan ook. Het inschrijfgeld be draagt dan f 0,50 per km. In verband met dierendag mogen ook huisdieren aan de lijn deelnemen. Iedere deelnemer krijgt onder weg iets aangeboden en na vol tooiing een herinnering uitgereikt. Een extra verrassing is er voor ieder die een sponsor kaart heeft. De wandeltocht wordt on dersteund door: Sportservice Oosterland, Cafetaria ’t Hapje te Hansweert en Type- en Kopieer- buro De Regt te Kapelle. Voor Schouwen-Duiveland zijn de verkeersmaatregelen als volgt: - Alle zijwegen op het trajekt Ro tonde Zierikzee naar Neeltje Jans zijn de gehele dag afgeslo ten. Wel is op de drie hoofd kruispunten oversteken mogelijk Op vrijdag 24 oktober 1986 wordt een reünie gehouden van wege het 40-jarig bestaan van de Ulo-Mulo-Mavo School te Kruiningen (1946-1986). Inl.: tel. 01102-3958, na 18.00 uur. Programma: Voor Yerseke 1 staat op zat. 4 okt. de uitwedstrijd tegen topper Veere 1 op het programma. Wil len we weer aansluiting krijgen, dan zal er toch minimaal één punt in de wacht gesleept moe ten worden. Aanvang 14.30 uur. Yerseke 2 speelt thuis eveneens tegen de no. 1 in hun klasse, nl. Serooskerke 2. Aanvang 14.30 uur. Verdere programma: Yerseke 3 - Hoek 2 14.30 uur Tern, boys 4 - Yerseke 4 14.30 uur Yerseke 5 - SKNWK 312.45 uur Rillandia 3 - Yerseke 614.30 uur Kloetinge 7 - Yerseke 7 14.30 uur Yerseke dms - Wemeldinge dms 11.15 uur Yerseke A1 12.45 uur Yerseke B1 - Lewed. boys B1 (vriends.)11.15 uur Yerseke C1 - Kapelle C1 11.15 uur H’zand C3 - Yerseke C2 11.15 uur ”Een particuliere financiering van verbeteringen van de in frastructuur in ons land is een goede zaak. De overheid moet bij betreffende projecten de be reidheid hebben daar in principe aan mee te werken. Dat uit gangspunt gaat ook op voor het in Zeeland gelanceerde plan om tot een vaste oeververbinding te komen”. Dat zei de landelijk voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, mr. C.J.A. van Lede, vorige week in Eindhoven bij een bij eenkomst van zijn leden in Zuid- Nederland. De VNO-voorzitter wilde nog geen definitief oordeel uitspreken over dit plan, maar stelde wel dat dergelijke initiatie ven goede voorbeelden zijn van creatieve en tegelijkertijd nuch tere ondernemerszin, waarvan de gehele samenleving kan pro fiteren. Bovendien wees hij er op dat zijn organisatie in Zee land zich sterk zal blijven maken voor de realisering van een vaste oeververbinding. "De vaste oeververbinding moet in het middelpunt van de belang stelling blijven staan”, aldus de heer Van Lede. Gedurende de maand oktober is in de hal van Het Lunchcafé on der het stadhuis van Goes een expositie te zien van de "West- walgroep”. Er worden poppen tentoon gesteld in gewone en in onge wone situaties, gezien door de ogen van Anneke de Bie, Janne- ke Wessels en Coby Baard. Verder wanddecoraties, geschil derd op zijde door Janneke Wessels en op katoen door Gra- da Plug. Jeugd zaterdag 4 oktober Patrijzen A1 - Robur A1 14.30 Kloetinge B2 - Robur B1 12.45 Robur C1 - Cortgene C1 11.15 Nieuwdorp D1 - Robur D1 10.00 Robur F - Yerseke F 10.00 gen). Het puzzelreglement Midden-Zeeland is van toepas sing. De uitzetter is Karei Gunst uit Wemeldinge. Van 18.30 tot 19.00 uur kan worden inge schreven bij Baarends B.V. (Au toschade en Schuifdaken), Dirk Dronkersweg 15 in Goes-Zuid. De eerste deelnemer start om 19.01 uur. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in het Tenniscen trum te Goes-Zuid. Tevens zal dan de clubkampioen 1986 wor den gehuldigd. van het huis, met andere vrijwil ligers én met de bewoners. Met één van de bewoners bouwt hij een relatie op. Tot hoever kun je daarmee gaan? Wat betekent dat voor je privé-leven? Allerlei vragen die voor Jaap, maar evenzo voor andere vrijwil ligers in de gezondheidszorg gelden, komen in dit stuk aan de orde. Het wordt gespeeld door twee spelers van de Theatergroep ’’Beest en Zoo”, welke is voor tgekomen uit de spelers van Theatergroep ’’Spektakel”. Belangstellenden zijn van harte welkom op donderdag 9 oktober 1986 te 20.00 uur in Huize "Den Berg”, ’s-Heer Hendrikskinde- renstraat 42 te Goes. De zaal is te bereiken via ingang poort Nieuwstraat (links van Nieuwstraat 47). Een ongekend groot publiek zag Robur 1 een goede wedstrijd spelen tegen Sluis 1. Met een 3-2 overwinning gingen onze mannen tevreden van het veld. Niet onvermeld mag blijven de schitterende lob waarmee Gert- Jan de Vos Robur de overwin ning bezorgde. De geest is weer uitstekend. Met veel invallers trok het twee de team naar Breskens om daar met 3-1 het onderspit te delven. Het derde team schiep zich te gen Terhole voldoende kansen, die helaas niet werden benut, waardoor toch nog werd verloren. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jeugdleden aanmelden bij: F. Tibbe tel 14459 Senioren bij J. Woord tel 14654. Vrijdagavond 3 oktober a.s. wordt er een ruilbeurs gehouden in café-rest. ’’Ruimzicht” te 's- Heer Hendrikskinderen bij Goes. Verzamelaars van an sichtkaarten, munten, postze gels en dergelijke zijn van harte welkom. Door middel van deze avondruilbeurzen, hopen wij de bestaande kontakten te verster ken, nieuwe verzamelaars te ontmoeten en natuurlijk de col lectie uit te breiden. De zaal is geopend vanaf 19.15. Gesteund door een intensieve promotiecampagne via radio, T.V., kranten en tijdschriften gaan alle ruim 700 ABN- kantoren vanaf deze week vijf weken lang het CJP gratis ver strekken aan iedere jongere tot 26 jaar die een (jeugd)- spaarrekening opent. Alleen al gedurende deze actieperiode in vesteert de ABN ruim een mil joen gulden. Tijdens de cam pagne zal een brochure met in formatie over het CJP en de ge bruiksmogelijkheden ervan on der 700.000 jongeren op scho len in het middelbaar- en be roepsonderwijs worden ver spreid. Bovendien wordt in okto ber op veel plaatsen in het land samengewerkt tussen plaatselij ke ABN-kantoren en ’’cultuur- aanbieders” zoals theaters, filmhuizen, bibliotheken en tijd schriftuitgevers en musea. De Zeeuwse ABN-kantoren hebben in samenwerking met de Stich ting Uit in Zeeland de ten toonstelling ”Het gezicht van Jan Klaassen” naar onze regio gehaald. Ook na de maand okto ber gaat de samenwerking ver der. Vanaf dat moment blijft het CJP op alle ABN-kantoren te koop tegen de normale verkoop prijs van f 9,50. Genoemde tentoonstelling is te zien in Middelburg (Schouw burg, van 1 oktober t/m 4 okto ber) Goes (Prins van Oranje, 6 t/m 8 oktober), Terneuzen (Zuid- landtheater, op 25 en 27 okto ber) en Vlissingen (Stadhuis, van 28 t/m 30 oktober). Het stuk, getiteld: ”Een Ver haal”, is gemaakt in opdracht van de landelijke stichting Wer kwinkel over het vrijwilligers werk in verpleeghuizen, en is samengesteld uit improvisaties naar aanleiding van gesprekken met bewoners, vrijwilligers en beroepskrachten uit deze huizen. In het stuk wordt een nieuwe vrijwilliger, genaamd Jaap, ge volgd. Hij meldt zich aan als vrij williger. Wat zijn zijn motieven? Hij krijgt te maken met de be roepskrachten, met de regels Programma V.V. Goes 4 en 5 oktober SC Gastel 1 - Goes 114.30 uur Goes 2 - RCS 3 12.30 uur Clinge 3 - Goes 3 10.30 uur Goes 4 - Hans, boys 410.30 uur Patrijzen 3 - Goes 5 12.00 uur Goes A1 - HVV-24 A114.30 uur Goes A2 - Rillandia A112.45 uur Goes B1 - SSV B1 11.15 uur1 Lewed. boys D1 - Goes D110.00 uur Goes E2 Zaterdag aanstaande speelt het eerste elftal van vv Kloetinge te gen W.H.S. een uitwedstrijd. Dit is altijd een moeilijk te bespelen tegenstander. Toch hopen we op minimaal een punt; mogelijk twee. Het volledige programma voor de Kloetinge elftallen is als volgt: W.H.S. 1-Kloetinge 1 14.30 uur Kloetinge 2-Seolto 2 14.30 Kloetinge 3-Arnemuiden 312.45 Zaterdag komen In Yerseke werd onlangs opge richt de Zuid-Bevelandse Truc kersclub Yerseke. De club wil de onderlinge band tussen de gaan verbeteren organiseren van wedstrijden tussen verschillen de transportbedrijven onderling, puzzeltochten uitschrijven, jaar lijks een activiteit voor gehandi capten etc. Ook zullen de vrou wen van de chauffeurs actief kunnen zijn in de vereniging. De eerste activiteit is de 25 oktober. Dan wordt er een puzzelrit gere den: aanvang 13.00 uur in zaal Nolet, Lepelstraat 7 te Yerseke. Prijsuitreiking om 20.30 uur met gezellige avond. Het contact adres van de Z.B.T.C. is: Ten Houtenstraat 16, 4401 KT Yer seke, tel: 01131-2916. Van 23 september tot 1 novem ber toont José Aerts keramische objekten in de vitrines van de kunstuitleen, Kuiperspoort 22 te Middelburg. De objekten zijn gemaakt van Engelse, Duitse en Franse klei, gestookt op 1250 graden in een gasoven, waarbij zuurstof aan het rookproces wordt onttrok ken. Dit heeft invloed op de ont wikkeling van klei- en glazuur- klei. Het thema in het werk van José Aerts is de Indiaanse medi- cijnbundel, een ritueel voorwerp bij Indiaanse stammen. Het be vat allerlei vondsten van de jon ge tovenaar, die hij verzamelde tijdens zijn initatie-periode en waarmee hij later rituele hande lingen uitvoert. Voor José Aerts zijn deze objekten kleine monu menten voor een volk met een grote culturele inhoud. De werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland, Prima Don na, organiseert vrijdag 3 oktober een café-avond. Deze avond zal het ritme, de warmte en strijd van de zwarte cultuur, de Reg- gea uitstralen. Wij gaan om 20.00 uur open in de Zusterstraat 13 te Goes. Voor alle informatie over de akti- viteiten en de werkgroep kun je bellen naar onze kontaktvrouw 01100-20913. Zaterdag wordt de Stormvloed kering officieel in gebruik geno men. Dat betekent dat er de hele dag verkeersomleidingen in Noord- en Midden-Zeeland van kracht zullen zijn. Wie van huis gaat - ook in onze regio - dient daar rekening mee te houden. En dat geldt dan met name voor Noord-Beveland. Het zwaarte punt van de verkeersmaatrege len zal uiteraard op Schouwen- Duiveland liggen. Met name op Schouwen- Duiveland zal het verkeersaan bod zó groot zijn dat een strikte scheiding tussen het verkeer ders op Schouwen-Duiveland. naar Neeltje Jans en het overig eilandelijk verkeer moet worden ingesteld. Voor het verkeer met bestemming Neeltje Jans zijn speciale autostickers verstrekt waarop door de Rijkspolitie de selectie plaatsvindt. In dit ver keersplan is met name ook reke ning gehouden met een vlotte doorgang voor brandweer, am bulance en ander verkeer met voorrang. Op de belangrijkste routes wordt zorggedragen voor extra politiebegeleiding, ANWB- hulp en eventuele andere nood zakelijke hulp- en sleepservice. Voor het overige verkeer op Schouwen-Duiveland en plaatse- Wissenkerke 2-Kloetinge 414.30 Kloetinge 5-S.S.V.3 Kapelle 6-Kloetinge 6 Kloetinge 7-Yerseke 7 Bij de junioren is het pro gramma: Kloetinge A1-Serooskerke A1 12.45 uur Zierikzee A2-Kloetinge A212.45 R.C.S. B1-Kloetinge B1 14.30 Kloetinge B2-Robur B1 12.45 Heinkenszand B2-Kloetinge B2 12.45 C1-Terneuzen C1 11.15 11.15 In de Prins van Oranje te Goes wordt op dinsdag 7 oktober het toneelspel ’’Huwelijk in de steigers” opgevoerd. De organisatie is in handen van de Stichting Uit in Zeeland. Het blijspel kent vele bekende hoofdrolspelers, onder wie Piet Bambergen, Bruni Heinke, Rudi Falkenhagen, Loeki Knol, Guus Verstraete sr., Erik de Vries en de hond Bas. Het blijspel trekt al enkele maanden met succes door het land. Het ging in april in premiè re in de stadsschouwburg van Breda. De korte inhoud van het blijspel is als volgt: Zeventien jaar lang leek het alle maal koek en ei, een rustig voortkabbelend huwelijksbootje, een fijne zoon, een goed lopen de zaak, mooi huis en gezellige buren. Maar juist wanneer de buurtjes als surprise voor hen een groot feest organiseren ter gelegen heid van hun 17-jarig huwelijk, bekruipt moeder plotseling het gevoel dat de huwelijksbanden knellen. Zij is bijna 40 en voor haar geldt, nu of nooit. Bang dat het leven aan haar zomaar voorbij zal gaan, besluit zij haar kans te grijpen, nu het nog kan, en daar toe een proefscheiding te forceren. Heinkenszand E1 10.00 uur Goes E1 - Yerseke E110.00 uur Goes F1 - Colpl. boys F1 10.00 uur Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgeven bij: Hr. Dohmen, Wil- helminastraat 20, Kortgene, 01108-1834.

Bevelander | 1986 | | pagina 11