WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Hillebrand schoenen service en sleutels nu ook ’s-Gravenpolder over naar Suikerunie Bevelanden in ’t kort 1 met inbouwkluisjes 4 •U. Gebr. Mol b.v. te Zaterdag mosselfeesten met amusement in Yerseke ZEELAND EN ZIJN ZEEUWEN VERKOOP VAN 60 KRUIDENIERSWAREN Ontario Christian Music Asssembly Veerdiensten Zandkreek in woord en beeld MIRO START LOSSE Met NS voordelig naar mosselfeesten in Yerseke KINDERVAKANTIEWEEK IN GOES-ZUID I SLOTCONCERT 4 7 Woensdag 20 augustus 1986 DE BEVELANDER 16 .1. Informatieauto Ir l~» Orgelbespeling V' Boxerkring Zeeland houdt boswandeling Taalvaardigheid States. Si Heemkundige Kring - *****^*^*******^*****^***^^*^**-*^**^^^^^^^^*^^^^^^ Internationaal dansen voor gevorderden E.H.B.O.-cursus f Surf- burge- eten I I L I I i In verband met het 100-jarig bestaan van de Kon. Chr. Zan- gersbond heeft de afdeling Zee land "The Ontario Christian Mu sic Assembly” uitgenodigd voor een jubileumconcert. Dit uit 120 leden bestaand koor staat onder leiding van dirigent Leendert Kooy en is samengesteld uit twee koren, één gevestigd in To ronto en het andere in Bowman- ville, alsmede een muziekvere niging en een jeugdkoor. De le- NS heeft voor iedereen moge lijkheden om voordelig per trein te reizen. Maar voor veel men sen blijkt het uitzoeken van het aantrekkelijkste kaartje toch een hele puzzel. Daarom bezoekt NS met een speciale informatie auto markten, braderieën en woonwijken in het hele land. Bij deze auto kan iedereen die meer wil weten over het reizen per trein met vragen terecht, ter- En ’s avonds is Nico Haak weer eens in Yerseke in de feesttent te zien en te horen. den van deze koren zijn voor 98% van Nederlandse afkomst. Wel zijn veel van de jongeren in Canada geboren. Er worden grote en kleine werken gezon gen, spirituals en liederen. Ook staat op het programma meer dere malen koor- en samenzang met begeleiding van koper en orgel. De begeleiding van het koor is in handen van de beken de organist André Knevel uit St. Catherines. De centrale thema’s van dit jaar zijn voor de kleuters ’Fabeltjes krant’ en voor de kinderen van 6-12 jaar 'Het Stenen Tijdperk’. Het aktiviteitenprogramma van dag tot dag luidt als volgt: 1. maandag: kleuters: praathuis bouwen en versieren, bosspel 6-12 jr.: bosspel, hunebed en zwerfhutten bouwen, volksdan sen; 2. dinsdag: kleuters: vos senjacht en dia’s kijken, straat- tekenen, 6-12 jr: zeskamp en vossenjacht, ’s middags kunnen alle kinderen bovendien naar een Flintstonefilm kijken. 3. woensdag: uitstapje naar ’De Piet’ aan het Veerse Meer. gelijk”. Het systeem is handig voor alleenstaanden en kleine huishoudens, redeneert Miro. Deze 'losse waren' schelen ook in de beurs. Volgens bedrijfslei der Henk Klappe van de Miro in Vlissingen zijn de los gekochte artikèlen tussen de vijf- en de twintig procent goedkoper. Met dit systeem keert Miro terug naar de oorspronkelijke verkoop- vorm van kruidenierswaren, na melijk per ons. Het verschil is dat de klant nu zelf moet afwegen. De klant neemt als het ware de rol van de kruideniers van vroe ger over, die al deze artikelen tot op het gram nauwkeurig voor zijn klant afwoog. Is de titel van de expositie die ge durende de maanden augustus en september te zien is op de be gane grond van Holland Hotel TERMINUS, Frans den Hollan- derlaan 37 te Goes. (t.o. station). Men kan in het kader van het 50-jarig bestaan van dit hotel Kennis nemen van een groot aantal oude prenten over Goes en een aantal schilderijen van de kunstenaar Henk Borst. Hendrik A. Borst werd geboren in 1937. Al op jeugdige leeftijd begon hij met schilderen en teke nen. Hij volgde een ambachtelij- Op donderdag 28 augustus a.s. vanaf 19.30 uur opent de Nutsa- cademie te Middelburg haar deuren voor hen, die hun taal vaardigheid willen vergroten, hetzij voor privé, hetzij voor za kelijke doeleinden. De secties Nederlands, Duits en Engels bieden dit jaar voor het eerst 1-jarige-cursussen aan, die de mondelinge en schriftelijke vaar digheden helpen ontwikkelen tot een hoog peil. Werknemers uit het zakenleven, die veelvuldig moeten telefoneren, correspon deren en gesprekken voeren in de moedertaal en de twee ge noemde moderne vreemde ta len kunnen op het instituut der Nutsacademie aan de Latijnse Schoolstraat 10 te Middelburg terecht. Eerste-graads-docenten met een jarenlange beproefde ervaring geven les in de avondu ren tot 22.00 uur. De cursussen kunnen met een officieel exa men worden afgesloten. Naast deze nieuwe cursussen verzorgt de Nutsacademie vier opleidin gen tot leraar, t.w. voor Neder lands, Duits, Engels en Wiskun de. Deze cursussen duren vier jaar. Dinsdagavond 26 augustus a.s. geeft de organist P. Uiterlinden samen met de fluitiste Marjan van Erk een concert in de Ned. Hervormde Kerk van Baarland. Er worden werken van Bach en Handel uitgevoerd. Aanvang acht uur. Verder zal de heer Uit erlinden op het 250-jarig oude Moreau-orgel nog enkele ande re werken spelen. Verder heeft Hillebrand zich de laatste jaren een naam verwor ven als sleutelspecialist. Men heeft een eigen reproduktieafde- ling, waar a la minute sleutels kunnen worden gekopieerd en sleutels kunnen worden gele- vaardigde in opdracht de portret ten van de drie direkteuren die Holland Terminus de afgelopen vijftig jaar hebben geleid. Sommigen zijn nog experimen teel, anderen naïef, maar ken merkend voor ieder schilderij zijn de heldere kleuren afgewerkt tot in de kleinste details. verd. In deze lijn ligt de nieuwe uitbreiding van het assortiment van Hillebrand. Sinds kort ver koopt men in de zaak aan de Ganzepoortstraat ook inbouw- kluisjes. Deze zijn van het merk Juwel. Ze zijn erg betaalbaar, vrij makkelijk in te bouwen en lever baar in verschillende maten, af hankelijk van de diepte van spouwmuur e.d. De kluisjes bie den niet alleen bescherming te gen inbraak, maar ze moeten vooral ook worden gezien als be- schermplaats van kleinere waar devolle voorwerpen en docu menten bij brand. Ze kunnen worden geleverd mét of zonder cijferslot of andere beveiliging. Bij de kluisjes wordt een goede inbouw-documentatie verstrekt. De heer Hillebrand vindt de kluisjes ook ideaal voor mensen die foto-apparatuur en software voor computers veilig willen op bergen. L l i i L I I HT tel. i L te Iedere treinreiziger met bestem ming Kruiningen kan op die dag voor de prijs van een enkele reis (1 e of 2e klas) heen en weer. Het op het station van vertrek aan geschafte enkeltje moet dan wel bij de NS-informatie-auto (aan wezig op de braderie in Yerseke op 23 augustus van 10.00 tot 18.00 uur) worden getoond; men ontvangt dan een voordeelcou- pon die, samen met het gekoch te enkeltje, het plaatsbewijs voor de terugreis vormt. Voor waarde is wel dat de terugreis op dezelfde dag over hetzelfde traject wordt afgelegd. Voor het vervoer van Kruiningen naar Yerseke kan de reiziger gebruik maken van bussen; ook hier geldt: een retourtje voor de prijs van een enkele reis. (De laatste bus richting station vertrekt om 22.30 uur; de aansluitende trein richting Roosendaal om 22.48 uur). Op zaterdag 23 augustus houdt de Heemkundige Kring De Be velanden een historische wan deling door het centrum van Goes. Deze vangt aan om 14.00 uur. Verzamelpunt is het Mu seum voor Zuid- en Noord- Beveland aan de Singelstraat te Goes. Aan deze wandeling, die open staat voor leden en belangstel lenden, zijn geen kosten ver bonden. De laatste orgelbespeling van de zomeravond-serie die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 26 augustus en worden gegeven door de be kende Kampense organist Klaas J. Mulder. Het programma van dit slotconcert luidt als volgt: Inleidend koraalspel: Preludium en Fuga a moll en het koraal- voorspel ’’Erbarm dich mein, o Herre Gott, J.S. Bach; Concerto No. II, G.F. Handel; Sonate No. V, F. Mendelssohn; Toccata in f, J. Grison; Passacaglia, koraal en Fuga over Gez. 194, C. de Wolf; Het concert wordt beslo ten met een Improvisatie, K.J. Mulder. Aanvang 20.00 uur. Tussen Suiker Unie Holding B.V. te Breda, de han- delsmaatschappij Gebr. Mol B.V. en Mol Products B.V. in ’s-Gravenpolder zijn bespre kingen gaande omtrent de overname van alle aandelen van laatstgenoemde onderne mingen door Suiker Unie. De verwachting is gewettigd dat partijen binnen afzienbare ke opleiding aan de NSS te Utrecht, die bekroond werd met de titel Meesterschilder. In de beginperiode hanteerde hij voor namelijk het paletmes. Een be kend werk uit die tijd is 'Karolingische Burcht te Oost- Souburg', welke is opgenomen in de Zeeuwse Encyclopedie. In de jaren 80 werd zijn werk steeds fijner. Hij legde zich meer toe op het schilderen van typi sche Zeeuwse landschappen. Ook legde hij zich toe op het schilderen van portrtetten en mensen in klederdracht. Hij ver- De Stoomvaart op Middelburg en de Veerdiensten van de Zandkreek: deze onderwerpen worden uitvoerig behandeld in een boekwerkje dat dezer dagen is verschenen bij drukkerij Meulenberg te Middel burg. Het werd geschreven door J.A. van de Putte en behandelt een onderwerp waarover tot op heden weinig werd gepubliceerd. Het aantrekkelijke van het boek is bovendien, dat het voorzien is van een 100-tal foto's, waarvan het merendeel nimmer werd gepubliceerd. Ook veel inwoners van Noord- en Zuid-Beveland zullen geïnteres seerd zijn in het goed verzorgde boekwerkje, aangezien er uitvoerig wordt ingegaan op de veerdiensten die destijds de verbinding tussen Noord- en Zuid-Beveland in stand hielpen. Het boek, dat ook in de Goese boekhandel verkrijgbaar is, telt ruim 80 pagina’s. De eerste 45 ervan zijn gewijd aan de Stoomvaart op Middelburg. Het tweede gedeelte gaat uitvoerig in op de Veer diensten van de Zandkreek. In het 1e gedeelte, "De stoomvaart op Middelburg”, wordt een perio de van 1825 tot 1952 beschreven, waarin verschillende stoomsche pen in min of meer geregelde diensten de haven van Middelburg aan deden. Er wordt een beschrijving gegeven van alle stoomschepen van die lijndiensten, van de eerste stoomraderboot Prinses Marianne, via de trotse raderboten Stad Middelburg I en Stad Middelburg II tot en met de bij vele Middelburgers nog bekende en populaire Koningin Wilhelmina. Aan de orde komen de verschillende maatschappijen waarvoor de schepen voeren, zoals o.a. de ”N.V. Middelburgsche Mij van Stoom vaart” en de 'N. V. Zeeuwsche Stoomboot Mij”, waarbij personeel en bemanningen ook de nodige aandacht krijgen. Voor velen nog be kende namen, zoals de gebr. De Waal, W. Matsinger, J.M.C. Koecke- backer, Kees en Willem Roth en Hector de Zeeuw, passeren de revue. Ook de kleinere vrachtschepen, zoals de Valk- en de Annie-boten krij gen de nodige aandacht. Alle weergegeven feiten berusten op au thentieke gegevens uit archieven, kranten en andere dokumenten, terwijl talloze interviews hebben bijgedragen aan het samenstellen van dit verhaal. In het 2e gedeelte, "De veerdiensten van de Zandkreek”, komt het vaarwater aan de orde waarvan alle schepen van en naar Middel burg gebruik maakten, nl. de Zandkreek en met name door een uit voerige beschrijving van de daartoe aanwezige veerdiensten Veere- Kamperland, Wolphaartsdijk-Kortgene, Katse Veer-Kats en Katse Veer-Zierikzee. Velen zullen zich nog de namen herinneren van Cent Schipper, Mein dert Minneboo, Jacob van de Voorde, Jacob van Wieringen, Willem Roeleven, Kees Noordhoek enz. Begonnen als particuliere ondernemers, poogden de verschillende veermannen van geslacht op geslacht soms "letterlijk” het hoofd bo ven water te houden. Interessant zijn ook drie stambomen van schippersfamilies die in dit gedeelte zijn opgenomen. Alle gebruikte schepen worden onder de loupe genomen, terwijl speciaal aandacht wordt besteed aan de veerboot Zuidvliet, die op drie verschillende plaatsen dienst heeft gedaan. De schrijver is erin geslaagd bijna 100 foto's over dit onderwerp op te sporen, waarvan het merendeel nog niet eerder werd gepu bliceerd. De voorpagina toont een fraaie aquarel van J. Spin, voorstellende: "Stoomraderboot Zeeland in de haven van Middelburg, 1842”. Het boek kost in de boekhandel f 19,50. Sinds maandag 18 augustus kunnen klanten bij Miro in Vlis singen een aantal kruidenier- sartikelen zelf inpakken. Uit voorraadtonnen mogen tegen de zestig kruidenierswaren worden geschept, gewogen en geprijsd. Het aanbod varieert van hagelslag tot koffie, spli- terwten tot honde- en katte- brokken en diverse soorten macaroni en rijst. Een speciale plaats is ingeruimd voor drop en suikerwerken. Het grote voordeel van dit 'be dien uzelf-systeem’ - aldus de Miro - is dat de klant elke ge wenste hoeveelheid kan krijgen. ”Of men nu zestig gram of tien kilo hagelslag wil, een half pond drop of vijftig gram: alles is mo- Bij de foto: Een opname uit de strenge winter van 194 7. "De Zandkreek” ligt ingevroren voor de steiger van Kortgene. 4. donderdag: kleuters: avontu ren in Fabeltjesland, 6-12 jr.: voorbereidingen voor de Keistad-show tussen de middag krijgen alle kinderen pannekoe- ken 's middags worden er flintstonekar-races gehouden en wordt de 'Keistad-show' opge voerd. Bij deze twee evenemen ten zijn ook de ouders van de kinderen welkom. 5. vrijdag: bosspel voor alle kin deren, kleuters: spelletjes 6-12 jr: speurtocht, 's middags treedt het kindertheater DODD op met de voorstelling 'Slome van Boo- men’. de kindervakantieweek wordt daarna afgesloten met een groot kampvuur. De aktiviteiten duren elke dag van 9.30 tot 16.30 uur; de kinde ren blijven tussen de middag in De PIT, en moeten daarom brood en drinken meenemen. De kosten bedragen f 2,50 per kind per dag of f 10,— per kind per week. geen neerkomt op een jaarge middelde van rond 50.000 ton uien. Naast haar hoofdbedrijf in Zeeland (’s-Gravenpolder) heeft Gebr. Mol vestigingen in de IJs- selmeerpolders (Emmeloord en Swifterbant). Mol Products is in 1985 gestart met het drogen van uien en de handel in deze produkten. De jaaromzet van beide onder nemingen bedraagt rond 35 mil joen gulden. Voor de in totaal 150 perso neelsleden zal de verkoop van beide firma’s aan Suiker Unie geen gevolgen hebben. De be trokken vakbonden en de Cen trale Ondernemingsraad van Suiker Unie zijn op de hoogte gesteld. De overname van de Mol- bedrijven past in het diversifica- tieplan van Suiker Unie om ba sisverbreding van haar onderne ming vooral te zoeken in de in dustriële verwerking van akker- bouwprodukten. Hillebrand is al vele jaren een begrip in Goes en op de Beve landen. Vorig jaar bestond de zaak aan de Ganzepoortstraat 65 jaar. De heer L. Hillebrand is thans dan ook de vierde genera tie die de zaak drijft. De activitei ten zijn overigens in die jaren ook sterk uitgebreid. Destijds werd in Goes begonnen met een schoenenzaak. Die is gebleven en Hillebrand heeft zich vooral een naam gevestigd met zijn snelle en goede schoenenservi ce. Men heeft een goed- Hillebrand schoenenservice en sleutels en gevestigd aan de Ganzepoortstraat 17 te Goes, heeft onlangs het inte rieur van de zaak veranderd. Dat betekent: een overzichte lijker beeld en bovendien is er ruimte gekomen om het assor timent verder uit te breiden. Van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus wordt rondom buurthuis 'De Pit’ de inmiddels bekende kinderva kantieweek gehouden. Het programma omvat talloze akti viteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Maar wie gewoon eens kennis wil maken met de trein, koopt bij de informatieauto een ’’Probeer eens de trein”- voordeelbon voor één gulden. Met deze aanbieding kan iedereen een hele dagmet kor ting treinen: 40% op een dag- retour of dagkaart en 45% op een enkele reis. Tijdens deze zomermaanden stelt Holland Hotel Terminus hem in de gelegenheid een aantal van zijn schilderijen aan een groter publiek te laten zien. De Boxerkring Zeeland houdt zaterdag 6 september a.s. een boswandeling in Domburg en omgeving voor leden en niet- leden met hun boxer(s). De tocht begint om 14.00 uur bij het kasteel Westhove in Domburg en voert door een prachtig ge bied met bos, strand en duinen. In een rustig wandeltempo duurt het geheel zo’n anderhalf uur. daarna kan men desgewenst de honden laten beoordelen door een erkende keurmeester. Tenslotte worden de mooiste boxers uit de verschillende klas sen geselecteerd. Leden beta len voor deelname f 2,50 per hond; voor niet leden geldt een bedrag van 5,Iedere deelne mer ontvangt na afloop een aar dige herinnering aan deze acti viteit van de Boxerkring Zee land. De nog jonge, maar actie ve vereniging begint op zater dag 30 augustus ook weer met gedrags- en gehoorzaamheids- cursussen. Die vinden plaats in het overdekte trainingscentrum ”De Valkenhove” in Lewedorp. Informatie over en inschrijving voor de boswandeling en/of cur sussen is voor 23 aug. mogelijk bij het secretariaat van de boxerkring in Vlissingen. Tel. (01184)67332. ingerichte reparatiewerkplaats waar, indien mogelijk, de cliënte- le direct wordt geholpen. Uiter aard is dat enigszins afhankelijk van de omvang de reparatie. Daarnaast houdt Hillebrand zich bezig met het graveren van maanplaatjes en - platen. ”We houden ons vooral bezig met het wat fijnere graveerwerk”, aldus de heer Hillebrand. Dat betekent dat we bijvoorbeeld ook andere persoonlijke voorwerpen kunnen graveren. Ik denk daarbij aan aanstekers, kado-artikelen en dergelijke. We doen dat zowel in metaal als kunststof”. wijl er in de auto aantrekkelijke aanbiedingen te koop zijn die men niet aan het loket kan aan schaffen. In de auto is het volledige informatiepakket aanwezig: het spoorboekje, het boekje ’’Trein- prijzen”, de handige pocket "NS-Dagtoerisme”, de folder "NS-sportief”, de "Seniorenwij- zer” en veel andere NS-folders. Een bezoek aan de informatie auto biedt tevens de gelegen heid om van speciale aanbiedin gen gebruik te maken. Een eenmaands- proefabonnement. Daluren- kaart voor f 25,(1 per soon). De kaart geeft recht op gereduceerd reizen na de ochtendspits en in het weekend. Voor, mensen van 60 jaar en ouder is er een 2-maands proefabonnement 60Se- niorenkaart voor f 15, Hiermee kan twee maanden met korting worden gereisd zonder dat vooraf een kaartje hoeft te worden gekocht. De Herfst-ZKerst- Tienertoerkaart voor f 35, (normaal f 40,—). Deze kaart geeft recht op vier da gen treinen binnen een pe riode van tien dagen in de Herfst- resp. Kerstvakantie voor tieners tot en met 4 8 jaar. nodige amusement te beleven. In het vrijdagavond programma treden er op VOF De Kunst, Art Company, George Davis, Wil lem Duijn en de Enterprise Dis co Show. Zaterdag is er een dansavond met medewerking van Nico Haak, Imca Marina, Leo Troost, Ronny Tober, Rossa Nova en het orkest Birdland. Kaarten voor de avonden zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren van Goes en Yerseke en bij café ”De Sportvisser” en ”De Branding”. Bij de foto: ’s Middags treden tijdens het mosselen "The Orpheans” op. Naast de bestaande groepen volksdansen voor tieners, vol wassenen en ouderen en e de- monstratiegroep organiseert Vo- dago vanaf september een nieu we cursus Internationaal dansen voor gevorderden, leder die al eens gedanst heeft ’’maar nu” wat pittigers wil, is welkom. De lessen zullen gegeven worden op de donderdagavonden in de bestuursschool aan de Westsin- gel te Goes. Inlichtingen: Joos Heerebout, Oostmolenweg 49 te Kloetinge. Gebr. Mol is een ruim dertig jaar bestaand familiebedrijf dat han delt in uien, zilveruien, plantuien en in uiprodukten ten behoeve van de levensmiddelenindustrie. De onderneming verhandelt en verwerkt circa 10 procent van de Nederlandse uienoogst, het-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij H. Schouten-Vogelaar. Vosmaerstraat 8, 4461 Goes. Reservering: 01100-28400. De Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. af deling Goes start dinsdag 16 september met een nieuwe cur sus. De kosten van de cursus bedragen f 125,—, inclusief materiaal en examengeld. Op gave vóór 6 september bij Mw. L. Elenbaas, telefoon 01100-13141. Voor bezoekers van de mos selfeesten in Yerseke op 23 augustus a.s. heeft NS een aantrekkelijke reductiere- geling. Het koor maakt momenteel een ’’Holland Tour” en treedt op uit nodiging van de K.C.Z.B. don derdag 21 augustus op in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 10,—. termijn volledige over eenstemming zullen bereiken. Zaterdag worden in Yerseke weer de jaarlijkse Mossel feesten gehouden. Yerseke is er op bedacht, dat er die dag weer tienduizenden mensen van uit eigen regio en elders te gast zullen zijn. De Nederland se Spoorwegen bieden reduc tiemogelijkheden aan om Mos- seldag 1986 mee te maken. Daarover kunt u elders trou wens lezen. Wat het program ma voor komende zaterdag betreft, dat ziet er als volgt uit: De hele dag is er in het dorp bra derie met oude ambachten. Er zijn doorlopend attracties voor de jeugd, waaronder de Veroni ca Pats Boem Show. Op de bra derie zijn de bekende speciali teiten van de vissersplaats in al le variëteit verkrijgbaar. Van uur tot uur ziet het program ma er aldus uit: 10.00 uur: Spandoeken-vlaggen-optocht. Thema ’’mosselen" in de ruimste zin van het woord. Voor jong en oud. Door de mid denstand van Yerseke zijn prij zen beschikbaar gesteld. Medewerkende muziekvereni gingen: Mozart uit Yerseke, O.K.K. uit Wemeldinge en het mini-majorettenpeloton "Scaldis Girls” uit Wemeldinge. 10.00-11.00 uur: Inschrijven voor de wedstrijden bij de ’’Mossel man” op de kop van de Konin gin Julianahaven. Iedereen kan meedoen. De winnaar ontvangt de MOSSELWISSELBEKER. Verder vele andere prijzen. Or ganisatie: Nederlandse Surf- bond. Parcours op de Ooster- schelde. 11.00-15.00 uur: Surfwedstrijden. 12.00-17.00 uur: Mosselen eten - gratis - op het parkeerterrein bij de jachthaven. Muzikale omlijsting The Orp heans uit Goes. 15.00-15.30 uur: Stuntvliegen boven de Ooster- schelde. 15.30-17.00 uur: Grootse vlootshow op de Oosterschelde. Vaartocht voor iedereen aan boord van één van de versierde mosselkotters. U VAART MEE OP EIGEN RISICO. Voor de muzikale omlijsting tijdens de Mosseldag 1986 zorgen: Drumfanfare ’’Jonge Kracht” uit Kapelle-Biezelinge Muziek- ver. ’’Concordia” uit Krabben- dijke Koninklijke Harmonie ’’Verbroedering” uit Mariekerke-België The Ed monton All Girl Marching Am bassadors uit Edmonton- Canada De ’’Big Band” van de "Verbroedering” uit België. 19.30 uur: Prijsuitreiking door meester H. Boer voor: de best versierde straat/plein de fraaist versierde kotter de prijzen van de spandoeken- vlaggen-optocht. 19.45 uur: Taptoe op het parkeerterrein bij de jachthaven met medewer king van: -Mozart-Yerseke -Drum en bugle Corps ’’Juliana” - Middelburg -Drumfanfare "Delta Band” uit Vlissingen -Rock ’n’ Roll Formation U.S. 50’s o.l.v. Dansschool van Broekhoven - Goes -Gerard van Loo - Wolphaarts- dijk - presentatie. Zoals we vorige week al meld den, is er zowel vrijdag- als za terdagavond in de feesttent bij de Koningin Julianahaven het te

Bevelander | 1986 | | pagina 7