J SEX-PRET autn adria erco J* Sneeuw - witje Jim Bosman (12) uit Hoedekenskerke wint dagje-uit voor 50 personen: EMPO Marine komt op bezoek in Wemeldinge en Colijnsplaat Zeelandhallen Goes weer centrum van Truckshow GRAND THEATER weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 23 juli 1986 - 38e Jaargang no. 30 BLOEMENSHOP ’T ROOSJE alleen bij auto adria koop je nü een nieuwe FORD FIËSTA voor f 15.986,— MORGEN UW kleurenfoto's AL KLAAR! VANDAAG UW ROLLETJE GEBRACHT uwnwdehuis IPpyZEN ’n huis vol 10de Walt Disney’s Mie' J ONNlGE RCELOZE MODE Voor ECHT Ouderwetse 20.00 u. Vrijdag 23.30 SjN^F.PVF^lFENSFNet Porno 1' Ég^SSS^BACK -- P Exclusieve handgemaakte fietsen. Wie mogen er mee! Doldwaas Een moppenwedstrijd voor de jeugd van 6-15 jaar leverde een ’’lachwekkende” doorsnee op van de grappen, die kinderen tegenwoordig aan elkaar ver tellen. Bijgaand artikel bevat een vrolijke bloemlezing uit de ingezonde moppen. Lachen mag! UW FOTOVAKMAN MAAKT ER MEER VAN Duinenloop de dolkoi avontun een Erkend Rijwielhandel Wim den Boer, Marconistraat 7A Goes, tel. 01100-15565. L. Vorststr. 9 GOES 01100-27166 afl. kosten f 458,— PRUi Mi NGS Zuurkool Lang convooi rijdt 13 september door Beveland. (Van een onzer redacteuren) HOEDEKENSKERKE - De humor gaat nooit op vakantie. Ze is altijd aanwezig: uit en thuis. Diezelfde humor heeft Jim Bosman (12) een bijzonder uit stapje opgeleverd. Hij won een regionale moppenwedstrijd voor jongelui van 6 tot 15 jaar. Zondag 14.00 u. Woensdag 14.00 u. A.L Kindermatinee Toegang f 6,— GEHEEL NIEUWE NEDERLANDS GESPROKEN EN GEZONGEN VERSIE! Goes 24 t/m 30 juli 01100-15165 Braderie Zeven Dwergen Donderdag20.00 u. Vrijdag19.00-21.30 u. Zaterdag19.00-21.30 u. Zondag19.00-21.30 u. Maandag-Dinsdag Woensdag..., BD-24-PV FiESTrv DE HUMOR NEEMT NOOIT VAKANTIE eren, Heinkenszand). ’’Ikke wel. Als je de hele dag in Ia I f If Jan is met zijn moeder in de die rentuin. Dan roept Jan: ”Mam, kijk eens, die grote aap daar lijkt sprekend op tante Sjaan”! Moe- Het uitstapje voor 50 perso nen zal plaatsvinden op Jim’s 13e verjaardag, eind augus tus. Hij heeft voornamelijk fa milie en kennissen uitgeno digd. Vooral de neefjes en nichtjes verheugen zich erg op de feestelijke dag. Om het getal van 50 vol te ma ken, heeft Jim ook alle me despelers van het voetbalelf tal SVH c1 uit zijn woonplaats uitgenodigd. Overigens blijken de kinderen vaak feilloos aan te voelen, wel- Twee oenen zitten op een bankje in het park. Ineens pakt de één een stuiver uit zijn zak en legt hem op de bank. De ander: "Waarom doe je dat!”. Zijn vriend: "O, ik wilde wel eens we ten, hoe het is, om geld op de bank te hebben”. (Martine Haer- kens, Driewegen). dom vindt, moet gaan staan”. Na lang aarzelen gaat Jantje staan, de meester: ’’Waarom ga negen en vijf uur. Die dag staat er verder een demonstratie op het programma, waarbij een ma rinehelikopter een reddingsactie uitvoert. Het doorgaan daarvan is overigens onder voorbehoud en afhankelijk van het weer. Verder staat er in genoemde pe riode een bezoek aan Wemel- dinge op het programma. Daar over informeren we u nog. Op de foto: Het patrouillevaar tuig Freyr, een van de drie Ma rineschepen die op bezoek ko men in Colijnsplaat. Vader vraagt aan zijn zoon, die uit school thuiskomt: "Ben je Een motorrijder rijdt met een snelheid van 70 km per uur over de weg. Hij haalt een fietser in. Opeens wordt hij op zijn beurt gepasseerd door de fietser. Snel gaat hij 90 km per uur rijden, maar opnieuw haalt de fietser hem in. Nu wordt het de motorrij der te gek. Hij stopt met gierende remmen. ”Ben ik even blij, dat u stopt”, zegt de fietser. "Mijn bre tels zaten aan uw motor vast”. Het truckersfestijn wordt jaar lijks ondersteund door veel amu sement. Ook dit jaar. Zo heeft de organisatie de uit de Verenigde Staten afkomstige countryfor- matie ’’The Boss Band” weten vast te leggen. De country- zanger Will Carter Davis komt naar Goes, Den Steneker en de zangeres Marina Koster. Naast glimmende en krachtige trucks, de hoek moet staan, kun je niet veel uithalen". (Wilco de Jonge, Oudelande). (Annelies van der Wee/e, Ou delande). been gebroken. De dokter heeft hem in het gips gedaan en ge zegd dat ze voorlopig geen trap pen mag lopen. Moet je dat ge bonk horen, als ze tegen de re genpijp opklimt”. (Jan Willem Gabeler, Rilland). Op woensdag 30 juli aanvang 19.30 uur organiseert de VVV van Domburg in samenwerking met de atletiekvereniging Dyna mo een prestatieloop te Dom burg. Het parcours gaat gedeel telijk over de duinen en langs het natuurgebied van Westhove en Hoogduin. De deelnemers kunnen tijdens de loop zelf de te lopen afstand Westhavendijk 150, 4463 AE Goes 01100-20440 Technicolor® QWall O'inay Production! •t Hit UI0 I' ^^Grote Markt 6. Goes ^^^Tel 16015^-g^ Het echtpaar Brouwer ligt heer lijk in bed te slapen. Plotseling schrikt mevrouw Brouwer wak ker. "Jeekl", gilt ze "Kees, word eens wakker. Ik hoor een muis piepen”. Meneer Brouwer: ”Nou en! Verwacht je soms dat ik 'm achterna ga met een oliespuitje om ’m te smeren!” (Chantal Boonman, Nisse). ”Het was overigens opval lend, dat bepaalde moppen vele malen werden ingezon den. met vrijwel identiek woordgebruik. Dat ziet de jury natuurlijk óók. Dan wordt er op de duur natuurlijk niet meer om gelachen”. Ook dit jaar weer wordt er in Goes een grote Truck- en Countryshow gehouden. Da tum: zaterdag 13 september a.s. Het is de vijfde maal dat deze show in Goes wordt ge houden. Vóór de show die dag wordt geopend, zal traditiege trouw weer een lang convooi van deelnemende trucks door Beveland rijden. Tot slot volgt hier nog een kleine bloemlezing van grappen en grollen, waarmee de Beveland- se jeugd de Rabo-bank vorig jaar overspoelde. En als u een mop al kent of hem onbenullig vindt, bedenk dan, dat uw buurman zich om diezelf de grap misschien wel een bult lacht. Gelukkig hebben we niet allemaal hetzelfde gevoel voor humor. Hoe dan ook: geniet van de jeugdgrappen, ook al dateren ze misschien uit uw eigen jeugd. Lach er van harte om. Schep vreugde un het leven. Het is tenslotte zomer. Daar gaan we: Een rijke snob, die absoluut geen verstand van muziek heeft, komt een muziekwinkel binnen en zegt: "Ik had graag die rode trompet en die witte harmonika”. De verkoper zegt: "Die brand blusser kunt u krijgen, maar de verwarming blijft hier”. (Lisette Bouwense, Wissenkerke). der zegt boos: "Foei Jan, zulke lelijke dingen mag je niet zeggen. Dat is een belediging!” Zegt Jan: "Rustig maar, we staan zo’n eind weg. Die aap kan me niet gehoord hebben”. De hoofd- en troostprijzen van de succesvolle moppenwedstrij voor de jeugd werden enige tijd geleden al uitgereikt. De super- hoofdprijs van Jim Bosman werd pas kort geleden definitief bekendgemaakt. Dat gebeurde tijdens het Zeeland Muziekfesti val op zaterdagavond 28 juni in De Roompot. De prijsuitreiking geschiedde kort voordat het mu ziekgezelschap Con Amore (ja wel, uit Hoedekenskerke) zijn muzikaal aandeel leverde aan het festival. De "vijftig persoons hoofdprijs" werd verloot door de Rabo- banken in Midden-Zeeland. In oktober vorig jaar verbond deze bankorganisatie een moppen wedstrijd voor de jeugd aan de jaarlijkse spaarweek. De vraag was: "Wie kan de jury het hardst aan het lachen brengen?”. De jongeren konden op een wedstrijdformulier een doldwaze mop opschrijven en dat heeft veel verkrampte lachspieren op geleverd! En toch... de keuze van de beste mop was moeilijk. Paul van Beersum van het Rabo- regiokantoor in Bergen op Zoom (waaronder Noord- en Zuid- Beveland en Walcheren ressor teren) vertelt: ”De één lacht zich blauw om een mop, waarvan de ander vindt dat hij al zóóóó’n baard heeft. Wat is dan wijs heid?”. Daarom werd de jure ring zo eerlijk mogelijk aange pakt. Elke plaatselijke bank se lecteerde 5 tot 10 vban de beste ingezonden ’’bakken” en al die grappen en grollen werden door zoveel mogelijk mensen van het regiokantoor doorgelezen. Elke mop kreeg van iedereen een waarderingscijfer tussen 1 en de 10. Over de gehele linie kreeg de bak van Jim Bosman de meeste punten. De mop sluit de zer dagen prachtig aan bij de cultuur van zomerse uitstapjes: Twee gekken gingen een eind fietsen. Toen het donker werd, zei de ene gek tegen de ander: "Zullen we maar teruggaan!" Goed", zegt de andere gek. Hij braaf geweest?". Zegt de zoon: stapt van zijn fiets af en draait Er loopt iemand in de Kal versstraat naar zijn horloge te zoeken. Dan komt hij een collega tegen en die zegt: "Zoek je wat?" De man: "Ik zoek naar mijn horloge”.. Collega: "Waar heb je het verloren?". De man: "Op de Dam". Collega begint hard te lachen en zegt: "Waar om zoek je het dan hier, suf ferd". De man: "Nou eh, het liep nog". (Edwin Matthijsse, Ou delande). Een man springt voor het eerst uit een vliegtuig. Volgens de in structies trekt hij na tien minuten aan zijn parachute. Die blijft he laas gesloten en als een baksteen valt hij naar beneden. Onderweg komt hij een andere man tegen die als een komeet omhoog schiet. "Heeft u ver stand van parachutes?", vraagt de één. "Nee!!, schreewt de an der "maar heeft u misschien ver stand van gasflessen?" (Anita Sinke, Goes). Het is bekend, dat moppen on der de jeugd slechts een kort le ven beschoren zijn. Vrijwel elke mop wordt één of twee maal (door)verteld en daarna verge ten. Er treden dan direct andere moppen voor in de plaats, "ge leend” uit de Eppo, een Donald Duck, een boekje, een agenda of een scheurkalender. ”We hebben ons niet afgevraagd, waar de jeugd de moppen van daan heeft gehad”, vertelt Paul van Beersum. ”Er moest een mop worden ingestuurd. Dan maakt het niet uit, waar de in zender ’m vandaan haalt. Trou wens, Jantje hoort een bepaalde mop van de buurjongen, Pietje leest diezelfde mop in een boek je. Mag Jantje dan wel insturen en Pietje niet?” Een Amerikaan en een Belg lo pen over straat. Opeens doet de Amerikaan zijn jas open en zegt: "F.B.I.!” Dan doet de Belg het- zelfde en roept: "C&A”. Martijn Lavooy, Goes). Een mop, die in totaal niet min der dan 15 keer door verschil lende deelnemertjes/deel- neemstertjes werd ingezonden ging over zuurkool: De vrouw van een kapitein was in verwachting, maar de kapitein moest voor 3 maanden naar zee. "Ik stuur wel een telegram als het kind er is", zei de vrouw. "Doe nou maar niet", zei de ka pitein. "Want dan moet ik de he le bemanning tracteren. Schrijf maar, dat er een vaatje zuurkool is aangekomen". Zo gezegd, zo gedaan. Na 2 maanden kwam een telegram aan op het schip. Er stond in: "Twee vaatjes zuur kool aangekomen, één met worst en één zonder worst". Een jongetje loopt op school een beetje te slijmen bij de juffrouw Hij neemt allerlei dingen voor zijn zadel om... (Bianca Verschu- haar mee. Op een dag neemt hij ook dropjes voor haar mee. Dat gaat een tijd zo door. Op een dag De meester zei: "Wie zichzelf neemt hij snoepjes mee voor de juf. Vraagt de juf: "Zijn de drop jes op?” Zegt het jongetje: "Nee hoor, het konijn is dood”. (Gitty jij staan, J.antje?”. Zegt Jantje: Korsuize, Biezelinge). "Ik vind het zo zielig, dat u alleen staat, meester”. (Miranda van 't Westende, ’s-Heerenhoek). ke moppen bij de organiserende bank commercieel goed in de markt zouden liggen. Zoals deze: "Ik heb de laatste twee nachten geen oog dichtgedaan”, klaagt Hans. "Mijn oma heeft haar MET Dt STEMMEN VAN O A ROBERT LONG. COEf! FUNK EN JULES CROtSET ★Winnaar Jim Bosman (midden) tijdens de prijsuitreiking. Aan de microfoon de heer Piet Hamelink van De Roompot. Links een vriendje en een zus van Jim, daarachter zijn ouders. is er die dag in de Zeelandhallen aan de Fruitlaan een truc- kersmarkt, waar bouwdozen, miniaturen, tijdschriften, vlag getjes e.d. te koop zijn. Er is een gedeelte van de ruimte afgezet voor radiografisch bestuurde trucks, er is een wedstrijd wiel- wisselen en er wordt doorlopend een film vertoond over het Con vooi naar Ethiopië. Bijzondere attracties tijdens de rondrit en truckshow is ongetwijfeld de su- pertruck "Peterbilt” van Ad van Koeveringe. Het convooi zet zich 's morgens om half negen al in beweging en rijdt vervol gens door Zuid Beveland via Goes, Kapelle, Kruiningen, Waarde, Zuidweg, Gawege, Krabbendijke, Kruiningen, Yer- seke Kapelle en ’s- Gravenpolder. En deze: De oude mr. Janssen heeft een rekening geopend bij de Rabo bank. Hij is zó in zijn sas met zijn cheques, dat hij voor alles een cheque uitschrijft. Op een dag wordt hij uitgenodigd om een ge sprek te hebben met de direc teur. Deze vertelt hem, dat Jans sen 1000 gulden in het rood staat, waarop mr. Janssen ant woordt: "Dat is geen probleem. Daarvoor schrijf ik even een che que uit". (Ingrid Pieterse, Kapelle). bepalen; 4 of 9 km. De start en finish zijn bij het strandpaviljoen aan het einde van de Badweg te Domburg, leder die deze bos en duinenloop tot een goed einde weet te brengen ontvangt een herinnering, bij de finish staat een grote digitale tijdklok waar men zijn gelopen tijd op kan zien. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.30 uur in de Toko op het badstrand van Domburg, inlich tingen 01180-27067 of 01188-2084. Vrijdag en zaterdag a.s. is et braderie te Kamperland. Vrijdag begint de braderie om twee uur, zaterdag om elf. Een en ander is te doen nabij de Veerweg. Er zijn vele attracties, waaronder glasblazen, draaiorgel, aerobic dansen, bakken van babbe laars, schiettent, rotorspel, draaimolen enz. De Kamper- landse winkeliers brengen in hun stands aantrekkelijke aan biedingen. Hij mag nu met 50 mensen naar keuze een dagje-uit in het re- creatiècentrum/zwemparadijs De Roompot in Kamperland. De hele club "lolbroeken" wordt opgehaald en thuisgebracht door een speciale touringcar en iedereen mag de gehele dag gratis zwemmen, bowlen, eten en een rondrit maken. ”lk stond wel raar te kijken, hoor, toen ik hoorde, dat ik ge wonnen had. Ik had het nooit verwacht, want ik ben helemaal niet zo’n moppentapper. Ik had die mop toevallig in mijn hoofd zitten en heb hem toen op het wedstrijdformuliertje geschre ven”, vertelt Jim. en de De Marine is trouwe gast in Zee- land. Ook deze zomer weer. Vrij dag 15 augustus komen drie pa trouillevaartuigen in Colijnsplaat op bezoek. Rond half elf worden ze bij de Vissershaven ver wacht. Dit in het kader van de visserijdagen daar. Het gaat om de Hadda, de Bulgia en de i Freyr. Alle drie de marinesche- 4% pen hebben hun naam ontleend aan de Noorse mythologie. Tot en met maandag 18 augustus zijn de schepen in Colijnsplaat. Voor publiek zijn ze te bezoeken op zaterdag 16 augustus tussen

Bevelander | 1986 | | pagina 1