1 Sport, spel en muziek op de Grote Markt Omroep Goes doet verslag van de feestelijkheden fff. F iiiü It -i RW Wi m - •k weekblad voor zuid- en noord beveland Ri i WK f Deze week: Woensdag 11 juni 1986 - 38e Jaargang no. 24 Biertapwedstrijden op Voorstad Goes Wat bieden feesten in ’t stadshart? Zelfverdediging f 4 r w' "J’ t i - o - - - F ll En er worden 60.000 bezoekers verwacht Goes is klaar voor Binnenstadsfeesten Luchtfoto: Delta-Phot Middelburg F* au- festivitei- kermis/schat- amateur- De Binnenstadsfeesten te Goes kunnen beginnen. Het Stadshart van Goes is er klaar voor. En zaterdag a.s. is het zover. Er worden naar schatting 70.000 bezoe kers verwacht. Niet alleen uit eigen stad en regio. Maar Goes mikt met deze derde editie van de Bin nenstadsfeesten nog duidelijker dan voorgaande ja- ren op de toerist en bezoeker van buiten de Bevelan- den. Al is die laatste natuurlijk weer van harte wel- kom. Want het zal moeilijk zijn om een feestelijk eve- i nement in het Zeeuwse te vinden dat in korte tijd een dermate grote doorbraak kende. i' muziek, ballet, 's Morgens is er een groats op gezette Zeskamp op de Markt, waaraan wordt meegedaan door een zevental sportploegen. De Zeskamp begint rond 10 uur, aansluitend op de officiële ope ning van het feest en gaat door tot half één 's middags. De on derdelen van deze sportieve krachtmeting zijn zoals ze ook bij andere Zeskampen zijn te zien. Dus zaken als een hinder- nisrace, sprint, fietsen met een ’raar’ achterwiel, sjouwen met zandzakken, enzovoort. Binnenstadsfeesten in Goes. In dit nummer van De Be velander kunt u er veel over lezen. Bovendien geven veel van onze adverteerders ook nog enige wenken over wat u eventueel zaterdag a.s. in Goes kunt gaan doen. Verder in deze Bevelander weer veel actuele in formatie uit stad en streek. heeft uiteraard dan niets meer met die verdedigingssporten te maken. Een optreden dat ook een wat ander karakter heeft is een show van een vuurvreter op de Grote Markt. Op de foto: The Juke Joints brengen op de binnenstads feesten hun debuut-LP uit. De Binnenstadsfeesten van Goes zullen zaterdag naar verwachting tienduizenden bezoekers naar de stad trekken. Dat zijn er zóveel, dat er wederom een ver- J keersvrije stad van Goes wordt gemaakt. De mid denstand heeft daar weinig problemen mee. Want men beschouwt de Binnenstadsfeesten als een unie ke gelegenheid om de stad Goes te presenteren bin nen de eigen streek én ver daarbuiten. De Bin nenstadsfeesten worden gehouden aan de vóóravond van de zomer. Ze onderscheiden zich door grote ge zelligheid. Het unieke van de Goese binnenstads feesten is immers, dat ze zich kunnen afspelen in een stadshart dat klein van omvang is, maar waar de be zoeker alles kan vinden wat hij zoekt: goede en gezel lige winkels, straten en pleinen die zich uitsluitend le nen voor een keur aan amusement, accommodaties voor optredens - licht en klassiek - terrasjes waar een zuidelijke gezelligheid heerst. Kortom: een fleurig de cor voor een dergelijk evenement. Overigens: de busmaatschappij Zuid-West-Nederland maakt het makkelijker dan ooit om de Binnenstads feesten te bezoeken. Alle inwoners van Zuid- en Noord-Beveland wordt de mogelijkheid geboden om gratis heen-en-weer te reizen naar de Binnenstads feesten middels een huis-aan-huis verspreide bon. schien ook met het feit dat de dames en heren tappers nog wel eens een fraai getapt glaasje aan het publiek willen offeren. Het betere tapwerk kan onder meer worden gade geslagen vanaf een terras. Op de Voorstad op zaterdag 14 ju ni ook: een vlooienmarkt en verschillende kraampjes. De laatste activiteit op de Goese Grote Markt van zaterdag 14 ju ni is een demonstratie van een kynologenclub. Het gaat daarbij om gehoorzaamheidsproeven voor honden. Erg aardig en inte ressant om te zien. Deze de monstraties beginnen om kwart over vier tot vijf uur. Het is een bijna onmogelijke opgave om een compleet overzicht te geven van alle ac tiviteiten die er zaterdag tus sen tien en zes uur in de Goe se binnenstad zijn opgezet. We hebben niettemin voor 't gemak een globale wegwijzer voor u opgesteld in dit num mer van De Bevelander. Lét wel: het gaat om een overzicht ter oriëntatie. Want er is véél meer te beleven in Goes en bovendien kunnen we nü al met een gerust hart aangeven, dat er ook in de avonduren in de Goese binnenstad het nodi ge zal zijn te doen. Maar dat kunt u zélf wel uitvinden. Hier gaan we in kort bestek: De Grote Markt van Goes zal tijdens de Binnenstadsfeesten voor een groot gedeelte worden ingenomen door sport, spel en muziek. Maar men hoopt natuurlijk ook op een milde zomerzon, zodat men ook van de terrasjes op de Grote Markt kan uitrusten. Ook zullen er verschillende kramen op de markt staan en er zal de hele dag van veel live-muziek kunnen worden genoten. Er is een mogelijkheid dat dit aanbod nog verder wordt uitge breid met boksdemonstraties en catch. Waarschijnlijk komt er nog een show met modelvlieg tuigen bij (helicopters), maar dat Op de Grote Markt is op 14 juni nog meer te zien en te horen. Zo is er ’levende muziek' vanaf ter rassen (compleet met de pre sentatie van een nieuwe langspeelplaat), maar er is ook een voorlichtingshoek van de Goese gemeentepolitie. Daar naast wordt er gezorgd voor ver schillende kramen rond de Markt. In een aantal Goese ho recabedrijven is er zowel over dag als 's avonds levende muziek. Om half één beginnen dan gym- nastiekdemonstraties op de Grote Markt, die worden ver zorgd door de verenigingen ’Volharding’ en ’O.K.K.’ Dat Om half drie begint op de Grote Markt een grote demonstratie zelfverdedigingssporten. Die worden verzorgd door verschil lende sportscholen. Allerlei sporten komen daarbij aan bod, zoals judo, jiu-jutsu en karate. Een stadsomroeper in een nieuwe jas: zo zou je de activiteiten van de Omroep Goes kunnen kwalificeren tijdens de komende Bin nenstadsfeesten. De omroep Goes zal namelijk in de omgeving van "Het Modecentrum" bij Keizersdijk en Ganzepoortstraat opnamen maken van een lokaal radioprogramma. Voor deze opname, die overigens niet uitgezonden wordt, stelt de NOS geheel belangeloos studio-apparatuur ter beschikking. De medewerkers van de lokale omroep Goes verzorgen ieder uur een lokaal nieuwsbulletin en ieder half uur presenteren ze een zomer- activiteiten-agenda aan de bezoekers van de Goese Binnenstads feesten. Ook zal een reporter van de Goese Omroep rechtstreeks verslag doen van de diverse activiteiten en de sfeer in de stad. Over de gehele dag worden diverse gasten geïnterviewd, zoals de Goese politie, politici en musici. De rijke historie en de huidige functie van het "Slot Ostende" wordt belicht, en een grafitti-kunstenaar ver telt over zijn werk. Deze dag wordt tevens de eindopdracht voor de vijftien cursisten die het afgelopen half jaar een presentatie/redactie-opleiding hebben ge volgd bij de Omroep Goes. In dat half jaar heeft de groep o.a. een bezoek gebracht aan het Zeeuws documentatiecentrum in Middelburg en de NOS-studio’s in Hilversum. Op deze wekelijkse lesavonden in "Slot Ostende" leerden de mede werkers spreken in het openbaar, nieuwsgaring, draaiboeken maken en interviewtechniek. Aanstaande zaterdag zal er op de Keizersdijk bij de Stenenbrug ook een informatiestand van de Omroep Goes staan. Op de Voorstad in Goes - aan de rand van het binnenstads- gebied - worden zaterdag on der meer biertapwedstrijden gehouden. Het gaat om een vaste traditie van de Bin nenstadsfeesten, die altijd veel belangstelling trekt. Dat veel mensen erop afkomen zal iets te maken hebben met de gezellige sfeer, maar mis- KADEN: antiekmarkt en activi teiten op het water. GROTE MARKT: horeca, zes kamp, sport-en de monstraties. SINGELSTRAAT: kindermarkt. VLASMARKT: Nepalmarkt. BEESTENMARKT: infomarkt toerisme en muziekfestival SJJG. KEIZERSDIJK: ambulante han- del/Omroep Goes. DAM: rommelmarkt. J. VALCKESTRAAT: tomarkt. KOLVENIERSHOF: ten winkeliers. OOSTWAL: graven. BOCHT v. GUINEA: Vrijbuiter- festival (muziek). OUDE VISMARKT: dansdemonstraties, modeshows. MANHUISTUIN: kunstenaars. HOLLANDIA-WEITJE: ballon- opstijgingen. wordt een erg aardig program ma, natuurlijk met turnen op het niveau dat van deze verenigin gen mag worden verwacht, maar ook de 'humor in de gym nastiek’ komt ruim aan bod. De ze turners hebben daar-al een behoorlijke ervaring mee opge bouwd tijdens vorige Bin nenstadsfeesten, succes ver zekerd. j w ^rr^****'4 Ir i. - r T.*' jjgyiiiiiiiii, n Oê&s»’ 7 A- ’’“Ke

Bevelander | 1986 | | pagina 1