Achter de schermen van de Goese Binnenstadsfeesten LEREN IS LEUK T ros op de Kolveniershof w Èfawi wwW ,v H w ntï, r Goese Kaden altijd decor met veel sfeer Z|C5l A Deze week: weekblad voor zuid- en noord beveiand Sport in de binnenstad imJSx- Woensdag 5 juni 1985 - 37e jaargang no. 23 Kaas- en wijnproeverij Parkeren Materieel REC presenteert zich: K Ol I >1 W' 1 V/ gymnastiekvereniging nenstad een gemeenschappe lijk ontbijt op de Grote Markt erop zitten. Want er wordt een reusachtige ontbijttafel opge bouwd, waar met een gezond en voedzaam feestontbijt een lange dag wordt ingezet. Dat massaal ontbijt begint om half negen en men zal er niet alleen de kaakspieren soepel kunnen houden. Want tijdens het ontbijt kan er zelfs aan ochtendgym nastiek worden gedaan... tekent in feite, dat je de avond tevoren al, vrijdag dus, de bin nenstad hermetisch moet af sluiten voor alle binnenkomend verkeer. Vanaf dat tijdstip moet je bovendien de nog aanwezige auto’s uit de binnenstad zien te krijgen. Je kunt eigenlijk zeg gen, dat we 's nachts perma nent met een ploeg politiemen sen in de weer zijn om gepar keerde auto's en de eigenaren ervan in de gaten te houden. Je hebt uiteindelijk daarna nog een uur of vijf de tijd om de auto, waarvan de eigenaar echt zoek blijft, uit de binnenstad te krijgen. We hebben daarvoor een sleepwagen achter de hand en tegen de tijd dat de opbouw van de marktkramen e.d. moe ten beginnen, komen we daar mee dan in actie. Op plaatsen waar de auto - zonder in over treding te zijn met de parkeer- verordening - dan nog staat, rijden we kosteloos de wagen weg”. Overigens hebben de Goese Binnenstadsfeesten vorig jaar aangetoond, dat de politie op zo'n dag zeker niet de handen vol werk hoeft te hebben. Het motto luidt immers: vrijheid - blijheid. En dat is vermoedelijk de succesformule voor de op zet van de feestelijkheden in Goes. Reden dan ook, dat de politie in combinatie met ande re hulpdiensten zich op de dag van de Binnenstadfeesten zelf óók nog kan presenteren. Met de Centrale Verkeersdienst van de Rijkspolitie zal er zaterdag allerhande modern materieel in Goes worden geshowd. Daar onder een ME- waterwerper, Porsche, snelle politiemotoren, technische controleapparatuur en ook de Rijkspolitie te water zal met volop informatiemate riaal van de partij zijn. Tevens zullen de diverse Goese sportverenigingen en clubs de kans hebben om zich te pre senteren aan het publiek. Dat gebeurt eveneens op de Grote Het Regionaal Educatief Centrum 'de Bevelanden-Tholen' presenteert zich tijdens de Goese Binnenstadsfeesten op 8 juni as., onder het motto 'leren is leuk'. Op de Kolveniershof wordt veel werk gemaakt van de Binnen- stadsfeesten.'Dit nieuwe stukje winkelcentrum Goes heeft in het jongste verleden bewezen organisatorisch wel wat mans te zijn. Zaterdag zal dat andermaal blijken. De Kolveniershof heeft de Tros Kris-Kras-Kwis op het programma staan en disc-jockey en tv-pre- sentator Anthony Parker is er vier uren lang gastheer. De kwis in show-vorm begint ’s morgens om elf uur. Videoclips en verzoek platen zullen tussen de vragen doorflitsen. Er zijn voor duizenden guldens kleinere en grotere prijzen te winnen en bovendien dingen de deelnemers mee naar de auto met caravan, die als hoofdprijs staat. Een complete toneelwagen met podium en video-installatie zal zaterdag op de Kolveniershof staan. Bovendien zal er een miss-verkiezing worden gehouden. Goese en Bevelandse jonge dames tussen 18 en 22 jaar kunnen er zich voor opgeven tussen elf en twee zaterdag in de winkel van Albert Heijn aan dezelfde Kol veniershof. Overigens pakken ook de zakenmensen van dit nieuwe winkel centrum zaterdag nog eens goed uit. Franse kaas, stokbrood en wijnen zullen er in ruime mate voorhanden zijn. En de Kaasgigant heeft een Franse gendarme gestrikt, die met hartige hapjes op pad gaat. Deze Franse culinaire proeverij wordt gepresenteerd door genoemde kaaszaak in samenwerking met Alberto. Verder zater dag diverse oude ambachten op de Kolveniershof en ook de jeugd zal er zich uitstekend kunnen vermaken. Want er komt een grote Lego-trailer naar het winkelcentrum en de jeugd kan er meedoen aan een bouwwedstrijd. Verder heeft Albert Heijn een aantal toe leveranciers weten warm te maken om eveneens van de partij te zijn met demonstraties, proeverijtjes e.d. Kortom: op de Kolve niershof hoeft men zich zaterdag geenszins te vervelen. Het Centrum doet dat door een leermarkt in de Manhuistuin aan de Zusterstraat. Het R.E.C. geeft die dag alle inlichtingen over leermogelijkheden voor volwassenen: beter leren lezen en schrijven, Nederlands voor buiten landers, beroepsopleidingen, kreatieve kursussen, Open School en tal van andere vormingsaktiviteiten. De Goese Kaden behoren tot het mooiste stukje van de Ganzestad, De Kadefeesten leggen daar ieder jaar getuige nis van af. Reden om de Goese Kaden eens in alle kleur in deze Bevelander op de voorgrond te zetten. Ook tijdens de komende Binnenstadsfeesten zal dit romantische stadsdeel het décor vormen voor een feestelijk programma: rijk aan afwisseling en rekening houdend met jong en oud. De Goe se Kaden zullen gezellige terrassen en terrasjes hebben te bieden. Zoals bij "De Blaauwe Steen" bijvoorbeeld, waar de Goese toneelvereniging Kunstvrienden vier maal op de planken zal verschijnen met een stuk onvervalst volksto neel. Het gaat om het spel "Zeemansvrouwen". Tegen de achtergrond van de monumentale gevels van de Goese Ka den zal er zaterdag ook een antiekmarkt zijn, er worden oude ambachten getoond en op de Bierkade zal een mu ziektent klaarstaan voor veel muziek en danslustigen zullen daar ongetwijfeld uit de voeten kunnen. Binnenstadsfeesten kunnen beginnen Speciale aandacht in De Bevelander voor de Binnen stadsfeesten die zaterdag a s. in Goes worden gehouden. Het belooft een feestelijke dag te worden die een bezoek aan de Goese binnenstad méér dan ooit waard maakt. In onze redactiekolommen gaan we er uitvoeriger op in en bovendien brengen onze adverteerders in dit nummer u alvast op de hoogte van wat er zaterdag in Goes te horen en te zien zal zijn. ten officieel beginnen, zullen parachutisten als vreemde vo gels boven de Grote Markt neerdalen. Dat laatste is mis schien een gewaagd openings stuk van de festiviteiten, we zullen er maar van uit gaan, dat ze veilig op de begane grond landen en niét op het stadhuis. En dat is dan meteen het start sein voor een dag lang feesten. Overigens hebben dan al hon derden bezoekers in de bin- De Binnenstad van Goes zal tij dens de festiviteiten van zater dag veel sport hebben te bie den. Nade opening op de Grote Markt van de reeks sportmani festaties, zal om half elf als eer ste het spits worden afgebeten door de gymnastiekvereniging "Volharding”. Het sportpro gramma voor de rest van de dag ziet er als volgt uit: 11.30 - 12.00 uur handbalde- monstratie jeugd G.S.C. 12.00 - 12.30 uur voetbalwed strijd jeugd S.S.V. '65 12.30 - 13.00 uur handbalde- van een zestiental kraampjes, j waar sport centraal staat. Het is zaterdag feest in Goes. En heel Zuid-West-Nederland zal dat weten. Want de Goese binnenstadsfeesten, die vorig jaar hun premiere beleefden, worden aangekondigd als het grootste feestevenement van Zeeland. De hele dag zal het Goese stadshart zaterdag gonzen van bedrijvigheid en jong en oud zullen er hun hart kunnen ophalen aan tientallen attracties: van massaal ontbijt in de ochtend, tot live-uit- zending van de NCRV-radio met het waanzinnig populaire programma ”Los-Vast” met een keur van vaderlandse ar tiesten vanuij schouwburg de Prins van Oranje. Feest i n stadshart Goes Het organiseren van Binnen stadsfeesten, zoals zaterdag in Goes, is een gigantische ope ratie. Probleempje nummer één: hoe krijg je in enkele uren tijds een hele binnenstad ver- voor de Binnenstadsfeesten to nen. Zoals gezegd, zal de NCRV zaterdag in Goes zijn met zijn programma "Los-Vast". De Tros is present met de Kris Kras Kwis, een vier uur durend spel- programma met disco-jockey en tv-presentator Anthony Par ker. Óm zaterdag de binnen stad van Goes tot een feestelijk decor te kunnen ombouwen, zal het stadshart voor verkeer zijn afgesloten. De binnenstad wordt al op vrijdagavond om zes uur verkeersvrij gemaakt. Dit om de gigantische opbouw mogelijk te maken van rommel markt, antiekmarkt, demonstra ties, een reusachtige kinder- markt en natuurlijk de opbouw van de lange sliert kramen vóór de winkels van de binnenstad, de versiering van de straten enz. Op deze kleurige pagina van De Bevelander een indruk van de Goese binnenstad, waar de feestelijkheden zich zaterdag zullen afspelen. De binnenstad zal er zaterdag nóg kleurrijker uitzien dan de foto’s laten zien. Evenals vorig jaar geldt tijdens de Binnenstadsfeesten het motto dat er een dag lang veel méér kan en mag in de Gan zestad dan op normale dagen het geval is. Wie met een kraampje op de markt wil staan, heeft geen bijzondere vergun ning nodig. Streetbands en muziekgroepen zullen vrijelijk door de stad paraderen, de ter rasjes zullen niet op'n vierkante meter hoeven te blijven staan en 's ochtends om tien uur, wanneer de Binnenstadsfees- Het eenvoudigst parkeren is op het grote P&R-terrein bij het NS. station in Goes. Dit is door ANWB-borden aangegeven (witte borden). Een andere mo gelijkheid is het parkeerterrein bij sportpark Het Schenge, te bereiken via de ringbaan, of het parkeerterrein bij het Sport centrum Goes. Deze terreinen liggen wel iets verder dan het P&R-terrein, maar toch nog op een redelijke loopafstand. Een vierde mogelijkheid is het Mag- noliaterrein. Wie zaterdag van buiten de stad Goes, de feestelijkheden wil bezoeken, kunnen we enkele praktische wenken geven, waardoor men zonder al te veel moeite en vrij kort binnen be reik vanaf de auto de binnen stad kan bereiken. Er zullen duidelijke borden staan, waar op vermeld wordt waar vol doende parkeergelegenheid is. Vorig jaar werden ten behoeve van de Binnenstadsfeesten speciale bussen ingezet. Maar dat was geen succes. Even vana fde parkeerplaats lopen, is zeker zo simpel, zo kan worden vastgesteld. Wilt u per auto naar Goes komen, dan zijn er de volgende parkeermogelijk- heden: Naast het R.E.C. zijn ook de Zeeuwse Volksuniversiteit, de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap, het Nd. V.O.N. en de H. V.P. met stands aanwezig. Op een terras wordt koffie geserveerd. Voor de kinderen wachten er limonade en een verrassing. De Zeeuwse Muziekschool zet het feest luister bij door concerten van leerlingen op een podium in de Manhuis tuin. Ook voor en na 8 juni verstrekt het R.-E.C. informatie over leermo gelijkheden voor volwassenen. Markt door de aanwezigheid Het adres is: R.E.C., Zusterstraat 11Goes, telefoon: 01100-311 70. monstratie jeugd Volharding 13.00 - 13.30 uur karatedemon- stratie sportschool Wim van der Leur 13.30 - 14.30 uur sterkste man/vrouw van Zeeland 14.30 - 15.00 uur basketbalde- monstratiewedstrijd Volharding 15.00 - 16.00 uur demonstratie Chr. O.K.K. 16.00 - 17.00 uur demonstratie atletiekvereniging A.V. '56 Vorig jaar vierde Goes de 5e mei met Binnenstadsfeesten. Er waren naar schatting 40.000 bezoekers. En hoewel de bin nenstad de hele dag was afge grendeld voor het verkeer, was de toeloop van alle zijden on gekend. Begrijpelijk. Want Goes presenteert zich de laat ste jaren steeds duidelijker als een erg aantrekkelijk koopcen trum en hoewel redelijk klein schalig, toch beschikkend over een winkelapparaat waar meni ge grote stad jaloers op kan zijn. Gezelligheid speelt een grote rol in Goes en de binnen stadsfeesten kunnen dat bij de aanvang van de zomer nog eens onderstrepen. Hoewel het Goese gemeentebestuur een belangrijk aandeel draagt in de organisatie van de feestelijkhe den in de Goese binnenstad, dient direct daaraan vastge koppeld te worden de grote in breng van de Goese binnen- stadwinkeliers. Deze hebben namelijk een lange reeks van attracties te 'bieden en boven dien zullen de Goese onderne mers zich niet alleen binnen de zaak, maar voor een groot ge deelte op straat presenteren. Er zal volop muziek zijn, feestelijk versierde winkelstraten en plei nen en men hoopt er gezamen lijk een zonnige dag van te ma ken. Met deze tweede editie van de Binnenstadsfeesten weet Goes trouwens een dag lang de lan delijke schijnwerper op zich gericht. Dat kan althans worden opgemaakt uit de belangstel ling die enkele radio-omroepen de ons daarover: "Dat is inder daad een behoorlijke klus. Vo rig jaar, toen de feestelijkheden op 5 mei werden gehouden en we de binnenstad eveneens autovrij moesten zien te krijgen, keersvrij? De heer Van der To- .hebben we daar aardig wat er- ren van de Goese politie vertel- varing mee opgedaan. Het be- r - Jk - A 'i r"

Bevelander | 1985 | | pagina 1