n IN I Mei markt te Kapelle Ronde van Midden Zeeland in de lift Miroterrein zaterdag Foto Back viert 50-jarig jubileum Lagimex Kapelle geopend I ’’AVALANCHE” ZATERDAG ”DE KLOMP” TE OVEZANDE 10 Jaren ’t Kwetternest” in Colijnsplaat Swingende (zomer)show van Jan Jongepier en Overdrive groots wielerterrein H: I' Continental Singers 18 juli weer in Goes Kunstzinnige Vorming openbare scholen ’s-Gravenpolder U Hoe U Uw zomertuin kunt opfleuren door nü bloembollen te planten F Woensdag 22 mei 1985 DE BEVELANDER 5 1 beveland bv. c. j. nouse V II MMfc I .sf 1 T.V.-OPTREDEN VOOR ZANGDUO ’’ENTERPRISE” A "~'T~ Afwachtingsprogramm a De route s> b L 3 fis I Foto: John Slwabessy Kleding van Jongepier ‘Hans Back Foto: JOHN SIWABESSY 1 I gramma’s met zeemansliede ren (de specialiteit van deze groep) gespeeld en gezongen aan de hand van een verhaal. ‘Jan Raas (rechts) zaterdag favo riet? Hennie Kuiper (links) is er in ieder geval niet bij. Avalanche bestaat momenteel uit: Ries de Vuyst (zang en sli- degitaar), Rinus de Lijser (gi taar), Egbert Speussens (bass), John Geerlings (drums) en de belg Willem de Vos (mondhar monica). De entree bedraagt: 5,-. Leden betalen 3,-. dat zakendoen in dat pand niet meer mogelijk was, werd het huidige pand aan de Sint-Ja- cobsstraat betrokken. Dit pand is meerdere malen uitgebreid en verbouwd. In 1967 nam zoon Hans de zaak van zijn vader over. Inmid dels heeft Foto Back ook zaken in Goes, in de Lange Kerkstraat (sinds 1973) en in de Korte De ondernemersverg. Kapelle- Biezelinge ’t Groene Hart van Zuid-Beveland houdt op zater dag 25 mei a.s haar jaarlijkse Mei-markt. Deze gezellige markt start om 13.00 en duurt tot 17.00 uur. De ondernemers zullen hun koopwaren tegen leuke en be taalbare prijzen aan de man/v- rouw brengen. Bovendien zul- zo'n vijftig renners Ingeschre ven, start 11 uur en vanaf 14 uur rijden er iets meer dan veertig dames-wielrenners rondjes (60 kilometer) in Goes. Een oude bekende is de knolbegonia die als perkplant de voor- jaarsbloeiende bollen, de vergeet-mij-nietjes of viooltjes kan opvolgen aan de voorzijde van de border. Ook de kleine topmix dahlia kunt U daar planten. Als U de uitgebloeide bloemen re gelmatig verwijdert kunt u de hele zomer en herfst van dit fleu rige dahlia soort je genieten Ook andere dahlia soorten kunt U als borderaanvulling aanplanten. Let er daarbij op dat U niet de al te geknutselde vormen combineert met 'natuurlijke' vastep/an- ten. Andere veel gekozen soorten zijn gladiolen en lelies. Van de gladiolen zijn de kleinbloemige soorten het meest aan te raden. De afgelopen jaren zijn hierin schitterende kruisingen ontstaan, fraai van kleur en heel geschikt als snijbloem. Zomerbollen kunnen heel goed worden toegepast in bloembak ken op terras en balkon. Geschikte soorten zijn met name knol begonia, topmix dahlia en leliesoorten. Soms bestaan bloem bakken uit verfijnde landschapjes van rotsplanten met vet- plantjes, mos, huislook, steenbreek en dergelijke. In een derge lijke beplanting passen de fijnere bolgewasjes zoals aardorchi- dee, zephy ranthus en oxalis. De koningin onder de zomerbloeiende knol- en bolgewassen is de lelie. De lelie is door haar levendige, losse groeiwijze en opvallende bloemvorm heel bijzonder. Daardoor leent ze zich slecht voor bordercombinaties. Lelies komen het beste tot hun recht door ze in solitairgroepjes te planten tussen lage bodem bedekkers. In zo'n alleen staande plaatsing komt de unieke schoonheid het meest tot uitdrukking. Datzelfde geldt ook voor enkele andere bolgewassen zoals de wondermooie kaapse lelie, de tijgerbloem, de ananasplant, de montbretia en de amaryllis. Dit zijn allemaal bolbloemen die het best tot hun recht komen als ze worden opgenomen in passende combinaties van groepen vastep/anten. len de Zuid-Bevelandse Rin- grijders de gehele dag rings- teekwedstrijden houden. De padvinderij ”de Ridders van de Maelstede”, die dit jaar 50 jaar bestaat, heeft voor de jeugd heel wat verrassingen in petto. Kortom reden genoeg om 25 mei op en rond het Kerkplein van Kapelle door te brengen. De reeks concerten staat dit jaar geheel in het teken van hulp en dan met name aan Po len en Afrika. Het koor ver nieuwt zich voortdurend en dat zullen de bezoekers aan het concert in Goes zelf kunnen vaststellen aan de hand van het repertoire, de vormgeving en presentatie. Peuterspeelzaal ’t Kwetter- nest” uit Colijnsplaat vierde 14 mei jl. haar 10-jarig jubileum. In mei 1975 richtten een aantal moeders in navolging van de andere Noord-Bevelandse dor pen een peuterspeelzaal op. Er was in Colijnsplaat duidelijk behoefte aan deze vorm van kinderopvang, temeer daar op meer geplaatst konden worden. Op 14 mei 1975 startte de eer ste peutergroep o.l.v. Sien Ver- wei en Corrie v. Dijke. Via om zwervingen o.a. Kruisgebouw en een lokaal van de Christe lijke Lagere School de "Open Hof" kwam men in de oude Prinses Marijkeschool terecht waar de oudercommissie en leidsters met hulp van enkele ouders vele uren in touw waren om in dit verwaarloosde ge bouw een prachtig eigen on derkomen te realiseren. Peu terspeelzaal ’t Kwetternest" wordt nu bezocht door 18 peu- In het grote bedrijfspand aan de Biezelingsestraat 7 te Kapelle werd afgelopen weekend Lagi mex geopend. Dit van origine Krabbendijkse bedrijf gaat er zonweringen verkopen en te vens is er een in- en verkoophal gevestigd met gebruikte en on geregelde goederen. Het pand heeft geruime tijd leeg gestaan B 9 Geere in Middelburg is foto Back sinds 1978 gevestigd. In de loop der jaren is er in de fotowereld nogal wat veranderd. Het traditionele filmen is steeds verder teruggedrongen en vervangen door het videofilmen en ook de computer deed zijn in trede in de foto- en filmbranche. Hans Back en zijn medewerkers hebben deze ontwikkelingen nauwlettend gevolgd en zij hebben er drastisch op ingespeeld. Nu heeft Foto Back een grote verscheidenheid in video-apparatuur en ook de homecomputers zijn in de Back-zaken sterk vertegenwoordigd. Hans Back hierover: "Het traditioneel filmen is eigenlijk verouderd en vervangen door het vi deofilmen. De kracht van het videofilmen is dat er na het opnemen maar even moet worden teruggespoeld om het resultaat ’in beeld’ te krijgen. Het filmgebeuren is nu meer toege spitst op het tv-scherm", verzekert Hans Back, die er naar streeft om met alle nieuwe ontwik- J- e L I- I- F. I- I- tuintips Ie in ii- Id s- >g i- n e i- ft n d i- g i- n Bt n Naar aanleiding van deze con certen gaf Marijke Audenaerdt- Walhout van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming in alle klassen van de kleuter- en lagere school een gastles om te laten zien wat je in de klas na een dergelijk concert kunt doen. Momenteel staat in de ontmoetingsruimte van de lagere school de tentoonstel ling "Dit is ook landschap" op gesteld. Aan de hand van les brieven wordt met en naar aan leiding van de tentoonstelling door de kinderen van klas 4, 5 en 6 gewerkt. Deze tentoon stelling maakt deel uit van een serie educatieve tentoonstellin gen, welke door een werkgroep van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming zijn sa mengesteld, om op de scholen te gebruiken. De tentoonstel lingen omvatten origineel werk van kunstenaars. Vooralsnog staat de Ronde van Midden Zeeland van dit jaar cen traal. Die wordt voor profs en' amateurs verreden op zaterdag 25 mei. zien, omdat zij voornamelijk in België actief zijn. En hoe! Eind ’84 bracht Avalanche de 1e el pee uit "Reelin with a feelin” op het Belgische Parcival-label. Vrijwel onmiddellijk kwam de verkoop op gang, en toonden de belgische radio, tv., en popmedia belangstelling. De belgische radio draait de plaat Het voorjaar is de periode waarin U volop geniet van de bol- bloemenpracht die U in de herfst plantte. Narcissen, tulpen, hyacinten en noem maar op staan kleurrijk te pronken. Als straks die kleurenpracht voorbij is ontstaat een leegte Een leegte die u kunt opvullen met perkplanten of, en dat is minder gebruikelijk, door het planten van bollen en knollen die in de zomermaanden tot in de herfst Uw tuin levendig opfleuren. Die nu te planten kleurrijke aanvulling is mooi te combineren met de borderbe- p/anting van struiken en vastep/anten. en er zal in Kapelle ongetwijfeld vreugde zijn over de vestiging van Lagimex, waarmee het Groene Hart van Zuid-Beveland weer wat harder kan gaan kloppen. Vóór de zaak is trou wens een ruime parkeermoge- lijkheid en dat maakt het be zoek aan deze nieuwe vestiging voor iedereen gemakkelijk. Bij Foto Back is het feest. Het bedrijf bestaat vijftig jaar. En dit jubileum wordt gevierd. Vooral de klanten kunnen daar van profiteren. Een heel jaar door zijn er in de zaken van Foto Back - in Vlissingen, Goes en Middelburg- de- monstratieweken van de belangrijkste merken die het bedrijf in het verkoopprogramma heeft opgenomen en bovendien zijn er tijdens die ’merkweken’ aantrekkelijke aanbiedingen. In 1935 begon Back sr. - de oprichter is in 1970 overleden- een fotozaak aan de Badhuisstraat in Vlissingen, samen met zijn vrouw. Na de oorlog, toen de zaak in de Badhuisstraat door het oorlogsgeweld zodanig was beschadigd dat zakendoen in dat nand niet meer mnneliik een aantrekkelijk afwachtings- The Continental Singers zijn een vertrouwde verschijning op de Bevelanden. Komende zo mer maakt dit befaamde gos pelkoor weer een toernee door Nederland en daarbij wordt Goes ook aangedaan. Donder dag 18 juli is er een concert gepland in De Westerkerk. ters en er is een wachtlijst. De leiding is in handen van Maja Vink en Corrie v. Dijke, die ook haar 10-jarig jubileum viert. Ondanks de slechte weersom standigheden werd het voor de peuters een feestelijke dag. De ochtend werd doorgebracht in de speelzaal zelf. Er werd film gedraaid en de peuters geno de kleuterschool geen kinderen ten zichtbaar van de poppen kastvoorstelling. Limonade en koek ontbraken natuurlijk niet. Daarna maakten de peuters hun eigen feestmuts. Spelen en plakken maakte hongerig en tijdens de pick-nick vonden de broodjes gretig aftrek. Gelukkig klaarde het weer op en rond 12.30 uur kon samen met de leidsters, leden van de ouder commissie en een aantal moe ders toch het uitstapje naar de Kinderboerderij in Goes ge maakt worden. Rond 14.00 uur was het gezelschap weer moe maar voldaan terug in Colijns plaat. Ml voor dat de modellen en dress- man passend waren opge maakt en gekapt. programma afgewerkt. Om tien uur begint een wedstrijd voor nieuwelingen met iets meer dan 25 deelnemers. Voor de categorie junioren hebben zich met grote regelmaat, met als gevolg dat de 1e persing al bij na uitverkocht is. Op t.v. maakte Avalanche haar debuut in het programma van Mike Ver- drengh op zaterdagavond. De schrijvende pers reageerde eveneens positief op de plaat van de Zeeuws-Vlamingen. De band speelt dan ook wekelijks in Vlaamse jeugdclubs en blueskroegen. De platenfirma heeft de band uitgenodigd een 2e elpee uit te brengen. Op dit moment zijn de voorbereidin gen al op gang gebracht. Om het succesverhaal compleet te maken, staat de band als enige europese groep op het pro gramma van het "First Belgium Rythm Blues Festival" in Peer, tussen artiesten als B.B. King e.d. Bovendien is er spra ke van een toernee door Scan dinavië deze zomer. Finland heeft sterke belangstelling. Dwars tegen de golf electroni- sche groepen uit Engeland, koos de band voor de pure on gekuiste rythm blues: swin gende, warme, amusements muziek. En dat blijkt bij het pu bliek weer aan te slaan, getuige het succes van bijv, de Gigant- jes. De afgelopen weken vonden op openbare kleuterschool Kleu- terleut en openbare lagere school Andendiek in ’s- Gravenpolder diverse activitei ten plaats op het gebied van de Kunstzinnige Vorming. E Hoewel er talrijke coryfeeën het bij de profs van deze 26ste edi tie van de Ronde van Midden Zeeland laten afweten (Hennie Kuiper Bordeau-Parijs bijvoor beeld) verwacht Louwerse veel spanning in het peleton. Hij maakte duidelijk dat het woord ’kwaliteit’ echter alleszins is gerechtvaardigd. Maar liefst 160 professionals uit zestien ploegen strijden om de hoofd prijs, groot ƒ3.000,—. Ook de andere ereplaatsen leveren een aantrekkelijke geldprijs op, zelfs de renner die als veertig ste over de streep in Goes komt ontvangt 75,—. Verder ont vangt de winnaar nog een trui van de hoofdsponsor van deze internationale ronde, de Miro in Vlissingen. Bij de amateurs gaan 138 coureurs op de peda len voor een afstand van 165 km. De profs hebben 240 km te overbruggen. Om het belang van de hoofd sponsor te dienen starten zowel de amateurs als de profs - met er tussen in de rumoerige re- clamecaravaan - op het terrein van de Miro in Vlissingen. De amateurs worden om kwart voor tien weggeschoten en de profs om twaalf uur. De finish is in Goes op de Fruitlaan. De amateurs worden daar zo rond half twee verwacht en de broo- drijders rond half zes. Voor de Ronde van Midden Zeeland, zo hield Louwerse zijn Will - kelingen vooraan te lopen. Om de klanten op timaal service te kunnen verlenen heeft Hans Back in dit jubileumjaar een eigen reparatieaf- deling geopend, speciaal voor het video- en computergebeuren. "Bij onverhoopte manke menten kan er nu snel en adequaat worden gewerkt en onze klanten zijn hun apparatuur niet meer zo lang kwijt doordat het eerst moet worden opgestuurd naar de fabriek”, aldus Hans Back die verwacht dat deze nieuwe ser viceverlening, vooral de eerste tijd een kost bare aangelegenheid voor zijn zaak zal zijn, maar een goeie serviceverlening maakt een dergelijke reparatie-afdeling noodzakelijk, vindt de enthousiaste ondernemer. Door al deze nieuwe ontwikkelingen is de naam ’Foto Back’ niet meer dekkend voor de ’lading’ en Hans Back denkt dan ook sterk aan de naam ’Back in beeld’ (voor de volgende vijftig jaar). Zo waren er enkele optredens van de volksmuziekgroep Windkracht 8. Voor de kleuters en de eerste klas bracht deze groep het programma "Muziek op straat”. De kinderen werden hierbij actief betrokken. Hoog tepunt van het optreden vorm de een muzikale rondgang door de school en over het speel plein. Voor de overige klassen werden twee verschillende pro- gehoor in Kamperland voor, bestaat een groeiende belang stelling. Dat geldt zowel voor de sponsors als voor de pers. Maar liefst twintig verslaggevers zul len het verloop van deze wie lerwedstrijd over dijken en (winderige)weggetjes in het land bekend maken. En waar veel publiciteit is - zo veronder stelde Louwerse - daar komen ook renners naar toe. En om de belangrijkheid van de Zeeuwse ronde te onderstrepen wees Louwerse in de richting van de aanwezige renners tijdens de persconferentie: Jan Raas (hij zou meedoen), Joop Zoete melk, Teun van Vliet en Johan Lammers onder wie trouwens gedeputeerde Maris-Koster zich als een superfan van de rennerij had gevoegd. Ook bij de amateurs hebben zich naast de Nederlandse top- ploegen enkele spectaculaire ploegen gemeld. De deelne merslijst vermeldt een ploeg uit Trinidad, een Engelse en een Duitse ploeg naast vier Zeeuw se ploegen. Voor de organisatie van deze amateurronde door Midden-Zeeland tekent voor namelijk de club Theo Middel kamp. Op zaterdag 23 mei wordt er op en rond de Fruitlaan in Goes Zaterdag 25 mei a.s. organi seert jongerencentrum "de Klomp” een bluesconcert in het soosgebouw te Ovezande. Vanaf 21.30 uur geeft de Zeeuws-Vlaamse formatie Ava lanche een optreden met eigen werk en blues-klassiekers. Avalanche is een band die niet zo vaak in Midden-Zeeland is te kenszand (12.12 en 14.33), 's Heerenhoek (12.20 en 14.41), Ovezande (12.27 en 14.49), Kwadendamme (12.32 en 14.55), Lange- weegje (12.34 en 14.57) en 's Gravenpolder (12.38 en 15.02). Amateurs en profs rijden na 's Gravenpolder een andere rou te. De amateurs: Nisse (12.44), Fruitlaan Goes (12.54), Kloetinge (13.04), Wemeldinge (13.12), Katten dijke (13.20), Goes finish 13.30 uur. De profs na 's Gravenpolder: Kruiningen (15.20), Krabben- dijke (15.30), Oostdijk (15.34), Yerseke (15.43), Kapelle (15.52), Wemeldinge (16.02), Kattendijke (16. 10), Goes - Zwembadweg (16 15), eerste doorkomst Fruitlaan 16.24) , Kloetinge (16.33), Wemeldinge (16.41), Katten dijke (16.49), Goes - Zwem badweg (16.54), tweede doorkomst Fruitlaan (1 7 uur), Kloetinge (17.08), Wemel dinge (17.15), Kattendijke (17.21), Goes Zwembadweg (17.25) en de finish op de Fruitlaan 1 7 30 uur. tH eigenaar van Overdrive Tony Jonker is dan ook best tevreden met deze nieuwe mode. 'Het is allemaal vrolijk en niet te duur’, aldus Tony Jonker. Hij heeft twee zaken. Eén aan de Korte Geere 3 te Middelburg, en één aan de Lange Vorststraat 25 te Goes. De all-round sportzaak van Jan Jongepier toonde veel vrije- tijdskleding, badpakken, shorts, tennis en trainingspak ken. Ook in die mode zijn veel pasteltinten te zien, vooral bij de trainingspakken. Er wordt veel parachute-stof gebruikt, dus lekker luchtig en het draagt lekker. De badpakken zijn deze zomer weer volop te zien, in wat hardere kleuren en met veel a- symmetrische strepen. De sport- en vrijetijdskleding zijn van de bekende merken Fi scher, Belfe, Maiser, Dunlop, Robey en Cruyff. Jan Jongepier verkoopt ook Diana, Speedo en Arena, waarvan hij de alleen verkoop in Zeeland heeft. Het was de eerste keer dat de all round sportzaak meedeed aan een modeshow, ”en het is best voor herhaling vatbaar”, rea geerde Jan Jongepier enthou siast. De presentatie van de show was in handen van de model- lengroep Pour Voir’. Twee me dewerksters, Neli en Marga, van de kapsalon Han van de Sande te Middelburg en Mieke Petiet (make-up) zorgden er mm II» Vanaf 20 mei zal de nieuwe single van het zangduo "Eddy en Ella" in iedere platenzaak te koop zijn. De A-kant is een co ver van G.G. Anderson en Au drey Landers. De titel is "Hou me vast”. De B-kant is een compositie van Jack Verburg en de arrange menten zijn van de zusjes Wouterse, de tekst is van Eddy Tuik. De titel is "Sierra Neva da”. Het eerste T.V.—optreden zal zijn op 24 mei in ”Op volle toeren" bij de Tros. De opna men worden gemaakt op Ame land. Met de vorige single "wat ga je doen, Koen”, heeft Enter prise aardig gescoord. Resul taat 9 weken lang in de Ned.ta lige Top 30. Met het duo "Eddy en Ella” en de zusjes Wouterse heeft het Goesse showorkest "Enterprise" de laatste tijd steeds meer landelijke bekend heid gekregen. De twee kledingzaken Overdri ve en Jan Jongepier showden afgelopen vrijdag hun nieuwste zomercollectie in discotheek Cheesy te Biggekerke. Het was niet zo erg druk maar het sfeertje was leuk. Misschien wat laat in het seizoen, maar zoals Jan Jongepier het na de swingende presentatie uit drukte: ’Beter laat dan nooit’. Er waren twee shows, de eerste begon om half elf met kleding van Overdrive. De jeugdige mode bestaat voornamelijk uit katoen en badstof. De kleur wordt bepaald door veel pas teltinten zoals abrikoos, mint, geel, rose met veel wit. Doordat de kleuren door het hele assor timent lopen, zijn er veel com binatiemogelijkheden. Naast de pasteltinten zijn er toch ook wel wat hardere kleurtjes, zoals geel, groen en oranje. De nieuwe broeken bestaan voornamelijk uit een wijd mo del, zowel lang als tot net op de kuit. De rokken en jurken wor den recht en ook tot op de kuit gedragen. Omdat er veel wit wordt gebruikt, springen de blazers en blouses, die ruim en groot zijn, er echt uit met een vrolijke ruit- en bloemdessin: een heel leuk effect. Dit alles werd opgevrolijkt met kleurige accessoires, zoals oorbellen en armbanden, die Overdrive ook verkoopt. De merken van de kleding zijn Cla risse, Monroo en Lievertje. De Voorzitter Piet Louwerse hield het spannend. Pas aan het slot van zijn betoog tijdens de persconferentie vorige week in De Roompot te Kamperland onthulde hij pas de noviteit in de Ronde van Midden Zeeland: volgend jaar rijden de renners over Schouwen Duiveland. En wie als eerste de streep van de stormvloedkering in de Oos- terschelde passeert, ontvangt minimaal 15.000,—. ”Dat hebben sponsors er tot nu toe voor over. Ik ben er zeker van dat we dit bedrag kunnen ver dubbelen”, voegde Louwerse er nog aan toe. r 'W:-”T ■- Na de start beweegt het pele ton zich via de Pres. Roose- veltlaan naar de Industrieweg om dan via de Paul Kruger- straat, Badhuisstraat, Coosje Buskenstraat, Boulevard Ban- kert, Kenau Hasselaarstraat, Boulevard Evertsen in de Burg, van Woelderenlaan het sein 'vliegende start' te krij gen. In Dishoek komen de amateurs rond tien uur aan en de profs om 12.12 uur. De renners (amateurs en profs) passeren dan vervolgens Val- kenisse (10.01 en 12.15), Zoutelande (10.03 en 12. 18), Westkapelle (10.11 en 12.26), Domburg (10.22 en 12.37), Oostkapelle (10.29 en 12.44), Serooskerke (10.35 en 12.44), Gapinge (10.40 en 12.55), Veere (10.45 en 13.oo), Vrouwen polder (10.55 en 13.10), Kamperland (11.06 en 13.22), Wissenkerke (11.11 en 13.27), Geersdijk (1116 en 13.32), Kortgene (11.20 en 13.3 6), Wolphaartsdijk (11.36 en 13.53), Arnemui- den (11.54 en 14. 14), Lewe- dorp (12.03 en 14.24), Hein-

Bevelander | 1985 | | pagina 5