ROLLUIKEN ZONWERINGEN van JACOB BOER B.V -A Het vanouds vertrouwde adres l JACOB BOER B.V. Stefan During maakt zelf meubelen EmlgrantBnouden kannen rekenen op „WH Komen” Horizontaal isoleren tegen optrekkend vocht Vakantie*woningruil: goedkoper kan het niet! In deze tijd van bezuinigingen kan hot een goede suggestie zijn. u« woning tijdens do vakantie oens te ruilen mot een ander gezin. Qua onderdek wordt hoi dan In elk geval een vakantie met gesloten beurzen. III Kinderdagverblijf heeft geld nodig voor verhuizing U bent van harte welkom op onze stand. De koffie staat klaar. VOORWOORD A 7 Zoekt u een zonnescherm, kies dan een JARISOL scherm, dan bent u zeker van een hoogwaardig en duurzaam produkt. JACOB BOER verkoopt o.a. rolluiken en staat daar volledig achter. Laat u op onze stand vakkundig voor lichten over het hoe en wat van onze rolluiken. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. ExMisim sieradei m de hand van Harry Htrtjens Wij geven vrijblijvend prijsopgave; neem daarom uw koz'rjnmaten mee. J ***LETOPSTANDItl. IM-139 LET9PSTMMI. IM-tN LET IP STMIMI. 1M-1N LETBPSTMMR. IN-IN I k Tri J/.Ul Laten we eerlijk zijn. Er zijn rolluiken en rolluiken... en leveranciers en leveranciers... 1 wa f» 3 1 1 Ganzepoortstraat 24, Goes, telefoon 01100-1 5860 De bekende organisatie „WIJ Komen”, waarin emigranten- ouder» verenigd zijn, heeft In de ruim 23 jaar van haar bestaan al voor voel historische daden gezorgd. SfibeL J Tevens leveren wij knikarmschermen, vlakke zonwering, jalouzieën, rolhorren, rolluiken, vaste horren, hordeuren, rolgordijnen e.d. Bk Beste beursbezoeker; V Stefan During aan het werk. iX L i> verder ook bezig met glazen was sen, schoorsteenvegen, dakgoten reinigen en konserveren en gevels reinigen. :*s Dé beursorganisatie heeft respekt voor zijn kommerciêle durf en voor zijn kreativiteit. Daarom is hij op Interieur Zeeland aanwezig. Wij wensen u veel kijk- en koop- plezier op deze vierde „Interieur Zeeland" en hopen dat uw leven daardoor een beetje fijner wordt. Wij willen u daarmee helpen op deze .Interieur Zeeland" U ziet op de beurs vrijwel alles wat er op het gebied van meubeünrich- ting en interieurverzorging te koop is, zodat u een welover wogen keuze kunt maken voor de inrichting van uw huis. Ten slotte brengt g_een groot ge deelte van uw leven in huis door. En wie wil het daar niet naar zijn zin hebben? -. Wij heten u hartelijk welkom op de vierde lente-woonbeurs in Qoes. Deze .Interieur 'Zeeland" heeft .Fijn leven in de jaren '80" als thema Wij hebben er alles aan gedaan om u op deze beurs iets te laten proeven van de sfeer van dat fijne leven. ^akanbowoningruU wordt hier een stuk eenvoudiger gemaakt: Post bus 412. Drachten, tolef. 05120- 20818. De LOVW werkt niet alleen in Nederland: er bestaan kontakten Een standhouder, die de publici teit de afgelopen weken in ruime mate haalde (tot zelfs in de lan delijke pers), is edelsmid Harry Hutfens uit Goes. Deze 26-jarige zelfstandige maakt exklusieve sieraden, die worden ontworpen en vervaardigt naar de wensen van de opdrachtgevers. Als materiaal voor deze eenmalige sieraden gebruikt hij goud, zilver, halfedelstenen, plastic, hout, etc. M. H. Delissen organisator Hij maakt meubelen en andere ge bruiksvoorwerpen in hout Hij doet dat als kunstenaar, maar het ont werp is bij hem minstens zo be langrijk als het technisch nkro. HU laat een aaptal stoeien zien, die in zeer beperkte produktie worden gemaakt. Maar ook zjjn ér meubel stukken en voorwerpen te zien, waarvan slechts één exemplaar bestaat, zoals tafels, kastjes, no tenkrakers, etc. „Ik ben al op enkele andere beur zen geweest, zoals in ZwoHe, Bor ne en Rotterdam. Daaruit zijn later niet zo erg veel verkopen voort gevloeid, maar de geïnteresseerde reakties van het publiek hebben me doen besluiten, gewoon dóór te gaan. Daarom kom ik ook naar Goes,” aldus Stefan. dat er bij ouders van emigranten veel behoefte bestaat aan reizen naar de kinderen. Het resultaat was, dat de passageprijzen inder daad drastisch werden verlaagd. „Wij Komen" werd in januari 1960 opgericht door de journalist M. Reckman, in een tijd, dat emi greren nog vaak een afscheid voor het leven betekende. Hij hield.(na een bezoek aan zijn zoon In Brazi lië) een toespraak voor de AVRO- radio, die duizenden brieven op leverde. Ze gaven een triest beeld van hét heimwee en het verlangen van ouders naar hun kinderen overzee. Harry kreeg zijn opleiding op de edelsmeden-vakschool in Schoon hoven. Hij werkte bij een juwelier in Limburg, maar raakte daar werk loos. In Goes zette hij een eigen edelsmederij op. Hij had daarvoor (als uitkeringstrekker) toestemming van de'bedrijfsvereniging en soci ale dienst. Na een half jaar werd hij voor de keus gestekt niks doen en leven van een uitkering óf als zelfstan dige edelsmid verder gaan. Hij koos voor het laatste. Op .Interieur Zeeland" vindt u zonder twijfel iets van uw gading. Of u nu houdt van een chique in terieur, van het klassieke eike- houten meubel, van tijdloos-strak of van een gedurfd-modem inte rieur. boekje. Familieleden van emigran ten kunnen daarop sparen (bij de Rijkspostspaarbank). Juist door deze spaarzin kon in het verleden bij scheepvaart- en luchtvaartmaat schappijen worden aangetoond. De Teaatoe kunstenaar Staten During Is op de woonbeurs Interieur Zoetend te vinden In een stand, waarin zijn zelfgemaakte mail boten (althans oen dooi van zijn kollektte) te bswopdsmn zijn. Het Goose schoongwekbodrijf Stob houdt zich sinds enige tijd ook bezig met het horizontaal isoleren van woningmuren. „De meeste huizen zijn tegenwoor dig wel geïsoleerd. Maar tegen op trekkend vocht in de muren is nog niet veel gedaan," aldus de heer J. J. Slob. „Dat vocht is afkomstig uit Het schoonmaakbedrijf houdt zich het grondwater en het trekt in kel dervloeren en muren. Hierdoor gaat zo’n 20 procent van de Iso- latiewarmte verloren.” Hot moest pubücitottagevoeUg wa ren wel de „gratis” reizen die wer den aangeboden aan ouders, die mot spoed naar hun geëmigreerde kinderen moesten reizen, omdat hun overkomst om de één of an dere reden dringendBewenst was Ouders, die dat niet kunnen ba taten, kunnen in bepaalde uitzon derlijke gevallen een beroep doen op het zogenaamde nationaal hulp fonds van „Wij Komen”. Juist de aktiviteiten van dit fonds kregen veel aandacht Maar „Wij Komen", gevestigd in Naarden, doet uiteraard méér. Eén van de zinvolste aktiviteiten is het instandhouden van het reisfonds- De organisatie „Wij Komen" geeft op de woonbeurs Interieur Zee land informatie over haar aktivitei ten. Wie schriftelijk kontakt wil zoeken, kan schrijven naar „Wij Komen”, Comeniuslaan 16, 1412 GP Naarden. De oplossing, die het bedrijf van de heer Slob daarvoor aandraagt ie het horizontaal isoleren. Hoe dat In zijn werk gaat, kan men u nader vertellen. Eén van zijn ontwerpen. Dat Is vooral de verdienste van de talrijke exposanten, die in deze moeilijke tijden de ware ondernemersgeest tonen door op deze beurs aanwezig te zijn. Eén van de spreekwoorden in onze taal is .Het huisje bij het schuurtje houden". Daarmee wordt bedoeld, dat iemand spaar zaam Is in grote en kleine zaken en met overleg te werk gaat. LEV- Het kinderdagverblijf „DreuteF honk” heeft geld nodig voor een verhuizing. De behuizing aan de Van der Spiegelstraat is te klein geworden. Na lang zoeken kreeg men twee eengezinswoningen aan de Churchillstede (71-11 en 71-12) in de Goese Polder toegewezen. De verhuizing zal echter duur uit vallen. Met de verkoop van zelfgemaakte spulletjes en enkele andere aktivi teiten probeert de leiding van het kinderdagverblijf op Interieur-Zee- land wat geld bijeen te krijgen. In het kinderdagverblijf „Dreutet honk” worden gezonde kinderen opgevangen, in de leeftijd van 6 weken tot 4 jaar. Hun ouders zijn vaak alleenstaand, of ziek, of ze moeten noodgedwongen werken. Ook kansarme of geïsoleerde ge zinnen doen vaak een beroep op het kinderdagverblijf, dat geopend is van 08.00 tot 18.00 uur op de vijf doordeweekse dagen. Bij de verhuizing van de Van der Spiegelstraat naar de ChurchUN stede moeten dus veel kosten g^ maakt worden voor herinrichting en aanpassing van de woningen. Ook moet het speel- en werkmate riaal worden aangevuld. Daarom verkopen de leidsters zelf gemaakte spulletjes, ze houden een rommelmarkt en er staat een rad van avontuur. Het kinderdag verblijf kan uw hulp goed gebrui ken! „Netto houd ik nu minder inkom sten over dan van mijn uitkering, maar Ik ben nu in elk geval lekker bezig. Ik kan mezelf bedruipen en ik hoop veel profijt te trekken van mond-op-mond reklame van men sen, die mijn zelfgemaakte siera den gezien hebben,” vertelt Harry Hutjena. F®'"’ - A', met meer dan W telden (met 8000 adressen van ruttpartners) over de gehele wereld. Zelfs oud- preektent Jimmy Carter van Ame rika heeft ééns een woningruil in zijn vakantie gedaan. Hij betrok toen het huis van oen Braziliaans Holiday Service: De ntet-kommerciéle Landelijke gezin. Het bezorgde de intematio- Organisatie Vakantie Wonirigruii neie tak van het LOVW (Holiday (afgekort LOVW) In Drachten ie Service) grote bekendheid in Ame- het centrale adres hiervoor. De rika. te Goes hoopt Holiday Service be kendheid te krijgen via de woon beurs Interieur Zeeland De inter- nationate ruilgids is daar te ver krijgen in de stand, waarin ook „Wij Komen” is je vinden.

Bevelander | 1983 | | pagina 4