Tiroler festival Goes met enkele grote publiekstrekkers O weekblad voor aeuid- en noord beveland gewoon n U T TTT Vijftig Tiro Iers bezoeken Nederland Wi J; ll De komende dagen, met ingang van donderdag aanstaande} mag in de stad o Verschillende optredens Laten we het centrale program ma dat rond deze braderie is in Ka stad er dit jaar toch een aantal evenementen naar de ganzestad komen die hier nog niet eerder zijn geweest. Daar zitten een paar flinke publiekstrekkers bij. Goes weer een grote braderiedrukte verwacht worden. Wanneer het weer meewerkt is de kans op een rekorddrukte zelfs groot. Datlkorrit dan omdat Braderie Bergbeklimmer HEINRICH HUMEL8CHEIT: i Ti c, -» ergens voor de terrasjes. Ér treedt donderdagmiddag in de muziektent een kwintet op en verder wordt er een Glühwein- demonstratie gegeven. Zo’n de monstratie is er ook op de hoek van de Lange Vorststraat en de i de officiële opening; dat komt omdat de tiroler gasten eerst 's middags hier zijn, 's Ochtends gaat de braderie zelf echter al van start. Wie dan de goese braderie be zoekt, vindt op de Grote Markt lende winkeliers-leden "van zo'n publiekstrekker mee te laten pro fiteren. Ook op andere momenten zal tijdena de braderiedagen de zelfde bergbeklimmer of een koiiega „optreden”. Waarschijnlijk op verschillende plaatsen in de stad, een beetje ■fhsniretufc van hot weer en de voorliefde van de bergboklim- werk van een glasslijpster te be wonderen. Een flink objekt dat de bezoekers op de Grote Markt niet over het hoofd zullen zien is de langlaufbaan. Wanneer de baan op een moment dat u Goes bezoekt zich niet op de Grote Markt bevindt, is deze te vinden aan de Keizersdijk (voor het Wa pen van Zeeland). De organisatie versjouwt de uit losse delen be- staande baan, die in totaal zestig mor zilf.’we e7’z^è’wn wil lang Is, om zo verschll- zljn het spektakulalre onder deel niet te missen kan het beste tijdens de openingsplech tigheid In de stad zijn. Het „berg”beklimmen zou om streeks drie uur aanstaande donderdagmiddag starten. In Goes heet de braderie de komende dagen weer gewoon braderie. Vorig jaar gingen er nog stemmen op die het be staansrecht van een braderie in 'twijfel trokken. Het winkelend pu- i bliek zou „braderie-moe” zijn. Er werd gezocht naar een alterna tief. In de aankondiging van de franse dagen ontbrak het woordje braderie en ook dit jaar is sprake van een tiroler festival zonder nu uitdrukkelijk al in de naam het woordje braderie te noemen. „Maar het is ondertussen toch wel duidelijk dat de mensen toch nog steeds graag een braderie willen", verklaarde GMC-voorzitter Spelier echter. En dat wordt on derstreept door bezoekers-aan- tallen op andere braderieën in de regio. Een tiroler festival mèt braderie dus. Op veel plaatsen in de stad kramen buiten en hier en daar terrasjes of eettentjes. Donderdag en vrijdag duurt het gebeuren tot negen uur ’s avonds; zaterdag tot vier uur. Zaterdag avond volgt dan nog een tiroler- bal inklusief Glühwein en jodel- wedstrijden. Dat baglnt donderdag aan staande bijvoorbeeld met de officiële Opening. Een opgebouwd eens nader gaan be- onderdeei van het openings- Donderdagmiddag is programma zou men in het vlakke Zeeland zeker niet verwachten. Voor dit onder deel komt er een bergbe klimmer naar Goes die dan, misschien bij gebrek aan de muziektentIdie jaarlijks bij dit hooggebergte of mogelijk evenement wordt gebruikt) op toch als openingsstunt, aan een andere plaats. De tent staat de Grote Markt het stadhuis nu niet tegen het stadhuis, maar zal beklimmen. De bergbe klimmer, zelf een leraar in deze sport met een kllm- school waar in de winter ook skiles wordt gegeven, haalt dan een vijftal vlag gen naar beneden. Het is Ganzepoortstraat. Daar treedt dan ook de bedoeling dat de bovendien een tiroler trio op. klimmer iemand uit het pu- In de Lange Kerkstraat is het bliek mee naar boven en misschien ook wel weer naar beneden draagt. In de avonduren treedt in de muziektent nogmaals het kwintet uit Tirol op. Dit muzikale trio speelt dan op de hoek van de Lange Vorststraat/Papegaaistraat. Van de bergbeklimmer wordt ver wacht dat hij 's avonds in de Singelstraat te vinden is en zich ophoudt tegen de gevel van de kerk. Tevens is er 's avonds een marketenster in de stad. De mar ketenster verleent ook tijdens de officiële opening in de middag uren overigens al hand- en span diensten. De tiroler» die de stad bezoe ken en donderdag het festival oplulsteren zijn vrijdag In de meeste gevallen niet In Goes te vinden. Er komen dan kol- lega’s uit dezelfde Oostenrijk se streek naar do ganzestad. Het organiserende buro uit Alphen a/d Rijn zit In dezelfde periode In zee festivals op ver schillende plaatsen. Do arties ten” wisselen van plaats on treden nu eons hier on dan eens daar op. avonduren. Donderdag It het toch altijd al koopavond, maar In dit geval zijn winkels an kramen ook op vrijdagavond geopend: In belde gevallen tot 21.00 uur. Zaterdag avond is er geen echte braderie, want het buitengebeuren is 's mid dags om vier uur afgelopen. Wel is er dan in de Prins van Orante een tiroler-avond met optredens, waar onder jodelwedstrijden en een ti- ~ro!er bal. I- Zaterdag la er wel in Goes. De marktkramen staan dan zoals gebruikelijk in het cen trum op de Grote Markt Ze wor den wel oen stukje verplaatst Op de Grote Markt worden bovendien braderlekramen geplaatst. Verder staat er de muziektent en Ugt er op gezette tijden een langlaufbaan. In een stand voor het stadhuis Is het sekretariaat van de QMC te vinden. „Wie wordt de goese jodeikampioen?" Tiroler festival 16, 17 en 18 september Hst Tiroler Landereisobüro gen Tiroler Ver- kshrsburo laten de Oostenrijkse streek dezer de gen vertegenwoordigen door een Vijftigtal inwo ners. De Tiroler» logeren in Zuid-Holland. Vanuit het logeeradres reizen verschillende groepjes nasr do evenementen. In dezelfde periode draaien er ook in andere plaatse Tiroler Festivals. Goes ligt voor de Tirolers. die elke avond weer "naar huis" gaan en dus weer terug reizen naar Zuid-Holland hot verst verwijderd van do zo» plaatsen waar wordt opgetreden. Zaterdagavond komt het gehele ge zelschap naar Goes. Daar wordt dan do Tiroler- avond verzorgd Alle Tiroler» nemen daarin een deel voor hun rekening. Klokslag twaalf uur reist men af. Dan niet moer naar hot noorden, maar richting Oostenrijk. Zo is er vrijdag een muzikaal duo in de stad dat dan haar tiroler muziek laat horen In de straten rond de Opril Grote Markt. In de muziektent zit die dag geen kwin tet, maar een trio. Vrijdag is er in de stad bovendien een houtsnij der te vinden, 's Avonds klinkt do muziek van het duo In de Kreu- kelmarkt. Het trio treedt nog eens op in de muziektent en de hout snijder, zowel als de glasslijpster die vrijdag ook weer van de partij is, verhuizen van plaats om ook winkeliers en bezoekers van an dere straten (zoals de St. Adri- aanstraat) van dienst te zijn. De langlaufbaan isvrijdag weer ver plaatst en ligt dan onder moor aan de Beestenmarkt. Wie zaterdag wil langlaufen op do kunststofbaan moet naar hot plein bij hot Schuttershof of naar do Grote Markt Zater dag komen er wet grotere groe pen naar Goes; er zijn dan een dan«kapel en oen volksdans groep. Evenals op de andere dagen vloeit trouwens ook do Glühwein weer rijkoHjk. Ton- slotte Is or die dag ook woor oen bergbeklimmer.

Bevelander | 1982 | | pagina 1