exclusieve Tot en met 1 juni a.s.: Jan van Leeuwen exposeert Ook hier duidelijk een behoefte Werkgroep ’’Blijf mijn lijf’ van DE MUYNCK OPTIEK Prachtige stoffen voor een zonnige zomer! WAAIER-PUSSÉ DRUKKERIJ VAN DEN DOOL Hv fel restaurant cafe Terminus to. Station GOES- Tel 01100-27501 ’’Glimlachjes” in Zeeuws Kunstenaarscentrum Middelburg actie wil opvanghuizen Zeeuwse gemeenten zz --- W Jeugdige Kapellenaar naar Argentinië OPUS 7 Music Centre wel of niet op de EXPO? 59.«o verloven trouwen geboorte BUITENLAND: GELD en uw reis- en bagageverzekering van de OjZ goes Bijzonder kerkdienst Vakbekwame parttime verkoopster levert niet alleen -maar óók alle andere soorten drukwerk i* 35,— Parfumerie - GOES Ganzepoortstraat 3 - Tel. 01100-15214 ZEEUWSE BONDSSPAARBANK KNIPPATRONEN: BURDA, KNIP, SIMPLICITY voor ADVERTENTIEBLAD VOOR ZUID- EN N O O R D - B E V E L A N D (waarin opgenomen het „Zeeuwsch Advertentieblad FOLKLORE-STOFFEN bontgeweven en bedrukte knoe ien stoffen in veel combinaties 100% KATOENEN STOFFEN 120 dessins in alle mogelijke va riaties: 12,90 en 10,90 KATOEN "Style Liberty” Lange Vocststr. 3, Goes, tel. 01100 16730 -- Donderdag 25 mei 1978 30e jaargang no. 21 I MMrttfc'U Mishandelmgprobleem subsidies en woonruimte. Het werk van Eén van de medewerksters, zelf ooit van de medewerkers geschiedt op vrijwillige huis weggelopen omdat ze mishandeld werd: "Het is io belangrijk dat je men sen om je heen hebt die in hetzelfde schuitje zitten. Het mishandelingspro- Ander gedeelte SATIJN KATOEN uit ZWITSERLAND Lange Kerkstraat 44 -r# ZoNNEJUftK «H 100% KATMM.HCT PRACHTIGS TOILSTTAS ASCONA 12,90 .18,90 InonMahow MENU D AMIS j. BYPAMLMM. -r*H»*T* Ook het adres voor con tactlenzen 8. in de stand van Leather-machine-Je- nas-Intemationaal itinië reizen als toeschouwer K-wedstrijden en als deelne- AAuiatotrad* na advsrtratttL Voorstad 24 - Postbus 5, Goes. Te lefoon 01100-14110 I I Skin tonic t Potje vis difference Compleet 90 cm. breed 140 cm. breed 90 cm breed De ideale zomerstof Bedrukt met leuke dessintjes. 90 br6,90 kunnen worden in de specifiek vrouwe lijke sfeer Wie mee wil helpen kan bellen: 01184 - 60337 en/of financieel bijspringen door storting van wat geld op nr. 810882795 t.n.v. Blijf van m’n lijf. afd. Zeeland bij de Bondsspaarbank te Vlissingen. Permanent-plissé in nieuwe des sins. Per rok 39,50 Bijpassende gladde slof 140 br. per mtr....24,50 Advertentieprijs 50 ct. per mm. Voorpagina 3x tarief Ingezonden mededelingen 2x tarief Prijzen zijn eksklusief 49 B T W. Kontraktlaneven op aanvraag Voor fouten in telcf. opgegeven advertenties vaarden wij geen enkele verantwoordelijkheid i WVO*. 4T*« jeugd (13/14 jaar) zal hij op 16 juni u. naar Argeni van de W K mer aan de internationale finale van het F.I.F.A./Coca-Cola Voetbalspel. E Ossel woont Lange Gracht 10 in Kh- pelle (Zuid-Beveland), lel. 01102-1499. Hij zit in dé derde klas atheneum van het Goeie Lyceun Foto: bh handen vaa Arte Haan oat- laM hij da Coca-Cola retetaa. In een spiksplinternieuwe omgeving van bet Zeeuwse Kunstenaars Centrum, sinds recente datum gevestigd in de z.g. fietsenkelder van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in de Molstraat, te berei ken via bet bibliotheekgebouw en via de achterzijde (Spuistraat), toont de Mid delburgse kunstenaar Jan van Leeuwen porceleinen glimlachjes. Poercelein. een keramisch produkt dus waarmee ander maal het kunstenaarscentrum onder schrijft dat ook deze tak van kunst volop aandacht verdient. Maar al te vaak blij ven exposities beperkt tot de andere vor-' men van beeldende kunst; juist op deze expositie valt te bezien boe bijzonder expressief met keramiek kan worden ge werkt. Jan van Leeuwen heeft in het Zeeuws Kunstenaars Centrum ruim honderd- dertig glimlachjes bijeengebracht. Al dan niet vanachter glas of perspex: het blijft steeds hetzelfde kopje, alleen de bleem is veel meer verbreid dan men wel denkt. Het komt in alle soorten milieus voor en vaak is het niet alleen de licha melijke mishandeling die oorzaak is dat een vrouw haar biezen pakt, er zijn ook talloze gevallen bekend van geestelijke mishandeling. Stel je voor dat je man een paar keer in de week heel serieus tegen je zegt: "Vandaag of morgen maak ik je kapot". Dat wordt op het laatst een vreselijke belasting want stel je voor dat zoiets inderdaad gebeuren zou....De cijfers uit b.v. Amerika liegen er niet om: een vrij aanzienlijk aantal moorden wordt gepleegd door echtge- noten die het met hun vrouw niet langer kunnen vinden en ze soms na allerlei verwikkelingen en soms ook niet - uit de wegruimen. Orügngs las ik een rapport van een New Yorkse advocaat waarin vermeld stond dat van de zevenduizend van mishandeling die hij voor de balie had meegemaakt, mishandeling - van vrouwen door man of vriend, nog nooit een man de gevangenis had zien indraaien." Op dit moment bestaat de werkgroep uit vijf personen, het is de bedoeling dat dit aantal wordt uitgebreid tot ongeveer 25. Dat is dan wel het minimumaantal me dewerkers dat nodig is om een of meer dere huizen in Zeeland te kunnen run nen. Er is inmiddels ook overleg gaande j i- Li met verschillende instanties omtrent basis. Inmiddels zijn er ook al plannen om kontakten te leggen in Axel. Daar is evenals in Vlissingen - een vrouwenkaft waar wat eenvoudiger kontakten gelegd E. Ossel (16 jaar) van de voetbalclub Kapelle (Zeeland) is tijdens de finale van het K.N.V B./Coca-Cola Voetbal spel met 148 punten als eerste geëindigd bij de B-jeugd (15/16 jaar). Hiermee heeft hij zich geplaatst voor de interna tionale finale van het F.LF.A./Coca- Cola Voetbalspel, die op 20 juni in Ar gentinië zal plaatsvinden Samen met R. Monis uit Eindhoven, die met 130 punten eerste werd bij de C- Door tijdgebrek zal dit jaar OPUS 7 Music Centre niet met een grammo- foonplaten-stand aanwezig zijn, maar dat neemt niet weg dat OPUS 7 hele maal niet van de partij zal zijn. Er zal een gedeelte van de OPUS 7 Dri- ve-Inn-show in de stand van Leather machine: Jeans Internationaal te vinden zijn, waar zij op een unieke wijze een wervelende modeshow in Disco-stijl zullen presenteren, en dat is nu net iets wal je aan OPUS 7 Music-centre over kunt laten wat de muzikale kwaliteit van zo’n show betreft. Deze wervelende modeshow in Disco-stijl wordt op de Ezpo 2 maal daags gehouden en wel om Deze expositie is het resultaat van een lange periode hard werken waarbij zijn speciale technieken en materiaalkennis, opgedaan op de experimentele afdeling van de Porceleine Fles in Delft, hen goed van pas kwamen De tentoonstelling die alleszins de Mogen wij uw aandacht vestigen op de bijzondere kerkdienst te Goes a.s. zon dagmorgen 28 mei 10.30 uur in de Ger. Oosterkerk. ingang v. Mellestraat Voorganger Ds P Vreugdenhil, Vrij Evang. predikant te Ermeto. Namens Int. Kerk Com. drukken, tekeningen, foto's ext Inzenden dinsdags vóór 17.00 uur. voordelige wijnaantwedingex 1 Ud HoUsM Touvi M Hot.l, doeken om het hoofd willen nogal eens veranderen. Het is opvollend hoe zeer zelfs een simpel spotje een andere uit drukking kan geven aan een gezicht. En hoe anders komt een kopje over dat moederziel alleen tegen de muur hangt dan wanneer het onderdeel uitmaakt van een serie van laten we zeggen zestien van zulke kopjes! Het is soms bijna een sereen glimlachje dat de kopjes produ ceren. ze ademen als het ware een zekere mate van devotie, zeker die met de ogen gesloten. Nu moet het dan ook vermeld dat de witte muren van het kunstenaars cen trum de kopjes, uitga» o erd in warm, roomachtig wit pofwèia. ook uitste llend tot hun rechtdoen komen, waarbij een uitstekende verlichting natuurlijk sterk toe bijdraagt. Jan van Leeuwen heeft kans gezien om een boeiende ver stilling toonbaar te maken, een moment van rust (misschien van genieting) vast Het ligt wel in de bedoeling van OPUS 7 om een dezer weken weer een speciali teit op touw te zetten'zoals het publiek van OPUS 7 gewend is. Maar het is nog te vroeg om daar verder details van be kend te maken. Tegen de tijd dat het zover is zullen de nieuwsbladen daar het nodige wel over berichten. We kunnen wel verklappen dat hefeen groots spek takel wordt voor jong en oud volgens Ineke en Cees van Oosten, die al weer •volop-in de weer zijn om het publiek over éen paar weken mee te laten ge- half vier 's middags en ‘s avonds om half nieten van een brok showgebeuren Een huis waarin je je veilig kunt Voelen. Een huis waarin je bovendien ook nog veilig bent. Een soort bolwerk waarin je je kunt terugtrekken als het thuis echt niet langer gaat. Dat is een huis van de Stichting "Blijf van m’n lijf”, een stich ting die uitkomst beidt aan vrouwen die door echtgenoot of vriend zodanig mis handeld worden dat er van het samen onder een en hetzelfde dak vertoeven beslist niet langer sprake kan zijn. Al deze huizen waarborgen dit zo uiterst belangrijke gevoel: veiligheid. Niet al leen de vrouwen In kwestie zijn er wel kom. eventueel kunnen ook kinderen er onderdak vinden. In verschil lende steden in Nederland (Amsterdam. Zwolle. Rot terdam) hebben de "Blijf van m’n lijf - huizen” hun naam al lang en breed waargemaakt. Het is de bedoeling van een Vlissingse werkgroep, bestaande uit vijf - uiteraard anonieme-mensen. binnen de kortste keren ook in Zeeland een paar van deze huizen in te richten omdat is komen vast te staan dat er ook hier een duidelijke behoefte aan Is. "Blijf van m’n lijf’ biedt dé bewoonsters in de eerste plaats veiligheid en de mo gelijkheid om na te denken over wat men wil. Met andere vrouwen kan ge praat worden over de mishandeling, vaak iets dat met alle mogelijke midde len zo lang als hel maar kan voor de buitenwereld verborgen wordt gehou den. Een buitenwereld die zich zeiden in een mishandelingsgeval wil verdiepen en die simpel afdoet met: "Waar twee kijven, hebben twee schuld". Natuurlijk kunnen de vrouwen in de huizen van "Blijf van m’n lijf’ ook allerlei infor matie krijgen over juridische aangele genheden. uitkeringen, kinderbescher ming etc. etc. In de huizen is geen be zoek toegestaan van familie, vrienden, andere hulpverleners of wie dan ook. dit in verband met de anonimiteit. Er kan wel op andere plaatsen van gedachten worden gewisseld met derden. De Stichting stelt duidelijk dat alleen met vróuwen en kinderen wordt ge werkt. In de praktijk is gebleken dat de huizen snel vol lopen: in feite een teken aan de wand. Het is dan ook begrijpelijk dat de bewoonsters tevreden moeten zijn met een beperkte ruimte. In de huizen is meesui een huismoeder aanwezig die voor een nodige kontinuïteit Zorgt met assistentie van de bewoonsters, voor zo ver en waar dat nodig mocht zijn. Volgens deileden van de werkgroep is gevallen het vooral van belang dat de vrouwen - weer een beetje zelfbewust worden: im mers iemand die steeds het slachtoffer is. verliest op den duur z'n eigenwaarde. Is men in een huis van "Blijf van m’n lijf’ weer wat op verhaal gekomen, dan kan worden uitgekeken naar een nieuwe woning, een eventuele terugkeer naar huis of wal dan ook. De Stichting kan ook bemiddelen bij het verkrijgen van andere woonruimte. Voor aparte zomerjaponnen F.en zeer mooie kwaliteit. 90 cm. breed18,90 GEVRAAGD: Oplaag: 28.000 Advertentieverteg» W H. Schipper Redactie: Bureau Slagboom en •Peetere Uitgave: Drukkerij De Phoenix Goes B.V., Voorstad 24 - Postbus 5 Goes - Te lefoon 01100-14110 gevuld met Elizabeth Arden pro ducten moeite waard is. duurt nog tot en met l juni a.s. Openingstijdendinsdag t/m vrijdag van I0.00-I2.00 uur en van I4.00-I7.30 uur. Op woensdag- en vrij dagavond van I9.00-2I .30 en bovendien op zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00-16.00 uur. In het Zeeuws Kunstenaars Centrum zijn binnenkort exposities te verwachten van Ramanandra. Raoul Kimpe. Frank Storm en Piet Fioole. Directie: J. A. Kopmels en J. D. van der Peijl. Médaillon de reau (jnuiella. garniture Prince gaitronomique Mennguer hüualia 'te leggen Sterker nog: hij weet door middel van zijn vakmanschap die rust ook nol over te dragen op degene die zijn wed met aandacht wil bezichtigen. Jan van Leeuwen toont zijn keramisch werk al verscheidene jaren. Hij kreeg zijn opleiding aan de akademie 5Jidde- loo in Amersfoort en op Sl. Joost te Breda Hij liep zelfs een jaar studie in de Verenigde Staten alvorens hij zich defi nitief in Middelburg (in de Verwerij- s Cf v rJ waarin Ptnkslervn vak... én ook nog Moederdag... phn wettkht indrrr dagen die het vieren waard rijn... bieden wij a deze maand dit grandioos (rest menn aaa voor slechts 30,- per couvert. 4 vocodo fruui de mer. laait. beurre

Bevelander | 1978 | | pagina 1