KLDOSTERBALSEM Gevonden en Verloren. 0. HAiRTSEN-de Visser, VERSTUIKINGEN Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws Gemengd Nieuws. Kleine Advertenties Advertentiën. Ontvangen inschrijving Huiduitslag, Jeuk, Kerkboekjes KON. NEDERL. SCHOUWBURG GENT. Zondag 26 Maart te 2.30 en 8 uur WALSDROOM, Operette in 3 bedrijven Muziek van Oscar Straus. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT, Zondag 26 Maart 2,15 uur Opvoering van L A K M E, Opera in drie bedrijven. Muziek van Leo Dellbes. PREDIKBEURTEN Zondag 26 Maart Ned. Herv. Kerk. Breskens 9,30 uur Ds Goudzwaard. 1,30 uur Zondagschool. 5,30 uur Ds Goudzwaard. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 9,30 uur Ds M. R. Pliester. Nleuwvliet 9.30 uur Ds Derksen. Schoondijke 9,30 uur Ds J. A. Swart Zuldzande 9,30 uur Ds Stegenga. Groede 5,30 uur Ds. Derksen, Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da M. P. Stol. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg 10 uur Ds. Mulder. Kerk- en Schoolnieuws. CADZAND. Aanbeveling. Door burgemeester en wethouders Is, ter benoeming van een onderwijze- resse bij het voorbereidend onderwijs alhier, de volgende aanbeveling opge maakt. No. 1 mej J. C. M. de Bruijne te Kadzand; no. 2: mej. J. de Hulster te Breskens en no. 3: mej. G. van Dijke eveneens te Breskens. BOEKBESPREKING. Het Maart nummer van „Natuur en Techniek'' Uitgave: JB. E. Kluver, Devente,. geeft weder prachtig geillustreerde ar tikelen de natuur betreffende. Een interessant artikel wordt gewijd aan de Coulee-dam, die gebouwd wordt in de Columbia rivier hetwelk als het grootste bouwwerk der wereld be schouwd wordt. 0 Het Aprilnummer van Beyer's Mode fiir Alle' geeft voor alle weersomstandigheden, voor gure windvlagen, striemende ha gelbuien, en ook voor stralende dagen, waarop men zich in de zon kan koes teren, weer de meest attractieve mo delletjes. De spieren zjjn plotseling gerekt en uit hun verband geweest Geef die spierver- rekking rust door een goed verband met flink Kloosterbalsem erop en vernieuw dat dageljjks. Na eenige dagen zachtjes met Akker's Kloosterbalsem masseeren en dan zult Ge er spoedig niets meer van merken. Akker's Kloosterbalsem is 'n ideaal wrijf- en massage-middel tegen splerverrekkingen. Kloosterbalsem heeft de bijzondere eigen schap diep in de weefsels te dringen en daar soepel makend en lenigend te werken op de spieren die aangetast en stijf zijn. Daardoor onovertroffen tegenrheumatische pijnen, spit. spierpijnen, stramheid enz. AKKER'S Per pot van 25 Gram f O.621/2, pot van 50 Gram f 1.04 (Ingez. Med.) Van onze Adverteerders. De vliegkracht-verloting. De trekking van de Vliegkracht Verlotingen ieder met een hoofdprijs van f 6000,-waarde en een groote reeks van schitterende prijzen zal plaats vin den ten overstaan van Notaris J. C. J. Waldorp te 's Gravenhage, in het Ven duhuis der Notarissen. De Kon. Vereeniging van Luchtvaart vestigt in een advertentie in dit num mer de aandacht op de adressen, al waar nog Vliegkrachtloten verkrijgbaar zijn, althans volgens de stand van za ken bij het ter perse gaan van deze courant. De mogelijkheid om zich van Vliegkracht-loten te voorzien, is er nog slechts enkele dagen. Het planten van aardap pelen in verband met de bestrijding van den Colo radokever. In een vorig bericht is reeds mede gedeeld, dat het. om het optreden van den Coloradokever volledig tegen te gaan, dit jaar noodig zal zijn, dat alle aardappelplanten eenige malen met een arsenicumhoudend middel bespoten worden, om de daarop eventueel voor komende kevers en larven te dooden. Als het gebied, waarin deze bespui ting algemeen zal moeten worden toe gepast, zal worden aangewezen het gedeelte van Nederland gelegen ten Zuiden van den Rijn, de Lek en de Nieuwe Maas. Deze bespuitingen zullen dus uitge voerd moeten worden niet alleen op alle land-en tuinbouwperceelen waarop aardappels voor consumptie of voor pootgoed geteeld worden, maar ook op kleine perceelen en in particuliere tuinen, waar aardappels voor eigen gebruik worden verbouwd. Ten einde moeilijkheden bij de uit voering der bespuitingen te voorkomen, vestigt de Plantenziektenkundige Dienst er de aandacht van alle verbouwers op, dat het gewenscht is de aardap pels zoodanig te planten, dat de be spuiting zonder bezwaar voor andere gewassen kan worden uitgevoerd. De aardappels moeten dus zoo weinig mogelijk tusschen andere gewassen worden geplant en in geen geval tus schen gewassen, die voor directe con sumptie bestemd zijn, daar deze door de bespuiting ongeschikt voor gebruik worden gemaakt. Vooral op kleine perceelen en in particuliere tuinen plante men de aardappels dus in rijen en op aaneengesloten vakjes en daar naast geen consumptiegewassen die spoedig geoogst worden als sla, andij vie, aardbeien e. d. Tegan het planten tusschen aardappels van een gewas dat laat geoogst wordt b.v. spruitkool, be staat geen bezwaar, Indien hiermede rekening wordt gehouden, levert de bespuiting der aardappels met een arsenicumhoudend middel geen enkel bezwaar op en kan deze gemakkelijk en snel worden uit gevoerd door de spuitdiensten, dl» daarvoor zullen worden ingesteld. De aardappels zelf ondervinden van de bespuiting geen enkelen nadeeligen invloed. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 24 Maart 1939. De volgende zaak werd behandeld: C L. 43 jaar koopman te 's Graven hage, had zich in hooger beroep te verantwoorden wegens het feit, dat hij in West Zeeuwsch-Vlaanderen in de maanden Augustus en September 1938, terwijl hij niet was toegelaten tot de uitoefening van het beroep van ge neeskundige, dat beroep als bedrijf buiten noodzaak heeft uitgeoefend, door alstoen Elizabeth, Maria Naye, echtgenoote van F. Babijn, en Suzan- na Babijn, echtgenoote van J. van Gijs. respectievelijk wonende te Waterland kerkje en Biervliet, in behandeling te nemen; Bij vonnis van den Kantonrechter te Oostburg d. d. 5 Januari 1939 is verdachte van bovenstaand feit vrij gesproken. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie is tegen dat vonnis in hoo ger beroep gekomen. Vonnis Kantonrechter vernietigd. Eisch: f 300 of 2 mnd. hechtenis. Het volgende vonnis werd uitgespro ken. P. J. de R. 31 jaar, landbouwer te Biervliet wegens oplichting f 50 of 25 dagen hechtenis. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een motorhandschoen. Inlichtingen Gemeenteveldwachter. Hoogwatergetij Breskens DAGEN vm j nam Zaterdag 25 Maart 3,32 3.56 Zondag 26 4,12 4.36 Maandag 27 4,57 5.21 Dinsdag 28 5.52 6.16 Zaterdag 25 Maart nam. 18,49 Zondag 26 18,51 Maandag 27 18,53 Dinsdag 28 18,55 BRESKENS. Ouderavond. Woensdagavond werd in de Open bare School alhier de uitgestelde Ouderavond gehouden. Nadat de Voorzitter der Ouder Commissie de heer I. Vasseur allen had welkom ge- heeten, in het bijzonder het Bestuur der Vereen. Volksonderwijs en den Heer Burgemeester, wiens tegenwoor digheid op hoogen prijs werd gesteld, en een korte uiteenzetting had gege ven van de taak der Ouder Commis sie gaf hij de verdere leiding van de zen avond over aan het hoofd der School de heer C. C. J. de Pree. Nadat de kinderen der 3e klas on der leiding van den Onderwijzer, de deer J J. Scheerens, eenige aardige liedjes hadden gezongen, werden door het hoofd der School verschillende Schoolaangelegenheden besproken. Voor een ernsiig euvel riep hij de medewerking in van Ouders en Bur gemeester, n.l. het rooken der school gaande jeugd. Een korte propagandarede, de Open bare School betreffende werd uitge sproken In de pauze, nadat een versnapering was aangeboden, werd door velen ge bruik gemaakt naar dé vorderingen en het gedrag der kinderen te informee- ren, en de handwerktentoonstelling, door de onderwijzeressen ingericht, van het werk der leerlingen in hetaf- geloopen jaar gemaakt, te bezichtigen. Na de pauze werden eenige prach tige films vertoond door Dokter Broodman. Tot lid van de Ouder Commissie werd benoemd de heer P. van Luijk. Het was een genotvollen avond voor de ingrooten getale opgekomen Oude ren. De „Fort de Souville" vlot. Gisternacht om half twee is het gelukt het Fransche Stoomschip „Fort de Souville", dat Maandagnacht nabij Nieuwe Sluis omhoog gevaren was, vlqt te sleepen. Niet minder dan zeven sleepbooten waren hiervoor noodig. Het schip is naar Antwerpen opge- stoomd. Aan de waterkeerlng zijn niet min der dan zeven honderd palen vernield. HOOFDPLAAT. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van een woning ten verzoeke van den heer J. de Kraker werd als volgt ingeschre ven: In massa: E. v.d. Waeter Schilleman te Biervliet f 2965 V. Verstrate-de Jonghe, Hoofdpl.- 2886 Th Wieleman, Hoofdplaat - 2518 L. Martens, Hoofdplaat - 2485 C. Souliman. Hoofdplaat - 2185 Metsel- en timmerwerk: J. Variu, IJzendijke f 2635 V. Verstrate-de Jonghe, Hoofdpl. - 2517 Timmerwerk: A. Faas, Biervliet f 1160 Metselwerk: C. Versprille, IJzendijke f 1470 De gunning werd aangehouden. Door boom getroffen. Eenige arbeiders waren Dinsdagna middag bij den landbouwer E. T bezig boomen op een wagen te laden. Plot seling schrokken de paarden en reed de wagen door. Hierdoor rolde een der boomen van den wagen en kwam terecht op den arbeider C. v. Z., welke onder de boom geraakte Spoedig was hij echter hieronder uit gehaald en bleek hij een diepe wonde in het ge zicht te hebben; tevens klaagde de getroffene over inwendige pijnen. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en deze constateerde dat v. Z een lichte kneuzing aan de ribben had opgeloo- pen. Met een tijdje gedwongen rust en de schrik zal dat ongeval nog be trekkelijk goed afgeloopen. Behaald diploma. Woensdag j.l. behaalden onze dorps genoten Johan Weijnen en Johan Spin- neweijr, te Goes het bakkersdiploma volgens de eischen van de Vestigings wet. WATERLANDKERKJE. Candidaten gemeenteraad. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing zal alhier de volgende lijst worden in gediend: le W. de Feijter (aftr.) en J. J. Dle- leman (anti rev.). 2e C. de Nood (aftr.) en G. Kwek- keboom (staatk. ger.), 3e M. de Bruijne en J. M. J. Dees (chr. hist.). Drogist bij het was smelten in brand geraakt- Gistermiddag was de drogist A. Kemp- kes in een lokaal, achter zijn winkel te Gouda bezig met het smelten van was, waartoe hrj een blikken bus met was en terpentijn op een fel brandende kachel had gezet. Als gevolg van zich ontwikkelende dampen ontstond een explosie, waarbij de kleeren van den drogist vlam vatten. Op een plaatsje wierp hij zich op den grond en trachtte door zich om te wente len de vlammen te dooven. Daar dit niet gelukte klom de man over een schutting, zoodat h\j de straat bereikte. Hier schoten menschen toe, die met dekens het vuur wisten te blusschen. Met ernstige brand wonden is K. naar een geneesheer ge bracht, die hem met zijn auto naar het zie kenhuis van de wijkverpleging te Gouda vervoerde. Het brandje, dat bij de ontploffing ont stond, had de brandweer spoedig onder de knie. Auto tegen een boom gereden. Gisteravond om 9 uur is op den Amersfoortschen weg te Doorn een auto, waarin zes leerlingen van het ge meentelijk gymnasium te Nijmegen waren gezeten, door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Het ongeluk ge schiedde vóór het afgaan van de Maarn- sche berg dicht bij het landgoed „De Zon heuvel", waar de jongelui op het Maarten Maartenshuis juist een lezing hadden bijge woond. De wagen werd grootendèels in el kaar gedrukt. Drie der inzittenden, de hee- ren H. de M., van L. en van N., werden ernstig en twee licht gewond. De zesde per soon bleef vrijwel ongedeerd. Geneeskun dige hulp was onmiddellijk aanwezig, aan gezien in een tweede auto zich dokter van der Sluis uit Nijmegen bevond, die ook bij de voordracht aanwezig was geweest en die evenals de anderen, naar zijn woonplaats terugkeerde. Na korten tijd verschenen nog twee plaatselijke dokters. Met drie zieken auto's werden de ernstig gewonden naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Indien zich geen compli caties voordoen wordt levensgevaar niet aanwezig geacht. De twee licht gewonden werden naar het Maarten Maartenshuis vervoerd. De slachtoffers zijn ongeveer 20 jaar oud en allen leerlingen van de hoog ste klasse van genoemd gymnasium. Zware basculebrug neergestort. Gistermiddag heeft zich bij de opruimingswerkzaamheden van de Dam brug te Utrecht een vrij ernstig arbeidsongeluk voorgedaan. Bij het afhalen van de twintig ton wegende bascule bezwe ken de beide bokken, met het gevolg, dat de zware ijzeren massa van een hoogte van ongeveer vijftien meter neerstortte, daarbij alles vernielend wat zij op haar weg tegenkwam. Hierbij werd o.a. een der drij vende bokken getroffen, waarbij een schip persvrouw, die zich hierop bevond, bekneld geraakte en verschillende verwondingen op liep. Zij werd per ziekenauto overgebracht naar het stads- en academisch ziekenhuis. Door trein overreden en gedood. Op de spoorbaan tus schen de vlasakkers en het station Soest- duinen, op Soester grondgebied, is gister morgen het lijk gevonden van een ongeveer 60-jarigen inwoner van Amersfoort. Gebleken is, dat de man door een trein is overreden. Het stoffelijk overschot is naar de Nederlandsche Hervormde begraaf plaats te Soest overgebracht. (hoogstens 5 regels) Prijs t 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Bijbels en Kerkboekjes zijn in ruime keuze verkrijgbaar bij: J. A. BASTING, Dorpsstr., Breskens. DAMES, profiteert tot Paschen van onze Permanent. Kost slechts f 1,45. P. JANSEN, Dames- en Hee- tenkapper, Breskens. Eet nu Spinazie versche 25 p. kg. Kropsla, Witlof, Radijs, enz. Appelmoes 30, Spercieboonen 25 p. blik, enz Voor de Boter ham jam in alle prijzen en smaken vanaf 26 tot 80 p flacon. Nog volop Zuurkool. Ook Blauwe en Roode Star erpels vraag prijs. Sappige Sinaasappels, Grape Fruit, enz. DROOG's Groenten, Breskens. Voor Voorjaar en Zomer weder een reuze sorteering in de nieuw ste gordijn-stoffen alle prijzen, zeer mooie en voordeelige japon- en mantelstoffen, overhemden, jongens-blouses, dames-pullovers, reuze sorteering In de nieuwste dames- en -sportkousen, sier- kleedjes, sjaals, groote sorteering fantasie-schorten, borduurwerken, visschers-garen, fantasie-btoeken in alle prijzen, enz., enz. Wij hebben ook nog steeds het alom bekende en zeer sterke HERCULES-werkransgoed. Alle prijzen zeer scherp Aanbevelend, le ZANDSTRAAT 27, Breskens. WRIGLEY'S P.K. stelt U in staat Uw krachtsinspanning te verdubbe len, het verhoogt Uw uithoudings vermogen en houdt U frisch. Kauw de verkwikkende P.K. na eiken maal tijd, het sterkt Uw zenuwen en bevordert de spijsvertering. Bovendien helpt P.K. Uw tanden schoon, gaaf en sterk te houden. Doktoren en tandartsen bevelen het aan. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bn de hand. Hl,». Veel genot voor weinig geld: 5 cent. AAAAAAAAAAAAAA Het Bestuur van het Waterschap GROOT EN KLEIN BAAR- ZANDE te Breskens, vraagt voor de levering en het vervoer van: 300 ton basalt of Les- sinische steenslag 2-3 naar keuze van het Bestuur. De voorwaarden liggen ter inzage bij den Waterbouwkundige van het Watetschap. De biljetten, vergezeld van mon sters, moeten worden ingeleverd vóór of op 8 April 1939, des middags voor 12 uur bij den Dijkgraaf. A. J. GAMBIER. Dijkg-aaf. E. SEUHS, Tijd. Ontv Griffier. p- Krabben verergert r O/PP lil de kwaal en maakt LuLvvlll u ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last en folterende jeuk. Neem D.DJ)., het recept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke jeuk bedaren. D.D D. dringt diep in de poriën door en doodt de ziekte kiemen, zoodat de huid zich kan her stellen. Flacons 75 cent, f. 1.50 en f. 2.50 bij Apoth. en Drog. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN CREDIETEN in bedragen van f 800,— en f 1000,— 5 pCt. zon der borgèn o. d. voor alle doel einden. Iedereen vraagt vrijblijvend de voorwaarden ter inzage- Br. antw. porto, Adv. Bur. Delftsche- straat 61, Rotterdam. GROOTE SORTEERING In alle prijzen. E. BOOMBLIEK, Breskens

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 2