Gevonden en Verloren flink pakhuis, Verdrijf die Beklemming Burgerlijke Stand. Binnenland Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws 1 Kleine Advertenties Advertentiën. Schoonmaaktijd!! vakkundig reinigen. M. Groosman&Zoon, garage m. bergplaats, KON. NEDERL. SCHOUWBURG GENT. Zondag 12 Maart te 2,30 en 8 uur DE KUISCHE SUZANNA, Muziek van Jean Gilbert Donderdag 16 Maart om 8 uur DE KUISCHE SUZANNA. Zondag 19 Maart te 2.30 en 8 uur VICTORIA EN HAAR HUZAAR, Muziek van Paul Abraham. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 12 Maart 2,15 uur Opvoering van P A U S T, Opera in 5 bedrijven. Muziek van Ch. Gounod. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Breskens Zondag 12 Maart 9,30 uur Ds Goudzwaard. 1,30 uur Zondagschool. 5,30 uur Ds Goudzwaard. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 9,30 uur Ds. M. R. Pllester. NleuwvHet 9,30 uur Ds Derksen. Schoondijke 9,30 uur Ds J. A. Swart Zuidzande 9,30 uur Ds Stegenga. Groede 5,30 uur Ds. Derksen, Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da M. P. Stol. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg 10 uur Ds. Mulder, Van onze Adverteerders. De 60 ets Vliegkracht-Loten doen hun naam wel eer aan. Zij vliegen w e g 1 Van alle zijden ln het land ontvangt het Verlotingscomité nabestellingen en aan alles kan men merken, dat er voor de Vliegkracht-Loten groote animo Is. De factoren voor succes zijn dan ook wel aanwezig in een ultgebreiden verkoopdienst en bovenal In de schit terende prijzen, met een hoofdprijs bekroning ter waarde van f 6000. Voor het houden van de trekking heeft men de welwillende medewer king verkregen van Notaris C. J. Waldorp te 's-Gravenhage, welke trek king is vastgesteld op Donderdag 6 April a.s. BOEKBESPREKING. J. S. Fletcher: „De moord in Wrides Park." Ingen. f 2,—. Geb. f 2.50. Ultg.: Kramer's Uitgevers On derneming te Heemstede. Een werkelijk spannend boek, als nr. 1 van Kramer's detective-serie. Mr. Chaney weet op meesterlijke wijze geheimzinnige dingen tot klaar heid te brengen. Ieder, die met n verwaarloosde hoest is blijven doorloopen kent dat gevoel van beklemming op de borst, die U het ademhalen be moeilijkt. Val die beklemming met succes aan door middel van Abdijsiroop. Ze maakt de slijm op Uw borst los. zuivert Uw lucht wegen zoodat het beklemmende, pijnlijke gevoel bij het adem halen geheel verdwijnt. Laat Akker's Abdijsiroop, de bijzon dere kruiden-siroop, versterkt met „codeïne" dat ook voor U doen tegen hoest, griep, bronchitis, asthma. Flacon 90 ct.. f 1.50. f 2.40. f 4.20. Alom verkrijgbaar. iIngez. Med.) J Albert van Beek: „Be Cirkel sluit zich." Ingen. f 2,25. Geb. f 2,90. Ultg.: Bigot Van Rossum te Amsterdam. Een prachtige levensroman, waarin de schrijver ons de personen duidelijk voor oogen stelt. Het is een boek dat men leest en herleest. -0 Dorothy M. Large: „Be trouwe kameraad." Geb. f 1,90. Uitg.: De Tijdstroom, Lochem Dit zoo prachtig geschreven verhaal voor kinderen brengt ons de geschie denis van Maarten, de blinde man, met zijn trouwe kameraad, de hond Tim Een werkelijk verukkelijk kinderboek, dat wij kunnen aanbevelen SCHOONDIJKE. Over Februari 1939. GEBOORTEN: 16 Paul Petrus Marie, z.v. L. C. C, Cammaert en E. M. P. Haverbeke. HUWELIJKEN- 16 J. P. Boidin, 5-4 jaar, wednr., en E. L. Joris, 40 jaar, j.d. 16 C. I. Serlé, 25 jaar, j.m. uit Aardenburg en E, Marteijn, 22 jaar, j.d. INGEKOMEN: M. S. de Schoolmeester van Sluis; E. E. Minnaert en gezin van Hoofd plaat; G. I. Serlé van Aardenburg: A- j. Manneke van Groede. VERTROKKEN: J. S. Hubregtse naar IJzendijke; Joh. van Commence (wed. J. de Kok) naar Sluis. HOOFDPLAAT. Over Februari 1939. GEBOORTEN: 9 Maria Louisa, d.v. C. de Smit— Pielaet; 13 Ivonni Sophia, d.v. M. Le- liaert—de Wever; 25 Gerda Corrella Adriana, d.v. Georg Verstraete-Noèt; 28 Theophiel Franciscus, z.v. Th. Steij- aertSijnesael. HUWELIJKEN: 9 C. B. van Voren, 25 jaar, j.m. en M. M. de Vilder, 25 jaar, j.d.; 16 P. Duvivier, 25 jaar, j.m. en E. E. M. Rljkaert, 22 jaar, j.d. OVERLIJDEN: 17 Johanna Uitterhoeve, 73 jaar, wed. van J. Slmonse. De Zomertijd. Bij koninklijk besluit Is bepaald, dat de zomertijd dit jaar zal beginnen op 15 Mei en zal eindigen op 8 October. Nieuwe Vestigingsverboden. De Minister van Economische Zaken heeft op grond van de Vestigingswet kleinbedrijf bepaald, dat het zonder vergunning van dezen Minister verbo den is inrichtingen te vestigen In het rijwielbedrijf, den brandstoffenhandel en het schildersbedrijf. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een bont. Inlichtingen Gemeenteveldwachter. Arrondissemenis-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 10 Maart 1939. De volgende zaak werd behandeld P. J. de R., 31 jaar, landbouwer te Biervliet, had zich te verantwoorden wegens oplichting. Verdachte werd bi) dagvaarding ten laste gelegd, dat hij In 1938 te Bier vliet, met het oogmerk om zich of een ander wederrechtelijk te bevoordeelen, als rundveehouder georganiseerd zijnde in de Stichting Landbouw Crisis Or ganisatie voor Zeeland, gevestigd te Goes, aan die L.C.O. in de maand Mei op een door die L.CO. uitgege ven formulier valschelijk in stiijd met de waarheid heeft opgegeven, dat 2 stuks zijner melk- en kalfkoeien ten gevolge van mond- en klauwzeer wrak waren geworden, zoodat deze spoedig moesten worden opgeruimd, en ver volgens aan die L.C.O. in de maand Juni op een tweede door die L.C.O. uitgegeven formulier als nadere inlich tingen betreffende dat wrak geworden zijn en dat opruimen telkens valsche lijk in strijd met de waarheid heeft opgegeven, dat het wrak geworden zijn dier beide runderen bestond In het hebben van verzworen uiers, dat geen van die beide runderen nog op zijn bedrijf aanwezig waren, dat hij die beide runderen had verkocht aan ze keren H. Picavet te Westdorpe en dat hij als prijs voor die belde runderen tezamen van den kooper f. 100. had ontvangen, en zoodoende die L.C.O., althans August Cammaert, chef van de afdeeling Veehouderij dier L.C.O. heeft bewogen tot de afgifte aan hem verdachte van 2 identiteitsbewijzen (kalverschetsen) voor het jaar 1938. Elsch: 6 weken gev.str. Mr. P. C, Adriaansen vraagt geldboete of voorw, veroordeeling. Hooger beroep. Door B. v. V., 30 jaar, timmerman te IJzendijke, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis van den Politierechter van 21 Februari 1939, waarbij hij wegens „huisvredebreuk en „het uitlokken van huisvredebreuk' is veroordeeld tot f 25 of 15 dh. BRESKENS. Hoog water. Woensdagavond, tijdens den hevigen storm werd het water in de haven zoo hoog opgedreven, dat een gedeelte van den rijweg geruimen tijd onder water stond. De visschersvaattuigen, welke aan den steiger gemeerd lagen, waren niet te bereiken, daar ook de steiger geheel onder water stond. Broodprijs. Ook alhier hebben de bakkers den broodprijs met 1 cent per 8 ons ver laagd. BIERVLIET. Een slmultaanwedstrijd. De voorzitter van den Zeeuwschen Schaakbond, de heer Mullié, gaf Dins dagavond alhier in het „Oude Raad- huls'' een slmultaanwedstrijd. Door de griep was de belangstelling minder groot dan verwacht werd. Er werd gespeeld aan 8 borden. De heer Mullié won 7 partijen, terwijl de partij tegen den jeugdigen W. Borm voor hem verloren ging. In principe werd besloten tot oprichting van een schaakclub, zoodat de heer Mullié eer van zijn werk heeft. SCHOONDIJKE. Vastgestelde kiezerslijst. De vastgestelde kiezerslijst voor onze gemeente bevat voor het jaar 1939/40 de namen van 1133 kiezers. ZUIDZANDE. Raadsvergadering. Heden kwam de gemeenteraad In voltallige zitting bijeen. Nadat de voorzitter een verslag had uitgebracht van de gebeurtenissen van het afge- loopen jaar, werd met de gewone agenda begonnen. De voorzitter deelde mede, dat nog steeds geen overeenkomst met het destructiebedrijf van de Gekro is aan gegaan. De gemeente eischt betaling vanaf 1 Maart 1939 terwijl de Gekro betaling eischt vanaf 1 Juli 1938 Verschillende gemeenten hebben hierop reeds toegegeven, doch het schijnt dat onze gemeente in het ge lijk kan gesteld worden. Vanaf 1 Maart werkt dit bedrijf nu ook in de gemeen te, terwijl de overeenkomst zal worden aangegaan zoodra men het eens is over de betaling Dit advies wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Daarna worden leden plaatsvervan gende leden van het stembureau ge kozen. Plaatsvervangend voorzitter Is wethouder J. Risseeuw- de Hullu, le den de heeren J. Perduyn en Iz. Lu- teyn- Bouwens en plaatsvervangende leden de heeren P. Luteyn- Vermeu len en J. Ie Roy. In de vacature P. de Hullu in de commissie tot wering van schoolver zuim wordt gekozen den heer A. Beerens De pensioengrondslag van den heer S. Lako, kweekeling met akte wordt vastgesteld op f 500. Daarna komt de rideering aan de orde. De voorzitter geeft een uiteen zetting van het onderzoek van de des kundige en deelt mede, dat de ei gendommen van de gemeente ter plaatse zijn uitgezet door het kadaster. Na een bespreking wordt het plan aangenomen met 6 stemmen vóór, te gen dhr. Iz. Luteyn- Leenhouts. Hierna wordt de straatbelasting vastgesteld. Deze zal geheven worden van perceelen die aansluiting hebben op het aan te leggen riool en zal be dragen f2.50 per perceel. Het wordt met algemeene stemmen aangenomen Bij de rondvraag maakt de heer P Luteyn- Vermeulen opmerkingen over het gedrag van de schooljeugd op straat. De voorzitter merkt op dat hieraan van gemeentewege weinig te doen doch dat hij zal doen wat er kan aan gedaan worden, daar hem dit ook in het geheel niet bevalt. De heer Vetbuyt vraagt of ook dit jaar weer toelage zal worden verstrekt voor het schoonmaken van slooten onder de gemeente. Na een breed voerige bespreking blijkt hiertegen geen bezwaar te bestaan mits de steun niet wordt verleend aan personen, die de gemeente voor de gewone steun regeling om bijzondere reden moet weigeren. Het voorstel wordt aange nomen met 6 stemmen voor, tegen de heer Iz. Luteyn- Leenhouts. Laatst genoemde merkte op dat het niet juist is om steun te verleenen bij een werk, dat noodzakelijk moet worden gedaan, zoodat de polder dientenge volge het werk voordeelig gedaan krijgt. SLUIS. Volksonderwijs. De afdeeling Sluis van de vereeni ging Volksonderwijs hield In het hotel van den heer M. Sanders- de Paauw haar jaarlijksche ledenvergadering, on der voorzitterschap van den heer H. M. Kerpestein. De opkomst van de leden was niet groot. In een korte toespraak werd door den Voorzitter het verscheiden gememoreerd van wij Ien den penningmeester den heer J. J. Almekinders, die slechts noode zal vervangen kunnen worden. Met ontroering moet hij steeds te rugdenken aan de goede samenwerking, welke hij met den helaas te vroeg overleden penningmeester steeds had gehad. In zijn plaats werd tot pen ningmeester gekozen de heer P. van Daalen, die de functie aannam. Het bodeloon zou afgeschaft worden. In de plaats van het aftredende be stuurslid de heer T. van der Werff werd gekozen de heer Jac. Verschoore. Verder niets meer aan de orde zijn de, sloot de Voorzitter de vergadering. Verduistering te Doorn- pp; gemeente-ontvanger geschorst. Te Doornspijk is gis teren aangehouden en gevankelijk naar de marechaussee-kazerne te Wezep overge bracht de 60-jarige gemeente-ontvanger van Doornspijk, de heer R. P. De heer P. wordt ervan verdacht de ge meente voor een bedrag van meer dan 100 duizend gulden te hebben benadeeld. De burgemeester, de heer U. de Vries, constateerde eenigen tijd geleden, dat er met de boekhouding der gemeente iets niet in den haak was. Op zijn verzoek stelde de provinciale griffie te Arnhem een onder zoek in en daarbij werd een verschil van ongeveer 50.000 gulden in de boeken van den ontvanger geconstateerd. De boeken van den ontvanger werden voordien immer gecontroleerd door een raadscommissie, doch deze heeft nooit eenige onregelmatig heden kunnen ontdekken. Na vaststelling van het eerste deficit volgde onmiddellijk een uitgebreid onder zoek door den accountantsdienst van de Vereen iging voor Nederlandsche Gemeen ten en daarbij is ook aan het licht geko men, dat er een tekort was van meer dan 100.000 gulden. Waar dit geld gebleven is, weet men niet. De heer P. was ook kassier van de boe renleenbank te Doornspijk, doch de finan ciën van deze instelling en dit is wel merkwaardig werden door hem. steeds bijzonder zorgvuldig beheerd. Dat het groote tekort niet eerder is ont dekt ,is een volkomen raadsel, doch te Doornspijk wordt het toegeschreven aan gebrek aan controle voor de komst van den tegenwoordigen burgemeester, hetgeen ook fouten in ie administratie van de steunver- leening tengevolge had, waardoor eenigen tijd geleden een der wethouders gedwongen werd af te treden. De ontvanger, die een welgesteld land bouwer is, ontkent ten stelligste zich iets van de gemeentelijke gelden te hebben toe geëigend. H\j is voorloopig geschorst. Arbeider onder lading kolengruis gestikt. Bij de electrische centrale Amsterdam-Noord, aan den overkant van het IJ, is vanmorgen een ongeval gebeurd, dat een arbeider het le ven heeft gekost. Terwijl de arbeider bezig was een van de stortkokers, waarin kip karren automatisch kolen storten, door te steken, verloor hij zijn evenwicht en viel voorover in den koker. Voordat men het aanrijden van de kolenwagentjes kon stop zetten, had een reeds zijn inhoud in den koker gestort, met het gevolg dat de man werd bedolven. Toen men het slachtoffer had bevrijd, bleek de man te zijn gestikt. -rEen slordige dame. Op 27 October 1937 werd een dame, die in een pension in de Juliana van Stolberglaan te Den Haag woonde, telefonisch bij een familielid aan den Benoordenhoutschenweg ontboden, dat ernstig ziek was. Zij belde een taxi op om zich naar den zieke te be geven en vergat in de haast haar porte- monnaie, waarin ongeveer 300 gulden zat. (hoogstens 5 r.-gels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. DAMES, laat Uw haar NU perma nenten. Kost slechts f 1,45 de maand Maart. P. JANSEN, Dames- en Hee renkapper, Breskens De pensionhoudster liep haar achterna en overhandigde haar in de taxi de portemon- naie en ook nog een quitantie, die de dame in haar portemonnaie borg. Voor het huis aan den Benoordenhoutscheweg, vergat de dame haar portemonnaie wee.. Zij liep terug naar de taxi, maar zij vond de porte monnaie niet terug. Van dit verlies deed zij bij de politie aangifte, die geen licht in de zaak kon brengen De chauffeui wist van niets en de portemonnaie bleef weg. Ongeveer anderhalf jaar na deze episode, namelijk eergistermiddag, vond een tuin man, die bezig was een klimopheg te snoeien in den tuin van het pension in de Juliana van Stolberglaan, vanwaar de ver geetachtige dame inmiddels naar Brussel was vertrokken, waar zij thans woont, tus- schen takken een verweerde portemonnaie, bevattende ruim 182 gulden en de bewuste quitantie. De politie werd van deze vondst in kennis gesteld en zij is thans opnieuw bezig deze oude zaak op te helderen. Alfens publiek wordt nette manieren geleerd. Voor de eerste trouwpartij die dezer dagen in het nieuwe raadhuis te Alfen a.d. Rijn plaats vond, bestond uiteraard zeer veel be langstelling. Toen het publiek bij het raadhuis aange komen was, sloot men achter den stoet aan om de plechtigheid mee te maken. De fietsen werden fluks voor het ge bouw gezet. Terwijl de dames en heeren binnen waren zijn al die fietsen, plm. 30, netjes door de politie opgeborgen en achter slot en grendel gezet, vertelt de Rott. Toen de plechtigheid afgeloopen was, draafde daar een 30-tal menschen door el kaar om zijn fietsen te vinden, zonder resultaat. Men kwam bij de politie terecht om daar te hooren dat men een slordige beweging rondom het raadhuis had veroorzaakt. De bergplaats voor fietsen is achter het ge bouw. De inspecteur van politie heeft het pu bliek die netheid bij willen brengen. En om herhaling te voorkomen werd voor alle zon daars als straf uitgesproken dat de fietsen achter slot bleven tot drie uur. Een groot aantal dames en heeren kv am dien middag te laat op het werk Laat nu uw WOL-, KAPOK- of VEERENBED Wij zijn er speciaal voor ingericht. Veerenbedden ook drle-deelig, ook stoffeerwerk van meubelen. Wij halen en brengen alles franco thuis. Complete Meubileering IJZENDIJKE. Perceelen te koop gelegen te Groede aan den weg van Groede naar Bres kens ad f 1,per vierkante meter. Brieven onder num mer 15 bureau dezer courant. TE KOOP puike pootaardappelen (rood star) ook eetaardappelen Alles vorstvrij. Eenmaal hier ver bouwd. P.COLLEMEIIER, W 109 Breskens. Te koop of te huur: een voor alle doeleinden geschikt, staande te BRESKENS, nabij de haveneen staande teBRESKENS,Achterweg Te bevragen bij P. A. BASTING, Dorpsstraat 12, Breskens.

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 2