Radex een Chevrolet een Chevrolet afbraak Zeeuwsch Vlaamsche Bank ALLE BANKZAKEN Gevonden en Verloren. Binnenaanvarings- Reglement Sport. Hoogwatergetij Breskens, Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. Kerkboekjes Woensdag i Maart as. Landbouwersinspan, Paarden: Hoornvee: Landbouwhalm: eenig Huisraad. Vrijdag 3 Maart 1939, Huis met Tuin, Zaterdag 4 Maart 19; Luxe Post. Waarom Vraagt dit aan de bezitters van een CHEVROLET. Deze zullen 0, door ervaring, mede- deelen dat een voordeelige wagen, een betrouwbare wagen, een zuinige wagen, teen economische wagen Vraagt demonstratie aan de Dealers; FIRMA W. DE SMIDT, Gebr. DE BLIEK - Breskens Kon. Boekhandel E. Boom-Bliek, Breskens OOSTBURG, TELEFOON 49 Maatschappij onder voorzitterschap van den heer A. I. Leenhouts. In zijn openingswoord wees de Voorzitter op de door H.M. de Ko ningin gesproken woorden en dat vrees voor afbraak moet worden om gezet in wil tot opbouwen. Spr. wees op de verdeeldheid in den Chr. Boe- ren- en Tulndersbond, zoo ook heeft den geheelen landbouw te lijden van den invloed van politieke belangen, En toch is samenwerking op land bouwgebied goed mogelijk. Uit het jaarverslag van den Secre taris, de heer J. B. Becu, bleek, dat de Kring Oostburg Het afgeloopen jaar weer veel heeft gepresteerd. Een zeer waardeerend woord werd gesproken tot den heer C. van Dix- hoorn, die wegens hoogen leeftijd zijn ambt van penningmeester moest neerleggen. In zijn plaats werd be noemd de heer G. van Hal te Sint Kruis. De heer De 'v'inck hield een lezing over: Verbetering van Cultuurgrond door middel van werkverschaffing en bestrijding van werkloosheid onder de landarbeiders. De heer I. Luteijn bracht verslag uit van zijn gevolgde cursus aan de Volkshoogeschool te Bakkeveen. BIERVLIET, Vastgestelde kiezerslijst. De door B en W. vastgestelde kiezerslijst bevat 1193 kiezers. AARDENBURG. Vastgestelde kiezerslijst. De kiezerslijst, vastgesteld voor 1939/ 1940 voor onze gemeente bevat 1175 kiezers. Tooneeluitvoering. De Rederijkerskamer „Fortuna" te Draaibrug bezorgde Zaterdagavond 1.1. haar leden een zeer goed verzorgde tooneeluitvoering in het lokaal van den heer J. Klompe. Eerst trad de junioren-afdeeling op met het kinder- tooneelspel in één bedrijf, getiteld: „De kleine toorieelclub 1 door H. de Jong. Het stukje werd alleraardigst voor het voetlicht gebracht. Het tweede stuk was een tooneel- spel in drie bedrijven, getiteld: Polly Perkins'' vertaald naar Douglas Murray door Gerard Nielen. Het tooneel was keurig versierd. De tollen werden goed weergegeven. Vooral de damesrollen waren in go^de handen. M. Pattist f Zondag 26 Februari overleed on verwacht de heer M. Pattist, oud-ge meenteveldwachter en ex gemeente bode. Hoewel 78 Jaren oud, toonde hij nog veel belangstelling in het ge meenteleven. Hij was eerelid van de Aardenburgsche Fanfaren. Kort geleden werd bij ziek, maar hij ging goed vooruit, tot Zondagmiddag plotseling het einde daar was, Tot 1895 was de overledene politie agent te Vlissingen. In dat jaar werd hij benoemd tot veldwachter alhier, wat hij tot 1921 bleef. Tot 1935 was hij gemeentebode. Voor 40 jarigen trou wen dienst werd hem toen de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau verleend. Zijn heengaan is een zware slag voor zijn nog krasse 84-jarlge echtge- noote GROEDE. Vastgestelde kiezerslijst. De door B en W. vastgestelde kiezerslijst bevat de namen van 1350 kiezers. SLUIS. Een jubileerende rederijkers kamer. Een der oudste vereenigingen te dezer plaatse viert haar jubileum In Maart 1864 werd door enkele ingeze tenen de rederijkerskamer de Oranje bloem opgericht, welk feit thans na 75 jaar aanleiding geeft tot een feestelijke herdenking. Een der meest bekende inwoners van het Sluis der negentiende eeuw, de man wiens nagedachtenis in hooge eere wordt gehouden, gaf den stoot tot de oprichting: het was Johan Hen drik van Dale, hoofd van de openbare lagere school, archivaris der stad Sluis, bekend door het standaardwerk dat zijn naam draagt (van Dale's Groot woordenboek der Nederlandsche taal). In het cultureele leven van dit oude Vlaamsche stadje, dat in den loop der eeuwen nauw met het Noorden ver bonden Is maar nog steeds hechte banden met Vlaanderen onderhoudt, heeft de rederijkerskamer nu reeds drie- kwarteeuw een werkzaam aandeel gehad. N. R Crt. SCHOONDIJKE. Gevonden: Een wieldop van een motorrijtuig. Een paar beenpijpen. Inlichtingen Gemeente Veldwachter. VOETBAL. Nederland Hongarije 3—2. Alle sombere verwachtingen ten spijt behaalde het Nederlandsche voet balelftal Zondagmiddag te Rotterdam een kranige overwinning op de ge vreesde Hongaarsche professionals- ploeg Marktberichten Jac. KNOOP, Amsterdam. Maandag 27 Febr. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.103.30. Zeeuw Blauwen 3.20-3.40. Alle soorten Klel- eigenheimers, 1.90—2.10, alle soorten Poters van 1.75—2.30. Alle soorten Bint|es per 100 K.G. 2.602.80, alle soorten Bevelanders 1.85-1.90. alle soorten Zandaardappelen 1.752.50, verder per 100 K.G. Drent- sche en Overijsselsche Zandeigenhei- mers 2.60—3.00, alle soorten Bonken per 100 K.C. 2.50-3.00. DAGEN vm nam Woensdag I Maart 8.42 9.06 Donderdag 2 10,08 10,32 Vrijdag 3 11,22 11,46 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz Woensdag 1 Maart nam. 18,06 Donderdag 2 18,07 Vrijdag 3 18,09 jtt~- Uil dankbaarheid. Dezer dagen overleed te Ijampstead een 77-jarige industrieel, die het grootste deel van zijn vermogen, ongeveer 50.000 pond, heeft nagelaten aan de verpleegster, die de laatste jaren bij hem in dienst was. Zuster Ada Ryan, die thans 28 jaar oud is, was 4'/a laar geleden bij het echtpaar Gund,yin dienst gekomen als verpleegster voor mevrouw Gundty, die ziekelijk was Toen zij in 1936 over leed, liet zij zuster Ryan op haar sterf bed beloven voor haar man te blijven zorgen. Dit is geschied en uit dank baarheid heeft de man, die geen na bestaanden had, haar vrijwel zijn heele vermogen vermaakt. Door een auto overreden en gedood. Gistermiddag liep het 6- jarlg zoontje van de weduwe Molen- sloot-Moreval iB de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel onverwachts den rijweg op, om een wegrollenden bal te pak ken. Op hetzelfde oogenblik naderde een autobestelwagen van den borstel- handel Vermunt uit Roosendaal. On danks krachtig remmen kon de bestuur der een aanrijding niet meer voorko men. De jongen kreeg een ernstige schedelbasisfractuur, waaraan hij enkele uren na het ongeluk is bezweken. Gisteravond om kwart voor zeaen is op den Blokdijk te Blokker (N.-H.) de 67-jarige heer van der Laan, die naast zijn met een paard bespannen bakkers kar stond, door een passeerende auto aangereden, waarbij hij vrijwel op slag werd gagood. Het zwaar verminkte lijk is naar het St Jansgasthuis te Hoorn gebracht. De heer van per Laan was de eerste wethouder van de gemeente Blokker en kerkmeester van de parochie Oos- ter-Blokker. Voorts vervulde hij nog tal van andere functies op maatschap pelijk en kerkelijk gebied. De Pauskeuze. Aangezien Woensdagmorgen a s. kardinaal O'Con- nnel. aartsbisschop van Boston„ kar dinaal Leme, de aartsbisschop van Rio de Janeiro en kaïdlnaal Copello de aaitsbisschop van Buenos Aires reeds te Rome zullen aankomen, zal het conclave op denzelfden dag s'mid- dags geopend worden. De eerste stem ming voor de verkiezing van een nieuwen paus zal dan Donderdagmor gen plaats hebben. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Uw adres voor prima Pootaard- appelen, ook bij kleine hoeveelheden, is en blijft Iz. VERHULST. Grolde. Voor Schrijfbehoeften een voor deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Rouwcirculaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. Een vrolijke boel. Een Nij- meegsche familie had zich voor eenl- gen tijd naar het buitenland begeven, en daarbij het dienstmeisje opdracht gegeven, geregeld in de woning te gaan kijken en de post op te sturen. Haar 18-jarige broer, een fabrieks arbeider, heeft het meisje eenmaal vergezeld en toen de situatie in de woning nauwkeurig opgenomen, ten einde later zijn slag te slaan. Zonder dat zijn zuster hiervan wist, bracht hij herhaaldelijk een bezoek aan de wo ning, waarbij hij door vijf vrienden vergezeld werd. Zij installeerden er zich zoo goed mogelijk, rookten de sigaren van den heer des huizes, dronken diens wijn, lieten de gramo- phoon draaien en speelden lustig piano. Ook werden eenige jonge meisjes uitgenoodigd, waarbij de fa brieksarbeider het liet voorkomen, als of hij de zoon des huizes was, wiens ouders in het buitenland vertoefden. Intusschen kwamen de jongelieden van kwaad tot erger. Bij een van hun bezoeken wist de jongeman 25 gou den tientjes, een gouden 20 frs.stuk, gouden sieraden en een tooneelkijker te bemachtigen die tot goeden prijs werden verklaard. Evenwel werd spoedig de recherche in het geval gemengd en deze was de jongelieden weldra op het spoor. Een deel van den buit kon nog in beslag genomen worden. De fabrieks arbeider en zijn vijf kornuiten zijn gearresteerd. Zware straffen tegen jeugdige misdadigers. Het bijzondere ge rechtshof te Berlijn heeft gisteren In het proces tegen autobandieten, die Donderdag bij Berlijn een overval met roof gepleegd hadden op een autöjno- bilist, den 19 jarigen Arthur Gosé op grond van de wet tegen straatroof door middel van autovallen in drie gevallen drie maal ter dood veroor deeld. De 16-jarige Helz Gose kreeg zes jaar gevangenisstraf en een 19-ja- rige beklaagde kreeg wegens heling zes maanden gevangenisstraf. Ernstig ongeluk. Gisteravond om streeks half acht Is een auto, bestuurd door den heer Hustinx, Belgisch con sul te Maastricht, op den rijksweg onder de gemeente Beek, met flinke vaart tegen een aldaar stilstaanden vrachtwagen, geladen met grint, ge reden De botsing was zoo hevig, dat de aanrijdende auto geheel werd inge drukt. De heer H. werd ernstig ge wond, vooral in het gelaat en is, na dat een dokter het eerste verband had gelegd, raar het ziekenhuis Calvariën- berg te Maastricht gebracht. Van een wagen gevallen. Door het schichtig worden van een paard, dat voor een wagen was ge spannen, is gistermiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het 22-jarige meisje Frencken uit Maasnlel in het gehucht Maasbroek om het leven Is gekomen. Het slachtoffer was met haar 14-ja rige zuster met paard en wagen aan het venten, toen het paard plotseling schrok en op hol sloeg, waardoor beide meisjes voorover van den wagen vielen en het 22-jarige meis|e zeer ongeluk kig op het wegdek terecht kwam. Het meisje is enkele oogenblikken later aan haar verwondingen overleden. Haar 14-jarige zusje klaagde over pijn in het hoofd, maar dit was groo- tendeels het gevolg van den schrik. Het ongeluk was door niemand gezien: het slachtoffer en haar zusje zijn naar de ouderlijke woning gebracht. verwijdert onmiddellijk inktvlek en schrijffout Gegarandeerd. E. BOOM - BLIEK, Breskens. Het Bestuur der Waterkeering van het Calamiteuze Waterschap OUD EN JONG BRESKENS zal trachten bij inschrijving voor te verkoopen: het voormalige Directiegebouw, staande aan de Nieuwe Sluis, gemeente Breskens, behoudens goedkeuring van H.H. Gedepu teerde Staten van Zeeland. De voorwaarden liggen ter in zage bij den tijdelijk Secretaris- Ontvanger en den waterbouwkun dig ambtenaar. Het gebouw is te bezichtigen op Vrijdag 3 Maart 1939 van 10 tot 11 uur. Inschrijvingsbiljetten worden in gewacht Dinsdag 7 Maart 1939. des voorraiddags vóór 12 uur bij den tijdelijk Secretaris-Ontvanger. Iz. P. BECU, Voorzitter. E. SEUHS, tijd. Secr.-Ontv. GROOTE SORTEERING in alle prijzen. Koninkl. Boekhandel E. BOOMBLIEK, Breskens Notaris J. MIJS te Oostburg zal op des nam. 12,30 uur, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond door den heer W, J. HOSTE te Oostburg, publiek om contant geld verkoopen: een bestaande in: LADY, bruine merrie 11 jaar. MIRZA, bruine merrie 8 jaar, be- of geveulend. MINA, vosse merrie, 8 jaar, be- veulend. LIES, zwarte merrie, 2 Jaar. Grijze hengst, 1 jaar. Bruine hengst, 1 jaar. 3 baatgevende Melkkoeien: HOOPJE, 2 maal gekalfd. BLARE, 5 maal gekalfd. MARTHA, 5 maal gekalfd. 2-jarige Vaars. 3 1 Va-jarige Vaarzen. 1 Va -jarige Os. 1-jarige Os. 1-jarige Vaars. 3 kalveren. Melkschaap, dik van lam. Zeugvarken, dik van biggen. 3 Loopvarkens. 70 Kippen. 4 menwagens met ijzeren assen en rongen, driewielskar, zejfbln- der, maaimachine, zaaimachlne, 1 kapmachine, ros met stangen en snijmolen, vorentrekker, l-schar Melocte wentelploeg, 2-scharploeg 3 kleine sacksploegen (v. '2 paar den en 1 paard), nieuwe Melotte egge voor 2 en 3 paarden, zware en lichte ijzeren eggen, 5-balks en 4-balks eggen, zempegge, zig zageggen (2, 3 en 5-velds), slee per, rolblok, windmolen, bieten molen, slijpsteen, kruiwagen, 2 dekzeilen, lange en korte ladder, vorken in soort, bieten-, aard appel-en mestrieken, 100 ruiters, droge mutsaards, brandhout, 7 koopen 6-jarig kaphout, harnassen en aamscheenen, eggetanden, paardentuig en botsttuig, bascule metgewichten.graanzeeven, graan maat, schoppen, 2 meelkisten, 2 snoeibeitels, karngerief, ovenge- rief en ORDE DER VERKOOPING: 12,30 uur brandhout, karngerief, ovengerief, kippen, eenig huis raad. 2 uur paarden. Bergplaats voor fietsen op de hofstede. ZONDAGS GEEN KIJKDAG. voorhanden in den Kon. Boekh. van E. BOOM—BLIEK, Breskens Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg, zal op des nam. 4 uur. in het café van dhr Klompe te Draaibrug, ten verzoeke van Mej. Wed. Ph. Ph. C. DE BRUIJCKERE—van Mal- deghem. zoo mogelijk in één zit ting, publiek worden verkocht: een gelegen te Draaibrug, gem. Aar denburg en aldaar ka'd. bekend in Sectie D, nr 508, groot 3 a 17 ca. Te aanvaarden In gebruik bij be taling kooppenningen 1 maand na toewijzing. Grondlasten voor rekening kooper vanaf 1 Januari 1939. Meerdere inlichtingen te verkrij gen ten kantore van voornoem-., den Notaris. Notaris Mr A. J. PEEREBOC E te Gtoede zal op des nam. 2 uur, ten verzoeke den heer A. P. LEENHOUT.' k) Schoondijke. aan diens woon! te Schoondijke, aan de Veldstr. publiek verkoopen tegen conta betaling 10 stoelen, leuningstoel, 2 bloeip tafeltjes, 2 tafels, spiegels, lar matras, bed met toebehoor n zeilen en matten, 2 kachels, binet, schilderijen, glas geleie en aardewerk, 2 klokken, pl 1000 kg. kolen, 200 k.g. aa appelen, spektobben, kruiwag f] kleerkist, droogrek, enz. (j ti St ui Boekhandel' E. BOOM—BLI Breskens. .111*1 IS. OR TENMINSTE Fl. WO KOOPT. iO-N fV A N GT HET GESCHENK ÉN'BUNDEL NOVELLEN k r

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3