CHEVROLET TRUCK 4 14 1 tot 14 ton vanaf f1425.-- Voor uw Brillen Opticus Schroote, Rechtszaken. emengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. tweede meisje. Buitengewone Algem. Vergadering Kamer-werkmeisje nette Dienstbode Dames Een bespaart op alle manieren: bij aankoop, op verbruik, op onderhoud, op afschrijving. verschillende modellen Duizenden tevreden cliënten. FIRMA W. DE SMIDT, Gebr. DE BLIEK - Breskens Nu ook Haken no. 3 Steek voor steek no. 9 Nieuwe Modeblad en Oké Kon. Boekhandel E. Boom-Bliek, Breskens. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Oor de Arrondissements-Rechtbank [iddelburg is benoemd tot beêedigd ten Parkette van den Ambtenaar het Openbaar Ministerie bij de ongerechten in het Arrondisse- Middelburg de. Heer Mr, W. K. Hengeveld, vroeger wonende te srdam, thans te Middelburg. De emde werd beëedigd ter openbare htzitting van genoemde Rechtbank 0 Februari 1939. logwatergetij Breskens, lensdag 22 Febr. 2.52 3,16 inderdag 23 3,22 3,46 ijdag 24 4,57 5,21 tht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) lensdag 22 Febr, nam. 17,41 ederdag 23 17,42 Sdag 24 17,44 DAQEN vm nam iar verloofde met een aardap- «esje gestoken. Zondagmid- vandelde een paartje in de Nieuwe burgerstraat te Amsterdam. De chen hadden ruzie; men maakte r harde verwijten en tenslotte le het 20-jarige meisje een aar- elmesje te voorschijn waarmede zij vriend in de borst stak. De man, 21-jarige bewoner van den O.-Z. burgwal, moest in het ziekenhuis en verbonden. Het meisje werd, Dor de politie te zijn verhoord, op vrije voeten gesteld. water gereden en verdron- Zondagavond is de 30-jarige er Beek uit Tubbergen met zijn in het kanaal in de buurtschap ogen gereden, en om het leven enen. Ben de burgemeester en de ge- iteveldwachter na het ongeluk ter ise kwamen, en den bestuurder uit benarde positie wilden verlossen, hij reeds te zijn overleden, ermoed wordt, dat de man misleid door het feit. dat over de ter tse liggende brug de weg linksaf echtpartij in Den Bosch zijl Maandagmiddag de carnavals- icht over het Bossche marktplein ontstond in een café aan de Markt hevige vechtpartij. Plotseling klonk en scherpe gil, waarna de café- der J. Meyvis op den grond ineen et bleek dat de man zware steek- den in de zijde had gekregen. Re- cheurs, die in grooten getale op marktplein aanwezig waren, snelden iddellijk toe. Onder leiding van missaris J. Staal werd een diep- id onderzoek ingesteld en de politie [de erin de vermoedeiijken daders rresteeren. Het waren de 60rjarige uit Den Bosch en zijn beide onzoons. De caféhouder zou heb- geweigerd aan deze personen, die lescgonken toestand verkeerden en instig bekend staan, toegang tot taak te verleenen. Niettemin slaagde r later in toch binnen te sluipen na de vechtpartij ontstond, tt slachtoffer is in hoogst ernsti- toestand naar het groot Zieken huis overgebracht. en laffe streek. Op het bouw- t achter de van Speykstraat te nlngen, waar geheid wordt, kwam erochtend tot de ontdekking dat zwaar touw, reep genaamd, waar een heiblok hangt, tot op de helft ittelijk was doorgesneden. Geluk- is dit ontdekt, voordat men met heien begonnen was, tengevolde tvan waarschijnlijk een ernstig on- ik is voorkomen. )e recherche stelt een onderzoek in. schijnt, dat er vijandschap bestaat chen verschillende heibazen, die bij bouwwerken werkzaam zijn. lotor-ongeluk. Gisteravond de 24-jarige winkelbediende C. uit Goes langs den Rijksweg van sterdam naar huis, toen hij hij de ielaan e Overschie, door den mist «leid. e veel naar links hield. Het olg was dat hij In aanraking kwam de verhoogde afscheiding tusschen twee banen en kantelde. Mét een "dwonde werd hij opgenomen. Overreden en gedood. Gis termiddag is het 9-jarige jongetje W. Palsma te Ternaard, toen hij achter een paard en wagen vandaan kwam en den weg wilde oversteken, door een vracht auto, die met zand was geladen, over reden en op slag gedood. Den be stuurder van den auto trof geen schuld- Uit een Duitsche gevangenis ontsnapt. Op niet minder avon tuurlijke wijze dan waarop dezer da gen een Nederlander uit Glanerburg wist te ontsnappen uit de gevangenis in Gronau, heeft een ingezetene uit Winterswijk weten uit te breken uit de gevangenis te Borken. Sedert 29 November 1938 zat deze Winterswijker gevangen In Borken, waar hij werd vastgehouden, verdacht van het smokkelen van deviezen. Hoe wel de „Herr Inspektor," naar de Winterswijker mededeelde, overtuigd was van zijn onschuld aan het hem ten laste gelegde bleef zijn invrijheids- stelling uit. Wel deelde de inspecteur hem eenige malen mede, dat hij zijn onschuld als vaststaande beschouwde. De gevangene besloot toen om zelf handelend op te treden en zijn vrij heid dan maar te nemen. Te dien einde verzamelde hij met groot ge duld stukjes touw, die hij tot een lang en sterk geheel aaneen knoopte. Op den zolder van het gevangenisge bouw wist hij de verdere voorberei ding voor zijn vlucht in orde te bren gen. Hij bond hier het touw aan een stevigen balk, leidde het door het dakraam en liet het naat huiten zak ken. Intusschen was hij er in geslaagd de beschikking te krijgen over zijn kleeren en die verstopte hij op een bereikbare plaats, zoodat hij er bij zijn vlucht snel de beschikking over zou hebben Al deze voorbereidingen waren zeer minutieus en weloverwogen uitgewerkt, zoodat zij niet de aan dacht trokken. Zaterdag j.l. nu was de Winters wijker gereed gekomen om de vlucht te wagen. Hij hield zich den geheelen dag ziek, en toen het omstreeks zes uur etenstijd was geworden, verklaarde hij niet te kunnen eten en maar liever naar bed te gaan. In plaats echter van zijn bed op te zoeken, snelde hij naar boven, naat den zolder, schoot een van zijn eigen kleedingstukken aan en liet zich langs het gereed hangende touw afglijden. Op 10 m. boven den grond bleef hij nog een oogenblik haken, doch wist zich door zich met de voeten af te stooten te bevrijden, en kwam ten slotte te land in het zand op den grond, waarbij hij zich aan handen en voeten ver wondde. Een van de moeilijkste deelen der ontvluchting volgde toen. Hij moest een vervoermiddel hebben om zich zoo snel mogelijk uit de omgeving van de gevangenis te verwijderen. Reeds wist hij, dat zijn rijwiel wegge borgen stond in een ander deel van het gevangenisgebouw. Met de grootste omzichtigheid be gaf hij zich derwaarts, wist de deur van de bergplaats open te breken, slipte naar binnen en -j- na zich geheel van zijn gevangeniskleeding te hebben ontdaan, en zijn eigen plunje te heb ben aangetrokken sprong hij op zijn fiets en verdwetn in de richting van Burlo In de nabijheid van deze plaats echter, merkte hij hoe een auto met felle zijlichten, met groote snelheid naderde. Aangezien hij vefmoedde, dat men zijn vlucht reeds had opgemerkt en thans achter hem aanjoeg, sprong hij snel van zijn rijwiel en verborg zich in een sloot, De auto passeerde zon der dat hij opgemerkt werd. In Burlo zette hij zijn fiets bij een van zijn ken nissen en trok daarop te voet door de bosschen van Salm naar de Nederland sche grens. Een grensbewoner, die 'i auto bezat, bracht hem vervolgens veilig naar huis waar zijn komst met groote vreugde begroet werd. Drie woningen te Borculo af gebrand. Gistermiddag zijn door nog niet bekende oorzaak drie arbei derswoningen te Borculo afgebrand. De brand is ontstaan in de woning van de familie Winkelman. Ofschoon de brandspuit spoedig ter plaatse was, kon men tegen het vuur, dat zich in tusschen aan de twee belendende wo ningen van de families Groothaar en Timmerije had medegedeeld, niets uit richten. De drie woningen, welke deel uitmaakten van een blok van acht kleine huisjes, zijn geheel uitgebrand. De aangrenzende woningen kregen waterschade. De bewoners waren slechts laag verzekerd. Inval in een geheimzinnig pak huis. Eenige dagen geleden viel het de politie hier ter stede op, dat er iets geheimzinnigs gaande was in een pakhuis in de Banketstraat, nabij den Goudschensingël. De ruitjes van het pakhuis werden wit geschilderd, kijkgaatjes werden dicht gemaakt en er verschenen carriers en vrachtauto's voor het pand, waarvan kisten en doozen wetden gelost, die in het pakhuis wer den gebracht. Het pakhuis werd in de gaten ge houden en Vrijdagavond gingen eenige rechercheurs een verder poolshoogte nemen, waarbij zij evenwel ontdekten, dat er niemand in het pand was. Men zocht den eigenaar op, die alleen kon mededeelen. dat hij het pakhuis ver huurd had aan een zekeren V., die in de Willemstraat zou wonen. Diens wo ning werd met een bezoek van de politiemannen vereerd, maar V. was niet thuis. Wel ontmoetten de recher cheurs er een zekeren F. B„ die hen begroette met de woorden: „Ik weet wel waar jullie voor komen, het gaat zeker om het pakhuis in de Banket- straat, maar daar Is heusch niets te vinden". Hoewel B. verder zeide, dat hij dien avond V. nog verwachtte, verscheen deze niet. Intusschen was bij het pak huis een post geplaatst en daardoor gelukte het den huurder 's nachts zijn pakhuis te zien binnengaan. Dadelijk verschafte de politie zich nu ook toe gang tot het pand, waarbij bleek, dat de huurder, niet V. heette, maar de 37-jarige M. J. B. K. was, dien men, in verband met overtredingen van cri sismaatregelen, reeds kende. In het pakhuis werd - wat bij de politie verwacht werd - geen geheime distilleerderij gevonden, maar een vol ledige broedmachine, geschikt om 3200 eieren te laten uitbroeden De machi ne was vrijwel bedrijfsklaar, maar er waren geen eieren in. De politie heeft de broedmachine, die een waarde heeft van f 1500 in beslag genomen. K is meegenomen naar het hoofd bureau van politie. In 1936 heeft de politie dezelfde broedmachine reeds in beslag genomen, welke toen stond op gesteld in een pand In de Plantage straat. Er zaten toen eenige honder den eieren in. K. is toen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en een zekeren proeftijd, welke thans eigenlijk nog niet om is. De broedmachine kreeg hij later terug, maar onder voorwaar de, dat hij deze zou verkoopen, of dat hij zich zou aansluiten bij de pluim veecentrale. Behalve de broedmachine zijn ook een aantal doozen, bestemd om kui kens te vervoeren, in beslag genomen, Sportbeoefenaars over Moreele Herbewapening. Voor den aan vang van den voetbal-wedstrijd tus schen de teams van Arsenal en Chel- Zaterdagmiddag te Londen ge speeld, heeft de manager van Arsenal, George Allison, een aantal van de bekendste Engelsche sportbeoefenaars ingeleid, die de 60.000 toeschouwers van den wedstrijd door megaphooris hebben toegesproken over de taak van den sportbeoefenaar in het vre deswerk, dat moreele herbewapening is. Als eerste sprak kapitein Eyston, de bekende wereldrecordhouder, die vertelde hoe enkele duizenden paarde krachten noodig waren om hem over het strand te trekken Hij zou nooit zulk een snelheid kunnen bereiken, wanneer die paardekrachten niet de zelfde richting uit trokken. Zoo is het ook met een volk: alle menschen moeten in één richting trekken. Wie niet meetrekt, doet als een snelheids- record)ager, die het heele strand voor zich moet hebben. Als iedereen ge noeg mee 'wilde deelen en mee wilde zorgen, dan zouden er geen ongeluk ken op den weg meer gebeuren, Dan zou men ook een begin maken met afdoende bestrijding van de werkloos heid en van het oorlogsgevaar. Len Harvey, de Engelsche zwaarge wichtkampioen, had van zijn trainer geen verlof gekregen om naar Londen te gaan. De bekende Middlesex- cricketer, john Guise, las evenwel een brief van hem voor, waarin hij schreef, dat het doel van den bokser is zoo veel mogelijk te geven en zoo weinig mogelijk te ontvangen. Dit is ook het doel van de moreele herbewapening Tenslotte sprak de eerste tennis speler van Engeland, Bunny Austin, tot het publiek. Hij zeide, dat mo reele herbewapening ons allen kan helpen, als wij er zelf maar iets aan doen. Wij kunnen er lederen dag thuis mee beginnen. Een aantal Deensche Olympische recordhouders had een telegram ge zonden, waarbij deze sportbeoefenaren de verwachting uitspraken, dat het streven naar moreele herbewapening de sportslieden van alle landen zal bijstaan om de bruggen van land tot land te versterken. DAMES, wil u tegen Zondags een goed verzorgd kapsel, kom dan even bij ons aan. Ook den geheelen Zaterdag geopend. A. HAARTSEN, Kapper. (hoogstens 5 regels) Prijs t 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J, RISSEEUW M66 Zuidzande. Marktberichten. Jac. KNOOP, Amsterdam. Maandag 20 Febr. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.20—3,50. Zeeuw Blauwen 3.40-3 50, Bonten en Blauwe Poters 2.20—2,40, Zeeuw Bintjes 2.10- 2.20, Idem Poters 1.70—1.90, Zeeuw Eigenheimers 1.90—2.20, Eigenheimer Poters 1.701.90, Zeeuw Bevelanders 1.90—2.10, idem Poters 1.601.80, Ypolder Bevelanders 1.902—.Haar lemmer Bevelanders 1.80 - 1.90. Ypol der Bonten 3.25-3.40, Ypolder Blauwen 3.303.40, Nootd-H. Blauwen 2.80— -, Blauwen Eigenheimers 2.30 2.50, Hillegommer Zandaardappelen 2,10— 3.15, Aanna Pauwlowna Zandaard appelen 2.10—3.15, Texelsche zandaard appelen 2.10—3.15, Zand Roodstar 2.502.80 Friesche Roodstar 2.80— 3.00, dito Poters 1.90-2.10, Flakkeesche Roodstar 2.80—2.90. dito Poters 1.90- 2,10, dito Eigenheimers 1.902.10, Eigenheimer Poters 1.70—1.80, Spui- sche Eigenheimers 2.002.20, dito Poters 1.80—1.90, Friesche Bintjes 2.10—2 30, Friesche Roodstar 2.80 3.-. Verder per 100 K.G. in balen van 50 K.G. Zand Eigenheimers uit Drente en Overijssel 2.50 - 3.00, alle soorten Bon ken 2.50-3.00. Artikel 10 bis Motor- en Rijwielwet. Burgemeester en Wethouders van BRESKENS maken bekend dat de Nijverheidsstraat, in verband met het uitvoeren van bestratingswerken vanaf 22 Fe bruari 1939 tot nadere aankondi ging voor het verkeer met motor rijtuigen,- rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders van Breskens: Mr j. P. DROST, Voorzitter. I- A. EEKHOUT, Secretaris. Breskens, 21 Februari 1939. Wegens ziekte der tegenwoordige, direct gevraagd een Hotel DE VUIJST, Breskens. Te huur gevraagd: nette BURGERWONING voor klein gezin, omtrek Oranjeplein. Brieven letters R. C. 350. van Aandeelhouders der N.V. Van Melle's Confectionery Works, gevestigd te Breskens op Vrijdag 10 Maart 1939, des nam. om 2 uur ten kantore der Vennootschap. Houders van aandeelen aan toonder hebben toegang op vertoon hunner aan- deelen. Om aan de stemming te kunnen deelnemen zijn zij ver plicht uiterlijk op 6 Maart 1939 hun aandeelen tegen regu te deponeeren ten kantore der vennootschap. Agenda: 1. Statutenwijziging, waarvan het concept ter inzage ligt ten kantore der vennootschap. 2. Voorstel Directie tot uitkeering dividend 1937 op de cum. pref. aandeelen. BRESKENS, 17 Februari 1939. De Commiisarlssen van gemelde N.V. Gevraagd Intern; voor dag en nacht. Sollicitaties te richten tot Hotel Royal, W de Withstr. 14-18, Rotterdam De nieuwste nummers heden ontvangen van: Het Nieuwe Modeblad Weldon Cataloque Childrens Dress Home Fashions La Belle Parisienne Gloria Elegances Pratigues Byou de Mode Costumes-Manteaux Prestige Selections Nouvelles Votre Goüt La Femme Elegante Revue des Modes Beyer's Mode für Alle Kon. Boekhandel E. BOOM-BLIEK Breskens. 1 i i e ,t naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 22 Februari van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparatie*. C®»OAR, 'ALS U VOOR TENMINSTE PI. 2.50 KOOPT, O N T VIA N G T U HifT 'GESCH ENK EEN BUNDtL NOVELLEN VOORHANDEN: LAATSTE NUMMERS, i

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3