Electr. Waschmachine /Birker- HUIS Zeeuwsch-Vlaamsche Bank ALLE BANKZAKEN li» Ga'sW&reïds Mooiste Vulpen Wacumatic Prijskamp metde Jaskaart Afbraakhout, Binnenaanvarings- Röglement Draineerbuizen 5 c.M. b,i W. WOITTIFZ ZONEN, Paarden: Hoornvee: Gemengd Nieuws Kleine Advertenties eens zien bij Advertentiën. geen huisslachtingen W J LFJNHOUTS, Zaterdag 11 Febr. a.s., Woensdag 15 Febr. a.s Woensdag22 Febr,a.s Gemakkelijk, vlug en goedkoop verricht de geheel uw wasch. Vraagt prijs en inlichtingen. 3e\>v. ^ooVus - ^resVexvs. Nu ook Haken no. 3 Steek voor steek no. 9 Nieuwe Modeblad en Oké Kon. Boekhandel E. Boom-Bliek, Breskens. OOSTBURG, TELEFOON 49 Donderdag 16 Febr. a.s W oensdag 2 2 Febr. a.s. i Woensdag i Maart a.s. Landbouwersinspan, Landbouwhalm: eenig Huisraad. het heffen van schoolgeld. Daar dit vastgesteld is volgens belastingopgave verzoekt B. en W. de raad hierop af wijzend te beschikken. Aldus wordt besloten Een verzoek van dhr. L. J. Goed- bloed waarin deze zijn ontslag vraagt als onderwijzer aan de O. L. S. A alhier, hetgeen wordt verleend met dankzegging voor de bewezen diensten, evenals aan Mej. Broer, handwerk- anderwijzeres aan dezelfde school. Voor de benoeming van een onder wijzeres aan de O L. S. A was uit 45 lollicitanten de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. E. Koster te Breskens; 2. L. Bareman te Gadzand. 3. A. de Winde te Schoondijke. 4. L. Kanse te Schoondijke. Nadat de raad ongeveer een half uur in besloten vergadering bijeen was ge weest werd Mej. Koster benoemd met i stemmen voor, 1 blanco. Als voorzitter in het stembureau 11 werd gekozen dhr. Michielsen. Als plaatsvervangend lid in stem- iureau I dhr. de Blaaij. In het Centraalstembureau werd ge mzen dhr. Ceulenaere en als plaats- ervangend lid dhr. v. d. Hemel. Bij de rondvraag vraagt de heer laaije of het pad aan de Weststraat liet verbeterd kan worden. Daar dit. rolgens den Voorzitter, betrokken is lij het wegenplan dat in uitvoering kunnen zij er niet veel kosten voor oaken. De heer du Fossé vraagt, hoe lang werkloozen eigenlijk moeten wach- eer ze geld krijgen voor hun ïachtweken. De Voorzitter zegt, dat het aantal rachtweken bepaald wordt naar de erdiensten en omstandigheden van gezin. Er zijn er echter maar eel weinig met 3 wachtweken. Deze egeling is echter van hooger hand astgesteld. Hetzelfde lid vraagt of het stukje rond, gelegen voor de woning van inthonissen op Driewegen niet ver- oogd kan worden, daar dit een heel tuk beneden de Zomerweg ligt. Daar echter voor rekening van de ge- leente Hoofdplaat moet gebeuren, unnen wij daar niet veel doen. De 'oorzitter zal echter de gemeenteraad an Hoofdplaat verzoeken, de toestand verbeteren. Verder niets meer aan de orde ijnde, sluit de Voorzitter de vergade- ing. Oude vereeniglng opgeheven. Alhier is de van ouds bestaande ederijkerskamer „Jacob van Lennep" een vergadering, waarin eenige eden zich bespottelijk aanstelden en elfs den voorzitter den tijd niet gun- e de vergadering te openen, opge- even Het batig saldo, dat nog aan- ezig was, werd geschonken aan de treeniging tot uitzending van zwakke Inderen naar een vacantie-oord. GROEDE. Verloting 3de verantwoording van ontvangen rijzen voor de verloting ten bate van e Ghr. Muzlekvereeniging „Hosanna" hier; 1 voetkussen, 1 presenteerblad, 1 Jurantenhanger, toezegging rollade, tafelkleed, een rijwielbuitenband ievea) met binnenband. HOOFDPLAAT. Hulpbesteller. Tot hulpbesteller bij de posterijen alhier aangesteld de heer E. Roe- es inplaats van den heer Ed. Maes, ie voor deze functie niet meer in inmerking kwam. Marktberichten Jac. KNOOP, Amsterdam. •laandag 6 Febr. werden de volgende 'ijzen gemaakt: Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.20—3,50. Zeeuw auwcn 3.50-3.75, Bonten en Blauwe iters 2.20—2,40, Zeeuw Bintjes per kilo baal 2 20—2.40. Alle soorten onken 2.10-2.25, Zeeuw Eigenheimers 20 2.30, Ypolder Bevelanders 1.80 Zeeuw Bevelanders 2.10—2.20, iolder Bonten 3 003.25, Ypolder auwen 3.00-3.25, Hillegommer Zand- tdappelen 2.10—3 15. Anna Pauw- wna Zand Eigenheimers 2.103,15 everwijker Zandaardappelen 2.80— Verder per 100 K.G.: euwl. Zand Eigenheimers 3.30—3.60' hentsche donkere grond 2.20— 2.80 fesche Bintjes in 50 kilo balen 3.30- 50. Verschillende, soorten bonken et 100 kilo 2.50- 2.80. Jongeman door messteek ver wond. Woensdagavond omstreeks half acht fietsten enkele kerkgangers van Tricht naar hun woonplaats Hei louw. Op den rijksstraatweg Gelder- malsen Zaltbommel voegde zich een ongeman bij het gezelschap, die dan eens het troepje voorbij ging en dan weer achter de groep aan reed. Even voor Meteren schoot de man het ge zelschap voorbij. Toen het groepje het dorp binnen reed, stond de jongeman daar te wachten. Hij trok een mes, waarmee hij den niets vermoedenden 20-iarigen van Vugt een sleek toebracht. De getroffene zakte hevig bloedend ineen. Hij is de woning van den varkenshandelaar van Hilten binnen gedragen. Nadat hem geneeskundige hulp was verleend, kon hij naar huis worden vervoerd. De dader heeft met achterlating van zijn rijwiel de vlucht genomen. In den loop van gisteren heeft de politie den vermoedelijken pleger van het misdrijf, een jeugdigen inwonei van Mtteren, aangehouden. Brutale inbrekers. Gisternacht hebben enkele mannen ingebroken in een zaak in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam. Door een openstaande deur gingen zij een belendend perceel binnen. Op de eerste etage was dit perceel slechts door een turfsteenen muurtje van den winkel gescheiden. Op zeer ratioeeele wijze hebben de inbrekers het probleem om binnen te komen op gelost. Zij braken het muurtje af het geen door de slechte kwaliteit niet zoo moeilijk was. Door het ontstane gat konden zij den winkel binnenko men en daar viel hun een geldkistje, inhoudende f 200, in handen. Via den zelfden weg hebben zij den winkel verlaten. S.S. „Maria de Larrinaga" ver moedelijk vergaan. Reuter meldt uit New York dat het ss. „Aurania" een wrak heeft waargenomen bij de plaats, welke het s.s. „Maria de Lar rinaga" als zijn laatste positie had op gegeven en wel op ongeveer 2100 km ten Oosten van New York. Men vreest dat de „Maria de Lar rinaga" met man en muis vergaan is. te meer daar wrakhout gevonden is. Reuter meldt nader, dat de „Aura nia" en de „Scanmail" het zoeken naar de „Maria de Larrinaga" hebben op gegeven. Goed afgeloopen. Gisterna middag is een autobus van de West- landsche Stoomtram Maatschappij, ko mende uit de richting Loosduinen, van den Loosduinscheweg ter hoogte van de Meidoornstraat afgeraakten met het voorste gedeelte boven het water van de Loosdulnsche Vaar» blijven hangen. De bus had een dusdanige lengte, dat het grootste gedeelte op de kade bleef hangen, zoodat de zeven passa giers, die zich in het voertuig bevon den, alsmede de chauffeur, zich door de achterdeur konden redden. Nie mand kreeg eenig letsel. Het ongeluk is te wijten geweest aan een wielrijder, die onbekend is gebleven, en die weifelend den weg overstak. De buschauffeur heeft voor dezen wielrijder willen uitwijken, ten einde hem niet te overrijden. Maar bij deze manoeuvre verloor de chauf feur de macht over het stuur en schoof de bus, die geen al te groote vaart had, over het irottoir aan den waterkant op de Loosduinsche Vaart toe. Toen eenmaal de voorwielen over de kade waren, schoof het onderstel van het chassis over de steenen en bleef de bus halverwege steken. De passagiers begaven zich naar de achterzijde van de bus, waar zij den wagen zonder eenige moeite konden verlaten, evenals de chauffeur, die ook geen letsel had gekregen. De politie rukte met een grooten kraanwagen uit om het zware vehikel op den kant te brengen, een arbeid in het donker, waarmede meer dan een uur gemoeid Inbrekers maken de veluwe onveilig De Noorder-Veluwe wordt op het oogenblik onveilig gemaakt door één of meer inbrekers, die het speci aal op kerkgebouwen hebben gemunt. In den afgeloopen nacht werd in de Gereformeerde Kerk te Oldenbroek. in de Ned. Herv. Kerk te Oosterwolde en in het kerkelijk gebouw Maranatha ingebroken. Verder kreeg de fabriek van pluim- (hoogstens 5 regels) Prijs f O 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. BURGERS, Dorpsstraat, Breskens: Ijzerwaren en Gereedschappen. Het gereedschap bij ons gekocht wordt gratis en vakkundig scherp gemaakt!. Rouwcirculaires en Kaarten worden by bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. veevoeder van de firma Von Henning te Wezep ongenood bezoek. In al deze gevallen is of hebben de inbrekers zich toegang verschaft door het indrukken van een ruit. De buit was in het algemeen niet groot, daar de zendings-en collectebusjes, waar voor men kwam, juist geledigd waren. Bij de firma Von Henning werd een bureau opengebroken. Het bevatte geen geld. Een gouden horloge heeft men echter over het hoofd gezien. Muren ingestort. Gisteren zijn plotseling de muren van een huis in de Lange Lauwerstraat en van een woning in de Van Wyckstraat te Utrecht ingestort. Eerstgenoemde sleepte in zijn val den anderen mee. De ver woesting die door een en ander ont stond, was niet gering. De huizen za gen er uit alsof ze tijdens een bom bardement ernstig waren getroffen. Men veronderstelt dat een der mu ren als gevolg van regenwater is ver zakt. Ter plaatse zijn nog tal van oude huisjes, waarvoor men thans het ergste moet vreezen. Zoo groot was de slag waarmee het ongeval gepaard ging, dat een der bewoonsters tijdelijk haar spraak verloor. Steenen en balken lig gen overal verspreid en de aanblik van menig tuintje is waarlijk bedroevend. Intusschen heeft een jongeman, die in zijn tuin werkzaam was een paar zware steenen op het hoofd gekre gen, zoodat hij een bult en een bloer dende schram opliep Het zal, gezien den déplorabelen toestand van het buurtje, noodzakelijk zijn dat ernstig wordt onderzocht in hoeverre de overige huizen een ge vaar voor hun bewoners en de om geving kunnen opleveren. Men heeft aan krotopruiming in Utrecht reeds het noodige verricht, maar er is nog menige wijk die de bijzondere aan dacht der autoriteiten verdient, opdat niet nog meer ongelukken voorvallen, E. BOOM-BLIEK Boekh Breskens De Parker Vacumatlc is de prachtigste pen, die Parker ooit heeft geconstrueerd. Grootere inktcapaciteit en onbreek bare houder tien penpunten van fijn tot breed en "obligue" alle gedurende 25 jaar gegarandeerd. Kom nog heden onze volledige sortee ring eens zien. mm mm Oedeponterdc Honitlrmerkrn GEGARANDEERD MECHANISCH PERFECT JfF Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer WILLEM MOREL, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: Wed. W. MOREL- Lagasse. Breskens, Febr. 1939, Ondergeteekende C. DIERX maakt bekend dat hij meer verricht, aangezien hem dit op dokters advies verboden is. CREDIETEN in bedragen van f800,— en f 1Ö00,5 pCt. zon der borgen o. d. voor alle doel einden. Iedereen vraagt vrijblijvend de voorwaarden ter inzage. Br. antw. porto, Adv. Bur. Deïftsche- straat 61, Rotterdam. op Zondag 12 Fe- bruari a.s. bij Wed. G. PLEIJTE, Breskens. Aanvang 6.30 uur. Prijzen naar 't aantal deelnemers. St. Klokken, Wekkers, Zakhorloges, Polshorloges, Barometers, Trouwringen, Gero Zilmeta Schepwerk Dit alles aan concurreerende prij zen verkrijgbaar bij HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. De Burgemeester van OOST BURG zal op des nam. 2 uur In het openbaar, tegen contante betaling, nabij de voormalige belastingkantoren in de Brouwerijstraat, verkoopen: een partij bestaande o.m. uit grenen 15 st. zw. 15 x 32 lang 9 st. zw. 8 st. zw. 6 st. zw, 8 st. zw. 9 st. zw, 5 st. zw. en verschillende en deelhout. 10 lang 10 lang 10 lang 10 lang 10 lang 10 lang partijen balken 520 430 510 510 465 370 360 ribben Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg, zal op bij Instel, en op bij toewijzing, telkens des nam. 7 uur In het café van dhr van Rosevelt, Markt te Oostburg, ten verzoeke van de Erven Mej. F. ZONNEVIJLLE Jansen publiek worden veikocht: een SCHUUR en ERF. gelegen in de Volderstraat te Oostburg, aldaar kad. bekend Seciie B, nr 1405, groot 95 c.a. Aanvaarding bij betaling koop penningen 1 maand na toewijzing. Grondlasten voor rekening kooper vanaf 1 Januari 1939. Voor bezichtiging zich te wenden tot dhr J, ADRIAANSEN, Oude- stad, Oostburg. Meerdere inlichtingen te verkrij gen ten kantore van voornoemden Notaris. voorhanden in den Kon. Boekh. van E. BOOM—BLIEK, Breskens Aanbevelend, VOORHANDEN: LAATSTE NUMMERS. V Geregelde voorraad van prima kwaliteit. Bouwmaterialenhandel Breskens, Tel. 19. Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg, zullen op I des nam. 3 uur in het hotel bij dhr van Rosevelt te Schoondijkei ten verzoeke van de Ned. Herv n, Kerk te Schoondijke, publiek wor den VERPACHT: 26 perceelen n| Bouwland en Weiland gelegen in de gemeenten Schoon dijke. IJzendijke en Oostburg. Inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris. Notaris J. MIJS te Oostburg zal op des nam- 1,30 uur, ten verzoeke van de Erven Me|. F. ZONNE-; VIJLLE—Jansen, aan de Volder-1 straat te Oostburg, publiek om contant geld verkoopen: kabinet met kommen, ovale ma honiehouten tafel, linnenkastje, een cylinderbureau, canapé, tafels w.o. waschtafels. stoelen, hang klok, 1 barometer, kapstok, spie gels, vulkachel, haard, ledikant, 2 veeren bedden met toebehoo- ren, luidspreker, damesfiets, een vleeschmolen, een vruchtenpers. vloerkleeden, zeilen, glas- en over gordijnen, linnen ganglooper, wandversiering, opschik, gascom- foor, potten, pannen, glas-, ge- lelerd- en aardewerk, kolen, lad der, trap, petroleumkachel, kleeren- klst, timmergereedschap en tuin- gerief, enz. Notaris J. MIJS te Oostburg zal op des nam. 12.30 uur, ten verzoeke van en op de hofstede bewoond door den heer W, J. HOSTE te Oostburg, publiek om contant geld verkoopen: een bestaande in: LADY. bruine merrie 11 jaar. MIRZA, bruine merrie 8 Jaar, be- of geveulend. MINA, vosse merrie, 8 jaar, be- veulend. LIES, zwarte merrie, 2 jaar. Grijze hengst, 1 jaar. Bruine hengst, 1 jaar. 3 baatgevende Melkkoeien: HOOPJE, 2 maal gekalfd. BLARE, 5 maal gekalfd. MARTHA, 5 maal gekalfd. 2-jarige Vaars. 3 IV»-jarige Vaarzen. I1/»-Jarige Os. I-jarige Os. 1-jarige Vaars. 3 kalveren. Melkschaap, dik van lam. Zeugvarken, dik van biggen. 3 Loopvarkens. 70 Kippen. 4 menwagens met ijzeren assen en rongen, driewielskar, zelfbin- der, maaimachine, zaaimachlne, 1 kapmachine, ros met stangen en snijmolen, vorentrekker, 1-schar Melotte wentelploeg, 2-scharploeg 3 kleine sacksploegen (v. 2 paar den en 1 paard), nieuwe Melotte egge voor 2 en 3 paarden, zware en lichte ijzeren eggen, 5-balks en 4-balks eggen, zempegge, zig zageggen (2, 3 en 5-velds), slee per. rolblok, windmolen, bleten- molen, slijpsteen, kruiwagen, 2 dekzeilen, lange en korte ladder, vorken in soort, bleten-, aard appel- en mestrieken, 100 ruiters, droge mutsaards, brandhout, 7 koopen 6 jarig kaphout, harnassen en aamscheenen, eggetanden, paardentuig en borsttuig, bascule met gewichten, graanzeeven, graan maat, schoppen, 2 meelklsten, 2 snoeibeltels, karngerief, ovenge- rief en ORDE DER VERKOOPING: 12,30 uur brandhout, karngerief, ovengerief, kippen, eenig huis raad. 2 uur paarden. Bergplaats voor fietsen op de hofstede. ZONDAGS GEEN KIJKDAG.

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3