Sturm's Oliehandel WAFELIIZERS Voor uw Brillen Opticus Schroote, Drie Prachtboeken Gevonden en Verloren LEERLING IJzendijke VEEDOL MOTOROLIE C estelijk Nieuws Kleine Advertenties Gemengd Nieuws Advertentiën. geen huisslachtingen Tandarts Hertstein Amsterdamsche Modevakschool Aangifte van nieuwe leerlingen Niets gaat boven het genieten van goede boeken ^ooVus - ^vcsVexvs. Oir De ei va eventueel naar zijn goeddun- kefcsberichten ter zakeingewon- ende, beslist over de uitreiking legitimatiebewijzen. De in den vervatte en zijn handteeke- ni gende verklaringen zijn drie ja lig. KENS. lenvaart-Visscherijschool. agavond werd in het school- gel de Ouder- en Leerlingen- av >houden van de Binnenvaart- Vl school alhier. 'oorzitter van deJCommissie va icht opende de heer A. Sa- lo ze avond, herinnerend aan h< rig bestaan der school. lept allen een hartelijk wel kt inzonderheid B. en W. die ot t avond weder hun belang- st voor deze nuttige instelling de Directeur, de heer C. L. de ouders had gewezen oplicht hun kinderen de school bezoeken, vooral met het o< het verplicht stellen van het di voor de binnenvaart, werd et vang gemaakt met het af- di van de zeer mooie en door di srdamsche Lloyd bereidwillig af film, de bouw en de inge- bi ,ng van het mooie en statige sc empo". i pauze zorgden bereidwillige di lor ververschingen, terwijl de ht ik zorgde voor radio-muzlek. de pauze gaven zich nog er nwezigen op als donateur. it einde van de film, waar all i van hadden genoten, deelde de :teur mede dat voor de trc bezoekers der school een aai j zal worden beschikbaar ge orzitter sloot deze gezelligen av ia een woord van dank te he sticht tot Directeur en leeraren en dames, die deze avond hun ht Jen geboden. AND. achtschip op het strand. geveer 300 ton metende Gro- ni motor-vrachtschip „Mado" lit mmorgen ongeveer vier uur oi weg naar Antwerpen, tenge- vc n den mist zoo hoog op het st! ader deze gemeente, dat bij eb I om het schip gewandeld kon wt nanning uit vijf personen be st! tal trachten het schip vlot te kr inder sleepboot-asslstentie. WVL1ET. Het a.s. muziekconcours. is van bevoegde zijde wordt mt eld, zal dit jaar het con' co tgaande van de Bond van M reenigingen in Zeeuwsch VI n W.D. alhier worden ge- ho p Zondag 21 Mei. De jury be rit de heeren Eduard Flipse, dil van het Rotterdamsch Phil- ha :h Orkest en D. Speets, ho aar aan het Amsterdamsch C< lorlum. iRLANDKERKJE. Vergadering. Jhier gehouden vergadering Muziekvereeniging werd de over 1938 goedgekeurd met slot van f 100, plaats van de bestuursleden en Meeuse, welke niet meer vo ïunctie in aanmerking wensch- tei ;omen, werden benoemd de he I. Haartsen en J. Jansen. eester de Haan werd benoemd to Voorzitter. ehouden bestuursvergadering w< secretaris-penningmeester be- no heer M. Geelhoed. ivereeniging opgericht. eOnder-commissie alhier, on- de g van het hoofd der school, de Vermeulen, is een Reisver- ee jpgericht met aanvankelijk 29 lec ks wordt een inleg betaald vo ,s. reizen, waarvan de eerste vo is vastgesteld tegen Pink- stc ituur bestaat uit de heeren C voorzitter; A. J. de Poorter, se< J Vermeulen-Kotvis, lepen- nii er; G. Meeusen, 2e penning- mi n C. J. Meeusen, bestuurslid. de. Vergadering. dagavond 2 Februari j.l. ver. ga ie varkensverzekering „Helpt U onder voorzitterschap van dot A, Mol, in hotel „De Drie va rel ee Tf De Voorzitter opende de vergade ring en sprak er zijn bijzondere dank baarheid over uit, dat zoovele leden aan de oproep ter vergadering gehoor hadden gegeven Uit de rekeni g over 1938 bleek, dat de inkomsten f 810,61 en de uit gaven f 782,95 bedroegen, alzoo een batig saldo van f 27,66. Uit het jaar verslag over 1938 bleek, dat de be zittingen der vereeniging f3496,71 be droegen. De vereeniging telt momen teel 247 leden en 8 donateurs. In het jaar 1938 zijn 274 varkens door den veearts geënt en in totaal zijn 6 var kens gestorven. Het periodiek aftre dende bestuurslid de heer Jac. du Bois, werd bij acclamatie als zoodanig herkozen. In de plaats van den heer Iz. Brakman, die wegens ziekte van een zijner familieleden als zoodanig had bedankt, werd met overgroote meer derheid van stemmen in diens plaats gekozen de heer P. A. Baun. De voorstellen van het bestuur om het inleggeld op f 3,50 en de contri butie op f 0,20 per maand en per varken te houden, werd met algemee- ne stemmen goedgekeurd. Bij de rondvracg betuigde de voor zitter nog zijn hartelijken dank aan den heer Brakman, die zoovele jaren aan de bestuurstafel had plaats genomen, en voor wie nooit iets te veel of te zwaar was, indien het de vereeniging betrof. Op voorstel van het bestuur werd de heer Iz. Brakman met alge- raeene stemmen tot eerelid der ver eeniging benoemd. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat hem door eenige leden was medegedeeld, dat het salaris van den secretaris-penningmeester wel wat aan den lagen kant was, gezien de vele werkzaamheden, die hij voor de ver eeniging moest doen. Met algemeene stemmen werd besloten het salaris van bovengenoemd met f 25 te verhoogen. HOOFDPLAAT. Luchtbescheiming. Zaterdagavond hield de Ned. Ver eeniging voor Luchtbescheiming af- deeling Hoofdplaat, haar eerste huis houdelijke vergadering, onder leiding van den Edelachtbaren heer Burge meester Thomaes, aan wien 't Eere voorzitterschap werd aangeboden, wat door hem aanvaard werd. Als be stuursleden werden aangewezen Voor zitter de heer Vinke, Secretaris de heer Spinneweijn en Penningmeester de heer Wijffels. Verder namen in 't bestuur nog plaats de heeren Scher- beijn en De Vulder. 't Plaatselijk regle ment werd voorgelezen en werd, be houdens enkele wijzigingen, door de vergadering aangenomen Voor een te Oostburg te volgen cursus, waar van de onkosten door de deelnemers zelf moesten gedragen worden, was geen animo. SINT KRUIS. Opheffing weegbrug 17 In de jaarvergadering van de weeg- brugvereeniging „Algemeen Belang" werd rekening en verantwoording ge daan over het dienstjaar 1938. De ontvangsten bedroegen f 2134.-, de uitgaven f 150.-, gevende een goed slot van f 1984,-. De heer J. Hubregtse werd herko zen als Secretaris-Penningmeester. De bestuursleden A. Beun-Beun en J. de Muijnk werden als zoodanig herkozen. Na eenige discussie werd besloten de vereeniging in 1940 op te heffen, wat tengevolge zal hebben, dat deze gemeente dan zonder weegbrug zal komen te sraan, tenzij een particulier het aandurft de zaak voor eigen risico voort te zetten. Voor het algemeen belang zou dit zeer zeker gewenscht zijn, maar of de weegbrug nog zoo rendabel zal worden, als hij in den vroeger drukken bietentijd was, blijtt een vraag. Gaat de brug weg, dan zal dit in den tijd dat de suikerbieten moeten geleverd worden voor ver schillende landbouwers moeilijkheden opleveren. BIERVLIET Bazar. Burgemeester en wethouders van Biervliet hebben aan het bestuur der plaatselijke voetbalvereenlging toestem ming verleend tot het houden van een bazaar. Aan deze bazaar zal ook een verloting verbonden worden Met de verkoop van loten zal spoedig begon nen worden. Vergadering. Alhier is in het café van den dhr. Oubrie een vergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. Het bestuur was voltallig, en met een 30 tal leden was het een geanni- meerde vergadering. Dhr. Borm sprak over de positie van de instelling die zeer gunstig Is. Ook legde hij uit, waarom men had beslo ten, een kantoorgebouw te bouwen. Dhr. Ceulenaere en dhr. Ongenae werden herkozen, respectievelijk als bestuurslid en lid der raad van toezicht. ZUIDZANDE. Algemeene vergadering. De te Cadzand gevestigde vereeni ging tot wijkverpleging en t. b c. -be strijding voor de gemeenten Gadzand, Nieuwvliet en Zuidzande hield j.l. Vrijdagavond in het café van den heer Bril alhier haar gewone algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer J. Becu. Behalve het volledig bestuur waren slechts 6 gewone leden aanwezig. De rekening over 1938 werd vastgesteld tot een bedrag van f 2562,18 in ont vang w.o. een rijksbijdrage van f 340,— en van f2137,80 in uitgaaf. Volgens het uitvoerig verslag van den secretaris-penningmeester, den heer P. Brakman te Nieuwvliet, bedroeg het aantal leden der vereeniging op 1 Jan. 1938 647, en wel 212 te Cadzand, 208 te Nieuwvliet en 227 te Zuidzande. In het verslag werden woorden van groote waardeering gewijd aan de nagedach tenis van wijlen de heer Iz. Erasmus, oud-voorzitter en steeds warm vriend der vereeniging, die menigmaal krach tig heeft doen blijken van zijn groote belangstelling. Gedurende het afgeloopen jaar heeft de wijkverpleegster, die op zoo lof waardige wijze haar taak vervult, 1717 bezoeken gebracht, w.o. 167 aan t.b.c.- patiènten, 402 aan zuigelingen en 17 aan kleuters. De voorraad goederen der vereeni ging werd aangevuld met een ligtent, die te Nieuwvliet zal worden geplaatst. De Emmabloemcollecte, ten bate der vereeniging gehouden, bracht netto op f 39,09, wat iets meer is dan in 1937 In April 1938 werd de administratie van den secretaris-penningmeester over de jaren 1936 en 1937 door den ac countantsdienst van het Ministerie van Sociale Zaken gecontroleerd en in orde bevonden; welk mooi resultaat, letten de op de bekende accuratesse van den betrokken functionaris, bij de vergade ring niet de minste verwondering wekte. De begrooting voor den dienst 1939 werd hierna vastgesteld op een bedrag van f 2318,75 aan ontvangsten en uit gaven; bij de begrooting is rekening gehouden met de overname van een ligtent voor t.b.c.-patiënten vandeafd. Zuidzande van het Groene Kruis. Voorts werd besloten de goederen der vereeniging tegen brandschade te verzekeren en werd nog uitvoerig en in de beste'harmonie gediscussieerd over een mogelijke wijziging in de bij dragen, die de Groene Kruis afdeelin- gen in de drie gemeenten storten in de kas der vereeniging; voor 1939 werd in die bijdragen geen verandering ge bracht. BRESKENS. Gevonden: Motorhandschoen. Inlichtingen ter secretarie. SCHOONDIJKE. Een dameshandschoen. Inlichtingen Gemeente-Veldwachter. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. BURGERS, Dorpsstraat, Breskens' Ijzerwaren en Gereedschappen^ Het gereedschap bij ons gekocht word gratis en vakkundig scherp gemaakt. Aanvaring te Rotterdam. Gis teravond zijn op de rivier de Maas te Rotterdam, ter hoogte van de Park kade, een sleepboot en een sleepschip met elkaar in aanvaring gekomen. Hier bij werd de sleepboot, de Herdy I van de firma Th. van der Werf, gevestigd aan de Prins Hendrikkade, zoodanig beschadigd, dat de boot zonk. De dekknecht, de 33-jarige J. Bruts, wo nende aan de Walravenstraat te Rot- dem, is door den schok bij de botsing over boord geslagen en verdronken. Vrouw verbrand. Zaterdag middag zijn door onbekende oorzaak de kleeren van de 34-jarige bewoon ster van een perceel aan de Van Eg- mondstraat in Den Haag, mej. Z. P., in brand geraakt. Hoewel buren de brandende kleeding doofden en de vrouw naar het ziekenhuis Zuidwal is gebracht, is zij in den nacht van Za terdag op Zondag overleden. Kind door auto gedood. Gistermiddag is het vierjarig zoontje van de familie Van der Molen te Oldeberg bij het oversteken van den weg door een auto overreden. Het ventje kreeg de wielen over zich heen en w s op slag dood. Rouwcirculaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. Verdronken. Gistermiddag is In de visschershaven te IJmuiden een 17- jarige jongen, Langbroek genaamd, van een pufschuit, waarop hij werk zaam was, te water gevallen. Hij ver dween onmiddellijk in de diepte. Vrij spoedig was hij op het droge gebracht. Evenwel mochten de pogingen der doktoren om de levensgeesten op te wekken, niet meer baten. Schipper verdronken. Bij het omleggen van de jaaglijn van zijn schip om een in het Oosterdiep te Veendam liggenden baggermolen is gistermiddag de vijftigjarige schipper Drenth uit Veendam in het water gevallen en verdronken. Marktberichten Jac. KNOOP, Amsterdam. Maandag 6 Febr. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.20—'3,50. Zeeuw Blauwen 3.50-3 75, Bonten en Blauwe Poters 2 20 —2,40, Zeeuw Bintjes per 50 kilo baal 2 20—2.40. Alle soorten Bonken 2.10-2.25, Zeeuw Eigenheimers 2.20—2.30, Ypolder Bevelanders 1.80- 2.—, Zeeuw Bevelanders 2.10—2.20, Ypolder Bonten 3 00 3.25, Ypolder Blauwen 3.00-3.25, Hillegommer Zand- aardappelen 2.10—3.15. Anna Pauw- lowna Zand Eigenheimers 2.10—3.15, Beverwijker Zandaardappelen 2.80— 3,15. Verder per 100 K.G.: Nieuwl. Zand Eigenheimers 3.30—3.60, Drentsche donkere grond 2.20 2.80, Friesche Bintjes in 50 kilo balen 3.30- 3.50. Verschillende soorten bonken per 100 kilo 2.502.80. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN Woensdag 8 Febr. 3.47 4,11 Donderdag 9 4,32 4,56 Vrijdag 10 5,17 5,41 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 8 Febr, nam. 17,21 Donderdag 9 17,23 Vrijdag 10 17,24 Ondergeteekende C. D1ERX maakt bekend dat hij meer verricht, aangezien hem dit op dokters advies verboden is. gevraagd. Bakkerij „DE HOOP'' Breskens. hiudt IEDEREN WOENSDAO spieekuur van 9 30-11 45 uur te BRESKENS ten huize ran den heer VAN HOUTE Coiffeur Dorpsstraat KEURIGE COLLECTIE (w.o. het beroemde Haesbeek) Correspondentiekaarten, alsmede Onderleggers en verdere kantoorbenoodigdheden zoowel voor Dames als Heeren. Aanbevelend. E. BOOM - BLIEK, Breskens Koninkl. Boekhandel. Kon. goedgekeurd 1893 Insp. Leerares Mevr. C. a. HERREL-VAN BEERS. Maandagnam. 1—7 uur. Donderdagnam. 1—7 uur. BRESKENS, Dorpsstraat 34 SLUIS, Markt 18 (ook schriftelijk). Gratis proefles. Binnenkort Groote Tentoonstelling. Maakt u allen vrij en komt u overtuigen van onze Weener coups. Het is NU dringend gewenscht om NU dadelijk van motorolie te veranderen. De olie van voorheen voldoet nu niet meer voor de moderne auto-motoren. Er wordt iets beters verlangd, kiest dan in de toekomst als nieuwe olie-vulling naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 8 Februari van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties. Het bezit ervan schenkt durende vreugde. De kosten behoeven geen beletstel te zijn. Leest eens met aandacht onderstaande bijzondere aanbieding van W. L. Boldingh-Goemans, DE MOEDER Een bundel proza en poëzie, waarin de moeder, die „staat in 't hart van alle dingen", door bij dragen van de beste auteurs wordt geëerd, 372 blz. en 6 platen. Fijn gebonden. Een boek van ontroerende schoonheid. Basil Mathews, HET LEVEN VAN DEN KONING In dit boek wordt het leven van een Koning be schreven, die geen aardsche macht begeerde. Hij, Jezus Christus, leefde en stierf om de menschen te dienen. Door Ds. J. C. Helders op zeer te loven wijze voor Nederland bewerkt. Een rijk geïllustreerd en fraai gebonden boek van 415 bladz. Dr M. J. Langeveld, WEGEN TOT GOD Grepen uit de godsdienstgeschiedenis. In dit boek worden de wereld-godsdiensten zóó behandeld dat volwassenen en jongeren er beide door ge boeid worden. 60 teekeningen, 350 bladz. in mooie baud. Bovendien een zeer leerzaam boek voor iedereen. Aanbevolen o.a. door Prof. Dr. W. J. Aalders, Prof. Dr. G. van der Leeuw, Dr. C. J. A. Fetter. UITGEVERIJ PLOEGSMA te ZEIST biedt U deze drie prachtboeken in één pakket franco thuis aan voor slechts f 5,70 (De oorspronkelijke prijs was f 13,50) De Boekhandel levert het pakket af voor denzelfden prijs. Stelt U de bestelling niet uit. want de voor raad is niet groot. Aanbevelend, Zachte-, Harde- en Suikerwafelijzers, enkel en dubbel.

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3