Voor 40 cent Zeeuwsch Vlaamsche Bank ALLE BANKZAKEN Prijskamp metde Waart Kon. Boekh. E. Boom-Blief Kleine Advertenties Advertentiën. STEEK VOOR STEEK H?10 W J LEENHOUTS, Luxe Post. OOSTBURO, TELEFOON 49 Tweemaal Wekelijksche VEE- en REURTDIBNST ANTON ROEST w KESTELOO i een kleine advertentie HOFSTEDE Woonhuis met Schuur verder aanbehooren. Erf en Tuin, Bouw- en Weiland, Bouwland, Bouwland, Bouwland, Weiland, Drukkerij „Cadsandria" Breskens. nieuwste uitgekomer werken 1 Joerderij-brand. Zöndagmid- heeft een vrij ernstige brand ge- jéd in de boerderij van A. Stofberg n de Rotiekade te Zevenhuizen. De irzaak is onbekend. Het vuur brak I in den koestal en sloeg over naar schuur. Een op het erf staande to verbrandde. Met veel moeite :rd het vee uit den stal gedreven, n kalf kwam echter in de vlammen i. De handspuit van Zevenhuizen ttte het vuur aan, doch kon niet el uitrichten. Spoedig verscheen de Dtorspuit en de handsp"it van Hll- ;ersberg op het terrein, waarna het iur met vier stralen werd bestreden loedig was men den brand toen tester. Ontploffingen te Londen en te lanehester. Bijna op hetzelfde igenblik hebben zich gisteren te anden en te Manchester ontploffin- !n voorgedaan, een te Londen en 3 Manchester. Bij een der ontploffin- •n in het centrum van Manchester erd een persoon gedood en werden tie personen gewond. De ontploffin- >n, waarvan de oorzaak nog niet be- tnd is. sloegen gaten in het wegdek l vernielden tallooze ruiten. Te Londen geschiedde de ontplof- ig voor het gebouw van de electri- teits-centrale, waar de controlekamer aor geheel zuid-Engeland is. De dienst 'erd hier niet onderbroken en niemand 'erd getroffen. Detectives van Scot- ind Yard en deskundigen van het linisterie van binnenlandsche zaken, ellen een onderzoek in. Scotland Yard is van meening, dat e ontploffing moet worden toegeschre- en aan een bom. Een nader Reuterbericht meldt dat en ontploffing van denzelfden aard als Ie te Londen (welke in Southwark eschiedde) zich voordeed op de ka- elbrug over het Grand Junction-kanaal s Harlesden bij Londen. Deze brug oert de electriciteit over het kanaal, laar gemeld wordt had de ontploffing jets uitstaande met de electrische in- tallatie en moet zij te wijten zijn aan len oorzaak van buiten. Scotland Yard is zeer onder den In Iruk van deze ontploffingen. Er is een pnferentie gehouden over het gebeur ie en naar verluidt betrof een der lerschillende besproken theorieën de ieronderstelling dat de ontploffingen loliiieke beteekenis hadden. Het wordt thans als zeker aangeno- nen, dat de geheimzinnige ontploffin jen zoowel te Londen, te Manchester lis te Belfast het werk zijn geweest lan Iersche revolutionnalren, die op leze wijze de aandacht wenschen te lestigen op de spanning tusschen Eire in Noord-Ierland. Alg. Hbld. Onrechtmatig steun trekken. Vanwege den dienst voor maatschap- :ltjk hulpbetoon in den Haag is aan- Ifte gedaan van oplichting van steun- elden tot een bedrag van ruim f 539. Een opzienbarende arrestatie te Brussel. Zaterdagochtend heeft net parket te Brussel de arrestatie be- Men van dr. Imanitow, attaché aan het kabinet van den minister van ar beid en sociale zaken. Imanitow had onlangs een proces lanhangig gemaakt tegen de Rexistische :ourant Le Pays Réel, die hem ervan leschuldlgd had geen artsdiploma te lezitten, dat geldig is in België. Voorts zou het juist zijn dat Imani- ow, oorspronkelijk van Russische na- ionaliteit, tijdens den oorlog kapitein vas bij het Engelsche leger. In eerste nstantie werd Le Pays Reel veroor- ieeld. Het blad ging echter in appél :n uit een nieuw onderzoek zou thans jebleken zijn, dat de door Imanitow voorgelegde certificaten geheel of ge deeltelijk valsch waren. Deze arrestatie heeft in de Belgische hoofdstad, waar Imanitow een zeer be kend persoon was, heel wat opschud ding verwekt. N. R. Crt. Vier koeien en zeven varkens bij brand omgekomen. Zaterdag Sfddag is door onbekende oorzaak irand uitgebroken in de boerderij van len heer Maas te Asten De geheele boerderij brandde tot len grond toe af. Vier koeien en ze- 'en varkens, welke op stal stonden, :wamen in de vlammen om. len kon slechts een paard uit den ital redden. De inboedel en landbouw werktuigen werden eveneens een prooi Van het vuur. Alles was slechts laag verzekerd. De brandweer uit Asten kon niets tegen het vuur uitrichten en hield zich bezig met het nathouden van de be lendende boerderijen, welke een niet onbelangrijke waterschade kregen. 62 slachtoffers van de bosch- branden. Bij de groote bosch- branden in den staat Victoria zijn. voor zoover bekend, 62 personen om het leven gekomen, van wie alleen reeds gisteren 41. Tientallen personen woiden nog vermist. Men vreest voor I un leven. De branden blijven woe den, hoewel het minder waait en de temperatuur wat is afgenomen. Toch heeft het nog steeds niet geregend. De bosch-commissie meldt officieel, dat 14 personen te Woodspoint zijn om het leven gekomen en 500 perso nen in moeilijkheden zijn geraakt, daar deze plaats moest worden ont ruimd. Volgens een niet bevestigd bericht, zijn te Erica 11 personen gedood. 1200 vrijwilligers doen brandweer diensten. De regeering stelt legervoor raden beschikbaar voor de slachtoffers. Parochiehuis afgebrand. Zon dagmorgen vroeg is het parochiehuis der r.k. parochie van het H. Hart aan de Kerkstraat te Deventer in korten tijd door brand geheel verwoest. Het vuut werd te ruim vijf uur ontdekt door een der buren, die het gebouw in volle vlam zag staan. De gealarmeerde politie en de brandweer moesten zich bepalen tot bescherming van de r.k. lagere en de r.k. bewaar school, die op hetzelfde terrein staan als het verbrande gebouw, met enkele meters tusschenruimte. Slechts een uitgebouwde houten kegelbaan en een klein lokaal daarbij behoorende, bleven gespaard. De brandweer, die met motorspui ten en slangenwagens uitrukte en met acht stralen werkte kon reeds na een uur overgaan tot het omhalen der gevels, die gevaar voor omvallen op. leverde. Tijdens den brand werden zware knallen gehoord, waarschijnlijk afkomstig van ontploffingen der gas kachels en van in den kelder aanwe zige metalen koolzuurflesschen. Na den brand is in de ruïne een metalen geldkistje, waarin een daar geborgen bedrag aan geld, onbeschadigd terug gevonden. Omtrent de oorzaak van den brand kan men slechts gissen. Tot vier uur des nachts had er de Eerste Deventer Wandelvereeniging feest gevierd. Daar na had de concierge, de heer G. j. Auping, met familie en bedienden het gebouw verlaten. Een goed uur later stond het gebouw in brand. Wellicht heeft een der feestvierenden een brandende sigaret ergens neergelegd Kort tevoren was een soortgelijke on voorzichtigheid ontdekt. Door een auto overreden en gedood. Op den Rijksweg Roer mond—Sittard onder de gemeente Echt, is gisteravond de 40-jarige j.A., die per rijwiel den weg overstak, door twee personenauto's overreden en 'ge dood. De man heeft vermoedelijk zonder zich eerst van het verkeer op de hoogte te stellen, den weg overge stoken, waardoor hij door een juist passeerenden auto werd aangereden. Een volgende auto, die daarachter kwam, reed plotseling over het slacht offer heen en verminkte het totaal. De beide auto's zijn in beslag ge nomen; zij waren belde flink gehavend. Het rijwiel was geheel vernield. Verduistering De Groningsche politie heeft aangehouden en ter be schikking van de justitie gesteld den 42 jarigen J. L. S. vrachtrijder te Uit huizen, terzake van verduistering van remboursementsgelden. Deze vrachtrij der hield geen orde op zijn zaken en verbruikte de door hem ontvangen remboursementsgelden gedeeltelijk voor zichzelf. He: gevolg was, dat hij het eene gat met het andere stopten. On danks de waarschuwing, welke hij van politiewege kreeg, ging hij daarmede door, zoodat zijn tekort bijna f 200 be draagt. Boerderij afgebrand Zondag avond is brand uitgebroken in de ka pitale boerderij van den landbouwer M. Schoonenbetg aan den Maasdijk te Deutsen bij Ravenstein. Het vuur was in jhet achterhuis ontstaan, waar het gretig voedsel vond in daar opgeslagen landbouwvoorraden. De vlammen gre pen met groote snelheid om zich heen zoodat aan blusschen niet viel te den ken. Onmiddellijk werd de brandweer van Ravenstein gealarmeerd, die weldra met een motorspuit op het terrein van den brand verscheen. Het vuur had zich inmiddels reeds zoo sterk uitge breid, dat de brandweer weinig tegen de vuurzee kon uitrichten. Men kon niet verhinderen, dat de vlammen over sloegen naar een groote landbouw schuur van S. De hofstede met stalling en schuur stonden weldra in lichter laaie en brandden tot den grond toe (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Nog afte geven alle soorten Plant aardappelen, N. A. K. gekeurd, ook per K.G. Aanbevelend, Iz. VERHULST, Groede A 290. Naaimachine en 3 Lampekappen te koop, waarvan 1 glas in lood bij W. FENIJN, 3e Zandstraat, Bteskens. Rouwcirculaires en Kaarten worden bü bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres- kens. af. Men was er nog in geslaagd het vee uit de brandende stallen te drijven. Eenige varkens, konijnen en een hon derdtal kippen zijn echter in de vlam men omgekomen. Ook van het huis raad kon niets worden gered, terwijl de landbouwwerktuigen, machines, de oogst en een groote partij hooi en stroo verloren zijn gegaan. Aanslag te Hulshorst. Zondag heeft de 17-jarige G. J. v. O. te Huls horst in het dorp groote opschudding verwekt door twee revolverschoten op den bejaarden landbouwer A. Kroes te lossen. De jeugdige dader was kort geleden uit het tuchthuis ontslagen, waarin hij wegens mishandeling van den ouden boer was opgesloten. Uit wrok hierover heeft hij den aanslag gepleegd. Reeds eerder had van O. een re volver en patronen gekocht. Oni zijn kameraden aan te toonen dat een en ander echt was heeft hij in een schuur vier kogels afgeschoten en het slot van een landhuis stuk geschoten. In optocht zijn de jongens daarop naar de woning van den ouden de K. ge gaan, die gesommeerd werd naar bui ten te komen. De man deed dit, met een stok gewapend. A bout portant schoot van O. een kogel op hem af die evenwel misre. De oude man die zich ernstig bedreigd gevoelde, begon om zich heen te slaan, waarop zijn belagers de vlucht namen. Plots bleef van O. echter staan om nogmaals een schot te lossen op den ouden man, dat echter ook geen doel trof. Daarop zijn de jongens de bosschen ingevlucht, waar van O. zich blijkbaar nog schuil houdt, want de politie hejeft hem nog niet kunnen aanhouden. De revolver is inmiddels gevonden. Schuschnigg nog steeds gevan gen. Omtrent het lot van den Oos. tenrijkschen oud-kanselier Schuschnigg is nog niets beslist. Volgens inlichtingen uit Weenen wordt hij nog steeds ge vangen gehouden in hotel Metropole, het hoofdkwartier van de Gestapo, al dus Havas. In nationaal-socialistische kringen te Weenen wordt verklaard, dat de ge zondheidstoestand van Schuschnigg goed is, hoewel hij zeer nerveus is. Marktberichten Jac. KNOOP, Amsterdam. Maandag 16 Jan. werden de volgende prijzen gemaakt; Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.00—.3,25 Zeeuw Blauwen 3.15-3.40, Bonten en Blauwe Poters 2.10—2,20, Zeeuw Bintjes per 50 kilo baal 2 20—2.40. Alle soorten Bonken 2.10-2.25, Zeeuw Eigenheimers 2.20—2.30, Ypolder Bevelanders 1.80- 2.—, Zeeuw Bevelanders 2.10—2.20, Ypolder Bonten 3 00 —3.25, Ypolder Blauwen 3.00-3.25, Hillegommer Zand- aardappelen 2.80—3.15. Anna Pauw- lowna Zand Eigenheimers 2.80—3.15, Beverwijker Zandaardappelen 2.80 3,15. Verder per 100 K.G.: Nieuwl. Zand Eigenheimers 3.30—3.60, Drentsche donkere grond 2.20—2.80, Friesche Bintjes in 50 kilo balen 3 30- 3.50. Verschillende soorten bonken per 100 kilo 2 70-3.00. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm I nam Woensdag 18 Jan. 12.02 12,26 Donderdag 19 12,32 12,56 Vrijdag 20 1,07 1,31 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 18 Jan, nam. 16,46 Donderdag 19 16,47 Vrijdag 20 16,48 Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm na een kortstondige ziekte, onze allerliefste Doch ter en Zuster SU ZE, in den nog jeugdigen leef tijd van ruim 17 jaar. P. D. VAN MALE. M. VAN MALE- Rosendaal. JAN. Rotterdam, 15 JanuarPl939. Lange Hilleweg 208b. op Zaterdag 21 Jan. a.s., bij A. BOONE, No. Één, Hoofdplaat. Prijzen naar 't aantal deelnemers. Tulband gratis. Notarissen A VANISTERBEEK. te Brussel en H. VAN MAZIJK). i te Sluis zijn voornemens op Vrijdag 20 Jan. 1939 Heden overleed te Rotter dam onze innig geliefde Kleindochter SUZE, na een kortstondige ziekte, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17 jaar. A. F. ROSENDAAL- van de Sande. Breskens, Januari 1939. 30F Mijn welgemeenden dank voor de vele blijken van belang stelling op 6 Januari jX ontvangen. J. DE VLIEGER Sr. Groede, Januari 1939; De Jaarvergadering der Voetbalvereeniging voor leden en donateurs zal wor den gehouden op Vrijdag 20 Januari a s. in het clublokaal. Aanvang 7,30 uur, HET BESTUUR. Extra mooie bloeiende Azalea's, Primula, Cyclamen en Planten in voorraad. Kom eens kijken in de bloemenkas en U zult versteld staan. DROOG S Bloemisterij, Telef. 60 Breskens. Verzending naar alle plaatsen van alle Bloemen, Planten. Manden, Kransen, Bouquetten, enz. Dinsdag 31 Jan. 1939/ bij toewijzing, i telkens nam, 2 uur te Oostburg,] i in het café van den heer de Vu ijs tij aan de Markt, in het openbaar te| verkoopen, een ovenstaande modellen, aU- icde voor Deux-Pièces, Jo on, Jumper, Vest, Slipover, Ochtendjas) e, Ondergoed, 'inder garnituur, Handsohoe- en, Muts, Sjaal, enz., vindt volledig beschreven, iet duidelijke afbeel- 'ingen, in deze uitgave. PRIJS 35 CENT (franco per post 40 oent). ,'erkrijgbaar bij Bezorger of Administratie van dit blad. St. Klokken, Wekkers, Zakhorloges, Polshorloges, Barometers, Trouwringen, Gero Zilmeta Schepwerk Dit alles aan concurreerende prij zen verkrijgbaar bij HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Boekhandel E. BOOM-BLIEK Breskens. BRESKENS-DORDRECHT-ROTTERDAM. Vertrek Breskens: Dinsdagnamiddag 6 uur. Zaterdagnamiddag 4 uur. Veitrek Rotterdam: Dinsdagnamiddag 6 uur. Zaterdagnamiddag 6 uur. De Ondernemers; Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. Telefoonnummers Breskens 109, Rotterdam 10750. bij instel, en op i t f en wij gaan voor U aan het' werk. onder de gemeente Oostburg, in den Groote en Kleine Henricus- polder, groot 39,03,40 ha (88 gem. 72 roe), te veilen in de volgende 5 koopen: KOOP 1: Het en kad. sectie A nrs 1052, 51, 52 53, 54, 56, 50, 49, 48, 17, 18 19 en 20, samen groot 15,43,9( h.a. (34 gem. 271 roe) Grondlasten f 113,71 per jaar KOOP 2. 6,82,50 h.a. (15 gem 129 roe) kad. sectie A nrs 21 en 22. Grondlasten f 30,63 per |aar. KOOP 3. 2,63,40 h.a. (5 gem, 286 roe) kad, sectie A nr 14. Grondlasten f 13,17 per jaar. KOOP 4. 1.59,70 h.a. (3 gemj 183 roe) kad. sectie A nrs 146 en 147. j Grondlasten f 5,26 per jaar. KOOP 5. 12,53,90 h.a. (28 geitf 103 toe) kad. sectie A nrs 148, 149, 15C| 151 en 152. Grondlasten f 48,55 per jaar. Koop 5 heeft uitweg over koop De koopen 1 tot en met 4 zij' verhuurd aan den heer M. Maen hout voor f 1620.— per jaa deze huur kan vóór 1 Octobe 1939 worden opgezegd, in wel geval de huur eindigt: voor moestuin en welland 1 Maart 1940, voor bouwland 30 Septembc 1940, en voor woonhuis, schuur e' ai het overige 14 Mei 1940. Koop 5 Is, met uitzonderin, van het kad. perceel nr 148, gro<( 25,60 are (174 roe), hetwelk ot| verhuurd is, verhuurd aan dl H. N. C. van Waes voor onb«. paalden tijd, sedert 21 Decerobi* 1938, tegen f 750,— per jaar. De geheven wordende laste., zijn voor rekening van de huu ders. AANVAARDING met gestanci doening der loopende huren ti de betaling der koopsommen, mi j opleg van de loopende huur. BETALING koopsom vóór Maart 1939. De polderlasten 1938-39 bedragei voor koop 3 f 9,— per ha. vot de overige koopen f5,— perh, Nadere inlichtingen verstrel genoemde Ijlotaris VAN MAZIJf zoeken wij wat verloren is; bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen vap :i Wij ontvingen wederom de 1 Percy King: De beslissende rond j Het renbaanschanda; French: Bloed over Europa Kees Hana: Zee, Strand en Dui: r Chassagne: Japan contra de werf' reld.

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3