WAFELI|ZERS Gevonden en Verloren. BONTE FEESTAVOND Voor uw Brillen Opticus Schroote, sele Berichten stelijk Nieuws Gemengd Nieuws PRIJS 35 CENT Advertentiën. Damessalon aparte A. HAARTSEN, wasch aan huis. 2 Woonhuizen HUIS Lezing met Filmvertooning O K. V. Zaterdag 14 Januari a.s. op ^ooVus - ^JresVexis. RUIS. 31 Dec. 1937: 346 m. en en 631 pers. Geboren 3 m. gevestigd 29 m en 13 vr teerdering 51 pers. 1 1 m. en 3 vr., vertrokken 2 vr. Samen 32 personen. 31 Dec. 1938: 361 m. en »50 pers. 31 Dec. 1937 579 m. en 1132 zielen. lering door geboorte met vr., door vestiging met 11 t. samen 50 zielen' ïring door sterfte met 4 m. oor vertrek met 17 m. en en 43 zielen. v 31 December 1938 586m is 1139 zielen. 2 STAATSCOURANT. Gewetensgeld. ster van Financiën maakt be ten behoeve van s Rijks oor den Ontvanger der Di stingen te Oostburg f 24.74 |en, wegens te weinig be- asting naar inkomen en (of) (Gewetensgeld). JENS. Bevorderd. .H, Gedeputeerde Staten van Hand is bevorderd tot Tech atenaar in Algemeenen Dienst Provincialen Waterstaar, de Minderhoud te Alkmaar, Ihier. Men moet toch maar ongelukkig zijn ene verkeerde inlichting van tje reed een uit den vreemde automobilist even buiten onze Nolletjesdijk op, raakte er vast en gleed de sloot in, keiwagen was noodig om de ider op den vasten weg te ne vergeefsche pogingen om benarde omstandigheden te vas de automobilist aan diie zoo ernstig gewond, dat hij Ier heelkundige behandeling ellen DENBURG. Mond- en klauwzeer. levreesde veeziekte mond- en ir grijpt nogal ernstig om zich et aantal gevallen vermeerdert, i ziekte is ook veel ernstiger de vorige perioden. Er sterven deren, zoodat het destructie, naast dagelijks de gestorven koet weg halen. FDPLAAT. De straatverlichting. e verlichting van onze straten 3m der gemeente is het ellen, eld. Vooral in den tijd van zg. ijn.ls de toestand allerdroevigst, vond toen de maan pas om ïalf negen opkwam, was er in eente geen enkel lichtpunt te en behalve hier en daar een chijnsel van een lamp, die in berg of winkel brandde. Ieder buiten waagde, moest, gewa met een zaklantaarn, zich een len door de diepe duisternis, n deze treurige toestand geen t maken, anders was 't maar at we onze oude lantaarns maar gebruik namen. ND1JKE. Algemeene vergadering. de algemeene jaarvergadering It de Varkensverzekering „Steunt ir" alhier haar 40-jarig bestaan ie het 40-jarig secretaris-penning, rschap van den heer A. Theri 'jubilaris werden een fauteuil e een vulpen aangeboden. iZAND. Landbouwcursussen voor jeugdige werkioozen bet comité voor werkloozenzorg W. D zijn met financieelen ran regeeringswege landbouw- 8en georganiseerd voor jeugdige ozen uit de gemeenten Kadzand chement en Zuidzande. r het volgen dezer cursussen, worden geleid door den land- eeraar, den heer Vinke uit Hoofd 'ebben zich ongeveer 20 leer 5Pgegeven. De cursussen worden e leerlingen uit genoemde ge *n gehouden te Kadzand. De opening er van geschiedde Vrijdag avond jl. in een lokaal der o.l. school alhier. Aanwezig waren de leden van het plaatselijk comité voor werkloozen zorg, het college van B. en W. met den gemeentesecretaris, de burgemees ters der gemeenten Retranchement en Zuidzande, de gegadigden voor de cursussen, alsmede de Voorzitter van het comité in Z. V W D. de heer A. Th. Stegenga, Ned. Herv. Predikant te Zuidzande Laatstgenoemde, de bij eenkomst openende, wees op het nut, dat de cursus voor de jeugdige werk- oozen kan hebben; sprak een woord lvan dank tot diegenen, die door hun medewerking het oprichten dezer cur sussen hebben mogelijk gemaakt en tot het gemeentebestuur van Kadzand, dat voor dit goede doel een lokaal in de o.l school ter beschikking stelde. In het bijzonder richtte Ds Stegenga zich tot den heei Leenhouts, burge meester van Retranchement, om hem te danken voor de zoo krachtige mede werking, waardoor oprichting dezer cursussen in zoo grooten omvang mo gelijk is geworden. De heer C. 1 e No bel, burgemeester alhier, sprak den wensch uit, dat de cursus aan het be oogde doel zal mogen beantwoorden De burgemeester van Retranchement, de heer Leenhours dankte den voor zitter voor diens waardeerende woor den en wees er daarbij op, dat het de heer Stegenga eigenlijk is geweest, die het initiatief tot het oprichten van landbouwcursussen heeft genomen en uitte de hoop, dat de leerlingen dezen cursus, die de eerste in Zeeland is, met belangstelling zullen volgen. G ROEDE. Verloting Eerste verantwoording van ontvangen prijzen voor de verloting ten bate van de Chr. Muziekvereeniging „Hosanna" alhier: 1 K.G. Dat'is cacao, 1 nachtzak, 1 brief- en courantenhanger, 1 kussen, 1 kistje sigaren (50 stuks erquisitos), 1 bon voor tulband, 1 kanarie (manne tje) Saksische roller, 1 kooitje. 2 bloem vazen. Drie broers te Monster ge arresteerd. In samenwerking met de rijksp litie heeft de gemeentepolitie van Monster de drie gebroeders van der H. te Monster, aangehouden. Bij de arrestat e trachtte een der drie mannen te vluchten, doch na een waarschuwingsschot uit een politie- revolver bleef hij staan. Bij fouilleering werden voorwerpen, welke van dief stal afkomstig waren, .bij hen gevon den Bij hun verhoor legde het drietal een bekentenis af, waaruit bleek, dat zij een tuinderswoning hadden geplun derd. Uit het verdere onderzoek door de politie bleek, dat de gebroeders zich ook aan diefstal van konijnen hadden schuldig gemaakt. De Monstersche politie meent met de opsluiting van de drie personen een goeden slag te hebben geslagen, daar zij hoogstwaarschijnlijk in nog meer misdrijven te Monster en om streken de hand hebben gehad. Autodieven aangehouden. De politie te Amst rdam heeft twee man nen, een 25-jarigen chauffeur en een 33-jarigen koopman, die worden ver dacht van autodiefstal, aangehouden De beide mannen zouden te Brussel een auto hebben gestolen, en ermede over de grens zijn gereden, om den auto hier te- lande te verkoopen. Ver moedelijk maakt dit tweetal deel uit van een combinatie van personen, die er hun bedrijf van maken op dere wijze auto's over de grens te brengen en van de hand te doen. GROEDE. Gevonden: Een wollen das. Inlichtingen eer Secretarie. Marktberichten DAGEN vm I Woensdag II Jan. 4.57 5,21 Donderdag 12 5,47 6,11 Vrijdag 13 6,42 7,06 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 11 Jan, nam. 16,34 Donderdag 12 16,35 Vrijdag 13 16,36 Maandag 9 Jan. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G.: Zeeuw Bonten 3.20—.3,40 Zeeuw Blauwen 3.25-3 40, Bonten en Blauwe Poters 2.10—2,20, Zeeuw Bintjes per 50 kilo baal 1 65—1.75. Alle soorten Bonken 2.10-2.25, Zeeuw Eigenheimers 2.20—2.30, Ypolder Bevelanders 2.00- 2.20, Zeeuw Bevelanders 2.10—2.20, Ypolder Bonten 3 00 —3.25, Ypolder Blauwen 3.00-3.25, Hiliegommer Zand- aardappelen 2.803 15. Anna Pauw- lowna Zand Eigenheimers 2.80—3.15, Beverwijker Zandaardappelen 2.80— 3,15. Verder per 100 K.G.: Nieuwl. Zand Eigenheimers 3.30—3.60, Dren'sche donkere grond 2.20—2.80, Friesche Bintjes in 50 kilo balen 3 30- 3.50. Hoogwatergetij Breskens. van de Zuiderzeewerken in den IJsel gevallen. Men had hem na ongeveer twee minuten op het droge. Ofschoon gedurende twee en een half uur kunst matige ademhaling is toegepast, is men er niet in geslaagd de levensgeesten weer op te wekken. Brand. Gisteravond is de boerderij van Rozeboom te Colmschate, gem. Diepenveen, door onbekende oorzaak totaal verbrand. Huis en inboedel gingen verloren. Visschersschuit vermist. Aan den Dollarddijk bij Termunten (Gro ningen) zat reeds eenige dagen een visschersschuit van P. J. Bakker, met een gamalendrogerij aan boord, in het ijs vastgevroren. Zondagavond hebben twee zoons van. Bakker, die op den Dollarddijk woont, zich aan boord van dc schuit begeven. Zij hadden opdracht van hun vader, om, zoodra het vaartuig losraak te dit aan den wal te meren Gisterochtend ontdekten de ouders, dat de schuit was verdwenen. Van de jongens was evenmin een spoor te ont dekken. Men heeft hiervan onmiddellijk de politie in kennis gesteld Het vermoe den bestond, dat de schuit was afge dreven in de richting Emden (Duitschl.), zodat het onderzoek zich in deze rich ting uitstrekte. Er is echter geen spoor van de schuit en haar beman ning gevonden, en men vreest, dat het vaartuigje is gezonken, waarbij de jon gens zijn omgekomen. Een complot. De Rotterdam- sche politie heeft een inval gedaan in een perceel in de Laanzichtstraat. Er werden 12 werkioozen aangetroffen, die er dobbelden met de steunpennin- gen als inzet. Ook de exploitant was een steuntrekkend werklooze, die reeds eerder dergelijke overtredingen heeft begaan. Er is proces-verbaal opgemaakt. Botsing tusschen vrachtauto's Gisteravond is op den nieuwe Rijks weg Ouden Rijn—Vianen in de ge meente Jutphaas een auto-ongeluk ge beurd doordat de chauffeur van een trailer zijn auto midden op den weg, in plaats van aan den kant had stil gezet. De trailer, welke uit Oud Vossemeer kwam, reed in de richting Oudenrijn. De chauffeur bemerkte op een gege ven ocgenblik, dat het water van de radiator kookte. Ten einde het bij re vullen, hield hij stil, midden op den weg. Een vrachtauto, bestuurd door den he* r S. uit Veenendna), die den stilstaanden trailer niet opmerkte, ver moedehjk doordat het achterlicht nieti brandde, reed met een hevigen s'ag tegen den trailer, waardoor de vracht auto geheel werd vernield. De cabine werd volkomen in elkaar gedrukt. De bestuurder kwam er goed af. maar zijn zoon die naast hem zat was zoodanig bekneld geraakt, dat men hem bijn 1 niet uit zijn benarde positie kon ver lossen. Vermoedelijk heeft de jonge man het rechterbeen gebroken en in wendige kneuzingen gekregen. Met een juist uit Schoonhoven komenden zie kenauto is hij naar het ziekenhuis ge bracht. De trailer heeft zijn weg kunnen vervolgen. Paard op hol. De 27-jarige brandstoffenventer R. Trinks uit Steen- wijkerwold bevord zich gistermorgen met paard en wagen bij Steenwijk, toen het paard, dat voor een vrachtauto schrok op hol sloeg. Trinks sprong vaii den wagen en greep het dier bij de kop. Hij werd daarna over een groo ten afstand meegesleurd en kwam te vallen, waarbij hij onder de wielen van het voertuig terecht kwam. Hij kreeg ernstige inwendige kneu zingen en is naar het Diaconessenhuis te Meppel vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Denk om achterlicht. Gister avond is een 16-jarige jongen uit Berg ambacht te Schoonhoven gegrepen door een hem achterop rijdenden auto bestuurd door den heer H. S. uit Schoonhoven. De jongen werd op den motorkap geslingerd en kwam vervol gens op den weg terecht. Hij had een bloedende hoofdwonde en was onraid dellijk dood. Vermoedelijk was zijn fiets niet voorzien van 'een brandend ach terlicht, zoodat de automobilist hem niet opgemerkt heeft. De heer S. waarschuwde politie en dokter. Verduistering. Gistermiddag heeft de recherche te Zutijhen, aan gehouden den kassier L. K., eenig be heerder van het kassierskantoor van de firma B. en Go., die verdacht werd van verduistering van geld en gelds waardige papieren tot een bedrag van ongeveer f 25.000, die aan hem waren toevertrouwd- Hij is op het bureau van politie opgesloten en zal ter beschik king van de justitie worden gesreld Alle boeken en bescheiden zijn in be slag genomen. Verdronken. Gisteravond is een 54-jarige arbeider uit Werkendam, van een te Kampen liggenden baggermolen Bovenstaande modéllen, alsmede voor Deux-Pièces, Japon, Jumper, Vest Slipover, Ochtendjasje, Ondergoed. Kinder garnituur, Handsohoenen, Muts, Sjaal, enz., vindt U vol ledig beschreven in deze uitgave franco per post 40 cent). Verkrijgbaar bij Bezorger of Administratie van dit blad r Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij onze 50-jarige Echtvereeniging betuigen wij onzen hartelijken dank. Ph. A. KEIJMEL. Chr. KEIJMEL-Scofberg Breskens. Januari 1939. op Donderdag 12 Januari 1939, te geven door de neutrale-esp.- groep „LA ESPERO", in hét Jeugdgebouw alhier. Aanv. 7 uur. Programma's verkrijgbaar a 5ct.. tevens bewijs van toegang. DAMESI Vanaf heden is onze officieel in werking. Wij werken aan lage prijzen. Tevens vlugge en nette bediening. Aanbevelend, KAPPER BRESKENS NETTE WERKSTER vraagt Brieven onder no. 3 Bureau van dit blad. te huur, staande Vogelenzang. Te bevragen bij Chr. D1ERX, Breskens. De waarnemend Notaris A. A. RISSEEUW te Groede, zal op Donderdag 12 Jan. a.s. om 3 uur, ten verzoeke van Jac. I DATTHIJN te Oostburg, in het café van dhr Abr van Haneghem te Groede bij Breskens, in één zitting publiek verkoopen, een met bijbehooren en het recht van erfpacht voor onbepaalden tijd op den grond, waarop de gebouwen staan en die daarbij in gebruik is aankomende den heer J. VAN MALECornells te Groede, staande en liggende aan de Nolle tjesdijk te Groede en kadastraal aldaar bekend sectie B no. 1290, groot 4 a 24 c.a. Aanvaarding bij betaling koop- I som, uiterlijk 12 Februari 1939. j Lasten vanaf 1 Januari 1939 J voor kooper. Verplichte overname eenig gereedschap, enz. f 15, De waarnemend Notaris A. A. 1 RISSEEUW te Groede, zal op 'j Vrijdag 13 Januari a.s., om 1,30 uur, ten verzoeke van I mej. Wed. JAC. VAN HANEG- l! HEM te Schoondijke, publiek verkoopen, tegen contante be- taling: 2 kachels, 2 tafels, kabinet, 15 i stoelen w.o. 6 met gaatjeszitting, spiegels, zetel, groot ledikant met staaldraadmatras, 3-deel. matras, jl! dekens, kleerkast, fornuis, vloer- kleed, matten en zeilen, koperen j ketel, 2 electr. lampen, bloemen- ,i tafeltjes, gordijnen, schilderijen, J glas- en aardewerk. CHR HIST. KIESVEREENIGING BRESKENS. over Egypte op godsdienstig en cultureel gebied, door den heer j G. A. HARFF. Burgemeester van Nieuw en Sint Joosland op Zaterdag 14 Januari a.s., des avonds half acht in het jeugd- gebouw te Breskens Toegang vrij. Beneden 18 jaar niet toegankelijk. BOEKBESPREKING. Willy Corsari: „Schip zonder haven7'. Ingen. f 2.90. Geb f 3.90. Uicg.: H. P. Leopold, 's-Graven- hage. Dit omvangrijk werk geeft een beeld van een land in oorlog onder vreemde bezetting en wat duidelijk op den voorgrond treedt, is de inwendige ver deeldheid van een twee talen sprekend volk. Ons worden tafereelen gegeven die getuigen van bezieling en inzicht. De personen in dit boek worden ons duidelijk voor oogen gesteld. Be halve Fien, de moeder van Lode Deels, zal zeker de figuur van Si- mone, ons sterk bij blijven. Een boeiende roman. o Jan Bouber: „De dwaas van Heideloo - Ingen. f 1. Geb. f 1.50. Uitg.: G. B. van Goor, 's-Graven- hage. Dit is het verhaal van een krank zinnig geworden oorlogsinvalide, die een uitvinding heeft gedaan van ver delgingsmiddelen. Door spionnen belaagd, heeft hij een schuilplaa:s gevonden op de Drentsche heide. Door een drietal jongens, gesteund door een rechercheur weten zij hem van zijn plannen af te houden. Het is een spannend verhaal, dat wij evenwel als kinderboek niet erg geschikt achten. DE UITGESTELDE UIT- VOERING gaat thans door in de „Sumajo" 7,30 uur stipt. Plaatsbespreking Donderdag a.s. van 6—7 uur in het gebouw. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 11 Januari van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties. Voorhanden in den Kon. Boekhandel van E, BOOM - BLIEK Breskens. I Aanbevelend, Zachte-, Harde- en Suikerwafelijzers, enkel en dubbel.

Breskensche Courant | 1939 | | pagina 3