KLOOSTERBALSEM BCHRALE HUID Kerk- en Schoolnieuws. Provinciaal Nieuws. Ingezonden. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Gewestelijk Nieuws AKKER'S KON. NEDERL. SCHOUWBURG GENT. Zondag 25 December te 2,30 en 8 uur Opvoering van: DE LUSTIGE BOER, Zangspel van Leo Fall, FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 25 December 2,15 uur Opvoering van: CHANT DU DÉSERT Operette in drie bedrijven. GRAND THEATRE DE BRUGES. Maandag 26 December 7.30 uur Opvoering van DE LUSTIGE BOER, Operette in drie bedrijven Muziek van Leo Fall. BRESKENS. Benoeming Notabel. Bij de gister gehouden stemming is tot Notabel bij de Ned. Hervormde Gemeente gekozen <fe heer A Monjé- Smoor. GROEDE. Geslaagd. Aan de Universiteit te Amsterdam Is geslaagd tot arts de heer G. H. Beu- nlngh, alhier. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 25 December Breskens 9,30 uur Ds Goudzwaard. 5,30 uur Ds Goudzwaard. Tweede Kerstdag Geen dienst. 5,uur Kerstfeestviering. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 9,30 uur Ds. M. R. Pliester. Nleuwvüet 2,— uur Ds Derksen. Tweede Kerstdag Geen dienst. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 9,30 uur Ds J. A. Swart. Zang van de jongste Meisjesclub. Extra-collecte voor de Vereeniging tot Steun aan Verwaarloosden en Gevallenen. Tweede Kerstdag 5 uur Kerstfeest van de Zondagsschool. Oudejaarsavond 5,30 uur Ds J. A. Swart Extra-collecte voor Predikants weduwen en -Weezen en Emer.- Predikanten. Nieuwjaarsdag 9,30 uur Ds J. A. Swart. Zuidzande Zaterdag 24 December 6,uur Kerstwijdingsdienst met zang en muziek, organist C. Schijve. Eerste Kerstdag 9,30 uur Ds. Stegenga. Tweede Kerstdag 9,30 Ds Derksen. Derde 'Kerstdag 5 uur Kerstfeest van de Zondagsschool. Zaterdag 31 December 6 uur Ds Stegenga. Zondag 1 Januari Ds Stegenga. Groede 9,30 uur Ds. Derksen, Tweede Kerstdag 9,30 uur Ds Stegenga. Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da M. P. Stol. venstaande bemestingsopgave is op te vatten als een richtsnoer. Staan er als tusschenteelt bessen of andere vruchtboomen. dan is het noodzakelijk de hierboven genoemde hoeveelheden voor een volledige be mesting belangrijk te verhoogen. Onteigening Hotel „De Abdij Ook de Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot onteigening van het Hotel de Abdij aangenomen zonder dat er over gesproken is of dat er over gestemd werd. De belde Kamers der Staten Generaal hebben dus nu het onteigeningsontwerp goedgekeurd, waardoor de onteigening van hotel De Abdij dus definitief is geworden. BOEKBESPREKING. Van de Stichting: Anti Vivisectie- Bond ontvingen wij een viertal prac- tische Brochuren, welke belangstellen den gaarne worden toegezonden. 0 Het Januari-nummer van Beyer's Mode für Alle" bevat wederom een schat van Costumes, Japonnen, Blouses enz Ook voor de jeugd vindt men veel nieuwigheden, terwijl een drietal ra derbladen ruim honderd patronen be vatten 0 Een Jubileumnr. van „De Wandelaar." Bij den uitgever A. G. Schoonder- beek te Laren N.-H. verscheen het December-nummer van „De V/ande laar". Dit is een „winternummer". Bovendien werd met dit nummer de tiende jaargang voltooid. Het nummer bevat prima artikelen. Het 64 bladzij den tellende kwistig geïllustreerde nummer werd gestoken in een speciaal daarvoor door Rein Stuurman ontwor pen omslag o K. Norel: Rondom het land van morecn'. Prijs f 4.90. Uitg.: Gebr Zomers <S Keuning, Wageningen. Dit boek van oprechte vaderlands liefde geeft ware nationale lectuur. De groote polders, die men bezig is te maken in de voormalige Zuider zee is het Land van morgen. Wij maken hier kennis met een bevolking van vrome mannen en vrouwen, eenvoudige menschen, waar een wonderlijke geloofskracht van uit gaat H. Heukels zorgde voor prachtige foto's. 0 Mr. J. H. v. Doorne: „Achter den Waaldijk". Ingen. f 1.95. Geb. f 2.60. Uitg.: A. van Loon, Tiel. In dit boek wordt de humor van het gemoedelijke Betuwsche platteland op kostelijke wijze opgedischt. Een achttiental boeiende, humoris tische schetsen worden door den schrijver, kenner van Betuwe's land en volk bij uitstek, hier gegeven. Een boek om te genieten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. V. V. „Breskens." Enige tijd geleden zei een vooraan staand burger van onze gemeente tot een onzer bestuuisleden: „De voetbal vereniging neemt een deel van mijn tijd in beslag, immers, de Zondagmid dag houd ik vrij om naar de wedstrij den te gaan kijken; men is daarop in gesteld en maakt voor de tijd van 2— 4 uur geen andere afspraken". Zo Is het inderdaad bij velen het geval; die wedstrijden zijn een attractie geworden; ze trekken publiek en men is dubbel voldaan als men zijn club ziet winnen. Die V. V. Breskens heeft voor de exploitatie van haar club veel geld nodig; daarom zal ze een verloting houden om wat geld in het laadje te krijgen. B. en W. van Breskens hebben bereids hiertoe de toestemming ver leend. Natuurlijk zouden we het zeer op prijs stellen als giften in natura of In contanten voor deze verloting werden geschonken Kijkt U allen eens in het rond, of u iets voor onze verloting hebt af te staan. Bij voorbaat onze dank. En dan rekenen we natuurlijk ook op U bij de verkoop van de loten. Ieder een paar loten en ze zijn zo verkocht. Bij onderstaande bestuursle den kunt u alle giften voor onze ver loting kwijt, terwijl wekelijks een ver antwoording in dit blad zal worden ge publiceerd. Het bestuur der V. V. Breskens C. C. J. de Pree, voorzitter F. Koster, 2e voorzitter A. v. d. Velde, secr. penningm. J. Scheerens, 2e idem Arie Visser P. Vermeulen I P. de Kramer leden Iz. v. Haneghem i P. v. d. Sande 0 Helpt de vogels in den winter Nu de winter in al zijn gestrengheid zijn intrede heeft gedaan, vestigen on- dergeteekenden, vertegenwoordigers van Instellingen en vereenigingen, die zich bezighouden met bescherming van vogels, de aandacht op de noodzake lijkheid om de vogels door den moei lijken tijd heen te helpen door ze te voederen. Vogels zijn in den winter, als het voedsel in de vrije natuur schaars wordt, niet kieskeurig en eten dank baar wat hen wordt voorgezet. Met broodkorsten en etensresten kan men menigen vogel het leven redden, mee- zen eten graag kaaskorsten, spekzwoerd, pinda's, zo nepitten en hennepzaad, merels kunt ge helpen met rotte appels en fijngesneden schillen van appels, peren en bananen. Het best kan men het voedsel geven op een voedertafel, minstens een meter boven den grond. De vogels kunnen dan niet zoo gemakkelijk door katten worden besprongen. Een brochure, waarin men vele nuttige wenken voor het voederen van wilde vogels vindt, wordt op aanvrage gratis toegezonden door het Secretariaat van de Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels, Reguliersgracht 9 Amsterdam of door het secretariaat van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, Prinses Mariestraat 40 's-Gravenhage. Ir. N. van Poeteren. Dr. Joh. van Burkom. J. Drijver. H. van Poelgeest. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Ter terechtzitting der Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken, is beëedigd: als ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Waterlandkerkje de heer H. de Haan, Burgemeester dier gemeente. als Kantonrechter in het Kanton Terneuzen, tevens belast met de werk zaamheden van Kantonrechter in het Kanton Oostburg, de Heer Mr. A. J, W. N Stokvis, vroeger advocaat en procureur te Arnhem. Door A. A. F., 27 jaar, visscher, wonende te Breskens, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg van 16 December 1938, waar bij hij wegens verduistering is veroor deeld tot ééne maand gevangenisstraf. AARDENBURG. Over October en November 1938. GEBOORTEN: 5 Nov. Maatje A., d.v. J. G. Aar- noudse en M. de Zeeuw, 7 Nov. Frida E. M„ d.v. C. J. C. Cocquyt en G. Pille. HUWELIJKEN: 30 Nov. Jordanus L. Devreeze, 25 jaar, j.m. en Emma A. M. Claeys, 18 jaar, j.d. OVERLIJDEN: 26 Oct. Honoré D. Ysebaert, 75 jr., j.m., 29 Oct. Suzanna Hol, 72 Ir., j.d. A. A. BRESKENS. Aannemer-werken. De heer P. J. van de Sande alhier is aannemer geworden van het onder houd van het Nederlandsch gedeelte van het Kanaal van Sluis naar Brugge gedurende de jaren 1939, '40 en '41, alsmede van het onderhoud met bijbe- hoorende werken van de weg Koude- kerke—Vlissingen, in de gemeente Koudekerke gedurende 1939 Laatste verantwoording. Voor de bazar van het Christelijk Fanfarecorps „Soil Deo Gloriazijn de volgende giften ontvangen: 1 vierpitter-petroleumstel, 4 mesjes voor houtsnijwerk, 3 presenteerblaad jes, 5 zaklantaarns, 10 fietsviaggen, 7 fietsnetjes, 12 fietsbellen, 1 kaasstolp. 1 broodtrommel, 1 boodschapmandje, 8 suikerschepjes, 9 theeschepjes, 22 theelepels. 2 doozen bonbons, 2 ge brandschilderde houten lijstjes, 4 stuk zeep, 1 pak erwten, 5 pak zeeppoeder, 5 pak schoenwir, 11 pak rijstvlokken, 3 bouwdoozen, 1 theemuts, 1 kristal bakje, 4 damspelen, 1 postzegelalbum, 1 briefkaartalbum, 2 fotoalbums, 3 boek servetten, 2 schilderijtjes in lijst, jus- tabletten, 3 portemonnaies, 1 fiesch zuurtjes, 1 blad met kleedje, 34 arm banden, 4 poederdoozen, 3 zakspiegels. 1 manicure, 1 sigarenaansteker, 8 kam- étuis 4 zakpotlooden, 1 fotoalbum, 2 zakboekjes, 7 naaigamituren, 3 toilet spiegels, 1 sigarenkoker, 4 damestas- schen, 1 paar sokjes, 2 boekomslagen, 2 schortjes, 6 luierbroekjes, 1 kinder cape, enkele banketbakkerswaren, en kele boeken. Van de firma D. te Rotterdam 10 doozen shag, een serie zakspiegeltjes, potlooden, notitieboekjes en lucifers- trekboekjes, fa. Van N. te Rotterdam 10 pakjes thee, B. te Middelburg een zending fluiten. Benoeming. In de gisteren gehouden vergadering van Aandeelhouders der N.V. Visch- meelfabriek en Garnalendrogerij „Zee- landia" werd benoemd tot algemeen directeur den heer P. Baas, die ge rechtigd werd alle transacties aan te gaan welke in het belang mochten blijken te zijn. Geringde merel gevangen. Door den molenaar P. Risseeuw al hier is heden een merel gevangen welke een ringetje aan de poot had, waarop staat: Museum Leiden (Holland) D 17350. BIERVLIET. Uitvoering. Dinsdag gaf de tooneelvereeniging van Kath. meisjes, tezamen met de K. J. V. haar jaarlijksche uitvoering in de zaal van „Het Oude Raadhuis" al hier. Opgevoerd werd: „Als het bloed spreekt", drama in drie bedrijven, als mede een tweetal kluchtstukken. HOOFDPLAAT. Gevolgen van de strenge vorst. De timmerman A. M., die Maandag morgen behulpzaam was bij 't op het droge brengen van de verongelukte auto, is er met de strenge vorsr maar slecht afgekomen, daar gebleken is, dat gedurende dat werk, aan de linkerhand twee vingers en de pink bevroren zijn. IJZENDIJKE. De oude vesting, De vroegere omvangrijke verdedi gingswerken, welke tijdens den tijd van Prins Maurits, van IJzendijke een sterke vesting maakte, zijn aan het verdwijnen. Het laatste stuk ravelijn echter, dat nu nog van de oude fortificatiën over is, een oppervlakte van 6600 m2, is men van plan voor huizenbouw te be stemmen Een perceel van 275 m2 is voor dat doel reeds verkocht. De stichting Menno van Coehoorn, Het Zeeuwsche Landschap en het Zeeuwsch Genootschap der Weten schap zijn bereid financieelen steun te verleenen tot behoud van dit ravelijn, zoodat er nog een zij het overigens geringe kans bestaat, dat het ves tingwerk behouden kan blijven. OOSTBURG. V. P. R. O. In weerwil van de heftige koude waren toch nog velen, ook uit de om liggende dorpen, opgekomen naar de avond van de Vrijzinnig Protestantsche Radio (V. P. R. O.) alhier. Wij zagen er zelfs uit IJzendijke. In de Herv. Kerk bijeen werd de samenkomst geopend door Ds. Faber. Na het gemeenschappelijk lied kregen achtereenvolgens Ds Faber van Schie dam en Ds Spelberg het woord. De laatste, die. gelijk bekend, predikant- directeur is van de V. P. R. O., ver toonde daarna, gedurende een uur, mooie filmopnamen betrekking heb bende op den omroep De samenkomst werd opgeluisterd door de zeer ge waardeerde medewerking van onze musicus de heer C. Schijve. met enkele anderen Als geheel een prachtige avond, Ds Spelberg maakt thins een tournee door geheel Nederland. Oostbu-g maakte zijn 24e avond mede De dag er vóór was voor Zierikzee, de dag er na was voor Middelburg bestemd. Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot P. W. van de Sande, thans te Eindhoven, slaagde voor het Staatspractijk diploma Handel en Administratie. Installatie. In de gister gehouden Burgerlijke terechtzitting van het Kantongerecht alhier is geïnstalleerd de nieuw be noemde Kantonrechter Mr. A. J.W. N. Stokvis. - De waarnemend Kantonrechter, No taris J. Mijs, hield hierbij een hartelijke welkomstrede. Mr. H. A. Laman de Vries, Griffier bij het Kantongerecht, sloot zich bij deze woorden aan. Mr. W. Ie Maire, sprak namens de Balie en Notaris P. G. J. van der Schriek namens de Notarissen in dit kanton. De nieuw geïnstalleerde Kanton rechter, die van zijn Echtgenoote ver gezeld was, dankte in welgekozen woorden voor de hartelijke ontvangst en hoopte op prettige samenwerking. SCHOONDIJKE. Ouderavond. Donderdagavond had onder leiding van den heer A. H. de Milliano de Ouderavond van de Landbouwschool alhier plaats. Niettegenstaande het barre winterweer waren ruim vijftig ouders aanwezig. Hoewel zich vooraf ongeveer hon derd belangstellenden voor dezen avond hadden aangemeld, mag het weer in aanmerking nemende, de opkomst dus zeer bevredigend worden genoemd. Nadat de Voorzitter op de van hem bekende wijze de avond had ingeleid, eenige mededeehngen had gedaan over het onlangs gestichte Ouderfonds en rekening en verantwoording van dit Fonds had uitgebracht, werd het woord verleend aan den heer Dees, die na mens verschillende ouders van leerlin gen sprak. Duidelijk bleek uit de woorden van den heer Dees, dat al gemeen het onderwijs aan de Land bouwschool groote waardeering vindt. Vervolgens hield het hoofd van de school, de heer L. van Dijk, een cau serie over de ontwikkeling van den molen, aan de hand van een serie prachtige lichtbeelden, die bij de aan wezigen zeer in de smaak vielen, en waarvoor door den heer De Hullu uit Groede namens de ouders dank werd gebracht. De Voorzitter besloot daarop deze geslaagde bijeenkomst met de aanwe zigen aan te sporen om het nuttige en prettige contact, dat er nu reeds tus- schen Landbouwschool en Ouders be staat, ook in de toekomst te doen voortduren. GROEDE. Raadsvergadering. In de gisteren gehouden Raadsver gadering was de heer J. F. de Mil liano met kennisgeving afwezig. In de Gezondheidsverordening en Politieverordening werd een wijziging gebracht, betreffende het ruimen van privaatputten en het verbieden van voetballen in de kom der gemeente. In de plaats van den heer P. Brak man werd tot lid der Commissie van Schoolverzuim benoemd de heer C. Verschoore. Enkele slooten, die door het water schap Groede en Baanst zijn gedempt, werden door de Gemeente in onder houd overgenomen. De heer Becu zegt, dat besloten is op de vrijkomende gronden in de Sfihuitvlotstraat beplanting aan te bren gen en zou dit gaarne ten uitvoer zien gebracht. De heeren Brakman en W. van Haneghem deelen dit denkbeeld Wethouder Lombaard ziet veel be zwaar, met het vee, dat daar langs gedreven wordt en acht het beter deze grond met grind te verharden, hetwelk de goedkeuring van den Raad kon wegdragen Het leerlingbedrag der O.L. School werd nader vestgesteld op f 9,35. Een verzoek om ontheffing van schoolgeld van den heer G. W. Cy- souw werd afgewezen. Een zelfde verzoek van P. Brakman werd inge willigd. Op voorstel van B. en W. werd aan het Burgerlijk Armbestuur een extra subsidie van f 350 toegekend. Een verzoek van W. v. Haneghem, om het artikel in de politiever. rdening Als Ge geplaagd wordt door schrale huid, kloven, gesprongen handen, dan komt dat doordien Uw huid door de schrale wind te veel is uitgedroogd, te weinig vet bevat en niet voldoende functionneert. Verzorg Uw huid dan dadelijk met Kloosterbalsem. Wrijf 's avonds wat Kloosterbalsem op Uw huid, wrijf goed in. Na een kwartier is de Kloosterbalsem door Uw huid opgezogen. Gedurende de nacht doet de Kloosterbalsem zijn huidgenezende en huidversterkende werking. Kloosterbalsem dringt diep in de weefsels en maakt Uw huid gezond, glad en gaaf, bestand tegen 't ruwe klimaat. Akker's Kloosterbalsem bijt niet, zooals andere middelen en is ook niet te verge lijken met geparfumeerde crèmes, die wel aangenaam ruiken, maar niet genezen! Per pot van 25 Gram f 0.62i/2, pot van 50 Gram f 1.04 (Ingez. Med.)

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 2