s HUIS Landbouwgereedschappen: Voor uw Brillen Opticus Schroote, Jubileumfeester Ingezetenen van Groede Hoogwatergetij Bresken-. Gemengd Nieuws Advertentiën. Volksspelen Kinderledikant Reisgidsen, Auto-kaarten, Rijwielkaarten, Afstandkaarten JAC. KNOOl L. LIJK, Bresken:| Nieuw uitgekom werken: Jubileum-decoratie Nederlandsch Wape mededeeling. De gemeenteveldwachter zal de schoolwoning in de toekomst niet blijven bewonen, daar voor hem van particuliere zijde in de kom der gemeente een woning gebouwd wordt. Zoodoende Zal de schoolwoning geen ambtswoning worden. De Voorzitter stelt nu voor te wachten met de aan genomen verbouwing tot zich eventu eel een huurder mocht opdoen. Hierna wordt met algemeene stemmen het ge nomen voorstel tot verbouwing inge trokken Hierna is aan de orde de voorloo- pige vaststelling van de gemeentereke ning over 1937. De heeren Iz. Luteijn- Leenhouts en J. I2 Roy hebbed reke ningen nagezien en hun onderzoek heelt geen reden gegeven tot opmerkingen. De rekening wordt met algemeene stemmen vastgesteld met in de gewone dienst aan ontvangsten f 28910,24, aan uitgaven f 25408,32 dus een batig slot van f 3501,92. In de kapitaaldienst aan ontvangsten f 520,— aan uitgaven f 260,een batig slot van f 260. Daar niemand bij de rondvraag het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. Marktberichten. Maandag 22 Aug. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 100 K.G.: Zeeuw Bonten 4,004.40, Zeeuw Eigenheimers 3 20—3.60. bl. Eigen heimers 4.00—4.40, bei Je soorten poters 2.40—2,60. Zeeuw Bintjes Bonken 2.60 3.20, Noord-Hollandsche Bonten 4.004.40, Noord Holl. bl. Eigen heimers 3 203,40, blanke Eigenh. 0.000.00, Poters 2.20— 2,40, blauw Bonken 3.00—0.00, Ypoldet Eigenh. 2.80—3.20, idem blauwe 3,20—34.0, Bonten star 0.00—0.—, Anna Pauw- lowna Zandaardappelen 3.60 4.00, Hlllegommer Zandaardappelen 3.60— 4.40. D A O E N Woensdag 24 Aug. 1,02 1,26 Donderdag 25 1,32 1,56 Vrijdag 26 2,02 2}26 Licht op voor Rijwielen enz., (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 24 Aug nam. 20,44 Donderdag 25 20,43 Vrijdag 26 20,42 Ongeluk bij het rooien van boomen. Bij het rooien van boo men, op den nieuwen Vlissingschenweg te Vllssingen, brak een der boomen tijdens het omtrekken af, waardoor de 36-jarige A. G. en de 68-jarige R. v V„ beiden uit Middelburg, getroffen werden. G., die over pijn in den rug klaagde, kwam er vrij goed af, doch van V. werd zwaar gewond. Hij kreeg een bloedende hoofdwond, een lichte hersenschudding en een verbrijzelden arm. Hij is naar het ziekenhuis Bethesda overgebracht. Een operatie „op voorschot''. Een 43-jarige L;euwardenaar wist zich te Amsterdam in te dringen bij een familie, waar hij onder verschil lende voorwendselen geld leende Zoo vertelde hij, dat zijn vrouw ernstig ziek was en geopereerd moest wor den. Maat het geldde medelij dende familie schoot den echtgenoot opnieuw een som geld voor. Doch op het aanvankelijk medelij den volgde al gauw eenig argwaan en men stelde een onderzoek in Aan het door den man opgegeven adres was zijn naam niet hekend en aan gifte bij de politie volgde. Deze is er thans in geslaagd den man, die zich reeds eerder voor der gelijke oplichtingen te verantwoorden heeft gehad, aan te houden. Gister morgen is hij voor den officier van justitie geleid. ljserbedevaart wederom een succes. De 19e ljserbedevaart is andermaal een indrukwekkende Vlaam- sche plechtigheid geworden, waarbij ruim 100.000 deelnemers aan den voet van het reusachtige monument van den IJser defileerden. Gedenkplaten met 10.000 namen van Vlaamsche gesneuvelden werden onthuld en ver scheidene redevoeringen werden uit gesproken, o.a. namens den Vlaam- schen oudstrijdersbond. Een bloemenhulde, een vaandelop tocht en een eedsaflegging besloten deze jaarlijksche betooging. Jongetje aangereden. Op den Rijksstraatweg bij de Kloosterstraat te Duivendrecht is gistermorgen een 10- jarig jongetje door een auto gegrepen. Het knaapje is met zware hoofdwon den naar het Burgerziekenhuis te Am sterdam vervoerd. De jongen was onverhoeds den wep overgestoken. Auto zonder versnellingsbak. Prof. F. C. Lea, van de Technische Hoogeschool van Sheffield, heeft gisteren de uitvinding van den Italiaan schen ingenieur Piero Salerni, n.l. een auto, voor welker voortbeweging geen inschakeling in versnellingen met kam raderen of anderszins noodig is, te Cambridge gedemonstreerd, aan de technische afdeeling van de British Association, de vereeniging van weten schappen, welke aldaar haar jaarlijksch congres houdt. Prof. Lea legde uit hoe de uitvin ding de turbine en de centrifugale pomp combineert in een machine-on derdeel, dat fungeert als overbrenging van de kracht van den motor op de as. De proeven werden genomen met een gewone 21 PK auto, en de prof. bracht vrijwel den geheelen middag door met rondrijden door de straten van Cambridge, om de inzittenden in de auto te laten zien, hoe hij zonder overschakelen en met een enkele be weging, de auto van stilstand aan het rijden kon krijgen en de snelheid gaandeweg opvoeren. Het nieuwe systeem zal zeer zuinig zijn. en een gallon zou 21 mijl duren De slijtage van den motor zou er door verminderen. Na twee uur rijden was de motor altijd nog koud. Het systeem is voornamelijk bedoeld voor auto's, maar het kan ook op alle mogelijke andere motoren worden toegepast, ook op groote schepen. Commendaiore Salerni en zijn staf hebben jarenlang te Londen met in acht neming van de grootste geheim houding gewerkt en niemand had er eenig idee van, wat er gaande was, zelfs niet de groote autofabrikanten. Pas einde vorige week werden de eerste berichten gepubliceerd. De auto, waarmede de proeven zijn genomen, heeft met dat nieuwe onderdeel 65.000 mijl afgelegd en is ook onder worpen aan proefnemingen met be lasting met passagiers. De snelheid 'kan zoo opgevoerd worden, als men zelf wil. De uitvinder heeft verklaard, dat hij -geen patent zal nemen op zijn uitvin ding en er geen monopolie van zal maken. Het systeem zal beschikbaar worden gesteld aan de geheele transport industrie. Dronken automobilist rijdt moeder en kind dood. - In de Belgische gemeente Dampremy ge raakte de dronken chauffeur E Min- gaux in groote vaart met zijn voertuig op het trottoir, waarbij een 30-jarige vrouw met haar tweejarig kind wer den gegrepen. Zij waren op slag dood. De toegeschoten menigte wilde den dronkaard bijna lynchen, doch de po litie kon hem nog tijdig arresteeren. Zweefvliegtuig neergestort. Zondag is op het vliegveld Welschap bij Eindhoven tijdens oefeningen met een zweefvliegtuig een ernstig onge luk gebeurd. De 21-jarige leerlinge mej. J. Sanders uit Eindhoven was met een zweefvliegtuig tot een hoogte van 20 a 25 meter gestegen Het toe stel maakte toen plotseling een duik en stortte nagenoeg loodrecht naar beneden. Het toestel werd vernield. Mej. Sanders kreeg ernstige verwondingen aan hoofd, armen en beenen en werd naar het binnengasthuis vervoerd Men vreest voor haar leven. Brand op een in aanbouw zijnd schip. Op de Neptun-werf te Rostock is gistermiddag aan boord van het in aanbouw zijnde, voor Bul garije bestemde, stoomschip Schipka brand uitgebroken. Het vuur greep spoedig om zich heen, en nam een zoo grooten omvang aan, dat het schip als verloren moest worden be schouwd. Later werd nog gemeld, dat de brand, die vooral met groote felheid gewoed heeft in het achterschip, na inspannend blusschingswerk gebluscht is Gevaar voor andere in aanbouw zijnde schepen bestaat er niet meer. Mislukte noodlanding te Berlijn. Een militair vliegtuig heeft in de wijk Neukölln te Berlijn tengevolge van een motorstoring een noodlanding moeten doen. Het vliegtuig is daarbij op het dak van een woning terecht gekomen. Het is van het dak afge gleden en op het dak van een aan gebouwden winkel gevallen, waar het door het dak is gezakt. In den wiDkel bevonden zich vijf personen, die wer den verpletterd. De inzittenden bleven ongedeerd. Auto rijdt schaftlokaal binnen. Een merkwaardig verkeersongeluk is gisterenavond gebeurd op den West Zeedijk te Rotterdam. Aldaar reden met vrij groote snelheid een vracht auto en een taxi achter elkaar. Op he) kruispunt West Zeedijk—Pieter de Hooghweg gekomen, maakte de taxi plotseling een lichte zwenking naar links De chauffeur van de vrachtauto meende dat de voorligger den Pieter de Hooghweg op zou rijden en hij haaide daarom sterk naar links uit De wagen botste toen tegen een ver- keerszuiltje, dat midden op den weg slaat, met het gevolg, dat een der voorbanden sprong. Hierdoor verloor de chauffeur de macht over het stuur en de auto reed met vrij groote snel heid het trottoir op en verdween ten slotte gelijk een torpedo in het aan den West Zeedijk gelegen schaftlokaal van den Volksbond tegen Drankmis bruik. De auto had in zijn vaart bijna de geheele voorpui, die uit steenen en hout is opgetrokken, meegenomen. De inventaris van het schaftlokaal werd grootendeels vernield. Gelukkig bevon- uen er zich op dit tijdstip geen be zoekers in het gebouw. De vrouw van den eigenaar kon nog juist op zij springen. Een achtjarige jongen, die op het trottoir met zijn autoped liep te spelen, kreeg een duw van een der spatborden en werd slechts licht ge wond. Autodieven aangehouden. Het is de Groningsche recherche gelukt de daders op te sporen van een jl Dins dag gepleegden diefstal van een auto, die op het Academieplein stond. De eigenaa' had vergeten de contactsleu tel mede te nemen De dader, een 20-jarige jongeman te Groningen, reed met den wagen onder Hoogkerk in een sloot, waarbij hij een bruggetje vernielde Hij wist op een geleend rijwiel te ontkomen. Het rijwiel is teruggevonden en de dader aange houden. Nog is aangehouden als verdacht van diefstal van een auto, eveneens op het Academieplein op 3 Augustus jl., een 21-jarige arbeider te Groningen. Hij was met de auto gaan toeren De wagen is later onbeheerd in de stad teruggevonden. Ook hij zal ter be schikking van de Justitie worden ge steld. Inbraak te Hilversum. Naar thans bekend is geworden, is in den nacht van Zaterdag op Zondag uit Heck's lunchroom aan de Kerkstraat te Hilversum een geldtrommel, inhouden de ruim duizend gulden aan klein bankpapier en zilvergeld, gestolen. De trommel was opgeborgen op de bo venverdieping van het gebouw en zou gestolen zijn tusschen 12 en 1 uur. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Traangasbommen in bioscopen. Zaterdagavond zijn in dertien ver schillende bioscooptheaters te New York, die alle aan dezelfde onderne ming toebehoorden, traangasbommen ontploft, waardoor in totaal zevendui zend bezoekers de zalen moesten ver laten Twintig personen werden ge wond, waarvan verscheldenen ernstig. Ofschoon de politie spoedig ter plaatse was, slaagde zij er niet in de daders te arresteeren. Men gelooft, dat de schuldigen leden van een vakvereeni- ging van bioscooppersoneel zijn. Door vrachtauto overreden Gistermiddag wilde de 15-jarige V. uit Wassenaar per rijwiel den Schouwweg bij de Groen van Prinstererlaan te Wassenaar oversteken. Hij reed tegen een vrachtauto uit Wassenaar, kwam te vallen en geraakte onder de wielen. De jongen liep een hoofdwonde en een bekkenfractuur op; voorts brak hij beide beenen. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar Bronovo te den Haag vervoerd, waar hij gisteravond aan zijn wonden Is bezweken. Inbraak in de Residentie - Zondag is tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken In een woning aan de Van jaarsveldstraat te 's-Gra- venhage. De daders zijn het huis bin nengekomen via het leegstaande be lendende perceel. Het geheele huis werd doorzocht. Met een bedrag van f 250 aan contanten, eenige sieraden en een hoeveelheid tafelzilver zijn de inbrekers vertrokken. De inbraak werd gisteravond bij thuiskomst der bewo ners ontdekt. die wenschen deel te nemen aan de moeten zich opgeven vóór of op 30 Augustus 1938, en wel, voor Ringrijden te paard bij MICHIEL CASTELEIJN; Eierrijden per rijwiel, da mes 14 jaar en ouder, bij Zuster MAAKS. Hindernisrijden per rijwiel, jongens 14 jaar en ouder, bij F. E. PAS. Ballen kruien, bij R. VAN Q UEKELBERGHE; Tonnetje steken, bij j. I. BRAKMAN en MEULENDIJK. Stoelenwedstrijd, dames, bij Mej. C. CASTELEIjN. Bij afwezigheid van een van bovenstaande personen kan ook opgave gedaan worden bij J. I. BRAKMAN, Coiffeur te Groede. DE FEESTCOMMISSIE. te koop. Brieven onder no, 65 Bureau van dit blad. voorhanden in den Kon. Boekh. van E. BOOM—BLIEK, Breskens De Candidaat-Notaris A. A. RISSEEUW waarnemer van het vacante kantoor van den te Groede gevestigd geweest zijnden Notaris A. H. J. BEUNINGH, zal op Zaterdag 2 7 Aug. 1938 om 2 uur ten verzoeke van mej. de Weduwe IOZIAS BREVET te Schoondijke, publiek verkoopen tegen contante betaling: een boogkabinet met kommen, chiffoniére, linnenkast, mahonie houten tafel, groote en kleine ta fels, spiegels, een marmeren pen dule met candalabres, wandver siering, vloerkleeden loopers en matten, deurmatten, vloerzeil, een veerenbed met toebehooren, drie- deelige matras met hoofdpeluw en kussens, een 1-persoons matras met peluw en kussen, wollen en gestikte dekens, twee nieuwe wol len dekens, 2-persoons gezond heidsmatras en een 1-persoons gezondheidsmatras, 6 gaatjes stoe len, 6 boenstoelen, 4 keukenstoe len, koperen doofpot, stoven, w.o. een met steen, 2 strooma- trassen, glas- en aardewerk, 12 wijnglazen, keukengerief, kamer kachel, keukenkachel, keulsche potten, kleerkist, een 2-persoons ledikant, Weckglazen, tuingerief, waschgerief, nieuwe waschtobbe, kapstok met kleed, pluche tafel kleed, messen, lepels en vorken, mutsendoos, trapjes, gordijnen, enz., en NA AFLOOP DAARVAN, Zaterdag 2 7 Aug. 1938 bij instel, en op Zaterdag 3 Sept. 1938, bij toewijzing, telkens om 5 uur in het hotel van den heer Rosevelt te Schoondijke. zal door genoemden Waarnemend Notaris A. A. RISSEEUW, pu bliek worden geveild: het aan verzoekster behoorende met bijbehooren en TUIN, te Schoondijke, aan de weg naar Oostburg. kadastraal bekend ge meente Schoondijke in Sectie C nommers 915 en 1101. groot 1 are 87 centiaren. Aanvaarding onroerende goederen bij betaling, uiterlijk 3 October 1938. Lasten vanaf 1 Januari 1939 voor kooper. Voor bezichtiging, sleutel te bevragen bij Mej. Wed. van Haneghem. De Candidaat-Notaris A. A. RISSEEUW. als waarnemer vanhet vacante kantoor van den te Groede gevestigd geweest zijnden Notaris A. H. BEUNINGH, zal op Dinsdag 30 Aug. 1938 ten verzoeke van den heer P. C. CCRNELIS Risseeuw te Groede aan de Catsweg, publiek verkoo pen tegen contante betaling: 6 Paarden: NELLIE, blauwschimmel merrie, geb. 1926 Stamb. no. 14653, gedekt 23 Mei 1938, Donald de Water 1551. ADRIAN Abruinschimmel merrie, geb. 1930 veulenboek no. 63715 gedekt 20 April 1938, Clalron v. Zaamslag 73230. CORA, bruine merrie geb. 1934 Stamb. no. 22249, gedekt 22 Maart 1938, Clairon v. Zaam slag 73230. GENOVEVA vosbles merrie, geb. 1935 Stamb. no. 23723, gedekt 16 April 1938 Donald de Waler 1551. CLARA, bruinschimmel merrie, geb. 1936, veulenb. no, 82621, CORRIE, blauwschimmel merrie, geb. 1937 veulenboek no. 89115. io stuks Hoornvee: 2 melkkoeien, onderzocht en vrij van T.B.C. Melklijsten ter in zage. 5 U/2 -jarige vaarzen, 2 vaarskalveren, 1 met schets. 1 stierkalf me; schets. 1 twee-persoons rijtuig op veeren; 3 menwagens waarvan 1 met breed beslag, bijna nieuw: drie- wielskar, zaaimachine; kapmachi- ne, maaimachlne; hooischudder; rolblok; 2 één-scharploegen; 1 2-schar ploeg; aardappelploegje; 1 houten aardappelploeg. 1 kleine ploeg, zigzag-eg; 1 vijf-velds vruchteg; 1 Melotte eg en 2 ijzeren eggen 5- en 6-balks, zoo goed als nieuw; 1 houten vijf- balkseg; 2 vlerbalkseggen; 1 zes- balkseg; 2 sleepers; slede; culti vator; houten rolblok; wagenkas- sen, boomplank, harnassen en aam- schenen; waterbak; windmolen; zakkenheffer, 1 stroosnijder; bieten molen; koppelkettingen; paarden tuig; menreepen en ander touw werk; graanzeven; geeselsteen; vorken; rieken en schoppen; 120 hooiruiters; kisten; bakgerief, en eenig Huisraad. ORDE DER VERKOOPING: om 1 uur w.t. klein gereedschap; om pl.m. 2 uur paarden, enz. Op de hofstede bergplaats voor fietsen. Liedjeszangers en orgeldraaiers worden op de hofstede niet toe gelaten. :tei STUURT Uw Aardappelen, Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5de Haven o| Centrale Markt Admiraal de Ruyterweg Amsterdam Tel. 81431. Uitsluitend Commissleverk Direct na verkoop afrekenln I kassa bij Bankier of de Rijks! Verzoeke afzendingen voorufl melden. Te spreken per telefoon| 1 —2 uur en van 6—7 uur. Bij mijn vertegenwoordiger Dorpsstraat 89. Telefoon zijn alle inlichtingen te bekoi Hermer HF Branding rond de toren [M E. Lennhoff De laatste vijf jaren vatjfe Ooste'K H. Dorhout Jelle Heerema. A, Walter-Dawson De Postzegeldiefstal. A. Sichs Mies vindt haar weg. J. Welsenes En de Aalscholver vloojl Jan Vriends I Vogels gaan en komen, f H. Lindt I Symon de Danser. W. Corsarle Een Expres stopte. M. Juta Oom Paul. H. Morton In de voetstappen van Pa B. Stroman Vrouwepolder. J. Hilton Wij staan niet alleen. W. Laatsman Sloeberke struikelt. F. Onendowskl In den steenen put. E. Stanley Jones Aan ons de beslissing. Melis Stoke Hollandia luxe reizen. C. Asser Pinkhof Roep der Schoenammletis Van Asperen L Van Binnen uit. F. Lelie Klnders op Gweneu. E. Lokhorst Jessy en de Anderen. E. Vosma «j. Hoe Els in wonderland kw Voorhanden In den Kon. Bo' E. BOOM-BLIEK - Bresl i naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmidc 24 Aug. van 1,30 tot 6 uur in Hotel VA te spreken en verder iederen 2en en 4en Wot dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparati Tweemaal Wekelijksche Beurtdienst BRESKENS-DORDRECHT-ROTTERDAM. v.v. Vertrek van Breskens: Woensdag en Zaterdag 5 uur namidc I Vertrek van Rotterdam: Woensdag en Vrijdag 5 uur namidc Firma PIET ROEST F n iziaaccf JAN ROEST E'T1D;BK^ASSE Telefoon Breskens 41 en 40 Rotterdam 11523 Rotterdam 11523. VOORHANDEN: in zeven kleuren 79 x 51 c.M. In vijf kleuren 79 x 51 c Prijs op zwaar litho papier f 1,50. Opgeplakt op dik carton f Bestellingen worden gaarne spoedig ingewacht. E. BOOM-Bliek, Breskens, Kon. Boel

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3