Voor uw Brillen Opticus Schroote, Luxemburg Autobanden Yse- en Beurtdientt Kon Drukkerij, Breskens JAC. KNOOP, ARKER Vulpenhouders. E. BOOM-BLIEK, LaDdbouwgereedschappen. HUIS en Erf, Gemengd Nieuws Kleine Advertenties! Nieuw uitgekomen werken: Advertentiën. Buurtcommissie's Breskens. Donderdag 2 1 en Vrijdag 22 Juli a.S ANTON ROEST besproeien van aardappelen Iz. VERHAGE, L. LIJK, Breskens. Koninklijke Boekhandel - Breskens. Woensdag 13 Juli 1938 den Kapitalen' Landbouwinspan, 14 Paarden; 31 stuks Hoornvee: 10 stuks Varkens; Woensdag 13 Juli '38, Woensdag 20 Juli '38, BIERVLIET. Vechtpartij. Zondagmiddag kregen een paar buurtbewoners van de Noordstraat een woordenwisseling welke zoo hoog liep. dat de echtgenoten er zich mee gin gen bemoeien en er rake klappen vielen. De vrouw van T. moest zich onder dokters behandeling stellen. Proces-verbaal is tegen de vechtlusti- gen opgemaakt. Ondergrondsch telefoonnet. Momenteel is er heel wat beweging en drukte in ons dorp, daar het ge- heele telefoonnet ondergrondsch wordt aangelegd. Een welkome gelegenheid voor de werkloozen, die weer voor een poosje aan de slag kunnen. AARDENBURG. Vergadering. In de gehouden vergadering van de Oranjevereeniging werd besloten dit jaar ter gelegenheid van het Koninklijk Jubileum feesten te organiseeren. SLUIS. Grenskiosk A. N. W. B. Aan de grens alhier zal 1 Augustus de door de A.N.W.B. in aanbouw zijnde Grenskiosk voor het vreemde lingenverkeer worden opengesteld. Tot employé van deze grenskiosk is aan gesteld de heer J. Almekinders Jr. al- hier. BOEKBESPREKING. Dr. Alfred Adler: Menschenkennis. Ingen. f 3,75. Geb. f 4,70. Uitg.: Erven J. Bijleveld, Utrecht. Dit goed geschreven boek van Dr. Alfred Adler beleeft de derde druk. Het is geschreven in eenvoudige vorm en bezit de samenvatting der wijsheid van een merkwaardig man die veel ge dacht, gezien en geholpen heeft, en veel gewerkt heeft om zijn leer ingang te doen vinden tot heil der mensch- heid. Niet alleen studeerenden, doch elk beschaafd mensch moet dit belangrijke werk lezen. Algemeene vergadering. In de Dinsdag 28 Juni 1938 te Utrecht gehouden jaarlijksche Algemeene ver gadering van „Groningen" Alg. Onderl. Maatschappij tot verzekering van paar den en rundvee, in 1903 opgericht te Groningen, van 1 Mei 1921 af geves tigd te Utrecht is verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar 1937. Aan schaden werd in totaal uitbe taald een bedrag van f 93.503.55. De Reserve der Maatschappij bedroeg per 31 December '37 f 183.633,67. Blijkens het rapport van de Commissie tot na zien der rekening en van den Accoun tant, den Heer J. Groenhuyse te Utrecht, werd de administratie in orde bevonden. De aftredende Commissarissen wer den herkozen. De record-vlucht van Hughes om de aarde. Howard Hughes is gistermiddag 16 uur 55 met zijn vliegtuig op Le Bourget geland. Hij heeft den Oceaan overgestoken In 16 uur en 35 minuten. Lindbergh heeft er indertijd 33 uur en 30 minu ten over gedaan. Hughes en zijn vier metgezellen heb ben gistermiddag na een periode van storm, waarin zij vreesden in Ierland te zullen moeten landen wegens ben- zinegebrek, het geluk gehad, dat de wind, hoe meer zij de Iersche kust naderde, des te harder uit West-Noord- West begon te waaien. Op het laat ste deel van den overtocht konden zij met gemak een snelheid van ongeveer 325 K.M. behouden. Een tusschenlan- ding was dus niet noodig. Reeds om half drie zagen de vlie gers, die van 3000 tot 1800 M. hoogte Waren gedaald de kuststrook var, het Iersche graafschap Kerry, een uur la ter waren ze boven het Kanaal, om Vier uur boven Frankrijk en om vijf minuten voor vijf landde het toestel Vlot op Le Bourget. Hughes had den afstand New York— Le Bourget afgelegd in 161/j uur of precies in de helft van den tijd, wel ken Lindbergh er 11 jaar geleden voor koodig had gehad. Nu de Amerikaan Howard Hughes snel met zijn vier metgezellen den Jceaan is overgestoken, is het wel be- fagwekkend even terug te zien op den ocht van zijn beroemden voorganger In landgenoot Lindbergh. Op den 12en Mei arriveerde uit San viego per Ryan eendekker „Spirit of St. Louis" te New York Charles E. Lindbergh, die bij aankomst tot de vragenstellers niets zei dan Hello, here I am, mij next stop is Paris". Hij had juist de 4000 km non-stop afge legd in 21 uur 20 min. In den morgen van Vrijdag 20 Mei vertrok hij van Roosevelt Field na een jange en moeilijke start. Twee uur la ter was hij boven Halifax, negen uur daarna passeerde hij Kaap Race op New Foundland. Hij vloog toen 3000 m hoog, eerst met gunstig weer, later zoo slecht, dat hij soms 4 a 5 meter boven den Oceaan vloog Daarna steeg hij weer en vocht te gen koude en storm, honger en dorst. Na uren van spanning werd hij gezien ten Westen van Ierland tot hij om 3 uur 's middags Zaterdag 21 Mei ge signaleerd werd boven de Iersche kust. Op dat bericht stroomde het vlieg veld Le Bourget vol, zoodat 's avonds om 10 uur 200.000 menschen in span ning daar wachtten. Alle lichten brand den en om kwart over 10 kwam Lind bergh op 300 m hoogte boven het terrein. Driemaal cirkelde hij om het vliegveld en daalde te 10 uur 22. De 6300 km had hij afgelegd in 33 uur 30 min. wat 188 km gemiddelde uursnelheid was. Elf jaar scheidden ons van die ge beurtenis. Thans vliegt Hughes dezen afstand in de helft van den tijd, dus met dubbele snelheid 1 Oude granaat ontploft. In de nabijheid van Gorizia (Görz) is, naar uit Milaan wordt gemeld, een nog uit den wereldoorlog afkomstige, niet ont plofte granaat tot explosie gekomen, toen een aantal personen, die het ge vaarlijke voorwerp vonden, pogingen in hei werk stelden om het open te maken en te ledigen. Door de ontploffing werden op slag drie personen gedood. Tweepersonen, die zware verwondingen hadden be komen, overleden korten tijd later in een ziekenhuis. Jongetje door trein gedood. Op den onbewaakten overweg bij Hennekeler bij Nijkerk is gisteren het vier-jarig zoontje van den heer Van Dijkhuizen, wonende in de Wallersteeg te Nijkerk, door een dieseltrein ge grepen en op slag gedood. Het kind werd door den trein gegrepen en tien tallen meters medegesleurd. Der heer Warmink, die eveneens bij denzover- weg stond, trachtte het jongetje nog te grijpen, doch ontsnapte daarbij zelf ternauwernood aan een ongeval. De trein suisde rakelings langs hem*heen. ,o? De Koning van Engeland' licht ongesteld. De Engelsche koning is lijdend aan een lichten aanval van ingewandsgriep, in verband waarmee hij een paar dagen rust zal moeten houden. Het ziet er niet naar uit, dat deze ongesteldheid het voorgenomen bezoek aan Frankrijk zal verstoren. Kantoorbediende beroofd. - Gistermiddag omstreeks twaalf uur is de banklooper H. V., in dienst van de n.v. H. Eras' wollenstoffenfabriek te Tilburg, die voor loonbetaling een som van f 3600 bij de Amsterdamsche Bank had gehaald, van dit bedrag be roofd. Na het geld geïncasseerd te hebben, had hij dit geborgen in een tasch, welke aan zijn rijwiel bevestigd was. Vervolgens reed hij naar de Dam straat om een boodschap te doen bij een confectiefabriek, doch de geld- tasch nam hij niet met zich mee naar binnen. Na enkele oogenblikken keer de hij terug en vond toen zijn rijwiel met de tasch geopend en geheel leeg. Het onderzoek van de politie heeft nog geen resultaat opgeleverd. De vermoedelijke dader is een jongeman, gekleed in een blauwe regenjas en met bruinen hoed. De banklooper is al geruimen tijd in dienst van zijn firma en geniet aller vertrouwen. Doodelijke aanrijding. Maan dagochtend is de 70-jarige F Boone uit Oudelande door een autobus van den dienst Ellewoutsdijk Goes aan gereden. De oude man reed per fiets en heeft niet voldoende uitgeweken, waardoor hij door den wagen werd gegrepen. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. Auto-ongeluk op den weg Arn hem—Ede. Opnieuw heeft gister middag op den weg Arnhem—Ede een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij zes personen meer of minder ernstig zijn gewond. Tegen drie uur kwam een auto uit de richting Ede. Blijkbaar wilde be bestuurder van den auto nabij pension Westend plotseling den Koningsweg oprijden, althans zon der verder met het verkeer rekening te houden, sloeg hij ineens links af, juist op het oogenblik, dat met vrij snelle (hoogstens 5 regels) Prijs f O 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. J Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Rouwcirculaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres- kens. vaart een personenauto uit de richting Arnhem naderde. Een botsing was niet te vermijden hoewel de bestuurder van laatstgenoemden auto nog krachtige pogingen in het werk stelde om zijn vaart te verminderen, daar de afstand te klein was. De auto uit de richting Arnhem reed met flinke vaart den an deren wagen in de flank aan, die ge heel terzijde van den weg werd ge slingerd en vrijwel geheel vernield. Uit beide wagens steeg een luid gekerm op. Het bleek, dat de inzitten den van de uit de richting Ede ko menden auto het ergst er aan toe waren. De bestuurder, J. J. Bennewitz, uit Den Haag, die klem zat achter het stuur, was bewusteloos en ernstig gewond, terwijl zijn echtgenoote, die naast hem had gezeten, evene. ns uit verscheidene wonden bloedde. Een Haagsche dame en een zoontje van het echtpaar, die achterin den wagen hadden gezeten, waren minder ernstig gewond. De dame had slechts enkele schrammen, de jongen eenige lichte verwondingen. Ook de uit Arnhem komende auto, waarin gezeten waren twee heeren uit Utrecht, nj. H. V. en J. J. P., was vrijwel geheel vernield. De heer V. was vrij ernstig gewond; de ander kreeg een zenuwschok. Een been afgeknepen. - De bakschipper N. Verhoeff is Zaterdag morgen bij de Zuiderzeewerken te Lemmer met zijn rechterbeen in een staaldraad geraakt, waardoor hem dit lichaamsdeel onder de knie is afge knepen. In ernstigen toestand is hij naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Marktberichten. Zaterdag 9 Juil werden de volgende prijzen gemaakt: Per 100 K.G.: Zeeuw Eigenheimers 6.60—7.00, Zeeuw blauwen Eigenheimers 6.807.00, beide poter soorten 4.40—5.00, Andijker Bonten star 8.50 - 9. - Andijker Mui zen 5.205.60, Kleine Muizen 4.20— 4.60, BI. Eigenheimers N.-H. 6.80 -- 7.00, Blauwen Eigenheimer poters 4.80- 5.00. Westlandsche Blauwen 5.40 5.80, Hillegommer Zandaardappelen 7.00—8.00, Anna Pauwlowna Zand aardappelen 7.008.00, Rijnsburger Muizen 6.00—7.00, kleine Muizen 4.40- 4 80, Blauwe Eigenheimers 6 80—7.Ó0, Malta nieuwe 15.0016.00, Italiaansche nieuwe 13.00—13.50. G. v. Eckeren Parade gaat door. E. Zernike Morgen weer licht. Di v. d. Staag Tusschenspel. Ph. Aresby's Het teeken van de dood. Ds. J. Knap De tijd is nabij. A. Hemberger Barabbas Robert Farelly De rok zondet naad. Teijlingen De gelukkige Schipper. J. Buskes Wegen in de wildernis- H. Martin Getijden. Hermer Branding rond de toren. E. Lennhoff De laatste vijf jaren van Oostenrij k, H. Dorhout Jelle Heerema. A, Walter-Dawson De Postzegeldiefstal. A. Sichs Mies vindt haar weg. J. Welsenes En de Aalscholver vloog- Voorhanden in den Kon. Boekh. E. BOOM-BLIEK - Breskens Iff Het Bestuur van den Bond voorStaatspensionneering bedankt ieder hartelijk die heeft bijge dragen voor de goedgeslaagde autotocht voor ouden van dagen. Belangstellenden in de oprichting van buurtcommissie's voor de aanstaande feesten te Breskens worden ter vergadering uitgenoo- digd op Woensdag 13 Juli a.s. in het gemeentehuis te 8 uur. DE FEESTCOMMISSIE. In verband met vele aanvragen zal getracht worden op een touringcar naar te doen rijden. Prijs alles inbegrepen voor 2 dagen f 15,—. Gaarne tijdige opgave. Bewijs van Nederlandschap ver plichtend. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door N.V. Stoomtram Mij. Breskens-Maldeghem Breskens, Telef. Nos. 1 72 en Agenten. TE KOOP: vier in goeden staat zijnde (super ballon) compleet, gangbare maat. Te bevragen Bureau van dit blad. Tweemaal wekelljksche dienst BRËSKENS-DORDRECHT— ROTTERDAM. VL1SSINGEN MIDDELBURG. Vertrek Breskens: Zaterdagnam. 4 uur. Vertrek Breskens: Dinsdagnam. 6 uur. Vei trek Rotterdam: Dinsdagnam. 6 uur. Vertrek Rotterdam: Zaterdagnam: 6 uur. De Ondernemer: Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het met hand- en paardbeweging. het leveren van POEDER, KOPERVITRIOOL en de nieuwe SPROEIMIDDELEN, enz. Telefoon 6 - NIEUWVLIET. c |ouverten Adreskaarten Donateurskaarten Strooibiljetten Aanplakbiljetten Nota's Diploma's Rouwbrieven inwikkelpapieren Aankondigingen Biljetten Rekeningen Enveloppen Sluitzegels Kwitanties Etiketten Naamkaartjes Suikerregisters in één en meer kleuren ge drukt, worden spoedig en goedkoop geleverd Aanbevelend, STUURT Uw Aardappelen, Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5de Haven op de Centrale Markt Admiraal de Ruyterweg 196 Amsterdam Tel. 81431. Uitsluitend Commissieverkoop, Direct na verkoop afrekening en kassa bij Bankier of de Rijksgiro. Verzoeke afzendingen vooruit te melden. Te spreken per telefoon van 12 uur en van 6—7 uur. Bij mijn vertegenwoordiger Dorpsstraat 89. Telefoon 46 zijn alle inlichtingen te bekomen. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 13 Juli van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Wooos- dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparatiea. Een nieuwe collectie ontvangen in de nieuwste kleuren en in alle prijzen. Aanbevelend, Notaris VERBIST te Hontenisse is voornemens op om 10 uur voorm. n.t. ten ver zoeke van den heer E. CLEIREN te Clinge (Statenboora) in het openbaar te verkoopen: bestaande uit: Elza K 14479, bruin, geboren 1926 meermalen bekroond, ook met afstammelingen, gedekt door Nico van Melo. Clara van Clinge, K 16797, bruin, geboren 1928, met vos- hen gstveulen v. Dragon d'Hond- zocht, meermalen bekroond, ge dekt door Dragon d'Hondzocht. Rosa de Clinge, K 17759, vos- schimmel. geboren 1930, meer malen bekroond, gedekt door Nico van Melo. Bertha van Cilnge, K 17758, vosschimmel. geboren 1930. meermalen bekroond met eerste prijzen, gedekt door Avenir van Antoniahoeve. Gloutine van Clinge, K 18814 bruin geboren 1931, meermalen bekroond, gedekt door Nico van Melo. Lena van Clinge, K 21069, zwart, geboren 1933, met bruinschim- mel merrieveulen van den Na- tionalen Kampioen Vainqeurv, Hesseur, meermalen bekroond, waaronder vier eerste prijzen, gedekt door Avenir van Anto niahoeve. Suzanna van Clinge, K 22332, vos, geboren 1934, meermalen kroond, ook op de Nationale tentoonstelling, gedekt door Avenir van Antoniahoeve. Hilda van Clinge, V.B. 86726, bruinschimmel, oud 1 jaar (mer rie] van Vainquer van Hesseur en Rosa van Clinge. Dragon van Clinge, V.B. 87546, voshengst oud 1 jaar, van Dra- I gon d'Hondzocht en Clara v. Clinge. Frits, 4-jarige ruin. zwart loop- paard. Fox, 14-jarige ruin, bruin loop- paard. Carlo van Clinge, 3-jarige bruine hengst, V.B. 78444, van Clairon de la Lijs en Gloutine van Clin ge, (voor het Rijk goedgekeurd], 4 melkkoeien; 1 koe (munt); 10 '2Vs-jarige bekalfde vaarzen; 9 anderhalfjarige pinken; 1 stier; 3 stierkalveren; 3 vaarskalveren, alle geschetst. 1 stamboekzeug (1 x gebiggend); 1 Jonge stamboekzeug; 2 loop varkens; 6 biggen van de stam boekzeug. En verder de Op de hofstede is BERGPLAATS voor AUTO'S en RIJWIELEN. Met den verkoop der paar den wordt om 1 uur aan gevangen. Betaling ft contant. Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg. zal op des nam. 3 uur (w.t.) in het café bij Victor de Witte, Markt te IJzendijke, bij instel, en op des nam. 3 uur (w.t.) in het café ,,'s Lands Welvaren" bij J. Le- cluijze, Markt te IJzendijke, bij toewijzing, krachtens art. 1223 B.W. publiek worden verkocht: een gelegen te IJzendijke en aldaar kad. bekend in Sectie D, nrs 724 en 1689, tezamen groot 1 a 08 c.a. (eigendom van de Familie DE HOUCK). Te aanvaarden bij betaling koop penningen, 1 maand na toewijzing. Grondlasten voor rekening kooper vanaf 1 Januari 1938. Meerdere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voor noemden Notaris.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3