Woodstock Voor uw Brillen Opticus Schroote, Aanbestedingsformulieren ARKER Vulpenhouders. E. BOOM-BLIEK, Ons Modehoekje. Hoogwatergetij Breskens, Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. Autotocht voor ouden van dagen. besproeien van aardappelen ^1 04-55 Leuke overhemdblouse, De overhemdblouse behoort tot die weinige kleedings^kken, die om zoo te zeggen klassiek zijn, nooit uit de mode gaan Wij dragen de overhemd blouse thans even graag als onze moe ders indertijd en daarvoor onze groot moeders Voor het model op onze afbeelding hebben wij 1,50 meter van 90 centi meter breedte noodig. Het patroon is te verkrijgen in maat 40: bovenwijdte: 86 centimeter; taillewijdte: 70 centime ter en heupwijdte: 98 centimeter. Donr het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. De fijne plooitjes in voorband en kraagje geven het geheel iets elegants. Dit FAVORIET-KNIPPATROON is te verkrijgen tegen de prijs van 25 ct. (plus 1 cent omzetbelasting) bij het bureau van dit blad Dames: Denkt bij eigen gemaakte kleeding aan een FAVORIET-KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. BIERVLIET. Uitvoering. Dezer dagen had in de O. L. School een uitvoering plaats, ten bate van het fonds, tot uitzending van zwakke kinderen. Burgemeester Kostense, opende en vestigde de aandacht op het belang rijke van dit werk en hoopte, dat allen flink aan de verschillende vermakelijk- heden, zooals rad van avontuur, enz. zouden meedoen. Hierna werd een begin gemaakt met het afwerken van het programma, waaraan verschillende vereenigingen belangeloos meewerkten. In de pauze hield de heer Maas een rede, welke van propagandischen aard was. Hij sprak de hoop uit, dat velen zich zouden opgeven als lid, van het pas opgerichte fonds. Aan het einde van het programma dankte hij allen hartelijk voor de genoten medewerking en het talrijke publiek ging voldaan huiswaarts met het besef een goed werk te hebben g-daan. CADZAND. Iz. Erasmus f Een trilling van ontroering ging j.l. Zaterdagavond door de harten der in gezetenen van deze gemeente bij het vernemen, dat dien avond ongeveer acht uur de heer Iz. Erasmus, Oud- Burgemeester, in den ouderdom van bijna 71 jaar, geheel onverwacht en plotseling was overleden. De houding van den overledene, die van Juli 1912 gedurende 24 jaar het ambt van Burgemeester van Cad- zand bekleedde, werd steeds gekenmerkt door eenvoud en groote welwillend heid. Bij zijn heengaan in 1936 als burge meester is hem op ondubbelzinnige wijze gebleken in hoe hoog aanzien hij bij de ingezetenen stond. De heer Erasmus zal ongetwijfeld bij velen en zeer zeker bij hen, die die het voorrecht hebben gehad me) hem samen te mogen werken, lang in dankbare herinnering vootleven; met hem is een goed mensch heengegaan. Ma rktberichten Zaterdag 18 Juni werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Friesche Roodstar 6,00—7.00, Alva's 4.25-4.50. Verder per 100 K.G. Andijker Muizen 13.50—14,50, dito Drielinge 11.20-11.80, dito Kriel 8.00- 9.00, Nieuwe Malta aardappelen 16.50- 17.00, Italiaansche aardappelen 13.50- 14.00. Verder Drentsche oude aard appelen witvleesch 4.00 - 4.50. DAGEN I Woensdag 22 Juni 8,37 9,01 Donderdag 23 9,42 10,06 Vrijdag 24 10,52 11,16 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 22 juni nam. 21,55 Donderdag 23 21,55 Vrijdag 24 21,56 Corrupties te Eindhoven? Te Eindhoven is weer heel wat te doen in verband met ernstige beschuldigin gen tegen eenige raadsleden, een di recteur van ten gemeentedienst en een ambtenaar in dienst der gemeente. Deze beschuldigingen komen voor in een vers ag van mededeelingen, in tegenwoordigheid van de rechercheurs Van den Broek en. Baken, door den heer E. van der Loo op Maandag 14 Maart j.l. ten gemeentehuize tegenover den burgemeester afgelegd. Dit verslag heet geheim te zijn, doch het heeft ons niet veel moeite gekost er kennis van te nemen en het schijnt zelfs te koop aangeboden te worden. Indien ook maar de helft van de beschuldigingen op waarheid zou be rusten, zal er aanleiding gevonden worden om vervolgingen in te stellen. De beschuldiger heeft een broer in gemeentedienst, dien hij ervan beschul digd mededeelingen gedaan te hebben aan belanghebbenden inzake voorge nomen grondaankoop door de ge meente, waardoor grondspeculanten in de gelegenheid waren tijdig de noodige gronden te koopen om ze tegen exorbitant hooge prijzen aan de gemeente te verkoopen. Deze prak tijken schijnen volgens het verslag eerst toegepast bij de gronden noodig voor het gemeentelijk sportpark aan den Aalsterweg, het vliegveld, den verbindingsweg Gestel—Strijp, twee woningen aan den Heezerweg en een boerderij aan den Hamsterweg. Volgens die beschuldigingen zou een raadslid kaarten betreffende stads uitbreidingsplannen aan onbevoegden verstrekt hebben om er hun voordeel mee te doen bij verkoop der door de gemeente benoodigde gronden. Ook zou volgens verklaring van den beschuldiger diens broer zijn be noeming tot opzichter van den ge meentelijken plantsoenendienst te dan ken hebben aan een nagemaakt di ploma. Ook wordt deze opzichter er van beschuldigd steekpenningen ge accepteerd te hebben voor den aan koop van zaden voorden plantsoenen dienst, terwijl diens vrouw een be paald bedrag zou aangenomen heb ben als belooning voor het in ge meentedienst houden van een ambte naar, die anders wegens bezuiniging dreigde ontslagen te worden. Al deze beschuldigingen worden in het verslag omstandig omschreven, terwijl ook het zedelijk gedrag van een hoofdambtenaar ernstig in op spraak wordt gebracht. Uit de mededeelingen blijkt, dat de beschuldiger zijn beschuldigingen heeft gelanceerd uit wrok tegen zijn broer, die hem niet heeft laten deelen in de winsten aan de grondspeculaties ver bonden, hetgeen hij, volgens uitlatin gen van den beschuldiger, zou be loofd hebben. De sociaal-democratische raadsfrac tie heeft destijds schriftelijke vragen gericht aan B. en W om nadere in lichtingen te verstrekken. Hierop heb ben dezen geantwoord, dat de afge legde verklaringen voor de leden van den raad ter inzage zijn gelegd Voorts antwoordden B. en W., dat de vraag, of er onder deze verklaringen, welke groote overeenkomst vertoonen met die, welke reeds vroeger een on derwerp van onderzoek uitmaakten, zijn, die aanleiding geven tot het in stellen van een justitieel onderzoek, bij de betrokken autoriteiten in over weging is. Tevens deelen B. en W. mede, dat zij in het stadium, waarin deze aangelegenheid momenteel ver keert, nog niet kunnen voldoen aan het verzoek der S.D.A.P om van hun zienswijze te doen blijken. Sprekende namens de s.d. fractie concludeerde het raadslid De Jong in de laatste raadsvergadering uit het antwoord van B. en W., dat er wer kelijk bezwarende mededeelingen zijn gedaan. Alg. Hbl. Treinramp iu de Ver. Staten. Bij Saguas, ten oosten van Miles City (Montana) is de „Olympian Express" in de rivier gereden. Van de 160 reizigers zijn 50 omge komen of vermist. Het aantal gewon den bedraagt 65, die met een ambu lance-trein naar Miles Oty zijn gebracht Veertig reizigers bleven ongedeerd. De Schelde-viucht. De jaar- lijksche Scheldevlucht welke de Zeeuw- sche Vereeniging voor Luchtvaart or ganiseert, zal dit jaar van Haamstede uit worden gehouden en wel op Za terdag 6 Augustus. Daarmede annex zal ook op dit vliegveld een zweefvliegweek worden gehouden. Winkeljuffrouw gearresteerd. Een groote winkelonderneming stelde vast, dat er in een van haar filialen te Zandvoort den laatsten tijd voortdu rend tekorten waren in de kas. Het waren soms enkele guldens per dag, soms ook meer. Men stelde een con trole in en toen rezen verdenkingen tegen een winkeljuffrouw. Gisteravond gaf de controle zulke overtuigende aanwijzingen, dat men tot haar arrestatie is overgegaan. Voor de politie bekende zij reeds sinds ruim n jaar verduisteringen te hebben gepleegd. Het verduisterde bedrag moet in totaal meer danf 1000 bedragen De winkel- juffrogw, W A. uit Haarlem, is in be waring gesteld. Dr. H. G. Cannegieter ernstig gewond. Gisteravond is dr. H.G. Cannegieter, benoemd hoofddirecteur van het Meteorologisch Instituut te De Bilt, bij het oversteken van den Biltschen Straatweg met zijn rijwiel door een auto gegrepen en ernstig gewond. Gevolgen van spelen met vuur. In een onbewaakt oogenblik heb ben drie kinderen van de weduwe Arts, te Linden-Katwijk (N.-Br.) een doosje lucifers bemachtigd en achter de woning een vuurtje gestookt. Daar bij raakten de kleeren van een vier. jarig meisje In brand. Toen de moe der op het geschreeuw kwam toesnel len was het kind geheel in vlammen gehuld. De vrouw slaagde er met veel moeite in de kleeren van het lichaam van de kleine te trekken, waarbij zij zelf hevige brandwonden aan handen en armen opliep. Het kind was over het heele lichaam met brandwonden overdekt. De toestand van het meisje is zorgwekkend. Inval in speelhol. De politie had er sinds eenigen tijd de lucht van gekregen, dat er in een perceel in de Dintelstraat te 's-Gravenhage gelegen heid werd gegeven tot hazardspel. Zon dagavond achtte zij het oogenblik ge komen een inval te doen in het ver dachte perceel, waarbij zij .teneinde de eventueele daders op heeterdaad te kunnen betrappen, de voordeur van het huis forceerde. Eenige personen zijn in verband met het onderzoek naar het politiebureau overgebracht. Oude vrouw verdronken in haar eigen regenput. Zaterdag is de 65 jarige mej. A. E. C. Ntjkamp voorover in de regenput achter haar woning aan den Aalsmeerderdijk ge vallen bij het putten. Haar zoon zag het ongeluk gebeuren. Op zijn hulp geroep kwamen een bakker en een buurvrouw toesnellen. Met vereende krachten wisten zij de bejaarde vrouw uit den put te halen. Zij gaf nog teekenen van leven. Aanstonds werd kunstmatige ademhaling toegepast, echter tevergeefs. Valsche akte. Gistermiddag is in het huis van bewaring te Roermond de 34-jarige F. J. van A., koopmad te Someren, opgesloten. A. zou zich heb ben schuldig gemaakt aan het opma ken van een valsche akte, waaronder hij de handteekening had geplaatst van (booffstens 5 regels) Prijs 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzaade. een notaris. Door deze handeling zou hij een grossier te Roermond voor enkele tientallen duizenden guldens hebben benadeeld. A., die waarschijn lijk beangst was voor een arrestatie, was naar België uitgeweken, doch is te Antwerpen op verzoek van de jus titie te Roermond gearresteerd, waar hij tot zijn uitlevering was verzocht, is opgesloten Onder een auto geraakt. Gis termorgen is op den rijksweg 's Her togenbosch—Nijmegen een doodelijk ongeluk gebeurd. De heer C. K. Brekelmans, die ter kerke was geweest en per rijwiel huis waarts keerde in de richting Nijmegen, werd, toen hij bij zijn woning den rijksweg wilde oversteken, door een uit de richting Nijmegen komende perso nenauto gegrepen. De man werd tegen een boom gesmakt en moet spoedig daarop zijn overleden. Medische hulp en geestelijke bijstand waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer was ongeveer 55 jaar oud, gehuwd en vader van een kind. Oplichting en verduistering. De 40-jarige schilder D. K. te Rotter dam was in kennis gekomen met de 27-jarige winkeljuffrouw M. H. E. en de relatie liep zoo goed, dat er trouw plannen rezen. In verband daarmede deed K. bij een magazijn voor inrich tingen een bestelling van meubelen, kleeden en andere inrichtingsbenoodigd- heden, tot een totale waarde van on geveer f 1500. De winkelier kreeg echter achterdocht en op het laatste oogenblik leverde hij de goederen niet af. Bij onderzoek bleek, dat K. heele- maal niet van plan was geweest om te trouwen. Hij had op deze wijze echter geprobeerd het magazijn voor f 1500 op te lichten. Wegens reeds uitgevoer de werkzaamheden heeft de firma een schadepost van ongeveer f 100. De verloving heeft de winkeljuffrouw inmiddels verbroken, want van haar moeder heeft de schilder f 50 verduis terd. De man is thans opgesloten. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in den ouderdom van bijna 71 jaar, onze innig geliefde Echt genoot, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Edel achtbare Heer IZAAK ERASMUS, Oud-Burgemeester van Cadzand. Uit aller naam: M. ERASMUS- DE BRU1JNE Cadzand, 18 Juni 1938. Begrafenis Woensdagmid dag 3 uur. Deelnemers kunnen zich opgeven bij A. MOSSELMAN, Koningin Emmastraat 6, tot en met a.s. Maandag 27 Juni. VERSCHE AARDBEIEN. Vanaf heden eiken middag 4 uur versche Aardbeien van DeGroe. DROOG'S Fruithandel, Breskens Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het met hand- en paardbeweging. het leveren van POEDER, KOPERVITRIOOL en de nieuwe SPROEIMIDDELEN, enz. Iz. VERHAGE, Telefoon 6 - NIEUWVLIET. IEMAND, die het weet, koopt een Voorhanden in den Kon. Boekh. van E. BOOM—Bliek, Breskens. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 22 Mei van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties. met couvert. Verkrijgbaar in den Boekhandel van E. BOOM—BLIEK, Breskens Tweemaal Wekelijksche Beurtdienst BRESKENS-DORDRECHT-ROTTERDAM. v.v. Vertrek van Breskens: Woensdag en Zaterdag 5 uur namiddag. Vertrek van Rotterdam: Woensdag en Vrijdag 5 uur namiddag. Firma PI ET()ROHSt g D KLAASSEN t n n Telefoon Breskens 27. Telefoon Breskens 41 en 40 Rotterdam 11523. Rotterdam 11523. Een nieuwe collectie ontvangen in de nieuwste kleuren en in alle prijzen. Aanbevelend, Koninklijke Boekhandel - Breskens.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3