f: Veedol- Motorolie Patria e. Oké C Uit de oorlogvoerendelanden JAC. KNOOP, IJZENDIJKE. JAN roest Ons Modehoekje. Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. Tandarts Hertstein besproeien van aardappelen L. LIJK, Breskens. Firma PIET ROEST p KLAASSEN Strepen zijn modern, Japonnetjes van gestreepte toile de soie of gestreept katoen staan altijd jeugdig en vlot, vooral wanneer de streep in verschillende richtingen ver werkt is. Op onze illustratie is de streep in de japon recht gekozen, ter wijl die in den pas schuin is. Deze pas is met punten op de japon gezet. Aan den zijkant kan men een split laten, dat met knoopjes gesloten wordt. Benoodigd materiaal: 3Vi meter van 100 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte 96 centimeter; taillewijdte: 74 centi meter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit FAVORIET-KNIPPATROON is te verkrijgen tegen de prijs van 25 ct. (plus 1 cent omzetbelasting) bij het bureau van dit blad Dames: Denkt bij eigen gemaakte kleeding aan een FAVORIET-KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop I Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. snelheid 1038.85 m laatste duif 9 u. 3 m. 39 s. snelheid 1010.05 m. 1, 5 en 6 P. Rijckborst; 2 Osc. de Meijer; 3, 4, 7, 9 en 10 P. de Smit; 8 R. van Weijnsberghe Idem van jonge duiven. 1 en 4 L. Dhondt; 2, 3 en 5 C van de Walle. Snelheid eerste duif 1014.90 m.; laatste duif 1004.07 m. VOETBAL. Zondag 12 Juni speelde F. C. Sluis II tegen F. C. Noorderzonen II uit Brugge met als resultaat 13. Brugge won hierdoor den door het Brugsch Handelsblad uitgeloofden beker. Voetbaluitslagen: Schoondijke IBreskens III 14—4 IJzendijke II—Breskens II 2—2 Vlissingen II—Breskens I 2—2 Veteranen-wedstrijd: BreskensMiddelburg 13 CHINA. Dijken doorgestoken. De Chineesche troepen hebbeD Zater dag den dijk op den zuidelijken oever van de Jangtse tusschen Kaïfeng en Tsjengtsjou op drie plaatsen opnieuw doorgestoken, waardoor het gebied van den Loenghaispoorweg met overstroo mingen bedreigd wordt. Dinsdagmiddag zijn twee gemotoriseerde Japansche af- deelingen In allerijl door het nog ge deeltelijk door de Chineezen bezette gebied uitgezonden om den dijk te herstellen. Intusschen verklaren de Chineezen, dat het Japansche offensief in de rich ting van Tsjentsjou te Paisja, dat enkele kilometers meer naar het oosten ge legen is, tot staan is gebracht door de overstroomingen van de Gele ri vier, die, ofschoon voldoende om de militaire operaties te belemmeren, minder ernstig geacht worden dan oorspronkelijk werd gevreesd. SPANJE. Rechtschen dringen Castellon binnen. De rechtsche troepen zijn gister middag Castellon binnengedrongen. Na de stad geheel omsingeld te heb ben. gingen de rechtschen tot den aanval in de buitenwijken over. In het centrum van de stad wordt op het oogenblik hevig gevochten. De linkschen hebben zich in de huizen verschanst, die één voor één veroverd moeten worden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Maandag 13 Juni is faiiliet verklaard de nalatenschap van Hendrik Johannes Weijkman, gewoond hebbende te Bres kens en overleden te Blankenberghe (België) op 18 November 1937. Rechter-Commissaris Mr. J. H. F. Bloemers; Curator Mr. J. F. van Delnse, ad vocaat te Middelburg. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 14 Juni 1938. De volgende personen werden ge dagvaard: A. P. V„ 18 jaar, werkman te Oost burg, wegens diefstal van een aantal doosjes sigaretten ten nadeele van F. de Smet te Oostburg op 21 Februari 1938. Eisch en Uitspraak: f 15 of 10 d J. J. K., 18 jaar, zonder beroep te Oostburg, wegens heling van een aan tal doosjes sigaretten welke hij op 21 Februari 1938 te Oostburg als geschenk heeft aangenomen van A. P. Verplanke. Eisch en Uitspraak: f 15 of 10 d. POSTERIJEN. Rijkspostspaarbank: Gedurende de maand Mei werd op spaarbankboekjes te AARDENBURG. Ingelegd f 37752,52 Terugbetaald f 16612,73 Meer ingelegd dan terug betaald f 21139,79 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 8. BRESKENS. Ingelegd f 154034,88 Terugbetaald f 100793,40 Meer ingelegd dan terng- betaald f 53241,48 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 56. OOSTBURG. Ingelegd f 24484,84 Terugbetaald f 21063,02 Meer ingelegd dan terug betaald f 3421,82 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 7. SLUIS. Ingelegd f 15045,— Terugbetaald f 17383,86 Minder ingelegd dan terug betaald f 2338,86 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 9. IJZENDIJKE. Ingelegd f 14948,82 Terugbetaald f 10971,62 Meer ingelegd dan terug betaald f 3977.20 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 4. Het nieuwe Hoofdbestuur van Ooft- en Tuinbouw. Het Hoofdbestuur der Maatschappij van Ooft- en Tuinbouw inZeeuwsch- Vlaanderen W.D. is thans samengesteld als volgt: L. van Dijk, Voorzitter; C. M. v.d. Broecke, Vice-Voorzitter; M. Maas, Secretaris; van Cruijningen, Penning meester; G. Hendrikse, Vice secretaris. Wij wenschen de Maatschappij met haar nieuw Bestuur van harte veel succes toe, opdat deze, voor ons dis trict onmisbare vereeniging, in groote bloei mag toenemen, waaraan wij, ge zien de energie en werkkracht welke van dit Bestuur zal uitgaan, niet twij felen GROEDE. Algemeene Vergadering. Ook in onze gemeente had een al gemeene vergadering plaats van de burgerij, tot het organiseeren van feeste lijkheden, ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van H.M de Koningin. De Voorzitter, de heer A. J. Pauw, opende de vergadering en heette allen welkom, daarbij zijn leedwezen uitspre kend dat zoo weinig ingezetenen der gemeente Groede gehoor hadden ge geven deze vergadering bij te wonen. De in de feestcommissie zitting hebbende leden, de heeren A. J. Pauw, E. F. Pas, R. O. A. van Quekelberghe, J. B. Becu—de Hullu en J. I. Brak man, werden bij acclamatie herkozen, terwijl de heeren Cam. Verschoore en P. Casteleijn werden gekozen in de plaats van wijlen A. J. Risseeuw en Jac. Frelier, die wegens familieomstan digheden had bedankt. Staande de vergadering gaven ver schillende personen zich op om lijsten bij de burgerij aan te bieden ter in zameling van de benoodigde gelden. Deze lijsten zullen in de loop van enkele dagen bij de bevolking worden aangeboden in de hoop, dat ieder naar zijn krachten zal bijdragen, zoodat de feestcommissie in het beoogde doel zal kunnen slagen. RETRANCHEMENT. Arm gebroken. Het zoontje van den heer Basting alhier had het ongeluk bij het voet ballen zijn arm te breken. HOOFDPLAAT. Collecte. De collecte ten bate van de Koloniale Missie bracht f 75,56 op. IJZENDIJKE. Aangesteld. De heer A. Wagenaar te Breskens, is aangesteld als volontair ter gemeente secretarie alhier. Ouders! Scheldestroom leert Uw kinderen reeds vanaf 8-jarigen leeftijd het zwemmen. Aanmelden bij de Instructeur of het Bestuur. „SCHELDESTROOM". (Ingez. Med.) SLUIS. Excursie. Zondag bracht een gezelschap uit Ichtegem (nabij Ostende) bestaande uit oud-strijders, alhier een bezoek met een viertal autobussen. Het gezelsc hap was vergezeld van het muziekcorps van genoemde plaats en nadat het een rondgang door de gemeente had ge maakt, werd geconcerteerd op de kiosk Tot slot werd een variatie gespeeld op het Vlaamsche volkslied De Vlaam- sche Leeuw, waarna de groep verder trok naar Brugge, waar ze zou deel nemen aan 'n optocht van oud-strijders. WATERLANDKERKJE. Geitenkeuring. Op de geitenkeuring, gehouden van wege het Provinciaal Stamboek alhier, met inbegrip van lammeren, werden 13 stuks voorgebracht. Lammeren: le prijs W. Meesen, 2e prijs Joh. Buijze. 1-jarige Geiten (2 stuks), le prijs A. de Baere, 2e prijs A, J. Lensen. 2-jarige Geiten (3 stuks) le prijs A. J. Lensen, 2e F. Haers, 3e Iz. Kareis. Den len van A. J. Lensen opge nomen in 't Provinciaal Stamboek. Oudere Geiten (5 stuks), le prijs Joh. Buijze, opgenomen in 't Provin ciaal Stamboek, 2e W. Meesen, 3e C. Bron, 4e M. Kareis en 5e J. Vermeulen. Vreeselijk drama te Casteren. Zondagavond heeft te Casteren in de gemeente Hoogeloon (N.B.) de vrouw van den landbouwer S. in een vlaag van verstandsverbijstering getracht vier harer kinderen het leven te benemen. Omstreeks 6 uur heeft zij de kinde ren, drie jongetjes en een meisje in een waterput achter de woning ge gooid. Het oudste jongetje, 5 jaar oud, werd gered. Toen de drie andere kinderen uit de waterput waren opge haald, kon een intusschen gearriveerde geneesheer slechts den dood consta- teeren. De vrouw is voorloopig opge sloten. Een dolleman. Zondagavond kwam een 33-jarige scheepstimmerman, tijdelijk woonachtig te Zandvoort, in het Noorderbad aldaar. Hij had eenige glazen bier gedronken en ontmoette iu de danszaal zijn vrouw Deze ontmoe ting droeg niet bepaald een aangenaam karakter. De man gaf de vrouw een flinke duw, waarna hij haar een tafeltje en een bierglas naar het hoofd wierp. De exploitant van de zaak ging daarop naar den zeeman toe en be duidde hem, dat hij de zaak moest verlaten, maar de zeeman gaf den ex ploitant een hevigen vuistslag in het gelaat. Dit was voor enkele kellners en verschillende personen uit het pu bliek het sein, om den zeeman beet te pakken en te trachten hem naar buiten te werken. Het bleef de eerste 20 mi nuten bij trachten, want met geen mogelijkheid kon men den zeeman de baas. Tafeltjes, stoelen, bierglazen, alles werd in den strijd betrokken en de danszaal kreeg allengs den aanblik, van een arena. Ten langen leste lukte het met tien man den zeeman buiten te krijqen op de Boulevard, waar een taxi werd aangeroepen, maar de chauffeur wei gerde den dolleman te vervoeren. Toen rukte de zeeman zich eensklaps los en wilde wederom de inrichting binnendringen. Wijselijk had men ech ter de deuren op slot gedraaid. Met vuistslagen verbrijzelde hij toen vier groote spiegelruiten en met bebloede handen en een bebloed gelaat, stapte hij eindelijk door een der verbrijzelde ramen naar binnen om den exploitant te lijf te gaan. Deze trachtte hem met een vooruitgestoken rieten stoel af te weren, doch de zeeman, die inmid dels door het dolle heen was geraakt, greep den stoel en sloeg hem op de steenen grond te pletter,' waarna een tweede volgde. Toen kreeg hij het schijnbaar te be nauwd en liep naar buiten. Hier zakte hij, tengevolge van het vele bloedver lies in elkaar, waarna de inmiddels ge arriveerde politie hem gemakkelijk kon overmeesteren. De aangerichte schade in de dans zaal van het Noorderbad is zeer groot. Portier bewusteloos geslagen. - Een steuntrekker, die meende reden tot ontevredenheid te hebben, heeft in het gebouw van Maatschappelijken Steun in de Marnixstraat te Rotterdam den portier zulk een hevigen kaakslag toegediend, dat de man bewusteloos neerviel en in het Wilhelmina-gasthuis ter verpleging moest worden opgeno men. De toestand van den getroffene is verre van gunstig. De dader wist te ontkomen, doch zijn naam en zijn adres zijn bekend, zoodat zijn arrestatie elk oogenblik kan worden verwacht. Marktberichten. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Zaterdag 11 Juni werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Roodstar 5,25—5.50, Bintjes zeer klein 3.30—3.50. Alva's 5.255.50, Indus trie 5,305.50. Verder per 100 K.G. Andijker Muizen 12.50—13 00, And. kl. Muizen 11.00-12.00, And. Kriel 9.00- 10.00, Westlandsche Muizen 13.00— 14.00, Westl. kleine Muizen 11.00 12.00, Kriel 9.00-10.00, Langedijker Muizen 12.50 13.00, Kleine Muizen 11.00-12.00, Kriel 9.00-10.00, Malta aardappelen 16.00—16.50, Italiaansche nieuwe aardappelen 14.00. verder alle soorten Drentsche aardappelen 4.50— 5.00. Goed onderhouden Timmer gereedschap te koop bij Jac. CRU- SON, Boulevard 32, Breskens. Ontwikkkelen en Afdrukken. Films vanaf 40 cent. W. VAN DE VIJVER, Markt, Breskens. MT Hiermede betuig Ik mijn hartelijken dank voor de vele en hartelijke belangstelling bij het vieren van mijn 80sten verjaardag. Wed. J. OOSTERLING en Kinderen. Breskens, Juni 1938. houdt IEDEREN WOENSDAG spreekuur van 9,30-11,45 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE Coiffeur Dorpsstraat. Ondergeteekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het met hand- en paardbeweging. het leveren van POEDER, KOPERVITRIOOL en de nieuwe SPROEIMIDDELEN, enz. Iz. VERHAGE, Telefoon 6 - NIEUWVLIET. STUURT Uw Aardappelen. Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5de Haven op de Centrale Markt Jan v. Galenstr., Amsterdam. Kantoor: Admiraal de Ruyterweg 196 Amsterdam Tel. 81431. Uitsluitend Commissieverkoop, Direct na verkoop afrekening en kassa bij Bankier of de Rijksgiro. Verzoeke afzendingen vooruit te melden. Te spreken per telefoon van 1—2 uur en van 6—7 uur. Bij mijn vertegenwoordiger Dorpsstraat 89. Telefoon 49. zijn alle inlichtingen te bekomen. E. geregeld voorhanden. BOOM—BLIEK - Breskens. Het seizoen staat voor de deur. De olie van voorheen voldoet nu niet meer voor de moderne auto-motoren. Er wordt iets beters verlangd. KIEST dan in de toekomst als nieuwe olievulling Tweemaal Wekelijksche Beurtdienst BRESKENS - DORDRECHT—ROTTERDAM, v.v. Vertrek van Breskens: Woensdag en Zaterdag 5 uur namiddag. Vertrek van Rotterdam: Woensdag en Vrijdag 5 uur namiddag. Telefoon Breskens 41 en 40 n Rotterdam 11523. Rotterdam 11523.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3