PAARDENMARKT Zeeuwsch-Vlaamsche Bank ALLE BANKZAKEN W. WOITTIEZ ZONEN, N.V. „Holmundiate Sluis" Draineerbuizen 5 c.M. Ons Modehoekje. Leuk gebloemd zomerjurkje. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties] Advertentiën. Uw Brood voor de Pinksterdagen Rozijnen brood, Wit brood, Sucade brood vindt U de betere kwaliteit bij Bakkerij M. FRELIER-Colijn, Oranjeplein 3. Fir JANEROESTST E- D-KLAASSEN OOSTBURG, TELEFOON 49 m.42 Groot-gebloemd materiaal is het meest geschikt voor dit vlotte jurkje, dat eenvoudig en toch gedistingeerd is. Het blousje is in de taille een ietsje ruim aangezet. De shawlkraag is van effen materiaal; een groote corsage vormt een aardige halsafwerking. De japon heeft geen ceintuur; daar voor in de plaats vertoont de taille een viertal stiksels. Het mouwtje is eenvoudig en poffend. Benoodigd materiaal: 4 meter van 90 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte: 96 centimeter; taillewijdte: 74 centime ter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit FAVORIET-KNIPPATROON is te verkrijgen tegen de prijs van 25 ct. (plus 1 cent omzetbelasting) bij het bureau van dit blad Dames; Denkt bij eigen gemaakte kleeding aan een FAVORIET-KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikl, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. erf aan de Waterpoortstraat alhier, eigendom van den heer F. Lutaert. Kooper werd de heer G. B. Termont alhier voor f 1100, SCHOONDIJKE. Eindlessen Landbouwschool. Gistermiddag werden alhier in het lokaal der school de openbare eind lessen gehouden van de Landbouw school. De Voorzitter, de heer A. Je Milliano heet alle aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de Inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer Huizinga de Rijks-Landbouw Consulent, de heer Drogendijk en het Bestuurslid de heer I, de Huilu, welke na een langdurige ziekte zich weder in ons midden be vindt. Na een toepasselijk woord van den Directeur, de heer L. van Dijk, wer den de rapporten uitgereikt en bevor derd van de le naar de 2e klasse: W. Basting, Retranchement, G. de Bruijkere, J. Butijn, M. Riemens en H. de Rijcke te Aardenburg, G. Cuele- naere te Biervliet, D. Dekker te Hoofd plaat, W. Dekkers te Waterlandkerkje, Jacob Dhont, Jan Dhont, H. Hamers, J, Leenhouts, Iz. Luteijn en M. Quaak te IJzendijke, A. Dierlkx en R. Dlerikx te Schoondijke, V. van den Hemel en A. Salomé te Groede. B. Romijn te Sluis. Niet bevorderd twee leeringen. Van de 2e naar de 3e klasse: P Aartnoutse (v) en J. Riemens te Aar denburg, C. J. Almekinders, A. L. Lu teijn, C. M. Quaak (v) en A. Salomé te Zuidzande, L. Basting te Retranche ment, C. Haak, J. Haemers te IJzen dijke, E. van den Hemel te Groede, A. de Hulster en P. Vermue (v) te Schoondijke, A. J. Scheele te Biervliet, P. de Milliano te Waterlandkerkje, A. Termote te Sint Kruis, (v): voorwaardelijk. Van de 3e naar de 4e klasse: Ach. Aernaudts en M. de Bruijckere te Sluis, A. de Bruijckere te Aardenburg, J. de Bruijne, K de Bruijne en E. Buijck te Waterlandkerkje, W. Bruijn- zeel, J. Ph. Dhont en U. Doens te IJzendijke, P. van Damme te Oost burg, P. Dees en J. van Hal te Sint Kruis, J. Haartsen, A. den Hamer, B. V. d. Slikke en L. Vermue te Schoon dijke, A. Haverbeke, J. Haverbeke en E. Mullaert te Biervliet, J. Heule te Nieuwvliet, P. de Hullu en D. Schie man te Groede, H. Maljaars te Oost- kapelle (W.) Het diploma werd uitgereikt aan: G. F. Bonte en A. Haak te St. Kruis, Z. D'Hont te Groede, P. I. Dirkx en H. H. F. Vercraeije te Aardenburg, J. Flikweert te Breskens, S. de Feijter, I. P. Haartsen. J. J. Moggré, J. Ra- mondt en A. v. d. Ree te Schoondijke, Aug. de Milliano te Waterlandkerkje, V. Plasschaert te Oostburg, M. Raes en J. A. Scheele te IJzendijke, A. F. Roseiidaal te Nieuwvliet, A. Haver beke te Biervliet. De namen zijn niet volgens rang orde geplaatst. Voor de nieuwe eerste klasse zijn aangegeven 34 candidaten. Na het examen sprak de Voorzitter de leerlingen toe, er op wijzende, dat de school zich mag verheugen in een voortdurende bloei. Het is voor de school een goed jaar geweest. Aan 17 leerlingen kan het einddiploma worden uitgereikt. Het past hem, een hartelijk woord van dank te brengen aan den Directeur, de heer Van Dijk voor het gegeven onderwijs. Met genoegen heeft hij ge constateerd uit de antwoorden door de leerlingen gegeven, wat in de 4-jarige periode is bijgebracht Hij feliciteert Directeur en leerlingen met dit succes, doch wees den leer lingen er op, dat hun taak nog lang niet afgeloopen was. Nu eerst zullen ze tot het besef komen, dat er nog zeer veel in den landbouw verborgen ligt. Er is nu een stevigen grondslag gelegd. Ook de ouders der leerlingen sprak de Voorzitter een woord van dank dat zij hun zonen in het bedrijf heb ben willen missen om hun de gelegen heid te geven hun kennis uit te breiden. Door den Inspecteur, de heer Huy- zinga, werden met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt. Hij feliciteert de leerlingen en spreekt zijn dank uit aan den Directeur en hoopt dat de school in groei en bloei mag toenemen. De heer Drogendijk Spoort de ge slaagden aan tot vermeerdering van kennis, door het bezoeken van lezin gen, het nemen van proeven, en zich aansluiten bij de vereenlging van oud leerlingen, en tot het bezoeken van de Landbouwwinterschool. De Directeur feliciteert hij met het behaalde succes en wenscht hem ge luk met zijn herstel. De Burgemeester sprak een woord van opwekking, als Hoofd der Ge meente, wijzende op het groote nut van de Landbouwschool voor ons ge west. De gewoonte getrouw werd door den Voorzitter van de Vereemging van Oud-leerlingen de medaille uitgereikt aan den besten leerling, de heer Iz. Haartsen. Dit als blijk van belangstel ling, maar tevens als doel de aandacht van de gediplomeerden vestigend op de Vereeniging. Een der gediplomeerden sprak na mens hen een woord van dank tot den Directeur voor het genooten onder wijs, waarna hem een stoffelijk aan denken werd ter hand gesteld. De heer van Dijk dankte hiervoor en sprak de heengaande leerlingen een bemoedigend woord toe, hopende dat het hen in hun verder leven goed moge gaan en zij van de opgedane kennis profijt mochten hebben. 41; Bourgraaf 24 26, 30, 33 en 46; de Veij 29 en 36; Bruijnooge 34: Schippers 35; F. de Lange 38; Iz. Klaaijsen 39, 40 en 49; Verberkmoes 42; A. Florussen 43 en le overduif. SLUIS. Uitslag van de duivenvereeniging Tot Weerziens Prijsvlucht uit Breteuil 200 km. Los 6 u. 6 min. Eerste duif 8 u. 41 min. 54 min. snelheid 1299.03 m.; laatste duif 8 u- 49 min. 7 sec. snel heid 1244.90 m. Prijswinnaars: P. Rijckborst 1 en 5; Jos. van Bal- kom 2 en 9; L Dhondt 3, 12 en 15; J. de Zutter 4; P. de Smit 6 en 8;A. Debaedts 7, 13, 16 en overduif; R. v. Weijnsberghe 10; C. Caniere 11; A. Clijncke 14. Uitslag uit Moescroen van de dui venvereeniging Recht voor Allen met 70 duiven. Afstand 65 km Los 9 (uur 16 min. Eerste duif 10 u. 5 min. 33 sec. snelheid 1301.70 m.; laatste duif 10 u. 12 min. 28 sec. snelh. 1240.40 m. Prijswinnaars: G. Baert 1; I. Sanders 2; W. du Fossé 3 en 11; L. Dhondt 4 en 10; M. Baert 5 en 22; J. van Grol, Re tranchement 6 en 33; P. Baas 7 en 13; A. Dhondt 8; J. Wage 12; A. Crooy- mans 14; Osc. de Clercq 15, 18 en 19; L. Dhondt 16; J. van Hoorn, Retran chement 17 en 20; F. Nieskens 21 en 24. A. Hoondert overduif. SCHOONDIJKE. Duivenvereeniging Eerste de Beste, alhier. Prijsvlucht uit Arras op 26 Mei 1938. Los 7.33 uur. Prijswinnaars: Dusardeijn 1, 3, 7, 9 en 14; P. de Hullu 2; J. de Zwart 4, 5, 12 en 15; v. Lare 6, 8, 16 en 2e overduif; A. de Coninck 10; I. Tellier 11; I-Leenhouts 13; B. Pijcke 17; Dobbelaere 18enle overduif. Uitslag prijsvlucht Breteujl op Zon dag 29 Mei 1938. Los 6 uur 20 min. Prijswinnaars waren: P. Huijgh 1 en 4; J. de Jonge 2 en 6; Dobbelaere 3; B. Pijcke 5 en 7; Ris- seeuw 8 en 9; W. de Zwart 10; Iz. Tellier overduif. VOETBAL Voetbaluitslagen: Breskens 2 S.C D. 9— 1 Schoondijke 2 Breskens 3 30 Jongeman vraagt vanaf 15 Juni te Breskens Zit-Slaapkamer met pen sion. Brieven letters L. E. Bureau „Vlissingsche CourantViisslngen. BRESKENS. Duivensport. Duivenmaatschappij „Nog Sneller" alhier. Prijsvlucht Breuteil 29 Mei '38. Los 6,20. Prijswinnaars waren: Jn. Pleijte 1, 14, 17 en 44; Dusar deijn 2, 3, 28 en 37; J. Wisse 4; J. van Gijs 5, 13, 21, 31 en 45; A. de Jonge 6; A. v. d. Velde 7; W. Klaaij sen 8, 32 en 47; M v. d. Broecke 9 en 50; Porreij 10, 11 en 27; A. Riteco 12 en 23; W. Pleijte 15; P. Jacobs 16 en 48; Bondewel 18, 22 en 51; A. Versprille 19 en 25; Woittiez 20 en Marktberichten. Maandag 30 Mei werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Z. Blauwen Poters 2.90—3.00, Zeeuw Bonten 5.50—5.75, Zeeuw Blauwen 5,50—5.75, Zeeuw Industrie 4.00— 4.25, Zeeuw Roodstar 5,00—5.75, Z. Bevelanders 4.255,00. Verder per 100 K.G. Friesche Rood star 7.50—8.00, Friesche Bintjes 4.50 5,00, Drentsche Bintjes 4.—, Drentsche Roodstar 4.00—4 80, Nieuwe Malta aardappelen 14.00—15.—, Drentsche Eigenheimers afwijkende 3.604.00. Mysterie ontploffing te Rotter dam opgelost. Na een onder zoek, dat zes dagen heeft geduurd, is de politie er in geslaagd, mede dank zij de bijzondere medewerking van politiecentrales in geheel Europa, volledige opheldering te brengen in de zaak betreffende de zeer geheimzinnige explosie op den Coolsingel. Het is nu gebleken, dat Nowacks juiste naam was Eugeen Konovalec, de leider van een Oekrainische beweging, wier stre ven het is, de deelen van Oekraïne, welke thans tot andere landen be- hooren, tot een zelfstandigen staat te zamen te brengen. Konovalec, die tevens leider van een Oekraïnsch persbureau te Berlijn was. was staatsvijand nr. 1 van de Sowjet Unie. Maandag is hij het slacht offer geworden van een zeer geraffi- neeid opgezetten moordaanslag, die reeds eenige jaren geleden was be raamd, doch die men nu eerst tot uit voering heeft kunnen brengen, nadat een zijner tegenstanders zijn vertrou wen had kunnen winnen. De naam van den dader, een Oekraïner, Is be kend. Het is de 30-jarige Sowjetagent Waluck. Of men er ooit in zal slagen den dader te arresteeren, valt sterk te betwijfelen. Het is gebleken, dat Bora, die thans in het hoofdbureau van po litie te Rotterdam is opgesloten, een wel zeer ondergeschikte rol in dit drama heeft gespeeld. Waarschuwing Gouden Tientjes. Men deelt ons van welingelichte en betrouwbare zijde mede, dat op- koopers van gouden tientjes in onze (hoogstens 5 regels) Prijs f0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Rouwcircutaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. provincie hun werk uitoefenen, en dat deze daarbij prijzen vin f 11 f 11.25 voor een gouden tientje betalen, ter wijl de werkelijke waarde van een gouden tientje tegenwoordig tusschen f 12—f 12.50 ligt. Men zij dus op z'n hoede en, zoo men gouden tientjes heeft, en deze wil verkoopen, dan doe men zulks niet tot te lagen prijs! Visschersvaartuig gezonken. Het visschersvaartuig Ierseke 50 van Gebr. de Rooy. is in de Wemelding- sche Vallei tijdens het stormweer te gen de plaat geslagen en gezonken. De bemanning is door het visschers vaartuig Ierseke 91. eveneens van Gebr. de Rooy, gered. Het vaartuig dat aanvankelijk als verloren was be schouwd, zal bij nader onderzoek toch nog kunnen worden geborgen. De berging is opgedragen aan Smit s Ber gingsbedrijf. ff Onzen hartelijken dank voor de zeer vele bewijzen van deel neming die wij hebben ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde Echtgenoote en Moeder. H. DE HONDT en Dochter. Groede, Mei 1938. fff, De Familie DE GROOTE betuigt bij dezen haar hartelijken dank voor de bewijzen van deel neming bij het overlijden van haar Zuster en Behuwdzuster MARIA DE HONDT— DE GROOTE, ondervonden. Breskens, Mei 1938. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op Dinsdag 7 Juni 1938, des namiddags 5 uur, ten kantore der vennootschap te Sluis. De aandeelhouders kunnen ten kantore der vennootschap kennis nemen van de te behandelen onderwerpen en aldaar hunne aan- deelen deponeeren. ff Pas ontvangen: prachtige OVERHEMDEN en mooi INTER LOCK voor heeren en Dames en prachtsorteering KOUSEN, ook mooie SPORTKOUSEN voor jongens meisjes, mooie ZOMER STOF en ook KATOEN vanaf 14 cent per el. Aanbevelend, Wed. H- BONDEWEL, Breskens. te OOSTBURG op 20 Juli 1938. 4R 12e Oostburgsche Paardenverloting, goedgekeurd /■L bij Min. besluit van den 21 Mei 1938, No. 1136, Paarden, Landbouwwerktuigen, enz. Prijs per lot f 0,50. Trekking 23 Juli a.s. Loten voor wederverkoopers verkrijgbaar bij H. Hoekstra, Markt, Oostburg. De Commissie: P. ERASMUS, Voorzitter; P. DE BRUYNE. Secretaris; E. H. DE MILLIANO-de Bruijckere, Penningm, Geregelde voorraad van prima kwaliteit. Bouwmaterialenhandel Breskens, Tel. 19. Tweemaal Wekelijksche Beurtdienst BRESKENS-DORDRECHT-ROTTERDAM. v.v. Vertrek van Breskens: Woensdag en Zaterdag 5 uur namiddag. Vertrek van Rotterdam: Woensdag en Vrijdag 5 uur namiddag. Telefoon Breskens 41 en 40 Rotterdam 11523. Telefoon Breskens 27. Rotterdam 11523.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3