Soogwatei'getij Breskens, Gewestelijk Nieuws, Rechtszaken. De geheimzinnige ontploffing te Rotterdam. Gemengd Nieuws Kleine Advetf PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 22 Mei Breskens 1,30 uur Ds Goudzwaard. 1,30 uur Ds Goudzwaard. ,30 uur Zondagschool. Cadzand *,30 uur Ds Visser, loofdplaat. 0,uur M. R. Pliester. Nleuwvllet 1,— uur Ds. Derksen. Oostburg >,30 uur Ds Faber. Schoondijke 0,— uur Ds J. A. Swart. Zuldzande. 0,— uur Ds Scegenga. Groede >,30 uur Ds Derksen. Ev. Luth. Gemeente. ',30 uur Da. M. P. Stol. Duivensport BRESKENS. Duivenmaatschappij „Nog Sneller" lhier. Uitslag prijsvlucht Moescroen op 'ondag 22 Mei j.l. Prijswinnaars: A. Cambler 1; Woittiez 2 en7;Joz. 'leijte 3 en 45; A. Vermeulen 4, 20 n 33; J. Faas 5 en 37; A. Florussen G. Pleijte8 en 50; Jn v Gijs 9 en -O; I. Klaaijsen 10; Bourgraaf 11, 21, :5, 28 en 29; j. Maas 12 en 53; J. v. 1. Wege 13; M. v.d. Broecke 14; G Visse 15; Porreij 16; Jn Pleijte 17 24 n 54; M. de Visser 18; G. Boekhout 9; P. Buijze 22,44; Joh. Carels 23; Jac. Juaars 26, 36 en 39; |n v.d. Broecke .7; Jn Quaars 31; W. Pleijte 32 en 48; ichippers 34; A. de Jonge 35; J. Wisse 18. 40 en 51; A. Hamerlinck 41; P. laartsen 42 en 52; P. Jacobs 43 en 47; de Jonge 46; F. de Lange 49. Over- luif: C. Klaaijsen. SCHOONDIJKE. Uitslag van de Algemeene Prijsvlucht Jourdan van de Schoondijksche Con- ours- en Verzendingsbond en Z, /lnamsche Bond te Oostburg op 23 del. Prijswinnaars waren: G. Dusardeijn, Groede 1, 4 en 53; dabesoone, Oostburg 2, 11, 12, 19 en 17; A. Jansen, Biervliet 3 en 9; Joz. 'leijte, Breskens 5; Daansen, Oostburg i; Yntema, Oostburg 7 en 52; Leur- |ans, Breskens 8; P. de Smldt, Sluis 0 en 16; A. de Munck, Breskens 13; n. v. Gijs, Breskens 14 en 27; Jn. 'leijte, Breskens 15 en 18; W. Klaaij- en, Breskens 17, 33 en 34; Hoevena- iel, Biervliet 20; Faas Mzn„ Brekens II; A. Cambier, Breskens 22, 26, 28 :n 38; Dobbelaere, Schoondijke 23; M. ilmpelaar, Oostburg 24; Risseeuw, ïroede 25 en 32; A. Vermeulen, Bres- ens 29; W. de Jonge, Biervliet 30; F. Ie Roo, Groede 31; Jn de Meijer, Ireskens 35; Verberkmoes, Groede 36; Voittiez, Breskens 37 en 48; P. de 'uij, Biervliet 39; Bracke, Biervliet 40; V. Leenhouts, Oostburg 41; de Wever, iiervliet 42; de Veij, Breskens 43 en 19; Risseeuw, Oostburg 44; Bruijnooge, ireskens 45; M. v.d. Broecke 46; M. Juaars, Breskens 50; I. Klaaijsen, Bres- .ens 51. Overduif: Mabesoone. Duivenvereeniging Eerste de Beste Jltslag prijsvlucht Moescroen op Zon- lag 22 Mei 1938. Prijswinnaars: J. de Zwart 1, 3, 4 en 5; I. Leen- routs 2, 7 en 23; P. Dobbelaere 6 en 6; Risseeuw 8 en 13; P. de Hullu 9; Blok 10 en 15; J. van Lare 11; P. las, 12; J. Rofack 14 en 19; P. Huijgh 7; J. de Jonge 18 en 22; W. Blaakman 10; B. Pijcke 21. Uitslag prijsvlucht Dourdan op 22 dei j.l. Prijswinnaars; Dusardeijn 1 en 3; Mabesoone 2,4, en 9; Dobbelaere 6; Risseeuw 7 en 8. I I II I I I I II I 1, DAGEN Zaterdag 28 Mei 1,02 1,26 Zondag 29 Mei 1,27 1,51 Maandag 30 2,02 2,26 Dinsdag 31 2,57 3,21 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Zaterdag 28 Mei nam. 21,36 Zondag 29 Mei 21,37 Maandag 30 21,39 Dinsdag 31 21,40 Boekbespreking. A. Boon: Het water Uw vriend. Prijs f 1,20. Uitg.: Wereldbibliotheek, Amsterdam. In dit belangrijke werk wordt op duidelijke wijze aangegeven hoe noodig het is, na inspannende arbeid alzijdige lichaamsbeweging te nemen en zeker deze te zoeken in het water. Dit geeft niet alleen ontspanning, doch is daaren boven zeer nuttig. De schrijver geeft hier een beschou wing hoe men leert zwemmen en houdt een pleidooi voor het gemeenschappe lijk zwemmen, terwijl op prettige wijze wordt beschreven wat het water nog meer biedt. Mooie illustraties verdui delijken de tekst. 0 Gerard van Eckeren: Parade gaat door. Ingen. f 3.50. Geb. f 4,50. Uitg.: Em. Querldo, Amsterdam. In deze boelende roman worden episodes echt en nauwkeurig beschre ven; en met zoo een overtuiging, dat het den lezer tot het einde vasthoudt. Een boek rijk aan gebeurtenissen. Elizabeth Zernike: Morgen weer licht. Ingen. f 2,90. Geb. f 3,75. Uitg.: Em. Querido, Amsterdam. Dit mooie werk van Elizabeth Zer nike brengt ons de geschiedenis van Meta Tubal, die haar jeugd doorbrengt op een boerderij in een noordelijk land en met innigheid gehecht blijft aan die jeugd, aan haar broertjes en zusjes en aan de liefde van haar ruigen vader en haar stille moeder. Ook, als zij reeds lang een bekend kunstenares is geworden en getrouwd is en kinderen heeft, blijft ze terug verlangen naar het land van haar ge boorte, want haar geloof in de mensch- heid steunt voornamelijk op haar ver trouwen in de stoere en gave figuren daar, onder wie haar zwager Thomas, die ze In haar jeugd heeft leeren kennen. Een boek dat weldadig aandoet. BRESKENS. Verplaatst. De assistent-dienstleider, de heer P. van den Ameele alhier, is in dezelfde functie met ingang van 1 Juli a.s. ver plaatst naar Middelburg. GROEDE. Uitslag Concours. Op het j.l. Donderdag gehouden concours van den „Ring Zeeland", (afd. van den Konkl. Bond van Chr. Zang en Oratoriumver. in Nederland) te Wemeldinge behaalde de Zangvereen. „Halleluja" alhier 1971/2' punt in de derde afdeellng. Voor overgang naar de tweede afd. waren 200 punten noodig. CADZAND. Lezing. Na door den Burgemeester te zijn Ingeleid hield Maandagavond in het hotel van den heer A. Masclee alhier Overste Bierman uit Middelburg een interressante lezing, verluchtigd door menig lantaarnplaatje, over luchtbe scherming. Slechts een 20-tal menschen, w.o. 5 dames had door zijn tegen woordigheid blijk van belangstelling gegeven. Er zal gepoogd worden een vereeniging voor luchtbescherming op op te richten. BIERVLIET. Feestelijkheden. Biervliet is zijn traditie getrouw ge bleven. Er zijn weer feestelijkheden geweest. Begunstigd door het fraaie weer waren er velen, die het oude plaatsje met een bezoek vereerden. Na het bijwonen van de volksspelen, waar aan het muziekgezelschap „Harmonie" een gezellig tintje gaf, toog men naar het gemeentelijk sportterrein, waar, evenals vorig jaar, een combinatie-elftal van spelers uit Oost. Z.-Vl. kampte tegen een W. Z.-VI. combinatie. De uitslag was 4—6. HOOFDPLAAT. Auto-ongeluk. Toen Woensdag de heer V. te Breskens met zijn auto huiswaarts keerde, staken plotseling twee jongens op de fiets de weg over. De heer V. remde uit alle macht en gooide om een aanrijding te voorkomen z'n stuur om. De auto raakte een boom en zat geheel In elkaar. De bestuurder en de kinderen bleven ongedeerd. Per kraanwagen werd de totaal ver nielde auto naar Breskens gesleept. Motorongeval. De jongeheer St. was een dezer dagen aan het leeren motorrijden. Hij vond dat het nog al aardig ging en wou eens zien hoe hard het ding nog kon. Hij gaf vol gas en het ging schitterend. Op een gegeven oogen- blik kon hij echter z'n stuur niet meer meester blijven en ging over de vlakte. Met een gapende kniewonde, verschil lende ontvellingen en een gescheurd pak eindigde deze krachttoer. AARDENBURG. Poldervergadering. In de vergadering der stembevoeg de ingelanden van den polder Bewes- ter Eede bezuiden Sint Pletersdijk werd de rekening vastgesteld op ontvang sten f 8453,80' en uitgaven f7617,25s goed slot f 836,55. Het dijkgeschot bleef bepaald op f 4,50 per H.A. De aftredende gezworene de heer E. Buijck te Eede werd als zoodanig herkozen. De bakkerszaak Evers bestaat 150 jaar. Op 2 Juni 1788 vestigde zich te Aardenburg als bakker de heer Corne lls Jacobus Evers. Sedert dat jaar is de zaak in hetzelfde gebouw tot heden toe steeds van vader op zoon overgegaan. In de 4 eerste geslachten was telkens maar één zoon, die de zaak van zijn vader overnam en voortzette. Vijf ge slachten hadden steeds dezelfde voor letters, zij het dan ook in omgekeerde volgorde; altijd was het J. C. of C. J. In het 5de geslacht is daarin verande ring gebracht door den zoon daaruit geboren te noemen J. P. Evers, die thans de zaak drijft. Óm het eigenaar dige is het jammer, dat van die voor letters is afgeweken. Tompoucen, amandel- en geleitaar tjes, bokkepootjes, Haarlemsche of Arn- hemsche Meisjes en hoe al de andere gebakjes en snoeperijen mogen heeten welke tegenwoordig bij een „bakje" koffie en thee of bij een glaasje wor den genuttigd, waren voor 150 jaar nog niet in de mode. Bij een dorps bakker was naast de winkel brood het hoofdbestanddeel van de bakkerszaak. Als tractatie moeten nu en dan ver orberd zijn de zgn warme bollen die reeds lang niet meer bekend zijn. Wanneer de bakker 's morgens zijn versch gebakken brood of de warme bollen uit den oven gehaald had, maakte hij dat zijn medeburger bekend, door te blazen op een hoorn. Men kent nog wel het oude liedje: „De bakker op den hoek, „Die heeft zoo hard geblazen; „De vellen van zijn broek, „Die hangen voor de glazen" Al of niet met de witte bakkersmuts op het hoofd plaatste de bakker zich in de deuropening van zijn winkel of op de stoep, zette den hoorn aan den mond en gaf met luid geschetter te kennen, dat de versche eetwaren weer voorradig waren. Broodkarren, brood wagens en bakkersfietsen waren toen onbekend, ieder haalde' zelf de benoo- digde hoeveelheid brood bij den bakker aan huis. De familie Evers bezit ook nog zoo'n hoorn, maar gebruikt wordt hij niet meer. Hij heeft een lengte van 43 cm. en is licht gebogen. Het mondstuk ge lijkt veel op het mondstuk van een koperen instrument; de eindopening heeft een middellijn van 9 cm. Óp den hoorn der familie Evers is een koperen plaatje bevestigd, waarop in volgorde van den tijd de namen van de hoofden der zaak aldus vermeld worden: C. J. Evers 1788-1823 J. C. Evers 1823-1841 C. J. Evers 1841-1879 J. C. Evers 1879-1908 C. J. Evers 1908-1936 J. P. Evers 1936- Voor eenige jaren is deze hoorn af gebeeld geweest in de Nieuwe Rotter- damsche Courant. OOSTBURG. Afscheid. Woensdagmiddag heeft in het Kan tongerechtsgebouw alhier Mr. A. J. M Oonincx als kantonrechter officieel af scheid genomen van zijn medewer kers en verdere autoriteiten, waarmede Z.Ed, in zijn functie te Oostburg in geregelde aanraking is geweest, zulks naar aanleiding van zijn benoeming tot kantonrechter te Rotterdam. In de zaal waren aanwezig de kan- tonrechter-plaatsvervanger, de advoca ten, de notarissen, de Brigade-Com mandant der Kon. Marechaussee, de Majoor der Rijksveldwacht met eenige leden zijner Brigade, de gemeente veldwachter en verder personeel van het Kantongerecht, alsmede de Oud- Deurwaarder en waarnemend Deur waarder. Burgemeester Erasmus was wegens familie-omstandigheden afwezig, op wiens verzoek de Griffier Mr. Lahman de Vries, den scheidende toesprak en hem de gelukwenschen bij zijn benoe ming aanbood. Er op wijzende, hoezeer Oostburg in dit heengaan met Mr. Oonincx een gevoelig verlies leidt, zal de scheldende wel kunnen begrijpen het groote verlies dat de heer Erasmus heeft geleden door het overlijden van zijn zoon, wat hem heeft verhinderd hier aanwezig te zijn. De innerlijke woorden van waardee ring door Mr. Oonincx bij de begrafe nis van zijn zoon uitgesproken, hebben bij hem aangename herinneringen aan zijn persoon behouden. Spreker zeide dat Mr. Oonincx bovenal als rechter steeds humaan en billijk was, vooral in strafzaken de verdachten steeds gemoedelijk toesprak en zij het standpunt rustig konden verdedigen. Dank bracht spreker voor de bij zonder aangename wijze van samen werking met hem, gedurende ruim vier en een half jaar. Notaris Mijs sprak als Kantonrechter- plaatsvervanger, Notaris Corthals na mens de notarissen, de Commandant der Kon. Marechaussee te Aardenburg als oudste der Brigades in W. Z. Vlaanderen namens de Marechaussee en de Brigade-Commandant der Rijks veldwacht namens de Rijksveldwachters. Burgemeester Leenhouts van Retran- chement sprak namens de leden van de Crisls-pachtkamer en de Zeeuwsch- Vlaamsche Landbouwbond. Tenslotte dankte Mr. Oonincx in een uitvoerige toespraak de sprekers, er op wijzende, dat het contact, het welk hij met de bevolking in Zeeuwsch- Vlaanderen, inzonderheid met het Land van Cadzand heeft gehad, steeds aan gename herinneringen bij hem zullen opwekken. SLUIS. Excursie. Op Hemelvaartsdag vond alhier door een groep van 500 Belgische en Ne- derlandsche studenten, welke gedu rende een drietal dagen op een rond reis door de noordelijke gewesten van Vlaanderen waren en 's morgens een bezoek hadden gebracht aan Damme bij het standbeeld van Jacob van Maerlant, in tegenwoordigheid van den heer Hoofdinpecteur van het Middel baar Onderwijs in België; prof. Pierre prefect aan het Atheneum te Brugge, den heer Taats lid van de Commissie van Belgisch-Luxemburgsche school reizen en Dr. J. Grauls, vertegenwoor diger van het Departement van Kunsten en Wetenschappen van België, van Belgische zijde, Mevr. Dr. Portengen, leerares aan het Lyceum te 's-Graven- hage; Dr. de Vries lid van de Neder- landsche Commissie voor Schoolreizen en den heer C. van den Broecke leeraar aan het Gymnasium te Roosen daal, van Nederlandsche zijde, een grootsche hulde plaats, ter eere van den te Sluis op 19 Mei 1872 overle den Nederlandschen taalkundige Johan Hendrik van Dale, in leven hoofd onderwijzer en archivaris te Sluis, ont werper van het Groot Woordenboek der Nederlandsche Taal. De deputaties werden van de kiosk op de Groote Markt bij monde van den Edelachtbaren heer burgemeester Aernaudts toegesproken. De rede van den burgemeester werd beantwoord door den heer Grauls, vertegenwoordiger van het Departe ment van Kunsten en Wetenschappen in België. Deze liet vooral het licht schijnen over het jaar 1914, loen de Belgische vluchtelingen, waartoe hij ook behoorde, zoo'n gastvrij onthaal binnen de Nederlandsche grenzen hadden gevonden. Namens deBelgen dankte hij nogmaals burgemeester Aernaudts en in 't bijzonder de ge- heele stad Sluis. Hierna toog het gezelschap naar de wallen, waar het monument van Van Dale zich bevindt. Door de prefecte leiding van de aanwezige politie ver liep ook hier alles in de beste orde. Door een paar leerlingen werd een prachtige krans en een paar lauwer takken bij den voet van het monument neergelegd. Op de krans stond het volgende opschrift: De Belgische en Nederlandsche jeugd herdenken J. H. van Dale. Hiermede was het officieele gedeelte van de plechtigheid ten einde en werd het gezelschap in de gelegenheid ge steld de bezienswaardigheden van het oude Sluis te gaan aanschouwen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Door mej. E. M. B., echtgenoote van M. de Backere, wonende te Eede is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van 13 Mei, waarbij zij wegens meineed tot 6 maanden gevangenisstraf is veroordeeld. De Officier van Justitie is mede van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Volgens de N. R. Crt. is de geheim zinnige sluier, over de geheimzinnige ontploffing grootendeels opgelicht. Men zou hier te doen hebben met een politieken moord. In de eerste plaats is de identiteit van het slachtoffer, den zoogenaamden Novack, vrijwel vastgesteld. Hij was de leider van de nationalistische be weging in Oekraïne. Oekraïne staat in confederaal ver band met de Sowjet-Unie, in welke republiek officieel slechts één partij, n.l. die der Sowjets, bestaat. De zoo genaamde Novack was dus leider van een contra-revolutionnaire beweging. In verband hiermede zou hij, aldus onze zegslieden, op de zwarte lijst geplaatst zijn, welke de Gepeoe (de Russische geheime staatspolitie) heeft aangelegd van alle haar bekende per sonen, die zij als staatsgevaarlijk be schouwt. Aangezien de zoogenaamde Novack zich niet meer in Oekraïne ophield, was het niet mogelijk de hand op hem te leggen. Toen bleek, dat hij zijn actie tegen de huidige Russische regeering in het buitenland voortzette, schijnt het besluit te zijn genomen hem on schadelijk te maken. Daartoe werden zijn gangen zorgvuldig nagegaan en toen bekend werd, dat hij dezer dagen naar Nederland zou reizen, werden maatregelen getroffen, om hem hier te lande uit den weg te ruimen. De geheimzinnige Bora die partijgenoot van den zoogenaamden Novack moet zijn den juisten naam van het slachtoffer wist men ons nog niet mee te deelen schijnt achter het com plot te zijn gekomen en hij heeft zich naar Nederland gehaast, om den leider van zijn pariij te waarschuwen. Hij begreep wel, dat hij daardoor zelf groot gevaar zou loopen en dit ver klaart, waarom hij althans aanvankelijk zoo geheimzinnig heeft gedaan en waarom hij weigerde nadere inlichtin gen te geven. Bora vertoefde, toen hij hoorde, dat er een aanslag op den zoogenaam den Novack zou worden gepleegd, niet te Praag, maar te Weenen en vandaar is hij met een Tsjechisch verkeers vliegtuig naar hier gereisd. Zoodra hij hoorde dat Novack niet meer in het hotel was, is hij met achterlating van zijn bagage weggegaan om den ander te waarschuwen, dat men een aanslag op diens leven had voorbereid Waar schijnlijk heeft hij toen al gevreesd te laat te zijn gekomen, hetgeen inder daad ook het geval was, want de zoo genaamde Novack was toen al een paar uur dood. Dit was Bora even wel nog niet bekend. De conclusies, welke men thans kan trekken zijn Degeen, die een aanslag op het leven van den zoogenaamden Novack in den zin had, heeft den man ge volgd en vermoedelijk toen Novack in een café zijn overjas had uitgetrokken men neemt namelijk voorshands aan, dal de ontmoeting met de be vriende relatie in een café heeft plaats gehad van de gelegenheid gebruik gemaakt, om een geprepareerde tijd bom in zijn zak ie doen glijden. Ko t na het onderhoud is Novack op zijn schreden teruggekeerdvermoedelijk wilde hij weer naar het hotel gaan. Onderweg is de bom tot explosie ge komen, met het bekende noodlottige gevolg. Algemeen neemt men aan, dat het slachtoffer niet heeft geweten wat voor gevaarlijke machinerie hij bij zich had, sterker nog, dat de zoogenaamde Novack het slachtoffer is geworden van een uiterst geraffineerden opzet, om hem van het leven te b rooven. Het spreekt vanzelf, dat het onder zoek in deze zaak nog steeds niet is geëindigd en dat het met kracht wordt voortgezet. Aanslag op meisje. Woensdag nacht is op de 21-jarige C. van L., af komstig uit Uden (N.Br.) en wonende te Borgerhout bij Antwerpen, een aan slag gepleegd. Haar vriend, P. van der E., in woning zij vertoefde, heeft haar na een woordenwisseling met een mes verscheidene steken toegebracht, na eerst de gaskraan te hebben geopend. Het meisje verdedigde zich krachtig en slaagde er in, geheel bebloed en in nachtgewaad, de Mair op te vluchten, waar zij bewusteloos neerviel. Zij is naar een ziekenhuis vervoerd. De dader is door de politie ingerekend. (hoogstens 5 rcgi Prijs f 0 40, Uitsluitend bij ,n Voor Schrijfbehoeftt deelig adres: J. J. If M 66 Zuidzamde. Rouwcirculaires en Kiti bij bestelling direct geltr Kon. Drukkerij ,,Cads(r kens. - Drama te St. Maam Te St. Maartensdijk hedV middag een vreeselijk d«a had. Tijdens het z.g. vr(c tiertje had het 12-jarigeei: den B. zich naar huis je zij bij de schuur van J. ii was geraakt met diens far Adriaan. Het meisje v«e sten tijd wel meer gespke zen jongeman. Toen het kind tegthi niet thuis was, begoni c ongerust te worden. Mh schen geconstateerd, c van S. op slot was. (at de politie geopend waag A S. zich door ophjig leven had beroofd. Hoe men met afgesneden harvr de schuur. Het drainer gemeente natuurlijk gro v beid teweeggebracht. Ongeluk met een ri< 7-jarige H. W. de Wayo de Lombokstraat, hielpstr den Breeden Hilledijf R mee een lorrie van de lei Spoorwegen, welke wtia spoorrails, voort te dui E haakte op een gegeveor zijn voet achter een w, hij kwam te vallen. Zpc kwam juist op de rake. voor het achterwiel vaulc hem over de hand glula de hulppost Maashaveorl zijn verbonden, is de ja van den geneeskundigier gebracht naar het zieke Coolsingel, waar hij pg De kwetsuren aan ded vrij ernstigen aard. Geit mef j Een geit van den he. 1 te Kollumerzwaag (Frfeel dagen het leven gescha welvarende jongen. Botsing tusschen rlji automobilist. In dor. straat te Rotterdam ia f wielrijder J. H. in bq met een auto. De ok botsing is gelegen in lit, wielrijder, die in dezeltht als de automobilist, plüg voorafgaand teeken nais De wielrijder werd ce£si slingerd, waarbij hij eeme en schaafwonden aan ban liep. Per auto van den|sk dienst is hij naar het Iht voerd. Auto-ongeluk te Be: Woensdag in den vrome te Zenderen een auto-t t g De bestuurder M. van loos Handel Mij. N.' met volle vaart tegen f on reden. De bestuurderpai deerd, doch was Een vrouw, die me zat, werd ernstig aai wond en in zorgwekl ti naar het r.k. ziekedte vervoerd. Irm AAI gov. de Marktberili. ho Maandag 23 Mei werd prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Z. Bonten 5.50—1 5,50-6.00, Z. Bont b Poters 2.903.00, R< 4,00—4.50, Zeeuw 3.25, Zeeuw blauwen ten 2.90-3.00, Z. Bevek 50 Zeeuw Roodstar p< 00 Friesche Roodstar 4.5 Bevelanders 4.00 4.SIn 3.25 -3.50, Flak. RociSO. Alva's 3 00—3.25, Ze laai Industrie 3.40—3 .50.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 2