Groot Muziek-Concours Parker Vulpenhouders Voor uw Brillen Opticus Schroote, Zeeuwsch Vlaamsche Bank ALLE BANKZAKEN 7040 "i42 Uit de oorlogvoerende landen Gemeente Schoondijke. Onderwijzer Luxe Post. te RETRANCHEMENT op Zondag 29 Juni a.s. Ons Modehoekje. Moderne bolerojapon. Buitenland Kleine Advertenties Gemengd Nieuws Hoogwatergetij Breskens, Advertentiën. Pl.m. f 600 gevraagd 14 deelnemende vereenigingen. OOSTBURG, TELEFOON 49 Firma PIET ROEST c n isi cc cm JAN ROEST F&DKLAASSEN Kon, Boekh. E. BOOM-BLIEK, Breskens Official Parker Dealer, Bolero's zijn zeer modern en het ziet er niet naar uit, dat de vrouw deze aardige jakjes, die in vele ge vallen met borduursels versierd zijn gauw ontrouw zal worden. Het borduursel van den voorkant van de bolero op onze afbeelding her haalt zich op de mouwen en de breede ceintuur, die met een veter sluiting gesloten wordt De rok is aan voor- en achterzijde van plooien voor zien. Snoezig is ook het opgeknipte randje van den hals. Benoodigd materiaal: 5 meter van 100 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte: 96 centimeter; taillewijdte: 74 centime ter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur Dit FAVORIET-KNIPPATROON is te verkrijgen tegen de prijs van 25 ct. (plus 1 cent omzetbelasting) bij het bureau van dit blad Dames: Denkt bij eigen gemaakte kleeding aan een FAVOR1ET-KNIP- PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. Muziekbond en de leden van den ge meenteraad ter receptie te noodigen op het gemeentehuis. CADZAND. Algemeene Vergadering. Vrijdag werd de algemeene ver gadering gehouden van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte, De rekening over het dienstjaar 193738 werd vastgesteld in ontvang op f6273,en in uitgaaf op f6230, alzoo met een nadeelig saldo van f 43,-. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 22,- per H.A. Tot gezworen werd herbenoemd de heer Z. C. Risseeuw en tot afgevaar digde naar de vergaderingen van het waterschap der Sluis aan de Wielingen de heer Iz. Erasmus. SLUIS. Poldervergadering. Vrijdag werd alhier de algemeene vergadering gehouden van de stem hebbende ingelanden van den Willem Leopoldpolder. De rekening over 1937—'38 werd vastgesteld in ontvang op een bedrag van f 909,12; in uitgaaf op een bedrag van f 703.22, alzoo een batig saldo van f 205,90. Met algemeene stemmen werd be sloten een adres van adhaesie te zen den aan het Waterschap der Sluis aan de Wielingen. De begrooting over het dienstjaar 1938—1939 werd vastgesteld op een bedrag van f 898,— in ontvang en uitgaaf met een post van f 108,— in onvoorzien. Het dijkgeschot bleef be paald op f 5,50 per h.a. Tot afgevaardigde naar de vergade ring van het Waterschap der Sluis aan de Wielingen werd herbenoemd de heer P. Vercouteren te Retranche- ment. Met algemeene stemmen werd het ontwerp „Ambtenaren-reglement van het betuur" door de vergadering aan genomen. Eenige ontspanning inzake Tsjechoslowakije. De verkiezingen zijn zonder ernstige incidenten verloopen. Belangrijker wellicht dan de uitsla gen van de eerste reeks gemeente raadsverkiezingen in Tsjechoslowakije, is wellicht dat de dag van Zondag zonder ernstige incidenten is voorbij gegaan. In 77 van de 256 gemeenten waren de kiezers het eens geworden over een eenheidslijst en over de verdee ling der zetels, zoodat hier niet ge stemd werd. In het Tsjechische kamp zijn de veranderingen niet groot. De partij van Benesj heeft een vrij aanzienlijke winst behaald. De rechtsche partijen hebben eenigszins verloren. De Sudeten-Duitsche partij heeft bijna al haar stemmen van de vorige verkiezingen behaald, ongeveer ver meerderd met die van de christen socialen en de Duitsche boeren, die onlangs naar het kamp van Henlein zijn overgegaan. De Slowaaksche autonomisten heb ben volgens Havas een nederlaag ge leden en de Tsjechische sociaal-demo craten hebben zich gehandhaafd, de Duitsche sociaal-democraten zijn zeer achteruitgegaan. De linkerzijde blijkt zich op het platteland en ook in de kleinere ge meenten goed te hebben gehouden. Volgens hun partijblad de A-Zet heb ben de nationaal-socialisten van Be nesj daar 15 tot 20 pet gewonnen. De katholieke volkspartij boekte even eens winsten. De agrariërs en de Tsje chische sociaal-democraten hebben zich zeer behoorlijk weten te handhaven. In het Duitsche gebied echter blijkt het winstcijfer van Henlein nog groo- ter te zijn dan de som der stemmen van de beide activistische burgerlijke partijen de clerikalen en de platte landers die zich kort geleden heb ben gelijkgeschakeld. Een uitzondering maakt hier echter op het Boheemsche woud en eenige kleinere industrieele gemeenten daar in de buurt. Rekent men daar deze burgerlijke stemmen mede. dan blijkt Henlein integendeel achteruit te zijn gegaan, waaruit volgt dat de twee activistische partijen in dit gebied niet volkomen zijn overge gaan. Gemiddeld heeft de Sudeten- Duitsche partij 65 tot 95 pet. behaald. In tegenstelling tot het Tsjechische gebied hebben op het Duitsche ter rein de communisten aanzienlijke ne derlagen geleden. N. R. Crt. SPANJE. Engelsch schip getroffen. Zondagmorgen hebben drie water vliegtuigen. komende van Majorca, ge poogd boven Valencia te vliegen. Zij werden echter tegengehouden door het luchtafweergeschut, zoodat zij hun bommen in de omgeving van Grao neerwierpen. Een der bommen viel neer in de nabijheid van de haven, waar een Engelsch koopvaardijschip, de Penthanes uit Londen, die een la ding graan aan boord heeft, werd ge troffen. Drie leden der bemanning wer den gewond. Twee hunner bevinden zich in ernstigen toestand. Er was een Deensche waarnemer van de niet-in- mengingscommissie aan boord. De kapitein verzekerde, dat de vliegtuigen van Duitsch fabrikaat waren; hij heeft een protest-telegram naar Londen ge zonden. De derde officier verklaarde, dat men het schip heeft willen treffen: een bom heeft de verblijven van offi cieren en machinisten vrijwel geheel vernield. Een begin van brand werd gebluscht. CHINA. De Japanners in Lanfeng? Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Japansche troepen de vesting Lanfeng zijn binnengerukt. In de straten wordt nog gevochten. De val van Kaifeng wordt in de eerstvolgende dagen ver wacht. (hoogstens 5 regels) Prijs f O 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Te koop tegen billijken prijs klaar voor 't gebruik 3 kleine ijswagentjes. Adres A. VAN HOEYDONCK, Molen straat 43, Vlissingen. Marktberichten. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Rouwcirculaires en Kaarten worden bfj bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres- keus. Bomaanslag te Rotterdam. Gistermiddag heeft op den Cool- singel vlak voor het bioscooptheater „Lumière" een geheimzinnige ontplof fing plaats gehad. Hierbij is een per soon gedood en twee gewond. Hoewel hieromtrent nog geen enkele zekerheid bestaat, schijnt men met een bomaanslag te maken te hebben. Vol gens de tot dusver ontvangen inlich tingen liep op de plaats van de ont ploffing een man met een koffer. In dezen koffer moet zich een bom heb ben bevonden, welke bestemd zou zijn geweest om een aanslag te plegen op den te Rotterdam vertoevenden Duit- scher Tiben. De bom ontplofte met een gewel digen slag, die tot ver in den omtrek werd gehoord. Een dikke stofwolk steeg op en de vensters van eenige groote magazijnen in de directe omgeving sloegen klaterend in stukken. Op de plaats vond men het vreese- lijk verminkte lijk van den man, die waarschijnlijk den koffer heeft gedra gen en daarin het helsche voorwerp heeft vervoerd. Op straat werden nog twee personen opgenomen. De beide gewonden en ook het stoffelijk over- van den gedooden man, wiens identi teit nog niet bekend is, zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, Ernstig auto-ongeluk. Op den rijksstraatweg Heino—Zwolle heeft zich gisteravond omstreeks zeven uur een ernstig ongeluk voorgedaan, waar bij een inwoner van Enschedé werd gedood en een dame uit Ommen verwondingen opliep. Tweehonderd meter voor de Gan- zenpannebrug is door nog onopgehel derde oorzaak een personenauto uit Zwolle, bestuurd door den 31-jarigen heer H. F. J. Menko, uit de Olden- zaalschestraat 216 te Enschedé, plotse ling de linkerweghelft opg treden en vervolgens met een hevig, n slag te gen een boom gebotst. De heer Menko was op slag dood De mede-fnzittende van de auto, de 30-jarige mevrouw Terhorst uit Om men liep een beenbreuk op. Op ad vies van den geneesheer Doyer uit Heino, die de eerste hulp verleende, zijn zij naar het Sophiaziekenbuis te Zwolle gebracht, waarheen ook het stoffelijk overschot van den heer "Men ko is vervoerd. Kind in een waschtobbe om gekomen. Zondagmiddag omstre ks half 5 is in den tuin van de ouder lijke woning aan de Morelstraat in Den Haag een jongetje van een jiar A. G van H., in een onbewaakt oogenblik in een waschtobbe geval len, die gedeeltelijk met cloorwater was gevuld. Nadat het kind uit de tobbe was gehaald, bleek het reeds te zijn overleden. Jongetje doodgevallen. Gis teren is in de Houtrijkstraat te Am sterdam een jongetje van 16 maanden uit het raam van een derde verdieping op straat gevallen. Daar de gordijnen voor het venster gesloten waren, had men er geen erg in dat het raam open stond. Het kind was op de venster bank achter de vitrages gekropen en leunde naar buiten om op straat te kijken, waarbij het het evenwicht ver loor. Ongeluk bij Santos. Bij San tos is een Duitsch watervliegtuig van het Condor-syndicaat vergaan. Twee menschen kwamen om het leven, onder wie de oud-minister van jusritie Cardoso. Volgens een nader bericht van het Duitsche Nieuwsbureau zijn zes men schen om het leven gekomen. Maandag 23 Mei werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Z. Bonten 5.50—6.00 Z. Blauwen 5,50—6.00, Z. Bonten en blauwen Poters 2.903.00, Zeeuw Roodstar 4,00—4.50, Zeeuw Industrie 3.15 3.25, Zeeuw blauwen en bonten poters 2.90- 3.00, Z. Bevelanders 4.50-5,00, Zeeuw Roodstar poters 4.00—4.25, Friesche Roodstar 4.50— 5 00, Ypolder Bevelanders 4.00 4.50, Flak. Industrie 3.253.50, Flak. Roodstar 4.50—4.75, Alva's 3 00 - 3.25, Zeeuw Vlaanderen Industrie 3.403.50. Verder per 100 K.G. Drentsche Eigenheimers verwaarloosd 3.00, mooie 4.00, Drentsche Roodstar 3.50—4.00, Friesche Bintjes 4.50—4 80 in 50 kilo balen, Winter Malta aardappelen 12.00- 13.00, Nieuwe Spring Malta aard appelen 15.00—16.Holl. nieuwe in bakjes van 5 kilo 16.00—18.00. DAGEN vm i nam Woensdag 25 Mef 10,42 11,06 Donderdag 26 11,37 12,01 Vrijdag 27 12,27 12,51 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 25 Mei nam. 21,31 Donderdag 26 21,33 Vrijdag 27 21,34 Heden nam de Heere tot zich ons zeer geliefd Kindje en Zusje L I E S K E, in den jeugdigen leeftijd van bijna 6 weken. M. DE KRAKER. E. S. DE KRAKER- Mookhoek. KEESJE. Breskens, 22 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op voor de op 1 Juli a.s. vacceerende betrek king van aan de O. L. School. Stukken vóór 1 juni a.s. aan den Burgemeester. tegen behoorlijke rente, voor 8 maanden. Brieven onder no. 40 Bureau van dit blad. Boekhandel E. BOOM-BLIEK Breskens. HET BONDSBESTUUR. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 25 Mei van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties. Tweemaal Wekeiijksche Beurtdienst BRESKENS-DORDRECHT—ROTTERDAM, v.v. Vertrek van Breskens: Woensdag en Zaterdag 5 uur namiddag. Vertrek van Rotterdam: Woensdag en Vrijdag 5 uur namiddag. Telefoon Breskens 27. Telefoon Breskens 41 en 40 Rotterdam 11523. Rotterdam 11523.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3