BRESKENSCHE COURANT Nieuws- en Advertentieblad voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. Verschijnt iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND. Telefoon 2L Postgiro 50895 Uitgave E. BOOM-BLIEK - Breskens Prinses Beatrix gedoopt ^emeexi\e "^resVexv^ FEUILLETON HET SIGNAAL. 47ste jaargang Vrijdag 13 Mei 1938 Nummer 4337 ABONNEMENTSPRIJS: Per drie maanden I 1.25. Buiten Breskens per drie maanden I 1 40 Franco per post Buitenland per jaar f 6.50 Alles bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEPRIJS Van 1-5 regels 10,75. Iedere regel meer 10; 15. Ingez Med 30 ct. per regel Abonnements-advertenhes groote korting. Kleine Advertenties tot Koogstens 5 regels I 0.40 (bij vooruitbetaling) ring zal, in het bijzonder bij de moe ders onder die honderdduizenden luisteraars, de stem van het kleine Prinsesje, onbewust van dit alles om haar, hebben teweeggebracht, dit argelooze kindergeluid door de aan grijpende klanken van redevoering en orgelspel. Het groote, plechtige moment, waar aan de aanwezigheid van Koning Leopold van België nog een zeer bij zonder cachet verleende, was hiermede ten einde. Het is nu bijna 29 jaar geleden, dat onze Kroonprinses Juliana in dezelfde statige St. Jacobskerk te 's-Gravenhage gedoopt werd. En thans mocht onze geliefde Koningin Wilhelmina het on uitsprekelijk geluk smaken Haar Klein dochter ten doop zien houden. Wat al is in die jaren niet aan Haar voorbijgegaan. Kommer en leed is Haar niet gespaard gebleven en hoe vorste lijk heeft Zij zich daarin weten te ge dragen. Haar Kind is Haar niet door den dood ontrukt. Als een stralende Moeder heeft onze Koningin Haar gis ter zien staan, Haar Kind, Haar gelief de Beatrix, ten doop houdend. Moge het Haar gegeven zijn Haar geliefde Kleindochter onder de hoede van het Prinselijk Paar, te mogen zien opgroeien tot een waardige Prinses, als stamhouder van ons geliefd Vor stenhuis- Het doopkleed van de kleine Prinses. Jurk, mutsje, kussen en sluier vor men één geheel, bestaande uit zeer fijne en rijk bewerkte Brusselsche kant. Het doopkleed werd besteld door Ko ningin Emma voor den doop van Ko ningin Wilhelmina en ook Prinses Ju liana is er in gedoopt. Prinses Beatrix is zoodoende de derde generatie, welke in dit kleed den doop ontvangt. De kantsoort is genaamd point d'an- gieterre; in de voorbaan van de jurk bevindt zich het Koninklijke wapen met het devies Je Maintiendrai in point de gaze. Het point d'angleterre is een kant soort, waarvan de tulle geheel met de naald vervaardigd is, evenals de zich daarin bevindende jours. Er zijn bloe men van uiterst fijne kloskant in ver werkt. De kleur is, gezien den ouder dom, niet wit, doch van een natuurlijk zacht-creme. Het doopkleed, dat door de firma A la belle dentellière aan het Noord einde is gereinigd en nieuw opgemaakt, is met strikken van ivoire satijnen linten gegarneerd; het mutsje bestaat uit point de gaze met brides. Onder de doopjurk is een onderjurk van crème satijn. Onder de heerlijke stralen van het Oranjezonnetje heeft gister de groote plechtigheid van den doop onzer jong ste telg van het Huis van Oranje plaats gehad. Duizenden en duizenden hadden zich opgesteld langs den weg waar langs de Koninklijke Stoet zich zou begeven. Het was juist half één toen Prinses Juliana Haar dochtertje Beatrix ten heiligen doope hield. Tusschen de hooge pilaren van het trotsche, geheel gevulde, kerkgebouw schitterden de uniformen en gewaden van vorstelijke personen en andere hoogwaai digheidsbekleeders. Daaronder een groot aantal leden van de beide Kamers der Staten-Generaal, een deel in de ambtskleedij, de anderen in sta- tigen rok. De aanwezigheid van al deze vooraanstaanden in den lande werkte er toe mee om dezen doop van het jonge Oranje-Prinsesje tot een indrukwekkend gebeuren te ma ken, dat een schoone nieuwe schakel vormt in de keten van doopplechtig- heden, waarbij een jonge telg uit ons Vorstenhuis het rijke middelpunt vormde. Diep ontroerd klonk de stem van den bejaarden oud-hofprediker, toen hij, terwijl hij het water op het voor hoofd van het Prinsesje sprenkelde, de woorden sprak: „Beatrix Wilhelmina Armgard, ik doop U in den naam des Vaders, en des Zoons, en des Heiligen Geestes". Zegenend spreidde ds. Weiter toen zijn handen over Prinses Beatrix uit, zeggende: „De Heere zegene U, en behoede U. De Heere doe Zijn aangezicht over U lichten en Zij U genadig. De Heere verheffe Zijn aangezicht over U en geve U Zijn vrede". De plechtigheid, welke weer door de radio werd uitgezonden, maakte diepen indruk. En de innigste ontroe- ZOMERTIJD De zomertijd zal aanvangen in den nacht van Zaterdag op Zondag 15 Mei. 12. Naar het Engelsch. Toen kwam het gesprek op Indiê en het leven van haar vader daar en een half uur verliep zoo, toen er twee oudere officieren op hen toekwamen. Endicott stond op en stelde Una aan zijn commandant voor en aan kapitein Herbert, den commandant van het marinedepót te Holyhead. Miss Royton, dochter van uw ouden vriend, majoor Royton, zeide hij, zich toot Herbert wendend, die haar dade lijk .hartelijk de hand schudde en be gon te spreken over zijn langdurige en intieme vriendschap met haar vader. De commandant Mr. Bel, stond ter zijde, oogenschijnlijk in gesprek met een gewonden officier, maar ter luiks het jonge meisje gadeslaand met een eenigszins wantrouwenden blik. Eindelijk trok hij Endicott terzijde en vroeg fluisterend; Is die Miss Royton ook familie van Mrs. Colman, wier naam dikwijls ge noemd wordt in den laatsten tijd in verband met dat proces tegen een stuk of wat Duitsche spionnen in Londen? Die vrouw is getrouwd ge weest met een Engelsche officier, een zekere Royton, dat weet ik zeker En men moet voorzichtig zijn, Endicott, vooral als men in dienst is. De jonge officier kreeg een kleur van verontwaardiging, maar hij mocht geen aanmerking op de woorden van zijn commandant maken. Miss Royton is de dochter van een der edelste mannen, die er ooit ge leefd heeft. En ik geloof, dat haar moeder niet meer leeft. Waarom wordt er verondersteld, dat zij in eenig ver band staat met die spionnagezaak? Zij is hier gouvernante bij een bekende Poolsche familie; door een vertrouw baar comité van Engelsche dames heeft zij deze betrekking gekregen. Bovendien is Royton een veel voor komende naam. Dat is zoo Uw woord is mij vol doende, Endicott. Het was maarzoo'n opkomende gedachte van mij. Zij ziet er allerliefst uit en ik wil je niet lan ger van haar gezelschap berooven. Kom Herbert, wendde hij zich tot zijn collega, Miss Lees wacht met de thee op ons. In den helderen zonneschijn was alles vroolijkheid en leven. Een mu ziekcorps speelde opgewekte muziek en het leek wel, of er geen oorlog gaande was. En toch zaten in een afgelegen hoekje, ver buiten het ge zicht en gehoor van de lachende en pratende gasten, zaten een drietal man nen met ernstige, bezorgde gezichten het moeilijke vraagstuk te bespreken, dat hun dagen en nachten verduisterde en hun best overlegde plannen in de war stuurde. Gisternacht zijn er weer drie sche pen getorpedeerd, sprak de oude vice- admiraal somber, en dat wel niet tegenstaande het scherpste toezicht en de uitgebreidste voorzorgsmaatregelen, Deze waterweg was tot voor kort zoo veilig als een binnenwater. Onze man nen op den uitkijk hebben nooit een vijandelijke onderzeeër kunnen ont dekken en nu gaat er bijna geen nacht voorbij of er gebeuren ongevallen. Waar komen toch die onderzeeèrs vandaan? Zij moeten hier ergens op de kust een basis hebben en het is zoo goed als waarschijnlijk, dat de vijanden op de een of andere manier achter onze plannen komen. Wij kunnen de visschers toch niet van verraad verdenken na de wijze, waarop zij al menigen keer hun leven gewaagd hebben en ons hun booten ter beschikking hebben gesteld, zei nu een in dienst vergrijsden inspecteur. En wij slaan iederen inwoner van dit schiereiland nauwkeurig gade, dat ver zeker ik u. Geen spion zou hier onge merkt kunnen indringen. En toch moet er hier langs de kust een geheime opslagplaats van benzine zijn, brachc de eerste spreksr weer in het midden. De U-boot of -booten, die elke week zulke verwoestingen aanrichten, gaan niet naar hun land terug, om de voorraden aan te vullen; bovendien zouden zij niet aan onze contróle ontsnappen. Het verraad moet dus aan land schuilen. Endicott is een scherpzinnig officier. Als er iemand in staat is het complot te ontdekken, dan is hij het Ik moet eerlijk beken nen. dat ik er geen weg op weet. Daar komt Endicott, zei de inspec teur. En met 'n aardig meisje bij hem. Hij heeft gelijk. Hij kan 't nooit jonger doen. Het was niet te verwonderen dat de mannen, op wier schouders de verantwoordelijkheid rustte, om de geheime gangen van de vijanden na te gaan, ten einde raad waren. Het verlies van de koopvaardij- en kust- schepen binnen hun gebied was steeds grooter geworden en tot dusverre was er geen spoor van de daders ontdekt. Endicott, die het vorig jaar zeer gelukkig was geweest in het op sporen van spionnen op de oostkust van Engeland was nu de aangewezen man, om ook hier het raadsel op te lossen. Zijn oogenschijnlijk doelloos rond zwerven langs de kust en de vele spleten en holen er ln, waren niet totaal tevergeefs geweest, hoewel hij tot nu toe geen rapport over zijn be vindingen had uitgebracht. Terwijl hij zich nu aangenaam onderhield mee Una Royton, was zijn brein voortdu rend bezig met het vraagstuk der be dreigde marine. De uitslag van deze overdenkingen was, dat hij zich nu tot Madame Laski wendde met het verzoek of zij, Sasha en Miss Royton met hem en kapitein Herbert terugrijden wilden, dan zouden zij tegelijkertijd een ruïne op een nabijgelegen rots bezoeken. Hiervan was al vroeger sprake ge weest en Sasha verheugde er zich echt op. JWordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 1