f groote partij Afbraak, Radex 1043 m.42 Patria m Oké Dienstbode Voor uw Brillen Opticus Schroote, Woensdag 27 April 1938, [k P. 1, Contant-Leenhouts a.s. Vrijdagavond 29 April f 4 Paarden Donderdag 28 April 1938 j Landbouwgereedschap, en verder eenig Huisraad Ons Modehoekje. Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. groote plannen Regeeringsjubileum. PRACTIJK- DIPLOMA BOEKHOUDEN 100 ton Lessinische steenslag 2-4 cm. 250 ton Lessinische steenslag 1-3 cm. 300 ton Basalt- of Lessinische Steenslag 2-3, en 20 ton Basalt- of Lessinische Steenslag 6-12, Aanbestedingsformulieren Vrijdag 29 April 1938, aan de Haven te Breskens, 10 stuks Hoornvee: Beestiaal: ZUIDZANDE. Bazar. Elegante Japon. Voor deze zeer elegante japon moet men mooi materiaal: zijde of zware crêpe kiezen; anders komt het model niet mooi tot zijn recht. Het taillestuk is glad, daaruit loopen de gedrapeerde voorbaantjes naar den schouder. De mouwtjes zijn ook eenigszinsmet ruimte ingezet. Strikjes in het taillestuk en op de mouwtjes en op de jabot verleenen het geheel iets vlots. De rok springt in plooien open, Benoodigd materiaal: 4 meter van 100 centimeter breedte en 75 centime ter voor het vest. Het patroon is te verkrijgen in maat 42: bovenwijdte 96 centimeter; taille wijdte: 74 centimeter en heupwijdte: 104 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Dit FAVORIET-KNIPPATROON is te verkrijgen tegen de prijs van 25 ct. (plus 1 cent omzetbelasting) bij het bureau van dit blad Dames: Denkt bij eigen gemaakte kleeding aan een FAVORIET-KNIP PATROON. Ze voldoen uitstekend en zijn goedkoop! Hebt ge reeds succes bereikt, zegt het Uw vriendinnen en kennissen. BIERVLIET. Algemeene vergadering. Gisteren hield de Muziekvereeniging .Harmonie" haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Kostense. Uit de rekening bleek dat de inkom sten waren f 361,en de uitgaven f 541,13. Dus een tekort van f 180,13. De voorzitter achtte den toestand zeer hachelijk maar er zal getracht worden van het gemeentebestuur een verhoogde subsidie te krijgen. Daarna werd de begrooting voor het komende jaar opgemaakt. De aftredende secretaris de heer Duchelne werd bij acclamatie herkozen. Eervol ontslag. Aan den heer P. de Dobbelaere, thans wonende te Bouchaute, oud- Dijkgraaf van den Angelinapolder en oen Koninginnepolder alhier is bij Kon. Besluit met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als zoodanig. OOSTBURG. Herkozen ^e heer M. A. Aalbregtse alhier is in de Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering der Nederlandsche Ver- eeniging van leeiaren in de stenografie .Groote en het machineschrijven her kozen tot hoofdbestuurslid. Laatste verantwoording der ingeko men giften van de bazar ten bate van „Veronica" alhier. 5 sierkleedjes, 1 doos zeep, 1 thee mandje, 1 naaimandje, 3 glazen, 1 cac tuspotje, speldenkussen, spaarpot, 10 busjes leverpastei, roomstelletje, inkt pot, 6 King adassen, 2 boeken, 1 boekomslag, 2 tasschen en kleinighe den, theelichtje en vaas, 1 filterkoffie kan, 12 doozen linoleumwas, 3 bussen koekjes, 6 kleedjes en grabbeltonarti kelen, 9 melkbekers, 1 nachtzak, 10 bierglazen, 1 paar kindersokjes, thee muts, kleedje en kussentje, 3 poppen, tonnetje, 6 kopjes en schoteltjes, mus kuseenden, konijn, 6 haantjes, haan en kip. Inbraak in een kerk. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich toegang verschaft tot de consistoriekamer achter de Gerefor meerde kerk aan de Van Heutszsingel te Coevorden; de zendingsbusjes in die kamer zijn geledigd. Vervolgens is het deksel van de doopvont uit de kerk gehaald en in de consistoriekamer ge bracht. Toen bleek dat dit deksel van niet zeer duur materiaal was gemaakt heeft men het niet medegenomen. De stoel uit den kansel is naar be neden gehaald en eenige lambrizee- ringen zijn vernield. De inbraak werd Zondagmorgen ontdekt door den koster den heer Muis, toen deze de voorbe reidingen trof voor den dienst, De zendingsbusjes waren jl. Zondag nog geledigd, zoodat de inhoud niet groot zal zijn geweest. De onbewaakte overweg. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg halte Koesteeg, aan de lijn Ermelo—Harderwijk, een vrachtauto van de firma G. Doppenberg uit Er melo door een locomotief gegrepen. De vrachtauto kwam uit de richting 's-Heerenloo op het oogenblik, dat de sneltrein Amersfoort—Zwolle den over weg passeerde. De autobestuurder liet den trein voorbijrijden en stak daarna den overweg over. Hij had echter niet bemerkt dat uit de richting Ermelo een losse locomotief naderde De vracht auto werd door deze locomotief ge grepen en totaal vernield. De chauffeur kreeg zeer ernstige verwondingen. Hij is in het ziekenhuis te Ermelo opge nomen. De locomotief kreeg slechts onbe langrijke schade. Ernstig motorongeluk. Zon dagavond is de 46-jarige H. H. R uit Geleen, toen hij op zijn motor den Putherberg afreed bij Munstergeleen, tegen den heer P uit Oirsbeek gere den, die daar met zijn verloofde liep. R. kwam te vallen en werd, evenals P ernstig gewond. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Sittard gebracht. R is gisteren overleden. De toestand van P. is redelijk. Uit een Dieseltrein gevallen. Bij Nijkerk is Zondagavond een ernstig ongeluk gebeurd dat den 34-jarigen H. C. Nijs, directeur van het fotobu reau Centrapers dat aan de Boompjes te Rotterdam is gevestigd, het leven heeft gekost. Met den extratrein van Groningen naar Rotterdam keerden tal van bezoekers van den wedstrijd Feyenoord—Be Quick terug onder wie zich de heer Nijs bevond. Even voor bij het station Nijkerk kreeg men het in den overvollen trein wat benauwd waarop de heer Nijs een portier opende. De wind sloeg dit portier met een ruk open, waardoor de man uit den trein werd geslingerd. Zwaar verminkt is zijn stoffelijk overschot langs den weg gevonden. Het is in het lijkenhuisje te Nijkerk onderge bracht. Openluchtspel van het Heilig Bloed. Op den eersten Maandag na den tweeden Meidag trekt ieder jaar de processie van het Heilig Bloed door de straten van Brugge. In de kapel aan de Burgplaats wordt de reliquie bewaard welke Boudewijn, graaf van Vlaanderen, in een ver verleden aan Dirk van den Elzas schonk, die het aan Brugge overdroeg. Er is nu een plan ontworpen tot opvoering van een openluchtspel, dat zijn onderwerp ont leent aan de geschiedenis van het Heilig Bloed. Geen ommegang dus, want deze wordt alleen in Mei ge houden, maar een openluchtspel, naar den tekst van den priester J. Boon, op 14, 15 18 en 21 Augustus, op het marktplein, waar de stem der eeuwen spreekt in het Belfort Antoon van de (hoogstens 5 regels) Prijs f O 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. J Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSlpUW M 66 Zuidzande. Velde uit Antwerpen heeft de regie, het muzikale gedeelte staat onder de zorg van den componist Arthur Meu- lemans. Meisje verbrand. Het twee jarig dochtertje van de familie Braat te Made heeft Zaterdag een emmer kokend water over zich heen getrokken. Het kind, dat ernstige brandwonden opliep, is 's nachts aan de gevolgen overleden. Marktberichten. Maandag 25 April werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Z. Bonten 4.75—5.25, Z. Blauwen 4.75—5.00, Z. Bonten en blauwen Poters 2.80—3.00, Z. Bevelanders 3.00- 3.50, Z. Bintjes 2.803.00, Z. Industrie 2.753.25, Limburgsche Industrie id., Roodstar 3.50—4.00, Flakkeesche In dustrie 2.50—3.00, dito Alvas 3.00 3.50. Verder per 100 K.G. in balen van 50 kilo mooie blanke Eigenheimers uit Drente en Overijssel 3 80—4—, dito Roodstar 3.203.40, Winter Malta aardappelen 16.00-17.00. Zeeuw-Vlaanderen alle soorten ge vraagd. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat door hunne tusschenkomst op de secretarieën der gemeenten: Breskens, Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Cadzand, Retranchement, Sluis, Aardenburg, Eede, St. Kruis, Oostburg, Schoon- dijke, Waterlandkerkje, IJzendijke, Biervliet, Hoofdplaat en Philippine is nedergelegd een voorstel hunnerzijds aan de Provin ciale Staten tot opheffing van een aantal polders en waterschappen in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en tot oprichting van een water schap, Heemraadschap ge- heeten en genaamd „Het- Vrije-van-Sluis", met ontwerp- reglement en memorie van toe lichting en verdere bijlagen. De nederlegging geschiedt ter voldoening aan artikel 13 der Waterstaatswet 1900. Bezwaren tegen het voorstel kunnen bij Gedeputeerde Staten voornoemd aan de Staten worden ingediend gedurende den termijn der nederlegging, d.i. tot en met 14 Mei 1938. Vraagt uitsluitend de Gritzner of Necchi Naaimachines, deze zijn wereldberoemd. Salonkasten met inzinkbare naaimachine 95 gulden. Prima 1ste klas Handnaaimachines 55 gulden. Zoekt Uw voordeel. Enorme keuze. Reparaties aan alle merken onder garantie. Aanbevelend, SCHOONDIJKE geregeld voorhanden. Kon. Boekh. E. BOOM—BLIEK - Breskens. Hierbij roep ik alle belangstellenden op om om 8 uur de vergadering van onze nieuwe Oranje-Vereeni- ging bij te wonen, in het Gemeentehuis, waar de sta tuten zullen worden vastge steld en mededeeling gedaan zal worden van in verband met H.M.'s Burgemeester: J. P. DROST. Breskens, April 1938. Nederland., Duitsche, Engelsche Handelscorrespondentie en Steno grafie snel en goedkoop te be halen met de bekende prima schriftelijke opleiding der Handelsschool „Mercurius" te Arnhem, Dir. A. v. d. HORST, Acc, en Leeraar M. O. (Meer dan 1000 geslaagden voor Mercurius en Verg. v. Leeraren). Schrijf nog heden om prosp. en proefles. In Burgemeestersgezin een gevraagd voor dag en nacht. Tweede meisje aanwezig. Adres: Oranjeplein 47, Oost- Souburg. Het Bestuur van het Calamiteuze Waterschap OUD- EN JONG BRESKENS vraagt inschrijvin gen voor de levering en het vervoer van: op aan te wijzen plaats in het Waterschap te lossen. De voorwaarden liggen ter in zage bij den tijdelijk Ontvanger- Griffier en den Waterbouwkundig ambtenaar. Biljetten worden ingewacht vóór of op 5 Mei 1938, des mid dags vóór 12 uur bij den tijdelijk Ontvanger- Griffier. Iz. P. BECU, Dijkgraaf. E. SEUHS, tijd Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van het Waterschap GROOT- EN KLEIN BAAR- ZANDE te Breskens vraagt in schrijvingen voor de levering en het vervoer van naar keuze van het Bestuur. De voorwaarden liggen ter in zage bij den Waterbouwkundige van het Waterschap. De biljetten vergezeld van monsters moeten ingeleverd worden vóór of op 6 Mei 1938. des middags vóór 12 uur. A. CAMBIER, Dijkgraaf. E. SEUHS, tijd. Ontvanger-Griffier. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 27 April van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties. Zoo juist opnieuw ontvangen de allernieuwste modellen in Gekleede mantels Tailleur-costuums Swaggers Sportjassen Japonnen Blouses ZIE ÉTALAGE's Kinderkleeding Aanbevelend, Hoeden,enz. BRESKENS met couvert. Verkrijgbaar in den Boekhandel van E. BOOM—BLIEK,«Breskens Notaris BEUN1NGH te Groede zal op om 10 uur, ten verzoeke van de Firma HOORNICK ZOON, publiekverkoopen tegen contante betaling: een afkomstig van suikerfabriek Zeeland te Bergen op Zoom en het Heerenhuis Poelendale te Middelburg, als: zware en lange balken w.o. 3 x 6, 3 x 7, 3 x 8, 3 x 9, 3 x 10, 3 x 11, 10 x 10, 8 x 18, 22 x 20, enz.; baddingsplaten, gor dingen 2.5 x 6.5, 3 x 3, 4 x 4, 2 cmplaten, ribben, stijlen, schro ten, partij dak-, vloer-, zolder-, weeg- en kraaldeelen, w.o. ge ploegd en geschaafd; diverse koopen allerlei gerief, ramen en deuren, schotten, groote partij eiken spoorbiels lang 2,80 M„ groote koopen brandhout, enz. IV rs 'sr ;n ei ■u Notaris BEUNINGH te Groede i j zal op om half twee uur, ten verzoeke van den heer A. LUTEIJN-Salomé te Groede, Drieweg, publiek ver koopen, tegen contante betaling: MARTHA, grijze vos, 16 jaar. MONICA, stamboek no 13590 met vos merrieveulen. SNEL, bruine merrie, 4 jaar. BELLA, bruine merrie, 4 jaar, beveulend. 3 baatgevende melkkoeien waar- van 2 gekalfd en 1 bekalfd. 2 éénjarige vaarzen met schets. E 2 éénjarige ossen met schets. 3 vaarskalveren met schets. Een fokzeug. 40 Kippen; 10 eenden; 3 ganzen. 3 menwagens waarvan 2 met I breed beslag, 1 zelfbinder, zaai- machine breed 2 meter, kapma- chine vierwielig, 1 keerploeg, een Rud-Sack ploeg, tweeschar ploeg, 2 ijzeren eggen, 2 vijfbalks houten eggen, 1 zesbalks en 1 vijfbalks zempeg, 2 zigzag-eggen, 1 rolblok, 2 sleepers, molbord, 1 zoo goed als nieuwe cultivator, bietenmo len, stroosnijder, harnassen in soort, windmolen, slijpsteen, 2 ce menten waterbakken, schaafbank, lange ketting, staaldraad met catrollen, kruiwagen, 50 hooirui- ters. hondenhok, bascule, stalge- reedschappen, vorken en paarden tuig, graanzeven, een graanmaat, menreepen, ladder, fornuis, 150 groene mutsaards, staken, 100 droge mutsaards, prikkeldraad, enz., 2 electromotor™, riemschij- ven in soort en riemen, Melotte Ontroomer, tuimelkarn, 2 room- tonnen, 2 koelvaten, emmers, een waschmachine, ovengerief, 2 ijze ren potten, vleeschblok, manden, bank, rijtuiglantaarns, enz. Huisraad: 2 kasten, 2 tafels, stoelen, keu kenkachel, cocosmatten, 2 groote schragen met planken en 2 kleine schragen enz. Notaris BEUNINGH te Groede zal op om half twee uur, ten verzoeke van den heer A. J. ZONNEVIJLLE te Biervliet, Geertruidapolder, pu bliek verkoopen tegen contante I betaling: 1 paard, bruine ruin, oud 6 jaar. i 2 melkkoeien, waarvan 1 gekalfd en 1 bekalfd, 1 bekalfde vaars, 2 éénjarige ossen, 2 éénjarige vaarzen, 1 stier, oud 6 maanden, 2 vaarskalveren met schets. 2 varkens waarvan 1 met biggen. wagen, driewielskar, balansploeg, tweescharploeg, aardappelploeg, ijzeren landrol, 2 sleepers, 1 vier- balkseg, 1 ijzeren vierbalkseg, 1 zempeg, zigzag-eg, windmolen, 1 bietenmolen, lemoen, harnassen en aamschenen, wagenllchter, krui wagen, 2 kettingen, paardentuig, menreep en ander touwwerk, vor ken, graanschoppen, graanzeven, geeselsteen, partij hooiruiters, cementen waterbak, cementen varkensbakken, ladders, slijpsteen, 1 fornuis, kuikenhok, brandhout, enz. verwijdert onmiddellijk inktvlek en schrijffout Gegarandeerd. E. BOOM BLIEK, Breskens. I I

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3