Uit de oorlogvoerende landen Koor Voorjaai l Kerk- en Schoolnieuws. Hè die vervelende kies.... AKKERTJES Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertë Hoogwatergetij Breskens Cornelia Janngi vraagt wfui; KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 17 April te 2,30 uur „ROSEMARY" Operette van R. Friml en H. Stothart. Zondag 17 April om 8 uur „DE DANSQRAVIN', Operette van R. Stolz. Maandag 18 April om 8 uur Tweede bedrijf van „WALSDROOM", Tweede bedrijf van „VIOOLTJE VAN MONTMARTRE" en Eerste bedrijf van „FREDERIKA". PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 17 April Breskem 9,30 uur Ds Goudzwaard. 5,30 uur Ds Goudzwaard. 2e Paschen 9,30 uur Ds Derksen. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat. 9,30 uur M. R. Pliester. Nleuwvllet 2,— uur Ds. Derksen. 2e Paschen geen dienst. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 9,30 uur Ds J. A. Swart. 2e Paschen 9,30 uur Ds J. A. Swart. Groede 9,30 uur Ds Derksen. 2e Paschen 9,30 Ds. Goudzwaard. Zuidzande. 9,30 uur Ds Stegenga. Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da. M. P. Stol. HUWELIJKEN: 24, Pieter Cornells de Melj, 27 ja ren jm, wonende te Cadzand en Eli zabeth Sara van den Broeke, 27 jaren jd.; 31, Jacob Blaakman, 28 jaren jm. en Suzanna de Hullu 21 jaren jd. OVERLEDEN: 4, Tanneke Janna Roose 39 jaren, dochter van J. Roose en van S. E. van Hoeve; 7, Mels Willemsen, 76 jaren, echtgenoot van A. de Meijer; 23, Adriaan Moggré 80 jaren, echtge noot van M. M. Leenhouts. INGEKOMEN: H. Odink van 's-Gravenhage; A. J. Boidin van Oostburg: A. de Regt van Aardenburg: H. Verbuijt van Aarden burg; J. A. de Zwart van Zuidzande: M. I. Geelhoed van IJzendijke; J. A. Verduijn van Groede; J. C. de Visser van Biervliet. VERTROKKEN: A. J. Heetesonne naar Oostburg; E. Marsille naar Oostburg; J. J. Buize naar Cadzand; C. L. de Poorter naar Groede; M. B. Vermue naar Groede; R. M. van Pamelen naar Oostburg; J. van den Ameele naar Oost- en West Souburg; J. P. van den Broeke naar Waterlandkerkje. AARDENBURG. Over Maart 1938. GEBOORTEN: 11, Beatrix A. M., dv A. A. Baecke en E. M. Bonte; 17, André G. D., zv N. E. Vermeire en C. C. Sierens; 22, Kiespijn overvali U meeslal op een lijdslip dal U géén gelegenheid heeft naar den landarts le gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dal helpl U lenminsle dadelijk van de pijn af. AKKER-CACHETS zijn bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. N" Prod"cfïch Smaakloos ouwel-omhulsel om uc 'i poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Prijs: 12 stuks voor 12 stuivers I Volgens recept ran Apotheker Dumont Adriaan A., zv I. C. de Kraker en A. S. de Bliek. OVERLEDEN: 16, Elizabeth P. de Bert 72 jaar, echtgen. van J. Baart. A. A. Boekbespreking. L I (Ingez. Meld.) Louis Golding: „Toch danst Mironova" Ingen. f 2,90. Geb. f 3,90. Uitg.: Van Holkema Warendorf, Amsterdam. De bekende schrijver Louis Golding geeft ons in dit mooie werk de his torie van de beroemde danseres Miro nova. Hij beschrijft ons haar liefde en haar grootheid, haar val en haar ont snapping op waarlijk majestueuze wijze. Het is een werk, dat ons boeit tot de laatste bladzijde. o Clara Asscher-Puikhof: „Roep deze Shotnammietische" Ingen. f 2,25. Geb. f 2,90. Uitg.: H. P. Leopold, Den Haag. De schrijver heeft het bekende Bij- belsche verhaal van de Shoenammieti- sche vrouw overgebracht in een heden- daagsche omgeving. Een ongehuwde vrouw, als leerares, neemt een moeder- looze jongen als pleegkind aan. De opstandigheid tegen het feit, dat de jongen haar ontgroeit en het her vinden van haar moederliefde, wanneer hij haar verlaten zal, zijn in deze roman de hoofdmotieven, die om zijn heldere taal en zuiverheid van uitbeelding van kinderen en volwassenen, een hoogte punt vormen in dit mooie werk. 0- E. Stanley Jonos: „Aan ons de beslis sing". Ingen. f 2,25. Geb. f 2,90. Uitg.: H. J. Paris, Amsterdam. Dit werk op Christelijke grondslag, geeft ons de werkelijkheid van het hedendaagsche. De zelfgenoegzame wereld, waarin de Christen leefde is ten gronde gegaan. Hij is tot de ont dekking gekomen dat het geeste lijke zich niet laat isoleeren. Het gees telijke staat in verband met het geheele leven. En dit leven wordt beïnvloed door de economische verhoudingen. Het Koninkrijk Gods woidt hier gesteld tegenover Easclsme en Communisme. Het is een diep ingrijpend werk, dat het laatste woord tot de ziel spreekt: De beslissing is aan ons. 0 Dr. J. B. Manger Jr.: „Thorbecke en de historie". UitgP. N. van Kampen Zoon, Amsterdam. Deze historie is een bijdrage tot de kennis van het Nederlandsch Libera lisme. En tot de deelen tot verhooging van de kracht van het geheel ziet Thor- becke niet alleen de Individuen, maar alle geheelheden, alle door een eigen levensbeginsel bezielde groepen, die op velerlei trappen tusschen den eenling en den alles overkoepelenden Staat bestaan. En van dit Liberalisme, dat in het geheel van het Nederlandsch Li beralisme een aparte plaats inneemt, worden hier eenige aspecten geschetst. 0 P. J. Roebers: „Telefoonrelais". Prijs f 2,25. Uitgegeven door de Vereen, van Elect. Ambten, der Telegrafie en Telefonie. Den Haag. Dit werk is geschreven voor hen, die hun kennis willen verrijken op het gebied van telefonie en electro-tech- niek. Daar hierover zeer weinig geschikte literatuur bestaat, zal het voor zeer velen, vooral voor leerlingen der am bachtscholen, een waardig bezit zijn. Wij bevelen het dan ook ten zeerste aan. 0 J. Ferwes: „En toch, gaat het leven nog voort." Ingen. f 2,Geb. f 2,90. Uitg.: Firma Broekhoff v/h Kemink Zn Utrecht- De schrijver geeft in dit boek zijn weergave van belevenissen in het Fransche Vreemdelingenlegioen waar hij als sergeant heeft gediend. Op werkelijk Interessante wijze be leven wij mede hoe hij als boeren knecht ons land verlaat en in Keulen in kennis komt met twee Duitsche jongelui, en zij zich aanmelden bij het Fransche Vreemdelingenlegioen. Hoe hun verder leven zich afspeelt wordt op werkelijk goede wijze be schreven. De ontmoeting met Zuster Agnes in het ziekenhuis en de vrijlating van den chauffeur Ali-Ben-Nawas geven ons de karakters van de hoofdpersonen weer. GROEDE. Ongeluk. Gisteravond was mej. M. de L., al hier, bezig in de stal met het vastma ken van runderen, waarbij zij door een hoorn van een der dieren In het oog getroffen werd. Dr. Jongsma achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Vlissingen noodzakelijk. Of zij haar oog moet missen is nog niet bekend. CADZAND. Verpachting. Het Bestuur van het Calamiceuze Waterschap Tienhonderd en Zwarte alhier, verpachtte heden het rapen van broed- of mosselzaad op den vooroever van dat waterschap. Er kwam slechts één inschrijving in, n.l. van den heer E. Arbroncheer te Philippine voor f 375. Aanbesteding. Voor de heden door het Bestuur van het Calamiteuze Waterschap Tienhon derd en Zwarte alhier gehouden aan besteding van het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1939 van de aarde-, kram-, rijs-, steen- betonglooiïng en paalwerken der wfi- terkeering van gemeld waterschap werd ingeschreven door: A. la Gasse, Cadzand f 4623, I. la Gasse Zn, Koudekerke - 4740,— P. Mollet, Hoofdplaat - 4810. H. A. Klaassen, Zaamslag - 4849,— P. Cornells, Hoofdplaat - 4875,— J. M. Dekker, Schiedam - 4985,— RETRANCHEMENT. Muziekconcours. (n.s.) Op het, op 29 Mei alhier te houden concours, van den Bond van Muziek verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen W. D., zullen de volgende vrije num mers ten gehore gebracht worden: Fanfare: Derde afdeling: Sint Kruis, „Calypso", Ouverture van Albert Floris; Retranchement, „Les Chènes du Plateau", Ouverture van G. Gadenne. Tweede afdeling: Nieuwvliet, „La Légende du Manoir", Ouverture van I. Delmas; Hoofdplaat, „Soir de Hollande", Ouverture van J. M. Champel. Eerste afdeling: Groede, „Les Saltlmbanques", Ouver ture van Louis GaDne; Breskens, „Cor- tège Héroique", van A. Mahy; Water vliet, „De Belgische Natie", Openings stuk van Peter Benoit; IJzendijke, „Neron", Ouverture van F. Popy; Aar denburg, „Landelijke Suite" van Jacob Ros. Eere-afdeling: Biervliet, „Roe Ellas", Ouverture van A. H. Selim; Oostburg, „Tartarin de Tarescon", Suite Humorescique van Marcel Poot. Harmonie: Derde afdeling: Zuidzande, „Muguette", Ouverture van F. Andrieu. Tweede afdeeling: Sluis, „Euterpe", Ouverture van Aug. Eenhaes. Eere-afdeling: Schoondijke, „Oberon", Ouverture van C. M. von Weber. ZUIDZANDE. Bazar. 6e Verantwoording ingekomen giften voor de bazar ten bate van de Muziek- vereeniging „Veronica": 3 Verkade's albums met plaatjes, 6 deegrollen, 6 fotoalbums, 6 notitie boeken, 2 aschbakken, 25 suffers, 12 tollen, 36 monsterdoosjes Erdal, 4 Flip- poscopen, 1 pond Ibis shag, 30 boek jes treklucifers. 10 potlooden, 10 zak- spiegeltjes, 100 lucifershoudeis, 1 jon genspakje, 1 slipovertje, 2 heerendas sen, 1 muts, 1 kindermuts, 2 tafel kleedjes, 1 paar kinderwantjes, cein tuurs, jongenspakje, corsages, koperen beker en 2 koperen schaaltjes, 1 bon- bonzak, theemuts, 4 camera's, 1 pak strandmutsen, 1 pak schoonheidsarti kelen, 1 bazarpakket v. Rossum, 1 bazarpakket Sunligtzeep, 1 bazarpakket de Vries, 1 overgooier, sierkleedje, zak voor tompouche, damesjasje, 5 eierwarmers, damessjaal, overtrek voor sierkussen, damesmuts, damessjaal, kleedje voor vioolkist, 2 boekenleggers, 6 tafelmatjes, 2 aanpakkertjes, 4 luier- broekjes, 2 spreuken, 2 brochjes, man doline, 12 bierglazen, 7 vulpotlooden, 7 sigaaraanstekers, 11 sleutelringen, 2 interlock lijfjes, 2 meisjesjurkjes, 2 kin derschortjes, 1 paar babysokjes, elec- trische fietslantaarn, kinderjurkje, spel denkussen, sierkussentje, portemonnaie, waschhandje, witte baret, 3 potten honing, scheerstel, theepot, peper en zont stel, glazer. mandje, glaz-n lepel vaasje. bekers, bonbonnière, theezeefje, babbelaarschaaltje, 2 damborden, 2 doosjes damschijven, brievenhanger, theemuts, sierkleedje, 20 reepen Sickez, theemandje, naaimandje, tafelkleedje, doos zeep, 1 kg. poedersuiker, 6 roe mers, 80 fleschjes limonade, gebor duurd ontbijtlaken, 2 kinderschortjes. Totaal aan geld 14 April f 250,15. SPANJE. De rechtsche opmarsch in Noord-Spanje. Volgens berichten uit Perplgnan heb ben de rechtsche voorhoedes, die in de Pyreneeën Oostwaarts oprukken, het dorp Tor bereikt, de noordelijkste plaats in Cataloniè. Verder schijnen de electrische centrales van Andorra op gehouden te hebben te werken, waar door Barcelona van een der laatste stroombronnen is verstoken. CHINA. Japansche militaire trein verongelukt. Naar het Chineesche persbureau meldt, is een Japansche militaire trein, bestaande uit 24 wagens, geladen met wapenen en munitie, 25 kilometer ten Noorden van Hangtsjau in de rivier gereden, doordat Chineesche guerilla- benden de spoorbrug vernield hadden. De trein werd geheel vernield, vele Japansche soldaten kwamen om het leven, terwijl de lading verloren ging. De Japanners, die de boeren in den omtrek voor de ramp aansprakelijk stelden, staken alle dorpen in den omtrek in brand. Vreeselijke familiedrama's. Dinsdagavond omstreeks half twaalf werd brand ontdekt in de boerderij van de familie Greutink aan den Zutphenschenweg onder de gemeente Lochem. De boerderij brandde geheel af. Het vreemde was, dat toen de po litie en de brandweer bij de boerderij verschenen, zich niemand van de be woners van het huis liet zien. Onder leiding van den burgemeester van Lochem, den heer R van Lutter- velt, werd, toen het vuur was ge- bluscht, een onderzoek in het afge brande perceel ingesteld. Men kwam hierbij tot een vreeselijke ontdekking. In de ruïne van de boerderij vond men vijf verkoolde lijken en bij den hooiberg naast de boerderij werd het stoffelijk overschot van een zesden persoon ontdekt. Onmiddellijk werd het parket te Zutphen gewaarschuwd. Nog in den nacht werd een uitgebreid onderzoek ingesteld. Uit dit onderzoek leidt men het volgende af: Zeer waarschijnlijk heeft de 33- jarige zoon G. H. Greutink, wiens lijk buiten de boerderij werd gevonden, in den nacht van Maandag op Dinsdag zijn vader en moeder, den 65-jarigen G. H. Greutink en de 67-jarige Z. G. Greutink-Pasman, vermoord. Ook het 11-jarig jongetje Keihout, een zoontje van een te Lochem wonende weduwe, dat bij de familie Greutink was uit besteed, is toen zeer waarschijnlijk het slachtoffer van den moordenaar geworden. De 33-jarige G. H. G. is Dinsdag middag te Lochem gezien Men acht het waarschijnlijk, dat hij zich toen heeft begeven naar zijn getrouwde zuster, de 27-jarige B. J. Kuypers- Greutink en haar heeft overgehaald naar de boerderij van haar ouders te gaan Toen de vrouw daar aankwam, is zij door haar broer vermoord. Haar stoffelijk overschot werd in de boer derij vlak bij de voordeur gevonden. Omstreeks half zes heeft haar man, de 25-jarige J. J. Kuypers, zich even eens naar de boerderij begeven, waar schijnlijk om daar zijn vrouw, die niet thuiskwam, te halen. Ook hij is het slachtoffer van den moordenaar ge worden. Het is niet bekend, wat deze laatste daarna heeft gedaan. Eerst doordat de brand werd ontdekt, kwam men ook op het spoor van het misdrijf De dader heeft zichzelf, nadat hij het huis in brand had gestoken, door op hanging aan den hooiberg buiten de boerderij van het leven beroofd. De dader leefde sinds lang met zijn vader in minder goede verstandhou ding. 0 Woensdagmorgen is de Limburgsche gemeente Nieuwenhagen opgeschrikt door een familiedrama, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen en een 9-jarige knaap niet ernstig is gewond. Een zekere Janssen, die reeds vijf jaar gesche'den van zijn gezin leefde. (hoogstens 5 regels) Prijs t 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Rouwcirculaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. heeft zich 's morgens vroeg naar de woning van zijn vrouw begeven en heeft met een revolver zijn vrouw neergeschoten. Nadat hij ook op de twee Ihuiszijnde kinderen had gescho ten, van wie hij slechts een raakte, nam hij de vlucht, doch richtte later, even buiten het gebied der gemeente Nieuwenhagen, het wapen tegen zich zelf. Broedmachine in beslag geno men. Gemeente- en rijkspolitie hebben gisteren bij een huiszoeking te Schoonhoven een In werking zijnde broedmachine, met een capaciteit van 80 eieren in beslag genomen. De ma chine, waarvoor geen vergunning was verleend, was verborgen in een kast op den zolder. Tegen den eigenaar, den 26-jarigen D. V., is proces-verbaal opgemaakt. Geheime radiozender in beslag genomen. De radiocontroledienst heeft gister in samenwerking met den gemeente- en rijkspolitie te Dedems- vaart een clandestienen radiozender in beslag genomen. Tegen den overtreder zal proces-verbaal worden opgemaakt. De Canadeesche vijfling heeft een broertje gekregen. Mevr. Dionne, de 28-jarige beroemde moeder van de nog meer beroemde Canadee sche vijfling heeft te Callender 't leven geschonkeu aan een zoon. De meesten Uwer weten misschien niet, dat vóór de geboorte van de vijf ling het gezin Dionne reeds 7 kinde ren telde. Thans zijn er dus 13. Wij herinneren er aan dat de vijfling den 28en Mei haar vierden verjaardag zal vieren, een belangrijke gebeurtenis, want de nu zoo flinke en sterke meis jes, veroorzaakte indertijd veel spanning en de goede dokter Dafoê moest er heel wat zorg aan besteden om ze in leven te houden. Door een motorfiets aangere den en gedood. Gisteravond stak de 78-jarige B. wonende te Haarlem op het Soendaplein aldaar de straat over zonder op het verkeer te letten. Op ongeveer vijf meter afstand naderde een motorrijder met matigen gang. B. werd gegrepen. Hij kreeg een zware hersenschudding en een schedelbasis- fractuur, waaraan hij later op den avond in het ziekenhuis Joannes de Deo is overleden. De bestuurder van den motor kreeg spierscheuren aan armen en beenen. Brand in een boerderij. Gis ternacht is brand uitgebroken in de woning van den heer A. Koonstra on der Murwerwoude, in de gemeente Dantumandeel. De woning brandde tot de grond toe af. Ook de inboedel is geheel verloren gegaan. Voorts zijn 2 koeien, drie hokkelingen en 4 varkens in de vlammen omgekomen. De oor zaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Engelsch militair vliegtuig neer gestort. In de buurt van de vlieg- haven Abingdon (Berkshire) is een Britsch militair vliegtuig neergestort. Het toestel verbrandde en een der inzittenden kwam in de vlammen DAGEN vm nam Zaterdag 16 April 2,02 2,26 Zondag 17 2,37 3,01 Maandag 18 3,12 3,36 Dinsdag 19 3,47 4,11 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Zaterdag 16 April nam. 19,28 Zondag 17 19,30 Maandag 18 19,32 Dinsdag 19 19,34 Heden overl,t: onze geliefde r, huwd- en Grr& Wed. J. DE Tc in den ouder<n 79 jaar. Uitia; H|1 |s: Groede, 14 A3) )V Voor de v»jj belangstelling, oen Gouden HuwelijJ wij, ook namens K Behuwd- en Kleire hartelijken dank. J. (A it< Breskens, 15 Ap8. Wij hebben vj dagen: Pracht Kropsla, Ie, kool, KomkommVc Radijs, enz. Sappige Sinaas v 6 en 7 voor 25 Appels 25, 30 p Alle soorten groen ten in Blik en Qp,, Zie Él -(Tevens Pot- ealc DROOG's Groei B De DIRBdt ZEEUWSCHE )T BANK, gevestigdldi maakt bekend, d? i gegeven dat in |g zijn geraakt: de Mantels e Pandbrieven),. AAA no's 932 962vl; het Couponl/a 4 pCt. Pandt f serie D no. 1 De houders daanri geroepen, overast bepaalde bij ard tuten, zich aan elc kantore dér Baiu; Kaai 21. RE Een paar druppeP. doen dadelijk de le jenk bedaren. Taf ders aan Eczeem? Open Beenen en aat aandoeningen hebt succes dit heilzaabt aangewend. Geete zalf, maar een helda- stof, die de ziekn doodt en de buile A verfrischt en v.-r-ij *8 Apothekers en 1>- HUIS te hui te te Breskens Dort 1 ruimte, zeer gesf. F Te bevragen Doill, Gebr. DE BLIEI NETTE JONGEKS Inlichtingen BureO c hebben wij zeer ei deelige stoffen, aOv den, Polo's, Heeser len en Fluweelenisb leuke Jongensblojroi teering in de nleSpi sen, fijne Heerensen I kousen, reuze so3 Bi Luiermandartikelf ni Handweefstoffenfelk Schoorsteenloopt T' reuze sorteeringts' peche Damesjasper Blouses en Vo:"u Sierdoeken, fijne i derkragen, JabocCc groote sorceerini,rte maakte Bedovert ei Alles zeer sclWij: Aanbevelend 1 ste Zandstraat''®*

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 2