AKKERTJES Burgerlijke Stand. Gewestelijk Nieuws. Kerk- en Schoolnieuws. weer koorts SCHOONDIJKE. Opbrengst Collecte. De collecte voor de Emma-bloem bracht op f 41,60. IJZENDIJKE. Eervol ontslag gevraagd. De heer Ch. J. Sturm, sedert 1910 Gemeente-secretaris alhier, heeft tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag gevraagd als zoodanig. De heer Sturm was tevens bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. OOSTBURG. Vergadering. Woensdag 6 April 1938 hield de Vereeniging van Oud-leerlingen van den Tuinbouwcursus alhier haar ver gadering. De voorzitter opende de vergadering en heette de leden welkom, in het bijzonder de sprekers van dezen avond, de heeren Overtveld en Hollebrand. De notulen werden daarop voorgele zen en goedgekeurd, waarna een aantal ingekomen stukken onder den hamer werden gebracht en behandeld. Bij de benoeming van bestuursleden voor de Provinciale Commissie werden gekozen de heeren J. H. de Bruijne te Sint Anna ter Muiden en J. Hollebrand te Aardenburg. Besloten werd om een excursie te maken met de leden naar de tentoon stelling welke te Kapelle in Zuid Be- veland zou worden gehouden. Deze excursie, welke zal worden gehouden eind Juni—begin Juli, zal onder leiding staan van den Tuinbouwconsulent. De heer Hollebrand hield daarna een lezing over soorten Keuze welke een belangrijke na-bespreking had en waar over uitvoerige debatten werden ge wisseld. De voorzitter van laatstgenoemde vereeniging, de heer C. Vercraeije, opende de bijeenkomst, heette allen welkom, wees op het groote nut van zoo'n burean en dankte voor de vele medewerking en steun, die het bestuur van verschillende zijden had mogen ontvangen. Daarna verkreeg Dr J. de Hullu het woord, die o.a. wees op het vele en goede pionierswerk indertijd door Sr. Pacific uitgevoerd. De heer C. M. van den Broecke sprekende namens Het Groene Kruis dankte voor de uitnoo- diglng, vond het prettig, dat op deze wijze contact gelegd werd tusschen de beide Kruisvereenigingen ter plaatse en waardeerde het, dat de zuigelingen van Het Groene Kruis in dit consultatiebu reau door de Groenekruiszuster gehol pen konden worden. Hierna spraken nog de heer Pastoor van Aardenburg en Eede en de Burgemeester van Aar denburg, waarna de thee aangeboden werd. Inmiddels waren er beneden 14 zui gelingen met even zooveel moeders gearriveerd, zoodat Dr de Hullu dade lijk zijn eerste zitdag hield in het in alle opzichten practisch, keurig inge richte zuigelingbureau. Marktberichten HAAGSCHE EIERVEILING. Woensdag 6 April Men besteedde heden in Den Haag: 57/58 58/60 60/62 62/ 2,60 2,60 2,85 2,80 2,70 2,95 2,80 Bruin 2,75 3, 2,75 3,00 AARDENBURG. Opening Consultatiebureau. Woensdag 6 April werd alhier het consultatiebureau voor zuigelingen ge opend. Een woning naast de R.K. Pastorie is voor dit doel geheel voor rekening der hier werkende Wit-Gele- Kruisvereeniging op zeer keurige wijze naar de daarvoor gestelde eischen in gericht. Het geheel maakt een zeer aangenamen indruk. Te half drie vereenigden zich boven in de vergaderkamer van genoemde Kruisvereeniging het geheele bestuur met zijn afgevaardigden van Eede en Sint Kruis, de heer Pastoor-Deken te Aardenburg, de heer Pastoor te Eede, de Burgemeesters van Aardenburg en Sluis, de geneesheeren Dr de Hullu en Dr Staal, benevens het dagelijksch be stuur van de afdeeling Aardenburg v/h Groede Kruis en de Wijkzusters van Wit-Gele Kruis. „Wai is mijn jurkje nu weer prachtig wit, hè Moeder Eo wat ruikt het frischt Het is véél mooier dan de vorige keert" „Ja kind, maar nü is het ook weer in Persil gewasschent Moeder heeft éénmaal een goedkoop zelfwerkend waschmiddel genomen, dat doet ze nóóit meer. Voor de wasch gaat er niets boven Persill" M BRESKENS. Over Maart 1938 GEBOORTEN: 15 Levina Maria, d.v. J.A. Vermeu len S. M. Verduijn; 18 Annajacomina d.v. J. Antheunisse en P. F. Leijnse; 23 Pieter Adriaan, z.v. W. J. Jongman en J. E. Haartsen; 27 Pierer, z.v. J. v. d. Heuvel en J. Jobse; 27 Johanna Cornelia, d.v. A. Roest en L. M. J Niermans. HUWELIJKEN: 17 Hendrik Johan Plokhooij, 27 jr. j.m., en Janna Cornelia v.d. Broecke, 24 jr., j.d.; 17 Johannis Goossen, 19 jr., j.m en Suzanna van de Velde, 18 jr.. j.d.; 29 Simon Quaars, 24 jr., j.men Celina Johanna de Kruijter, 21 jr., j.d. INGEKOMEN: J. W. Carels van Utrecht naar Spui- plein 9; A. A. van Haneghem van Utrecht naar Boulevard 28; A. de Zeeuw van Hoek (Z.) naar Vogelen zang 4; Is. Jansen van Zeist nr Oranje plein 7; E. de Ruijsscher van Hoofd plaat naar W 81. VERTROKKEN: I. Cappon en gezin van W 51 naar Sluis; J. Ie Mat van Scheldekade 27 naar Sluis; C. Fieret van Steenoven 19 naar Dordrecht; H. Struijlaart en gezin van Papendrecht la naar Velsen; M. S. Bog te van Groote Kade 15 naar Oostburg; J. Versprille van W 36 naar Ned.-Indiè; C. P- van Houte van Pr. Julianastraat 11 naar O. en W. Souburg; J. de Jonge van Boulevard 24 naar Vlissingen; J. van Lare en gezin van Scheldestraat 28 naar Velsen; A. J. Erasmus en gezin van Papendrecht 6 naar Zeebrugge (B.J. GROEDE. Over de maand Maart 1938. GEBOORTEN: 12, Jacob Jannis, zn. van Adriaan Manhave en Adrlana Elizabeth Mar- sille, 15, Franz Jacob Cornelis, zn. van Edmund Gittenberger en Ida Frangoise Kosten, 20, Jannis Adriaan, zn. van Jacobus Anthonie Luteijn en van Su zanna Jozina Becu. OVERLIJDEN: 9, Sara Provoost, oud 84 j., weduwe van Leendert Bareman, 11, Maria van Luik, oud 89 j„ ongehuwd, 21, Johan nes Jacobus Trlhou, oud 53 j„ echt genoot van Johanna Suzanna Jansen, 23, Maria Loijsen, oud 84 j., weduwe van Jannis Leenhouts, 31, Neeltje Hoebé, oud 60 j., ongehuwd. HUWELIJKEN- 3, Jacobus Cornelis Maas en Maria Jozina Clarissen. INGEKOMEN: Edmund Gittenberger naar O 107, Ida F. Kosten naar O 107, Abraham Jacob Roets naar O 96, Izaak de Hullu naar O 212, Janneke de Bliek naar W 85a, Pieter Cornelis Hubregtse naar A 287, Anna Pieternella Catseman naar A 287, Maatje Catsman Wed. Jannis Schijve naar A 180, Jan Kareis naar O 191, Constantinus Leopoldus de Poorter naar O 221, Maria Barbara Vermue, echtgen. van G. L. Ch. van Kerckhove, naar W 20, Lydia van der Hooft naar A 348, Celina Irma Geer- naert naar O 36, Maiiritz van der Meirsch naar O 152, Maria Johanna Kareis naar A 348. VERTROKKEN: Edmond Leonardus de Baere naar Oostburg, Catharina M'aria Frelier naar Sprang-Capelle, gezin Jannis Kense naar Wieringermeer, Pieter Jacob Buize naar Cadzand, Charles Honoré Francois Ploegaert naar Biervliet, Sara Elizabeth Buijze naar Oostburg, Jannis Abraham Verduijn naar Schóondijke, Machiel Faas naar Aardenburg, Irma Sophia Verstraete naar Oostburg, Maria Neeltje van de Wege naar Middelburg. IJZENDIJKE. Over de maand Maart 1938. GEBOORTEN: 6 Eduard L., z.v. G. E. Ruebers en M. M. Pauwels; 9 Hubrecht Jan, z.v. R. de Fouw en S. M. Leenhouts; 7 Ludwig H. M., z.v. A. V. L. Begheijn en C. M. P. Groosman; 17 Agnes I., d.v. C. J. van Tiggelen en M. I. M. L. van Landschoot; 18 Frida L., d.v. A. T. de Smet en E. M. Walkiers; 25 Cornelia joz- S., d.v. A. J.v dMeulen en Joz. S. Becu. OVERLEDEN: IJ P. C. de Rodrigo, 59 jr., echt- genoote van G. P. de Lozanne; 12 H. E. Vloebergh, 64 jr., overl. te Oost- burg, echtgenooc van M. Bouwens. INGEKOMEN: O. Sturm geb. de Milliano van Wa tervliet; J. C de Reu van Schoondijke; C. L. Schep ins van Hoofdplaat; H. Schimmel van Aardenburg; A Wijffels van St. Jansteen; Abr. de Reu en ge zin van Hoofdplaat; A. van Opdorp van Hoofdplaat; Th. Scherbeijn van Hoofdplaat; C. de Coster van Eecloo; G. Hamelijnck van Biervliet; Anth. van Opdorp van Hoofdplaat. VERTROKKEN: E. de Pauw naar Wieringermeer; W. Brouwer naar Waterlandkerkje; Iz. de Reu en gezin n, ar Biervliet; Arth. van Waebeke naar Hoofdplaat; P. C. Hu bregtse en echtg. naar Groede; Adr. Verploeg en gezin naar Sluis; jac. de Bert naar Steenberge; M. E. van Tig gelen naar Cadzand; J. E. Kopmels nr Sluis; Adr. Barendsen naar Waterland kerkje; Jac. Heinsdijk naar Wassenaar; L. v.d. Hooft naar Groede; A- H. Pie- laat en gezin naar Hoofdplaat; A. W. Vermeulen en echtg. naar Oostburg; M. van der Meirsch naar Groede; P M. de Lessine naar Dongen; M. I, Geelhoed naar Schoondijke; C. L. A. Stoelman naar Waterland Oudeman. HOOFDPLAAT. GEBOORTEN; Dinie, d.v. C. Soulimans-de Pauw; Eduardus, z.v. E. Minnaert-Ghijs; Alfons z.v. B. Callon-Cammaert; Arnold, z.v. L. Scherbeijn-de Ruijscher; Adrianus, z.v. F. Dees-Roelse; Nelly, d.v. A. Spinnewijn-van Landschoot; Willy, d v. L. Dees-Roelse; Petrus, z.v. H. van de Bossche-Duijsserinck. HUWELIJKEN Jan Aarnoudts, 27 jaar, j.m., met Elisabeth Schouten, 24 jaar, j.d J. Faas van Breskens, 26 jaar, j.m., met El. de Ruijsscher, 20 jaar, j.d.; Daniël de Ridder, van Oostburg, 25 jaar, j.m. en Marie Merreiaer, 20 jaar, j.d VERTROKKEN: J. Aarnoudts en echtg. naar Aarden burg; E. de Ruijsscher naar Breskens; L. de Pauw en Ch. Scheppens naar Schoondijke. Duivensport SLUIS. De uitslag van de duivenwedvlucht uit Moescroen op Zondag 3 April door de duivenvereeniging Recht voor Allen alhier gehouden, had het volgende resultaat: 13, 6 en 22 J. Wage; 2 en 21 F. Verheije; 4 A Dhondt; 5 en 19 J. Aers; 7 F. Verheije; 8, 9 en 17 J. van Hoorn, Retranchement; 10 en 11 I. Sanders; 12 A. Dhondt; 13 M Baert 14 P. Goossen te Retranchement; 15 F. Nieskens; 16 E. Visser; 18 en 20 W. du Fossé; overduif: A. Dhondt; W. du Fossé en F. Nieskens. DAMMEN. Einduitslag van Groep A om het persoonlijk kampioenschap van de Zeeuwsche Dambond. gew rem verl p J, Strooband M'burg 4 2 0 10 de Jonge Kloetinge 3 3 0 9 v.d. Pavel, Kruiningen 15 0 7 Deurloo, Nieuwdorp 14 15 v. Dixhoom, Zaamslag 0 4 2 4 Lente, Middelburg 0 3 3 3 Modderkreeke Nwdorp 0 3 3 3 In de eindstrijd komen thans in een dubbele ronde: W. Boogaard (kampioen 1937) J. Strooband (winnaar groep A) A. Kotvis B) Boekbespreking. Sinclair Lewis: „Oudersin Opstand"- Ingen. f 2.90. Geb f 3.90. Uitgave Van Holkema Warendorf, Amslerdam In deze nieuwe roman van Sinclair Lewis wordt de verhouding tusschen ouders en hun kinderen beschreven, zooals die zich in deze eeuw, de eeuw van het kind, ontwikkeld heeft. Op spannende wijze wordt ons het leven beschreven van de familie Cornplow, een autohandelaar in New York. Het is een diepgaande en ernstig tot ons sprekende geschiedenis. Een boek, dat zijn weg wel zal vinden 0 Bij de Uitgevers Mij Em. Querido te Amsterdam verschenen in de Sa lamander-uitgaaf een drietal nieuwe, nog n-mmer gepubliceerde romans. A. den Doolaard: Wampie". Ingen. f 1 25. Geb f 1.50. In deze roman vn een /orgelooze zomer, heeft het verhaal zijn waarde vooral ont'eend aan de wijze waarop de heldir-, het fijnzinnige en humo ristische natuurkind Wampie is uitge- bee'd. Het is alsof de auteur zijn ganschen levenslust en zin voor avonturen heeft overgedragen aan deze kleine en liefelijke gestalte. A. M. de Jong: „De Erfgenaam' Deze geschiedenis speelt zich af in het heerlijke Zuiden aan de Cöte d'Azur, waar de vrouw van Pieter van Zanten in een liefdesroes komt met een voornamen gast, en de verbaas de Pieter, dol van jaloezie, alleen ver trekt, na zich in een kortstondig avontuur te hebben gestort Thuis gekomen wacht hij op een brief, die niet komt. Wel komt echter zijn vrouw, vei slagen, ongelukkig en vernietigd door schaamte terug. Het liefdesavontuur is uit. De voor name gast is gearresteerd als oplich ter Zij kon niet buiten Pieter. En, nu weer terug, weten ze dat zij bij el kaar hooren Thomas Mann: „Bekentenissen van den oplichter Krull". De hoofdpersoon in deze roman, is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onprettig en rillerig begint te voelen. Stop die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid 'gaal niet door". "AKKERTJES" stellen nooit teleur 1 Nederiandsch Ongeëvenaard bij gevalle kou, Product Griep, rheumalische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Prijs: 12 sluks voor 12 sluivers! - Volgens recept van Apotheker Dumont £Ji JIngez. Med.) AKKER.CACHE KON. VLA AMSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 10 April 2,30 en 8,— uur „ROSE-MARY" Operette van R. Friml en H. Stothart. BIERVLIET. Benoeming. Uit de pl.m. 100 sollicitanten is tot onderwijzer aan de R.-K. school al hier benoemd de heer P. de Rijk te Stoppeldijk. HOOFDPLAAT. Geslaagd. Voor het godsdienstdiploma A slaagde een dezer dagen te Hulst onze dorps genoot R. O. Splnnewljn. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 April Breskens 9,30 uur Ds Goudzwaard. Bevestiging van nieuwe lidmaten. 5,30 uur Ds Goudzwaard. Voorbereiding H. Avondmaal. 1,30 uur Zondagschool. Cadzand" 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat. 9,30 uur M. R. Pliester. Nleuwvllet 2,— uur Ds. Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 9,30 uur Ds J. A. Swart. Bevestiging van nieuwe lidmaten Zang van de Ned. Herv. Meisjesclub. Extra-collecte v. d. Generale kas. Zuldzande. 9,30 uur Ds Stegenga. Bevestiging van nieuwe lidmaten. Groede 9.30 uur Ds Derksen. Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da. M. P. Stol. BRESKENS. Esperanto-club. Woensdagavond is alhier uit de Esperanto-cursisten een club gevormd. Het Bestuur is als volgt samengesteld: Fr. van Melle, voorzitter, 1. van de Velde, secretaris, G. Ardon, penning meester, Mevr. Maas en Mej. S. Lijk leden. La adreso de Ia sek. estas, Oranjeplein 9, Breskens. Raadsvergadering. Hedenavond komt de Raad onzer gemeente bijeen. In ons volgend nummer hopen wij hiervan verslag te geven. Collecte. Morgen wordt alhier de collecte met het Emmabloempje gehouden. Keuringen. In ons district zullen in deze maand in de volgende plaatsen stierenkeurin gen en keuringen van vrouwelijk fok- vee worden gehouden: Oostburg, Bier vliet, Eede, St. Kruis, Zuidzande, IJzen- dijke, Schoondijke en Cadzand.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 2