VAN DERGRAAF&Co. Reparaties Gevonden en Verloren' Dit de oorlogvoerende landen WoensdagIGFebruari a.s. den geheelen INBOEDEL. Zaterdag 18 Febr. as,. een vurenhouten sloep Gemengd Nieuws Hoog1 waterde tij Bresken*. Advertentiën. 0 Woensdag 16 Februari 0 0 herdenkt de Heer 0 0 Philippus Hollebrand 0 0 Apothekersbedrijf te Oost- 0 0 burg. 0 a uur nam. gelegenheid den 0 den en bekenden in het 0 0 café van den Heer Ph. DE 0 Yse- sn Beurtdienat ANTON ROEST groen geverfd trapje handels-informaties met b. b. d. - service OP 1°|0 TARIEF Weekblad „HANDELSBELANGEN" ning door den voorzitter werden de verschillende muzieknummers ten ge- hoore gebracht, welke zeer goed wer den uitgevoerd en waarvoor de muzi kanten een welverdiend applaus oogst ten. Na de pauze werden een twee tal tooneelstukjes opgevoerd door de tooneelver. „Groede," welke zeer in den smaak van het publiek vielen, ge tuige de lachsalvo's welke onophoude lijk door de zaal weerklonken. Een gezellig dansje besloot de avond. OOSTBURG. Jaarvergadering. De Zaterdag gehouden jaarvergade ring van hec Veilingsgebouw alhier werd bijgewoond door 92 leden. De afdeeling telt 240 leden. De rekening sloot met een batig saldo van f 2580,—. Getracht zal worden een Pluimvee- tentoonstelling te organiseeren. Feestavond Rijzende Kerk. Maandagavond werd voor een goed gevulde zaal bij dhr. J. Zonnevijlle, een feestavond gehouden van de Ned. Vrijzinnig Protestantenbond afd. Oost- burg „de Rijzende Kerk Onder leiding van Ds. Faber werd een welkomstlied gezongen waarna hij het woord nam. Hij sprak zijn blijd schap uit dat zoovelen opgekomen waren uit belangstelling voor het stre - ven van de afdeeling. Hij wist niet of hij er goed aan deed om namen te noemen van hen die zich verdienstelijk gemaakt hadden in hun streven, maar kon toch niet nalaten om eenigen van hen te noemen zooals Mevr. Mijs, Mevr. Erasmus. Mej. Leeuwenkamp en de heer Gossije, die geen moeite ontzien hadden om hunne krachten er aan te wijden om dezen avond te doen slagen. Hij memoreerde dit jeugd werk als een streven om het gods dienstig leven voort te dragen van ge slacht tot geslacht en de vaan daar voor steeds hoog te heffen, Hierna kwam het tweede gedeelte: het ontrollen van de vlag, waar de heer De Koning zijn best voor gedaan heeft deze te vervaardigen. Deze droeg als embleem een luidende klok en als woorden „Rijzende Kerk Oostburg". Deze klok verkondigde aan- allen hec Evangelie en riep den menschen hoe zij geen doode maar levende steenen moesten zijn voor de kerk van Christus. Hierna werd de operette „Sneeuw witje" opgevoerd. Dit werd werkelijk heel aardig uitgevoerd. De costumes waren mooi en de hoofdpersonen zoo als Annie de Koning, Piet Krijnen, Willem Christiaansen en al de anderen verdienden een woord van lof. Na de pauze werden er nog een drietal voordrachten gedaan, waarbij die van Leendert Masclée met zijn vergelijking van de gevonden ezel van Kis zeer in den smaak viel Vervolgens werd opgevoerd „Schoen lapper Martijn" naar een novelle van Leo Tolstoi. Voorzeker werd dit op waardige wijze door alle medespelen den vertolkt. Het was voor de afdeeling Oostburg een zeer mooie avond. De kracht van de storm. Hoe geweldig de storm kan huis houden bleek Zaterdagavond j 1. een zoon van den deurwaarder Brevet, die met een auto op weg was. Op een gegeven oogenblik werd een zeer zware tak van een boom gerukt, die, naar beneden vallende, de radiateur van de auto benevens de koplampen geheel vernielde. Was het een meter verder geweest dan was de chauffeur het slachtoffer geworden. GROEDE. Gevonden Een aardappelmaat. Inlichtingen ter Secretarie. CHINA. Aangezien de Japansche autoriteiten nog steeds geen levensmiddelen binnen de stad Nanking laten, worden een kwart millioen Chineesche vluchtelin gen met den hongerdood bedreigd. Er dreigt bovendien gevaar van epi demieën. Ongeveer dreiduizend Chineesche soldaten hebben gisteren een aanval gedaan op de Japansche troepen te S)ang)au, 48 km ten zuidwesten van Pengpoe. De aanvallen werden afge slagen. Nabij Hofel, een belangrijke stad in midden Anhoei, worden Chineesche troepen geconcentreerd, vermoedelijk om een aanval te doen op de Japan sche vleugels. De Japansche troepen rukken snel op om de Chineezen den weg te versperren. Men verwacht bin nen enkele dagen een beslissende slag bij Hofei. SPANJE. In Spanje blijven de nationalisten druk uitoefenen op de stellingen der regeering aan het front van Extrema- dura.A Daarentegen moesten ze inaiM sec tor Van/Zalamea de la Ser^^^^Lter rein dat ze eerst veroverd hl^^^Veer verlaten." Aan het front van Teruel^^Jegens het sl;chte weer weinig voorvallen. Een aanval der regeeringstroepen op de brug te Alfambra werd teruggesla gen. In het gebied ten noorden van Teruel heeft de sanitaire dienst der na tionalisten Zondag 5000 lijken begra ven. Op Madrid zijn weer eenige grana ten terecht gekomen, waardoor ver scheidene personen gedood werden. De geheime zender in Twente. Zondagmorgen 6 Februari j.l. is in een boerderij te Diepenheim, in den Achterhoek van Gelderland, de zender De Nachtegaal in beslag «enomen. Zondagmorgen was deze echter op nieuw op appél en liet zooals voorheen zijn geluid weer hooren. De omroeper maakte bekend, dat in bes'ag waren genomen voor zeshonderd gulden aan instrumenten, doch hij was van plan om voort te blijven gaan. Bovendien deelde hij mede, dat hij een versterk ten zender aan het bouwen was. Het adres van „De Nachtegaalwas even als de andere in Hengelo (O.). Een oranjeballon in Finland ge daald. Naar het A.N.P. uit Stock holm meldt is in het uiterste noorden van Finland, bij Sodankyla, ruim 4 etmalen na de geboorte van Prinses Beatrix een ballon gevonden, welke vondst men in verband brengt met de feestelijkheden in Nederland. Het be treft een grooten oranjekleurigen bal lon, waaraan drie kleine ballons waren bevestigd. Met groote letters stond er op Oranje. Indien de ballon inderdaad uit Nederland afkomstig is, heeft hij hemelsbreed een afstand van ongeveer 2200 K.M. afgelegd. De nieuwe burgemeester van Wemeldinge. De heer A. C. Wil- lemsen, die met ingang van 1 Maart benoemd is tot burgemeester van We meldinge. is 10 Juni 1900 geboren. Hij is thans volontair ter secretarie der ge meente lerseke en behoort tot de Anti- Revolutionaire partij. Geruchten over Abessynië. - Telegrammen uit Aden aan de Londen- sche avondbladen maken gewag van groote verzending van troepen uit Ad dis Abeba naar het Noord-Westen en het Zuid-Oosten van Abessynië waar opstandige beweginggn tegen het Ita- liaansche gezag zouden zijn uitgebro ken Te Rome wordt dit bericht tegen gesproken. Glazenwasschcr gevallen. De 35 jarige glazenwasscher F J J wo nende in de Van Dijkstraat in den Haag, die gisterochtend werk verrichtte op een glazen dak van een perceel aan de Nieuwe Parklaan aldaar raakte op een gegeven oogenblik het evenwicht kwijt, waardoor hij omlaag viel. De man is met een wervelfractuur naar het ziekenhuis Bronovo vervoerd. Kolendampvergiftiging. In de Ned Herv. kerk te Baarn ondervonden bezoekers Zondagochtend, tijdens den dienst last van kolendamp, vermoede lijk doordat de schoorsteen niet wilde trekken. Acht menschen die zich niet wel voelden moesten het gebouw ver laten. De 20-jarige G. werd bewus teloos naar buiten gedragen, waar hij nog eenigen tijd bewusteloos bleef lig gen. Nadat het bewustzijn was terug gekeerd. is hij per auto naar zijn wo ning gebracht; hij heeft geen verdere nadeelige gevolgen van de kolendamp vergiftiging ondervonden. Landbouwschuur afgebrand. Zondagmiddag is brand ontstaan in de groote landbouwschuur van den land bouwer W. de Groot te Uden Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het gebouw spoedig in lichte laaie stond en tot den grond afbrandde. Een groote partij rogge, en een aantal landbouw werktuigen ging verloren. De brandweer slaagde er in de na bijgelegen boerderij, welke waterschade kreeg, te behouden. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. Inbraak te Haarlem. In een perceel aan den Orionweg te Haarlem is tijdsns afwezigheid der bewoners in gebroken. Toen men Zondagavond thuis kwam was de deur met de knip gesloten zoo dat de deur geforceerd moest worden. Uit een geldkistje in een linnenkast is f 457 ontvreemd; uit een andere kast gouden en zilveren sieraden ter waarde van f 140. De politie stelt een onder zoek in. Het proces Niemöller. Het be richt dat het proces tegen ds. Niemöl ler met gesloten deuren wordt behan deld heeft volgens Reuter overal in Duitschland zooveel medegevoelens ge wekt, dat de brieven bij den predikant binnenstroomën. Sedert het begin van het proces hebben hem nief minder dan 5000 brieven en berichten bereikt Wervelwind in de Betuwe. Zaterdagmiddag is er tijdens een he- vigen storm, in de buurt van Tiel een vrij aanzienlijke schade aangericht door een uit Westelijke richting komenden wervelwind, die gepaard ging met zwaren hagelslag. Tegen half twee kwam een zeer donkere lucht opzetten Boven het dorp Kerk-Avezaath vertoonde zich toen eensklaps een groote trechter die zich met groote snelheid voortbewoog in de richting van de Waal. De weg, dien de wervelwind volgde liep nagenoeg geheel over vlak land- Dit is een gtoot geluk omdat anders de schade niet te schatten geweest zou zijn, daar alles wat zich op den gevolgden weg bevond, totaal vernield is. Een groot golfijzeren landbouwschuur van het bekende buiten Teisterbant te Kerk-Avezaat werd geheel tegen den grond geduwd. Het vee, dat zich daarin bevond, kon nog bijtijds uit zijn benarde positie worden bevrijd. Hoe krachtig de slechts een oogen blik op dezelfde plaats woedende wind was, bewijst wel het feit, dat verscheidene golfijzeren platen over een afstand van ongeveer 20 meter meegenomen werden. Een 25-jarige boerenknecht, die op het erf liep, werd opgenomen en 10 m. verder tegen den grond geworpen. Overigens vond de wind niet veel op zijn weg tot in Drumpt, waar hij door twee boomgaarden trok. Een daar van kwam er nog vrij goed af. De tweede boomgaard was er echter erger aan toe daar hier de boomen voor minstens de helft totaal ontworteld of althans ernstig beschadigd werden. Volgens schatting van deskundigen bedraagt de schade in dezen boom gaard alleen al ten minste f 3000, Voorts is op tal van andere plaatsen schade aan daken e.d. aangericht en is in Echteld een schuur ingewaaid. Textielfabriek te Breda afge brand. Zondagmorgen heeft te Bre da een zware brand gewoed, waarbij de textielfabriek van de firma Gebr. Tetteroo voorheen Vorrest en Co. ge heel is afgebrand. Marktberichten Maandag 14Febr. werden de volgende prijzen gemaakt; Per 70 K.G. Zeeuw Bonten 3.30 -3.40, Zeeuw Blauwen 3,303.40, Bonten Poters 2.102.30, Blauwen Poters 2.102,20, Zeeuw Bevelanders 2.10—2.20, Zeeuw Bintjes 2.152.25, Bevelander Poters 1.63—1.70, Zand Roodstar 2.20—2.40, Flakkeesche Eigenheimers 2.50—2.60, Spuische Eigenheimers 2.70-2.80, dito Poters 1.801.90, Zand Bontenstar 2,50—2,80, Anna Pauwlowna Zand- Eigenheimers 2.40 2.80, Texelsche Zandeigenheimers 2.40—2,50, Hille- gommer zandeigenheimers 2 40 —2.80, Ypoider Bevelanders 200—2.10, dito Poters 1.601.70, Friesche Borgers 2 302,40, FrieSch Blauwen Borgers 2,402,50, Friesch Bintjes 2.202.30, Dito Bonken 2.10. Verder per 100 K.G. in balen van 50 kilo Drentsche en Overijsselsche zand Eigenheimers 3.20-3 50, Roodstar 3.00—3 40, Bonken 2.60—2.80, Bintjes Bonken 2,80—3.—. DAGEN vm j nam Woensdag 16 Febr. 1,57 2,21 Donderdag 17 2,37 3,01 Vrijdag 18 3,22 3,46 Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 16 Febr. nam. 17,43 Donderdag 17 17,45 Vrijdag 18 17,47 0 den dag dat hij 50 jaar ge- 0 v leden in dienst trad bij het v 0 Dien dag is er van 4—7 fa J? jubilaris en zijn vrouw geluk X v te wenschen voor alle vrien- v VUIJST op de Markt. fa 0 ZIJN VRIENDEN. Hiermede vervullen wij den droeven plicht U ken nis te geven van het over lijden van onzen geliefden Man en Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK JOHANNES BONDEWEL. in den ouderdom van bijna 64 jaar. P. BONDEWEL - van Haneghem Abr BONDEWEL. L. BONDEWEL- van Grol. S. JANSEN. HENK. JACOBUS. WIM. NELLY. Breskens, 11 Februari 1938. RECTIFICATIE. In de jubileum-advertentie van den heer HOLLEBRAND te Oost burg stond vermeld dat et Dins dag gelegenheid is hem geluk te wenschen. Dit moet zijn Dien dag, dus den jubileumdag: Woens dag. Red. TE KOOP: een wortelnoten Kabinet-Bureau, een Dames-Schrijfbureautje, en twee paar Delftsche Koeien bij Wed. ANTHONISSE. Biervliet Te koop gevraagd: HOFSTÉ 40 tot 80 H.A. Aangeboden: HOFSTEDEN vanaf 1 H.A. met huurland bij 't Zand 264 bij Middelburg (Z.) Tweemaal wekelljksche dienst BRESKENS-DORDRECHT- ROTTERDAM. VLISSINGEN - MIDDELBURG. Vertrek Breskens: Zaterdagnam. 4 uur. Vertrek Breskens: Dinsdagnam. 6 uur. Vertrek Rotterdam: Dinsdagnam. 6 uur. Vertrek Rotterdam: Zaterdagnam: 6 uur. De Ondernemer: Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op nam. half twee, voor mej. Wed. I. VERMEULEN-Buijsse te Sluis, om contant geld publiek te ver- koopen: tafels (4 gr. en 2 k!.), 16 stoelen, 3 zetels, canapé, kastje, theetafel, spiegels, schilderijen, porte-man- teau. beeldjes, een kinderwagen (stroomlijn), handnaaimachine, 2 karpetten, 2-pers. ledikant (puch pine) met ressort en kapokbed, 2 nachtkastjes, 2-pers. ressort, kleerenkist, keukenkachel (wit), petroleum-Iampen, keukenkast, 1 fornuis, droogrekje, reuzelpotten. gascomforen. kachelplaat, bank, trapje, filter, keukengerief, wasch- ketel, bekkens, gieter, emmers, glas-, geléierd- en aardewerk, vloermatten, tuingereedschap en brandhout, enz., enz. eenig slagersgerief w.o. papiersnijder, weegschaal, koperen en ijzeren gewichten. Notaris P. G. J. VAN DER SGHRIEK te Aardenburg, zal ten verzoeke der Familie E. CUE- LENAERE-Dierikx, Aardenburg, Weststraat 39, in het openbaar a contant verkoopen, op Donderdag 17 Febr., nam. 1 uur, bestaande uit: linnenkast, kleerkasten, kastje, stoelen, kachels en bulskachel, tapijten, bedden met toebehooren, klok met garnituur, luidspreker, gordijnen, schrijfbureau, brand kast, gaslampen, gramofoon met platen, waschstellen. kapstok, spiegels, schilderijen, vlaggenstok, geleierd- en aardewerk, enz. Te bezichtigen opdagver- kooping van 10—12. De BURGEMEESTER STRANDVONDER van BRESKENS maakt bekend, dat op des middags kwart vóór 3, op de oude begraafplaats, tegen contant geld, verkocht zullen worden met koper beklonken, on gemerkt, ongeveer 3,70 M. lang, van buiten wit geschil derd en van binnen groen en bruin, met buitenhelling en een De Burgemeester-' Strandvonder: J. P. DROST. 15 Februari 1938. aan alle VULPENHOUDERS worden bij ons verricht. E. BOOMBLIEK - Breskens. N Behandeling van retourquitantles Credietbeschermings-Diensten Deponeeren van Handelsmerken Incasseeren van dubieuse koopmansvorderingen met en zonder verzekering tegen onverhaalbare gerechtskosten AMSTELSTRAAT 14-18, AMSTERDAM (C) Telefoon; 32000 6 lijnen.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3