Voor uw Brillen Opticus Schroote, Zangvereen. Breskens, 2-tons Ford Vrachtwagen Rechtszaken. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Advertentiën. J. M. C. EMMEN V De nieuwste Modebladen: Ysq- sn Bsurtdienst ANTON ROEST G ROE DE. Kerkconcert. Maandagavond had alhier een Or gelbespeling, met medewerking van een Cello en een ï'aszanger, plaat* in de Ned. Herv. Kerk door een drietal heeren van het Amsterdams Qincei- vatorium. Variaties over: „Mein Junges Leben hat ein Ena,van J. P. Sweelinck liet ons al dadelijk zien dat ér uit onze kleinere kerkorgel wel iets te halen is, als het bespeeld woéd door een beroeps musicus. Drie oud Hollandsche liederen, ge zongen door dhr. W. v. Santen, bas zanger, kwamen mooi tot zijn recht, hoewel het eenigzins bescheiden leek, doch deze baszanger bleek, in zijn ver dere nummer te beschikken over een mooi, zuiver, en krachtig basgeluid, dat bewondering afdwong. Ook de combinatie Cello en orgel, gaf hiervan een bewijs terwijl de or ganist in zijn Preludium in b mineur van Bach en zijn slotnummer „Sonate van F Mendelsohn zijn gaven" duide lijk deed uitkomen. Zoo iets smaakt naar meer en hoe wel, ondanks het ongunstige weer er een tamelijk uoede opkomst was, zou den wij aanraden in het vervolg meer publiciteit te geven, als men nog eens zoo n avond geeft, daar uit andere ge meenten dan ook belangstelling zou getoond worden, want zulke avonden zijn het dubbel waard. BIERVLIET. Comité opgericht. Alhier is een comité opgericht raet het doel om met de a.s blijde ge beurtenis van ons Vorstelijk Huis, luiermanden te verstrekken aan hen, die daar voor in aanmerking mochten komen. Door een collecte te houden in de gemeente is het benoodigde geld bijeengebracht. Installatie van den nieuwen Burgemeester te Waterlandkerkje Op plechtige en feestelijke wijze is Zaterdag de heer H. de Haan als Burgemeester van Waterland kerkje door de bewoners ontvangen en door den oudsten Wethouder Verbrugge geïnstalleerd. Heel de gemeente was in feest stemming. poorten, slingers, vlaggen en wat niet meer sierden de gemeente. Op een der poorten stond een eigen aardig opschrift vervaardigd door den werkman I. van den Berge: Als de kippen zonder haan zijn, Is er mot in 't kippenhok, Daar Haan uw naam is Burgemeester Zijt gij welkom in ons hok. £)m 12 uur vertrok een stoet, bestaande 'uit feestcommissie, ruiters te paard en verschillende groepen, voorafgegaan door het muziekgezelschap naar het gehucht Turkije om aan de grens der gemeente Z.Ed.Achtb. en familieleden af te halen. Daar werden zij toege sproken en welkom geheeten door den voorzitter der feestcommissie, waarna de stoet vertrok naar Waterlandkerkje. De firma J. Schippers uit Oostburg had in dien tusschentijd gezorgd de feeststemming er in te houden door middel der radio met een reusachtige luidspreker. Nadat de stoet, met de nieuwe burgervader, de gemeente rond gereden had, betrad Z. Edel Ach tb. met Echtgenoote het Gemeentehuis alwaar de Wethouders en de Raads leden, alsmede verschillende autoritei ten aanwezig waren. Door den Burgemeester van Schoon- dijke werd de benoeming voorgelezen, en door den benoemden de eeden af gelegd in handen van den oudsten Wethouder, de heer Verbrugge, die den Burgemeester hartelijk toesprak. Na een rede van de tweede Wet houder, de heer de Milliano, die hoopte, dat onder zijn hoede en Gods zegen de Gemeente moge groeien en bloeien, verkreeg Oud-Burgemeester Hendrikse het woord. Deze memoreerde dat hij van 1913 Burgemeester van deze gemeente is ge weest en dat bij hem de gemeente een eerste plaats heeft ingenomen en steeds zal blijven innemen. Hij deed dit op zijn gemoedelijke manier wat nu en dan een lach ontlokte en hij verzeker de de nieuwe burgervader dat hij steeds zal ondervinden dat het Zeeuwen zijn in den besten zin des woords. Ook werd nog het woord gevoerd door de Burgemeester van Leerdam en een redacteur van het Dagblad van Leerdam, benevens de Burgemeester van Overschie die aan den nieuwen funcdonnaris een gedenkboek van Overschie aanbood, de verzekering aan het publiek gevend, dat zij altijd prettig hebben samengewerkt. De burgemeester van Retranchement sprak als Voorzitter van de Kring van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers. De laatste der sprekers was het raadslid de Nood. Het officieele gedeelte was hiermee afgeloopen en konden de feestelijkhe den doorgewerkt worden. Dat dit zoo geweest is, is gebleken, want er is op recht prettige wijze feest gevierd. Arrondissements- Rechtbank te Middelburg. Hooger beroep. Door J. C. E. G., 26 jaar, bakker, wonende te Oostburg, is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis, gewezen op 29 December 1937 door de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens „meineed" is veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 11 januari 1937. De volgende personen waren gedag vaard: W. P. M., 52 jaar, visscher, wonende te Breskens, wegens mishandeling en beleediging van Jacobus Notebaart op 2 December 1937 te Breskens. Eisch en Uitspraak: Vrijspraak. J. A. N., 18 jaar, groentenventer, wonende te Breskens, wegens belee diging van Willem Pieter Mookhoek op 2 December 1937 te Breskens. Eisch en Uitspraak: Vrijspraak. C. M W wed. P. F. M., 53 jaar, landarbeidster, wonende te Oostburg. wegens mishandeling van Maurice Tim merman op 8 December 1937 te Oost- burg. Eisch en Uitspraak: f 5 s 3 d. M. T.. 31 jaar, landarbeider, wonen de te Oostburg, wegens mishandeling van Cl. M. Watermeulen op 8 Decem ber 1937 te Oostburg. Eisch: f 5 s 10 d.; Uitspr.: fl0s5d. 1. A. A. B., 39 jaar, werkman, wo nende te Breskens, en 2. W. P. M., 52 jaar, visscher, wo nende te Breskens, wegens huisvrede breuk gepleegd te Breskens op 7 No vember 1937 in de woning van Jan de Pagter. Eisch: f 15,— Uitspr.: f 15 s 10 d. Marktberichten. Maandag 10 Jan. werden de volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Zeeuw Bonten 3.253.50, Zeeuw Blauwen 3,253.50, Tweede soort Zeeuw Blauwen en Bonten Z. Eigenheimers 2 30—2.50, Z. Blauwen en Bonte Poters 1.802.09, Friesche Bintjes Flak. Eigenheimers 2.50—2.60, Flak. Poters 1.50-1.60, Spuische Eigenheimers 2.70-2.80, Spuis, Poters 1.801.90, Klei of zand roode star 2,10—2,30, Anna Pauwlowna zand Eigenheimers 2.30 —2.50, dito Bonten star 2.302.50, Noord Hollandsche Blauwen 2.50—2.80, N.-H. Bonten 2.90—3.00. N.-H. Blauwen Eigen heimers 2 40 —2.50, Hilegommer zand- aardappelen 2.602.80. Verder per 100 K.G. in balen van 50 kilo Drentsche en Overijsselsche zand Eigenheimers 3.20-3 50 Rallye Monte Carlo in cijfer- beeld. Mr P. Lamberts Hurrelblnck schrijft: 141 wagens zijn dit jaar voor de Rallye Monte Carlo ingeschreven, sommige bemand met 2, andere met 3 bestuurders. Geen enkele wagen draagt het nummer 13; men is daar in Mo naco bijgeloovig. Zooals gewoonlijk levert Engeland het grootste aantal deelnemers: niet minder dan 36 Engelsche teams zijn ingeschreven, waarbij dan nog twee gemengd Russisch-Engelsche teams komen. Frankrijk brengt 29 zuiver Fransche teams in de strijd plus een Fransch-Amerikaansch Dreyfus en Schell, waarvan de laatste van Ameri- kaansche nationaliteit is. En vlak na deze twee machtige autolanden komt het kleine Holland met zijn 26 teams zijn bijdrage leveren, die stellig Frank rijk had overtroffen of tenminste had geevenaard indien de organisatoren wat meer rekening met Hollandsche be langen hadden gehouden en hun Ral Iye op een anderen datum hadden ge steld, dan juist in de week waarin te Amsterdam de R. A. I. wordt gehou den. Twee Hollandsche coryphaeën van de Rallye, van Beeck Calkoen en Cor nelius moesten hierdoor voor het eerst sinds jaren zich van deelname onthou den; en hoeveel anderen niet met hen Na het kleine Holland met zijn 26 teams volgt Duitschland met 9; Italië met 6; Polen met 5 en een gemengd Poolsch-Yougoslavisch team. Verder Hongarije en Griekenland met 4; Roe menië met 3 en Denemarken, Yougo- Slavië, Czecho-Slovakije en Noorwegen ieder met 2 teams. Terwijl tenslotte Zwitserland, Portugal Esthonië en Mo naco ieder een team zenden. Ja, Mo naco doet ditmaal ook aan de Rallye Monte Carlo mee. Voor den eersten keer sinds den oorlog. o Die 141 teams zullen wagens van 47 verschillende merken berijden, waar van 25 merken slechts door één wagen vertegenwoordigd zijn. Zooals gewoon lijk is Ford ook dit jaar weer het best vertegenwoordigd: niet minder dan 27 teams hebben hun keuze Op dit merk laten vallen. Daarop volgen Lancia met 16 en Fiat met 14 wagens. De opkomst van deze beide Italiaansche merken in de Rallye Monte Carlo is opmerkelijk. D.K.W. en Delahaye volgen met vijf wagens; Peugeot en Riley met 4, ter wijl Hotchkiss en Hanomag ieder door 3 wagens vertegenwoordigd zijn. De Hollandsche deelnemers vertrek ken van alle belangrijke startplaatsen, behalve van John O'Groats. Het mee- rendeel (12) gaan uit den aard der zaak uit Amsterdam; 4 vertrekken van Pa lermo, terwijl uit Athene, Stavanger en Tallinn ieder 3 Hollandsche wagens vertrekken. Het Nederlandsche dames team onder leiding van Jonkvr. van Vredenburch is het eenige Nederland sche team, dat met zijn Ford uit Umea vertrekt. Een kasteel in België leegge plunderd. Eenige dagen geleden heeft het parket van Brussel zich naar Court Saint Etienne begeven, waar een kasteel, het eigendom van een Neder landsche familie, tijdens de afwezig heid der eigenaars totaal leeggeplun derd is. Het kasteel werd slechts des zomers bewoond. Telkens, wanneer een lid der fami lie zich in België bevond, begaf het zich naar Court Saint Etienne, om te zien of alles daar in orde was. Zoo kwam enkele dagen geleden de zoon van den eigenaar, die op door reis te Brussel vertoefde, even te Court Saint Etienne, waar hij moest consta- teeren, dat het kasteei was geplunderd. Alles lag overhoop, meubels waren kapot geslagen, deuren ingetrapt. De verwoesting was zoo groot, dat de inbrekers verscheidene dagen aan 't werk moeten zijn geweest, hetgeen voorts nog uit de resten van maaltij den bleek en uit het feit, dat niet min der dan vijftig flesschen wijn waren leeggedronken. Onmiddellijk waar schuwde de zoon zijn ouders, die na te zijn aangekomen, vaststelden, dat de inbrekers al het zilver, het vaat werk, kostbare schilderijen, sieraden en zelfs meubelen weggehaald hadden. De politie werd gewaarschuwd en het parket van Brussel begaf zich der waarts vergezeld van ambtenaren der Brusselsche politie. Vingerafdrukken werden gevonden en vastgelegd. Men veronderstelt, dat de inbraak gepleegd is tijdens de Kerstdagen of tijdens oud- en nieuwjaar, gezien hel feit, dat de omwonenden niets abnor maals hebben opgemerkt en geen en kel verdacht geluid hebben waarge nomen. De inbraak is tot dusverre gehou den, teneinde de justitie, die verschei dene sporen volgt, waarbij twee, die belangwekkende resultaten beloven, ir staat te stellen, het onderzoek onge stoord te kunnen voortzetten. Kroonprins Paul van Grieken land gehuwd. Zondagmorgen is het huwelijk voltrokken iusschen kroon prins Paul en prinses Frederika Louise van Brunswijk. Het noodlottige bankbiljet. Op Nieuwjaarsdag heeft iemand te Utrecht een portefeuille verloren, in houdende o.m een bankbiljet van duizend gulden benevens enkele klei nere biljetten, tezamen voor een waar de van f 1250. Van het verlies werd aangifte gedaan. Korten tijd geleden kwam de politie ter oore, dat een in woner van Utrecht te Zeist nogal veel geld had uitgegeven. Hij had zelfs getracht een bankbiljet van f 1000 te wisselen, hetgeen hem niet gelukte. Zaterdag is hij te Zeist gearresteerd. Hij bekende de portefeuille gevonden te hebben en den inhoud ten eigen bate te hebben aangewend. Het bank biljet van f 1000 was hem evenwel noodlottig geworden. De oneerlijke vinder is opgesloten- Slachtofiers van de felle koude. Aan de kusten der Zwarte Zee heerscht vreeselijke koude. Te Con- stantza zijn gisteren vijf menschen dood gevroren. In het district Constantza woedt een zware sneeuwstorm. De sneeuw bereikte een hoogte van drie meter. Gevangenbewaarder gearres teerd. Dezer dagen zijn in de straf gevangenis aan den Amstelveensche- weg te Amsterdam een gevangenbe waarder en een werkmeester gearres teerd. Zij worden verdacht tegen geldelijke belooning gedetineerden in de gelegen heid te hebben gesteld met elkander in verbinding te komen, hetgeen door middel van mondelinge corresponden tie dan wel met kleine briefjes zou zijn geschied Daar het onderzoek in deze zaak zich nog in een beginstadium bevindt, is het niet mogelijk reeds thans nadere gegevens te publiceeren. Wel staat het vast, dat de beide be - trekkenen zich reeds gedurende ander half a twee jaar aan dit misdrijf heb ben schuldig gemaakt. De justitie onderzoekt nog of ook andere bewaarders medeplichtig zijn aan het contact van de gedetineerden. Het geval is aan het licht gekomen bij het verhoor van een aantal inbre kers, die meedeelden, dat zij in de ge vangenis in de gelegenheid waren ge steld met elkaar te correspondeeren. Autobotsing. Zondagavond is een auto waarin vier jongelui waren gezeten, tegen het hekwerk van de Zwaantjesbrug te Weesp gebotst, waar door belangrijke schade aan de brug werd toegebracht De auto werd aan de voorzijde deerlijk gehavend. Van de inzittenden kreeg Odie chauffeurde, slechts lichte verwondin gen aan het gelaat, maar de naast hem zittende W. d. R. liep een ernstige hoofdwonde op, waaruit hij hevig bloedde. Ook W. R. en B. kregen verwondingen aan het hoofd; R. is in het huisje van den brugwachter ver bonden. W. d. R. moest zich onder behandeling stellen van dr. A C. Nolst Trenité, die constateerde, dat de ver wonding van ernstigen aard was. Voorbijgangeis hadden geconstateerd dat de auto met bijzonder groote snel heid reed; de chauffeur zou toen hij de brug opreed met te groote snel heid de bocht hebben genomen. Een drama. Op de Nieuwe Millsche Heide te Hill is het 2-jarig meisje Mientje uit het gezin v. K.-H. overleden. Het gerucht ging, dat de kleine geen natuurlijken dood was gestorven. In verband daarmee is Vrij dag de 60-jarige stiefvader A. K. aan gehouden. Politie en Justitie stonden voor een moeilijke taak. Wel waren er sterke aanwijzingen, dat het kind aan de gevolgen van verwaarloozing en mishandeling was bezweken, maar de verdachte bleef hardnekkig ontken nen en ook de moeder uitte niets. De buren hadden bemerkt, dat het meisje op ruwe wijze door den stief vader werd bejegend, doch daar de man zoowel als de vrouw zonderling bekend staan, kwam er niet vaak iemand, zoodat men het ware van de zaak niet wist. Opperwachtmeester Driessen te Grave en chef-veldwachter van Dijk te Mill wisten zooveel aan wijzingen tegen den verdachte te ver zamelen, dat de man door de mand is gevallen en een bekentenis heeft afgelegd. De bejaarde stiefvader, die nog kort met de 30-jarige vrouw is gehuwd, had met stillen wrok het buitenechte lijke kind van zijn echtgenoote in zijn woning opgenomen. Uit het onder zoek bleek, dat de vrouw, die eenlgs- zins achterlijk is niet slecht voor haar kind moet zijn geweest, maar de man liet geen gelegenheid voorbijgaan om het hulpelooze kind ruw te behande len. Het moet meermalen zijn voorge komen, dat het meisje op hardhandige wijze door hem werd geschopt en geslagen zonder dat de moeder het kon verhinderen. Tengevolge van deze mishandelingen is het kind ernstig ziek geworden en vrij plotseling overleden. Bij de zieke was geen dokter geroepen, hetgeen geruchten van misdrijf deed ontstaan. Door de bekentenis van K. zijn deze (hoogstens 5 regels) - Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Dagelijks verkrijgbaar: versche mosselen a 50 cent per emmer. KERK- VOORT, Scheldestraat 12, Breskens. Te koop: Huls met Tuin, Vogelen zang, Breskens a f 2800,Te be vragen VAN MELLE, Markt, Breskens. Het adres voor goede muziek lessen is Edw. BATTEN. beweringen thans bewaarheid gewor den. Nadat de politiedokters Mettrop en Pompe sectie op het lijkje hebben verricht, is het stoffelijk overschot vrij gegeven en Zaterdag door medelijden de buren ter aarde besteld. Mr. Dubois subs, officier van justi tie te 's-Hertogenbosch, heeft zich ter plaatse van den stand van zaken op de hoogte gesteld. De verdachte is gisteren naar de ma rechausseekazerne te Grave overge bracht en zou vandaag voor den offi cier van justitie in den Bosch worden geleid, waarna hij in het huis van be waring zal worden opgesloten. Vestigt zich 17 Januari te BRESKENS Med. Drs- Arts. Spreekuren: 8.30-9.30,1-2,6-7uur. o Inplaats Vrijdag, in het vervolg repetitie op Donderdagavond half acht. Opgaaf nieuwe leden zeer ge- wenscht. I HET BESTUUR. TE KOOP: een Te bevragen bij A. BREVET, Tel, 21, Biervliet. Revue Parisienne Elite Saison Parisienne Paris Album Modes en Travaux. Koninkl. Boekhandel E. BOOM-BLIEK, Breskens. Tweemaal wekelijksche dienst BRESKENS-DORDRECHT- ROTTERDAM. VLISSINGEN- MIDDELBURG. Vertrek Breskens: Zaterdagnam. 4 uur. Vertrek Breskens: Dinsdagnam. 6 uur. Vertrek Rotterdam: Dinsdagnam. 6 uur. Vertrek Rotterdam: Zaterdagnam: 6 uur. De Ondernemer: Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. naar de ervaren Brillenspecialist is Woensdagmiddag 12 Januari van 1,30 tot 6 uur in Hotel VALK te spreken en verder iederen 2en en 4en Woens dag der maand. Nieuwste modellen. Laagste prijzen. Alle reparaties.

Breskensche Courant | 1938 | | pagina 3