De Breskensche Courant - Het Familieblad In het gemeentelijk bouwvak te Rotterdam is men In he, kader der Vondelherdenking werd namens het Neder- druk bezig met het vervaardigen van het eerste landsch Tooneelverbond bij het Vondelstandbeeld in het Vondel- tunnelstuk voor den Maastunnel, dat een grond- k ,e een gej d door den voorzitter van vla!: van 23 bij 65 M. heeft. De onderyloer van r het Verbond, Prof. Dr. J. van Ebbenhorst. den stalen mantel is reeds gelegd. Het grootste vliegveld van Europa, de nieuwe vlieghaven van Le Bourget bij Parijs. H.M. de Koningin woonde in den Stadsschouwburg te Amsterdam de gala-uitvoering bij van Johann Strauss' „Der is officieel in gebruik genomen. Rosenkavalier", onder auspiciën van de^Wagner-vereeniging ten tooneele gebracht. H.M. de Koningin in de loge. Kerstpakketten voor de Jantjes in China. De eerste verzending van kerstpakket ten, uitgaande van het comité „Onze Vloot" en bestemd voor de bemanning van Hr. Ms. „Jan van Galen", heeft plaats gevonden. De „Jan van Galen" bevindt zich in verband met den oorlog tusschen China en Japan te Shanghai om de Nederlandsche belangen aldaar te beschermen. De douane-beambten van de Amsterdamsche haven brengen de vereischte papieren in orde. Door den Senaat der Univer siteit van Amsterdam zijn, ter gelegenheid van de her denking van Vondel's 350en geboortedag, eere-doctora- ten in de letteren en wijsbe geerten verleend aan Prof. Dr. Aug. Vermeylen, Prof. B. H. Molkenboer O.P., C. R. de Klerk, Prof. Sir Herbert Grierson, Prof. Th. Frings, Dr. George Duchamel en Prof. Dr. J. D. Dutoit. De installatie van den nieuwen burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. Baron de Vc van Steenwijk. De loco-burgemeester, wethouder W. J. B. van Liemt, spreel: Op de werf van P. Smit Jr. te Rotterdam liep van stapel een tot nog toe naamloos vrachtschip, bouwnummer 512, met een draagvermogen van 9500 ton.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 4