no. 8 Bouwland Heeft U reeds winterfruit? Gritzner en Necchi Naaimachines P. lil Contant-Leenhouts nieuwste Uitgaven Verkooping te Breskens. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties I A. NIESLER, net Burgerwoonhuis alle Tooneelspelen STEEK VOOR STEEK Yss- sn Beurtdisnst ANTON ROEST nieuwste Boeken op Zaterdag 2 3 Oct. '3 7 INBOEDEL, Vrijdag 22 Oct, 1937 Vrijdag 29 Oct. 1937 Een deel wordt geheel afgelost per 31 Oecember a.s., een ander deel per 15 Mei 1938. Ook een annuïleitslee- ning, loopende tot 1951 tegen 46/s%' is thans eveneens aangegaan tegen een rente van 3 '/a Voor de gemeente is een en ander een niet onbelangrijk voordeeltje, maar voor de geldgevers is het loonkorting. Marktberichten Maandag 18 Oct. werden dc volgende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Zeeuw Bonten 2.402.60, Zeeuw Blauwen 2.402.60, Zeeuw Eigen heimers 2.10—2.30, Zeeuw Bonten Poters 16.0 1.70, Zeeuw Blauwen Poters 1.601.70, Zeeuwsche Eigenh. Poters 1.50 1.60, Zeeuw Bonken 1.80- 1.90, Flak. Eigenheimers 2.10-2.30, Flak. Poters 1.60-1.70, Spuische Eigen heimers 2.20 —2.40, Spuis, Poters 1.60- 1.70. Verder per 100 K.G: Uien 3 60-4.00, Noord-Hollandsche Bonten 3.203.40, Noord.-H. Blauwen 3.00 3.20, N.-H. Blauwen Eigenh. 2.803 00 N.-H. Blanke Eigenheimers 2.80—3.00, N.-H. Bonten en blauwen Poters 2.00 2,40, Ypolder Bonten 3.20—3.40, Ypolder Bonten Poters 2.402.80, Ypolder Bonken 2.40—2.80, Hillegommer Zandaardappelen 3.203.60, Anna Pauwlowna Zandaardappelen 3.20 3.60, Texelsche Zandaardappelen 3.00-3.60, Zand Bonken 2.40—2.80, Zand Drie- linge 2.40—2.80, N.-H. Klein val. Muizen 2.60—2.80, Westland Muizen 2.60—2.80. Westland. Blauwe Eigen heimers 2,80—3.00, Drentsche en Overijsselsche Zandeigenheimers in balen van 50 kilo Zwarte gronde 2.20 2.40, Blanke grond 3.00—3.20, Bonken 2.40-2.80. Gruwelijk drama te Maastricht. Zondagochtend omstreeks negen uur heeft J., die gescheiden van zijn vrouw leeft te Maastricht, zijn 11- jarig dochtertje en daarna zichzelf doodgeschoten. De schoonmoeder werd daarbij gewond. In een woning aan den Aert van Trichtweg woont de vroegere schoon moeder van den 33-jarigen huisschil der L. H. Jdie reeds eenigen tijd is gescheiden van zijn vrouw. Zondagmorgen vertoonde J zich plotseling in den achtertuin van het huls. Toen zijn vroegere schoonmoeder buiten kwam loste hij een schot op haar, doch hij trof haar slechts licht in den rechterarm. De vrouw vluchtte de straat op, waarna j. verder de woning binnen drong, waar hij zijn 11-jarig dochtertje, dat daar in huis was aan zijn vroegere schoonzuster ontrukte. De schoonzuster vluchtte naar boven. Even later werd er een knal gehoord. Na nog eenigen tijd getierd en gedreigd te hebben in het benedenhuis waar toen niemand meer aanwezig was, hoorde men weer een schot. De inmiddels gealarmeerde politie en geneeskundige dienst vonden, toen zij de woning waren binnen gegaan, J. en zijn 11-jarig dochtertje levenloos in de benedenvoorkamer. Beiden wa ren door een schot in het voorhoofd gedood. Wielrijder gedood. Zondag middag heeft zich bij Hattemerbroek een verkeersongelukvoorgedaan, waarbij een persoon werd gedood en vier an deren werden gewond, van wie een ernstig. Een auto bestuurd door den heer G. V. uit Nunspeet, reed in de richting van de ljsselbrug. Aan den zijweg naar het station Hat temerbroek naderde de heer v. d. G. uit Zwolle op zijn motorfiets. Op de duo zat de heer M. uit Hattemerbroek. Vermoedelijk heeft de motorrijder zich pas op het laatste oogenblik gere aliseerd, dat de rijksweg een voorrangs- weg is. Hij remde dan ook, bij het naderen van den auto, zeer krachtig, doch kwam te slingeren terwijl tegelij kertijd de voorband sprong. Het gevolg was, dat de 20 jarige wielrijder V. uit het Loo, die voor den naderenden auto fietste, door den mo torrijder in de flank werd aangereden. Vervolgens kwam de motor in botsing met den auto, waarna het voertuig tegen een boom tot stilstand kwam. De wielrijder werd ernstig gewond en is in het Sophiaziekenhuis, waarheen hij was overgebracht, korten tijd na het engeluk overleden. De motorrijder v. d. G., die eveneens ernstige verwondingen had opgeloopen, is ter verpleging in het Sophiazieken huis opgenomen. In den auto zat behalve de bestuur der, nog een persoon. Beiden werden licht gewond, evenals de duorijder. Zij konden, na ter plaatse verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De motor en de fiets werden geheel vernield. Van den auto werd de ra diator in elkaar gedrukt. Groote brand. Gisteravond is brand ontstaan in de schelpenmaalderij en kalkbranderij van de firma Gebr. Ouwehand te Katwijk aan Zee. Dit bedrijf was ondergebracht in een groote schuur van een lengte van 35 meter en een breedte van 13 meter. De vlammen sloegen over naar een belendende schuur, welke dienst deed als bergruimte voor netten, lijnolie, enz., behoorende aan de firma Par- levliet. Van deze loods sloeg het vuur over naar een taanderij. Deze loods, waarin eveneens een groot aantal netten ge borgen lag, welke men echter tijdig heeft kunnen verwijderen, is gedeelte lijk behouden. De schade, die aan zienlijk is, wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Botsing tusschen twee militaire vliegtuigen. Bij Ostende zijn gis teren twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen. Een der vier inzittenden kwam om het leven, een tweede kon zich met behulp van zijn valscherm redden. De twee inzit tenden van het andere vliegtuig konden met hun vliegtuig ongedeerd het vlieg veld bereiken. Vliegongeluk. Het Amerikaansche verkeersvliegtuig van de United Airlines dat vermist werd, is op 32 km. ten Oosten van Salt Lake City gevonden, helaas totaal verpletterd tegen een berghelling. Reeds hadden op onderzoek uitge gane vliegtuigen het toestel eerder gezien, maar ze konden er niet bij landen, zoodat het eenige uren duurde, voor men zekerheid had, dat alle in zittenden gedood waren. De boven de onheilsplek kruisende vli'gtuigen sein den draadloos, dat bij het totaal ver nielde toestel geen enkel levensteeken te zien was. Zestien passagiers, w.o. vier vrouwen en de drie leden der bemanning zijn dus om het leven gekomen. Een ex peditie is op weg naar de plaats van het ongeluk. Het toestel kwam van New York. Bollendiefstallen per auto. De politie te Oogstgeest heeft de vo rige maand een zekeren W. C. J. uit Katwijk aangehouden, die bij een bloe mist vier hectoliter tulpenbollen van groote waarde te koop aanbood De adspirant-kooper vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, d'ej. aanhield. Deze gaf voor de bollen van een hem onbekend persoon te hebben gekocht, maar de politie die dit niet geloofde, toog op onderzoek uit en na ongeveer een maand, bleek haar dat de bollen afkomstig waren van een bloemist uit Noordwijkerhout. Tegelij kertijd ariesteerde de politie den Lei- denaar B., een vriend van J., die be kende zich aan diefstal van bollen te hebben schuldig gemaakt, doch ver klaarde van bovengenoemde partij van vier hectol. niets af te weten. Bij een nieuw verhoor gaf J. toe de partij te zamen met B te hebben gestolen. Zij hadden voor hun strooptochten een auto gehuurd, waarmee zij des nach's de bollen weghaalden. Teneinde een eventueel onderzoek te bemoèjlijken, schakelden zij den kilometerteller van den auto uit. Bovendien vergaten zij de huur van den auto te betalen. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat zij ten minste op zes plaat sen bollen hadden gestoleu Bij een huiszoekin; bij B kwamen nog ver schillende andere voorwerpen, zooals aschbakjes, melk- en ijsbekers en klei ne lepeltjes, welke uit verschillende hotels en café's waren gestolen, te voorschijn. Reide mannen zijn thans in het Hu:s van Bewaring te Den Haag opgesloten. Oplichting. De politie te Bloe- mendaal heeft gisteren een man gear resteerd, die in verscheidene plaatsen des lands oplichting heeft gepleegd door zich uit te geven voor colporteur van de R.K. Vereeniging Pro fuventitus. Deze vereeniging bestaat niet, maar velen, die dit niet wisten, lieten zich door den man bepraten. Een jaar lang heeft de oplichter dit werk kunnen voortzetten. Hij vervoeg de zich ook aan kloosters en R.K. pas torieën en wist altijd bedragen los te (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. I Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adresIz. VERHAGE, Nieuw- vliet. krijgen van fl tot f100. Hij gaf zelfs kwitanties af, nadat hij eerst Iegitima- tiekaart had getoond, welke de hand- teekening droeg van een bekend R.K. man. Hoeveel de man geïnd moet hebben, blijkt wel hieruit, dat hij vier kwitan- tiebozkjes heeft verbruikt. Een pastoor van Bloemendaal bij wien hij 2ich Zondag vervoegde, waaischuw- de de politie, zoodat de man gearres teerd werd. Hij zal naar Brabant wor den overgebracht, waar zijn arrestatie gevraagd was. Lafaards. De omstreken van Raalte worden den laatsten tijd on veilig gemaakt door personen, die het in de weilanden verblijf houdende vee verminken. Gistermorgen vond men, nadat in drie weken niets gebeurd was, in de weide van de wed. Loseman te Raalte opnieuw een koe, die zoo toe getakeld was, dat zij moest worden afgemaakt. Roeiboot omgeslagen. Drie arbeiders uit het dorp Wartena (Fr.), die werkzaam waren in een werkver schaffing nabij dit dotp, keerden gis termiddag per roeiboot naar huis te rug. Zij wilden zich daarbij laten slee pen door een motorboot. Bij de po gingen om hiermee verbinding te krij gen, sloeg de roeiboot dwars en daar na om. Alle drie mannen geraakten te water. Slechts één van hen, J. Hoek stra, wist zwemmende den wal te be reiken. De beide anderen verdronken. Militaire plichten voor vrouwen. Volgens de eerste rapporten hebben de Turksche schoolmeisjes met opge wektheid deelgenomen aan hun mili taire opleiding, die sinds 14 dagen ook voor vrouwen in Turkeije verplich tend is gesteld. In de zomervacantie zullen de meis|es speciale kampen be trekken en haar overgang naar een hoogere klasse op school hangt mede af van het slagen voor het militair examen. Door deze opleiding zullen ongeveer 600.000 vrouwen in tijd van oorlog in staat zijn militaire plichten achter het front te vervullen en dus een even groot aantal mannen voor den eigenlijken strijd vrij te maken. Been afgereden. Zondagnamid dag is aan de stopplaats Nieuweweg te Soest de 63-jarige H. Polhout woon achtig te Baarn, door den trein over reden. Het locaaltreintje van Baarn naar Uirecht had zich, na gestopt te heb ben, weder in beweging gezet, toen P alsnog den trein wilde verlaten Hij kwam hierbij te vallen met het gevolg dat hij onder den trein raakte. Niettegenstaande de trein spoedig tot stilstand kon worden gebracht kon niet worden voorkomen dat de ongelukkige het linkerbeen even onder de knieschijf werd afgereden f'Auto in brand. Zondagmiddag was een automobilist, die alleen met zijn personenauto erop uit was, bezig op den weg Middelburg—Veere een band op te zetten. Daarbij is de auto in brand geraakt en door het vuur totaal vernield. Door Jelectrischen stroom ge raakt. Gistermorgen klom de 12- jarige J. de R. in een der palen van de electrische leiding, welke nabij de nieuwe sluiswerken te Vreeswijk zijn opgericht. Zijn voeten kwamen daar bij in aanraking met de leiding, waar door een stroom van 10.000 volt gaat: Een voorbijganger hoorde zijn gekerm en haalde hulp. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Beide beenen. die bleken te zijn ver brand, moeten geamputeerd worden. Zware regens. Het heeft te Melbourne vier etmalen onafgebroken zoo hard geregend dat de Yarra rivier op verscheidene plaat sen buiten haar oevers is getreden en deelen van de stad heeft overstroomd. Voor den graanoogst zijn de regens echter een buitenkansje en men ver wacht een viermaal zoo groote op brengst als vorig jaar. Zoo niet, vraagt dan mijn con- curreerende prijzenl Alles wordt franco thuis bezorgd! Aanbevelend, Dorpsstraat 30 Breskens Telefoon no. 67. EET MEER FRUIT. TE HUUR: met garage. Adres W. WOITTIEZ 6 Zn., Breskens. Voor het komend seizoen: waaronder de nieuwste werken, zijn bij ons verkrijgbaar. Koninkl. Boekh. E. BOOM-Bliek, Breskens. De steeds toenemende omzet der is een waarborg voor de kwaliteit. Zie de enorme voorraad en "de uiterst lage prijzen. Desverlangd met twee of drie trap- of hand naaimachines te ontbieden. Gratis onderricht in stoppen en borduren. Aanbevelend, SCHOONDIjKE 'n kerncollectie Najaars- en Wintermodellen voor Dames en Heeren voorhanden. Kon. Boekhandel E. BOOM-BLIEK, Breskens. Tweemaal wekelljksche dienst BRESKENS-DORDRECHT- ROTTERDAM. VLISSINGEN- MIDDELBURG. Vertrek Breskens: Zaterdagnam. 4 uur. Aankomst Rotterdam: Zondagmorgen 8 uur. Vertrek Breskens: Dinsdagnam. 6 uur. Aankomst Rotterdam: Woensdagmorgen 8 uur. Vettrek Rotterdam: Dinsdagnam. 6 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur. Vertrek Rotterdam: Zaterdagnam: 6 uur. Aankomst Breskens: Zondagmorgen 8 uur. De Ondernemer: Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. Eenige van de voor JONGENS en MEISJES, welke voorhanden zijn: Havelte. Het complot, Schleinitz. Twintig weken op avontuur. Berghuis. Het monster van het IJselmeer. Abkoude. Tim en Tom. Valkhof. De Afspraak. Het groote onnlbusboek. Hamstra. Het rimpelig vlak. Dapat. De meester van den Wonderzwaan. Benaid. Jonge meisjes droomen. E. BOOM BLIEK, Koninklijke Boekhandel Breskens. Eenige van de die in de Kon. Boekhandel „Cad- sandrla" voorhanden zijn: Covari. De weg naar Scatari. de Bock. Nacht onder water. J. Reuling. Terug naar het eiland. E. de Nève. Schuwe vogels. Ebermayer. Terug tot het leven. Van Alkemade e.a. Gij vrouwen van straks. M. v. Zeggelen. Een hofdame uit de 18e eeuw. M. Juta. Oom Paul. Freesman. Het Strandavontuur. Blijdenstein. Uit het land van den Cocktail. Gunther. Europa in de branding. Jac. Melis. Olga Lorelei. S. Basset. Haar eigen weg. Kamp. Zuiderzeeland. S. Basser. Als zand in de branding. Wolff 6 Hettema. De natuur als arts. De Jong. Het Boze gerucht. Doolaart. Oriënt Express. Hinderdaal. Een spel van groote kinderen. Parrot. Wat niet sterven kon. Breskens. E. BOOMBliek, Notaris P. G. J. VAN DER SCHRIECK te Aardenburg, zal ten verzoeke van Mej. Wed. B. VAN OOTEGHEM te Breskens. aan de Dorpsstraat 27, in het openbaar a contant verkoopen: half twee, een net onderhouden als: Hang- en Ligkast, Linnenkast, Stoelen en Tafels, Mahoniehouten Uittrektafel, Slaapkamerameuble ment, Ledikanten met ressorts en toebehooren. Bedden, Kachels, nieuwe Keukenkachel, Brandkast, Naaimachine, Gramofoon met pla ten, Bim-Bam-Hangklok, Spiegels, Electrische Lampen. Strijkijzer (electrisch), Strijkplank. Potten, Pannen, Glas-.Geleierd- en Aarde werk, Messen, Vorken, nieuw Wafelijzer, Trapjes, Droogrek, Petroleumstel, Trog en Ovenge- rief, Emmers, Inmaakglazen en al wat verder ter verkooping zal worden aangeboden. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op bij instel, en op bij toewijzing, telkens nam. 2 uur te Sluis, in het Hotel „De Korenbeurs" aan de Kaai, publiek te verkoopen: 10.92.20 ha (24 gem. 207 r.) onder Sluis, nabij het Pensionnaat „St Joseph" en nabij den weg van Sluis naar Draaibrug, met eigen toegang tot dien weg, in DRIE KAVELS, als volgt: KAVEL I: 1 84.10 ha (4 gem. 48 roeden) het meest nabij den weg gelegen, kad. Gem. Sluis, Heille sectie B nos 278 en 279. Belast met uit weg ten behoeve van kavels II en III. KAVEL II: 3.67.80 ha (8 gem. 95 roeden) gelegen ten noorden van Kavel I, kad. Gem. Sluis, Heille, sectie B nos 28 en 174. Belast met uitweg ten behoeve van kavel III. KAVEL UI: 5.40.30 ha (12 gem. 64 roeden) gelegen ten oosten van Kavel II, kad. Gem. Sluis, Heille sectie B no. 29. Alles is verpacht aan dhr. J. VAN DER MEULEN te Sluis tot roo- ven oogst 1939 voor f 796.48 per jaar, in totaal. Aanvaarding in genot en lasten bij de betaling, met gestanddoe- ning pacht. Betaling 1 maand na de toewij zing. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris, te wiens kan tore ook kaart ter Inzage ligt.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3