BRESKENSCHE COURANT Nieuws- en Advertentieblad voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. Verschijnt iederen DINSDAG- en VRIJDAGAVOND. Telefoon 21. Postgiro 50895 Uitgave E. BOOM-BLIEK - Breskens FEUILLETON Haar eer gered. Officieele Berichten. Buitenland 46ste Jaargang Dinsdag 6 Juil 1937 Nummer 4250 ABONNEMENTSPRIJS Per drie maanden 1.25. Buiten Breskens per drie maanden t 1.40 Franco per post per jaar t 5.00 Buitenland per jaar t 6.50 Alles bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEPRIJS Van 1-5 regels 10,75. Iedere regel meer 10; 15. Ingez. Med. 30 ct. per regel Abonnements-advertenties groote korting Kleine Advertenties tot hoogstens 5 regels I 0.40 (bij vooruitbetaling) ^emcexv\e ^vesVetv^ BEVOLKINGSCONTROLE Den gezinshoofden, die de gele kaart nog niet teruggezonden hebben, wordt dringend verzocht dit thans terstond te doen. Na de invulling moet de kaart zonder postzegel, gepost of in de brievenbus van het gemeentehuis ge daan worden. Nalatigheid is strafbaar. 3 Juli 1937 Burgemeester en Wethouders vrn Breskens: J. P. DROST, Voorzitter, j. G. RAMAKER, Secretaris Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van Breskens gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevol kingsboekhouding, staatsblad 1936 nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de ar tikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit; brengen als voornaamste ter open bare kennis: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2e. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te gemeten 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e. vermelde bij zondere voorschriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd; 5e. dat bij adresverandering bin nen de gemeente de noodige wijzi gingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet ge schieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het 71. 0 Haar laatste woord was een woord van liefde en teederheid; haar laatste beweging was een zwak wuiven met de hand in de richting, waarin zij de gestalte van haar zoon meende te zien, aan het voeteinde van het ledikant. Fance deed alles, wat in zijn vergen was, om Bolisco's ongelukkige vrouw bij te staan. De afdruk van haar brief in het vloeiboek was een schakel te meer geweest In de keten van bewij zen. Daaruit toch kon menafleiden, waarom Rannock naar Southampton was gegaan op den dag voor het vertrek der boot. Als Bolisco's vrouw mocht zij niet te verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adres verandering, met opgave van het Laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met op gave van den naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere ge vallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, wel ke hem dient als bewijs van afmel ding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opgeno men of die ten onrechte nog in 'het bevolkingsregister eener andere ge meente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identi teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legitimatiebewijzen, in dien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwo nen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders uiter lijk vijf dagen na de- opneming of huisvesting of na het vertrek, mede- deeling moeten doen van den ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veer tien dagen in de instelling, het .ge sticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuis vest; alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrijgesteld van aan melding; e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wiet; f. dat voor persoonlijke aanmel ding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegen heid zal worden gegeven op werk dagen van 9 tot en met 15 uur ('s Zaterdags tot 12,30 uur) ter ge meente-secretarie, gelegen Dorps straat 25. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, j. P. DROST. De Secretaris, J. G. RAMAKER. gen hem getuigen; maar haar brief was een belangrijk bewijsstuk, en haar be trekking tot den moordenaar werd ev en- zeer bekend als. elke bij-omstandigheid in deze moordgeschiedenis. Het kan mij niemendal meer sche len, sprak zij tot Faunce, op den avond van den dag, waarop het doodvonnis over Bolisco was uitgesproken. Het is maar goed, dat hij wordt opgeruimd. Zoolang hij in de wereld was zou hij daar toch maar kwaad doen en hoe eerder ik hem volg, des te beter voor mij. Faunce betoonde zich een oprecht vriend voor de rampzalige vrouw, die dag en nacht achtervolgd werd door de bloedige schim van haar vermoorden minnaar. De gebeurtenissen van het laatste jaar waren te veel geweest voor een lichaam, welks krachten toch reeds gesloopt waren door een engeregelde en ongebonden leefwijze, en de dokter, die door Faunce omtrent haar geraadpleegd Vereeniging bureau voor Handelsinlichtingen o Onder voorzitterschap van jhr. G. C. Quarles van Ufford hield de Ver eeniging Bu eau voor Handelsinlich- tingen te Amsterdam haar algemeene vergadering, welke door den voorzit ter met een pakkende rede geopend werd. Na deze rede werd voorlezing ge daan van het door den directeur uit gebrachte verslag over het jaar 1936, waarvan de eerste woorden, als on derschrift vaneen interessante foto van Prins Bernhard der Nederlanden, ge tuigen van de waardeering, door de le den van ons Vorstenhuis aan de Ver eeniging Bureau voor Handelsinlich tingen betoond gedurende de 34 jaren van haar bestaan, In de inleiding wordt naar voren ge bracht, hoe uit het Regeeringsbesluit van den 27sten September 1936, inzake uitvoerverbod van gouden munt en muntmateriaal, voordeelen zijn voort gevloeid, die na de devaluatie vrij spoedig vielen waar te nemen uit de stijging van onzen export in het laat ste kwartaal van 1936. De verbetering in den wereldhandel kan echter niet weg nemen, dat de wereld de crisis nog lang niet te boven is De uiterste inspanning blijft nog altijd vereischt, De opleving van het bedrijfsleven heeft op het werk van het bureau een zeer sterken invloed gehad Het jaar 1936 wijst op een toeneming van werk zaamheden, als gevolg van de veel vuldige vragen uit binnen- en buiten land, vervat in niet minder dan 40.000 brieven welke gedurende het verslag jaar aan het Bureau werden toegezon den. Het Bureau blijft daarom vast houden aan zijn overtuiging, dat het een onmisbare schakel vormt in het voorlichiingsappataat, dat ten dienste staat van het economische leven Het vervult zijn taak niet alleen terrako- ming van zijn statuten, doch allereerst door het zich bewust zijn van zijn zen ding. Veelvuldig zijn de dankbetuigingen, welke het Bureau ontvangt van firma's in binnen en buitenland Het verslag gewaagt van waardeerende woorden uit Nederland. Frankrijk, Engeland, Duitschland, Italië Portugal Zweden, Zuid-Amerika, Br. Indië In een overzicht van de werkzaam heden der verschillende afdeelingen blijkthoe het voor de voorlichting nood zakelijk is, dat het Bureau de wereld gebeurtenissen op economisch gebied nauwkeurig blijft volgen. Immers de belangrijke economische vraagstukken van het eene land laten nooit na hun invloed te doen gelden op de mark ten van andere landen. De afd"eling invoerrechten zag zich voor een belangrijke taak geste'd. Ook bleef het ingewikkelde vraagstuk der werd, verklaarde dan ook, dat haar da gen geteld waren De engel des doods zweefde reeds dicht om haar heen Als zij in Londen blijft, zal zij den winter niet eens doorkomen, zeide hij tot Faunce. Ik zou u Bournemouth aanraden of Ventnor het liefste nog Ventnor. Misschien beleeft zij dan nog wel den zomer. Maar zij mag geen moiphine meer gebruiken. Ik zal doen, wat ik kan, sprak Faunce, maar ik heb het erg druk en zij is geen familie van mij. Ik kan haar echter niet aan haar lot overlaten. Ze moet vroeger een mooie vrouw geweest zijn, hernam de dokter. Hoe jammer, dat zulk een leven moedwillig verwoest isl Faunce sprak met Betsy, het goed hartige dienstmeisje, af, dat deze me vrouw Randall zou verplegen en bracht hen naar Ventnor. In dat lieflijk oord, met het uitzicht over het water, leefde Kate Delmaine nog ruim een half jaar contingenteeringen de volle aandacht vragen. Vragen naar statistische ge gevens waren zeer talrijk. Het Bureau deed regelmatig mededeeling van de aanbestedingen van haven- en bagger- werken in verschillende landen. De samenwerking met de meeste Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland, de Nederlandsche Ka mers van Koophandel in het Huiten- land, de buitenlandsche Consulaten hier te lande, de Koninklijke Neder landsche Jaarbeurs, Bankinstellingen Scheepvaartmaatschappijen, Regee ringsbureaux, de Nederlandsche Con sulaten in het buitenland, de Neder landsche Vereeniging voor Koeltech niek, het Koloniaal Instituut, de West Indische Kamer en vele andere instel lingen, was ook in 1936 van vriend schappelijken aard. Een afzonderlijk hoofdstuk wordt ge wijd aan onze koloniën De kans om in Nederlandsch Oost Indië weder afzet te vinden, is sedert de devaluatie van den gulden in ver meerderde mate aanwezig. Uit ver schillende aanvragen uit onze West Indische gebiedsdeelen blijkt duidelijk den wil om bij voorkeur Nederlandsche goederen te Importeeren. Het hoofdstuk financiën gewaagt er kentelijkheid van den financiëelen steun door eenige instellingen aan het Bu reau verleend, om het ten deele scha deloos te s'ellen voor de verliezen, die het gevolg waren van de moeilijke omstandigheden, waarin de Nederland sche handel verkeert. De wensch wordt uitgesproken, dat dit voorbeeld navolging moge vinden, opdat het Bureau voor Handelsinlich tingen, dat reeds 34 jaar op den uitkijk staat en „waeckf voor de Nederland- sehe belangen van handel, nijverheid, scheepvaart, landbouw en visscherij zijn belangrijk werk zal kunnen voort zetten. Het Bureau, dat als eerste op het gebied van particulier initiatief den handel aan zich heeft verplicht vraagt daarom aller sympathie. Het is er zeker van aanspraak te mogen maken op den financiëelen steun dien het voor zijn instandhouding noodig heeft. Het Burean ontving monsters van producten en fabrikaten uit verschil lende landen, ten einde de mogelijk held van afzet op de Nederlandsche markt te onderzoeken. UIT DE STAATSCOURANT. Opening jacht. De Minister van Landbouw en Vis scherij a.i. heeft bepaald dat de opening van de jacht op eenden (uitgezonderd berg- en eidereenden) in de provincie Zeeland eerder zal geschieden dan in de andere gedeelten van het land n.l. na Bolisco's terechtstelling. Faunce kwam af en toe uit Portsmouth of Sout hampton even overwippen, om naar haar te kijken. Na de terechtstelling had hij haar na genoeg doodarm gevonden In haar wo ning in Chelsea. Zij had haar laatste banknoot van vijf pond gestuurd naar den advocaat, die Bolisco's verdediging op zich had genomen. Het geschenk in geld, dat hij van Lady Perivale ontvan gen had, gebruikte hij thans, om Kate Delmaine's laatste levensdagen te ver zachten. Aan haar heb ik het te danken, dat alles zoo vlot van stapel is geloo- pen, redeneerde hij bij zichzelf. Het is dus niet meer dan billijk, dat zij ook profiteert van de goedgeefschheid van mijn ciiênte. Het einde kwam, toen de November- misten het Kanaal omsluierden en de wind door ontbladerde takken der hoo rnen gierde. Het einde kwam vredig op 26 Juli tegenover 2 Augustus. De jachtperiode zal zoowel in Zeeland als de andere provincies duren tot 6 Fe bruari 1938. De jacht op fazantenhanen en hennen, die in het algemeen op 2 October 1937 aan zal vangen, blijft in Zeewsch Vlaan deren nog gesloten tot 15 October; het einde van de jachtperiode, dat voor fazantenhennen is gesteld op 31 De cember van dit jaar en voor fazanten hanen op 29 Jan. 1938, zal in Zeeuwsch Vlaanderen voor beide soorten wild gelijktijdig ingaan en wel op 31 Decem ber 1937. Verlenging ansjovisvangst. Door den Minister van Landbouw en Visscherij a.i. is bepaald, dat de ge sloten tijd voor het vlsschen met de ansjovisfuik, het ansjovissleepnet en het staand ansjoviswant, die aanvankelijk 1 Juli j.l. zou zijn ingegaan, voor zoover betreft de vangst in de Zeeuwsche stroomen is uitgesteld tot 15 Juli a.s Besmettelijke ziekten. In de week van 19-26 Juni werd in onze provincie één geval van besmet telijke ziekten geconstateerd en wel in Westdorpe (roodvonk); in de daaraan voorafgaande week werden 3 gevallen in Zeeland gemeld, n.l. 2 roodvonk en 1 diphterie. Kantonrechter-plaatsvervanger. De heer P Erasmus te Oostburg is herbenoemd tot kantonrechter-plaats vervanger voor de gemeenten: Aarden- burg, Biervliet, Breskens, Cadzand, Ee- de, Groede, Hoofdplaat, St. Kruis, Nieuwvliet, Retranchemenl, Schoondij- ke. Sluis, Waterlandkerkje, IJzendijke, Zuidzande en Oostburg, samen vormen de het kanton Oostburg. Openb. School Hontenisse. De griffier der Provinciale Staten van Zeeland maakt bekend dat door de ra den der gemeenten Hontenisse en Vo gelwaarde een gezamenlijke regeling is getroffen omtrent toelating van kinde ren uit de gemeente Vogelwaarde op de openbure lagere school te Honte nisse. Deze regeling is door het hoo- ger bestuur goedgekeurd. Intrekking rijbewijs. Bij rechterlijke uitspraak is de be voegdheid tot het besturen van motor rijtuigen (het z.g. rijbewijs) van P. L. Magnus te Helenapolder (Biervliet) in getrokken tot 14 Februari 1938. Koning Leopold en de oud-strijders. De correspondent te Brussel meldt aan de Nieuwe Rotterdamsche Courant dat de Fèderation Nationale des Com- en kalm en niet zonder den troost, dien de godsdienst vermag te geven, want mevrouw Randall's hospita was een vrome vrouw, vriendelijk van hart en vol deernis ensympatHie voor een me dezuster, die veel gezondigd, maar ook veel geleden had. Je bent een oprecht vriend voor mij geweest, Faunce, zeide de stervende, toen hij voor haar sponde stond. Als ik tien jaat geleden een man had leeren kennen, zooals jij bent, zou ik misschien een betere vrouw zijn ge weest. Maar ik heb toch veel goeds genoten. Er zijn niet veel vrouwen, die zóo alles hebben kunnen doen en ge nieten als ik, toen die goeie Tony nog leefde en er zijn maar weinig vrou wen, die zoo n trouwen minnaar hebben als Dick Rannock met al zijn gebreken. Hij speelde valsch, prevelde zij, maar hij was goed en ridderlijk. Christus moge zijn ziel genadig wezenl Einde

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 1