P. J. BRUGGE Juni-aanbieding! 1)E SPIE OKÉ. Michelin Kaarten Afsluiting Provinciale weg Schoondijke-IJzendijke - en en ZIJKA1T0IJK Wekelijksche Beurtdienst Advertentiën. Tandarts Hertstein ANTON ROEST Luchtpost Papier en Enveloppen. JAC. KNOOP, L. LIJK, Breskens TERREIN terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein terrein weiland weiland weiland weiland Autohandel - Breskens - Tel. 115 Diesel Bestelwagens. Mantels, Mantelcostuums, Swaggers, Blazers, Japonnen, Kinderkleeding, enz. Verder alle Nouveauté,s. W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. Firma PIET ROEST JAN ROEST Beurtdienst W. Eenige ernstige vliegongeluk ken. Zaterdag is op 54 vliegvelden in Engeland de rijksluchtdag gevierd, die door het mooie weer bijzonder geslaagd is. Meer dan een millioen toeschouwers hebben de evoluties der vliegtuigen bijgewoond en de entrée's, die uitsluitend aan liefdadige instellin gen ten goede komen, hebben^ruim 120,000 pond opgebracht. Op de meeste velden hebben de toeschou wers onverdeeld genot kunnen smaken, maar op drie terreinen zijn ernstige on gelukken gebeurd, waarbij vijf bestuur ders en 2 mecaniciens het leven heb ben verloren. Het ergste ongeluk geschiedde op het vliegveld op het eiland Man, waar een zware bombardeermachine dadelijk na de opstijging tegen een huis aan vloog en in brand geraakte. De beide inzittenden zijn later totaal verkoold uit de wrakstukken gehaald. Maai ook het huis geraakte in brand en van een gezin van drie personen is de moeder in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Douglas vervoerd. De man en de zoon liepen minder ernstige brandwonden op. Twee politie-agencen en drie omstanders, die bij de redding der drie bewoners geholpen hadden, hebben ook vrij ernstige maar geen levensgevaarlijke brandwonden opge- loopen. Het huis is totaal uitgebrand en de inmiddels gearriveerde brand weer heeft ternauwernood kunnen voor komen dat ook een belendend perceel, dat veel waterschade heeft opgeloopen, een prooi der vlammen is geworden. Op het vliegveld ie Waddington bij Lincoln zijn twee machines bij luchtevoluties in bersing gekomen en neergesmakt, waarbij beide bestuurders zijn omgekomen. Ten slotte is te Farnborough een machine verongelukt met verlies van één menschenleven. De mecanicien kon zich met een valscherm redden. Na de verkiezingen. De politie te Utrecht heeft eenige Amsterdamsche kooplieden aangehouden, die op straat bedrukte kaarten te koop aanboden, welke den vorm hadden van rouwkaar ten, waarop kennis werd gegeven van het overlijden van de nationaal-socia- listische beweging. Terzake van belee- diging van een volksgroep, op grond van 137a van het Wetboek van straf recht, is proces-verbaal opgemaakt. Eenige collega's van deze kooplieden hebben zichzelf op het politiebureau aangemeld en na ingewonnen informa ties uit eigen beweging den verkoop gestaakt. Verzet tegen opsporingsambte naren. Even buiten de gemeente Oud-Beijerland werd door 2 ambtena ren van den crisis-opsporingsdienst een auto van slager B. te Oud-Beijerland staande gehouden, waarmede vleesch enz. bij de klanten werd bezorgd. Bij gehouden controle bleek alles in orde te zijn, alleen de zoon van B. die als bestuurder van den auto dienst deed, bleek in zijn zakken voorwerpen te hebben, die op pakjes vet geleken. De ambtenaren gelastten aan B. om hen te laten zien, wat hij met zich voerde, hetgeen hij echter halsstarrig weigerde. Hierna werd B. verzocht mede te gaan naar het gemeentehuis te Oud-Beijer land waaraan hij aanvankelijk voldeed. Met zijn auto reed hij terug in ge zelschap van een ambtenaar in de rich ting van de gemeente. Plotseling begon hij hard te rijden en zonder dat het door den begeleidenden ambtenaar kon worden belet, reed hij naar zijn woning waar hij zich van het vervoerde ont deed. Tegen den ambtenaar D. werd aldaar een dreigende houding aange nomen. De politie van Oud-Beijerland, die inmiddels gewaarschuwd was, heeft B. aangehouden en voor den burgemees ter geleid. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt wegens het belemmeren van een ambtshandeling. Autobotsing. Zaterdagmiddag reed bij het zusterhuis Elisabetha aan ren Barchemschenweg bij Lochem een auto, bestunrd door graaf van Regte- den Limpurg met groote snelheid uit de richting Bergem. Uit den tnin van Huize Elisabetha wilde een andere auto den weg op rijden. Graaf van Regte- ren trachtte zooveel mogelijk naar rechcs uit te halen maar heeft niet voldoende rekening gehouden met de hoekpilaar van de brug over de trambaan en is met volle vaart daartegen gereden. Da botsing was zeer hevig. De auto werd geheel in elkaar gedrukt. De heer en mevrouw van Regteren werden beiden gewond. Graaf van Regteren heeft ver moedelijk een kaakfractuur en een her senschudding, de gravin is licht gewond. Beiden werden in het ziekenhuis te Lochem opgenomen Vliegtuigenfabriek te Rotterdam. De Nederlandsche Vliegtuigenfa briek (Fokker) te Amsterdam heeft ter uitbreiding van de capaciteit van haar fabriek plannen tot vestiging van een bedrijf in de voormalige Scheepswerf en machinefabriek Burgerhout te Rot terdam. Zij heeft daartoe de oude machineloods van die fabriek aange kocht en bij het gemeentebestuur een aanvrage ingediend voor huur vaneen strook grond naast de fabriek ter grootte van 20.000 M2. Van de zijde der directie van Fokker deelt men ons mede, dat nog niet be sloten is welk vliegtuigtype in de voor malige fabriek van Burgerhout zal wor den vervaardigd, evenmin wanneer het bedrijf zal worden begonnen. Dit laat ste hangt af van de orders, welke zul len worden ontvangen. In een zweminrichting ver dronken. Zaterdagmiddag is inde Voorburgsche zweminrichting de 19- jarige de J wonende te Voorburg, vermoedelijk tengevolge van hartkramp verdronken. Om half 4 bemerkte per soneel der inrichting bij het controlee ren der kleedhokjes heerenkleeding in een der hokjes, als gevolg waarvan on middellijk het bad werd afgezocht en een jongeman levenloos werd opge haald Drie doktoren hebben nog ge tracht door kunstmatige ademhaling en toediening van injecties de levens geesten weer op te wekken, doch zulks mocht ï.iet meer baten. Tenge volge van het warme weer was het bad zeer vol en heeft niemand iets van het ongeluk bemerkt. Het stoffelijk overschot is per brandcard naar de al gemeene begraafplaats vervoerd. Uit piëteit is de zweminrichting daarop den heelen dag gesloten geweest. Heden overleed onze ge liefde Zuster en Tante, Mej. Cornelia Johanna Jozina PIKKAART, Weduwe van den Heer P. NOTEBAART, in den ouderdom van 87 jaar PIKKAART-de Smit, Kinderen en Kleinkind J. HOOGSTAD. C. HOOGSTAD- Pikkaart. Breskens, 1 Juni 1937. houdt 1EDEREN WOENSDAG spreekuur van 9 30-11,45 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE, Coiffeur Dorpsstraat. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van Breskens lederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896. Opnieuw ontvangen: Kon. Boekhandel E. BOOM Bliek, Breskens. STUURT Uw Aardappelen. Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5 de Haven op de Centrale Markt Kantoor is verplaatst van de Dacostastraat 16, AMSTERDAM naar Admiraal de Ruyterweg 196 Tel. 81431. Uitsluitend Commissieverkoop, Direct ua verkoop afrekening en kassa bij Bankier of de Rijksgiro. Verzoeke afzendingen vooruit te melden. Te spreken per telefoon van 1—2 uur en van 6—7 uur. Bij mijn vertegenwoordiger Dorpsstraat 89. Telefoon 46. zijn alle inlichtingen te bekomen. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens te Sluis, in het Hotel van dhr M. Sanders- de Paauw aan de Kaai, op Vrijdag 4 Juni 1937, bij instel, en op Vrijdag 11 Juni 1937 bij toewijzing, telkens nam. 3 uur (zomertijd) voor dhr G. DEPUIJDT, notaris te Ghistel (B.) publiek te ver- koopen: ong. 4,27,91 h.a. (9 gem. 202 roe) van de voorm. steenfabriek, onder de gem. Sluis, zeer gunstig gele gen aan het kanaal naar Brugge, nabij den weg Sluis-Westcapelle en aan de wissels van de tram, kad. sectie G no. 609 (ged.) in de navolgende 13 kavels: Koop 1. Ong. 8,71 a. (59 roe) aan het kanaal, naast het huis, eig. van dhr Smoorenburg. Koop 2. Ong. 8,88 a. (60 roe) achter koop 1. Koop 3. Ong. 10,44 a. (71 roe) aan het kanaal, naast koop 1. Koop 4. Ong. 10,44 a. (71 roe) achter koop 3. Koop 5. Ong. 13,82 a. (94 roe) aan het kanaal, naast koop 3. Koop 6. Ong. 13,01 a. (88 roe) achter koop 5, met de daarop staande smidse. Koop 7. Ong. 12,76 a. (87 roe) aan het kanaal, naast koop 5. Koop 8. Ong. 11,47 a. (78 roe) achter koop 7.» Koop 9. Ong. 6,69 a(45 roe) ten zuiden van en naast koop 8. Koop 10. Ong. 73.73 a. (1 gem. 200 roe) langs het land van dhr. Debaed ts Koop ll. Ong. 68.99 a. (1 gem. 168 roe) naast koop 10. Koop 12. Ong 81.86 a. (1 gem. 255 roe) naast koop 11. Koop 13. Ong. 1.07.11 h.a. (2 gem 126 roe) naast koop 12. De smidse, sraande op koop 6 is verhuurd aan dhr. Jer. van Haneghem voor f5.per maand, bij vooruitbetaling te voldoen. De kooper van dezen koop betaalt voor overname van deze smidse boven zijn bod f 200.— Al het overige is vrij van huur. Aanvaarding dadelijk bij de beta ling. Betaling binnen 1 maand na toewijzing. Nadere inlichtingen, ook omtrent uitwegen, verstrekt notaris H. VAN MAZIJK. alwaar ook zoolang de voorraad strekt kaarten zijn te verkrijgen. VOORHANDEN: Plattegrond Brussel, Plattegrond Parijs, Gids van Parijs en om geving. Boekhandel E. BOOMBliek, Breskens. Bovengenoemden weg zal van 1 tot en met 15 Juni as cus- schen den STATENDIJK en den ORANJEDIJK voor alle verkeer behalve voor voetgangers en wielrijders zijn afgesloten ten be- behoeve van de uitvoering van verbeteringswerken. Off. Agent Citroën Automobielen levert u complete Type 500 nuttig draagvermogen 500 K.G. f 2340. 850 850 f 2550,- 23 1850 f 3250,— Deze wagens zijn buitengewoon aanbevolen voor grossiers, kruideniers, bakkers, enz., enz. Vraagt inlichtingen en demonstratie. Desgewenscht op gemakkelijke betalingscondities. Zie onze speciale Aanbevelend, Algemeen Advertentieblad voor geheel Walcheren. Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Siepman, Drukkers te Goes Oplaag 18,300 ex. Verschijnt des Vrijdags. Notarissen A. A. M. CORT- HALS te IJzendijke en H. VAN MAZIJK te Sluis zijn voornemens voor de erven van Mevr. Wed. Ch. L. HAVERBEKE-van Hijfte, °P. Dinsdag 8 Juni 1937 bij instel, en op Dinsdag 15 Juni 1937 bij toewijzing, telkens nam. 3 uur (zomertijd) in het café van dhrA. Lievens aan de Markt te IJzendijke, publiek te verkoopen, de navolgende perceelen te IJzendijke, in 4 koopen Koop 1. 2.01.86 h.a. (4 gem. 169 r.) bouw- en weiland in den KI. Jonkvr.polder, kad. sectie E no. 677. Koop 2. 2.89.10 h.a. (6 gem. 160 r.) bouwland in den Gr. Jonkvr.polder, kad. sectie E no. 612. Koop 3. 4.07.00 h.a. (9 gem. 60 r.) weiland in den Gr. Jonkvr.polder, kad. sectie E no. 462. Koop 4. 39 are (264 roeden) zijkant dijk langs den Liniedijk met de zich daarop bevindende ong. 50 popu lieren en ong. 47 knotwilgen, kad. sectie E no.s 768 en 769. VERHUR1NOEN De koopen zijn verhuurd als volgt: Koop 1 aan nu wijlen dhr. P. Wijffels tot 1 Oct. 1938 voor 150 gulden p. jaar (polderlasten voor huurder). Koopen 2 en 3 aan nu wijlen dhr. H. de Dobbelaere voor het weiland tot 31 Dec. 1938 en voor het bouwland tot 30 Sept. 1938 voor f 900.den hoop p. |r. (polderl. voor huurder), en daarna aan dhr E. C. Dellaert- v. d. Vijver te IJzendijke tot resp. 31 Dec. 1956 en 30 Sept. 1956 voor t 300.den hoop p. jr. Koop 4 aan C. Swartilé tot 1 Oct. 1938 voor f 25.— per jaar. De koopers treden in het ge not der pachtpenningen van den datum van ingang van het thans loopend pachtjaar en betalen bo ven hun bod voor opleg pacht: de kooper van koop 1 f 118,75, de kooper van koop 2 f 165. de kooper van koop 3 f 231.—, de kooper van koop 4 f 20.—. Aanvaarding bij betaling koop som. Betaling binnen 1 maand na toewijzing. Nadere inlichtingen verstrekken genoemde Notarissen. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. en Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam Vrijdag 5 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Het beste geïllustreerde Maand blad Voorhanden 35 cent. Kon. Boekhandel E. BOOM Bliek, Breskens. Bre8ken8-Derdrecht-Rotterdam visa-versa Gewijzigde Vertrekuren. Vertrek van Breskens: Woensdags 3 uur. Vertrek van Rotterdam: Vrijdags 5 uur. Vertrek van Dordrecht: Za terda g s mor g en». Tel. Breskens. 109 - R'dam 1074

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3