De Potvisch I GAZELLE OKÉ. Brand wonden Michelin Kaarten JAC. KNOOP, luxe verhuurinrichting' Nieuw! indien Fa. VAN PUTTEN VROON TANDEM TE HUUR bedek ze dadelijk mei akkers Kloosterbalsem Advertentiën. L. LIJK, Breskens. Luxe Map Papier en Enveloppen met foto. Prijs 35 cent. Kon Boekhandel E. Boom-Bliek, Breskens het uwe bedoeling is niet het goed koopste Rijwiel te koopen, doch het BES TE voor LAGEN prijs koopt dan een Ze is elegant en loopt verrukkelijk. Haar duurzaamheid is onbegrensd. Koninklijke Drukkerij CadsandriaBreskens. Wij leveren al Uw Drukwerk Wij leveren spoedig Uw Drukwerk Wij leveren net uitgevoerd Drukwerk Auto te water gereden. Zon dagavond om half tien is een auto, waarin zeven jongelui zateD en die be stuurd werd door M. K., in de Wijde Wormer van den weg geraakt, over den kop geslagen en in het water te recht gekomen. Passagiers van een passeerenden autobus verleenden hulp en slaagden er in de jongelui, van wie enkele verwondingen hadden opgeloo- pen, te redden. Met een ambularce- wagen zijn de gewonden naar het gast huis te Purmerend vervoerd, waar bleek dat zij slechts lichte verwondingen had - den opgeloopen, zoodat zij naar huis konden terugkeeren. De chauffeur M. bleef echter ter verpleging achter, daar hij over hevige pijn in den rug klaag de en tevens een schedelbasisfractuur had gekregen. De oorzaak is het lijden met te groote snelheid en onkunde van den chauffeur, die geen rijbewijs bezat. De politie heeft de zaak in handen. Op heeterdaad betrapt. De gemeentepolitie te Doetinchem heeft twee personen uit die gemeente op heeterdaad betrapt toen zij diefstal pleegden in het huidenpakhuis der firma Schlosser aldaar. Zij zijn g arresteerd en ingesloten. De aangehoudenen staan ongunstig bekend. Inbraken te Haarlem opgehel derd Op 31 Maart van het vorige jaar is te Haarlem ingebroken in het gebouw van de n.v. de Veluwe aan de Leidschevaart. Uit het kantoor werd een geldkistje met f 500 gesto len. De politie is er thans in geslaagd de daders van deze inbraak op te sporen. Een is een 38-jarige koopman uit Haarlem, die reeds in het huis van bewaring zat wegens poging tot in braak te Bennebroek. Bij zijn verhoor kwam am het licht, dat hij ook de dader was van de onlangs gepleegde inbraak in het Deutsche Heim in het Kenaupark, waarbij een bedrag van f 112 werd gestolen. Naar aanleiding van zijn verklaringen heeft de politie verder gearresteerd een 42-jarigen inwoner van Bloemendaal en een 42- jarigen Haarlemmer. Een van hen is de eigenlijke dader geweest. De an deren hebben een aandeel in den buit gekregen. Een 58-jarige vrouw, die zich belast had met het- uitbetalen van het geld aan een der mannen, is even eens aangehouden, maar na verhoor weer vrijgelaten. Volgens verklaring van een der man ned was het leege geldkistje iri de Leid sche vaart geworpen, ongeveer 300 meter voor de brug in de Zandvoort- sche laan. De politie heeft op de aan gegeven plaats gedregd en het geld kistje inderdaad gevonden. Handelaar in gestolen rijwielen. De centrale recherche heeft aan gehouden en in bewaring gesteld den 53-jarigen reiziger H. J. de f., die sedert geruimen tijd een handeltje dreef in gestolen rijwielen. Een groot aantal fietsen moet door zijn bemiddeling ver kocht zijn, maar hoewel de politie se dert lang verdenking tegen den man koesterde, kon men geen vat op hem krijgen, aangezien er niet genoeg be wijsmateriaal voorhanden was. Dezer dagen besloot men in te grijpen. De man was toen plotseling verdwe nen. Vrijdagnacht heeft men een huis zoeking bij hem gehouden en toen troffen de rechercheurs de J. onder zijn bed aan. In de woning zijn tal van rijwielonderdeelen in beslag geno men. Drie rijwielen heeft men terecht gebracht, alsmede een rijwielbelasting- merk. De man, die een zeer gesloten houding aanneemt, heeft tot nu toe geen bekentenis afgelegd. Vechtpartij. Een voetbalclub uit Rotterdam heeft hier Zondag een wed strijd gespeeld op het terrien Duijve- steijn aan den Grindweg te Hillegers- berg. Vele supporters kwamen mede, ook de gebroeders S., ieder met zijn echt genoote. 's Avonds, bij de prijsuitreiking in een café aan de Dorpsstraat kregen de beide broers twist, die hoog opliep, vooral toen ook de beide schoonzus ters er zich in mengden. Buiten, op de straat werd de twist voortgezet, doch veranderde daar in een formeelen veldslag, waarbij de schoonzusters elkander te lijf gingen, de kleederen scheurden, enz. De ongewone gebeurtenis verwekte een volksoploop waaraan tenslotte de politie een einde heeft gemaakt. Vliegongeluk. Een treiler is te Aberdeen teruggekeerd met een groot aantal wrakstukken van eèn vliegma chine die met de netten naar boven waren gekomen. Het zijn de overblijf selen van een vliegtuig voor twee per sonen maar de identiteit is nog niet vastgesteld. Door een auto overreden en gedood. Zaterdagmorgen is de 17-jarige mej. M. F. op den weg Maas- bree—Helden door een vrachtauto aan gereden. In zorgwekkenden toestand is het meisje naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd. De auto is in beslag genomen en de chauffeur is voorloopig aangehouden. Des middags is het slachtoffer over leden. Verhuiswagen van een dijk ge stort. Op den Goejanverwellendljk te Gouda is een ongeluk gebeurd, dat voor de betrokkenen echter goed is af- geloopen. Een verhuiswagen met aan hangwagen uit Duitschland, welke be stuurd werd door den heer K. E. B., wonende te Keulen, is door het breken van de stuurinrichting van den dijk ge stort. De wagens maakten een buite ling en kwamen eenige meters lager in het weiland terecht, waar zij onderst boven bleven liggen. In de cabine za ten behalve de chauffeur, drie perso nen. Allen kwamen, behoudens eenige lichte ontvellingen, met den schrik vrij. Oude munten, Bij het afbreken van zijn huis heeft de landbouwer A. van G. te Bergeyk meer dan 40 oude munten gevonden, die het jaartal 1600 droegen en waarop de naam Philippus voorkwam. Vioolvisch gevangen. Deschip- per van den botter HD. 40 heeft Za terdagmorgen te IJmuiden een viool visch of zeeduivel aangebracht met 14 jongen, waarbij nog eenige levende exemplaren. De jongen waren aan dek van den botter geworpen. De visch en de 14 jongen zijn door een I|muider vischhandelaar gekocht en naar de tentoonstelling V 37 in Den Haag gezonden. De vioolvisch is bekend om zijn groo- ten kop, die ongeveer de helft van het lichaam beslaat, waarom deze visch door de visschers meest zonder kop wordt aangevoerd Onder den naam van ham men wordt deze visch verkocht welke in Frankrijk vooral zeer gewild is. Een merkwaardig jubileum Zaterdagmorgen om elf uur had op de markt te Bergen op Zoom een zeldzame gebeurtenis plaats. Het ge- heele garnizoen stond in carré aange treden om een 86-jarig vrouwtje te huldigen, nl. Anneke van den Boom- Van Ginneken, in den soldatenmond algemeen bekend als Anneke van Gin. Als garnizoenszoetelaarster heeft zij duizenden soldaten gedurer de 75 jaar voorzien van fruit en versnaperingen en den „jongens", vooral vóór den mobilisatietijd met raad en daad ter zijde gestaan als deze in moeilijkheden verkeerden. Voor het front der troepen werd zij gehuldigd door den garnizoenscom mandant, overste Th. Boerée, die haar de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst spelde. Op dat oogenblik speelden de muziekcorpsen van het 3e en 14e reg. infanterie het Wihelmus. Door me vrouw Boerée werd haar een fraai bouquet roode en witte rozen met de nationale driekleur overhandigd. Na mens het gemeentebestuur werd de jubilaresse gecomplimenteerd door den loco burgemeester, den heer J. de Moor. Na een défilé der troepen werd Anneke van Gin door de in Bergen op Zoom legerende regimenten, het 3e en 14e reg. infanterie en het 7e reg. veldartillerie, in haar eenvoudige woning gehuldigd. Door den voorzitter van een uit het garnizoen gevormd feestcomité, kapi tein J. H. W. Koevoet, werd het oude moedertje toegesproken en werden ver schillende geschenken aangeboden na mens het 14e reg. infanterie, terwijl kapitein Baurdoux namens 't 3e reg. infanterie en It de Bruine namens het 7e reg. veldartillerie eveneens geschen ken aanboden. Anneke van Gin kent duizenden vrienden, zelfs onder de hoogste In den lande. Minister Colijn gaf er blijk van. Als oud-kameraad van het 3e reg. zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak litteekens na. Behandel zè daarom zorgvuldig, de pijn verdwijn! direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snei. (Ingez. Med.) infanterie zond Z.Exc. een felicitatie- schrijven, dat officieel tijdens de hul diging op de Markt werd voorgelezen. Woonhuis uitgebrand. Gisteren Is te Apeldoorn het woonhuis van de familie de Witte aan de Floralaan na genoeg geheel uitgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door vonken uit de kachel, waarop de vrouw des huizes haar wasch had neergezet. Zij was tijdens het uitbreken van den brand niet aanwezig. Bij haar thuiskomst ont dekte zij den brand, die inmiddels zich reeds over een groot deel van het pand had uitgestrekt. Een gedeelte van den inboedel kon gered worden. Een kind, dat boven lag te slapen, kon nog bij tijds uit het brandende huis gehaald worden. De Apeldoornsche brandweer heeft het vuur met twee stralen op de waterleiding gebluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. Het aldus dakloos geworden gezin heeft in een aangrenzende woning, die toeval lig leegstond, intrek genomen. Motorrijder op eenige voorbij gangers ingereden. Gistermiddag is op den Nieboerweg te 's Gravenha- ge de 31-jarige motorrijder A. L. K., vermoedelijk door onoplettendheid, in gereden op eenige menschen die zich daar op den weg bevonden, te weten de 17-|arige wielrijdster mej. J. B., de 51-jarlge wielrijdster mej. A. H. en een 4-jarig knaapje P. de W. Mej. J. B. bekwam een lichte hersenschudding en hoofdwonden. Zij is naar het Roode Kruis ziekenhuis overgebracht. Mej. A. H., die eveneens een hersenschud ding opliep werd naar haar woning ver voerd en het 4-jarig jongetje moest met gecompliceerde fracturen aan het rech ter onderbeen naar het kinderzieken huis woi den overgebracht. Kanovaarder verdronken. Zondagavond om zeven uur is het 15- jarig zoontje van den politie-inspecteur T„ dat niet zwemmen kon, in het Wil- helminakanaal te Tilburg met zijn kano omgeslagen. Toen de jongen eenige minuten na het ongeluk werd opge haald, waren de levensgeesten reeds geweken. Botsing tusschen vrachtauto en wiejrijder. Zaterdagmiddag kwam de veertienjarige J. Nijsten per fiets met groote vaart de Heisterjongen sloeg tegen den grond. Met een schedel fractuur, een armbüeuk en ernstig in wendige verwondingen is hij naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd, waar hij des avonds is overleden. Een der inzittenden van de auto werd, doordat een der ruiten brak, door glasscherven aan een oog gwond. Verdronken. Zaterdagmiddag is te Colmschate de 14-jarige G. Ste- geman uit Deventer bij het visschen in de Schipbeek te water geraakt en ver dronken. Het lijk van den jongen is later op gehaald. Twee jongens door een auto overreden en gedood. Zondag avond om kwart voor elf liepen op den Hengeloschen weg, even buiten Enschede nabij het tuindorp Brugger- mos, twee jongens, de 17-jarige R. Hoekstein en de 19-jarige M. Klinker op den rijweg naast elkaar. Met groote snelheid naderde achter hen een auto uit de richting Hengelo, bestuurd door K. uit Enschede, die de jongens niet opmerkte. Beiden werden door de auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. De weg Enschede—Hengelo bestaat uit een betonnen rijbaan. Er naast aan weerszijden is een fietspad gelegen. De rijweg wordt gewoonlijk niet door voetgangers gebruikt, daar de weg door het intensieve autoverkeer zeer gevaar lijk is. De autobestuurder K., reed rechts van den weg, welke op de plaats van het ongeluk nog buiten de bebouwde kom ligt, zoodat daar geen beperking van de maximum snelheid geldt. Hij merkte de jongens eerst op, toen hij vlak bij hen was en uitwijken of stop pen was toen onmogelijk. Beide slachtoffers kwamen uit En schede. CORRESPONDENTIE: Heeren Correspondenten worden ver zocht geen plaatselijke uitslagen der verkiezingen te zenden, daar deze ge zamenlijk worden opgenomen. DE REDACTIE. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adresIz. VERHAGE, Nieuw- vliet. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer Dochter MARIA JANNA CATHOLINE. F. A. L. VROON. C. J. VROONMaarleveld. Breskens, 25 Mei 1937. Heden ontsliep zacht en kalm in zijnen Heer en Hei land onze innig geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgzame Vader, de Heer Pieter Johannes DE WINDE, In den ouderdom van 46 jaar en 8 maanden. M. C. DE WINDE— Brakman. JOHAN. CATO. Breskens, 24 Mei 1937. Het beste geïllustreerde Maand blad Voorhanden A 35 cent. Kon. Boekhandel E. BOOM Bliek, Breskens. VOORHANDEN: Plattegrond Brussel, Plattegrond Parijs, Gids van Parijs en om geving. Boekhandel E. BOOMBliek Breskens. STUURT Uw Aardappelen, Groenten en Fruit naar Makelaar Verkoopplaats 5 de Haven op de Centrale Markt Kantoor is verplaatst van de Dacostastraat 16, AMSTERDAM naar Admiraal de Ruyterweg 196 Tel. 81431. Uitsluitend Commissieverkoop, Direct na verkoop afrekening en kassa bij Bankier of de Rijksgiro. Verzoeke afzendingen vooruit te melden. Te spreken per telefoon van 1—2 uur en van 6—7 uur. Bij mijn vertegenwoordiger Dorpsstraat 89. Telefoon 46. zijn alle inlichtingen te bekomen. Ondergeteekenden berichten het geachte publiek van BRESKENSen Omstreken, dat zij vanaf ZATERDAG 15 MEI a.s. een hebben GEOPEND met fonkelnieuwe wagens. Hopende door nette en vlugge bediening een ieders gunst te mogen verwerven. Iz. VAN DE VIJVER. J. HEIJBOER. J. WILLEMKENS. P.S. Telefoonnummer zal nader bekend gemaakt worden. Agenten: Telef. 3a - Breskens. Aan hetzelfde adres: aan goedkoope prijzen franco huls Modellen ter Inzage.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3