m Mr.RJ. N°iVAN LIJST Mr. P. J. OUD Gevonden en Verloren. Kerk- en Schoolnieuws. ÉM& -- Vooruit naar betere tijden! Het Regeerbeleid der laatste jaren heeft een hechte grondslag gelegd voor nieuwe welvaart. Reeds telt Nederland ruim 60.000 werklozen min der dan een jaar geleden; in- en uitvoer nemen sterk toe, de opbrengst der Rijksmiddelen stijgt. Het belang van het Nederlandse volk en in het bij zonder van die grote groepend-die nog in ernstige moeilijkheden verkeren, eist dat deze economische op leving met alle kracht wordt bevorderd en niet wordt verstoord door gevaarlijke proefnemingen, waarvan men elders de verderfelijke gevolgen heeft kunnen zien. Steunt de Vrijzinnig Democraten in hun arbeid gericht op: Stemt daarom op Binnenland. Sport, Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws ZUIDZANDE. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. P. de Ligny, thans onderwijzer aan de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs te Apeldoorn, slaagde voor het Diploma van het Seminarium voor Buitengewoon Onderwijs. SLUIS. 40-jarig Ambtsjubileum. Zondag 23 Mei herdacht ds. M. J. Beukenhorst, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Sluis den dag, waarop hij vóór 40 jaar zijn ambt te Druten aanvaardde. Zooals te verwach ten was, is deze jubileumdag niet on gemerkt voorbij gegaan. Tegen den middag kwam het Col lege van Kerkvoogden en Notabelen, benevens de leden van den Kerkeraad onder voorzitterschap van den heer I. A. Anthonisse den jubilaris ten zijnen huize complimenteeren en aan de reeds gezonden bloemenhulde van zijn ge meentenaren een nieuwe bloemenhulde aanbieden. Namens de Belgisch Evangelische Zending te Brugge bood Ds P de Wilde een ets van Brugge aan, we gens erkentelijkheid voor de betoonde gastvrijheid op Hemelvaartsdag. Verder kwamen bestuur en leden van de Chr. Meisjesvereenlging en Chr. Zangver- eeniglng den jubilaris persoonlijk ge luk wenschen. Van vele andere zijden mocht Ds Beukenhorst verder monde ling, schriftelijk en met bloemen be wijzen ontvangen van de groote waar deering en liefde, die den jubilaris in breeden kring wordt toegedragen. Het ruime kerkgebouw was ter ge legenheid van den herdenkingsdienst stampvol. Tot in de uiterste hoeken stonden palmen en palmpjes, welke een stemmig aspect en een rustige sfeer schiepen. Bij het binnentreden van het kerk gebouw zong de Zangvereeniging den herder toe Hoe lieflijk zijn op de ber gen. Ds. Beukenhorst hield een korte her denkingsrede naar aanleiding van het woord uit de Openbaring van johannes 14 6. uit Krabbendijke of het mogelijk zou zijn de kosten die zijn vereening be taalt voor de ziekenauto te verlagen. Spr. zette uiteen dat die auto heel weinig wordt gebruikt, daar een ge wone personen -auto het goedkoopst is voor het vervoer van patiënten. Is er geen middel om de bijdrage bijv. voor ziekenzorg te besteden? De voorz. antwoordde dat in de buurt van Goes de ziekenauto veel gebruikt wordt maar spr. erkende dat f 0,25 per km. voor veraf gelegen plaatsen veel is. Een afgevaardigde van Schou wen Duiveland zette uiteen hoe het op dit eiland gaat met zlekenvervoer, terwijl dr. Vaandrager meedeelde, dat de ziekenhuisverpleging op Walcheren voor kosteloos vervoer zorgt. De voorz. zelde nog, dat een bespreking over een gewijzigd tarief gaande Is. De heer Abrahamse vond achteraf bezien, dat er veel te weinig is uitge trokken voor propaganda. De penning meester betoogde, dat men van het propaganda-voeren vooruit moet ko men. Er wordt al iets gedaan. Men denke bijv. aan het jaarverslag. Dan wil spr. nog de verspreiding van de op het gebied van 't Groene Kruis verschijnende lectuur bevorderen. Maar bovenal ziet hij een machtig propa- ganda-middel in het districtsgewijze vertoonen van de nieuwe Groene Kruis- film. Duizenden zijn op die manier voor het Groene Kruis te winnen Hij stelde voor het bedrag met f 200 te verhoogen zoodat post propaganda f 300 en het saldo op f 200 zou ko men. Na breedvoerige discussies werd aldus besloten. De penningmeester van de afd. St. Maartensdijk deelde mee dat van de 713 gezinnen aldaar er 700 lid van de afd. zijn. Alles gaat hier naar wensch, maarer is geen Groene Kruisvlag. De heer ter Cock, voorzitter der Prov. Utrechtsche vereeniging. betuigde zijn sympathie met de afd. St -Maar tensdijk en gaf een vlag cadeau. Dezelfde afgevaardigde vroeg, nu in 1938 Vlissingen is aangewezen als plaats waar de alg. vergadering gehouden zal worden, of dit in 1939 te Sint-Maar tensdijk mag zijn. De voorz. zeide toe met deze vraag rekening te zullen hou den. De heer Risseeuw uit Oostburg wilde verandering en verbetering in de posi tie der wijkzusters n.l. dat allen pen sioen zullen krijgen. Dit is door den heer Ter Cock reeds naar voren gebracht. r-o - Economisch herstel, Bestrijding van de werkloosheid en Ver betering van het levenspeil van die groepen der bevolking, ivier levenspeil bij dat van andere groepen ten achter is gebleven. MINISTER VAN FINANCIEN No 1 van lijst 6 Aan VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE Wilhelminasiraat 49, Haarlem Zendt mij kosteloos brochures over de VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Naam Adres ...I.,.. (F) Dit formulier in open envelop gefrankeerd m. 11/2 fit, postzegel verzenden. V R IJ ZINNIG DEMOCRATISCHE BOND De heer Ter Cock had met genoe gen aan deze vergadering deelgenomen en hoopte nog eens weer te kunnen doen. Hem is gebleken dat in Zeeland een opgewekt Groene Kruis-leven heerscht. Onder dankzegging voorde opkomst, sloot de voorzitter hierop de vergadering. De tewaterlating van de „Tromp". H. M. de Koningin is gisterochtend om 10,55 uur op het paleis Soestdijk aangekomen. Hare Majesteit kwam uit de richting Amersfoort en was verge zeld van een hofdame. Op het paleis Soestdijk werd zij verwelkomd door het Prinselijk paar. Om een uur vertrok H. M per auto naar Amsterdam, waar zij den flottiel jeleider „Tromp'' te water heeft gelaten. Ook Z.K.H. Prins Bernhard woonde de plechtigheid der tewaterlating van de „Tromp" bij. Duivensport. BRESKENS. Nog Sneller. Prijsvlucht Arras op 23 Mei 1937. Los om 7 uur. Prijswinnaars: Wisse Czn. Ie en 50e; L. Verberk- moes 2e en 46e; A. Vermeulen 3e; A. Verstraete 4e en 25e; Dusardeijn 5e en 52e; A. de Jonge 6e en 21e; A Flo- russen 7e, 32e en 35e; A. v.d. Velde 8e en lie; J. Maas 9e en 33e; M. Vis ser 10e en 18e; G. Boekhout 12e; Hamerlink 13e; I. Riteco 14e en 23e; Faas Mzn. 15e; A. Versprille 16e. 17e en 19e; Back 20e en le overduif; W' Pleljte 22e; Blaakman 24e; P. Jacobs 26e en 2e overduif; J. Wisse 27e; I. de Jonge 28e, 38e en 48e; F. de Lange 29e en 54e; de Veij 30e; Porreij 31e; Jn. Pleijte 34e en 37e; P. Haartsen 36e; Jn. v. Gijs 39e en 40e; W. Klaaij- sen 41e en 45e; C. Klaaijsen 42e; I. Klaaijsen 43e; Joz. Pleijte 44e; J. Faas 47e en 53e; Jac. Quaars 49e; Poorter 51e; Jn. v.d. Broecke 55e. SCHOONDIJKE. „Eerste de Beste". Prijsvlucht Arras op Zondag 23 Mei 1.1. Los om 7,30. Prijzen behaalden: Dusardeijn 1 e, 12e, 36e en 1 e over duif; J. de Hullu 2e, 4e, 26e en 28a; J. Steurrijs 3e en 13e; W. Blaakman 5e; B. Pljcke 6e en 32e; P. Huijgh 7e en 30e; Gebr. Steijaart 8e, 11e, 27e en 34e; Mabesoone 9e ee 35e; J. de Zwart 10e, 19e en 25e; J. vanLarel4e, 17e, 18e en 20e; A. Salomé 15e en 21e; Dobbelaere 16e en 24e; Risseeuw 22e; J. de Jonge 23e en 2e overduif; Jn. Moelaert 29e; Schijve 31e; Iz. Leen- houts 33e. BIERVLIET. „Hoop" Wedvlucht op Zondag j.l. op Arras met 48 duiven. De prijzen werden be haald door: A. Vervaet le en 14e; P. du Puij 2e en 12e; R. Engels 3e en 10e; A. Jansen 4e en 15e; R. Blomme 5e; Ch. v. Vooren 6e; Th de Boevere 7e; en 9e; I. Versluijs lie; W. Naeije 8e; W. de Jonge 13e; P. de Wever 16e; P. J de Baerdemaeker le overduif. SLUIS. „Recht voor Allen". Zondag 23 Mei 1937. Prijsvlucht uit Breteuil 200 km. Prijswinnaars: P. de Mailüe, Cadzand 1, 15 en 27; I. Missielje, Cadzand 2 en 12; P. Baas 3, 9 en 23; A. Debaedts 4; I. Sanders 5, 16, 26 en 28; E. Visser 6; J. Wage 7, 18 en 21; Osc. de Clerq 8 en 20; P. Goossen, Retranchement 10; L. Dhondt 11; W. du Fossé 13; J Becu, Cadzaed 14 en 19; J. Aers 17; A. Vas- seur, Cadzand 22; J. Focke 24; P. de Smit 25. Overduif: J. Lucieer. Retranchement 1; Osc. de Meijer 2; R. van Weijns- berghe 3; Osc. de Clercq 4. Boekbespreking. zucht naar avontuur, doch om zich een eigen bestaan te scheppen. Op pakkende wijze vertelt de schrij ver ons zijn belevenissen, zijn succes sen en mislukkingen, zoowel In zaken als in de liefde. Als achtergrond van deze geschiedenis zien we Britsch-lndiê, Ned.-Indiê en Europa, zoowel tijdens als na den oorlog. Het is een torschen roman van breeden opzet. BRESKENS. 60-jarig jubilenm. Onder groote blijken van belangstel ling vierden gisteren het echtpaar Pleijte -v.d. Lijke hun 60-jarlg jubileum. Des avonds bracht de Muziekvere niging hen een serenade. Zeldzaamheid. Door den visscher J. de Pauw alhier is een zeepaardje gevangen. Het diertje zal, om bewaard te blijven, op sterk water worden gezet. SCHOONDIJKE. Zomerfeest. Naar we vern; men zal dit jaar het Zomeifeest der Chr. Jongelingsvereeni- gingen alhier gehouden worden op 1 Juli, op een weide van B. v. d. Ree' AARDENBURG. Verkoop bloempjes „R.ozenoord" De verkoop der jaarlijksche bloempjes ten bate van het Protesrantsch Tehuis te Sluis bracht alhier op f 16,75, BIERVLIET. De kermis verzet. Wij vernemen dat Ged. Staten het besluit van den gemeenteraad van de kermis te verzetten hebben goedge keurd, zoodat de Blervlietsche kermis voortaan zal gehouden worden op 4den Zaterdag, Zondag en Maandag in Juli. SINT KRUIS. Poldervergadering. Op Maandag 24 Mei hield het waterschap de Vereenigde polders van Beooster Eede en Hoogeland van Sint Kruis zijn jaarvergadering. De rekening werd met een ontvangst van f 6080,34 en een uitgaaf van f 4566,95, alzoo met een goed slot van f 1513.39 goedgekeurd. De begrooting 1937/1938 werd met een aanslag van slechts f3. per H A. in ontvang en uitgaaf vastgesteld tot een bedrag van f 6192,71 waaronder f 683,71 voor onvoorziene uitgaven. In de vacature ontstaan door pe riodieke aftreding van den dijkgraaf C. J. Blondeel werd deze met nage noeg algemeene stemmen herkozen. Het bekend verzoek samenvoeging polders, werd verworpen. Ijs. Vissel. „Tuchtschoof Ingen. f 2,90. Geb. f 3,90. Uitg. C. A. J. van Dishoeck, Bussum. Op een boeiende wijze weet de schrijver ons het leven in de tuchtschool te beschrijven. Een leven dat zoo een tonig lijkt, en toch vol ingehouden driften is. Het is een vreemde onbekende wereld, waarin wij een blik mogen werpen. Het rapsodisch karakter van deze roman verleent aan het boek een bijzondere bekoring en zorgt dat het licht steeds op een andere zijde van dit eigenaar dige wereldje valt. Wat de onderwiizer Bouwkes in de school meemaakt, zoowel met zijn 1 ;er- lingen als met zijn superieuren, boeit tot het einde. 0 Gustav Mittendorf. „Onder Dwerg- mcnschen en Reuzen Apen" Ingen. f 3,50 Geb. f 4,50. Uitg. W. J. Thieme Cie, Zntphen. De begaafde schrijver geeft een bui tengewoon interessant en opwindend reisverhaal van de twee jaren, die hij in de Afrlkaansche wildernis heeft door gebracht. Het verblijf in een groene hel, waar dagelijksch ieder uur dood en verderf loeren, in een oerwoud met reuzen- boomen van honderden jaren, prachtige orchideeën, een gebied waar dwerg- menschen rondtrekken, de beste grof- wildjagers van het zwarte werelddeel Voor wie van reizen en trekken houdt, een uitnemend geschreven boek. Een kaart en vele foto's illustreeren den tekst. 0 Hans Martin „Vrijgevochten" Ingen. f 2,90. Geb. f 3,90. Uitg. H. P. Leopold, Den Haag. De schrijver geeft hier de geschie denis van een jongen Nederlander, wien het in eigen omgeving te nauw is, en de wijde wereld Intrekt. Niet alleen uit BRESKENS. Gevonden Portemonnaie met inhoud; rljwlelbe- lastingmerk. Inlichtingen ter Secretarie. Moordaanslag te Arnemuiden. Gistermiddag kwam de 36-jarige on gehuwde Francke te Arnemuiden naar huis vluchten, hevig bioe,iend uit won den aan hals en hoofd. Het bleek, dat hij met een mes ge stoken was, vermoedelijk door een ka meraad met wien hij was gaan wan delen. F. is verbonden door dr P. de Haas en daarna naar het ziekenhuis overge bracht, alwaar hij kort na aankomst is overledi n. Twee beruchte inbrekers gear resteerd. De Haagsche politie heeft twee beruchte inbrekers gearresteerd en opgesloten, van wie vermoed wordt, dat zij de daders zijn van de inbraak in het „Ringenhuis" aan dePrinsestraat hoek Korte Molenstraat, waarbij de dieven een buit aan sieraden ter waarde van ongeveer f 17,000 hebben bemach tigd. Het zijn de 23-jarige M. R. en de 44-jarige A. V., beiden zeer goede bekenden van de politie. De gearresteerden bevonden zich gisteravond nog in politiebewaring, en bij ven hardnekkig ontkennen iets met de inbraak te hebben uit te staan. De politie zet het onderzoek in deze zaak echter met kracht voort, hoewel het tot dusver nog niet is mogen geluk ken, op den buit beslag te leggen.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 2