OUD Mr.PJ MIDDENSTANDERS n°lvan lijst i Woonhuis Nieuwste Modebladen Wekeiijksche Beurtdienst Ctip.-Historische Kiesvereniging Afd. Bresker Openbare Vergaderin de Heer Mr W. F. E. BARON VAN DER FELT Sluit dit jaar uw HAGELVERZEKERING bij LA CONFIANCE Schadebetaling terstond na regeling, Aanbestedingsformulieren Gemengd Nieuws Advertentiën. Middenstanders, stemt op Mr. P. j. OUD begint de Bazar! ANTON ROEST Firma PIET ROEST De wedstrijd Hoofdplaat IITer- neuzen III eindigde met 2—5; ruststand 1-1. Duivensport. BRESKENS. Nog Sneller. Algemeene Vlucht uit Clermont op Maandag 10 Mei 1937. Los 7,38 uur. Prijswinnaars: I, 31, 37 45. 50, 53, 60 en 79 G. Dusardeijn, Groede, 2, 9 en 41 P de Smit, Sluis, 3 en 11 Verberkmoes, Groede, 4 Leenhouts, Breskens, 5 Dob- belaere, Schoondijke, 6 en 54 de Veij, Breskens. 7, 23 en 58 A. Versprille, 8 W. du Fossé, Sluis, 10 en 35 Engelr, Biervliet, 12 Vervaet, Biervliet, 13 en 59 M. Visser, 14 en 32 de Hollander, Oostburg, 15 en 64 W. Klaaijsen, 16 en 25 C. Dierx, 17 en 81 A. Daansen, Oostburg, 18, 57 en 63 Risseeuw, Gr„ 19 v. Vooren, Biervliet, 20 v. Balkom Sluis, 21 J. Wisse, 22 Wisse Czn 24, 26 en 48 A. Vermeulen, 27 en 72 Bourgraaf, 28 en 76 de Bert, Sluis, 29 A. Coens, Oostburg. 30, 34 en 75 Mabesoone, Oostburg, 36 I. Riteco, 33 Faas, 38 W. de jonge. Biervliet, 39 A. de Wale, Hoofdplaat, 40 M. v.d. Broecke, 42 G. Steijaart, Sasput, C d. jonge, Sasput, 44 de Leijzer, Zuidzan- de, 46 en 82 Faas, 47 de Wever, Bier vliet, 49 Pilaat, Hoofdplaat, 51 Rijk- borst, Sluis, 52 P. jacobs. 55 A. d. jonge, 56 A. Verstrate, 61 Leurgans, 66 Al- bregtse, Driewegen, 67 jac Maas, 68 P. Haartsen, 69 G. Boekhout, 70 Duste Oostburg, 71 joz. Pleijte, 73 E. Klaas- sen, 77 jn. v. Gijs, 78 Cambie 80 Ver vaet. Biervlier, 83 Woiltiez, 84 Porreij. Ie overduit jn. v. Gijs, 2e overduif W. Klaaijsen. A.N.W.B.-tocht met onbekende bestemming. Aangemoedigd door het succes van de vorige „tochten met onbe kende bestemming," heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. we derom zoo'n tweedaagschen tocht uitgeschreven, een week eind tocht voor automobilisten en motorwiel rijders door Zuid-West Nederland welke op Zaterdag 29 en Zondag' 30 Mei 1937 zal worden gehouden. Als vertrekposten zijn aangewe zen: Rotterdam, Dordrecht, Middel burg, Roosendaal, Gorinchem, Ant werpen, Breda en Bergen op Zoom. Het af te leggen parcours is plm, 50t/ km lang en is uitgezocht langs zooveel mogelijk goede wegen, met veel natuurschoon. Iedere deelnemer komt weer terug op de plaats van vertrek. Allen die den geheelen tocht hebben gereden, ontvangen een herinneringsplaquette. Aan degenen die bezwaar hebben tegen het deelnemen aan den tocht op Zondag, zal gelegenheid worden gegeven op Zaterdag een verkort parcours van plm. 375 km af te leg gen. Deze deelnemers vertrekken van Dordrecht, Middelburg, Roo sendaal of Gorinchem. Inbraken in fabrieken te Apel doorn. Bij de politie te Apeldoorn is aangifte gedaan van inbraak bij de firma. V. en V. en den fabrikant F. al daar. In beide gevallen werd het kan toor geheel doorzocht en werden ver schillende voorwerpen meegenomen. Bij eerstgenoemde firma zijn o.a. twee linnen geldzakjes met een gezamelijke inhoud van ongeveer f 92 aan zilvergeld ontvreemd. In de laatste dagen is te Apeldoorn in verschillende fabrieksgebouwen in gebroken. Meestal was de buit gering. Door auto aangereden. Door het per fiets oversteken van den weg is mej. L. uit Wassenaar gegrepen door den auto»van den heer H., eveneens uit Wassenaar. Zij werd tegen den grond geslingerd en liep een ernstige hoofdwonde op. Zij is per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis Westeinde in Den Haag. Het ongeluk is te wijten aan onvoorzichtigheid van de wielrijdster. De rijwieldiefstallen In het grens gebied bij Nijmegen. Den laat- sten tijd is er te Nijmegen en Venlo en tusschen gelegen plaatsen een groot aantal rijwielen gestolen. De dief was moeilijk te achterhalen. Thans echter is de politie te Venlo er in geslaagd een 26-jarigen Hagenaar, zekere H., die tallooze diefstallen heeft gepleegd, Ce Nijmegen, Venlo en andere grens plaatsen, te arresteeren. De fietsen werden alle over de Duit- sche grens gesmokkeld en daar ver kocht. H. is naar de strafgevangenis te Roermond gebracht. Steekpartij te 's-Hertogenbosch. Gisteravond is op het Markt plein te 's-Hertogenbosch een ernsti ge vechtpartij ontstaan tusschen ze keren P. K. uit Vlemen en den legerbakker F. uit 's-Hertogen- bosch. F. gaf plots een gil. Het bleek dat hij door een messteek onder den rechterschouder getroffen was. Onmiddellijk schoot de uolitie toe. die de vechtenden scheidde. F. werd naar het Groot-ziekengasthuis over gebracht. Na aldaar behandeld te zijn werden K. en F. beiden ge arresteerd. Brand te Eemnes. Gisternacht omstreeks half vier ontdekten om wonenden dat de achterzijde van een woning aan den Laarderweg te Eem nes in brand stond. Zij konden op het laatste oogenblik het bejaarde echtpaar Buitenhuis, de bewoners van het huis, redden. De motorspuit van de Larensche brandweer heeft gedurende een uur met twee slangen water gegeven: men kon echter niet verhinderen, dat huis en inboedel zijn verbrand. De Eemnesser brandweer belastte zich met de nablussching. De oorzaak van den brand zou kortsluiting zijn. Motorfiets tegen een vrachtauto gebotst. Gisteravond heeft op de Emmalaan te Alphen a.d. Rijn een ernstig verkeersongeluk plaats ge had. Terwijl een bestelauto van de expediteursfirma v. d. H. en v. d. B. de Van Velzenstraat wilde in rijden, waarbij hij de Emmalaan moest kruisen, kwam uit tegenover gestelde richting op een motorfiets de 33-jarige A. M. H. uit Bilthoven. Of beide bestuurders elkaar niet ge zien hebben dan wel de een meende dat de ander voorrang zou verleenen is nog niet vastgesteld; in elk geval vloog de motorrijder in volle vaart tegen het portier van den bestelauto. Hoe hevig- de schok was blijkt wel uit het feit dat het motorrijwiel to taal vernield was. H. bleef bewusteloos liggen en was ernstig aan het hoofd gewond. Zijn toestand is hoogst zorgwek kend. Muggenpiarg. Zondagmiddag tegen vier uur werden de talrijke zeilers op de Braassemermeer plot seling verrast door geweldige zwer men muggen, die zich in en tegen de booten vastzetten en de zeilen ge heel bedekten. In een ommezien za ten de zeilers eveneens geheel onder de muggen en bovendien werden zij gehinderd door nieuwe zwermen, die rond de booten zoemend krioelden. Bij de verschillende jachthavens te Leimuiden, Oude Wetering en Wou- brugge zag men in den middag ei ken zeiler fok en grootzeil uitklop pen ten einde op deze manier de lastige insecten te verwijderen. Een dergelijke muggenplaag is, mede ge let op het vroege jaargetijde, op de Braassemermeer sinds jaren niet voorgekomen. Motorrijder tegen auto gebotst Gisterochtend is op den rijksweg tusschen Naarden en Muiden, de heer A. S. uit Blaricum in volle vaart op zijn motorfiets tegen een stilstaanden auto gereden. De motor rijder werd tegen den grond geslin gerd en liep een hersenschudding op. In bewusteloozen toestand is hij naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. De automobilist, de heer J. L. T. van A. uit Den Haag, kreeg geen letsel, zijn auto werd zwaar geha vend. De motorfiets werd ernstig beschadigd. Onrechtmatig steunfrekken. - De directie van maatschappelijk hulp betoon en van het bureau van werk- loozensteun heeft namens de ge meente 's-Gravenhage aangifte ge daan van onrechtmatig steuntrek- ken in 14 gevallen, tot een totaal bedrag van f 2922.96. De nieuwe Engeische postzegels. Gisterochtend zijn de nieuwe post zegels met den beeltenaar van Ko ning George VI verschenen en bij de opening der postkantoren ston den er al lange queues van men- schen te wachten. Den eersten dag zijn er 35 miljoen exemplaren ver kocht, waarvan 5 miljoen voor Ame- rikaansche rekening. M1NARDSCHOUWBURG GENT. Vanaf Vrijdag 14 Mei en volgende dagen om 8 uur (Zon- en Feestdagen matinée om 3 uur). Opvoering van: Ps*t. 't Es Hier Actueel Gentsche klucht. Optreden van Mondje Wouters, Onze Gentsche Witte. De ramp van de Hindenburg. Zaterdag is te Lakehurst het openbare onderzoek begonnen naar de ramp van het luchtschip Hindenburg, waartoe het Amerlkaansche departement van mari ne opdiacht had gegeven. Het onderzoek zal omvatten het op stellen van een rapport over het aan tal gewonden, de aangerichtte schade, de verantwoordelijkheid, enz. De toegang tot de plaats van het ongeluk Is streng verboden. Alleen personen, die in het bezit zijn van een speciale machtiging van het ministerie van handel kunnen bij de puinhoopen komen. Het ministerie van handel heeft alle logboeken en rapporten die zich aan boord bevonden, voor zoover deze gespaard zijn gebleven, in beslag ge nomen. Volgens een ooggetuige bevond de Hindenburg zich reeds eenige oogen- bllkken voor den val in moeilijkheden. Deze meening wordt bevestigd door de beschrijving der landing door een vroegeren Amerlkaanschen Zeppelin commandant, die verklaarde, dat de landing anders ging dan bij vorige ge legenheden het geval was. De hoofdwerktuigkundige van de Hindenburg, Hans Sauter die zich op het oogenblik van de ramp in het ach terste schuitje van het luchtschip be vond, heeft verklaard, dat voor de ont ploffing in het geheel geen vuur In het achterschip te zien was geweest. Vlak boven het schuitje brandde het ineens fel en het luchtschip viel vrij snel om laag. Behalve Sauter bevonden zich nog twee leden van de bemanning in het schuitje. Zij konden zoodra zij den grond bereikt hadden, het wrak ongedeerd verlaten. Volgens een mededeeling van den leider der Reichsgruppe Versicherun- gen is het luchtschip Hindenburg bij een vennootschap, welke alle vooraan staande Duitsche verzekeringsmaat schappijen omvat, volledig verzekerd. De verzekeringswaarde van het lucht schip zelf bedraagt zes millioen rijks mark. Voor de passagiers bestaat een ongevallenverzekering tot een totaal van 2 4 millioen mark, zoowel in geval van overlijden als van invaliditeit, en voor de bemanning een ongevallenver zekering tot een bedrag van 1.06 mil lioen mark in geval van overlijden en van 2.12 millioen mark in geval van invaliditeit. De Graf Zeppelin. Volgens een verklaring van kapitein von Schiller, gezagvoerder van het luchtschip Graf Zeppelin, zal dit lucht schip zonder heliumgas geen nieuwen tocht over den oceaan maken. De „Oude Graaf" zal dus niet in Mei uit Frankfort naar Rio de Janeiro vertrekken. De officleele beslissing van de staking van den dienst is niet bekend. Von Schiller zelde, dat Frledrichshafen geen voldoende hoeveelheden heliumgas be zit en dat de stopzetting van den dienst van langen duur zal kunnen zijn. Vul ling met heliumgas zal belangrijke tech nische wijzigingen noodig maken. Arm volk alsMussert wint. De Voorwaarts meldt uit Oldenzaal: Op het huis van den groepsleider der N.S.B. hadden de fascisten een lichtreclame aangebracht, waarop de leuze Mussert wint. Fel straalden deze woorden ook Dinsdagavond weer in de duisternis, totdat onze partijgenooten eveneens een lichtbord plaatsten op de naast gelegen woning, vermeldende de woorden „Arm volk als zoodat er dus de zin kwam te staan, die als volgt luidde „Arm volk als Mus sert wint". Vlugger dan verwacht werd, wasde leider geslagen en reeds voordat de verlichting goed was aangebracht, werd „Mussert wint" gedoofd. Getrouwd B. J. BUURMAN, en J. LOOSE die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Vreeswijk, 5 Mei 1937. "JftT Ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank aan Directeur en Leeraren van de Binnenvaart-visscherij- school alhier, voor hun goed en prettig les geven, waardoor zij in staat gesteld zijn het diploma te behalen voor de Kustvisscherij en de Binnenvaart. A. VERSCHELLING K. v.d. HEUVEL P. J. de LOBEL. Breskens, Mei 1937. Steunt de vooruitstrevende midden partij, die alle uitersten afwijst en krachtens haar verleden en haar program getoond heeft een open oog te hebben voor het belang van de instand houding van een levenskrachtige middenstand. Het Vrijzinnig Democratisch beginsel is; te streven naar meerdere gelijkmaking der ont- wikkelingsvoorwaarden voor allen. Daarom zijn de Vrijzinnig Democraten vóór de verbetering van de bestaansvoorwaarden van die brede groepen van zelfstandigen - ambachtslieden, winkeliers, kooplieden, reizigers en andere middengroepen - wier bestaan bedreigd wordt. Aan VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Wilhelminastraat 49. Haarlem Zendt mij kosteloos brochures over de VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Adres(d) Dit formulier in open envelop gefrankeerd m. U/aCt. postzegel verzenden. VR IJ ZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens voor dhr J. B. v. d. EEKHOUT op Vrijdag 14 Mei 1937 nam. 7 uur, bij instel, en op Dinsdag 25 Mei 1937 nam 2.30 uur bij toewijzing, telkens in het café De Roode Leeuw a'd Kaai te Aardenburg, publiek te verkoopen, een met aanbeh., erf en grond te Aardenburg, aan de Brouwerijstr., kad sectie E no 1749, groot 2.70 a. Btealing 1 maand na toewijzing. Aanvaarding bij de betaling. E. BOOM BLIEK, Koninklijke Boekhandel Breskens. ZATERDAG a.s om 3 uur Komt ziet en koopt! HET COMITÉ. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS ROTTERDAM. Vertrek van Breskens lederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers Breskens 76. Rotterdam 10896 Breskens - Rotterdam - Dordrecht. en JAN ROEST Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam Vrijdag 5 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 op Woensdag 12 Mei 193 's avonds 7,30 uur, in het gebouw van de Vrij Evang. Gemeen Onderwerp: „DE KOMENDE VERKIEZINGEf Komt allen ter vergadering. HET BESTUl N.V Verzekeringmaatschappij met vaste premiên. Zeer vlugge schaderegeling. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland: Assu rantiekantoor I. J. VERSLUIJS, Langestraat 23, OOSTBURG. Telefoon 3 met couvert. Verkrijgbaar in den Boekhandel van E. BOOM—BLIEK, Breski

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3