COLI|N-Avond Drie Kameraden Eiken Meublement De Potvisch PROCESSIE H. BLOED T eerprijsverlaging. fj w» D. Haartsen-de Visser, Meubelmagazijn Boulevard 28, J. VAN HANEGHEM De NIEUWSTE BOEKEN voorhanden Luxe Map Papier en Enveloppen Rechtszaken. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Huishoudster, Maandag 3 Mei naar BRUGGE DIENSTMEISJES, Gemeente Gasbedrijf Oostburg. te Oostburg op Woensdag 5 Mei, 's av. 7 u. Kon. Boekh, E. BOOM-Bliek, Breskens. Ij snel H No W J LKËNHOUTS, HEERLIJK!!! die Victoria's met Slagroom. Banketbakkerij MAAS-Jansen Cups met slagroom 10 cent. Versche slagroom per ons 25 cent. De verdwenen Miniatuur. 2 Fauteuils j 4 Stoelen met rug f L DD Dressoir t OOi™" Salontafel 70 bladmaat Nieuw! met foto. Prijs 35 cent. Kon Boekhandel E. Boom-Bliek, Breskens vol ontslag verleend als lid der com missie tot wering van schoolverzuim. De vergadering werd daarna voort gezet met gesloten deuren; na herope ning werd tot hoofd der o. 1. school benoemd de heer H. H. de Lozanne, onderwijzer en tijdelijk hoofd der school. De heer De Vogelaar bekwam 1 stem en de heer Bareman 2 stemmen Tot hoofd van de openbare bewaar school werd voor een jaar bij wijze van proef benoemd met vier stemmen mevr J. G. C. van der Weele geb. Callenfels alhier; op mej. C. H. G. El- dik Thieme mede te Oostburg waren 3 stemmen uitgebracht. Vastgesteld werd het voorschot aan de bijzondere scholen voor 1937 en wel aan de school der vereeniginy „Imma- nuel" op f699 en voor de r.k. school op f1061. Een verzoek van P. Lagendijk om vergunning tot plaatsing van een pa- tates-friteswagen op de Markt, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een wijziging der politieverordening, ten doel hebbende eene regeling in het leven te roepen voor plaatsing van patates-frites- en ijscowagens wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Politierechter te Middelburg- Zitting van Dinsdag 27 April De volgende vonnissen werden uit gesproken, alle wegens belastingwet overtredingen J. L., 42 jaar, arbeider, Hoofdplaat, f 25 s 10 d. h. R. O. v. V., 26 jaar, landbouwers knecht, Oostburg, f 40 s 20 d. J. A. d. L., 32 jaar, winkelier te Schoondijke, f 25 s f 10 en f 40 s 20 d. A. B. d. C., 25 jaar, landarbeider, Eede, f 25 s 10 d. C. S., 33 jaar, landarbeider, Eede, f 20 s 10 d. C. S. voornoemd, f 25 s 10 d. C M., 46 jaar, St, Kruis, L. d C27 jaar, landarbeider, Aardenburg en A. V., 39 jaar. zonder beroep te Zuidzande, ieder f 20 s 10 d. Zitting van Vrijdag 30 April. De volgende personen werden ge dagvaard R. A. A„ 24 jaar, vlasbewerker te Koewacht, wegens mishandeling van zijn vader Petrus Adam te Koewacht op 28 Maart 1.1. door hem te slaan. Uitgesteld tot 25 Mei met bevel tot voorgeleiding. H. H., 22 jaar, te IJzendijke, we gens mishandeling van J. Lauret te Groede op 30 Maart 1.1. door hem te slaan met een boksbeugel. Eischf 10 s 6 dagen, uitspraak t 10 s 5 d. A. A. C., 33 jaar, koopman te IJzen dijke, wegens mishandeling van V. J. Waatjes te IJzendijke op 20 Februari 1.1. door hem te slaan en te stompen en hem van zijn rijwiel te duwen, waarbij deze kwam te vallen en een beenbreuk bekwam. Eisch 1 maand, 2 maanden voorw. met proeftijd van 3 jaar, plus f25 of 10 d. Mr P. C. Adriaanse, verdachtes raadsman, pleitte clementie. J. F. A.. 26 jaar, zonder beroep te Axel, wegens mishandeling van A. v. der Zwan, aldaar, op 17 Maart 1.1. door hem te slaan; en wegens belee- dlging van genoemden van der Zwan te Axel, op 17 Maart 1.1. Eisch f 40 s 24 d., uitspraak f 30 s 15 d. W. M. N., 46 jaar, metselaar te Ter Neuzen, wegens beleediging van Johannes Meertens, aldaar, op 19 Maart 1937. Eisch f 15 s 10 d., uitspraak idem. S. P. v. d. H., 57 jaar, metselaar te Ter Neuzen, wegens beleediging van den agent van politie C. de Zeeuw, aldaar, op 22 Februari I.I., toen deze daar in uniform gekleed surveillance diensten verrichtte. Eisch f 25 s 15 d., uitspraak f 15 s 10 d. Ongeoorloofde reclame. De politie te Velzen heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een kruidenier, die een puzzle-wedstrijd had uitgeschreven en de uitgeloofde prijzen in beslag genomen. De commissaris van politie in die gemeente waarschuwt de winke liers dat alle reclames, waarbij de prij zen worden verloot, in strijd zijn met de Loterijwet. Onbewaakte overwegen. Woensdagmiddag is op een der on bewaakte overwegen tusschen Doetin chem en Zelhem een ongeveer 30-jari ge kippenkoopman door een Diesel locomotief gegrepen en gedood. De man liep met een fiets, waarop een mand met kuikens, aan de hand. Hij is pardoes tegen de machine opgeloo- pen. Vermoedelijk heeft hij op de seinen geen acht geslagen. De ongeveer 30 kuikens in de mand werden alle op twee na gedood. Vermoedelijk is de man afkomstig uit Drempt. Zijn identiteit was gisteravond nog niet vastgesteld. Moet er oorlog komen? Vol gens rechter Curtis Bok, den secretaris van de Amerikaansche delegatie bij de kroning van koning George VI, en volgens prof. Harold Laski, die beiden uit New York te Plymouth zijn aange komen. is men in Amerika algemeen van oordeel, dat er binnen vijf jaar in Europa een oorlog zal uitbreken. Het overheerscbende gevoelen, zei rechter Bok, is, dat Amerika er zich buiten moet houden, maar of dat mogelijk zal zijn. is een a idere zaak. Prof. Laski zei, dat president Roosevelt zijn uiter ste best doet den oorlog in Europa, die ieder in Amerika aanstaande acht, te voorkomen. „A s Europa omstan digheden vertoonde, waaronder een Amerikaansche tusschenkomst kans bood, zou de president doen, wat hij kon. Hij ziet echter in, datausschen- komsr, indien deze tot mislukking ge doemd is, nog erger gevolgeh zou heb ben dan de mislukking van de oecono- mische conferentie." Bok was van oorded, dat de moei lijkheden in de Amerikaansche industrie met een overwinning van de arbeiders zou eindigen en Laski schreef die moei lijkheden toe aan vijftig jaren van on- verar twoordelijke industrieele autocra tie. De vakvereenigingen zullen in ruimen kring erkenning veroveren en binnen twee of drie jaar zal een periode van industrieele scabiliteit intreden. Het herstel in Amerika is echt. Het land heefc op het oogeblik een groot president, die een vasten koers volgt en de regeering democratisch en opwekkend maakt. Doodelijk getroffen. Op de scheepswerf der firma de Vries te Aals meer was Woensdagmiddag de 29-jari- ge G. de Vries aan het werk op een vaartuig. Achter hem stond een lier opgesteld. Plotseling kwam deze in beweging. De lier gleed van het schip af en De Vries werd meegesleurd. Hij geraakte te water, waarbij hij onder de lier terecht kwam. Eerst een kwartier na het gebeurde kon men den man uit zijn benarde po sitie bevrijden, doch toen waren de le vensgeesten reeds geweken. Na twee jaar aangebonden. De politie van het bureau Pieter Aartzstcaat te Amsterdam heeft twee jongens van respectievelijk 17 en 19 jaar aangehouden, verdacht van een in braak in 1934 gepleegd. De jongens, die toen 15 en 17 jaar oud waren, zijn toen via een schutting, waar zij over heen klommen, een woning binnen drongen, waar ze eenige voorwerpen ontvreemden. De jongelieden zijn thans opgesloten. Een vossenplaag in Frankrijk.— Naar Reuter uit Parijs verneemt heerscht er in de strzek van Charente een vos senplaag, vooral in het beroemde dis- tricht Cognac. De vossen dringen op klaarlichten dag de kippen- en konijnen hokken binnen. De overheid heeft den bewoners geraden vallen uit te zetten en er is een troep jagers gevormd om te trachten aan de plaag een einde te maken. Verdronken. Woensdagmiddag is uit de Spoorhaven nabij den Morsch- singel te Leiden het lijkje opgehaald van de 3-jarige J. J. uit de Heinsius- straat aldaar. Vermoed wordt dat het kind bij het spelen te water is ge raakt en verdronken. Vrouw verbrand. Woensdag is de 76-jarige weduwe Broekmeube len, uit het Liefdesgesticht te Kerkdriel, tegen een kachel gevallen en in brand geraakt. Het slachtoffer, dat in hoogst ernsti- gen toestand door een verpleegster werd gevonden, is eenige uren later aan de opheloopen brandwonden overledea. De overstroomingen in Canada. De stad Thamesville (Ontario) is tengevolge van de overstrooming van de rivier Thames geheel afgesneden. Honderden worden door het water in hun huizen gevangen gehouden. Duizenden zijn gevlucht. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Voor Schrijfbehoeften een voor deelig adres; J. J. RISSEEUW M66 Zuidzande. Het z.g. Nationaal Leger des Heils. Te Delft is Dinsdagavond een ingezetene telefonisch verzocht om een bijdrage voor het Leger des Heils. Deze werd toegezegd en zou den volgenden morgen per kwitantie worden geïnd. Toen dien ochtend een man deze kwitantie presenteer de, is hij door de politic ter onder zoek meegenomen naar het bureau. Het bleek, dat hij werkte vpor een Rotterdamsche inrichting, iich noe mende Nationaal Leger des Heils, onderafdeeling van de Church of Jesus Christ. Hij had nog meer kwi tanties ten name van Delftsche in gezetenen in zijn bezit, die eveneens den vorigen dag waren opgebeld voor een bijdrage voor het Leger des Heils. Eenige personen bleken reeds bijdragen te hebben gegeven. De colporteur L. (de dommandant) en zekere G., een behanger uit Rot terdam, zijn gearresteerd en als ver dacht van oplichting in bewaring ge steld. Motor in botsing met een vracht auto. De motorrijder Aten uit Wormerveer, op wiens duo een doch ter van het raadslid H. Rothe te Beverwijk was gezeten, is op het kruispunt Koningstraat-Zeestraat te Beverwijk in botsing gekomen met een vrachtauto uit Haarlem. Demo- torrijder en zijn duo-passagiere wer den tegen den grond gesmakt. De motor kwam onder den auto terecht en werd vernield. De doctoren Muys v. d. Moer en Royaards verleenden medische hulp, waarna beiden per ziekenauto naar het Roode Kruis- ziekenhuis zijn vervoerd. De toe stand van den heer Aten is zeer ernstig, zijn rechterbeen is verbrij zeld en moet waarschijnlijk ..geam puteerd worden. Mej. Rothe heeft zware verwondingen bekomen aan de beenen. Haar toestand baart geen zorg. De vrachtauto, die in beslag werd genomen, is later weer vrijge geven. Driejarig meisje verdronken. Te 's-Hertogenbosch werd in een der buitenwijken het driejarig doch tertje van de familie van Esch ver mist. Men ging op onderzoek uit en vond het kind voorover in een sloot liggen achter het huis. Tevergeefs heeft dr. Vertinden ge tracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten weer op te wekken. Het stoffelijk overschot is naar het Groote ziekengasthuis overgebracht. Als .tragische bijzonderheid wordt vernomen, dat kort tevoren de va der zijn werkpaard aan dezelfde sloot had laten drinken, zonder het kind op te merken. Brandstichting. Een week ge leden is brand uitgebroken in een perceel in de Lomanstraat te Am sterdam, waar een theemutsen- en kussenfabriek van den heer H. For tuin is gevestigd. Reeds onmiddellijk meende de politie, dat hier een mis drijf was gepleegd. Thans heeft het onderzoek tot re sultaat gehad, dat een 16-jarige jon gen, die door den fabrikant was ontslagen, uit wraak brand in een hoeveelheid kapok heeft gesticht. Hij blijft ontkennen, doch het aan tal aanwijzingen tegen hem is zeer groot. Heden zal hij voor den offi cier van justitie worden geleid. Boerderij afgebrand. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is gisteravond ongeveer half twaalf brand uitgebroken in de boerderij Brienenshof. welke gelegen is te Eist (Betuwe) aan den betonweg van Nijmegen naar Arnhem. Het geheele met riet gedekte pand stond in een oogenblik in lichte laaie, maar dank zij de gunstige windrichting leverde het vuur dat tot in verren omtrek te zien was geen groote gevaren op voor belendende perceelen. De boerderij is totaal in vlammen opgegaan. Slechts een groote aan gelegen schuur kon door de brand weer uK Eist behouden blijven. Van den inboedel en den inven taris kon nagenoeg niets gered wor den. PHILIP. A. KEIJMEL en MARIE T. VAN DER HOOFT, zeggen namens wederzijdsche fa milie hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Breskens, Dorpsstr. 131. BIEDT ZICH AANeen nette bij Heer of Dame -alleen, of klein gezin. Hoog salaris niet vereischt. Brieven no. 32, Bur van dit Blad. MAANDAG 10 Mei wordt in „Sumajo" de film „LAND IN ZICHT" vertoond en spreekt de Voorzitter van de communistische partij KO BEUZEMAKER gevraagd op Kantoor te Breskens. Brieven letter C Bureau van dit Blad Heden in voorraad; pracht Kropsla. Spinazie, Bloemkool, enz. Puike Blauwe Aardappelen, sap pige Sinaasappels, Citroenen, Ap pels en Grape Fruit, Bananen, enz. Alle soorten Blikgroenten en Vruchten. DROOG'S Groentenh., Breskens. N.B. Zaterdagavond 7 uur ver wacht versche Sla en Komkom mers aan lage prijzen. RIJDT DE REISWAGEN VAN BUIJZE f 1.per persoon. Plaatsbespreken bij: Iz. EEKHOUT, Schoondijke A. BUIJZE, tel 10, Zuidzande. Aug. NEIJS, IJzendijke. VF" GEDENK AAN „DE ZEEUWSCHE BEKER" voor Rusiand's verdrukte christenen. Ds. A. KONING, Sint Laurens Giro 220659. (goede krachten, eenigszins kunnende koken) kunnen geplaatst worden door de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Prinsegracht 63 te 's-Gravenhage. Zij heeft regelmatig werk in vertrouwde huizen. Van 1 tot en met 25 K.G. Van 1 tot cn met 50 K.G. Van 1 tot en met 75 K.G. Van 1 tot 76 K.G- en meer 10 cent per K.G. 6 cent per K.G. 5 cent per K.G\ 4 cent per K.G. DE DIRECTIE. Door uitbreiding van de tent kunnen wij nog wat plaatsen verkoopen. Wie nog een kaart ad 25 cent wenscht, voorzie zich bij de bekende verkoopers. Mochten er nog kaarten over zijn, dan kan men WOENSDAG op het terrein xich daarvan voorzien, maar wij kunnen daarvoor geen garantie op ons nemen. Fietsen worden op het terrein niet toegelaten, maar wel zal daarvoor dichtbij het terrein gelegenheid zijn. In overleg met den Edelachtb. Heer Burgemeester, verzoeken wij de auto's te parkeeren op het terrein bij de Markt, in de Nieuwstraat en de Zuldzandsche Straatweg. In de Brouwerij straat zal het parkeeren verboden zijn. Men volge buiten het terrein alle aanwijzingen van de politie en op het terrein die van de regelingscommissie, kenbaar aan rood-wit-blauw met oranje lint. Het rooken op het terrein en in de tent is ten strengste ver boden. DE REGELINGSCOMMISSIE, ERICK MARIA REMARQUE: Ingenaaid f 2,90 Gebonden f 3,90 Wij herinneren U aan de Bazar, deze begint snel te naderen! Nog gaarne worden giften, van welken aard ook, door ons aangenomen. HET BAZAR-COMITÉ. St. Klokken, Wekkers, Zakhorloges, Polshorloges, Barometers, Trouwringen, Gero Zilmeta Schepwerk Dit alles aan concurreerende prij zen verkrijgbaar bij HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Bij lste Zandstraat 27, hebt U een reuze-uitzoek in de allernieuwste gordijnen, punt jes en franjes, tafel- en schoor- steenkleeden. zoowel in pluche, als handgeweven, een fijne sor teering sierkleedjes en dressolr- loopers, sierkussens, de nieuwste dames-kousen, zeer nieuwe en fijne sjaals, groote keuze in de nieuwste fantasie schortjes, fijne corsages, sluitingen en ceintuurs, corsetten, onderjurken, blouses, rokken, overhemden, sokken, das sen, bedspreien, interlock-onder- goederen. Voor de schoonmaak ge maakte beddekleeden met peluw, groote sorteering beby-artikelen, enz., erz. Alles aan zeer voor- deelige prijzen. De goederen zijn van 1937, de prijzen van voor den oorlog, dus wat wilt U nog meer. Ook nog steeds het sterke „Hercules"-werkmansgoed in voorraad. heeft ze. Erich Kastner De roman, waarnaar de AVRO een hoorspel in 6 vervolgen geeft. Voorhanden in den Kon. Boekhandel van E. BOOMBLIEK, Breskens. bestaande uit:

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3