De Breskensche Courant Het Familieblad Installatieplechtigheid van Pangeran Adipati Ario Praboe Soerjodilo. in het Gouverneurshuis te Djokja had de installatie plaats van Pangeran Adipati Ario Praboe Soerjodilo, het nieuwe hoofd van het Pakoe Alamsche Huis, tot Pakoe Alam VUT. De nieuwbenoemde vorst antwoordt op de toespraak van den Gouverneur. Ter gelegenheid van het ruiterfeest, georganiseerd door de Burger Ruitersport- Typische kleederdrachten op de groote vereeniging te Doetlnchgpa. hield het Gendringsche schuttersgilde een optocht. jaarmarkt te Staphorst gehouden. Engelsch politiebezoek aan Amsterdam. Te Amsterdam kwam de Engelsche politiekruiser „Cherwill" voor een kort bezoek, 't Schip is echter weer vertrokken Weer een nieuwe tinbaggermolen. Sinds de „Kantoeng" op zoo noodlottige wijze in de golven van de zee is vergaan, staan de tinbaggermolens meer in de publieke belangstelling als tot nu toe het geval was. Dezer dagen werd de ,,Doejoeng" te water gelaten. Deze tinbaggermolen werd voor rekening van de Billiton-maatschappij gebouwd op de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk. Na de tewaterlating wordt de „Doejoeng", de grootste tinbaggermolen ter wereld, naar de werf verhaald. In Zuid-Limburg zfln de fruitboomen reeds in een schoon bloesemkleed gestoken. Vooral de pruimenboomen zijn prachtig getooid, By den molen te GroimveM. Prinses Elisabeth zal by de Kroningsfeesten bovenstaande speciaal voor haar gemaakte kroon dragen. Overzicht van de groote tentoonstellings hal te Boskoop, waar de bloemententoon stelling werd geopend. De voor rekening van de Nederlandsche Marine gebouwde mynenveger „Jan van Gelder" werd van de werf „Gusto" te Schiedam te water gelaten. Mi-MO

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 4