'tWas éen April. „Walzer adaen Newa". SI age rij Prachtig!!! net Meisje, AMSTERDAMSCHE BANK!) OPENING op15April1937 DAGELIJKSCHEN ZITDAG TE BRESKENS Keukenfornuizen, Petroleumstellen en Vergassers Gebr. ROOKUS, Breskens. Kleine Advertenties Advertentiën. 0 hij vijf jaar bij de gemeente- 0 0 reiniging werkzaam is. 0 J. WILLEMS. J. WILLEMS. Pakhuis en Garage Groede, I COLIJN. FRELIER'S Bakkerij Schoonmaaktijd!! Groede. I. Colijn. Petroleumstel Groede, I. Colijn, Zaterdag 10 April a.s. JOHAN KAART ais &a«s ais Doodelijke aanrijdingen. - Woens dagavond is op den Hommercweg te Hoensbroek de mijnwerker M. uit Nuth die daar op de fiets reed, gegrepen door een auto, bestuurd door zekeren S. uit Beek. De mijnwerker werd te gen den grond geslingerd en op slag gedood. De mijnwerker kwam van den kant van de Akerstraat en reed, evenals de auto, in de richting Schinned Zoo wel de fletser als de autobestuurder hielden den rechterkant van den weg. De bestuurder van den auto, die on der den invloed van sterken drank bleek te verkeeren. is gearresteerd. Het lijk van M. is in beslag genomen. Gistermiddag wilde de 70-jarige A. Dieleman zich van zijn woning, die even buiten de kom van de gemeente staat ter linkerzijde van den weg, welke langs het kanaal naar Gent loopt, per flets naar Terneuzen begeven. Hij stak den weg over, zonder daarbij op het vrij drukke verkeer te letten. Een uit de richting Sluiskil komende auto kon den man, die zich midden op den weg bevond, niet ontwijken, met het gevolg dat hij van zijn rijwiel werd geworpen en onder den auto terechtkwam. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen. Vannacht is hij aan de verwondingen overleden. Overtreding van de Loterijwet. Gistermiddag heeft de Schiedamsche politie onder leiding van den commis saris op vermoeden van overtreding der Loterijwet een inval gedaan in het pand aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan be woond door den heer R. Een aantal bescheiden en een hoeveelheid loterij briefjes zijn in beslag genomen en met de politie-auto naar het hoofdbureau vervoerd voor onderzoek naar de vraag of inderdaad van overtreding van de Loterijwet sprake is. Door een auto overreden. Gisterochtend is de 59-jarige mej. A. A. Beuker-Muskee fietsend op den Odoornerweg bij Emmen, gevallen toen zij haar hoed welke afwoei, wilde grij pen, juist toen de heer H. uit Gronin gen per auto uit de richting Odoorn naderde. De vrouw werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Met een gebroken linkerpols, zeer ernstige hoofd en andere wonden is zij naar het dia- conessenhuis te Almelo gebracht. Haar fiets werd geheel vernield. De auto bestuurder sloeg door het krachtig rem men door de voorruit Hij kreeg lichte kwetsuren. De auto werd zwaar bescha digd. Diefstal van een auto. Twee tot nu toe onbekend gebleven perso nen hebben zich Dinsdag laten ver voeren naar een adres in Den Haag. Toen zij ter bestende plaatse waren aangekomen, verzochten zij den chauf feur even aan te bellen Deze voldeed aan dit verzoek, stapte uit en begaf zich naar de deur van het bedoelde perceel. Toen zag hij dat zijn beide passagiers er eensklaps met zijn auto van door reden. De chauffeur heeft bij de politie aangifte van dezen diefstal gedaan. Aan gasverstikking ontkomen. Dinsdag werd de brandweer te Den Haag gealarmeerd om hulp te ver- leenen in een huis aan de Bankastraat waar omwonenden een sterke gaslucht hadden waargenomen. De politie en de brandweer verschaften zich aan de achterzijde toegang tot het huts. Het bleek dat in een slaapkamer, waar 2 jongens, 3 en 10 jaar oud lagen te slapen, een gaskraantje openstond. De kamer was reeds voor een groot deel met gas gevuld. Onmiddellijk werden de kinderen wakker gemaakt en naar buiten gebracht. Gelukkig hadden zij geen nadeelige gevo'gen van den toe stand waarin zij verkeerd hadden. De ouders van de jongens waren niet thuis en het bleek dat het jongste knaapje voor het naar bed gaan spelend het kraantje had opengezet. Brand te Utrecht. Gisternacht is brand uitgebroken op een zolderver dieping boven een winkel in aardap pelen, groenten en fruit aan den Ni- colaas weg 87 te Utrecht. Buren be merkten het eerst den brand door den geweldigen rook, die het naast-liggen de huis binnendrong, Het geval liet zich eerst ernstig aanzien, doch het bleek dat er meer rook was dan vuur, zoodat de brandweer met twee stralen een einde aan kon maken. De bewoners waren naar een brui loft. Toen zij thuiskwamen vonden zij de brandweer bezig met de laatste blusschingswerkzaamhedenl De oorzaak ligt vermoedelijk in een defect aan den schoorsteen. De win kel had nog al wat waterschade, doch alles is verzekerd. Wat een vogelvriend beleefde. De heer Rougen, een bekend vo gelvriend te Maastricht, heeft in zijn grooten stadstuin al jaren de ge legenheid gehad het vogelleven gade te slaan. Eenige jaren geleden had hij een wijfjesmerel, die de allures van een oude jonge juffrouw had, totdat op een goeden dag een man netjesmerel haar iederen dag het hof kwam maken, deze arriveerde tegen 10 uur 's morgens en was tegen 12 uur alweer verdwenen. Merel vrouw was al aan den bouw van een nestje begonnen, toen op een mor gen -eerst de merelman, maar kort daarop -ook een merelvrouw ver scheen, die een reuzenspectakiel maakte, liet begonnen nest uit el kaar rukte en merelman meenam, die nooit meer is teruggekomen. De heer Rougen heeft toen, als mensche lijke daad. zijn mereljuffrouw een nieuwen echtgenoot bezorgd. Verleden voorjaa-r vond hij buiten de Boschpoort na een hevige hagel bui in een 'karspoor een doornatten verkleumden „schouwcveger," ook wel moernachtegaal of knetter ge naamd. Hij nam het beestje mee naar huis, zette 't bij de kachel, liet 't melk drinken en gaf het ette lijke miereneieren. De zwarte rood staart knapte op en kreeg een plaats in de volière in den tuin van onzen vogelvriend. Na een paar dagen werd deze afdeeling van de volière ge opend: Phoenicuris wipte de kooi uit, scharrelde wat rond en wipte dra de kooi weer in. De heer R„ van oordeel, dat in 't voorjaar een rood staart hoort in Gods vrije natuur, bracht hem naar de plek, waar hij hem gevonden had, maar thuis ge komen, vernam hij van zijn weder helft, dat deze lang vóór heur heer gemaal den midden in de stad ge legen en hoog ommuurden tuin had 'teruggevonden en zijn oude plaats in de volière had opgezocht. Doch Tl ra werd hij betrapt op groote wanda den. Want de heer R. is een hart stochtelijk imker en moest met er gernis opmerken, dat de roodstaart op de bijenkorven ging zitten en uit- en invliegende bijen weghapte en met groote bekvaardigheid borst stuk, kop en vleugels der diertjes op den grond liet vallen en 't sap pige achterlijf naar binnen slokte. Thans was zijn lot beschoren: hij zou en moest weg. Maar 'tleek of de rakker dat in de gaten had: hij meed zorgvuldig de volière. Doch hij liep in de val: en via het vogel nestje, werd hij weer naar buiten gebracht, met geen ander gevolg, dat hij cito weer terug was. Maar de slimmerik was onder geen vogel netje meer te vangen. In een paar- denharenstrik werd hij echter ver schalkt en toen in de buurt van Bemelen uitgezet, waar wellicht 'n behaagzieke jonkvrouw of eerzame weeuw uit de roodstaartenfamilie hem de herinnering aan stadstuin met bijenhal afhandig heeft gemaakt In elk geval, 'tliep tegen Mei, een (ook) in 't vogelleven vaak idylli- schen tijd Aldus .rector C-remers in het Na tuurhistorisch maandblad voor Lim burg. N. R. Crt. Voor de tweede maal. Twee maanden geleden is ingebroken in de kantoorlokaliteiten van het Ad ministratiekantoor van huizen van A. de Z. te Rotterdam. De inbre kers hadden een brandkast la sar dine oepngemaakt en waren met een buit van ongeveer f 400 vertrokken. In den nacht van Maandag op Dins dag hebben, naar men vermoedt, dezelfde ongewenschte gasten zich opnieuw toegang verschaft tot dat pand. De inmiddels weer gerepa reerde brandkast leverde natuurlijk thans geen moeilijkheden meer op, doch ditmaal werden de inbrekers teleurgesteld, aangezien er in de kast geen geld aanwezig was. Zij zijn daarop doorgegaan naar het kantoor van den aannemer L. de V. Hoe wel zij alles overhoop hebben ge haald hebben zij ook daar niets van hun gading kunnen runden. Henry Ford over de arbeidsmoei- .ijkheden. Henry Ford heeft Woensdag te Ways, in Georgië, aan gekondigd, dat de Ford Motor Com pany nooit den Amerikaanschen Bond van Arbeiders in de Automo bielindustrie zal erkennen. De thans 73-jarige autofabrikant legde deze verklaring af in een onderhoud, dat hij verleende in zijn winterverblijf te Ways, kort na zijn terugkeer uit Detroit, waar hij besprekingen had gevoerd met zijn bedrijfsleiders over de verleden week Vrijdag in zijn fabriek te Kansas City uitgebroken staking met de armen over elkaar, In het onderhoud hernieuwde Ford (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Verkrijgbaar: alle soorten Tuin zaden, bij J. MANNEKE-Boekhout, Breskens. Suiker - Koffie - Thee en Rijst ver krijgbaar bij A. I. VAN MELLE, Bres kens. Marktberichten Oostburg, 7 April. Avicultura aanvoer 1201/» k.g. boter; prijs f 1.18 tot f 1,60 per kg. zijn aanval op de vakbonden en oefende hij ook critiek uit op de „sit-down"-stakers. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat de autori teiten tegen hen een actie dienden in te stellen. „Nooit zullen wij den Bond van Arbeiders in de Automo bielindustrie, of eenige andere vak organisatie, erkennen; wij willen te maken hebben met individueele ar beiders" zoo betoogde hij. Ford voegde hieraan toe. dat elk zijner arbeiders cTie in staking ging. de fabriek zou moeten verlaten. „Wij weten maar al te goed" al dus Ford „dat de menschen een voudig bedrogen worden en dat de stakingsleiders dwang op hen uit oefenen. Wij zullen echter geen wrok tegen hen koesteren en zullen bereid zijn hen weer in dienst te nemen". Vervolgens uitte Ford den wensch, dat de autoriteiten het publiek zou den beschermen tegen dergelijke on regelmatigheden als stakingen met over elkaar geslagen armen zijn. Zij die beslag leggen op een anders be zittingen vallen onder dezelfde ca tegorie als inbrekers. Verwijzende naar de thans aan den gang zijnde „sit-down"-stakin- gen, zeide Ford, dat de arbeiders die hieraan deelnamen, reeds ver loren hebben» omdat zij thans in een organisatie zitten, in een regi ment loopen,„hun .persoonlijke vrij heid verloren hebben, geld moeten betalen aan hun vakbonden en er niets voor terug krijgen. Hij herin nerde er tenslotte aan, dat zijn on derneming de eerste geweest is wel ke een minimumloonschaal voor de arbeiders instelde. „Het is ten voor- deele van de industriebednjven zoo besloot hjj „hooge loonen te betalen, aangezien hierdoor een markt geschapen wordt om onze ar tikelen te verkoopen". 0 Morgen hoopt de heer 0 J. FRELIER 0 v den dag te herdenken dat 0 0 Eenige Vrienden. 0 0 Breskens, April 1937. 0 JV Ondergeteekende, deelt me de, dat hij zijn heeft overgedaan aan den heer Daokend voor het zoo jaren lang genoten vertrouwen, beveelt hij zijn opvolger beleefd aan. J. V1ÊNNE. Breskens. April 1937. DVT In aansluiting op boven staande, beveelt ondergeteekende zich beleefd aan, belovende een vlugge en nette bediening. Aanbevelend, Breskens, April 1937. TE HUUR: pl.m. 85 M!, aan de Groote Kade te Breskens. Te bevragen Bureau v. d. blad. Voor Gebakjes, Wellingtons, Cocuskransen, Krentenbrood en Beschuit is Uw adres: A. I. V A N MELLE, Breskens. zult U zeggen als U onze sor teering Dameshandtasschen, Boodschaptasschen, Handkoffers. Reismanden en Thermosflesschen ziet 11 Gevraagd tegen l Mei in gezin van drie personen te Vlissingen zelfstandig kunnende werken. Brieven aan DE GROOF Co., Boulevard de Ruijter40, Vlissingen Voor terstond gevraagd twee flinke dienstboden, voor dag en nacht. Adres Soc. „De Vergenoeging". Markt Mid delburg. ORANJEPLEIN 3 - BRESKENS heeft In voorraad: Marsepainwerk, Utrechtsche sprits. Zandsprits en vele andere soorten, alles met natuurboter bereid. Boterkoekjes 18 ct. per ons. JfF Ook Zaterdag de welbekende Groedsche Paptaarten. U vernieuwt dan natuurlijk uwe GORDIJNEN, KLEEDJES, enz. Wij hebben een prachtige sor teering In Vitrages, Puntjes, fleurige Kleedjes en Kussens. Alle Borstelwerk, Zeem lappen, Sponzen, enz. Is er een nieuw noodig 7 of moeten de oude van nieuwe katoenen of glaasjes voorzien? Groote voorraad. Gevestigd te Amsterdam BIJKANTOOR OOSTBURG Kapitaal f 55.010,000,— Reserve f 47,500,000,— van een in het voormalig kantoorgebouw der BAN K-ASSOCIATIE, Spuiplein 27. Geopend: Maandags t/m Vrijdags 912 uur en 1—4 uur. Zaterdags 9—12 uur. Effecten - Coupons - Rekeningen-courant - Deposito's Credieten - Voorschotten 0|> Effecten - Incasso's Wissels - Cheques - Vreemd geld - Reischeques - Reis- credietbrleven - Assurantiën - Bewaarnemingen van effecten en andere waarden - Verhuur van safe loketten GROOTE VOORRAAD Beleefd aanbevelend. Bio-Ond. Luxembourg presenteert U een waardig slotprogramma voor dit seizoen met twee Hoofdnummers van groot formaat in de Hollandsch sprekende geweldige komische film Niemand verzuime deze kostelijke klucht te gaan zien want de film ,,'t WAS ÉEN APRIL" de dag waarop men wordt beetgenomen, is vol van jolijt en humor. Als 2e hoofdfilm brengen wij een reeks van groote artlsten in de prachtfilm In de hoofdrollen Paul Hörbiger. als Johan Strauss. De onweerstaanbare Adèle Sandrok en meerdere. Aanvang acht uur, toegang 40 - 60 - 80 cent.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3