Nieuws- en Advertentieblad voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. 1 50895 Uitgave E. BOOM-BLIEK - Breskens FEUILLETON Haar eer gered. ^Spierpijnen? al6ste Jaargang Vrijdag 2 April 1937 Nummer 4224 courant litj El ABONNEMENTSPRIJS- Per drie meenden f 1.25. Buiten Breskens per drie maanden I 1 40 Franco per post per jaar t 5 00 Buitenland per jaar I 6.50 - Alles bij vooruitbetaling. —herschijnt iederen DINSDAG- cn VRIJDAGAVOND. Telefoon 21. aovertentieprus Van 1-5 regels 10,75 Iedere regel meer I0;1b. Ingea Med. 30 ct. per regel Abonnements-advertentïes groote korting Kleine Advertenties tot hoogstens 5 regels I 0.40 (bij vooruitbeleling) ,^Oit nummerbestaat uittweebladen ne ke EEliSTK BLAD, 3eween\e ^resVexx^ Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van (Breskens gelet op het bepaalde in t artikel 112 van het besluit bevol- kingsboekhouding, staatsblad 1936, i nr. 342 herinneren de bevolking aan haar verolichtingen, omschreven in de ar tikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit; brengen als voornaamste ter open- tbare kennis le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings- egisters; 2e. dat ieder moet worden opge- lomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar- Ivoor in de plaats tredende rust te genieten; !gh~i. 3e dat in geval van onzekerheid [7 imtrent het onder 2e. vermelde bij ondere voorschriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, v jsieder, die Nederland verlaat, onver- I wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd; 5e. dat bij adresverandering bin- nen de gemeente de noodige wijzi- gingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts, in verband met het boven staande a. dat aangifte van vertrek uit of p van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet ge- b< schieden op den dag van, of uiterlijk VOCviif dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adres- en verandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het 46. 0 Faunce stond van zijn stoel op en t was nog juist bijtijds aan het raam, U om den man op straat te zien. Hij "as forsch van bouw. met breede schouders en een stierennek. Hij was opzichtig gekleed en had een fox terrier bij zich. Het spijt mij zeer, dat ik uw I vriend heb weggejaagd, s; rak Faun |ce. O, da hindert niemendal. Als :ns h« mÜ spréken wil, moet hij maar gaf mevrouw Randall onverschillig ten antwoord. Haar beweeglijk gelaat had tee- |zei jenen x an ontroering getoond bij deze stoornis, evenals daarstraks bij iT|4 het noemen van Rannock's naam, iï m°°&n hadden een sombere uitdrukking aangenomen. De onbe- .kende bezoeker scheen niet debren- ger van heugelijk nieuws te zijn. °ude kennis van u? vroeg nieuwe adres (zoo noodig met op gave van den naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere ge vallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, wel ke hem dient als bewijs van afmel ding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente, in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opgeno men of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere ge meente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identi teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een ver huiskaart of legitimatiebewijzen, in dien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwo nen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders uiter lijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mede- deeling moeten doen van den ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veer tien dagen in de instelling, het .ge sticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuis vest; alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrijgesteld van aan melding e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wiet; f. dat voor persoonlijke aanmel ding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegen heid zal worden gegeven op werk dagen van 9 tot en met 15 uur ('s Zaterdags tot 12,30 uur) ter ge meente-secretarie, gelegen Dorps straat 25. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, D. H. VAN ZUIJEN. De Secretaris, J. G. RAMAKER. O ja, héél oudl Ik ken hem al van kind af aan. 'Maar hij schijnt geen bijzon dere gunsteling van u te zijn. Ik houd er geen gunstelingen op na, sprak zij kortaf. Ik verlang niet anders dan mijn eigen weggetje te mogen gaan, zon der dat iemand het mij lastig maakt. Niemand kan dit een onrede- lijken wensch noemen, mevrouw., Nu heb ik nog één groot verzoek aan u. Zoudt u mij een portret van u willen afstaan een, dat volgens uw eigen oordeel het best lijkt? Dan zal ik u toch maar niet het portret geven, dat het laatst ge maakt is. Ze weten het wel zóó aan te leggen, dat de rimpels niet te zien komen, maar de ingevallen wan gen zijn niet weg te tooyeren. U kunt mei alle pleizier een portret van mij krijgen ik heb nog een massa. De photografen waren de plaag van mijn leven, toen ik aan het tooneel was en in mijn eigen rijtuig door Londen reed. Maar nu laten ze mij met rust. Er zijn thans jeug diger en frisscher gezichtjes. Maar geen gelaat kan mooier zijn dan het uwe, mevrouw. Zij trok een laadje open en haalde Wekelijksch Overzicht. o De Paaschdagen behooren alweer tot het verleden, en hoezeer men ook algemeen in Nederland heeft verlangd naar mooi, zonnig lente weer tijdens deze feestdagen, dat was helaas nog,niet verschenen. In de laatste dagen der vorige week leek het eerder November dan einde Maart: sneeuw- en hagelbuien wis selden elkaar af, ijskoude windvla gen bliezen over het land, en de vooruitzichten voor Paschen waren, wat het weer betreft, niet bepaald schitterend te niemen. Op Paaschzoodag scheen er ech ter een lichte verbetering in den toestand te zija gekomen, en be houdens een erikel regenbuitje was l,iet weer niet zoo slecht, als men had gevreesd. Deze verbetering was op Tweeden Paaschdag nog duide lijker te bemerken, en teen had de zon zelfs al een zomersche warmte, zoodat velen het waagden, een tocht je naar buiten te ondernemen, zij het dan per auto, bus of tram.. Wandelaars en fietsers waren spora disch, en de caféterrassen waren niet zoo dichtbevolkt als de eigenaars wel hadden geewnsebt, maar het was droog, en dat zegt al heel wat! Helaas zijn er echter gedurende de Paaschdagen weer talrijke, vaak ernstige, ongevallen geschied, die in totaal aan vijf menschen het leven heeft gekost, en die bovendien eeni- ge ernstig gewonden hebben ge- ëischt. Zondag raakte onder de gemeente Rijen op den onbewaakten overweg bij ,,De Vijf Eiken" een driejarig jongetje, het zoontje van den lieer R. Heesbeen, onder een uit de rich ting Breda komenden trein, en werd op slag gedood. Maandagmorgen had op den weg Kethel-Schiedam, op den onbewaak ten overweg, waar reeds zoove'e on gelukken hebben plaats gehad, een ongeluk wederom den dood van 2 jongemannen tengevolge. Twee jon gelui reden op een motorfiets in de richting van Schiedam. Bij den over weg bemerkte de bestuurder blijk baar den naderenden trein niet; on danks de waarschuwingen van eeni- ge bij den overweg staande men schen reed de bestuurder om een, voor den passeerenden trein stilhou dende, auto, en stak den overweg over, waarbij het motorrijwiel werd gegrepen door den trein, die daar ter plaatse steeds een zeer groote daaruit een stuk of zes kabinetpor tretten te voorschijn, waar Faunce de twee beste uitzocht onder be leefde dankbetuiging voor de hem bewezen gunst. U weet mijn adres, mevrouw Randall, sprak hij, opstaande en zijn hoed nemend. In geval u mocht verhuizen, hoor ik dat zeker wel van u. Een banknoot van tien pond is niet genoeg, om iemand in staat te stellen, een betere woning te hu ren, zeide zij, maar wel genoeg, om mij nog een week of wat uit het werkhuis te houden. Weet u mij bij geva] ook te zeggen, waar kolonel Rannock op 't oogenblik is? vroeg Faunce bij het afscheid nemen Haar hand rustte in de zijne, toen hij deze vraag deed. en hij voelde, dat haar vingers ijskoud werden. Zij hield misschien veel van Ran nock zielsveel en trok het zich waarschijnlijk erg aan. dat hij haar verlaten had. Dat weet ik u niet te zeggen, antwoordde zij, hem vlak in 't ge laat Jvlikkend, maar met dezelfde vreemde uitdrukking in de oogen als daareven. snelheid heeft. Het motorrijwiel werd ongeveer dertig meter meegesleurd met de beide opzittenden, die nader hand reeds overleden bleken te zijn. Zondagmorgen werd op den rijks weg AlkmaarDen Helder een 9- jarige jongen, die op zijn rijwiel plotseling zonder teeken te geven den rijweg overstak, door een juist passeerende auto gegrepen en ernstig gewond. Men vreest voor zijn leven. Door het hevige remmen van den automobilist, die tevergeefs trachtte, de aanrijding te voorkomen, sloeg de wagen eenige malen over den kop, en bleef tenslotte met de wielen naar boven liggen. Te Westervoort stak een vierjarig meisje plotseling den rijweg over, waardoor het werd gegrepen door een juist passeerende auto. In zorg- wekkenden toestand werd het k'eine meisje naai^het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd, waar zij na korten tijd overleed. Bij Oldenzaal werd een 59-jarige wielrijder door een auto aangereden, doordat hij plotseling den weg over stak. Ook deze man overleed. Voorts vonden nog eenige minder ernstige ongelukken plaats, die ge lukkig geen men-chenletens hebben gekost. Zoo raakte een autobus vol Engelsche touristen bij Broek-in- Waterland door het slippen der wie len in een sloot terecht, waardoor de Engelschen wel op onaangename manier met de befaamde Holland- sche slooten kennis maakten 1 Ge lukkig konden alle gered worden, en er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Dezer dagen zijn een groot aantal Spaansche vluchtelingen in ons land aangekomen, en zij hebben hier een gastvrije ontvangst gevonden. Ver schillende comité's en vereenigingen, voornamelijk Roomsch-Katholieke, hebben de taak op zich genomen, zorg te dragen voor een goede huis vesting dezer vluchtelingen. Vooral in Eindhoven, echter ook in ver schillende kloosters, heeft men aan een aantal refugié's huisvesting ver schaft. De Nederlandsche handelsmissie in Zuid-Amerika is behouden te Buenos Ayres aangekomen, waar zij werd verwelkomd door ver-cheidene autoriteiten. Men zou dezer dagen besprekingen voeren met het advi- seerende Argentijnsche comité, waar na de missie haar geloofsbrieven aan President Justo zal overhandigen. Zooals men weet hebben eenige le den der missie een bezoek van vier Ik heb hooren vertellen, dat hij naar San Francisco is gegaan, via New-York, en dat hij van plan was, naar de goudvelden van Alaska te trekken, sprak Faunce. Ja, ik geloof wel, dat hij van plan was, naar de goudvelden te reizen. Weet u ook soms, wanneei hij vertrokken is? In Maart, maar ik weet niet precies den datum. Herinnert ge u ook soms, met welke maatschappij of hij van Liverpool of Southampton vertrok? Ik weet niets van hem af, na zijn vertrek uit Londen. Nu, mevrouw Randall, u zult spoedig weer wel iets "van mij hoo ren. Adieu. Faunce verliet haar, zeer tevreden over zijn schitterend succes. Nu zou alles verder vanzelf loopen. Nu was er alleen nog maar noddig een be- leedigend schotschrift, om er een rechtzaak van te kunnen maken, en dat zou wel komen, zooals Faun ce reeds aan Lady Perivale verze kerd had. De detective was in zijn schik, maar tevens ernstig gestemd. Die vrouw had zoo iets zonderlings over Wrijven, maar wrijven me! Kloosterbalsem zal U ervan genezen want die spierpijnen fs verd wij nen d i reet metAKKERsKloosterbalsem omdat deze bijzondere balsem tot diep in de spierweefsels zijn oplossende, krachtig genezende werking voortzet. (Ingez. Med.) dagen gebracht aan den staat Rio Grande do Sul, in gezelschap van den Nederlandschen gezant in Bra zilië, Mr. Schuller tot Peursum. In een interview met eenige Argentijn sche journalisten verklaarde de lei der der expeditie, Jbr. van Karne- beek, dat de handelsmissie is geko men om in Zuid-Amerika eenige be kendheid te geven aan Nederland en zijn industrie en handel. Jhr. van Karnebeek verklaarde te vens, vol hoop gekomen te zijn, daar er immers geen politieke tegen stellingen een vriendschappelijke economische samenwerking kunnen verhinderen. Een oogenblik heeft het er naar uit gezien, dat het politieek Paasch- weer even onaangenaam zou worden als het atmosferische. De meteoro logen hebben ons verteld, dat het slechte weer onmiddellijk voor het Paaschfeest het gevolg was van ze kere depressies boven den Atlanti- schen Oceaan. Nu, het politieke weer verkeerde in gevaar ten gevolge van de Spaansche depressie. Sinds Gran- di in Londen heeft verklaard, dat Italië op het oogenblik niet in staat was, over het vraagstuk van het te rugroepen der vrijwilligers te discu- tieeren, stond de barometer op storm De Fransche minister van buiten- landsche zaken, Delbos, riep haastig de ambassadeurs van de groote mo gendheden bij zich en dreigde met een stap bij den Volkenbond, om een actie tegen Italië in te leiden. Tegelijkertijd deed hij in Londen het voorstel tot een gemeenschappe lijke, energieke protestnota te Rome en zekere Parijsche bladen wisten zelfs het een en ander mede te dee- len over den Fransch-Engelsche vlootactie I In Londen bleek men de Zaken zich. Zoodra zij over Rannock sprak, nam haar gelaat zulk een vreemde uitdrukking van angst en toorn aan. Aan den klank van zijn naam was blijkbaar voor haar de gedachte aan eenig onheil verbonden Hij had mevrouw Randall gedu rende haar gesprek nauwlettend ga degeslagen. Zij scheen geen slechte vrouw te zijn, althans niet uit een crimineel oogpunt. Hij geloofdeniet, dat zij wreed was of tot eenig laag hartig verraad in staat. Als Rannock eenig onheil was overkomen, was dit niet haar werk. En bovendien haar gejaagdheid kon ook zeer goed alleen voortvloeien uit haar geschokt zenuwgestel; zij had vurig liefgehad en was laag behandeld geworden. De man, dien zij beminde, had haar aan haar lot overgelaten, ten prooi aan armoede en ontbering. De zon derlinge uitdrukking in haar oogen, die hij voor angst had aangezien, kon misschien wel wraakzucht be- teekenen. Hij verzocht Lady Perivale tele grafisch om de eer van een persoon lijk onderhoud en verscheen den vol genden dag op Runnymede Grange. (Wordt vervolgd).

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 1